Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeMar 2nd 2016
     permalink
    Olenka01: Sa tu jakieś mamy z niepełnym KP którym pierwsze krwawienie nie wróciło prędko?
    --

    u mnie na razie nie widać by zapowiadał się pierwszy okres pop porodzie :)
    --
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeMar 2nd 2016
     permalink
    Temperatury cały czas nisko, śluz cały czas ten sam, ale bez oznak okoloowulacyjnego. Od czasu do czasu jajnik pobili chwile i tyle.
    Przed ciąża walczyłam z wysoka prolaktyna. I nie wiem czy to noże mieć znaczenie. Endo zaprosił mnie na październik o ile przestane karmić około roku bo mówi ze pol roku trzeba na spr poziomu prolaktyny po odstawieniu.
    Po prostu lekko męczące jest to ze nie wiadomo kiedy nadejdzie. A nie planujemy drugiego dziecka, wiec zawsze serducha takie niepewne sa:bigsmile:
    -- []
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 2nd 2016
     permalink
    Jeśli nic się nie zmienia, to są pewne. W końcu od czegoś jest reguła szczytu.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeMar 14th 2016
     permalink
    Moglybyscie zerlnac na moj cykl? To pierwszy po porodzie. Cykl poporodowy trwal 120 dni a tu teraz takie nie wiadomo co.... Caly czas jednak karmie piersia. Gdybym nie mierzyla twmperatus to bym myslala ze mam juz normalne cykle bo krwawienia regularne sa tylko skoku brak :/
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 14th 2016
     permalink
    W Twoim poporodowym cyklu widać mały skok, ale jest. Możesz obniżyć linię podstawową. Był przedwczesny skok.
    Regularne śródcykliczne.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeMar 15th 2016
     permalink
    To jak teraz interpretowac? Regula szczytu juz odpada skoro plodnosc wrocila i juz jeden skok byl. A na skok w tym cyklu czekam 2 mce juz :/
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeNov 14th 2016
     permalink
    Dziewczyny ile najdłużej czekałyście na powròt płodności? Jestem 15 miesięcy po porodzie. Nadal karmię piersią.

    Muszę sie wybrać do lekarza po skierowanie na usg i krew, ale ciekawa jestem, jak to u Was było.
    --
    • CommentAuthorewela88
    • CommentTimeDec 4th 2016
     permalink
    Cześć wszystkim :)
    Jestem ciągle w cyklu poporodowym (jeszcze nie dostałam @, karmię wyłącznie piersią, Córeczka ma 4miesiące). Teoretycznie zaobserwowalam jakiś śluz, ale nie jestem pewna czy to nie było z powodu infekcji + czasem czuje kłucie w jajnikach. Zaczęłam mierzyć temperaturę, niestety dopiero od 3 dni (wcześniej myślałam, ze nie ma sensu, dopiero teraz poczytałam o metodzie angielskiej, która bierze pod uwale cykl poporodowy). Temperatury są niższe, ale wnioskuje to tylko na podstawie temperatur sprzed ciąży (mierzyłam temp w 3 poprzedzających ciąże cyklach).
    Czy moge/powinnam już uznać, że wróciła płodność? Metoda LAM raczej nie ma u mnie zastosowania (używamy smoczka i zdarzają się dłuższe przerwy w karmieniu w nocy).
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 16th 2016
     permalink
    Wszystkie metody biorą pod uwagę cykl poporodowy - to jest okres gdy można rozpozna płodność i niepłodność.
    Mierz dalej i obserwuj się jak przed ciążą.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJun 29th 2017
     permalink
    Dziewczyny, czy jest możliwość, żeby owulacja przesunęła się o kilka dni z powodu upałów?
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 30th 2017
     permalink
    Możliwe. Nie widzisz przesunięcia na wykresie?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJun 30th 2017
     permalink
    Malisiek - dobrze, że wykres nam udostępniłaś.
    Ciekawy on jest. I widzę, że sporo mdłości masz ostatnio. A to krwawienie w 20-25 dc, to było tylko takie, jakie zaznaczyłaś (chodzi mi o długość i intensywność)?
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJun 30th 2017
     permalink
    Teraz skłaniam się ku temu, że te 3 wyższe zaznaczone na wykresie były zakłócone i owu była później, akurat wtedy, kiedy serca..
    Od 3 dni mnie męczą przeokropnie, nagle mnie złapało w środe, słabo mi się zrobiło i niedobrze. Byłam wtedy w drodze do przedszkola i musiałam zawrócić, bo bym nie doszła. I od tego czasu mdli mnie non stop. No i pierwsza myśl - ciąża, mimo że z poprzednich stosunków(a raczej ich braku) szans nie ma, a z tymi jeszcze jest zbyt wcześnie, żeby to stwierdzić..

    Tak, to krwawienie było bardzo skąpym plamieniem, które widziałam tylko podczas podcierania. Wkładka była czysta. To L zaznaczyłam, bo było odrobinkę bardziej obfite, ale w sumie i pod P można podpiąć.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJun 30th 2017 zmieniony
     permalink
    A o której mierzysz temp? Wykres pokazuje, że codziennie o 2-gej, ale podejrzewam, że masz ustawioną stałą godzinę, a mierzysz o różnych.
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJun 30th 2017
     permalink
    Mam ustawiona druga, ale często jest to 1.30.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJun 30th 2017 zmieniony
     permalink
    Moje podejrzenia są takie, że ten wzrost temp. od 41 dc, to nie był początek II fazy - bo nie poprzedził go śluz płodny. Nic nie zaznaczyłaś w 35-40 dc a propos śluzu płodnego, więc podejrzewam, że go nie było (potwierdź moje słowa).

    Malisiek: Mam ustawiona druga, ale często jest to 1.30.

    Czyli mierzysz mniej więcej o stałej porze, tak? Nie ma znacznych odchyleń?
    A zachowujesz zasadę min. 3 h snu przed pomiarem?
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJun 30th 2017
     permalink
    Nie zaznaczyłam nic, bo u mnie ze śluzem jest licho. Nigdy nie widziałam u siebie bj, ani płodnego rozciagliwego. Miałam wtedy inne objawy owulacji - ból podbrzusza i biegunka, wiec skok uznałam za pewniak.

    Tak, jest to mniej więcej o tej samej. Jak jest jakieś odchylenie to zaznaczam. Kładę się spać o 22, wiec 3h są. Mierze tak już dluuugo i zawsze było ok.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJun 30th 2017 zmieniony
     permalink
    Hm... Wg mnie nie pozostaje nic innego, jak tylko czekać na rozwój wydarzeń.
    Trzecia ciąża będzie problemem? Choć nie sądzę, by to ciąża była. Gdyby uznać, że wykres jest prawidłowo zinterpretowany i lutealna od 41, to ciąża niemożliwa, skoro nie było serduch przed 40 dc.
    Natomiast to serducho z wtorku raczej chyba nie mogło by tak szybko wywołać mdłości.
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJun 30th 2017 zmieniony
     permalink
    Do końca cyklu się wyjaśni.

    Nie planowaliśmy teraz 3, tylko być moze za jakieś 2 lata, jak dom postawimy, ale jak się teraz trafi to tragedii nie będzie ;) mąż sie śmiał, że zamiast golfiakiem to będziemy jeździć kombiakiem ;p ;)

    Treść doklejona: 30.06.17 09:03
    Jest jeszcze przerywaniec z soboty.
    --
  1.  permalink
    Zrób betę i wszystko jasne.
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJun 30th 2017
     permalink
    Poczekam te kilka dni. Nie chce mi się jechać do polskiego labu. Zresztą tak mi niedobrze, że bała bym się, że zarzygam metro :p
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJun 30th 2017
     permalink
    Agnieszka79r: Zrób betę i wszystko jasne.

    W UK to nie takie proste jak u nas :wink: I chyba droższe.
    Co ma być, to bedzie, najwyżej będziemy gratulacje składać :bigsmile:
    --
  2.  permalink
    Aaaaa uk :)
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJun 30th 2017
     permalink
    Mam 3 testy, to będę robić.. ale czuje się tak fatalnie, że zdziwię się, jeśli to nie ciąża :p nawet w nocy mnie mdliło i spać nie mogłam
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 30th 2017
     permalink
    Nawet jeśli nie widzisz śluzu, to masz zmiany odczucia. Na ich podstawie też możesz zaznaczyć szczyt śluzu.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJun 30th 2017
     permalink
    Biorąc pod uwagę ostatnie dni, szczyt zaznaczyłabym w 47-48 dc.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 1st 2017
     permalink
    Zapisałaś sobie, kiedy zaczęły się mdłości?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJul 4th 2017 zmieniony
     permalink
    Tak, zaczęły się w środę po południu.


    Potrzebuję pomocy w interpretacji tego cyklu, bo nie mam pojęcia jak go ogarnąć. Ktoś coś? :)
    Normalnie moje niższe temp były maks do 36.6. Nie wiem w tym przypadku jak zaznaczyć linie podstawowa. Ciężki ten cykl :|

    Treść doklejona: 04.07.17 20:25
    EDIT: jakoś to ogarnęłam, chyba jest ok :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJul 6th 2017
     permalink
    Widzę, że plamienie się pojawiło, więc wiadomo już co i jak. I interpretacja wykresu właściwa.
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJul 6th 2017
     permalink
    Tak, w końcu wiadomo:smile:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 2nd 2019
     permalink
    odkopuję temat
    kiedy po porodzie zaczęłyście pomiary temp? mój młody już trochę ustabilizował porę wstawania i mam akurat nieprzerwany sen między 3 a 5.30
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeApr 2nd 2019 zmieniony
     permalink
    Ja pierwszy pomiar po pierwszym porodzie zrobiłam w 45 dniu, a po drugim w 55 dniu.
    Pierwszy cykl poporodowy trwał tylko 92 dni, bo się z KP nie udało. Drugi trwał 293 dni. Temperaturę w obu przypadkach mierzyłam ze sporym rozstrzałem godzinowym - od okolic północy do 6-tej, nawet 7-mej rano. Ale nie przejmowałam się porami pomiarów - byle pomiar był po min. 3 h snu.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 2nd 2019
     permalink
    ja po poprzednim porodzie zaczęłam mierzyć jak Krzyś skończył 9 miesięcy a pierwsza @ przyszła dzień przed jego 1 urodzinami
    karmiłam wtedy pół roku bez butelki czy smoczka, teraz mam wrażenie że nie robię nic innego tylko karmię i karmię i przewijam :P także LAM zachowane
  3.  permalink
    A powiedzcie mi czy pomiar musi byc po 3h snu czy po 3h lezenia? Bo ja sie z malym, karmie go na lezaco, na pol spiaca, tylko bok zmieniam :bigsmile: z tym że no on je tak 3-5 razy w trakcie nocy wiec snu nieprzerywanego jako takiego nie mam. Czy jest w takim razie sens?
    -- // //
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeApr 4th 2019
     permalink
    Musi być minimum 3 h snu.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 4th 2019
     permalink
    KArmiącym wystarczy godzina leżenia.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 29th 2019
     permalink
    Dzisiaj mija 8 tyg po porodzie. Karmię wyłącznie piersią i czasowo nawet nie liczę bo duuuuużo się karmimy bo to cycozwis konkretny. Do pomiarów nie wróciłam a tu Siuprajz i pojawiło sie plamienie. Wczoraj tylko przy podtarcia na papierze coś było znać a dzisiaj już więcej tak że wkładkę potrzebowałam. Czy jest możliwe że mi juz płodność wraca? Przez ostatnie dwa dni miałam ból w dole brzucha i krzyża ale mały mocno rączkowy jest więc jakoś nie połączyłem tych objawów zupełnie.
    Jutro mam pociążowo-poporodową wizytę u gina więc też coś więcej sie może dowiem.
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeApr 29th 2019
     permalink
    U mnie po Krysi, mimo miliona karmień,@ przyszła 4 m-ce po porodzie. Przy Wojtku było "łaskawiej" bo po 8 m-cach. Czytałam o karmiących dziewczynach, które @ dostawały po 6 tygodniach i o butelkowych mamach które i pół roku bez okresu były...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 29th 2019
     permalink
    ja po 1 ciąży wzięłam zastrzyk anty i płodność nie mogła wrócić
    po 2 ciąży mimo, że karmienie zaczęłam po 2tyg dopiero @ dostałam dzień przed 1 urodzinami małego
    to teraz to jakieś może jednorazowe bo od kilku godzin na wkładce śladu nie ma (nie było to krwiste, kolor taki hmm brunatny bardziej jak przy plamieniu)

    Treść doklejona: 29.04.19 14:22
    a pytam czy to może być @ bo przecież jest mowa o tych 12 tygodniach niepłodności poporodowej

    Przy pełnym karmieniu piersią kobieta jest niepłodna przez co najmniej 12 tygodni, jeżeli spełnione są następujące warunki:
    karmi wyłącznie piersią, bez podawania dodatkowych pokarmów i płynów,
    dziecko uspokaja piersią, tzn. nie podaje mu smoczka,
    podaje dziecku pierś na każde jego żądanie.
    Ponadto bardzo ważne jest, by w ciągu doby dziecko było przystawione do piersi co najmniej 6 razy, a sumaryczny czas karmienia w ciągu 24 godzin powinien wynosić nie mniej niż 100 minut. Przerwa między poszczególnymi karmieniami nie powinna być dłuższa niż 6 godzin. Dotyczy to zarówno przerw nocnych, jak i dziennych.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 29th 2019
     permalink
    nie mogę znaleźć moich książek od npr i za cholerę nie mogę sobie przypomnieć jak to szło z niepłodnością w cyklu poporodowym
    czy była możliwość określenia jej tylko na podstawie szczytu szyjki i śluzu bez pomiaru temperatury? z tego zapisu wynika , ze pomiary są konieczne a ja niestety nie jestem w stanie na razie tego ogarnąć (mały nad ranem lubi dać czadu)
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeSep 30th 2019
     permalink
    TUTAJ masz opis obserwacji po porodzie wg metody Roetzera (na Blogu 28dni).

    Ja w obu cyklach poporodowych mierzyłam temperaturę i obserwowałam śluz. Temperaturę mierzyłam o bardzo różnych porach - od północy do 8-mej rano. Przy niemowlaku zwyczajnie nie da się mierzyć o stałej porze. Ale wystarczy, że pomiar będzie po min. 3 h snu - można go uznać za miarodajny. Z serduchami nie ryzykowaliśmy - były tylko przerywańce.

    Zerknij sobie na mój drugi cykl poporodowy - skończyłam karmić ok. 270 dc (sam się odstawił...) i od razu śluz płodny się pojawił, a za 20 dni przyszła @.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 30th 2019
     permalink
    Dzięki za link do bloga; nie wiem czemu tego wczoraj nie znalazłam :/
    U nas nie ma szans na więcej niż 1-1,5h snu zaczynajac tak od 2:30- 3ej wiec mierzenie temp odpada
    Przed porodem od kilku lat tez podwójnym sprawdzeniem był śluz i szyjka wiec zastanawiam sie czy w poporodowym tez ti „przejdzie”. Przerywance mnie frustrują straaaaszliwie. Karmię bardzo
    Duzo i bardzo często. Piotrek jest cycozwisem a od pewnego czasu sam przychodzi i sie upomina.w dzień bez karmienia 2h to max. Dzisiaj 211 dzień cyklu, śluz płodny i miękka szyjka pojawiły sie dopeiro pierwszy raz w tym tygodniu
    Muszę chyba poczytać na stronie metody angielskiej jakie tam są zasady.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 30th 2019
     permalink
    1 h snu lub odpoczynku w łóżku wystarczy do pomiaru.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 30th 2019
     permalink
    może się komuś przyda
    metoda angielska i cykle poporodowe
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 25th 2020
     permalink
    Nie, tester ze śliny nie daje tej informacji.
    -- [/url]
  4.  permalink
    Hej! Pomożecie zinterpretowac mój wykres? Jestem początkująca, uczę się met. Rotzera. Karmię piersią ale nie spełniam warunków pełnego karmienia.. Po ustapieniu krwistej wydzieliny pojawial się różowy śluz a nastepnie krwawienie (srodcykliczne?). Co dalej robić? Stosować regułę szczytu czy wyznaczyć podstawowy model niepłodności?? Help!
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.