Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorHajduczek
    • CommentTimeOct 3rd 2006
     permalink
    Hej nowy temat. Jak tam dziewczyny z badaniami USG piersi? zaczynacie wykonywać takowe badania? Mi własnie ostatnio gin. wspomniała o tym iz powinnam zacząć takowe robić raz do roku. Oczywiście niena kase NFZ :P:D
    •  
      CommentAuthorPaula
    • CommentTimeOct 3rd 2006
     permalink
    Ja byłam miesiąc temu. W tempie ekspresowym umawiałam się z panią doktór, bo pobolewała mnie prawa pierś no i powiedziałam o tym gin. Ta zbadała mi piersi i znalazła guzka w lewej. Na USG okazało się, że obie moje piersi pełne są małych torbieli, które właściwie nie mają znaczenia, utworzyły się najprawdopodobniej podczas karmienia. A że u mnie tkanki tłuszczowej mało co to i strukturę piersi bardzo czuć przez skórę no i stąd to wrażenie guzka.
    No, ale pani doktór powiedziała, że teraz (po 30) powinnam już raz do roku kontrolować piersi, szczególnie, że moja babcia miała mastektomię.
    • CommentAuthorAsia77
    • CommentTimeOct 3rd 2006
     permalink
    tez robilam usg piersi tydzien temu w ramach akcji avon'u "usg piersi za 10zł". na usg wyszlo ze mam kilka malych torbielikow w obu piersiach o sr 5 mm. lekarka powiedziala ze nie mam sie czym martwic i za 6 m-cy przyjsc do kontroli i,że jedyny problem to, ze przed @ mogę odczuwac ostry ból piersi; no i fakt tak jest bo po wpływem hormonow piersi sie powiekszają i tobieliki daja o sobie znac a tak jest wszycho ok :bigsmile:
    • CommentAuthorHajduczek
    • CommentTimeOct 3rd 2006
     permalink
    no właśnie, u mnie też ostatnio pojawiło się pobolewanie i twardnienie piersi w 3 fazie cyklu a wcześniej nie występowało. W szczególności prawa pierś w jednym miejscu jest twrdsza. A tak w ogóle to też mam taka strukturę "guzkowatą" piersi. Właśnie wczoraj umówiłam się na USG i od razu zapisałam swoją przyjaciółkę :)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 3rd 2006
     permalink
    Którego dnia cyklu należy robić to badanie? Czy dzień jest istotny?
    -- [/url]
    • CommentAuthorHajduczek
    • CommentTimeOct 4th 2006
     permalink
    Moja gin powiedziała żeby robić po ustaniu miesiączki, chodzi o to żeby piersi nie były wrażliwe czy też twarde co u większości kobiet następuje w 3 fazie
    •  
      CommentAuthorAnia
    • CommentTimeOct 4th 2006
     permalink
    A co jest w środku tych torbieli? Wie ktoś może?
    •  
      CommentAuthormala_mi
    • CommentTimeOct 4th 2006 zmieniony
     permalink
    Ja robię regularnie od kilku lat. Razem z moją siostrą miałyśmy w podobnym wieku guza piersi (ona nawet dwa). Na szczęście niezłośliwe. Obciążenie genetyczne niestety.

    Co do dnia cyklu, a USG-to tak jak pisze hajduczek-po ustaniu miesiączki, gdy piersi nie są ani zbyt wrażliwe, ani zbyt twarde.
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeOct 4th 2006
     permalink
    Badajcie się dziewuszki, bo nawet niezłośliwe ale nieleczone z czasem stają się złośliwcami.
    U mnie nie ma obciążęń genetycznych, USG robiłam raz w życiu ale często się badam.
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeOct 5th 2006
     permalink
    a wykonyjecie samobadanie piersi?
    --
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeOct 5th 2006 zmieniony
     permalink
    Ja się badam często. Najczęściej przed @, bo szczegółowe badanie pozostawia na trochę nieprzyjemne uczucie, nie jestem obolała ale to zbliżone do tego uczucia - a przed @ piersi mam i tak obolałe więc mi to bez różnicy ;)
    Mam nietypową budowę piersi, bo grudkową - i ciężko się je bada - ale porównuję ze sobą położenie grudek i o ile są w identycznym miejscu i identycznejw ielkości - o tyle nie mam się czym martwić.
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeOct 5th 2006
     permalink
    bardzo często guzkiw piersiach wyczuwają partnerzy. wasi tez się w to zaangażowali?
    --
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeOct 5th 2006
     permalink
    •  
      CommentAuthormala_mi
    • CommentTimeOct 6th 2006 zmieniony
     permalink
    Samobadanie robię, choć z tą operowaną piersią mam problem-wiadomo blizna pooperacyjna i zrosty w środku.
    A badanie przez męża? ngL trafnie to ujęła :wink: :thumbup:
    • CommentAuthorHajduczek
    • CommentTimeOct 23rd 2006
     permalink
    A ja właśnie jestem po pierwszym badaniu USG:) no i tak teraz wg zaleceń co roku :wink:
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeOct 23rd 2006
     permalink
    ja jestem również obciążona genetycznie (ciocia i babcia umarły na raka piersi), ale co ciekawe siostry genu nie odziedziczyły; teraz co trzy miesiące chodzę na usg, a raz w roku na rezonans magnetyczny - mówie wam jakie to paskudztwo :sad: hałas nieziemski, no i to trumnowate wrażenie; aż się poryczałam z tym, że musiałam szybko przestać, bo nie wolno się ruszać i nosa nie ma jak wytrzeć; ze trzy razy chyba odmówiłam różaniec a ścierpłam w cholipę :neutral:

    najgorsze z tego to, że przystojny lekarz okazał się być kumplem M ze studiów; spłonęłam purpurą jak to wyszło bo było to akurat jak nie miałam górnej garderoby; facet na tyle wyrozumiały, że na badania "dolne" skierował mnie gdzie indziej
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeOct 24th 2006
     permalink
    giga :grouphug: biedactwo...
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 24th 2006
     permalink
    Lepiej skupić się na tym, że dbasz o zdrowie. Te, co nie badają się, nie przechodzą tych nieprzyjemności, umrą wcześniej (niektóre).
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeOct 24th 2006
     permalink
    Amazonka - mówił Ci ktoś kiedyś że jesteś b. dosadna w wypowiedziach ? :wink: mnie się to podoba - szczera z Ciebie kobieta :peace:
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeOct 24th 2006 zmieniony
     permalink
    też to zauważyłam Lily :wink: krótko a treściwie; przez to jednak mało co piszę pod twoim wykresikiem Amazonko, bo odnoszę wrażenie, że ciebie "bzdurkowate" teksty nie bawią; no i masz do tego prawo; muszę powiedzieć, że budzisz we mnie respekt (jak kiedyś pan od chemi):bigsmile:
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
  1.  permalink
    giga ja na badanie piersi obecnie chodze co pol roku wczesniej chodzilam co miesiac potem co dwa miesiace i jak narazie(odpukac) co pol roku tzn dopiero pierwszy raz bede miec wizyte tak odlegla :D Ale nie przestaje sama sie badac :)
    --
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeOct 24th 2006
     permalink
    a czemu tak ci wydłużyli te odstępy między badaniami - jakieś cud leki czy cuś??? a może przekroczyłaś jakiś pułap wiekowy???
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 24th 2006
     permalink
    Lily, heh.
    Giga, nie żartuj. A piszesz bzdurkowate teksty? Wypowiadaj się, a jakże! Przecież potrzebuję pomocy/doświadczeń innych. Znasz się na serduszkach? Bo ja nie, no może słabo.
    Nie lubię chemii... w przeciwieństwie do wybranka, który chciałby mieć laboratorium :-)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeOct 24th 2006
     permalink
    no wiesz... chodziło mi o to, że ja się na żadnej metodzie nie znam i robię to co inne dziewczyny radzą; stąd też sama niczego mądrego nie wymyślę; a jeśli chodzi o bzdurkowate teksty, to chodziło mi o "pocieszacze", które poprawiają może humor ale niczego nie wnoszą; pod twoim wykresem same mądre posty, a pocieszać cię jeszcze nie trzeba - zaglądam więc tylko i się uczę:wink:
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
  2.  permalink
    giga leki pomogly poniewaz bralam bromergon bo mam za wysoka prolaktyne i przy okazji ten lek zmniejszyl mi torbiele w piersiach i juz nie sa nazwane torbielami tylko torbielkami co oznacza,ze nastapila u mnie poprawa :bigsmile: Za pol roku kontrola czy calkiem sie wchlonely.
    --
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeOct 25th 2006
     permalink
    no to trzmam kciuki, żeby paskudy już cię zostawiły w spokoju:wink:
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
  3.  permalink
    giga dziekuje :bigsmile: Jak narazie sie mniejszaja i oby szlo tak dalej :bigsmile: Bo dzieki temu uniknelam biopsji.Mialam miec robiona jak sie nic nie zmieni a ze jednak moj organizm jest dzielny i walczy to ja sie ciesze i jestem z niego dumna :bigsmile::wink:
    --
    • CommentAuthoreuralita
    • CommentTimeNov 2nd 2006
     permalink
    dziewczyny a od ktorego roku zycia najlepiej zrobic usg piersi,ja mam 23 i wydaje mi sie,ze powinnam sie wybrac bo nie wiadomo co moze we mnie siedziec?
    • CommentAuthorHajduczek
    • CommentTimeNov 2nd 2006
     permalink
    właściwie to wiek badań zaniżył się. Samobadanie raz na miesiąc a USG raz na rok. Wiem ze od 30ki to już co roku powinno się robić USG. Nie wiem jak to jest z 20kami ale z tego co pamiętam z karty badań to pisało tam iż od 20 roku życia powinno się przeprowadzać badania w szczególności przy wskazaniach dziedzicznych lub występowaniu w rodzinie przypadków zachorowań. Wskazane jest to także dla kobiet które jeszcze nie rodziły i nie karmiły piersią.
  4.  permalink
    hajduczek dokladnie nie bede powtarzac bo napisalabym dokladnie to samo co Ty :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeFeb 2nd 2007 zmieniony
     permalink
    wiecie jak robić samobadanie piersi? czy wykonujecie to regularnie? macie z tym jakieś problemy?

    oto pomocne linki:
    PROFILAKTYKA PIERSI

    RAK PIERSI

    SAMOBADANIE PIERSI
    --
    • CommentAuthoramcm
    • CommentTimeFeb 2nd 2007
     permalink
    Ja staram się wykonywać co jakiś czas to badanie, chociaż nie w każdym miesiącu o tym pamiętam. :shamed:
    W LO miałyśmy raz wykład na ten temat z lekarzami. Tłumaczyli nam o co chodzi i jak się do tego zabierać, a na koniec zainteresowane mogły się dać przebadać. Dostałyśmy też materiały informacyjne do domu. Jakiś czas później wrócili i przeprowadzili ankietę na temat wiedzy, która została nam w głowach. Wspominam to bardzo pozytywnie. Myślę, że jest to pomocne w profilaktyce, zwłaszcza, że rak piersi szaleje, a wczesne wykrycie daje niemalże 100% wyleczalność.
    Pisałam już na forum do Damazego, żeby uwzględnił samobadanie piersi na wykresie. Zachęcało by to do regularnych obserwacji. :thumbup:
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeFeb 2nd 2007
     permalink
    Damazy obiecał umieścić przypomnienie o samobadaniu w najbliższej aktualizacji.
    --
    • CommentAuthoramcm
    • CommentTimeFeb 2nd 2007
     permalink
    Już jest w Wiki, więc nadzieją powiało:smile:
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeOct 11th 2007
     permalink
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeOct 11th 2007
     permalink
    a mi ginka wczoraj badała palpacyjnie piersi to strasznie bolało, przede wszystkim sprawdzała czy nie wydziela się żadna wydzielina. guzków żadnych nie ma to o USG nie było mowy. a dodam, że mam hyperprolaktynemię.
    --
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeOct 24th 2007
     permalink
    ja jestem obciążona genetycznie i mam przykaz chodzenia na usg co trzy miesiące i do tego raz w roku rezonans magnetyczny
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeOct 25th 2007 zmieniony
     permalink
    ja robię Usg 3 razy w roku od 16roku życia,mam torbiele na obydwu piersiach:)),(a lat mam 23:))..więc mogli by trochę obniżyć tą granicę badań piersi o której tak trąbią, niestety coraz częściej młode dziewczyny mają torbiele, czy guzki a ignorują to, bo stwierdzają,ze są młode i ich to nie dotyczy:sad:
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeMar 10th 2008
     permalink
    Ja mam gruczolako-włókniaki w obu piersiach, konsultowałam je z onkologiem i nie kazał ich usuwać, bo zazwyczaj odrastają. Jestem szczupła i guzki to wynik włókniejącej tkanki. USG robię raz na rok (odkąd nie rosną), wcześniej co 6 miesięcy. Od 40 roku życia czeka mnie już mamografia, gdyż jestem w grupie ryzyka (choć nikt z najbliższej rodziny nie chorował na raka piersi).
    •  
      CommentAuthormartyska1
    • CommentTimeOct 15th 2008
     permalink
    U mnie bylo tak. Ja na koncowce ciazy podczas masowania piersi wyczulam u siebie guz. gin zrobil i usg piersi ale musialam z badaniami poczekac do porodu. po porodzie udalam sie do onkologa. tam dowiedzialam sie ze zeby zrobic mi biopsje musze nie miec pokarmu w piersiach. generalnie wyszlo na to ze i tak nie moglam karmic poniewaz pojawila sie krew razem z pokarmem. po tym ja juz nie mialam pokarmu zrobiono mi dwie biopsje. na obu wyszlo ze to guz. w grudniu zeszlego roku zostalam zoperowana. po histopatologi wyszlo ze to guz pierwszego stopnia. przyjmowalam leki. Pomimo ze jestem juz prawie rok po operacji jeszcze nie bylo takiego dnia zebym mogla spac bez biustonosza. ta piers ciagle o sobie przypomina. ja jestem pod stala opieka poradni okologicznej. teraz znowu chyba mam cos w tej piersi. jesli ten guz bedzie tak samo duzy jak poprzedni to lekarze rozwazaja mastektomie. sadzilam ze mnie to nie spotka. ze jestem jeszcze za mloda. ale zeby nie ciaza to bym nawet nie wiedziala... nie wazne czy jestescie mlode czy juz po 30 badajcie sie co miesiac po miesiaczce. to nic nie kosztuje a moze uratowac zycie... 70% kobiet wykrywa guzki przy samobadaniu. ja moge powiedziec ze moje dziecko uratowalo mi zycie...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 25th 2013
     permalink
    mala_mi: Co do dnia cyklu, a USG-to tak jak pisze hajduczek-po ustaniu miesiączki, gdy piersi nie są ani zbyt wrażliwe, ani zbyt twarde.


    czy 17dc w cyklach ok 30dniowych to juz stanowczo za pozno i odpuscic i poczekac na nastepny cykl? w sumie piersi od jakiegos czasu mam drazliwe przez caly cykl i sama nie wiem ale wolalabym juz miec to badanie za soba a nie czekac 3tyg
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeMay 25th 2013 zmieniony
     permalink
    MrsHyde jak ci bardzo zależy to możesz iść już teraz, tj połowa cyklu, więc nie będzie źle. Najgorzej robić usg kilka dni przed okresem, gdy są napięte.
    --
  5.  permalink
    Dziewczyny mam pytanie.
    Wyczułam ostatnio guzek w piersi ( tzn. wyczułam go już ponad rok temu, ale zapomniałam o tym, starania, ciąża etc )
    Byłam wczoraj u lekarza i dostałam skierowanie na badanie piersi, powiedzcie mi jak to jest kiedy karmię małego piersią czy mogę wykonać to badanie? Lekarza spytać oczywiście zapomniałam :/
    -- ,
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeJul 15th 2014
     permalink
    możesz- pewnie dostałaś skierowanie na usg piersi.
    --
  6.  permalink
    Dzięki mag!
    -- ,
    • CommentAuthorewa1990
    • CommentTimeAug 23rd 2014
     permalink
    Witam was dziewczyny ja miałam torbiele na piersi i dosyć spore prawie 5 cm i przykładałam rumianek okłady robiłam a teraz mam 3mm licze na to ze za jakiś czas zanikną i może ich wogule nie być rubcie se okłady z rumianku bo rumianek zasusza torbiele pozdrawiam
    • CommentAuthormerlenke
    • CommentTimeApr 17th 2023 zmieniony
     permalink
    Tak, zaleca się, aby kobiety w ciąży regularnie przeprowadzały badania piersi, w tym USG piersi. W ciąży piersi mogą ulec zmianom pod wpływem hormonalnych zmian zachodzących w organizmie kobiety, dlatego ważne jest monitorowanie ich stanu i wczesne wykrycie ewentualnych nieprawidłowości.

    Badanie USG piersi w ciąży jest bezpieczne dla matki i rozwijającego się płodu. Można przeprowadzić badanie USG piersi zarówno w pierwszym, jak i w kolejnych trymestrach ciąży. Jeśli kobieta ma podejrzenia co do swojego stanu zdrowia piersi, powinna skonsultować się z lekarzem w celu omówienia dalszych działań diagnostycznych.

    Jesli szukalibyście przychodni do wykonania badania w Skawinie, daję namiar na prywatny ośrodek zdrowia https://rcmskawina.pl/cennik/ Można wykonać tam takie badania, ale i zapisać się do ginekologa.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.