Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    No skąd. Tam gwałcą od wyjscia z samolotu ;)
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeMay 10th 2017 zmieniony
     permalink
    A ja dzis wyjezdzam, wiec sie outuje z tych medialnych doniesien.:wink:
    Moze byc i Kamila.manipulacja. Moze nie. Who knows? Moze Markus chcial sprzedac ten rozwalony samochod Magdy? Moi rodzice tez wrak sprzedaawali, gdy mieli wypadek. Mam nadzieje, ze sprawa sie wyjasni:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMay 10th 2017
     permalink
    szczypta_chilli: Tam gwałcą od wyjscia z samolotu


    Tak? Ja po takiej "abstynencji"... Rozważam lot :P :P :P.
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeMay 10th 2017
     permalink
    Ej, a nie dziwi Was to, ze oni ja tak osaczaja? Bo jak tak.przekladam to na nasz polski grunt...rezydent odwozi jakas dajmy na to Chinke do szpitala i spada do swoich obowiazkow, a nie z kolesiami koczuje pod jej pokojem, nie dajac nawet w spokoju skorzystac z toalety...hmmm
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMay 10th 2017
     permalink
    No własnie to w tym wszystkim jest dziwne... Ale tez nie wiemy, czy ten cały Marcus ją "sprzedał", czy ona może coś przewoziła... Czy po prostu ona była w cała aferę wtajemniczona, czy jechała nieświadoma... No i nadal nie wiemy na 100% czy Markus faktycznie maczał paluchy (Chociaż już teraz duzo na to wskazuje)... Wówczas ta "obstawa" zaczyna być coraz mniej dziwna...

    A co do bezpieczeństwa. Mój tata jeździł do Egiptu, ale zawsze mi Egipt odradzał ze względów bezpieczeństwa właśnie... W zamian pojechałam do Grecji. Niestety ale tam tez nie czułam się bezpiecznie. Spora część Greków nie dawała mi spokoju (jestem blondynką). Cześć oczywiście adorowała uśmiechem, komplementem, ale część niestety przekraczała pewne granice...

    Także jeśli mielibyśmy patrzeć na strach, to chyba w wiele miejsc musielibyśmy nie jechać dla zasady, lub zawsze jechać otoczone kolegami (płeć męska), którzy służyliby nam za ochronę.
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeMay 10th 2017
     permalink
    http://wolnosc24.pl/2017/05/10/tylko-u-nas-detektywi-smierc-magdaleny-zuk-mogla-zostac-zaplanowana-w-kraju-wykluczanie-z-grona-podejrzanych-jej-najblizszych-jest-bledem/
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeMay 11th 2017
     permalink
    Czytalyscie ustalenia biura detektywistycznego lampart?
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMay 11th 2017
     permalink
    Ja czytalam.wcale mnie to nie dziwi.bardzo sa spojne.
    -- ;
    •  
      CommentAuthor_figa
    • CommentTimeMay 11th 2017
     permalink
    A gdzie one są? Możesz dać link?
    -- "Jeśli nóż otwiera ci się sam w kieszeni, to może lepiej go nie noś."
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMay 12th 2017
     permalink
    Prosba do Dziewczyn, ktore maja chora tarczyce. Zobaczcie na watek tarczycowy. Robilam teraz badania w Polsce i jest nieciekawie. Mam endo w poniedzialek, ale jestem troche podlamana.
    Moze jakies wskazowki co dalej? O co pytac endo? Z gory dzieki :)
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeMay 14th 2017
     permalink
    Dziewczyny zostało tylko 6 dni do końca zbiórki jak byście mogły udostępnić na FB było by cudownie ❤chcemy pojechać na Mistrzostwa Europy i tezprentowć Polskę ❤ mama tez przecież potrafi 💃
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMay 23rd 2017
     permalink
    Dziewczyny, gdzie kupię fajny, modny strój kąpielowy - nie byłoby problemu, gdyby nie duży biust, który posiadam a wiadomo, ze nie wszędzie kupię strój z dużymi miseczkami (bikini). Polecacie jakieś firmy? I aby babciny nie był ;p
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeMay 23rd 2017
     permalink
    Ja kupuję w sklepach w których kupuję biustonosze (dla dużego biustu). Wiele rzeczy kupuję przez internet ale akurat biustonosze i stroje kąpielowe zawsze mierzę w stacjonarnym sklepie..mam strój Freya :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMay 23rd 2017
     permalink
    nie wiem jak z rozmiarami stanikow, ale ja kupuje w calzedonia, bo gore dobierasz osobno i dol osobno z jednego wzoru.
    -- ;
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMay 23rd 2017 zmieniony
     permalink
    Ewasmerf: gore dobierasz osobno i dol osobno z jednego wzoru

    Fajnie, że jest taka możliwość, bo nie każdy sklep się na to godzi. Ale pytanie, czy rozmiarówka staników duża, czy może standardowo do D.
    Ja ostatnio staniki kupuję w sklepie z ciążowymi ubraniami - biorę biustonosze do karmienia, bo rozmiarówka w szerokim wyborze (Alles). Nosze rozmiar 75 E/F (w ciąży dobiłam do I).
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeMay 23rd 2017
     permalink
    Ewa, błagam. calzedonia jest dla małobiuściastych.

    Katko, freya, panache, dalia. ja z tych marek korzystam i jestem zadowolona [mając 75JJ]. znajdziesz je w każdym lepszym sklepie z biustonoszami, który ma również w ofercie braffiting. tylko musisz się liczyć z wydatkiem rzędu 200-250zł.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMay 23rd 2017 zmieniony
     permalink
    elfika: Katko, freya, panache, dalia

    Ooo, za pomniałam, że też mam 2 sztuki DALIA - mają duże rozmiary.
    Cenowo faktycznie nie jest tanio, ale wygoda w dobrze dobranym biustonoszu - bezcenna.
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeMay 23rd 2017
     permalink
    marion: Cenowo faktycznie nie jest tanio, ale wygoda w dobrze dobranym biustonoszu - bezcenna.

    ano ;)
    ja tam przez najbliższe kilka lat [nim uzbieram na plastykę] nie kwalifikuję się na takie akcje ;) jeszcze by mnie green peace zagarnął do morza ;P
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeMay 23rd 2017
     permalink
    oj ja bym wiele dała, żeby moje mieściły się w dłoni... :P takie C byłoby Cudowne ;) a tak, nie dość, że nie pasują do sylwetki (ważę ok 58 kg)to muszę nosić dekolty, bo w takich znacznie lżej się wygląda, a wolałabym zabudowane bluzki, przytulne golfy, sukienki na ramiączkach bez stanika... no i biegać za dzieckiem na placu zabaw bez uczucia "ciążenia", eh no, lekko nie jest :P pożądliwe spojrzenia facetów na ulicy też nie są mi do szczęścia potrzebne :cool:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMay 23rd 2017
     permalink
    Zmienię temat. Slyszalyscie o ataku w Manchester? Masakra. :(
    Naprawdę bezpieczna czuje się w Polsce. Wróciliśmy w niedziele..
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeMay 23rd 2017 zmieniony
     permalink
    madzia, na stałe??

    skapula - zalezy od rodzaju stanika chyba, ja mam dwa z 1szej ciąży jeszcze allesa (szkoda mi kasy na nowe, a jako tako wygladały jeszcze) i jeden to już szmata, rozłazi się, a drugi trzyma w ryzach co trzeba i jest super. Już się nie mogę doczekać kiedy po skończeniu karmienia wywalę to w cholerę i kupię jakieś nowe dwie/trzy sztuki.
    --
    •  
      CommentAuthor_figa
    • CommentTimeMay 23rd 2017
     permalink
    Madzia, a UE akurat wypuszcza nowy filmik dotyczący przyjmowania imigrantów. Ja widziałam na fejsbuku. Ma za zadanie zmiękczyć serca tych co ich nie chcą. Link

    Treść doklejona: 23.05.17 13:24
    Drugi post od góry.
    -- "Jeśli nóż otwiera ci się sam w kieszeni, to może lepiej go nie noś."
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeMay 23rd 2017
     permalink
    ej, ale to dobrze, że dalia jakościowo idzie w górę ;)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeMay 23rd 2017
     permalink
    Ja po każdej informacji o kolejnym ataku mam ochotę pakować się i wracać natychmiast :( Ale jeszcze kilka miesięcy i wracamy do Polski! Już mam dosyć tej Anglii.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMay 23rd 2017
     permalink
    Elyanna: madzia, na stałe??
    Z Polski do Londynu (bylimsy na komunii).
    Ale dazymy do tego by wrocic do Polski. Mieszkamy blisko centrum Londynu i gdzie sie nie rusze (centrum) to z tylu glowy mam, ze cos sie moze stac.

    Treść doklejona: 23.05.17 20:57
    Malisek - trzymam kciuki.

    My mamy w ten piatek wycieczke Clipperem po Tamizie do Tate Modern i sie boje :( a o to im chodzi. I do d..y jest takie zycie w ciaglym strachu.
    --
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeMay 27th 2017
     permalink
    Dziewczyny, jaki możecie mi polecić zegarek dla 9- ciolatka?
    Brata syn ma komunię, a nie jestesny ani chrzestymi ani nic z tych rzeczy i dogadałam die z bratem i z bratową, że kupimy mu zegarek.
    Chcieliśmy kupić GSHOCKA Casio, ale nie ma takich małych, a Miki jest chudy jak patyk i zacząłby taki zegarek nosić za pięć lat...
    Polećcie coś proszę.
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJun 3rd 2017
     permalink
    Zakładam, że nasze forumowe londyńskie mamy o tej porze są w swoich bezpiecznych domach.
    Ale dajcie znać, że nic wam nie jest i że was nie dotknęła bezpośrednio ta seria "niebezpiecznych incydentów" z London Bridge i okolic. :cry:
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJun 4th 2017
     permalink
    U nas wszystko ok, ale boję się wyjść gdziekolwiek z dziećmi :( Jeszcze pół roku i wracamy!
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJun 4th 2017
     permalink
    Malisek, współczuję stresu... ;(
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeJun 4th 2017
     permalink
    Też współczuję bardzo. To jest chore, żeby bać się wyjść z domu na ulicę :confused:
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJun 4th 2017
     permalink
    To dobrze, że wszystko ok. Wierzę, też bym się pewnie bała, gdybym była tam na miejscu.
    A ja mam do brytyjskich mamusiek pytanie trochę z innej beczki. W czwartek wybory. W Wlk. Brytanii chyba wszystkie wybory odbywają się w dniu pracującym.
    Rozumiem, że nie jest to dzień wolny od pracy? To ma się jakąś przerwę na głosowanie, jakieś przywileje? Bo zastanawia mnie jak to jest, że środek tygodnia, ludzie w pracy, zabiegani, a frekwencja zdecydowanie wieksza niż u nas w Polsce. Wiem, ze to pewnie po części wynika również ze świadomości społecznej, ale może pomozecie mi zrozumieć mechanizm?
    --
    •  
      CommentAuthorToonney
    • CommentTimeJun 5th 2017
     permalink
    Karolcia glosowanie jest od wczesnych godzin porannych do poznego wieczora Wiec zawsze masz opcje zaglosowac
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJun 5th 2017
     permalink
    Dzięki.
    To może i u nas należałoby zmienić czas głosowania na dzień powszedni? Wtedy urna nie przegrałaby z wyjazdem na grilla czy obiadem u cioci...
    Dzień jak co dzień, a frekwencja wyborcza rzędu 60-70 %. U nas dzień wolny, czasu mnóstwo a w szczytowych momentach oscyluje w okolicach 50%.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJun 5th 2017
     permalink
    Karolciat, a może właśnie to jest klucz. Jak mamy dzień wolny, to nie każdemu chce się ruszyć tyłek. Zawsze znajdzie sie powód, a bo pada... A bo piękna pogoda (to se wyjadę nad wodę), a bo zimno, etc... Idąc do pracy i tak musisz wyjść z domu, a więc po drodze można zagłosować, albo na chwile wyjść z pracy (no nie wszędzie)...

    Inna sprawa, że gdy przy ostatnich wyborach gadaliśmy ze znajomymi o frekwencji, to sporo osób nie poszło głosować, bo wg nich nie było na kogo głosować. Nikt się nie podobał ;(...
    --
  2.  permalink
    Malisek współczuję tego stresu, przeżyć... oby to pół roku minęło szybko i byście bezpiecznie wrócili do donku.
    Madzia, odezwij się....
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJun 5th 2017
     permalink
    Else, ale niegłosowanie to nie jest wyjście. Ja rozumiem rozterki, ja już kolejne wybory z rzędu mam dylemat, bo czy to prezydenckie, parlamentarne czy samorządowe, zawsze wybór między dżuma a cholerą... Ale jakąś decyzję trzeba podjąć. wtedy jest szansa na zmianę układu sił. Choć pewnie nie radykalną, bo na to jesteśmy za mało dojrzali jako społeczeństwo.
    Ciekawe kto by najbardziej krzyczał, gdyby i u nas wpadli na pomysł przeniesienia wyborów na dzień pracujący...
    Z ciekawości zaraz muszę sprawdzić, czy u nas dzień wolny od pracy jest gdzieś zapisany jako przymusowy?
    Bo np. organizowanie przyszłorocznych wyborów samorządowych w Święto Niepodległości to dla mnie mega nieporozumienie. Chyba że ktoś ma w tym jasny cel...
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJun 5th 2017
     permalink
    Ja to wiem i uczestniczę w głosowaniach. Tylko niestety jest to zawsze wybór pomiędzy mniejszym złem. No, ale głosuję.
    tez jestem ciekawa kto by najbardziej krzyczał. Mi w sumie obojętnie, bo i tak i tak nie odpuszczam wyborów, no chyba, że by jakiś wypadek losowy.
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJun 5th 2017
     permalink
    Boje się nawet zaprowadzić Maję do przedszkola, bo chodzi do grecko-katolickiego przy kościele. A wiadomo, co tamtym psychicznym kreaturom odwali..:/ zostały 2 miesiące do końca roku. Teraz świeżo po atakach paraliżuje mnie na samą myśl, że miałabym ja tam prowadzić.
    Mam nadzieje, ze uda się wrócić zima. Ale i tak przez kolejne kilka misiecy będę umierać ze strachu, bo mąż ma tu zostać. No chyba ze sytuacja będzie tragiczna, to się nie zgodzę :| kij z pieniędzmi
    .
    U Madzi tez ok, widziałam na fb.
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJun 7th 2017
     permalink
    Ponieważ nie wszystkie pewnie weszly w temat zalozony przez moderatora o nowym portalu internetowym o płodności to linkuję artykuł z wp o tym, czym podobno portal ma się zajmować.
    --
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeJun 8th 2017
     permalink
    Dziewczyny, nie znalazłam odpowiedniego wątku, więc pytam tu... Mój Partner od jakiegoś czasu kiepsko się czuje. Jest bardzo zmęczony, dużo śpi, bolą go stawy, ma dziwne odczucia na skórze - czuje pulsowanie w całym ciele, do tego bole głowy, ostatnio bardzo chce mu się pić, jest mu ciągle duszno i gorąco.. Pytam tu, bo ciężko zaciągąć go do lekarza :/ udało mi się namówić go na badania krwi tylko nie wiem na czym się skupić? jakie badania porobić? Pomyślałam o suplementacji, ale nie ogarniam tych preparatów.. Podpowiecie coś?
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJun 8th 2017
     permalink
    Część objawów może wskazywać na cukrzycę- potliwość, duszność, nieumiarkowane pragnienie, senność. Sprawdziłabym też wątrobę (Alat, Aspat, Bilirubina) i serce (cholesterol, trójglicerydy, sód i potas, zwłaszcza w kontekście bóli głowy). Morfologia pełna z rozmazem, cukier, tarczyca (tsh, ft3, ft4), CRP i ja bym dodała OB, choć podobno się od niego odchodzi. Wcześniej nie ma co suplementować, dopiero jak się dowiesz co jest na rzeczy. Nie bardzo tylko mogę podpowiedzieć co w kontekscie stawów.
    --
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeJun 8th 2017
     permalink
    tez pomyśleliśmy o cukrzycy... tym bardziej, że on choruje na łuszczycę, a jedno ma związek z drugim.
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJun 8th 2017
     permalink
    To być może masz odpowiedź na ból stawów - jest choroba reumatyczna o nazwie łuszczycowe zapalenie stawów.
    Myślę że z tymi objawami koniecznie to internisty, z listą życzeń. Może chociaż na część badań da skierowanie, zawsze to parę groszy w kieszeni...


    A ja z innej beczki.
    Szukam pracy. Dziś byłam złożyć dokumenty na konkurs. I jak już wyszłam, to mnie oświeciło, że chyba powinnam jakieś pokwitowanie wziąć?? Sierota.
    Tylko nie wiem w jakiej to formie być powinno? Skoro komplet w zamkniętej kopercie?
    No bo teraz, jakby babka z sekretariatu była złośliwa albo miała kogoś "swojego" to wywali kopertę do kosza i śladu nie ma :(
    Cóż, człowiek się uczy całe życie, a po 11 latach jednej pracy nieobyty z procesem rekrutacji...
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJun 8th 2017
     permalink
    W formie takiej, ze na kartce powinna ci przybic - zlozono dokumenty , pieczatka podpis i data
    albo piszesz pismo - zlozylam dokumenty takie a takie w zamknietej kopercie dnia tego i tego i na tym prosisz o pieczatke
    do kosza tego nie wyrzuca, nie steresuj sie. ja tez nie zawsze bralam ogolnie potwierdzenie (u nas w sadzie trzeba zaplacic, zlozyc podanie a nic sie nie dostaje) i nic sie z tym nie dzialo. badz dobrej mysli
    -- ;
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJun 8th 2017
     permalink
    nie, no to raczej takie czarnowidztwo na wyrost było. Akurat do tej instytucji już raz starowałam i nie spodziewam się tego typu niespodzianki.
    Ale o potwierdzeniu nie pomyślałam.
    Koleżanka mi podpowiedziała, żeby prosić o ksero ostemplowanej już złożonej koperty.
    Następnym razem mądrzejsza będę :) Strzeżonego....
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJun 10th 2017
     permalink
    Wicemistrzyni Europy ! Kategoria 31 + JazzDance !
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJun 10th 2017
     permalink
    gratulacje!!!!
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJun 13th 2017 zmieniony
     permalink
    Czy korzysta któraś z Was z wywoływania zdjęć on-line przez internet z dostawą do domu? Jaka jakość i cena? Jaki czas oczekiwania? Polecacie coś konkretnie? I jak to wygląda w praktyce - w sensie jak się zdjęcia przesyła.
    Mam zaległości w albumach. Mimo, iż wybieram tylko te najfajniejsze, na wywołanie czeka ze 200-300 sztuk.
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJun 13th 2017
     permalink
    nie polecam empiku. tzn. nie wiem jak teraz ale kiedyś jakość była kiepska, przekłamane kolory. raczej wątpię aby coś się w tej kwestii zmieniło.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeJun 13th 2017
     permalink
    Ja ostatnio wywoływałam w empiku i zdjęcia są ok. Nie były to wielkie formaty ale zdjęcia w porządku.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.