Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeSep 24th 2018
     permalink
    MrsHyde: Elfika, wybierasz się do kina na KLER?

    a weź mnie nie wkurwiaj :devil:
    myślałam żeby podskoczyć do Was ale godziny dla mnie takie, że ni przypiął ni wypiął. z 18 za późny powrót na kładzenie Małej, 21 za wcześnie bo o tej porze przy dobrych wiatrach kończy tankowanie, które trwa średnio godzinę :confused:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 24th 2018
     permalink
    jak u nas przez ponad rok kina nie było to na Gwiezdne Listy i Bridget też do Was jeździliśmy :P
    no ale to z braku kina a nie poglądów politycznych prezydenta :devil::devil::devil:
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeSep 24th 2018
     permalink
    mam nadzieję, że tym razem ludzie pomyśląprzy wyborach, choć słabo to widzę biorąc pod uwagę fakt, że jest prezydentem 12 lat i już wstyd na całą Polskę był przy Pokłosiu i 50 twarzach Grey'a... prezydentem jest katecheta...
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 24th 2018
     permalink
    Czekaj jak u mnie zostanie dziunia z namaszczenia biskupa wytypowana przez Toruń to Was przebijemy ;p
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 27th 2018
     permalink
    Elfiko, w związku z dużym zainteresowaniem kino będzie grało w ten weekend dwa dodatkowe seanse - w sobotę o 11, w niedzielę o 13.30
    moze któryś ci godzinowo podpasuje
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeSep 27th 2018
     permalink
    aaaaaaa. dupa z króla. godziny drzemki...szfak

    Treść doklejona: 27.09.18 17:45
    ale dzięki za cynka :)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 27th 2018
     permalink
    Na spacer z chłopem na bulwary wypuść niech drzemie a ty do kina ;)
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeSep 27th 2018
     permalink
    pff. ona skończyła spać w wózku na wiosnę? albo auto [po pit stopie na tankowanie] albo wyrko :/
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 1st 2018
     permalink
    u nas tylu chętnych na film, że w weekend będą seanse nocne - piątek i sobota godzina 22:45 i 23:30

    my byliśmy w piątek, dobry film, mocny i odważny jak na warunki polskie; gra aktorska na najwyższym poziomie (świetny Gajos)
    polecam każdemu niezależnie od poglądów religijnych i politycznych
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeOct 4th 2018
     permalink
  1.  permalink
    omg znów się zacznie w necie obrzucanie rodzin taka jak nasza od patologii i nierobów...
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 4th 2018
     permalink
    ja widzę w środowisku problem pt. nie idę do pracy bo 500+ bo wtedy i "pińcet" będzie i rodzinne

    a z drugiej strony patrząc na płace to czasami się nie dziwię
    syt znajomych, ona pracująca w sekretariacie za 2100, on zatrudniony u rodziny na najniższą krajowa; urodziło im się trzecie dziecko kilka miesięcy temu - dostają od państwa 1000zł z 500+. zdecydowali się, że ona przejdzie na wychowawczy bo przy dochodzie utraconym dostana od państwa ok 2200 a jeśli ona by niani zapłaciła plus dojazdy to z pensji by jej 500zł zostało także tego...
  2.  permalink
    Ja mam 4 dzieci i pracę, wokół bardzo dużo rodzin wielodzietnych ,ale nikt nie porzucił pracy...
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeOct 4th 2018 zmieniony
     permalink
    I to jest prawdziwy problem, osobiście nie znam nikogo, kto mając w miarę dobrze płatną pracę, zrezygnowałby z niej dla jakiegoś tam 500. Ale w takich przypadkach, jak opisujesz, to niestety już nie jest tak różowo. Często to nie rodzina jest patologiczna, tylko wynagrodzenia, które otrzymują, szczególnie na takich zadupiach, jak np. moje miasto - tu wciąż powszechne jest zatrudnianie za minimalną i to niekoniecznie na najniższych stanowiskach.
    Znajoma pracuje w MOPSie - żaliła się, że teraz jej "klienci" dostają wielokrotnie większe zasiłki niż ona pensję. To jest prawdziwa patologia moim zdaniem.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 4th 2018
     permalink
    Agnieszka79r: znów się zacznie w necie obrzucanie rodzin taka jak nasza od patologii i nierobów...

    ja wczoraj usłyszałam, że rodziny takie jak moja (trzecie dziecko w drodze) to już patologia także tego...
    •  
      CommentAuthormazda__
    • CommentTimeOct 4th 2018
     permalink
    U mnie podobnie, jak pisze Agniszka79, w pracy mam trzy dziewczyny, które w zeszłym roku urodziły czwarte dziecko ;-)) i wszystkie chcą i będą wracały do pracy...
    Ale rzeczywiście to, o czym pisze _hydro_ znam znowu z takiej historii... Mianowicie mam koleżankę w banku, która udzielając pożyczek jest w szoku jakie zasiłki niektórzy dostają... Sama jest samotnie wychowującą mamą...
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeOct 4th 2018
     permalink
    Ja mam inne doświadczenie/spostrzeżenie. Moje dziecko poszło do żłobka państwowego. Załapaliśmy się do projektu dla osób deklarujących powrót na rynek pracy. I słowo "deklarujących" jest decydujące. Otóż nie trzeba pracować tylko to zadeklarować ;) Koszty dziecka w żłobku są pokrywane z projektu (oprócz pieluch, chustek i kremów mamy w pakiecie logopedę i psychologa). Efekt - koło 12:00 w placówce zostaje jedynie mój synek z dziewczynką, której matka pracuje na zmiany. Reszta dzieci idzie do domów z matkami, które "szukają" pracy ;) I będą to robić do 3 rż dzieci ;)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeOct 4th 2018
     permalink
    U nas też był program "mama wraca do pracy" ze żłobkiem na preferencyjnych warunkach. Ale nie orientowałam się, czy wystarczyła "deklaracja".
    A co do 500+?
    Powtarzać się nie będę. Państwo dało to korzystam. ale są to pieniądze moich dzieci (dostaję na jedno, dzielę po równo i wpłacam na oddzielne rachunki). Będzie na przyszłość, bo nie wiadomo, jak długo ta koniunktura się utrzyma.
    Ale nadal wolałabym bardziej celową pomoc i dla wszystkich. Ale to nie przysparza wyborców, więc nie mam na co liczyć.
    Do rzeczy - mam w pracy kolegę. Pracuje, zarabia nieco więcej niż mój mąż. Nie robu nic, kombinuje jak może, zeby nie wykonywać poleceń, często "choruje" itp. wiecznie narzeka że ma za mało, że musi dojeżdżać a firma nie pokrywa kosztów dojazdu, że inni mają więcej itp.
    żona nie pracuje. Mają dwoje dzieci. Nie wiem jak to robią, ze mają zasiłki, bo jak ja liczyłam to nawet przy stracie pracy i dochodzie utraconym nie załapie się na nic więcej niż drugie 500.
    a Oni podobno i z gminy pomoc mają i 500 na dwoje itp.
    Ale uwaga- 500+ nie jest w ich domu dla dzieci. Jest dla mamy! Mama ma co miesiąc 1000 na swoje potrzeby- fryzjer, kosmetyczka, ubrania...
    Aż mi się wierzyć nie chciało, ale to niestety prawda... I wtedy m się "nóż w kieszeni otwiera"...
    aktualnie kolega się chwali, ze uparcie pracuje nad trzecim dzieckiem, ale "żona znowu tylko w ciąży urojonej jest"... (kiepski żart z jego strony, ale dziwny jest i ma wątpliwe poczucie humoru"...

    A projekt Petru o 500 dla pracujących raczej nie przejdzie...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 4th 2018 zmieniony
     permalink
    karolciat: stwo dało to korzystam. ale są to pieniądze moich dzieci (dostaję na jedno, dzielę po równo

    ja też założyłam subkonto i tam wpłacam wszystko co dostaję, w sumie odkąd program istnieje to zaledwie 2 razy nie wpłaciłam ale wtedy problemy finansowe były; nawet jeśli jest 'wydatkowy' miesiąc i nie wpłacam od razu po przelewie to zaraz jak wpłynie pensja to robię "wyrównanie"
    postanowiłam, że skoro to ich kasa to ich zostanie ale np juz 300+ wykorzystałam na faktyczne zakupy szkolne (córka do liceum poszła, książki nawet używane kosztowały fortunę)

    Karolcia z tego co kojarzę to żeby dostać 500+ na pierwsze dziecko dochód nie może przekraczać 800zł netto na osobę
    przy rodzinnym bodajże 650
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeOct 8th 2018
     permalink
    Czy spotkałyście się może z informacjami na temat tego, czy depilacja IPL jest szkodliwa dla zdrowia?
    Zastanawiam się nad zakupem takiego urządzenia do domu, tylko rozkminiam ten aspekt zdrowotny.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeOct 15th 2018 zmieniony
     permalink
    Czy miał ktoś do czynienia z aparatem ortodontycznym Hyrax (rozszerzanie szczęki u dziecka)?
    Chodzi mi o efekty leczenia i ewentualne skutki uboczne.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 15th 2018
     permalink
    Aneta używam domowego ipl już ponad dwa lata i nie widzę zmian żadnych :wink:
    No chyba że to wyjdzie za lat 15 ale to z drugiej strony wszystko teraz nam może szkodzić, takie czasy.
    --
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeOct 18th 2018
     permalink
    No właśnie kolejny sezon spękałam przed zakupem tego IPL :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeOct 18th 2018
     permalink
    Aneta - nie slyszalam nigdy, ze IPL jest szkodliwy. Mialam po ciazy z Karolem zamykane naczynka IPLem i nadal sa zamkniete + wlosy mi w tych miejscach w ogole nie rosna na nogach :) Po 2 zabiegach IPL quatrum.


    Skoro juz o zabiegach mowa, robiliscie moze depilacje laserowa Soprano Ice? Jak tak to jakie sa efekty? Warto?
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeOct 18th 2018
     permalink
    madziauk: Aneta - nie slyszalam nigdy, ze IPL jest szkodliwy. Mialam po ciazy z Karolem zamykane naczynka IPLem i nadal sa zamkniete + wlosy mi w tych miejscach w ogole nie rosna na nogach :) Po 2 zabiegach IPL quatrum.

    Wiesz, jakby IPL był zupełnie nieszkodliwy to nie byłoby przeciwwskazań ;)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeOct 18th 2018
     permalink
    No właśnie czytałam o tych przeciwwskazaniach, np. czerniak w rodzinie.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeOct 19th 2018
     permalink
    obe: Wiesz, jakby IPL był zupełnie nieszkodliwy to nie byłoby przeciwwskazań ;)

    Zapewne nie. Ale idac tym tokiem kazdy taki zabieg moze byc szkodliwy. Prawda?
    Moja kosmetyczka w Londynie zawsze przed zabiegami robila wywiad, czy to byl IPL czy to kwasy na twarz. Wywiad + zalecenia po to podstawa.
    Ale przyznaje sie bez bicia ;) ze o IPL i ewentualnej szkodliwosci nie wczytalam przed zabiegami. Mialam dwa i po tych ponad 5 latach jestem zadowolona z efektow.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 19th 2018
     permalink
    Ostatnio widziałam napis na lampie UV do hybryd, że można od niej dostać raka oka albo innego dziadostwa.
    Idąc tym tokiem powinnyśmy przestać się depilować, nie robić paznokci, nie farbowac włosów i nie używać kosmetyków bo większość szkodliwa
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 19th 2018
     permalink
    gdzieś czytałam że lampy uv do hybryd w ogóle powinny być wycofane bo są rakotwórcze i że jeśli już się idzie zrobić paznokcie to trzeba zwracać uwagę jakie lampy są w gabinecie i że jak coś to tylko ledowe
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeOct 19th 2018 zmieniony
     permalink
    TEORKA: Idąc tym tokiem powinnyśmy przestać się depilować, nie robić paznokci, nie farbowac włosów i nie używać kosmetyków bo większość szkodliwa

    Ooo, to ja powinnam być okazem zdrowia - przestałam farbować włosy, paznokcie pomalowałam może z 5 razy w życiu (hybrydy nigdy nie miałam), gole się maszynką jednorazową :tooth: Coraz mniej się maluję oraz obce mi są zabiegi medycyny estetycznej. A co do kosmetyków, to ograniczam ilość do minimum i systematycznie przechodzę na te eko-sreko, bez SLS, parabenów itp.
    Stwierdziłam po prostu, że to wszystko jest mi zbyteczne.
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeOct 19th 2018
     permalink
    Szczerze mówiąc to ja właśnie idę tym tokiem. Nie robię hybryd, nie farbuję włosów, używam naturalnych kosmetyków gdzie tylko mogę (jestem szczególnie zadowolona z dezodorantu, który robię sama i jest skuteczniejszy niż każdy "kupny"). I tak mam dość problemów ze zdrowiem, żeby jeszcze sobie dowalać dodatkowych.
    Tylko ta depilacja kusi tak bardzo. Wyrywanie włosków boli, nie cierpię tego; golenie maszynką jest upierdliwe, bo częste. A ja jestem brunetką i natury nie oszukam. No ale póki co jadę nadal na naturalsie.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 19th 2018
     permalink
    szczęśliwe te z was, które farbować włosów nie muszą
    osiwiałam takim dość szerokim pasmem mając 28l, jak się dowiedziałam o chorobie małego to w krótkim czasie poszłoooooo, potem było już tylko gorzej i gorzej :( przy króciutkich włosach nieufarbowanie ich przez 6tyg to już porażka i z reguły co 5tyg farbuję tyle że robię to u fryzjerki samym pigmentem na najlżejszej wodzie żeby ograniczyć właśnie chemię
    bo same przyznacie nie mając 40lat to kurde trochę lipa chodzić siwiutka
    •  
      CommentAuthorIwonkaLA
    • CommentTimeOct 19th 2018 zmieniony
     permalink
    Ja do siwych włosów dorzucam łuszczycę owłosionej skory głowy i łysienie androgenowe, fajnie nie?
    Może siwiutka nie jestem, ale wyglądam jakbym była zaniedbana bo wszystkie zabiegi pielęgnacyjne na włosy powodują albo ich wypadanie (przy zabiegach z ciepłem) lub pogorszenie stanu skory głowy (masko, wcierki, szampony wszelakie) plus świąd...
    Pogodziłam się z tym, ale cieżko mi to przychodzi...włosy to był mój konik, moja wizytówka.
    To samo z brwiami.
    Okazało sie, że mam niedoczynnosc tarczycy, i przy tym wypadła mi przynajmniej połowa brwi...do tego, na jednej brwi mam ognisko łuszczycy, wiec jej pomalowanie to jakiś śmiech na sali, bo skóra się łuszczy...
    Wszyscy mi mówią, że tego „proszku” nie widac, bo jednak jest to inna sytuacja niż zwykły łupież. Ale nie wychodzę z domu z przyjemnością, nienawidzę stać w kolejce bo sama zwracam uwagę na włosy wiec co ktos pomyśli jak spojrzy na moje? Bosz...
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 19th 2018
     permalink
    U mnie też już siwucha :sad: :cry:
    Hybrydy robię w domu bo mam potem spokój 2-3 tygodnie.


    A jeśli chodzi o domowy ipl to każdego dnia wychwalam człowieka, który to wymyślił :bigsmile:
    Sześć tygodni bez włosów pod pachami, w bikini i na nogach to doprawdy bezgraniczne szczęście :boogie:
    --
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeOct 19th 2018
     permalink
    Tego ostatniego to zazdroszczę!!
    --
    •  
      CommentAuthorIwonkaLA
    • CommentTimeOct 19th 2018 zmieniony
     permalink
    U mnie geny tez siwe.
    Mój dziadziuś był siwy od 34 roku życia, a moja mama od 36...i to oboje z kruczoczarnych.
    Ja mam kolor mysi po ojcu, i moze dlatego wolniej to idzie :D
    Ale szczerze?
    Wolałabym być siwa jak pieczarka, niż na wpół łysa i z łuszczycą...
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeOct 19th 2018
     permalink
    MrsHyde: szczęśliwe te z was, które farbować włosów nie muszą

    Tylko, że ja nigdzie nie napisałam, że farbowqć nie muszę, bo siwa nie jestem. Otóż jestem. Ale przestały mi siwe przeszkadzać. Aktualnie mam 10-12 cm odrostu z siwymi, a reszta farbowane, ale już tak "wyprane", że kolor jest zbliżony do mojego naturalnego.
    IwonkaLA: łysienie androgenowe

    Ja mam od lat problemy z hormonami męskimi. Mam zakola na czole, a na brodzie i na szyi pod brodą sporo włosków :cry:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 19th 2018
     permalink
    Marion ale masz całość siwa czy pojedyncze włosy? U mnie pół cm odrost jest w jakiś 80% srebrny
    A skoro masz włoski na twarzy to moze warto w depilacje laserowa zainwestować? Taka punktowa chyba można zrobić i z tego co wiem to ja chwała. Mam raptem dwa wredne włoski na brodzie ale sa białe i tylko ja je paluce wyczuwam bo ich praktycznie nie widac ale wnerwiaja mnie nieziemsko
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeOct 19th 2018
     permalink
    Ja mam na razie pojedyncze siwe, ale chociaż bardzo się rzucają w oczy to olewam je. Czasem się zastanawiam, gdzie będzie granica i w końcu jednak wymięknę.
    To, że nie farbuję, odnosiłam do tego że farbowanie włosów jest powszechne po prostu dla zmiany, bez żadnych siwych, od wieku nastoletniego. Wiadomo, że z wiekiem, dla własnego komfortu psychicznego warto sobie odpuścić jakieś eko założenia i zrobić tak, żeby czuć się dobrze.
    Chociaż muszę przyznać, że są kobiety które wyglądają pięknie w siwym. Mega elegancko i nonszalancko zarazem :)
    --
  3.  permalink
    Moja teściowa ma 58 lat, siwa,ale ma krótkie,zawsze elegancko ułożone włosy, wygląda jakby farbowała ☺️
    Za to mojemu M w wieku 32 lat powoli gdzieniegdzie pojawiają się siwe włosy.
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 20th 2018
     permalink
    Czy któraś z was wykupiła na Allegro opcje smart z przesyłka? Opłata jednorazowa czy jakoś inaczej to rozłożyli?
    Tak sobie kalkuluję i wychodzi mi że to raptem 6 przesyłek do paczkomatu i juz sie zwraca
    •  
      CommentAuthorIwonkaLA
    • CommentTimeOct 20th 2018
     permalink
    Asia, tak na marginesie.
    Tak polecasz tą Lumee?
    A masz tą full opcje z nakładkami na buzie?
    Zastanawiam się nad tym...
    Dziś kurła miałam sen, żem nie mogła iść na randkę bo miałam nieogolone nogi :cry::shamed:
    Chyba to jakieś przesłanie :shocked: hahaha
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 20th 2018
     permalink
    Oczywiście że polecam i to jak !!!!!
    Natomiast wiem że nie na każdego działa.
    Ja mam jasną cerę i grube czarne owłosienie i dla mnie R E W E L A C J A
    Podobno zawsze można kupić i po miesiącu oddać jeśli się okaże że nie działa.
    Wersje mam sprzed prawie trzech lat więc chyba nie jakiś full wypas z nakładkami ale w sumie ja jedną robię wszystko więc te różne nakładki to chyba bardziej na zasadzie jakiegoś bajeru zrobili
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeOct 20th 2018
     permalink
    Teorka - no wlasnie masz czarne wlosy i takie latwiej usuwac.

    Ja nad ta laserowa sie zastanawiam i pojde na konsultacje. Ponoc ten laser Soprano ICE jest dobry - poczytam wiecej.
    Mam dosc depilacji.

    Ja mialam kilka siwych wlosow - juz blizej mi do 40 niz do 30 ;)
    Mialam swoj kolor, ale robie ombre i od gory mam swoje na dole jasniejsze. Ale korci mnie by jeszcze jasniejsze blond ombre zrobic - moze na wiosne.

    Hybrydy mialam dwa razy w zyciu, raz na nasz slub a drugi to mnie siostra namowila i zaluje, bo mam po nich problemy z wrastajacymi paznokciami (zle mi skorki wyciela kosmetyczka) i zastanawiam sie czy mi macierza paznokci nie uciela. W ogole to nosze ostatnio nawet nie pomalowane pazury ( z reszta zawsze malowalam raz na dlugi czas) - nie mam czasu na zabiegi po przeprowadzce ;) Musze ogarniac troche spraw na biezaco ;) No i jestem kucharka, bo Karolowi do przedszkola codziennie szykuje sniadanie, 2 sniadanie, zupke ( tu raz na dwa dni gotuje - ostatnio zaczelam mrozic) i drugie danie. Jeszcze nie zostaje na podwieczorem, ale mam mase roboty z tym.
    Bedziemy mu robic rediagnoze tu u gastroenterologa, bo wyniki ma zastanawiajace - a GP zalecila diete bezglutenowa. No ale wiadomo jak to GP.

    Moja siostra robi tytanowe paznokcie, ja nie probowalam, i nie ciagnie mnie, wole pomalowac od czasu do czasu ;)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 21st 2018
     permalink
    jak tam laski, ruszyłyście się już na wybory?
    u nas piękna pogoda więc mam nadzieję, że i frekwencja wyborcza będzie dobra
    jak słucham tekstów znajomych, że się nei chce albo co ich głos zmieni to mi się normalnie włos jeży - zwłaszcza że to akurat ci znajomi którzy na lokalną politykę narzekają najbardziej :devil::devil:
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeOct 21st 2018
     permalink
    Ja byłam głosować :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 21st 2018
     permalink
    Już dawno po, za to stary do 21 bo w komisji siedzi ;)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeOct 21st 2018
     permalink
    Ofkors.
    Kolejki dziś, jak zawsze pusto było. Chyba będzie duża frekwencja.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 21st 2018 zmieniony
     permalink
    Elfiko daj znać czy mieszkańcy odprawili z kwitkiem cenzurującego prezydenta
    Ja czekam bardzo na „wind od change” ale szanse małe w Polsce C ;/
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 21st 2018
     permalink
    MrsHyde: Elfiko daj znać czy mieszkańcy odprawili z kwitkiem cenzurującego prezydenta

    a idź.
    wg sondaży ten patafian dostał 39,3% więc II tura przed nami. to jest k dramat. nie ogarniam.
    -- [/url]
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.