Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeOct 21st 2014
     permalink
    No i zrobiłam, tyle, że rzadka mi wyszła więc właśnie dogotowuję brokuła:wink: no i mocno cebulowa... Dałam tylko dwie małe lekko podsmażone... W smaku nie czuję, ze to brokułowa... No ale zobaczymy jak będzie po dodaniu drugiego... Dałam 4 ziemniaczki.
    --
    •  
      CommentAuthormontever
    • CommentTimeOct 21st 2014
     permalink
    moya212: Mialam napisac jak wyszlo ta kostka Teorki

    na której to stronie? Bo się ślinić zaczęłam...
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeOct 21st 2014
     permalink
    montever: na której to stronie?


    na 40.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 21st 2014
     permalink
    moya212: Mialam napisac jak wyszlo ta kostka Teorki


    E to nie moja była, tylko jakiejś królowej :tooth::tooth::wink:

    Kurcze może jednak zrobię na niedzielę [oprócz ucieranego z jagodami].
    A powiedz mi - dużo roboty ? Ile Ci zajęło ?
    I jaką mialaś blaszkę w sensie wymiarowym ?
    --
    •  
      CommentAuthorGaja00
    • CommentTimeOct 21st 2014 zmieniony
     permalink
    dziewuchy potrzebuję dobrego(sprawdzonego)przepisu na ciasto na gofry....dostałam w prezencie gofrownice i najwyższy czas wypróbować sprzęt :wink:
    będzie u nas w sobotę kilka dzieciaków, więc głownie to dla nich i może doradzicie co zrobić na wierzch tych gofrów żeby nie było zbyt słodko ;)
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeOct 21st 2014
     permalink
    Ja właşnie tą kostke pichce. Masa mi się chłodzi :))
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeOct 21st 2014
     permalink
    TEORKA: A powiedz mi - dużo roboty ? Ile Ci zajęło ?I jaką mialaś blaszkę w sensie wymiarowym ?


    W sumie to roboty malo, ciasto raczej z tych rapidos.
    Najwiecej zachodu jest z tym budyniem, reszta robi sie expresowo.

    Ja robilam na blaszce kwadratowej 24x24.
    A na ostatnia warstwe nie dodalam serka mascarpone ( bo akurat nie mialam), tylko bita smietane i na to starta czekolade.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 21st 2014
     permalink
    Dzięki Moya !
    Może jednak spróbuję :wink:

    Malisiek Ty też daj znać jak już będziecie po konsumpcji :wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeOct 21st 2014
     permalink
    Ja troche sobie sprawę utrudniłam, bo pokruszyłam herbatniki i trochę ciężko było rozprowadzić masy, szcze%lgólnie mascarpone z nutella. Ale że mam tylko okrągłe foremki, to nie miałam wyjścia. A co do mas - są mega pyszne! Ta budyniowa kojarzy mi się trochę z białą czekoladą. Na pewno bedzie super smakować ;>
    --
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeOct 21st 2014
     permalink
    Gaja00 ja robie pi razy oko:
    3/4 kostki masła
    2 szkl maki
    ok 2 szkl mleka (zalezy jaka mąka i jaka konsystencja ciasta wyjdzi)
    1,5 szkl cukru
    szczypta soli
    lyzeczka proszku do pieczenia lub sody
    3 jaja
    Masło rozstopić i odstawić do ostygniecia. reszte składników wymieszać jak na ciasto naleśnikowe mikserem dość długo aby jak najwięcej powietrza dostało, na końcu dodając masło.
    No i to co najważniejsze to ciasto trzeba odstawić na 30-45 minut, wtedy od razu nie robia sie flaki. Tylko troszkę poźniej:bigsmile:
    Bo ile przepisów bym nie probowała to żaden bez spulchniacza nie wyjdzie jak tez z bódki gofrowej...
    A na gore to co dusza zapragnie, czy bita śmietana, czy dżem czy jakas nutella...
    -- []
    •  
      CommentAuthorGaja00
    • CommentTimeOct 22nd 2014 zmieniony
     permalink
    Oleńka- dzięki dobra kobieto ;) wypróbuję tego przepisu,zobaczymy co mi wyjdzie ;)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 22nd 2014
     permalink
    Gaja00: potrzebuję dobrego(sprawdzonego)przepisu na ciasto na gofry.


    przepis jeszcze mojej babci

    300g maki
    0,5l mleka
    8dag cukru pudru
    100g masla
    2 jajka
    15g proszku do pieczenia
    szczypta soli

    zmiksowac jajka i cukier, stopniowo sypac make z proszkiem do pieczenia, powoli wlac rozpuszczone ale przestudzone maslo
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeOct 22nd 2014
     permalink
    Wpadam, zeby napisać, że kostka królowej jest po prostu zabójcza :))) daaawno nie jadłam tak pysznego ciacha! Wszyscy są zachwyceni ;) tylko nastepnym razem dam trochę mniej cukru do budyniu.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 22nd 2014
     permalink
    No to chyba jednak zrobię... :smile:
    Tylko blaszkę mam 21 x 33 cm i nie wiem czy się nada.
    Może lepiej w okrągłej tortownicy.
    Pokruszę tylko trochę herbatników, żeby boki zalepić a tak to dam całe.
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeOct 22nd 2014
     permalink
    Ja tez zrobiłam te kostkę w okrągłej tortownicy i pokruszylam tylko troszkę żeby wypełnić luki ;))
    Wyszła prze-pysz-na, obłędna!
    Zjadłam polowe sama, bo co uderza do kuchni to dziabnę:shamed:
    Goście tez zachwyceni!
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeOct 23rd 2014
     permalink
    Lubicie rybę lub grzyby w trochę innej postaci? Mam przepis na sos słodko-kwaśny z cebulą. Zalewam nim (przekładam warstwami) smażonego dorsza w mące, moja mama daje ten sos również do śledzi.
    A jak jest sezon na grzyby (u nas jeszcze są), to robię zielonki w tej zalewie. Najczęściej wekuję je w słoiczki na zimę. Taka przekąska. Można użyć boczniaków, pieczarek, maślaki, kto co lubi.

    Zalewa słodko-kwaśna:

    - 3 szkl. wody
    - 3/4 szkl. cukru (można mniej, w oryg. przepisie była cała szklanka, dla mnie było za słodkie)
    - 3 duże cebule (pokroić w piórka)
    - 2 liście laurowe
    - 5 ziaren ziela ang.
    - 1 łyżeczka pieprzu mielonego
    - 1 łyżka soli
    - 1/2 szkl. oleju
    - 1 słoiczek koncentratu pomidorowego
    - 1/2 szkl. octu

    Wszystkie składniki prócz octu włożyć do garnka i gotować 15 minut. Po tym czasie (gdy cebulka jest średnio miękka) dodać ocet i zagotować. Rybę zalewać gorącym sosem.

    Treść doklejona: 23.10.14 10:52
    A tę kostkę Teorki zrobię za tydzień na "halołiiiin" :devil:
    I babeczki, które udekoruję w ten sposób
    W ogóle uwielbiam tę stronę, a tu typowo halloween-owe przepisy na słodkości :bigsmile:

    Treść doklejona: 23.10.14 11:56
    I jeszcze jedno, gdzie jest przepis MrsHyde na pulpety faszerowane szpinakiem i mozzarellą? Ulcia tak zachwala, muszę zapisać i zrobić niebawem.
    No i nie wiem czyja była karkówka w plastrach, chyba z cebulą, pieczona i z miodem jak dobrze pamiętam?? Wiecie na której stronie, ewentualnie właścicielkę proszę o przypomnienie przepisu.
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeOct 23rd 2014
     permalink
    Pulpety sa w wątku "co dzisiaj gotujesz na obiad" ;)
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeOct 23rd 2014 zmieniony
     permalink
    Gdzie ta kostka TEORKII? Na której stroniebo chętnie tez upichce. ..
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeOct 23rd 2014
     permalink
    40.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 23rd 2014
     permalink
    PULPETY wrzuce i tutaj zeby sie nie zgubilo :wink:


    na patelni podsmazasz na maselku z czosnkiem swiezy szpinak (doprawiasz galka, pieprzem, sola, chilli), studzisz
    ser mozzarelle kroisz w kostke i dodajesz do przestudzonego szpinaku - wazne - swiezego szpinaku 1 paczka to za malo, musza byc z 2-3. mi ostatnio na 1/2kg miesa poszly 2 paczki mrozonego ale ja lubie duuuuzo szpinaku
    mielone robisz jak lubicie (ja ostatnio mam faze na musztarde wiec zamiast przypraw dodaje do miesa musztarde rosyjska)
    formujesz pulpeta, rozplaszczasz go na rece, wkladasz lyzke szpinaku z mozarella i "obrabiasz" boki jak do pierogow, w rece uklepujesz mielonego w lezke czy jak wolisz w kulke, dajesz to w bulke tarta badz otreby i na patelnie (jak masz dobra to obsmazysz bez tluszczu, jak slabsza to na olej). ja robie nieduze kotlety a w srodek kazdego idzie lyzeczka czubata farszu. wtedy sa smaczniejsze
    jak sie podsmaza i sa juz rumiane to wrzucasz do gara z przygotowanym sosem najpostszym w swiecie - ten szpinak co go do farszu nie wykorzystasz zalewam smietana 30% i zagotowuje, samo fajnie gestnieje, doprawiam jeszcze troche sola do smaku


    ps. moje wczesniejsze wariacje z nadzieniem kotletow mielonych (takze takich pieczonych w piekarniku)
    - pieczarki+cebulka; pieczarki+ natka pietruszki; pieczarki+ser
    - papryka+ser (slupki)
    - ser plesniowy
    - zurawina (jesli suszona to z serem plesniowym, a mozna tez dac sama zurawine ze sloiczka np lowicz)
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeOct 23rd 2014
     permalink
    A czyja była ta karkówka?
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeOct 23rd 2014
     permalink
    Co do szpinaku ale mrozonego to zrobiłam sobie wczoraj zapas w lidlu z okazji włoskiej kuchni/dnia . Jest świetny. Nie jest rozdrobniony ale listki w całość.
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeOct 24th 2014
     permalink
    MyAngel: A czyja była ta karkówka?

    z tego przepisu
    --
    •  
      CommentAuthorkiarus
    • CommentTimeOct 24th 2014
     permalink
    A my oszaleliśmy na pukncie przepisu ciasta z jabłkami(bez tłuszczu) które było dużo wczesniej wypisane tutaj przez Olenkę(strona 40)
    Ogólnie to ja oszalałam-prościzna z robotą,smaczne jest-robiłam nawet w wersji z bananem i jabłkiem..z gruszkami,dawałam mniej cynamonu oraz raz robiłam bez cynamonu.Raz robię jakbłka w kosteczkę a raz plasterki wciskam w ciasto
    Ciacho w zeszłym tygodniu kleciłam co dwa dni...buhahahaha....
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeOct 24th 2014
     permalink
    Ja też robiłam to ciacho :) Pyyyycha :) tyle, że ja zrobiłam jak w przepisie: jabłka na blachę i potem ciasto na jabłka, no i spód był jabłkowy - rozwalający się :P Ale nie szkodzi :) Na drugi raz zrobię odwrotnie :P
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeOct 24th 2014
     permalink
    Znalazłam, chodziło mi o przepis na karkówkę z pieczarkami, to był przepis Szczypty- chilli.
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeOct 25th 2014 zmieniony
     permalink
    Kostka królowej "upieczona". Nie powaliła na kolana moich domowników bo jedzą z oporami. Niewątpliwie 3BIT jest Naszym faworytem.

    Jutro zabieram się za kolejny przepis tzn z jabłkami ciasto.
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeOct 26th 2014 zmieniony
     permalink
    Ja mam jeszcze jeden przepis na pycha ciasto, które każdemu podchodzi jak narazie :)
    Nie znam nazwy niestety :)
    3 jajka, szklanka cukru - zmiksować razem
    1,5 szklanki mąki, łyżeczka sody, 0,5 łyżeczki proszku do pieczenia, łyżeczka kakao, 2 łyżeczki cynamonu - wymieszać.
    3/4 szklanki oliwy wlewać naprzemiennie z suchymi składnikami do zmiksowanych jajek, dodać zapach cytrynowy.
    ok. 3 jabłka w kostkę dodać do całości, wymieszać. Wylać na blachę (ja używam tortownicy). Piec w piekarniku w 175 stopniach 40-50 minut. Posypać na koniec cukrem pudrem :)
    Polecam. Ciasto wilgotne i bardzo smaczne :) No i szybko się robi :)
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeOct 27th 2014
     permalink
    A ta kostka królowej to jaka jest. Gdzie jest przepis? :tongue:
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeOct 27th 2014 zmieniony
     permalink
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeOct 27th 2014
     permalink
    Di nie jestem pewna, ale mi to pod "salceson" podchodzi ;)
    --
    •  
      CommentAuthorGaja00
    • CommentTimeOct 27th 2014
     permalink
    Dii- ja robię często takie samo ciasto ,bo szybko sie robi i jest smaczne...moje zwie sie "Bartosz" :)
    Polecam!
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeOct 27th 2014
     permalink
    MyAngel: "salceson"

    Coś tego rodzaju :) tradycyjne, ale bardzo pycha :)
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeNov 1st 2014
     permalink
    Macie przepis na chleb który jest zawsze sprzedawany w dniu wszystkich świętych? Uwielbiam go
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeNov 1st 2014
     permalink
    bonim: Macie przepis na chleb który jest zawsze sprzedawany w dniu wszystkich świętych? Uwielbiam go


    Pierwszy raz słyszę, z której części Polski jesteś ??
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeNov 1st 2014 zmieniony
     permalink
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeNov 1st 2014
     permalink
    Poszukuję sprawdzonego przepisu na ciasto marchewkowe :)Jadłam ostatnio kupne, z orzechami w takiej ciemnej otoczce. Nie wiem czy one były w czymś maczane, czy może prażone... No i nie wiem jakich użyć...
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeNov 1st 2014
     permalink
    Dii ja zawsze pieke marchewkowe z przepisu na Moje Wypieki(pisze z telefonu, wiec nie moge podlinkowac)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 1st 2014
     permalink
    ciasto marchewkowe robie najczesciej z przepisu z Moje wypieki tyle ze bez kremu bo same w sobie jest b.smaczne
    robilam tez z white plate ale te nam nie podeszlo do konca
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeNov 1st 2014
     permalink
    Bez kremu też ok, ale z kremem dla mnie to ciasto jest obłędne.
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeNov 1st 2014
     permalink
    A ja muszę powiedzieć że pulpety ala Hyde zrobiły dziś furrorę. :bigsmile:
    Dzięki za przepis!
    Wszystkim bardzo smakowało, ja normalnie dumna jak paw, bo w ciąży mam coś pochrzanione ze smakiem i ostatnio mało co mi wychodziło...
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeNov 1st 2014
     permalink
    Dzięki dziewczyny. Po weekendzie biorę się za ciacho. Może i pulpetów spróbuję...? :)
    --
    •  
      CommentAuthormontever
    • CommentTimeNov 2nd 2014
     permalink
    Dii, ja odkąd natknęłam się na ten przepis na ciasto marchewkowe więcej nie szukałam. Wychodziło zawsze. Tylko ja marchewę tarkowałam na grubych oczkach i dodawałam orzechy laskowe.
    Do wczoraj wydawało mi się że nie ma mocnych, żeby je spartolić. Wczoraj natomiast wyszedł mi kompletny kapcioch zakalec, ale ide o zakład, że to wina ledwie zipiącego robota, który fatalnie utarł cukier z jajami.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 2nd 2014 zmieniony
     permalink
    Montever strasznie duzo proszku do pieczenia na taka mala porcje maki, nie wyczuwasz go w smaku? i jeszcze soda do tego. probowalas z mniejsza iloscia proszku zrobic? ja no np te marchwwwkowe z moich wypiekow robie zawsze po podowjnej porcji (mam taka blache) i daje porcje proszku jak na 1 porcje
    zreszta mi juz kilka razy wszystko ok wyszlo z roznymi ciastami przy zmniejszeniu proszku o prawie polowe (a fajna puszystosc uzyskuje sie przesiewajac make przez sitko i delikatnie mieszajac zamiast ubijac ja z jajkami)
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 3rd 2014 zmieniony
     permalink
    montever, ja wczoraj zrobilam z tego przepisu i masakra. pierwszy gryz ok, a drugi - gorzkie jest. chyba wlasnie przez te sode i proszek.
    -- ;
    •  
      CommentAuthormontever
    • CommentTimeNov 3rd 2014
     permalink
    MrsHyde: strasznie duzo proszku do pieczenia na taka mala porcje maki, nie wyczuwasz go w smaku? i jeszcze soda do tego

    Ewasmerf: gorzkie jest. chyba wlasnie przez te sode i proszek

    :shocked::shocked::shocked: tyle razy już je robiłam i poważnie - nie czułam żadnej goryczy... MrsHyde, powiem szczerze, że nie zastanawiałam się nigdy nad ilością "spulchniaczy", trzymam się raczej przepisu, a jak coś mi nie gra w smaku czy formie ogólnej to przepis jest wyautowany. A z taką ilością spotkałam się już niejednokrotnie w różnych przepisach i jakoś sypałam tak (może bez namysłu). Mąkę przesiewam (prawie :devil:) zawsze; do tych trzech ostatnich zakalców też przesiałam - dwa z nich delikatnie wymieszane z mąką.
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeNov 5th 2014
     permalink
    Dziewczyny wpadam z pytaniem.
    Chyba tu pasuje.

    Kisiłam jakiś czas temu kapuchę i ogóry. Kapusta wyszła w glinianym garze rewelacyjna.
    Natomiast ogórki niewypał. Kisiliśmy w słoikach i na jeden słoik może dwa są twarde, reszta miękka i pusta w środku.
    Od czego to zalezy? Od ogórków? Czy może za dużo ich było a za mało zalewy albo coś? Macie jakiś pomysł?
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeNov 5th 2014
     permalink
    Kuzynka na wsi zwala ZAWSZE na ogórki. ...
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeNov 5th 2014
     permalink
    Wszystko zależy od gatunku ogórka-ciemnozielone z reguły kisza sie gorzej. Dużo tez zależy od tego, ile maja nawozu w sobie.
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeNov 5th 2014
     permalink
    Manga, no mowi sie ze to zalezy od ogorkow. Ale chyba mialas ogorki jednego gatunku tak ?
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.