Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 24th 2017 zmieniony
     permalink
    Szpinakowy ? Chrzanowy ?

    Albo ja czasami podsmażam na patelni cebulkę, dodaję startą na grubych oczkach marchew, pietruszkę, wszystko podduszam, dodaję pomidory z puszki, przyprawiam i w tym chwilkę [dosłownie 5-10 minut] kąpię te mielone i się robią takie klopsy jakby.
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeOct 24th 2017
     permalink
    Sos pieprzowy. Jest wysmienity do mięsa.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 25th 2017
     permalink
    Nią, mogłabyś podać przepis??
    Jadłam raz taki mega pyszny i Żaden przepis z netu mi juz taki nie wyszedl
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeOct 25th 2017
     permalink
    Wiem, że to herezja straszna, ale dla mnie do klopsów najlepszy na świecie jest... wegański sos pieczeniowy z Jadłonomii :devil::devil::devil:
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 25th 2017
     permalink
    No to właśnie ja coś podobnego robię z tej marchewki i pietruszki tylko nie dodaje cukru i tego nie karmelizuje :)
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeOct 25th 2017
     permalink
    hydro, brzmi nieźle, ale przy mojej jęczącej przy nodze 9miesięcznej córce tyle roboty to nie ma opcji, ostatnio nawet makaronu nie mogę ugotować, bo tak marudzi, że chce na ręce... zostaje chyba sos z torebki "sama chemia", no, ale przepis zapisuje koniecznie na zajś, wydaje się super :)
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeOct 26th 2017
     permalink
    Będziesz miała kiedyś czas, to zrób na zapas i zamroź parę porcji.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 21st 2017
     permalink
    Dziewczyny a powiedzcie. Co robię nie tak, że każdy koktajl, smoothie czy jak kto woli gorzknieje? :neutral:
    Wypić się nie da, takie gorzkie. Nieważne z czego robię...
    --
  1.  permalink
    Teorka ja robie tak maly banan, mala pomarancz, sok z cytryny tak z 2 lyzki i garsc szpinaku swiezego , szklanka wody. bleduje wszystko i dla mnie pycha
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeFeb 16th 2018
     permalink
    Dziewczyny, czy któraś z Was dysponuje dobrym przepisem na sos pieprzowy?
    Te w internetach jakoś nie przekonują mnie, nie chce mi się eksperymentować, wolałabym coś poleconego :)
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeMar 18th 2018
     permalink
    a rzucicie pomysłami na drugie śniadanie/przekąski dla małych dzieci? jestem juz zmeczona kombinowaniem (mała bezmleczna, więc naokrągło robię mleka roślinne, a teraz się okazuje, że chyba i bezjajeczna i bezpomidorowa...)
    --
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeMar 20th 2018
     permalink
    U nas od zawsze są na drugie śniadanie owoce w ilościach hurtowych. Z rzadka uzupełniane orzechami lub owocami suszonymi, przy czym orzechy wiadomo dużo później weszły do repertuaru.
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeMar 20th 2018
     permalink
    Ely a co je na pierwsze śniadanie? Na ala antkowe blw masz dużo różnych przepisów dla maluchów.
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeMar 20th 2018
     permalink
    Na pierwsze śniadanie je kaszkę (owsianą, ryżową, wielozbożową itp.) na nutramigenie. Owoce to ona zje jako dodatek, po wszystkim prócz banana jest zaraz głodna (rozumiem to, bo ja też ;]). Zwykle na drugie je muffinki (bezjajeczne, bezmleczne, z musem jabłkowym lub bananem) ale nie zawsze mam możliwość upiec, chleb z pastą np. z brokuła. Chciałabym żeby było szybkie do przygotowania i zdrowe. Obejrzę te antkowe, dzięki ;)
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeDec 17th 2018
     permalink
    Cześć dziewczyny :) Startuję w konkursie Mistrza domowych wypieków i fajnie by było dostać się do finału. Jakbyście mogły wspomóc lajkiem, lub komentarzem, to byłabym ogromnie wdzięczna :D nigdy jeszcze o lajki nie żebrałam, ale na tym mi mega mega zależy, a tak może będę miała odrobinkę więsze szanse :P ;)

    Wkleje Wam adres strony

    W komentarzach są dwa moje filmiki - Daria Trościńska, do wyboru do koloru :P



    :heart:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 19th 2018
     permalink
    macie w planach jakąś świąteczną nowość? zarówno w wypiekach jak i na wytrawnie?
    szukam inspiracji na coś pysznego ale szybkiego na pierwszy dzień świąt co nie wymaga stania w garach (odpada karkówka, indyk i kaczka)
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeDec 19th 2018
     permalink
    U mnie mąż zawsze robi schab ze śliwką.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 19th 2018
     permalink
    jak lubicie schab ze śliwką to ja proponuję wersję na dwa oczka - śliwka z jednej strony a morela z drugiej; do tego sos śliwkowo-jabłkowy z rozmarynem
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJan 2nd 2019
     permalink
    Dziewczyny, pilnie poszukiwany przepis na CHLEB BEZGLUTENOWY. Macie coś sprawdzonego?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 2nd 2019
     permalink
    szepnij do EwaSmerf, zdaje mi się że ona piekła
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 3rd 2019
     permalink
    Katka.wpisz sobie -szybki chkeb bezgluteniwy.natchniina.moje wypieki.olgasmile.wszyscy maja podobny przepis.maka.suche drozdze.troche cukeu dla drozdzy.ziarna wszelakie i ciepla woda.pieklam.szybki i smaczny.drugi chleb to 2 dni namaczasz kasze gryczana niepalona.potem miksujesz surowa.sol i wylewasz do formy i pieczesz.tez ok.tylko domowe chleby bg maks na 3 dzien sa jak kamien

    Treść doklejona: 03.01.19 07:26
    Wpisz chleb z kaszy gryczanej
    -- ;
  2.  permalink
    Polećcie jakieś obiady, ale bez użycia piekarnika, nie mam już pomysłu co robić. Jeszcze Wiktor też wybrzydza, za bardzo jeść nie chce i nie wiem co gotować :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 22nd 2019
     permalink
    macie może sprawdzony przepis na pitę?
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeFeb 18th 2019
     permalink
    Przepis na wege gulasz, 8 porcji za 13 zł. całość.
    400 gr cieciorki
    1000 gr pieczarek
    3 marchewki
    2 pietruszki
    2 łyżeczki papryki słodkiej
    1 łyżeczka kminu rzymskiego
    1 łyżeczka papryki słodkiej wędzonej
    1 łyżeczka eko vegety (mieszanka 18 przypraw bez dodatków, można zastąpić)
    1 łyżeczka soli
    1/2 łyżeczki pieprzu czarnego
    1/2 łyżeczki suszonej pietruszki
    1/2 łyżeczki papryki ostrej
    kilka ziaren kolorowego pieprzu
    kilka ziaren kolendry
    szczypta curry
    2 łyżki mąki ziemniaczanej
    Cieciorkę namoczyć przez noc. Zalać wodą 2 cm ponad stan i gotować 30 minut. Pieczarki pokrojone w plastry poddusić kilka minut. Marchew i pietruszkę potrzeć. Do cieciorki dodać pieczarki, marchew, pietruszkę i przyprawy. Dolać wody aby pokrywała danie. Gotować 20 minut. Mąkę rozmieszać w pół szklanki zimnej wody, dodać do gulaszu, zagotować.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 14th 2019
     permalink
    macie jakieś ciekawe pomysły na świąteczne dania?
    wigilia u nas a mi się repertuar skończył
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeDec 15th 2019 zmieniony
     permalink
    Mrs ja robię półmisek ryb, czyli taki mix różnych... Sałatkę tradycyjną, sałatkę z ravioli że szpinakiem, barszcz na swoim zakwasie, zupę grzybowa, pierożki pieczone z kruchego ciasta, paszteciki jedne z pieczarkami, drugie z kapustą i grzybami, ryba po grecku... Bigos... Chleb też upieke.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 15th 2019
     permalink
    A jakie te ryby? W galarecie, faszerowane czy zwyczajnie różns gatunki śledzi?
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeDec 15th 2019
     permalink
    Półmisek to zrobię cześć pieczonych. Pstrąg w całości to sól, pieprz, cytryna, masło, koperek, czosnek (faszeruje) i zawijam w folię. Filety pstrąga w folii przyprawiam sól, pieprz, odrobina rozmarynu, na to mozzarella i pomidor, cebula, czosnek. Pomidory też odrobinę doprawiamy solą, pieprzem, oregano. Smażony karp w panierce i smażone dzwonka łososia, ale już bez panierki.

    Treść doklejona: 15.12.19 09:37
    I zapomniałam dopisać że śledzie w oleju z ziołami porowansalskimi też zrobię. Proste, a schodzi szybko u nas.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 15th 2019
     permalink
    Aaa to u mnie będzie karp smażony, łosoś pieczony ale podany jako tymbaliki i szczupak faszerowany (mama zrobi). Szkoda, że wegorz taki drogi bo pyszny i wędzony i w galarecie.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeDec 15th 2019
     permalink
    No ja robię sama wszystko plus jeszcze mamie znoszę, dlatego tak sobie wymyśliłam żeby cześć potraw można zrobić wcześniej... Żeby sobie nie strzelić w kolano... W Eigike to już takie "niedobitki" sobie zostawię jak zupa i barszcz. No i te ryby usmażyć. Natomiast ja sobie te ryby chyba dzień wcześniej zsnarynuję, przygotuję a w wigilię tylko wrzucę na patelnię i piekarnika. Ryba po grecku, bigos, a kto wie czy zupa grzybowa to można dzień wcześniej, bigos nawet szybciej... Śledzie też.. Sałatki też... Więc będę kombinować jak rok temu 😋.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 15th 2019
     permalink
    No ja się bym nie porwała na szczupaka faszerowanego. Mama go w skórę nadziewa, łeb ogon no całość jak w knajpie
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.