Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeNov 27th 2014 zmieniony
     permalink
    Jesli chodzi o Relanium to mój mąż pytał lekarza dlaczego daje się Relanium skoro są już lepsze leki uspokajające a Doktor wyjaśnił że tutaj chodzi o skurcze mięśni dokładniej mięśni macicy podobno niektóre badania naukowe mówią że ułatwia to zagnieżdżenie a że przy okazji uspokaja to tylko dobrze :)
    Ja brałam Relanium w dniu transferu i trzy kolejne dni.
    Dorcia a kiedy masz testować?

    Elpida, Andzik1978 co tam u Was słychać?
    --
    •  
      CommentAuthordorcia84
    • CommentTimeNov 27th 2014
     permalink
    tosik bardz dobre myśli. cos wymyślicie z lekarzem.Moze jakaś zmiana leczenia?

    3 grudnia bedzie to 10dpt,poniewaz transfer miałam w poniedziałek;) wiec jak bąbelk sie zadomowił to bedzie cos widac w wynikach na 100% ;)
    --
  1.  permalink
    Tosik no widzisz a ja takiego babola walnelam :-( żebyś odstawila więcej nie będę.
    --
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeNov 27th 2014
     permalink
    hehe Moniś nie przejmuj się ja odstawiłam zanim to napisałaś :) Na chłopski rozum skoro lekarz po III werce kazał odstawić to myślałam że teraz też, a tu zonk. Ale nie przywiązuje się do tego tak bardzo bo progesteron szybko nie spada więc spoko. Teraz będę brać jeszcze 8 dni a jak szybciej przyjdzie @ to tylko się cieszyć bo zdąrze crio jeszcze zrobić przed świętami jak się uda :)
    --
  2.  permalink
    No ja też czekam na @ i podchodzimy do crio.
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeNov 27th 2014
     permalink
    Z lekarzem ustaliliśmy ze czekamy na @ i od drugiego dnia mam brać owulastan i między 14 a 17 dniem do kontrolnego usg co i jak.
    --
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeNov 27th 2014
     permalink
    Czyli podchodzisz ponownie do długiego protokołu :) Fajnie że nie musisz czekać tylko działasz dalej :)

    Treść doklejona: 28.11.14 09:48
    No i super dostałam miesiączki... odstawiłam leki, progesteron spadł i miesiączka gotowa.... Genialnie, nie wiem teraz co mam robic :( Jeśli wszystko mi się poprzesuwa to nie uda mi sie podejść do crio przed świętami... Nie wiem jak mam to traktować, wzięłam większą dawkę o 100 progesteronu żeby szybciutko skoczył ale nie wiem czy to zatrzyma miesiączkę i za 8dni pojawi się ona ponownie... Nie wiem co mam robić. Załamałam się :((
    --
    • CommentAuthorBacha84
    • CommentTimeNov 28th 2014
     permalink
    Dziewczyny

    W poniedziałek ma mieć punkcję a już jutro wieczorem mam brać zastrzyk na pęknięcie. Czy to nie za wcześniej?
    Jak u Was było?

    Nie dopytałam lekarki, a teraz tak się zastanawiam...
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeNov 28th 2014
     permalink
    Bacha zastrzyk jest dokładnie na 36h przed punkcją... wiec chyba ok :)
    --
    •  
      CommentAuthorlija
    • CommentTimeNov 28th 2014
     permalink
    Bacha,pecherzyk peka ok 36h po zastrzyku.
    O ktorej masz miec w poniedzialek punkcje?
    --
    • CommentAuthorBacha84
    • CommentTimeNov 28th 2014
     permalink
    Zastrzyk biorę ok 21 w sobotę, punkcja w poniedziałek rano 8-9
    Czy to jest ok?

    Raz moja lekarka pomyliła się z lekami, stad moja obawa
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeNov 28th 2014
     permalink
    Wydaje się być ok. Tu jest 35-36h. U mnie było to wyliczone co do godziny konkretnej miałam wziąść zastrzyk 00:00 :)
    --
    • CommentAuthorBacha84
    • CommentTimeNov 28th 2014
     permalink
    Dzięki za szybką odpowiedź - uspokoiłyście mnie :)
    • CommentAuthormmm83
    • CommentTimeNov 28th 2014
     permalink
    Cześć dziewczyny, mam do Was pytanie nt leków z ryczałtem. Przy pierwszym in vitro w kwietniu leki miałam ze zniżką - luteina dopochwowa i fragmin. Jesienią podeszłam do drugiej procedury, dzisiaj miałam criotransfer. Przed transferem lekarz przepisał mi luteinę 100% płatną - 6 opakowań (54zł/1op.). Stwierdziłam, że się chyba pomylił i dzisiaj chciałam poprosić o receptę z ryczałtem. Niestety transfer przebiegł jakoś tak szybko, że lekarz tylko podsumował, ze jeszcze mi wypisze receptę na fragmin i nie zdążyłam nawet poprosić o tą luteinę. Kiedy odebrałam receptę okazało się, że fragmin też dostałam 100% płatny. O co chodzi? Czy coś się zmieniło?
    •  
      CommentAuthorJuhasek87
    • CommentTimeNov 28th 2014
     permalink
    to zależy od lekarza, mi różnie wypisywał raz tak raz tak.
    --
    •  
      CommentAuthorKingoskie
    • CommentTimeNov 28th 2014
     permalink
    mmm83 mi lekarz powiedział, że to zależy od rodzaju wizyty. Jak miałam histeroskopię, to dostałam receptę na 100% bo to nie była wizyta na niepłodność, tylko badanie. Lekarz powiedział, że wypisując mi ryczałt musiałby sam pokryć różnicę :/
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeNov 28th 2014
     permalink
    Żeby lek był refundowany:
    - pacjent musi być ubezpieczony
    - lekarz musi mieć podpisaną umowę z NFZ
    - lek musi być na liście
    - schorzenie na które dostaje się receptę musi być wymienione w punkcie 4.1 Charakterystyki produktu leczniczego.
    I jak się spełni wszystkie 4 warunki lek będzie refundowany :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeNov 29th 2014
     permalink
    No i zaczęła się @ czyli od jutra ovulastan. tylko nie pamiętam. To bierze się jedną tabletkę dziennie? ??
    --
    •  
      CommentAuthorKingoskie
    • CommentTimeNov 30th 2014
     permalink
    tak, jedną tabletkę.
    •  
      CommentAuthordorcia84
    • CommentTimeNov 30th 2014
     permalink
    Hej kobietki : Co słychać u was?? U mnie cóż, 6 dpt. Czuje się normalnie, nie mam żądnych objawów. Jedynie wczoraj czułam się jak balon ale tak to nic poza tym. No może to, iż jestem strasznie rozchwiana emocjonalnie. Płakać mi się chce co chwile. Ale przypuszczam, że to wina wszystkich leków. A wy?? Te które były po transferze, odczuwałyście coś??
    --
    • CommentAuthorElpida
    • CommentTimeNov 30th 2014
     permalink
    Tosik, pytałaś co u mnie...wiec odliczam czas do kolejnego iv i trochę się przedłuża to czekanie bo @ mi się coś spoznia. Oczywiście test zrobilam ale i tak wiedziałam że to nie to co bym chciała :(. Ale tak z przyzwyczajenia siegnelam po niego. Następne podejście mamy dopiero pod koniec stycznia... Nie udzielam się na forum bo nie mam nic nowego do wniesienia ale czytam codziennie. I nie podoba mi się ze jest tak mało pozytywnych wieści...

    Treść doklejona: 30.11.14 17:31
    Dorcia ja juz w następnym dniu po transferze miałam skurcze, jak teraz sobie pomysle to wydaje mi się ze mój organizm chciał się pozbyć zarodka i tak się wlasnie stalo. Chyba nie ma co doszukiwać się objawów jeśli nie są niepokojące. Co do rozdraznienia to jak najbardziej jest to wynik hormonów. Przecież zjadamy ich ogromne ilości a to nie jest naturalne. W każdym razie trzymam kciuki i życzę Ci wytrwałości i cierlpliwosci bo to w tym wszystkim najważniejsze.
    --
    •  
      CommentAuthordorcia84
    • CommentTimeNov 30th 2014
     permalink
    A powiedzcie mi moje kochane. Czy utrogestan bierzecie doustnie czy dopochwowo? Mnie nakazali abym aplikowała dopochwowo ponieważ ma lepsze działanie. W zasadzie tutaj z kim nie rozmawiam zawsze jest dopochwowo a zauważyłam, że w Polsce również lekarze zalecają doustnie.
    --
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeDec 1st 2014
     permalink
    "No i super dostałam miesiączki... odstawiłam leki, progesteron spadł i miesiączka gotowa.... Jeśli wszystko mi się poprzesuwa to nie uda mi sie podejść do crio przed świętami... Nie wiem jak mam to traktować, wzięłam większą dawkę o 100 progesteronu żeby szybciutko skoczył ale nie wiem czy to zatrzyma miesiączkę i za 8dni pojawi się ona ponownie... :(("

    Chyba żadna z Was nie miała podobnego problemu jak ja z tą cholerną miesiączką :( Tak do Was napisałam 3 dni temu i niestety miesiączka nie poszła sobie cały czas mam krwawienia i plamienia, biorę te leki tak jak Pani doktor kazała ale już sama nie wiem czy nie powinnam ich odstawić skoro pojawiła się miesiączka? Dostałam @ w 19dniu cyklu zamiast 28 :( Wizytę mam planowaną dopiero na 10.12... Pomóżcie proszę....

    Dorcia u nas jest Estrofem na opakowaniu jest napisane że doustny ale bierzemy dopochwowo.
    --
    •  
      CommentAuthorlija
    • CommentTimeDec 1st 2014
     permalink
    Ja estrofem brałam doustnie.

    Tosik,zadzwon do gina. Moim zdaniem powinnas odstawic leki skoro dostalas @
    --
    •  
      CommentAuthorKingoskie
    • CommentTimeDec 1st 2014
     permalink
    Tosik, nie wiem za bardzo co mam powiedzieć, ale wydaje mi się, że progesteron na początku cyklu, to nie jest najlepsze wyjście, więc może najlepiej, jak się skontaktujesz z kliniką?
    •  
      CommentAuthordorcia84
    • CommentTimeDec 1st 2014
     permalink
    Tosik tak jak dziewczyny piszą najlepiej zadzwoń do lekarza. W sytuacji kiedy dostajesz @ powinno się odstawić leki ale my nie jesteśmy lekarzami. Dzwon koniecznie!!

    Treść doklejona: 01.12.14 12:29
    A ja dziś znów czuję jak bym miała balon w podbrzuszu a od wczoraj wieczorem mam kłucie z lewej strony. Tak jak by jajniki. Już niebawem środa i będę wiedziała wszystko :) Jeśli się okaże, że nie jestem w ciąży robię przerwę do stycznia i zaczynam od nowa wszystko. Ale mam nadzieję, że tak nie będzie. Kochane, trzymam za was kciuki. Miejmy nadzieję, że najbliższy rok będzie dla nas wszystkich lepszy i przyniesie nam upragnione maleństwo :)
    --
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeDec 1st 2014
     permalink
    Dzwoniłam do kliniki i mam mieć konsultację telefoniczną jeszcze dzisiaj... Zobaczymy co powiedzą, boje się że karzą mi odczekać jeden cykl i uregulować go... :( To będzie oznaczało że też będę musiała odpuścić do stycznia...
    Elpida to prawda coś mało pozytywnych wieści ostatnio ...
    --
    •  
      CommentAuthordorcia84
    • CommentTimeDec 1st 2014
     permalink
    Tosik koniecznie daj znać jak już coś będziesz wiedziała. Będzie dobrze, musi być.
    --
    • CommentAuthorBacha84
    • CommentTimeDec 1st 2014
     permalink
    Ja miałam dziś punkcję, miałam 20 jajeczek.
    Prawdopodobnie hiperstymulacja i transfer w przyszłym cyklu.
    Chyba sporo do mrożenia będzie.

    Jestem ciekawa za ile okres przyjdzie, w środę idę na kontrolę to dopytam.
    •  
      CommentAuthordorcia84
    • CommentTimeDec 1st 2014
     permalink
    Bacha84 20 to sporo. Mnie pobrali ostatnio za pierwszym razem tez około 20 a ostatnio 17 z Czego tylko jedno sie nadawało. A u ciebie 20 pobrali i wszystkie sa dobre?
    --
    • CommentAuthorElpida
    • CommentTimeDec 1st 2014
     permalink
    Dziewczyny jak długo spoznial się wam okres, jeśli w ogóle, w kolejnym cyklu po nieudanym invitro? Ja mam już 32dc i ani widu ani słychu... Zawsze miałam do 30dni...
    --
    • CommentAuthorBacha84
    • CommentTimeDec 1st 2014
     permalink
    Podobno z 15 jest ok Ale zobaczymy jak mnożenie wpłynie bo transfer raczej będzie musiał poczekać. Czuje się średnio i mam twardy brzuch.
    Co do okresu to tez nie wiem jak to jest, będę w środę u lek to dppytam
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeDec 1st 2014
     permalink
    Elpida: Dziewczyny jak długo spoznial się wam okres, jeśli w ogóle, w kolejnym cyklu po nieudanym invitro


    Elpida, u mnie po nieudanym in vitro kolejny cykl byl bezowulacyjny, trwal 56 dni.
    Dostalam utrogestan na wywolanie @ .
    --
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeDec 1st 2014
     permalink
    Elpida u mnie okres trwał 33dni także już nie długo jedno co zapamiętałam dobrze to że był bardzo mocny :(
    Bacha a mi się wydawało że hiperstymulacja jest przeciwskazaniem do in vitro już rozumiem że tylko do transferu ale punkcja może być wykonana tak? A mrozisz zarodki czy komórki?

    U mnie dziewczyny całe szczęście doktor powiedział że ujdzie w tłoku to małe zawirowanie że teraz do 10.12 mam brać tylko Estrofem i normalnie jeśli będzie wszystko ok mogę podejść do crio jeszcze w tym cyklu :) juuupi
    --
  3.  permalink
    Tosik to idziemy razem bo bałwanki :D Ja dzisiaj mam 3 dc.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 01.12.14 22:13</span>
    Elpida mój cykl trwał 34 dni
    --
    • CommentAuthorBacha84
    • CommentTimeDec 2nd 2014
     permalink
    Tosik - jestem po punkcji, właśnie z uwagi na tą hiperstymulację transfer w przyszłym cyklu.
    Nie do końca jasne jest dla mnie to mrożenie - mój mąż mówi, że mrozimy 6 rządowych zarodków i 9 komórek - bo inaczej w programie rządowym nie można.
    Muszę jeszcze zgłębić lekturę na ten temat. Może Wy wiecie jak to jest?
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeDec 2nd 2014
     permalink
    Monisia u mnie o tyle gorzej że nie wiadomo czy 2 komórki które nam zostały się zapłodnią i będą dzielić :/ Ale mam nadzieję że sytuacja z tego cyklu się nie powtórzy :)

    Bacha tak mi się wydaję że mąż Twój może mieć racje bo coś tu dziewczyny pisały o 6 zarodkach, ale czy to jest tak że zapładnia się 6 komórek i mrozi te zarodki które przetrwają czy zapładnia się wszystkie komórki i mrozi dokładnie 6? Która z dziewczyn rozwieje wątpliwości :) ??
    --
    • CommentAuthorrybenka90
    • CommentTimeDec 2nd 2014
     permalink
    Bacha Z tego co pamietam na fundusz można ZAPLODNIC max 6 komorek. A reszte komorek można zniszczyc, zamrozic, lub oddac innej nieoplodnej parze.
    --
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeDec 2nd 2014
     permalink
    czyli to nie oznacza 6 zarodków... dzięki za info Rybeńka
    a co u Ciebie kochana? :)
    --
  4.  permalink
    W programie nie mroża komórek tylko zarodki komórki mozna odpłatnie sobie zamrozić jak zostaną.
    --
    •  
      CommentAuthordorcia84
    • CommentTimeDec 2nd 2014
     permalink
    Kochane moje, jutro jadę od rana do kliniki na badania. Zobaczymy, czy Maleństwo zechciało się zadomowić u mnie. Trzymajcie mocno kciuki. Jak będę coś wiedziała na 100% dam znać :)
    --
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeDec 3rd 2014 zmieniony
     permalink
    ojej kochana to już dziś :) Ściskamy Cię mocno!! Szybko dawaj znać :) Chciałabym żeby od teraz były tu już tylko same dobre wieści a tytuł wątku szczęśliwe weteranki :p hihi
    --
  5.  permalink
    Dorcia to kciuki i daj znać.
    --
    • CommentAuthorrybenka90
    • CommentTimeDec 3rd 2014
     permalink
    Dorcia trzymam kciuki!
    Tosik u mnie na razie cisza,z niecierpliwoscia czekam do stycznia, aby móc podejść do crio;) ale cały czas Was podczytuje ;)
    --
    •  
      CommentAuthordorcia84
    • CommentTimeDec 3rd 2014
     permalink
    Kochane moje krew oddana tera najgorsze 2-3h czekania ;( aby sie nie stratować co jest najlepsze? ZAKUPY ;) musze ten czas czasie czym wie zając a zakupy to najlepsE rozwiazanie ;) jak tylkoco sie bede juz wiedziała dam znać.trzymajcie kciuki :grouphug::grouphug:
    --
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeDec 3rd 2014
     permalink
    Ehhh jak zobaczyłam że to Ty Dorcia napisałaś to aż mi ciarki przeszły a stronę długo ładowało a tu tylko że oddałaś - nadzieję mi zrobiłaś że już wynik :D No nic, czekamy dalej z niecierpliwością :)
    --
    •  
      CommentAuthordorcia84
    • CommentTimeDec 3rd 2014
     permalink
    Hehehe Tosik kochana jetes.niestety musimy czekac. Troche za wcześnie na wynik ale telefon cały czas w dłoni trzymam ;)
    --
    •  
      CommentAuthorandzik81
    • CommentTimeDec 3rd 2014
     permalink
    •  
      CommentAuthorKingoskie
    • CommentTimeDec 3rd 2014
     permalink
    Dziewczyny mam pytanie: jak brałyście gonapeptyl, to cykl Wam wytrzymał do końca zastrzyków? Ja brałam od 15 dc i dziś przyszła @ a zostały mi jeszcze dwie dawki i się zastanawiam, czy to nie zaszkodzi tak na początku cyklu?
    •  
      CommentAuthordorcia84
    • CommentTimeDec 3rd 2014
     permalink
    Możecie puścić kciuki niestety nie tym raZem;( wlasnie dzwonili w piatek mam powtórzyć badanie.cZyli nie bede mama ;(
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.