Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorFlowka
    • CommentTimeJan 10th 2015
     permalink
    Velvetin, jeśli chodzi o cetrotide, to Twoja reakcja jest zupełnie normalna. Brałam ten lek wielokrtonie i zawsze tak miałam(przy każdej stymulacji i każdym przygotowaniu do transferu). Przy pierwszym podaniu zastrzyku reakcja była najsilniejsza. Zobaczysz, że z każdym dniem będzie lepiej, ale niestety szczypać i piec będzie zawsze. Mnie uprzedzono, że tak może być i że właściwie wszystkie kobiety tak mają.
    --
    •  
      CommentAuthorvelvetin
    • CommentTimeJan 10th 2015
     permalink
    Dziekuje Flowka za informacje, liczę ze dziś juz nie bede sie tak tym przejmować :) chociaz mam problem z moim m., bo wczoraj widząc te zastrzyki (on je wykonuje), powiedział, ze nie ma serca mnie tak kłuć.. Mam nadzieje, ze dziś nie odeśle mnie do kliniki do pielęgniarek ;)
    --
    • CommentAuthormoncia83
    • CommentTimeJan 10th 2015 zmieniony
     permalink
    Kingoskie wiem wiem masz racje,gdy lekarz przed transferem pytal czy mam jakies pytania to nic nie przychodzilo mi do glowy,a teraz.....srednio raz na minute powstaje w mojej glowce nowe pytanie,tak jak napisalas mozg az paruje:wink:
    Velvetin no to wyglada na to ze musisz zagryzc zeby i przetrwac!Trzymam kciuki zeby kazdy nastepny zastrzyk byl coraz latwiejszy:peace:
    --
  1.  permalink
    velvetin potwierdzam słowa Flowki. Ja po pierwszym zastrzyku byłam spanikowana, bo owszem, czytałam ulotkę, ale nie spodziewałam się, że mnie to też będzie dotyczyć.
    •  
      CommentAuthorlolita1983
    • CommentTimeJan 10th 2015
     permalink
    Hej dziewczynki jak ustawic sobie taki suwaczek czy musze oplacic konto ;) wisienka pozdrawiam ja zaczynam 5 miesiac samopoczucie troszke lepsze
    •  
      CommentAuthorHania89
    • CommentTimeJan 10th 2015
     permalink
    Ja nigdy nie czytam ulotki - daje mezowi i mowie ze ma pamietac jakie moga wystapic skutki uboczne.
    Bo jak przeczytam to chyba psychicznie czuje ze mnie np. glowa boli :-)
    --
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeJan 10th 2015
     permalink
    Haha dobre Hania :) a ja wcale nie czytam ulotek, ufam lekarzowi a dopiero jak coś się dzieje to szukam ulotki w necie bo oczywiście ją wcześniej wyrzuciłam :p ale to chyba dwa razy miałam tylko wątpliwości i to nie przy IVF. Jakoś tutaj się liczę z tym że ciągle się czuje inaczej i tak musi być trudno :) Nic to nie da no ale wysypka też by mnie zaniepokoiła
    --
    •  
      CommentAuthorWisienka3
    • CommentTimeJan 10th 2015
     permalink
    Lolitka, cieszę sie, ze u Ciebie lepiej!! Jak ten czas szybko leci.. Dopiero co czekalysmy na wyniki, a juz ponad połowa ciazy za nami;) ja ostatnio mam słabe dni, bo bardzo mnie boli głowa, codziennie. Nie jestem w stanie normalnie funkcjonować. I jak dotąd - to moje najgorsze dni w czasie ciazy. We wtorek mam usg polowkowe a potem wizyte u lekarza, musze z nim o tym porozmawiać, moze cos poradzi, bo tak dalej nie dam rady.

    Szwaczek mozesz ustawić bardzo łatwo i bez żadnych opłat na stronie www.suwaczki.com
    •  
      CommentAuthorlolita1983
    • CommentTimeJan 10th 2015
     permalink
    Wisienko u mnie poczatki tez nie byly kolorowe najpierw szpital plamienie potem szpital bole brzucha na szczescie z dzieciakami wszystko w porzadku w lutym mam drugie badanie prenatalne prawdopodobnie dwoch chlopcow ;) ale jeszcze nie wiemy na 100procent mnie rowniez bardzo bolala glowa ale na szczesci juz oki lekarz kazal mierzyc cisnienie czy nie jest za wysokie faszerowali mnie duza dawka progresteronu wiec i wymioty byly ale juz przyjmuje tylko nospe aspargin i luteine wiec oki leci ten czas dopiero co zaczynalysmy stymulacje a tu polmetek ciazy ;) pozdrawiam serdecznie ja sledze i kibicuje mam slabosc do tego watku weteranek buziaki

    Treść doklejona: 11.01.15 00:13
    http://www.suwaczki.com/tickers/w4sqkw7i6tx6qbmf.png[/img][/url]

    Treść doklejona: 11.01.15 00:39
    [url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/w4sqkw7ib1fwtvhw.png[/img][/url]

    Treść doklejona: 11.01.15 00:39
    Nie mam pojecia jak wkleic ten suwaczek
    •  
      CommentAuthorHania89
    • CommentTimeJan 11th 2015
     permalink
    Loltika to gdzies w profilu musisz wkleic ten link. W ustawieniach chyba, juz dokladnie nie pamietam.

    Treść doklejona: 11.01.15 01:12
    Ps. Mnie bardzo tez glowa boli, mam krwawienia z nosa i wysokie bicie serca. Niekiedy dochodzi do 125. W poniedzialek zemdlalam w kolejce do laboratorium :/
    --
    •  
      CommentAuthorEddie3015
    • CommentTimeJan 11th 2015
     permalink
    Hej velvetin, ja dzisiaj bede miala roboiny 1 zastrzyk z cetrotide 0.25 mg, wiec dam znac jakbym miala jakies alergie..
    Kurcze ta cala stymulacja jest taka ekscytujaca:samo to poczucie, ze w koncu cos sie dzieje, co moze zakonczyc sie szczesciem lub smutkiem... My narazie po 3 zastrzykach z gonalu-maz robi zastrzyki i mysle ze to cale invitro nas zbliza do siebie jeszcze bardziej. Chcialam sie tylko z wami podzielic tym, ze mam kochanego meza, o ktorym czesto zapominam, o tym jak jest dobry i jak bardzo moge na nim polegac. Przepraszam za chaotyczna wypowiedz: to tylko tak zeby przypomniec, co niektorym z nas-bezdzietnych, ze tak naprawde mamy niesamowite szczescie majac przy sobie kochajacych, wspierajacych partnerow, z ktorymi przez to wszystko przechodzimy.:))
    --
    • CommentAuthormoncia83
    • CommentTimeJan 11th 2015
     permalink
    Eddie3015 zgadzam sie z Toba w 100 % :wink: Kazdy w zyciu ma swoje zmartwienia najwazniejsze to jest miec z kim je dzielic bo we dwoje zawsze latwiej!!!! Kocham mojego Męża za to że jest i za to jaki jest:heartbounce:
    --
    • CommentAuthorSrebrzynka
    • CommentTimeJan 12th 2015
     permalink
    Dziewczyny proszę o Wasze opinie w temacie diety i wspomagania ivf... słyszałam o winie i ananasach.. może któraś coś wypróbowała na sobie ? :)
    • CommentAuthormoncia83
    • CommentTimeJan 12th 2015
     permalink
    12dpt i wszystko wskazuje na to ze lada chwila przyjdzie @ dziewczyny ratunku :cry:
    --
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeJan 12th 2015
     permalink
    Moncia kochana dzisiaj masz Betę tak? Nie przejmuj się to może być mylące... Trzymam kciuki
    Srebrzynka temat diety już był poruszany niedawno i z tego co dziewczyny się wypowiadały to chyba żadna nie stosowała nic specjalnego. Ananasy to na smak spermy słyszałam :D LOL Ja tam pije alkohol aż do dwóch dni przed punkcją. Nie wydaje mi się żeby to miało wielki wpływ. Oczywiście nie upijam się ale nie odmawiam sobie, ten czas jest na tyle trudny że oszaleć można odmawiając sobie wszystkiego.
    --
    • CommentAuthormoncia83
    • CommentTimeJan 12th 2015
     permalink
    Tosik bete mam zrobic dopiero w srode z tym ze nie wiem czy bede mogla ja zrobic bo jak juz kiedys tu pisalam w Irlandii jej nie wykonuja musialabym chyba jechac do szpitala bo zwykla GP robi test z sikanca,a dr.Wyroba mowil mi ze sikanca moge zrobic dopiero w przyszly poniedzialek:sad:
    --
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeJan 12th 2015
     permalink
    a prywatnie też nie robią?
    może któraś z dziewczyn miała robiony transfer z dwudniowego zarodka i coś podpowie? bo ja wiem że z blastusia wychodzą 9dpt a dodając te trzy dni no to Ty w 12dpt też powinnaś już móc...
    --
    • CommentAuthormoncia83
    • CommentTimeJan 12th 2015 zmieniony
     permalink
    Wiesz Tosik jeszcze w piatek to byl wlasnie 9dpt bylam u mojego lekarza w Pl i mowil zebym bete zrobila dopiero w srode a sikanca tak jak pisalam!Mowil ze wczesniej nie ma sensu robic :sad:Jutro ide do swojej GP tu w Irl.i poprosze ja moze sie zgodzi zrobic bete z tym ze musze sie dowiedziec ile bede czekac na wynik, bo jesli tak jak na inne wyniki tutaj czeka sie ok tygodnia, to szybciej zrobie sobie sama sikanca w domu!
    A jak to jest z @ czy przyjdzie mimo brania lekow czy wpierw musze je odstawic?
    --
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeJan 12th 2015 zmieniony
     permalink
    Monia ale nie denerwuj się, nie zrozumiałaś mojego posta. Miałam na myśli że blastocysta to 5 dniowy zarodek a Ty miałaś dwudniowy więc różnica 3 dni. Ja nie o tym że trzy dni temu był piątek czyli 9dpt. Pytałam też czy możesz zrobić prywatnie jeśli Ci bardzo zależy... a jeśli nie to życzę spokojnych oczekiwań i dużo cierpliwości ;)
    Ściskam mocno i życzę dwóch kreseczek :)
    A jaką dawkę progesteronu bierzesz?
    Ja brałam nawet do 1200 dziennie i u mnie okres przyszedł dopiero po 3 dniach od odstawienia leków
    --
    • CommentAuthormoncia83
    • CommentTimeJan 12th 2015 zmieniony
     permalink
    Tosik nie denerwuje sie Kochana po prostu czuje ze nic z tego nie bedzie i wyc mi sie chce :cry: Rozumiem co chcialas mi powiedziec lekarz tez mi to tlumaczyl ze po podaniu w 5tej dobie sa inne procedury,a ja po prostu musze uzbroic sie w cierpliwosc!Co do progesteronu to biore luteine 200 ranio i wieczorem i duphaston 3 razy dziennie!to mowisz ze dopiero po odstawieniu lekow powinna przyjsc @ to lepiej byloby dla mnie gdybym mogla zrobic ta bete no nie?!
    Wlasnie gadalam z moja GP jutro rano ide zrobic bete,ale wynik i tak bedzie dopiero okolo piatku :sad:
    --
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeJan 12th 2015 zmieniony
     permalink
    Tosik: może któraś z dziewczyn miała robiony transfer z dwudniowego zarodka i coś podpowie? bo ja wiem że z blastusia wychodzą 9dpt a dodając te trzy dni no to Ty w 12dpt też powinnaś już móc...


    Ja miałam transfer zarodka dwudniowego, 8dpt (wtedy klinika prosiła o 1 weryfikacje) beta nie wskazywała ciąży i 11 dpt to samo. Pozytywne bety z 5-dniowego blastusia wychodzą już w 6dpt więc ja myślę, że to już od nas zależy kiedy tą betę zrobimy. Monica spokojnie możesz zrobić test a bete najwyżej w środe bo nie widze sensu żeby czekać do środy i się denerwować czy jest czy też nie.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    • CommentAuthormoncia83
    • CommentTimeJan 12th 2015
     permalink
    Akusia ale lekarz mi mowil ze sikanca to dopiero w przyszly poniedzialek moge zrobic!
    --
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeJan 12th 2015
     permalink
    No tak ale beta produkowana jest od 8dpt, wydaje mi się że jeśli ciąża jest to test już powinien pokazywać plusa. Ale wiadomo zrobisz tak jak uważasz, chociaż co lekarz to inne zdanie widzę, u jednych 3 weryfikacje, u innych ovitrelle na 3 dni przed beta i inne cuda.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    • CommentAuthormoncia83
    • CommentTimeJan 12th 2015 zmieniony
     permalink
    Dokladnie tak jak piszesz Akusia co lekarz to inne procedury coz nam pozostaje zaufac swojemu lekarzowi i dzialac wg.jego zalecen!
    --
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeJan 12th 2015
     permalink
    Akusia ovitrelle na 3 dni przed Betą???? No co Ty... ale kwiatek hihi przecież Ovi zostaje do 7dni we krwi Beta fałszywie dodatnia :/
    --
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeJan 12th 2015
     permalink
    No właśnie...ja w środę przed beta mialam wziąć 1/8 ovitrelle a w sobotę beta i wyszło chyba 5,4 a w 11 dpt już 3 i trochę było więc widać że to bez sensu bylo. Tłumaczyli że to miałoby pomóc ewentualnie zarodkowi...ale jak dla mnie to naciągane trochę, poza tym ovitrelle to koszt 100 zł a ja miałam wziąć tylko 1/8 a reszta do wywalenia ale wykupić trzeba:/
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthorKingoskie
    • CommentTimeJan 12th 2015
     permalink
    moncia u mnie @ dopiero 3 dnia po odstawieniu przyszła, za to z takimi bólami, jakbym rodziła co najmniej :wink: Ale odstawiłam sama dzień przed wizytą u lekarza, tylko że ja już byłam pewna, że się nie udało. Jeśli Ty tej pewności nie masz, to nic nie odstawiaj, żeby nie zaszkodzić.
    •  
      CommentAuthorEddie3015
    • CommentTimeJan 12th 2015 zmieniony
     permalink
    Hej moncia83 bardzo mocno ci kibicuje, trzymam mocno kciuki za ciebie, tez mieszkam w irlandii-kraju, gdzie mamy baby boom, musi nam sie w koncu kiedys tutaj udac...;) pozdrawiam
    --
    • CommentAuthormoncia83
    • CommentTimeJan 12th 2015
     permalink
    Witaj Eddie poki co nie dziekuje ale milo mi :wink: a w jakim miescie mieszkasz jesli moge zapytac?I jak Twoje dzialania z ivf na jakim jestes etapie,bo Ty podchodzisz tutaj z tego co pamietam!
    Kinia nie odstawie napewno poczekam az bede wiedziala co i jak!A co u Ciebie Kochana rozpoczelas juz przygotowania do crio,jak to wogole wyglada?
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeJan 12th 2015
     permalink
    Moncia, nie odstawiaj. Jak się nie udało to mimo brania leków @ przyjdzie, niestety :(
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorEddie3015
    • CommentTimeJan 12th 2015
     permalink
    Moncia83 mieszkam w Wexford a podchodze w Dublinie- Beacon Care Fertility clinic, protokol krotki - jestem na samym poczatku zastrzykow- 4 dni Gonalf i 1 dzien Cetrotide za mna. Przede mna ponad 15 zastrzykow... Pierwsze podgladanie w srode, narazie nic nie czuje, zeby cos sie dzialo w jajnikach, nic mnie nie boli, nawet te zastrzyki. Podziebilam sie pare dni temu ale juz przeszlo, nie moge spac z wrazen I musze wspomagac sie tabletka nasenna:( trzymam kciuki caly czas za wszystkie nas-nie znamy sie, ale rozumiemy sie czesto bardziej niz z bliskimi, bo przechodzimy przez to samo..:cool:
    --
    • CommentAuthormoncia83
    • CommentTimeJan 12th 2015
     permalink
    Dokladnie tak Eddie czasem lepiej i latwiej zagladnac na forum i podzielic sie z Wami tym co sie czuje niz porozmawiac z kims bliskim kto napewno chcialby pomoc ale czesto gesto jeszcze pogarsza sprawe!Ja rowniez trzymam za Ciebie kciuki zeby wszystko szlo w dobra strone:peace:
    Obe witaj nie bede odkladac ja tylko zapytalam czy @ przyjdzie w trakcie brania czy dopiero po odstawieniu tabsow.
    --
    •  
      CommentAuthorKingoskie
    • CommentTimeJan 12th 2015
     permalink
    moncia dziś mój 6 dc dopiero. Ten cykl jest na dojście do siebie po stymulacji. Także dopiero w następnym będę podchodzić do Crio. Z tego co mówił lekarz, to od 3 dc Estrofem będę brać, a potem to już pewnie jak przy normalnym transferze, pewnie znowu antybiotyk i "zbawca mój" - relanium :wink:
    •  
      CommentAuthorFlowka
    • CommentTimeJan 12th 2015
     permalink
    oj relanium jest the best ;)
    --
    •  
      CommentAuthorlolita1983
    • CommentTimeJan 12th 2015
     permalink
    Uprzejmie donosze po wizycie u lekarza okazuje sie ze bedzie dwoch chlopczykow;)panowie maja sie swietnie ladnie rosna zaczynam 5 miesiac czuje sie lepiej lekarz mowil ze lada dzien poczuje kopniaki ;) pozdrawiam dziewczyny dziekuje za wsparcie przez cala droge z in vitro i stymulacja buziaki
    • CommentAuthormoncia83
    • CommentTimeJan 12th 2015
     permalink
    Lolita suuuuper wiadomosci!!!Niech chlopaki rosna zdrowo i nie dadza mamusi za bardzo w kosc z tym kopaniem:wink:Spokojnych i zdrowych kolejnych miesiecy Wam zycze!
    --
    •  
      CommentAuthorvelvetin
    • CommentTimeJan 13th 2015
     permalink
    Lolita ogromne gratulacje :) szczęścia na kolejne miesiące i dużo odpoczynku :)
    --
    •  
      CommentAuthorWisienka3
    • CommentTimeJan 13th 2015
     permalink
    Lolitka, gratulacje!! Będziesz miała wesoło z dwójeczką chłopaków, super że rosną zdrowo!!
    Ja dziś idę na usg połówkowe, a potem mam wizytę u lekarza.
    Może w końcu się dowiem kto mieszka pod moim sercem, bo na razie bardzo się kryje wstydzioszek :)
    • CommentAuthorrybenka90
    • CommentTimeJan 13th 2015
     permalink
    Lolitka, wisienka jak ten czas leci... Pamietam jak dopiero co testowalyscie a tu juz polowa ciazy za Wami :-) juz niedlugo bedziecie mogły przytulić malenstwa :) dbajcie o siebie i o maluszki
    --
    •  
      CommentAuthorHania89
    • CommentTimeJan 13th 2015
     permalink
    U mnie też chłopak :-) jakoś szybko wiedzieliśmy, bo w 14tc, teraz przy 19tc potwierdził lekarz chłopaka. Sami dzentelmeni :-)
    --
    •  
      CommentAuthorWisienka3
    • CommentTimeJan 13th 2015 zmieniony
     permalink
    Hania, ale masz szczęście ze tak wcześnie wiesz! Mój wstydzioszek moze dzis sie określi, czekam właśnie pod gabinetem na swoją kolej;)

    Rybenka, czas leci strasznie szybko!! Juz została połówka ciazy, teraz to juz zleci bo zaczyna sie przygotowywanie wszystkiego, kompletowanie..
    Ja od lutego planuje isc na zwolnienie, trochę pracując jeszcze z domu do połowy kwietnia.
    Trzymam rownież za Ciebie kciuki, aby ten rok był dla Ciebie szczęśliwy!
    • CommentAuthormoncia83
    • CommentTimeJan 13th 2015
     permalink
    Wisienka noi jak tam ujawnilo sie wreszcie Twoje malenstwo?
    Hania Tobie rowniez zycze spokoju w drugiej polowce ciazy:wink:
    Bylam rano pobrac krew na bete,ale wynik dopiern w piatek rano:neutral:chyba dostane do glowy!
    --
    •  
      CommentAuthorHania89
    • CommentTimeJan 13th 2015
     permalink
    Dzięki moncia, a dlaczego tak długo musisz czekać na wynik?
    wisienka daj znać :bigsmile:
    --
    • CommentAuthormoncia83
    • CommentTimeJan 13th 2015
     permalink
    Haniu ja mieszkam w Irlandii,a tutaj normalnie bety nie robia tylko poprosilam moja Gp i sie zgodzila i poslala krew do szpitala dlatego wynik dopiero w piatek.
    --
    •  
      CommentAuthorHania89
    • CommentTimeJan 13th 2015
     permalink
    Aha... To jak sprawdzają swoimi sposobami czy się udało?
    --
    • CommentAuthormoncia83
    • CommentTimeJan 13th 2015
     permalink
    Lekarz robi Ci sikanca:bigsmile:w pewnych sprawach sa bardzo do tylu!
    --
    •  
      CommentAuthorHania89
    • CommentTimeJan 13th 2015
     permalink
    No to patrząc na nich to i tak dobrze, że wyniki bety "już" w piątek :D
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJan 13th 2015
     permalink
    Dziś miałam transfer. Tym razem powstały dwa zarodki klasy 2CC i 3BB. zostały podane oby dwa. Dostałam też L4 od 13-01 do 26-01. Teraz czekanie do 27 stycznia 2015 r i weryfikacja i o 19:00 wizyta.

    Treść doklejona: 13.01.15 20:07
    A jeszcze jak dziś wracaliśmy do domu to się winda zacięła między piętrami i całą trójką czekaliśmy aż nas wypuszczą.
    --
    • CommentAuthorrybenka90
    • CommentTimeJan 13th 2015
     permalink
    Acia kochana to zaciskam kciuki! Powiem Ci ze jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to będziemy razem testowaly, bo ja mam criotransfer 19 stycznia, a bete będę robić 28 czyli dzień po Tobie ;)
    --
    •  
      CommentAuthorWisienka3
    • CommentTimeJan 13th 2015 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, ja po wizycie połówkowej i wieści takie sobie, nie spodziewałam się ich.
    Lekarz bardzo długo oglądał serduszko i stwierdził podejrzenie Arsa, podobno chodzi o jakieś problemy z tętnicą, jeszcze nie poczytałam na ten temat za dużo.
    Dał mi skierowania do dwóch szpitali na echo serca i na powtórzenie usg prenatalnego i zobaczymy co będzie. Mam nadzieję, że nic.
    Podłamałam się trochę bo naprawdę nie takich informacji się spodziewałam, pocieszam się że może źle coś zobaczył.. Sama już nie wiem.
    Poza tym w nerkach dojrzał pielektazje.. Mam to wszystko skonsultować u innych specjalistów.

    No i na 60% będę miała dziewczynkę :) I będzie Hania :) To jest jedyna dobra wiadomość tego dnia, bo wyniki badań mam złe, więc lekarz zwiększył mi dawki leków.
    Mała waży 500g, rozwija się poza tym wszystkim - prawidłowo.

    Treść doklejona: 13.01.15 21:20
    Acia, trzymam mocno kciuki za Ciebie, będzie dobrze! :)
    Rybeńka, za Ciebie również, bo to już niedługo!:bigsmile:
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.