Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMay 28th 2019 zmieniony
     permalink
    tylkonadzis: Wiktor jak sie urodzil, to na jednym uchu nie wyszlo mu badanie. Dopiero jak poszlismy na kontrole, to niby bylo juz ok.

    To tym bardziej musisz go dokładnie przebadać, skoro już było coś na rzeczy.

    Poproś lekarza o badanie ABR we śnie. To badanie potencjałów słuchowych wywołanych - tzw. "słuchowa odpowiedź pnia mózgu". Badana jest reakcja mózgu na dźwięk - dzięki temu można twierdzić, czy dana osoba ma wadę słuchu, a jeżeli tak, to jak bardzo zaawansowaną. Badanie jest całkowicie niebolesne. Najlepiej wykonać je podczas snu.

    Robiłam to badanie Fryckowi (prywatnie - 120 zł). U nas trwało niecałe 20 minut, a wynik wyszedł książkowy.
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeMay 28th 2019
     permalink
    Marion, ja w temacie i okazuje się, że ABR nie jest takim super miarodajnym badaniem, bo jednak clik robi człowiek a nie automat, więc badanie jest niby obiektywne ale jednak subiektywne :( No ale i tak lepsze niż te przesiewówki. Dokładniejszym badaniem jest ASSR ale mało kto robi :(

    tylkonadzis: Wiktor jak sie urodzil, to na jednym uchu nie wyszlo mu badanie. Dopiero jak poszlismy na kontrole, to niby bylo juz ok.
    Zobaczymy co wyjdzie w czerwcu i co powie audiolog, ale to dopiero w sierpniu

    Chyba nie powinniście tyle czekać :( Zwłaszcza, że Wiktor nie mówi a jeśli jest to związane z niedosłuchem to może się okazać, że zmiany w uszach są już przetrwałe :( Oddycha przez nos czy przez usta w nocy?
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
  1.  permalink
    Nie przygladalam mu sie, ale chyba przez nos. Nie chrapie i wgl. W moim miescie nie ma tego, wyslali nas do sasiedniego miasta i tam taki termin jest
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeMay 28th 2019
     permalink
    To zaobserwuj, bo oddychanie przez usta zniekształca aparat mowy :( I może świadczyć o przerośniętym 3 migdale. Macie mieć fiberoskopię?
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
  2.  permalink
    Nic nie wiem na ten temat. Laryngolog mowil, ze zobacza mu ucho dokladniej niz on i tyle.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMay 28th 2019 zmieniony
     permalink
    obe: oddychanie przez usta zniekształca aparat mowy :(

    Mój Frycek śpi z otwartymi ustami. I chrapie.
    Któryś tam lekarz doradzał specjalne plastry do zaklejania ust (:shocked:), ale on bankowo będzie zdzierał sobie.
    obe: Marion, ja w temacie i okazuje się, że ABR nie jest takim super miarodajnym badaniem

    No ale jednak chyba 'najlepszym' z tych w miarę dostępnych (i stosunkowo niedrogich w opcji prywatnego badania).
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeMay 28th 2019
     permalink
    marion: Mój Frycek śpi z otwartymi ustami. I chrapie.
    Któryś tam lekarz doradzał specjalne plastry do zaklejania ust (), ale on bankowo będzie zdzierał sobie.

    No to szykuj się na ortodontę, bo na bank będzie miał wadę zgryzu :( Bo że wadę wymowy to wiesz :(

    marion: No ale jednak chyba 'najlepszym' z tych w miarę dostępnych (i stosunkowo niedrogich w opcji prywatnego badania).--

    Badanie mojego syna oglądało 3 niezależnych lekarzy i każdy widzi w nim co innego, więc już nie wiem czy jest ono miarodajne :( Znaczy, każdy w innym miejscu postawiłby click technik postawił w jeszcze innym :(
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMay 28th 2019 zmieniony
     permalink
    obe: No to szykuj się na ortodontę, bo na bank będzie miał wadę zgryzu :( Bo że wadę wymowy to wiesz :(

    Wadę zgryzu już ma (u ortodonty nie byłam) - patrząc na fotki w necie ma zgryz otwarty, plus cofnięta szczęka lub wysunięta żuchwa (nie wiem która opcja, bo się nie znam).
    Co do wady wymowy, to spodziewam się, ale na razie nie mówi, więc nie wiadomo dokładnie na czym stanie. Już wolałabym wadę wymowy, ale żeby tylko był z nim jakiś kontakt - a tak nijak dogadać się nie idzie, bo on braku mowy nie kompensuje za pomocą gestów lub mimiki jako alternatywnego sposobu porozumiewania się.

    Byłam w przeciągu pół roku u 3-ch ortodontów z Heniem - bo stałe jedynki i dwójki bardzo krzywo mu wyrosły (reszta na razie mleczaki, plus stałe 6-tki). Dwóch powiedziało, że trzeba wyrwać mleczne trójki i założyć specjalny aparat na podniebienie (żeby je rozszerzyć). Trzeci specjalista orzekł, że absolutnie żadnych aparatów ani wyrywania - poczekać do wieku ok. 12 lat (teraz ma 9) i wyrżnięcia się co najmniej trójek. Dodatkowo byłam też na konsultacji z fizjoterapeutą, bo ma krzywy kręgosłup - powiedziała, że odradza aparat ortodontyczny, bo z praktyki widzi, że po założeniu go u dzieci z krzywym kręgosłupem, wada kręgosłupa się pogłębia... Że niby ingerencja w zęby przekłada się na zmiany w żuchwie i szczęce, a to na kręgosłup.

    Kuźwa, człowiek chce dla dzieci jak najlepiej, a tu nie wiadomo co robić... :confused::cry:
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeMay 28th 2019
     permalink
    To zgryz otwarty od smoczka bo u nas też taki jest ale lekko i dentystka mówiła że tu jeszcze może się cofnąć ale smoczek musiał być od razu odstawiony.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthorIwonkaLA
    • CommentTimeMay 28th 2019
     permalink
    Powiem tak.

    Mój syn śpi i często po prostu żyje z otwartą buzią, był smoczkowy a żadnej wady zgryzu ani wymowy nie ma, zęby piękne, proste.
    Córka bezsmoczkowa, nawet jak ma katar to oddycha przez nos (dusząc się i nie spiąć..) a wadę wymowy ma (choć nie ma wady zgryzu) a górna dwójka wyrosła krzywo bo mleczna nie chciała się przebić.
    Koleżanki córka przez 3-4 lata miała niedosłuch, ciagle zapalenia uszu z wysiękiem i płynem w uszach. W wieku 9-10 lat „wyrosła” z tych chorób i słuch ma idealny.

    A u syna tylkonadzis może być po prostu taka budowa przewodów słuchowych i ich połączenia z nosem i gardłem, że płyn (katar) po prostu nie odpływa i zalega.
    Moja córka ma przy każdym katarze kataralne zapalenie ucha a co jakiś czas wysiękowe. I audiometrie czy tympanometrie ma robione po leczeniu, a nie w trakcie kataru.

    Treść doklejona: 28.05.19 13:50
    Oczywiście nie neguje, ze są problemy ze słuchem. Ale przed badaniami to wiecie, można gdybać.
    A powodów braku mowy mogą być setki...
    Moich sąsiadów córka ma skończone 3 lata, i dopiero od jakichś 3 tygodni zaczyna mowić i to z kopyta.
    2 letni syn koleżanki pojedyncze słowa wypowiada...
    A nie maja żadnych problemów zdrowotnych.
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeMay 28th 2019
     permalink
    IwonkaLA, wyjątki potwierdzają regułę - chyba jest takie powiedzenie ;)
    Niemówiące 3-letnie dziecko ma problem zdrowotny - nie mówi.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeMay 28th 2019
     permalink
    Mój Wojtek też maił być zwykłym chłopcem, co to mu matka wymyśla, bo "chłopcy przecież póżniej zaczynają mówić". I kto wie co by było, gdyby Krysia nie miała badania a ja bym się przy okazji nie poskarżyła pani technik...
    Czasem się opłaca targać dzieci wszedzie ze sobą...
    --
    •  
      CommentAuthorIwonkaLA
    • CommentTimeMay 28th 2019
     permalink
    Ehh, gdyby tak zliczyć kilometry i godziny jakie spędziłam u i w drodze do lekarzy, to chyba wyszłabym na wariatkę.
    A ta niemówiąca 3 latka, to bardziej problem psychiczny niż „zdrowotny”, tak w dużym uproszczeniu.
    Zablokowała się po pojawieniu młodszego brata, trzecie dziecko.
    Młody zaczął teraz gaworzyć, i Ona się uruchomiła.
    Dzieci są sprytne :wink:
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeMay 29th 2019
     permalink
    Psychika to też zdrowie. Zdrowe dziecko mówi, bo komunikowanie się jest naturalną potrzebą każdego człowieka. Jak dziecko nie mówi to znaczy, że jest jakiś problem. I problem psychiczny wg mnie jest raczej problemem grubszego kalibru niż np. 3 migdał. Migdał się wytnie i po sprawie a "naruszona" psychika może się odezwać na późniejszym etapie rozwoju.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
  3.  permalink
    Dziewczyny, a czy to, że Wiktor nakłada sobie palec na palec, jest normalne? Robi to prawie cały czas o ile nic nie trzyma w dłoni. Przy obu dłoniach tak robi.
    Jeszcze czasem robi tak, że ociera kciukiem o palec wskazujący, jakby coś strząsał.

    Treść doklejona: 12.06.19 16:13
    Byłam dzisiaj na kolejnym badaniu uszu. Znów wyszło zle. Mówił, że jak tylko to wyjdzie w Bydgoszczy, to on nas przejmie i zrobią mu mały zabieg na uszy u nas w szpitalu. Jeśli wyjdzie w badaniach coś jeszcze, to wtedy Bydgoszcz nas przejmuje.
    --
    • CommentAuthorluminka
    • CommentTimeJun 21st 2019
     permalink
    Jakie buty polecicie do nauki chodzenia?
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeJun 21st 2019
     permalink
    Do nauki żadne :D na bosaka najlepiej dziecko się uczy.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJun 21st 2019
     permalink
    Jasne, stopa dziecka powinna mieć swobodę przy nauce chodzenia.
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJun 21st 2019
     permalink
    Tylkonadzis, jakie to badanie? I co to znaczy mały zabieg na uszy?
    --
  4.  permalink
    Niestety nie wiem jakie to badanie, zapomnialam sie zapytac, bo bylam z dwojka, a broili, to chcialam szybko zalatwic. Nie powiedzial nic o tym zabiegu, tylko ze moze miec wode w uszach i wtedy maly zabieg mu zrobia. Tyle tylko powiedzial i ze nam pomoze
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 21st 2019 zmieniony
     permalink
    Jeśli zbiera sie płyn w uszach to pewnie myślą o drenażu
    Nacięcie bliny bębenkowej i wstawienie specjalnych drenów/tub? Które siedza w uchu az same wypadną

    Tyle ze to alurat mały zabieg nie kest bo robi sie go pod narkoza
    Moja młoda 4x pod narkoza i i 2x bez (na żywca) bo za mało czasu minęło od operacji
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeJun 22nd 2019
     permalink
    Chyba tylko mały ze względu na długość cięcia. Może myślał o paracentezie, bo teraz tendencja tka. Ale i tak trzeba to zrobić w znieczuleniu ogólny,.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
  5.  permalink
    O matko :shocked:
    Jestem ciekawa co nam wyjdzie
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJun 22nd 2019
     permalink
    Ale przecież dostajesz wynik badania. Tam jest napisane jak się ono nazywa.
    Dobrze że lekarz zaproponował opiekę i pomoc.
    --
  6.  permalink
    Mam kartkę z wynikiem, ale nie ma tam nazwy badania
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 22nd 2019
     permalink
    A jest coś napisane (opisowe) czy np wykres jakiś?
  7.  permalink
    Wykres jest
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJun 23rd 2019 zmieniony
     permalink
    Ten wykres to tympanogram podejrzewam.

    Mojemu Henrykowi, w wieku 4 lat, po calutkiej zimie z katarem, wyszedł niepoprawny tympanogram. Chodziłam z nim do laryngologa na przedmuchiwaniu uszu (poprzez nos) i po serii zabiegów tympanogram wyszedl prawidłowy.
    No ale w naszym przypadku winny był dlugotrwaly katar, ktory zatkał uszy. Syn nie potrafił wtedy nosa wydmuchac z kataru. Laryngolog sprzedała nam patent - w ramach zabawy, żeby nauczył się zdmuchiwac świeczkę nosem. Załapał od razu.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 23rd 2019
     permalink
    może być to audiogram (coś takiego - klik ) lub tympanogram (coś takiego - klik )
    audiometrię wykonuje się w specjalnej kabinie gdzie trzeba wcisnąć przycisk po usłyszeniu jakiegokolwiek dźwięku; jest to jedna z najbardziej dokładnych metod badania ucha środkowego więc jeśli tego nie mieliście to koniecznie się upomnij przed ewentualnym zabiegiem
    tympanometrię robi się w zwykłym gabinecie, końcówkę urządzenia wkłada się dziecku do ucha, ważne żeby dziecko się nei ruszało, nie mówiło a najlepiej i przez chwilę nie przełykało bo może to zaburzyć wynik badania
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 23rd 2019
     permalink
    marion: Chodziłam z nim do laryngologa na przedmuchiwaniu uszu (poprzez nos)

    taką wielką gruszką? moja młoda się jej koszmarnie bała bo przy każdym przedmuchaniu bolało ją ucho
    w ogóle to taką gruchę mam na stanie w domu bo lekarz kazał to powtarzać
    baloniki otovent dmuchane nosem też nie zdały u niej egzaminu ale u młodego szybko pomogły jak się zaczęły problemy uszne
  8.  permalink
    Mielismy to drugie badanie
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeJun 24th 2019
     permalink
    U tak małego dziecka trudno zrobić audiogram. Chyba, że ABR we śnie.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJun 24th 2019
     permalink
    tylkonadzis: Mielismy to drugie badanie

    Tympanogram (krzywa) to graficzne przedstawienie wyniku badania, o którym pisała MrsHyde, czyli tympanomietrii.
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeAug 4th 2019
     permalink
    16.08 wracam do pracy. Od wczoraj Michalina nie chce mnie nigdzie puścić. Płacze jak tylko jej znikne nawet do wc. Czy mimo tego że chodziła ładnie i chętnie do żłobka. To może mieć teraz problem ze ja wracam do pracy. Od września zaczyna przedszkole.
    --
  9.  permalink
    Bylam z Wiktorem u Audiologa, badania wyszly dobrze, niedosluchu nie ma.
    Chwile przed wyjsciem z samochodu, szukalismy miejsca parkingowego, Wiktor zwymiotowal i to jak poteznie :shocked:

    Treść doklejona: 30.09.19 09:35
    Dostalismy skierowanie do szpitala z Wiktorem, beda go badac pod katem zaburzen wchlaniania
    --
    •  
      CommentAuthormilkycia
    • CommentTimeOct 7th 2019
     permalink
    Czy na zapalenie zatok u rocznego dziecka mozna stosowac cos jeszcze poza woda morska i lekami przeciwbolowymi? Chcialabym uniknac antybiotyku, ale widze ze dziecko sie meczy :-(
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 7th 2019
     permalink
    roczne dziecko zapalenia zatok mieć nie może bo ich nie ma.
    -- [/url]
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeOct 7th 2019
     permalink
    Są też antybiotyki w kroplach do nosa, ale to zleci laryngolog. Skąd wiadomo, że to zapalenie zatok?
    Nieleczone może przejść w stan przewlekły i wtedy dostanie też sterydy do nosa na dłuższy czas.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 07.10.19 14:28</span>
    Są różne zatoki nie tylko czołowe, sitowe położone niżej już mają
    --
    •  
      CommentAuthormilkycia
    • CommentTimeOct 7th 2019
     permalink
    Dziecko ma spora ilosc żółtego kataru, lzawiace prawe oko - gdy ja mam takie objawy to typowe zapalenie zatok...
    Chodzilo mi o jakies ziola w kropelkach by przyspieszyc leczenie - macie jakas konkretna nazwe?
  10.  permalink
    Nas chyba bedzie czekac szpital:cry:
    Wszystko wyjasni sie po jutrzejszych wynikach.
    Wczoraj u Wiktora w pieluszce znalazlam krew, dosc duzo krwi.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 13th 2020
     permalink
    Może zum
    --
  11.  permalink
    Nie mam pojecia.
    Wiecej sie nie powtorzylo, jak na razie.
    A na prawde bylo tego dosc sporo i po bokach pieluszki. Nawet nie wiem czy to od siuskow czy od kupki. :neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 13th 2020
     permalink
    Ja przy zimie sikam krwią. I to taka jak przy okresie wręcz. Ale warto pobrać wszystko dobrze. Buraków nie jadł?
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJan 13th 2020
     permalink
    A odbyt mu oglądałaś? Czy nie ma tam podrażnienia, zaczerwienienia czy otarcia?
    Kiedyś wydaje mi się że o zaparciach pisałaś...
    Może ciężko szło i jakieś naczynko pękło przy wysiłku? Czy dzieci jednak mylę i to nie ty pisałaś o Wiktorze?
    Tak czy siak badania nie zaszkodzą...
    --
  12.  permalink
    Nie jadl burakow.
    Tak, to Wiktor ma zaparcia. Ogladalam wszystko i nic nie bylo nigdzie widac.
    Wiktor nadal wstrzymuje i wlasnie przebierajac go zobaczylam. Nie powiem, przerazilam sie.

    Treść doklejona: 13.01.20 22:40
    Lekarz mowil, ze to moglbys polip, zluszczac sie blona, peknac zylka. Ale troche za duzo tej krwi.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 14th 2020
     permalink
    Jeśli pękła żyłka, polip lub może nawet hemoroid (jest ryzyko że ma przy zaparciach) to krwi mogło być sporo.

    Zawsze możesz oddać na wszelki wypadek mocz do analizy i kal też. Przy okazji zrobić morflogie, rozmaz i crp. Jeśli to coś mega patologicznego jest szansa że w tych badaniach wyjdą jakieś zmiany.

    Treść doklejona: 14.01.20 09:12
    A i OB jeszcze
    --
  13.  permalink
    Tylko zastanawia mnie czemu bylo po bokach pieluszki, a nie na srodku, chyba ze przez wstrzymywanie tak jakos dziwnie poszla ta krew.
    Ogolnie kupe jako taka ma dosc miekka, ale on caly czas wstrzymuje.

    Lekarka nam dala na Zelazo, Morfologie z rozmazem, APTT (czas kaolinowo-kefalinowy) i wskaznik protrombinowy + INR

    Treść doklejona: 14.01.20 09:28
    Ostatnio Wiktor strasznie duzo beka i pierdzi.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 14th 2020
     permalink
    tylkonadzis - współczuję nerwów...
    Tak, badanie kału i moczu koniecznie. A może wydębisz jeszcze skierowanie na USB brzucha?
  14.  permalink
    Marion, lekarka mowila, ze wszystko zalezy od tych wynikow. Bo albo szpital, albo gastrolog w trybie pilnym (u mnie w miescie w trybie pilnym, to jakies 1,5 roku czekania)
    --
    •  
      CommentAuthorIwonkaLA
    • CommentTimeJan 14th 2020
     permalink
    A może to nie krew ? Albo może skaleczył się w palce i włożył palce w pieluszkę?
    Dzieci mają różne pomysły...
    Mojej koleżanki syn włożył sobie groch do nosa...a ja naklejkę, gorączka 40 stopni i bądź mądrym i pisz wiersze odpowiadając sobie na pytanie - po co?
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.