Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 23rd 2014
     permalink
    a myslalas chociazby o Jakubie czy Cezarym ? to takie dosc ponadczasowe
    a jak chcesz koniecznie zeby ks bylo w srodku to moze Feliks :) cu naszych znajomych jest Maksymilian i Marcel a u druich Maksymilian, Marek i Mikolaj
    Dzastki chociaz wiesz 13 tydzien ciazy to wcale jeszcze nie ma tak wielkiej pewnosci ze to chlopak bedzie :wink:
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeNov 23rd 2014
     permalink
    Feliks jest super jak dla mnie ;)
    Mam brata Aleksandra, za dzieciaka nie dał na siebie mówić Olek ( choć mamie się głównie dlatego podobało..)
    był Alusiem, a teraz ma prawie 20 lat i jest Aleks...
    --
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeNov 23rd 2014 zmieniony
     permalink
    Dzasti nas podobają sie dla chłopca tylko dwa imiona: Filip i Maksymilian-Max. Drugi na pewno bedzie Maksio.
    Ty juz masz, wiec moze Filip ? Hehe, nie to, ze przekonuje czy cos, bo każdy ma inny gust, ale to imię wydaje mi sie pasować zarówno do chłopca jak i do mężczyzny, jest takie uniwersalne, na całym świecie, a no i pasuje do Maksa :wink:
    Ps. Jeszcze podoba mi sie Feliks, Florian, Mikołaj, ale ze jeszcze tylko jedno dziecko planujemy, to bedzie Maks.
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeNov 23rd 2014
     permalink
    Feliks też jest fajne, o rany, Dżasti macie nie lada problem :D Ale rozumiem Cię, my mieliśmy dwa imiona dla chłopaków, a dla dziewczynki żadnego :DDDD

    Ale chłopaka to Ci gratuluje :)))
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeNov 23rd 2014
     permalink
    Frag Wy macie świetne imiona dla chłopaków i moim zdaniem mega do siebie pasują :)
    mnie już korci powoli żeby się dowiedzieć jak mam się do brzucha zwracać :P
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeNov 23rd 2014
     permalink
    Myslalam tez o Feliksie, ale maz odrzucil, ze wymyslne jakies. Cezary odpada z racji beznadziejnego znajomego.
    Dzis rano tez tak jakos Filip jeszcze mi podszedl, ale znow zawsze mowilam,z e sie mi srednio podoba. No mowie Wam masakra jakas totalna...
    Fragi- dzieki :)
    Hyde- no lekarz pwoeidzial, ze widac jak nic. Zreszta sama siusiaka widzialam. Na tych genetycznych na prawde widac... Choc nie obrazilabym sie za pomylke:wink:
    -- ,
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeNov 23rd 2014 zmieniony
     permalink
    Dżasti - z tą niepewnoscią na pierwszym usg genetycznym to chodzi o to, ze lechtaczka dziewczynek wygląda wtedy trochę jak siusiak, narządy dziewczynek i chlopcow są bardzo do siebie podobne - stąd jest jeszcze mała nadzieja na Lilianę moim zdaniem:) wprawby lekarz ponoć rozróżni chlopca od dziewczynki po kącie nachylenia tego "kikutka", ale nawet najlepszym zdarza się pomylić
    Zobacz zresztą sama jak latwo można się pomylić
    Dk
    A mnie się Tymon przestał podobać i zastanawiam się nad Jeremim...
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeNov 23rd 2014
     permalink
    Aaa, Dżasti, bo ja myślałam, że Ty po połówkowym już! To tak jak Azja mówi - jeszcze wszystko może się zmienic i będziecie mieć problem z głowy :DDD
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeNov 23rd 2014
     permalink
    Dżasti dużo czasu przed Wami. Myślę, że jeszcze wiele imion przewinie się przez głowę, a jeśli nie to jak zobaczysz synka to pewnie od razu wpadnie Ci pomysł na imię. :wink:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeNov 23rd 2014
     permalink
    Dżasti, a tak mi jeszcze kilka takich zwykłych wpadło do głowy to Ci podam: Marcin, Łukasz, Szymon, Krzyś i Jakub.
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeNov 23rd 2014
     permalink
    Szymon mi się podoba. :D
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeNov 23rd 2014
     permalink
    Szymon też mi się podoba... i Artur ;)

    zawsze marzyłam o trzech synkach... imiona nawet wybrane miałam Jakub, Julian i Filip
    ale teraz jak się syn trafi to w ogóle jeszcze inne chcę :P
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeNov 23rd 2014
     permalink
    Wiem,ze jeszcze czas, ale my w goracej wodzie kapani:tooth:
    Azja- no powiem Ci, ze nie wiedzialam, ze az TAK te narzady sa do siebie podobne. Choc podobno w tym okresie jeszcze u dziewczynek nie sa wyksztalcone narzady, wiec jak cos widac to to chlopiec.
    Ale, zagadakam meza ponownie o Feliksa i powiedzial, ze calkiem calkiem (widac maz zapomnial, ze juz o tym wspominalam), ale powiedzial, ze w szkole wolaliby na niego Felek i odpada. No powiem Wam, ze idac tym tokiem to my i do porodu sie nie zdecydujemy.
    Moim skrytym marzeniem byla coreczka, wiec sie nie bede nastawiac, ze moze jednak to pomylka.

    Treść doklejona: 23.11.14 18:47
    Maz przedstawil rowniez alternatywne imiona dla chlopca i dziewczynki - Mścichuj i Rzepizda. Az sprawdzilam i o dziwo sa takie :shocked:
    -- ,
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeNov 23rd 2014
     permalink
    Dziewczynki mają pindolka, który później się zasysa do wielkości łechtaczki :wink:
    Ale lekarze, spece od USG potrafią rozpoznać płeć po kącie nachylenia. Ponoć u chłopców bardziej sterczy. :)))
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeNov 23rd 2014
     permalink
    To u nas sterczal na USG. Ewidentnie.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 23rd 2014
     permalink
    dżasti: Mścichuj i Rzepizda. Az sprawdzilam i o dziwo sa takie

    :shocked:
    -- ;
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeNov 23rd 2014
     permalink
    dżasti: Rzepizda.


    Ale rze co?! :devil::devil::devil::devil:
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeNov 23rd 2014
     permalink
    Dżasti wg mnie do Maksymiliana bardzo pasuje Tymoteusz:)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 23rd 2014
     permalink
    Flavia u Was dalej Kosma jest typem nr 1 ? :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeNov 23rd 2014
     permalink
    Mi dla chłopców podoba się jeszcze Ignacy i Mateusz

    Treść doklejona: 23.11.14 21:47
    No Tymek też ładnie i pasuje do Maksia, Ignaś też pasuje
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeNov 23rd 2014
     permalink
    TEORKA: Flavia u Was dalej Kosma jest typem nr 1 ?

    a jak :D
    wścieknę się jak (trafi się nam dziewczynka) ktoś w rodzinie albo wśród znajomych nazwie tak syna :P bo chyba zrobię podejście nr 3 na Kosmę !

    Treść doklejona: 23.11.14 22:09
    dżasti: Mścichuj i Rzepizda

    skąd mąż Twój to wytrzasnął?! :shocked:
    wyczytał gdzieś, czy zna kogoś takich imionach?!:devil:
    --
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeNov 23rd 2014
     permalink
    dżasti, a Oskar? Pasuje mi do Maksa. Cieżko tak komuś podpowiedzieć imię. My sie też podpytujemy w rodzinie, ale kazdy zawsze że to nasz wybór i nikt nie za bardzo chce podpowiadać.
    -- []
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeNov 23rd 2014
     permalink
    Olenka01: My sie też podpytujemy w rodzinie, ale kazdy zawsze że to nasz wybór i nikt nie za bardzo chce podpowiadać.


    To się tylko ciesz, u nas jak się dowiedzieli że będzie Ninka to kręcili nosem, co to za imię, a im bardziej tak mówili tym ja byłam jeszcze bardziej przekonana, że dobrze wybrałam.
    Ja w szkole miałam ucznia Gniewka i powiem Wam, że to imię tak mi się spodobało, ale to chyba przez niego, bo to taki niepokorny typ był
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeNov 24th 2014
     permalink
    Flavia- nie nie wymyslil. Siedzieli w pracy z kolega (ktory tez spodziewa sie dziecka i z zona maja ten sam problem) i przegladali ksiege imion, kolega przyniosl. I wlasnie ten kolega mu pokazal takie imiona. Bylo wiecej imion tego "typu". No i caly dzien w pracy polewke z tego mieli.
    A co do Kosmy- to jest to chyba dosc rzedkie imie i nie balabym sie, ze ktos w rodzinie tak da.
    Dziekuje za podpowiedzi. Wbrem pozorom dobrze jest uslyszec podpowiedzi. Oskar tez fajny.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeNov 24th 2014
     permalink
    Marcel te mi się podoba :) Znam jednego tak słodkiego Marcelka, że można go schrupać :)
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeNov 24th 2014 zmieniony
     permalink
    Mi tez sie Marcel podoba, ale w towarzystwie juz mamy malego Marcelka. Choc kolazanka mowi, zeby na to nie patrzec, ale jakos tak mi dziwnie byloby.
    -- ,
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeNov 24th 2014
     permalink
    Dżasti a w temacie płci, to ciekawa jestem, czy u Ciebie się sprawdzi tak szybkie określenie. U nas na podstawie takiego samego "wyrostka" ginka orzekła, że najprawdopodobniej dziewczynka i liczę, że tak zostanie, no ale większa pewność będzie za 3 tygodnie, jeśli dziecię tak samo chętnie okaże swoje klejnoty. Ja średnio wierzę w takie orzekania płciowe w 13 tygodniu ;)
    No, ale w każdym razie niedawno zrobiliśmy burzę mózgów, bo też mieliśmy spory problem z imionami i już czekają :) Męskie i żeńskie, oba na L, żeby Lilce nie było smutno :) Ale to podzielę się z Wami, jak już będę miała pewność, co do płci :P
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeNov 24th 2014
     permalink
    dżasti: A co do Kosmy- to jest to chyba dosc rzedkie imie i nie balabym sie, ze ktos w rodzinie tak da.

    ja to w ogóle do niedawna nie znałam tego imienia, mimo iż medyceusza kojarzę
    ale nie dotarło do mnie że normalnie w PL to imię można nadać dziecku
    boję się tylko, że przez to moje nakręcenie komuś pomysł podsunę i szybciej wykorzysta, ale nie powinnam się martwić bo bardziej negatywne komentarze słyszę :)
    Ul_cia: Znam jednego tak słodkiego Marcelka, że można go schrupać :)

    i ja jednego takiego znam :tongue: chyba nawet tego samego :)
    a Marcel też ciekawe
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeNov 24th 2014
     permalink
    Flavia no to jak komentarze negatywne, to chyba mozesz byc spokojna. Jeden pozytywny aspekt negatywnych opinii hehehehehe
    -- ,
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeNov 24th 2014
     permalink
    A Leon albo Ksawery?:wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorkalfasek
    • CommentTimeNov 24th 2014
     permalink
    Bartosz - Bartuś mi się najbardziej podoba, ale u nas chyba Martusia albo Zosia
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeNov 24th 2014
     permalink
    Dżasti jeszcze z takich imion pasujących do każdego wieku jest Jakub, tyle, że dość "oklepany".
    Ja jakbym miała chłopca to byłby Konrad :)
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeNov 24th 2014
     permalink
    Akirka, Maksymilian bardzo pasuje do Tymoteusza :) masz rację!

    Do Maksymiliana jeszcze pasuje mi Aleksander, Sebastian i Mikołaj ;)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeNov 24th 2014
     permalink
    Sebastian, bardzo fajnie, ale mam złe skojarzenia :)
    Znajoma ma dwóch chłopców i właśnie mają na imię Mikołaj i Maksymilian.
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeNov 24th 2014 zmieniony
     permalink
    Właśnie patrzę na listę nadawanych imion w 2014 jakas mała zmiana jest :) Ja z chłopcem pewnie nie miałabym problemu, coś by się znalazło ale córka chyba byłaby NO NAME. Z imion z w/w listy nie podoba mi się żadne.....:shocked: no ale ja to dopiero mam czas ;)))))

    Treść doklejona: 24.11.14 12:34
    Ja mam z Sebastianem świetne skojarzenia:) znałam jednego przystojniaka, który miał i ma bardzo poukłądane w głowie i świetne poczucie humoru, po prostu super gość :)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 24th 2014
     permalink
    poczytajcie tutaj, nieglupio pisza
    http://babyonline.pl/jak-wybrac-imie-dla-dziecka-4-cechy-dobrego-imienia-dla-dziecka,jak-wybrac-imie-dla-dziecka-artykul,14612,r1.html
    -- ;
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeNov 24th 2014
     permalink
    hopelight: Ja mam z Sebastianem świetne skojarzenia:) znałam jednego przystojniaka, który miał i ma bardzo poukłądane w głowie i świetne poczucie humoru, po prostu super gość :)

    Ja też mam takie skojarzenia ;-) - to był mój pierwszy maż :devil:
    --
    • CommentAuthormonika1205
    • CommentTimeNov 24th 2014
     permalink
    Ja oczywiscie dla chlopca polecam Igor. Jak dla mnie odpowiednie do kazdego wieku :-)
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeNov 24th 2014
     permalink
    U mnie na 99% bedzie Ilyas :)
    Zostawiamy sobie z mezem jeszcze ten 1% jakby cos nam sie odmienilo i bysmy sie natkneli na inne imie :)
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeNov 24th 2014
     permalink
    A my się wahamy między Kubusiem a Adasiem. Właściwie to utknęliśmy bo nie mamy pojęcia, które nam się bardziej podoba i chyba czekamy na jakieś natchnienie. Ale rodzinie, choć się dopytują strasznie, nie zdradziliśmy co nam się podoba i co jest teraz brane pod uwagę. Bo zaraz by się zaczął plebiscyt, że ten woli Kubusia, ten Adasia a kto inny to w ogóle Jasia albo Krzysia. A to my mamy wybrać imię, nam ma się podobać i czyjeś podszepty nie powinny być nam tutaj żadną wskazówką. Bo wszystkim się nigdy nie dogodzi.
    Dżasti, a może właśnie Adam? Klasyczne, ani nie jest postrzegane jako współczesne, ani jako stare. Wydaje mi się, że pasuje stylem do Maksymiliana.
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeNov 24th 2014
     permalink
    Hope mojego męża znasz? :shocked: :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeNov 24th 2014
     permalink
    U nas będzie Adam :smile: Ciekawa jestem, jak jest z popularnością tego imienia... :smile:
    Tak mi się wydaje, że tu na forum jest kilku Adasiów, za to Kubusiów mało, a w "realu" z kolei małego Adama jeszcze nie spotkałam, za to jest szał na Kubusiów.
    Właśnie, Dżasti, też miałam proponować Adama, ale nie wie, czy to nie za krótkie imię dla Was :wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeNov 24th 2014
     permalink
    Kubuś jest chyba najczęściej nadawanym imieniem w 2014 roku, Adam na pewno jest w pierwszej dziesiątce. Ale nam to nie przeszkadza. Nasze nazwisko nie jest typowe. Poza tym ja mam mało popularne imię, nie, że go nie lubię, ale jak byłam młodsza, to wolałam być zwykłą Kasią czy inną Magdą.
    Ja (środkowa w rodzeństwie) dostałam imię mało popularne, starsza siostra najpopularniejsze imię na świecie, młodsza imię popularne. Rodzice, z tego co wiem, jedyne, co brali pod uwagę, poza oczywistym podobaniem się imienia, to to, żeby w rodzinie i bliskich znajomych takiego imienia nie było. W sumie niepotrzebnie się wysilali, bo jak nazwali starszą siostrę tym wyjątkowo popularnym imieniem, to zarówno brat taty i brat mamy nazwali tak swoje córki, w nosie mając powtarzalność. A jak potem doszły do tego jakieś żony kuzynów o tym imieniu, to już w ogóle był szał. Babek w rodzinie, o tym samym imieniu i nazwisku było mnóstwo.
    Więc co ja się będę wysilała, na oryginalność, jak ktoś potem mi buchnie pomysł i nazwie swoje dziecko tak samo, jak ja moje? Nazwiemy więc tak, jak nam się podoba. A nasz synek to i tak ostatni (póki co) dziedzic nazwiska, więc w rodzinie aż takiej powtarzalności nie będzie.
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 24th 2014
     permalink
    _Isia_: ale jak byłam młodsza, to wolałam być zwykłą Kasią czy inną Magdą.

    tez sie spotykalam z tym, ze osoby majace dziwne imiona wolaly miec na imie zwyczajnie.
    ja poznalam niedawno goscia, ktory ma na imie SATURNIN. I wola sie na niego + Panie Satku+P
    -- ;
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeNov 24th 2014
     permalink
    Potem się z tego wyrasta :wink: Teraz pięknie się komponuje z nazwiskiem męża, nawet lepiej, niż z panieńskim. Moje imię nie tyle jest dziwne, ile mało popularne i w żaden sposób na nasze dziecięce lata, nie zaliczało się do tych współczesnych. Tylko rodzice powinni pamiętać o tym, żeby w dzieciństwie te imię miało jakieś normalne, nie durnowate zdrobnienie, tak, żeby w szkole koledzy i koleżanki zwracały się do dziecka w miarę normalnie, żeby to nie budziło czyjegoś zdziwienia i rozbawienia właśnie.
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeNov 24th 2014
     permalink
    Isia to jak masz na imię? :)
    --
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeNov 24th 2014 zmieniony
     permalink
    To w naszym przypadku dziecko będzie miało bardzo popularne, zwyczajne, proste nazwisko na -ski (ale nie Kowalski:)) i wydaje mi się, że Jaś czy Kubuś bylby zbyt zwyczajny. Miał być Tymon (mój brat śmiał się, że będzie tymianek), ale chyba ostatecznie będzie Jerko (Jeremi).
    Miałam w szkole Armanda, Cypriana (Cypis - super chlopak), i Ariela - chyba nie cierpieli z powodu imion, ale na pewno pomagalo im to być zapamiętanymi.
    Chociaż gdyby mój brat nie mial syna Mikołaja to chyba poważnie brałabym pod uwagę wlasnie to imię. Bardzo mi się podobają zdrobnienia Miki, Mikuś itd.
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeNov 24th 2014
     permalink
    U nas jak jeszcze nie znałam płci drugiego malucha to myślałam o Maksymilianie i Nikodemie ( do Mikołaja)...no ale jest Gaja (która wg mnie też do Mikołaja pasuje...zresztą nie tylko wg mnie bo wg Livii chyba też :cool:)
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeNov 24th 2014
     permalink
    Mnie się jeszcze bardzo ostatnio spodobało zdrobnienie Remik :) Szkoda, ze pełne imię ma -sz w końcówce, przez co u nas odpada :wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeNov 24th 2014
     permalink
    Ewasmerf: poczytajcie tutaj, nieglupio pisza


    "Cechy dobrego imienia dla dziecka:... inne dzieci też noszą takie imię" - a to według mnie wcale nie jest takie fajne. Pamiętam, że u mnie były trzy dziewczyny o tym samym imieniu i w szkole pani mówiła do nas po nazwisku, żeby nas rozróżnić.

    Dla mnie najważniejsze były te kryteria:

    - jest krótkie
    - pasuje do nazwiska
    - raczej nie da się bardzo zdrobnić (no dobra, Olaf to dla nas Olafiątko, Eryk był Erysiątkiem, ale to wyjątek dla nas ;)) ani nie jest ośmieszające
    - jest do "wymówienia" w innych językach, także jak kiedys im przyjdzie do głowy jechać gdzieśtam poza Polskę to obcokrajowcy raczej języka nie połamią ;)

    Treść doklejona: 24.11.14 15:30
    sardynka85: no ale jest Gaja (która wg mnie też do Mikołaja pasuje


    Gaja jest rewelacyjne - to jedyne imię, na ktore się mąż zgadzał ;)) Bo Nina nie chciała przejść :(
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.