Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeMar 23rd 2018
     permalink
    Czyli za mało pił, skoro pęcherz pusty...
    Ciężka sprawa z tym szpitalem.
    Może wezmą was na obserwację, zrobią badania i wypiszą? coś na zasadzie badań ambulatoryjnych?
    Nie ma innej osoby, która mogłaby z nim w tym szpitalu zostać? Bo ty trochę kiepsko będziesz mieć...
    --
  1.  permalink
    Lekarz mowil, ze moze nas nie zostawia, no ale nie wiadomo co szpital postanowi.
    Nie bardzo wlasnie. Cos bede musiala wymyslic.
    --
    •  
      CommentAuthorask28
    • CommentTimeMar 23rd 2018
     permalink
    A partner/maz nie moze wziasc wolnego/L4 by byc z nim w szpitalu (chociaz na 2 dni)?
    -- ,
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMar 23rd 2018
     permalink
    Z tym niepiciem i niesikaniem trzeba mocno uważać, bo mój syn za każdym razem w takiej sytuacji lądował w szpitalu, za każdym razem miał stosowne badania i za każdym razem przy bezmoczu wyniki wskazywały na poważne odwodnienie. Odwodnienie nie jest bezpieczne. Także ja bym teraz jeszcze próbowała podać picie, ale jak nie ruszy "machina",to nie ma na co czekać.
    --
  2.  permalink
    Jestesmy w szpitalu, zrobili usg pecherz wypelniony po brzegi jak to lekarz stwierdzil. Polozyli mu na brzuch cos zimnego, mial zaczac sikac, nie sikal. Teraz ma kroplowke z furosemidem, jesli po tym nie ruszy, cewnikowanie.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMar 23rd 2018
     permalink
    To dobrze, że tam jesteście.ja kiedyś miałam podobny problem. Pęcherz pełen, a siku niet. Co lepsze, parcie było, a nie chciała cewka puścić. Im więcej siku tym większy ból. Skończyło się cewnikiem, bo nic nie działało... Takżedobrze, bo serio nie wspominam dobrze tego czasu.
    --
  3.  permalink
    Po kroplowce, udalo mi sie go przekonac i zrobil siku, duzo siku.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMar 23rd 2018
     permalink
    No się nazbierało... dobrze, że zrobił.
    --
  4.  permalink
    Bylismy na pobraniu krwi z palca, chociaz wenflon ma zalozony.
    Jest tak slaby, ze musze go wozkiem wiezc, bo inaczej robi tak jakby mial zemdlec.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeMar 23rd 2018
     permalink
    nie pobiera się krwi z wenfolnu!
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMar 23rd 2018
     permalink
    Ale z palca tez nie bardzo... Chyba ze to gazometria???
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeMar 23rd 2018
     permalink
    matko... trzymaj się tylkonadziś... ciężkie chwile miną, w końcu choroby się skończą, wiosna zaraz... czyli co, zap dróg moczowych?
    --
  5.  permalink
    Wyniki ma w normie, crp ujemne, plytek krwi chyba malo ma. Tak mruczala pod nosem, ze nie wiem.
    Chciala nas zostawic, bo taka detka z niego i nie moze go wypuscic.
    Ale da nam conajmniej pol litra plynow i do domu.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMar 23rd 2018
     permalink
    Tylkonadzis, po taich przebojach kobieto to Ty będziesz silniejsza niż niejedna z nas, tutaj :) trzymajcie sie zdrowo :)
    --
  6.  permalink
    Elfika jak zakładasz wenflon normalnie pobierasz ze świeżego wenflonu krew. Nie wolno ze "starego' już jakis czas temu założonego.
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 23rd 2018
     permalink
    Tylkonadzis - trzymajcie sie i zdrowka!
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeMar 23rd 2018
     permalink
    Anairda, naprawdę? Ja jak byłam ostatnio w szpitalu (porod) to zaraz po przywiezieniu na blok miałam założony wenflon, a krew pobraną z żyły, z drugiej ręki.
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeMar 23rd 2018
     permalink
    Przy wkłuwaniu można krew pobrać. Ja tak miałam przy porodach. Ale później już suę nie da/nie praktykuje się.
    --
  7.  permalink
    Dziekuje.
    Jestesmy w domu, raczej ma sie juz lepiej, bo zjadl cos, napil sie, nawet zrobil siku. Mam nadzieje, ze juz tak bedzie. W razie jak nadal bedzie tak, to mamy wrocic i klada nas na oddzial.
    W moczu wyszlo mu sladowe ilosci bialka.
    --
    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeMar 24th 2018
     permalink
    Ja byłam ostatnio z synem tydzień w szpitalu na zapalenie płuc i też podczas zakładania wenflonu pobrali mu krew. Później przy zmianie tez pobierali.

    tylkonadzis trzymajcie sie i zdrówka życzę
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
  8.  permalink
    Isia ja tak pobieram pacjentkom. Na położnictwie rzadko kiedy to się robi ale na IP często.
    -- [/url[/url]
    • CommentAuthoradda78
    • CommentTimeMar 24th 2018
     permalink
    Tylkonadzis - jak dziś? Mi też pobierali z wenflonu. Wiem ze podobno nie mozna jak jest jakis lek podany do zyly to z tej reki brac..
    --
    • CommentAuthortylkonadzis
    • CommentTimeMar 24th 2018 zmieniony
     permalink
    adda78 - Dzis już super. Dobrze się czuje, nie gorączkuje, do tej pory robił siku trzy razy, więc można powiedzieć że w normie. Już zaczął jeść, a nawet awanturować się :devil:
    --
    •  
      CommentAuthormadziik1983
    • CommentTimeMar 26th 2018 zmieniony
     permalink
    Smiem stwierdzic, ze moj starszy syn po ukonczeniu 5-tego roku zycia stal sie mega fajnym chlopakiem, z ktorym mozna fajnie pogadac i cos robic. Wczesniej to glownie ryki i spazmy i fochy o wszystko konczace sie rzucaniem we mnie czym popadnie, kopaniem i gryzieniem. Myslalam, ze to nigdy sie nie skonczy... MOze to dziwnie co powiem ale w koncu "lubie" moje dziecko i moge go wszedzie zabrac :devil::tongue:
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMar 26th 2018
     permalink
    madziik1983: MOze to dziwnie co powiem ale w koncu "lubie" moje dziecko i moge go wszedzie zabrac

    Mój Henryk był w miarę OK pod względem zachowania, ale Fryc przekracza wszelkie granice. Jeśli nie muszę, to nigdzie między ludzi z nim nie wychodzę, bo jest mi wstyd i jestem generalnie udręczona jego zachowaniem... Może mu minie, tak jak Maksowi?
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeMar 26th 2018
     permalink
    To ja też pochwalę się, że moja Lusia też taka jakaś dojrzała się zrobiła. Pogadać idzie z nią, jakoś normalnie się zrobiło. Za to młodsza daje popalić za dwoje. Ciągle ryk i bicie. Może jej przejdzie za 2.5 roku 😊
    --
  9.  permalink
    marion: Fryc przekracza wszelkie granice. Jeśli nie muszę, to nigdzie między ludzi z nim nie wychodzę, bo jest mi wstyd i jestem generalnie udręczona jego zachowaniem.
    - no u mnie pod tym wzgledem nie jest nic lepiej.... Zima bylo w miare bo sie za duzo ni wychodzi za to latem znow bedzie pewnie koszmar chcac wyjsc np do kawiarni na gofra czy loda. Wszedzie wlazi, ostatnio w miesnym za lade polecial z predkoscia swiatla. Po carefurze mi uciekal, przy windzie od razu na 11 pietro sie wspina po schodach i musze go znosic...

    serratia: Za to młodsza daje popalić za dwoje. Ciągle ryk i bicie. Może jej przejdzie za 2.5 roku 😊
    - jeszcze pare miesiecy - Maksa jak mial 3,5 to juz do mozna bylo zabrac "do ludzi" - w szpitalu mnie odwiedzil np przy koncowce ciazy.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 29th 2018
     permalink
    Dziewczyny, po jakim okresie u dziecka wychodzi wirus z wymiotami? Pytam, bo u syna w szkole wczoraj dziewczynka ponoc wymiotowala kilka razy, bolal ja brzuch i plakala. To kolezanka z klasy.
    Rodzice po nia nie przyszli wczesniej i dziewczynka meczyla sie w szkole. Dzis juz jej nie bylo. Moj Karol byl wczoraj w szkole, dzis go zaprowadzilam i pytalam czy ta kolezanka jest (jakby byla to bym go do domu zabrala), ale juz jej nie bylo dzis.
    --
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeMar 29th 2018
     permalink
    Wymioty są efektem namnażania wirusa w organizmie, jeśli wymiotowala to zarażała. Ale tez mogła zatruć się czymś nieswieżym z gronkowcem na przykład i wtedy o zarazenie o wiele trudniej bo musiałby sobie przenieść bakterie z wymiocin do ust.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 30th 2018
     permalink
    Dziewczyny, bedziemy niedlugo w Polsce i chcialabym zrobic synowi badania krwi. Zrobie mu morfologie z rozmazem, co jeszcze do tego moglabym zrobic z takich podstawowych badan kontrolnych? Karol ma 5 lat i 4 miesiace.

    Treść doklejona: 30.03.18 15:27
    Serratia - dzieki, mam nadzieje, ze sie nie zarazil :)
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeMar 30th 2018
     permalink
    Madzia, żelazo, ferrytynę, wit d3, b12, kwas foliowy, homocysteinę, sód, potas, glukozę z insuliną, fosfatazę, wapń, próby wątrobowe, pełen pakiet tarczycowy.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 30th 2018
     permalink
    Elfika - tylko czy ktos mi odczyta wyniki badan?

    Karol ma temp podwyzszona 37.6 st C a jutro wieczorem jedziemy na lotnisko, pojutrze rano lot. Mam nadzieje, ze nic mu sie nie rozwinie :(
    --
  10.  permalink
    Karol ma temp podwyzszona 37.6 st C
    - czy ja dobrze pamietam, ze co lecicie do Polski to biednego Karolka coś łapie?
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeMar 30th 2018
     permalink
    Magda, jak już będziesz mieć badania to mogę rzucić okiem :)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 30th 2018
     permalink
    Madzik niestety :( lot mamy 7:55 rano w niedziele. A Karol mial teraz o 15:30 38.9st C I do tego bol glowy. Podalam mu ibuprofen I polozyl sie spac I spi juz godzine. Chyba nie polecimy:( boje sie a przychodnia zamknieta, bo u nas dzis wolne. Karol tak bardzo sie cieszyl i odliczal kiedy zobaczy dziadkow :(

    Treść doklejona: 30.03.18 18:33
    Dzieki Elfika, chcialam z nim w Polsce isc do pediatry na sprawdzenie zdrowia i tak.

    Teraz czekam az sie obudzi. Mozliwa jest goraczka, bo dziecko podziebione jest I zmarzlo?
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMar 30th 2018
     permalink
    Madziuk, spokojnie. Mamy piątek. Może mu minąć. Mój syn teraz miał 48h wysoką gorączkę. Niczym nie szło zbić a dziś temperatura w normie. Przyjaciółka moja ze Szkocji przyleciała i mówi, że jej syn miał to samo... Także może przylecicie :).
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 30th 2018
     permalink
    Else - Ja juz obczajam bilety w tygodniu. Moja Mama mi napisala, ze jak nie bedzie mial goraczki to nie znac ze, ze zdrowy. Sama nie wiem. Zobaczymy. Karol dalej spi.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMar 30th 2018
     permalink
    No to prawda. Mój gorączki nie ma, za to katar się rozwinął. No, ale niby katar to nie choroba i trzeba żyć "normalnie". Ja natomiast jeszcze chucham i dmucham.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 30th 2018
     permalink
    Karol wstal i od razu o posilek prosil. To chyba dobry znak. Choc ibuprofen dalej dziala. Zobacze jak noc.
    Choc moja Mama mnie nastraszyla i teraz juz sama nie wiem, naprawde.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 30th 2018
     permalink
    No a czemu nie możecie lecieć z gorączką?
    Dasz mu syrop na zbicie i spokojnie dacie radę.
    A w Polsce Pójdziesz do jakiegoś super pediatry.
    Czy to jest niebezpieczne ze względu na zmianę ciśnień itp? Bo w sumie się nie znam.

    Coś ostatnio Karol często choruje nie?
    Albo takie mam wrażenie, że regularnie o tym wspominasz...
    --
    •  
      CommentAuthorIwonkaLA
    • CommentTimeMar 30th 2018 zmieniony
     permalink
    My w zeszłym roku w czerwcu, 10 godzin wracaliśmy samochodem znad morza z 38-39st C gorączka u Leny :sad:
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 30th 2018 zmieniony
     permalink
    Teorka - no wlasnie ostatnio tak. Pazdziernik pobyt w Polsce przechorowal. I teraz dwa razy w odstepie 3tyg wymiotowal w tym roku. I teraz goraczka. Ale zjadl obiad wlasnie i mowi, ze sie dobrze czuje. Pokazuje, ze bolala go glowa i gardlo? Choc moj Maz twierdzi, ze moze go boli zab - bo mu wychodzi stala jedynka. Ale ja bardziej mysle, ze przeziebienie - w nocy kaszlal troche, ale nie wybudzil sie.

    Z tym samolotem to chyba bardziej o klimatyzacje chodzi, i to, ze tam pelno bakteri i wirusow - kazdy moze cos miec. Dziecko oslabione i kurcze no nie wiem, ja bym nie leciala. Choc widze, ze moj Maz by polecial jakby Karol juz nie goraczkowal. W Polsce poniedzialek i niedziela to zaden lekarz nie przyjmuje.

    Juz serio mam dosc bycia w Londynie, daleko od rodziny, z tym calym balaganem w urzedach i GP, ktorzy zazwyczaj sa po prostu malo zorientowani. Choc mozna trafic na tego co sie zna.
    Juz sie wypalilam. Jednak mieszkajac w Polsce byloby inaczej, bo nawet rodzina moglaby przyjechac a tu do Londynu to nie takie proste. Ceny biletow na Swieta to zazwyczaj rosna kilkukrotnie. A dziecko teskni za rodzina. Ehh, takie tam wywody moje.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMar 30th 2018
     permalink
    Madziu, jak pokazuje? On Wam nie mowi co go boli? Przepraszam ale troche mnie to zdziwiło.
    Ja bym też z gorączką poleciała. Dała syrop i bez problemu zniesie podróż. Gorzej, gdyby to była długa podróż autem.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 30th 2018
     permalink
    katka_81: Madziu, jak pokazuje? On Wam nie mowi co go boli? Przepraszam ale troche mnie to zdziwiło.

    No jak plakal i mial te 38.9 to nie chcial mowic, powiedzial, ze chce spac i pokazywal na glowe i gardlo. Teraz mowi, ze go gardlo i glowa bolala. Ale teraz mu temperatura spadla i juz nie placze. Choc po przebudzeniu byla 36.8, teraz wzrosla do 37.5, wiec pewnie ibuprofen przestaje dzialac.
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeMar 30th 2018
     permalink
    Współczuje chorób. Moja Majka poprzedni tydzień tez przechorowala, ale porządnie ja wzięło, aż podalam antybiotyk. Miala infekcje klatki i potworny, brzydki kaszel.
    Zdrowia dla Was!
    A w razie jakbyście nie lecieli to chyba można się starać o częściowy lub całkowity zwrot kosztów z powodu choroby. Moj siostra kiedyś się pochorowala i chyba nawet była wtedy 1 czy 2 dni w szpitalu i zwrócili kasę z bilet jej i mojej mamy.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 30th 2018
     permalink
    Malisek - w tanich liniach lotniczych? Kurcze nie wiem. Karol mowi, ze chce znowu spac, bo jest zmeczony. Wiec idziemy.
    Dalej twierdzi, ze go bolalo gardlo i glowa. Wlasnie sprzata zabawki, i zaraz sie kladziemy. Slysze, ze zartuje z Tata, wiec humor mu mimo wszystko dopisuje. Ale temperatury jeszcze nie ma, tylko stan podgoraczkowy.

    Wlasnie mi moj M mowi, ze tu ktorys z rodzicow mowil mu, ze chore dziecko na antybiotyku jest w szkole - w klasie Karolka! Jestem w szoku.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 30th 2018 zmieniony
     permalink
    Od wychodzącego zęba to chyba takie atrakcje jak 39 i ból gardła to bankowo nie. Drugie zęby chyba w ogóle bez żadnych wychodzą perturbacji. No chyba że ósemki u niektórych.

    Nie wiem, ja bym poleciała do Pl.
    Tyle czekaliscie, macie bilety.
    Cóż mu się stanie.
    Poza tym niedziela dopiero za dwa dni, może już śladu nie będzie po temperaturze.
    No albo to coś poważniejszego i go rozłoży na amen, to wtedy nie wiem.
    Aczkolwiek my ilekroć na jakieś wyjazdy czy coś to zwykle Hug dwa dni przed dostawał zapalenia płuc i jechaliśmy z antybiotykiem, inhalatorem i odkurzaczem w bagażniku. Bo szkoda było z wakacji rezygnować a on zawsze chorował tuż przed samym wyjazdem dziad jeden złośliwy :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 30th 2018
     permalink
    Teorka - niestety wrocila goraczka I teraz spi. Wiec raczej odwolamy wylot. Tu do lekarza jutro nie moge isc, jedynie na izbe przyjec. A tam tyle wirusow itd. Ze jak nie trzeba to nie bede sie pchala. Ostatnio ponad 6h tam bylismy z wymiotami. Kolezanka byla tez ostatnio z corka chora I tez 7h czekania a mala jej goraczkowala, okazalo sie, ze angina. Oby lepiej bylo.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeMar 30th 2018
     permalink
    podaj mu duże dawki wit c i d3, i węgiel.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 31st 2018
     permalink
    Elfika - witamine C mam tylko w komplecie witamin, a tak to c1000, wegiel to go chyba przeczysci? Rozwolnienia moze dostac.

    Szkoda, ze nie moge pojsc z nim do lekarza.
    W nocy temperatura utrzymywala sie na poziomie 38.4-38.5 Dostal wczsniej paracetamol bo zle sie czul kolo 21 i mial 38.5. Noc przespal z temp powyzej 38.
    Teraz rano o 6 podalam mu ibuprofen, bo temp ciagle 38.5. Widac, ze bo nim mu spadla, bo zartuje i chce jesc.
    Najgorsze jest to, ze poza goraczka to wyglada ok. Nie wiele kaszle, moze raz na dobe cos zakaszle.
    Moj Tesc twierdzi, ze ostatnio tez mial podobne objawy i mial zapalenie gardla - i byl zdziwiony, bo wcale go tak nie bolalo.

    Karol wczesniej tak mi nie chorowal i szczerze mowiac, to doswiadczenia nie mam za duzego.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.