Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJul 31st 2016
     permalink
    MrsHyde: jakie plecaki polecacie dla starszych dzieciakow?

    niestety nie podpowiem :wink:
    ale dzięki Tobie i wrzuconym info na tym wątku kupiliśmy Młodej
    MrsHyde: tornister herlitz
    i jesteśmy mega zadowoleni już na wstępie :cool:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 31st 2016
     permalink
    moj mlody ciachal tornister herlitza 3lata, pralismy go nawet karcherem, kapalismy w wannnie i rewelacja, nic sie nie odksztalcilo a tylko w jednym miejscu oderwal sie odblask (ale to mlody zaczepil); teraz oddamy go dalej bo spokojnie jeszcze jakiemus dziecku posluzy
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJul 31st 2016
     permalink
    ja polecam plecaki topgala, są weraje dla mniejszych dzieci i dla młodzieży też. Po roku użytkowania wygląda prawie jak nowy, wiadomo trzeba go odświerzyć, nic sie nie pruje, nie strzępi, jestem mega zadowolona
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 2nd 2016
     permalink
    Kacha z topgala kupowalam piornik mlodej, teraz zamowilam malemu; niestety plecaki nie spelniaja naszych wymagan m.in ze wzgledu na wage a to u nas jednak jest priorytetem (bo jednak jest roznica 0.6kg a 1.2kg patrzac przy ilosci ksiazek ktore nosza dzieci)
    ostatecznie zamowilismy z firmy OGIO, wczoraj kupiony dzisiaj przyszedl, solidnie wykonany i bardzo pakowny; jak bedzie z trwaloscia okaze sie w praniu, gwarancja 3letnia


    aa i nie wiem jak u was cenowo w sklepach ale wyajtkowo w tym roku zdecydowalam sie zrobic papiernicze zakupy szkolne na allegro, poniewaz przekonalismy sie juz ze jedynie zeszyty OXFORD tak naprawde daja rade to przy zakupie 5szt zwraca sie juz koszt przesylki a jak u nas ich na start potrzeba 19szt to wiadomo ze juz o oszczednosci mozna mowic ;)
  1.  permalink
    Ania- pokaz jaki kupiłas? Ja musze koniecznie Hani kupic jakis plecak
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeAug 2nd 2016
     permalink
    ja z wyprawką papierniczą muszę czekać do 15.08 bo dopiero wtedy szkoła da info....:confused:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeAug 2nd 2016
     permalink
    MrsHyde Ninki plecak z topgala bez wyposażenia waży 0,84 kg myślałam że to mało to ile waży wasz ??

    Treść doklejona: 02.08.16 16:28
    Ps znalazłam że plecaki topgala do gimnazjum ważą 1,24 kg to dużo, bo na stronkach jak patrzyłam to średnio plecaki młodzieżowe ważą 1,4 kg
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 2nd 2016
     permalink
    Kacha, te ktore ogladalam mlodziezowki topgala wazyly po 1.24; nasz 0.6kg

    OGIO REBEL - prezentacja na youtube, ma duzo kieszonek co tez lubimy

    Elfika no jak dziecko idzie od 4kl to juz wiadomo co kupowac ;)

    jak bedziesz robila wyprawke i planowala kupowac plasteliny czy farby to u nas nawet pani w szkoel polecala najbardziej z firmy ASTRA, a kredki to stare poczciwe bambino tylko w grubej, olowkowej wersji
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeAug 2nd 2016
     permalink
    MrsHyde: Elfika no jak dziecko idzie od 4kl to juz wiadomo co kupowac ;)

    no na pewno ;)
    my niby już po szkolnej zerówce, ale wtedy miałam listę z wyprzedzeniem. teraz nie dość, że pierwsza klasa to jeszcze inna szkoła.
    MrsHyde: jak bedziesz robila wyprawke i planowala kupowac plasteliny czy farby to u nas nawet pani w szkoel polecala najbardziej z firmy ASTRA, a kredki to stare poczciwe bambino tylko w grubej, olowkowej wersji

    dzięki, ASTRĘ już dawnop przerabiamy :) Małżu gdzieś wyczytał, że nietoksyczne i nie ma mowy o innych ;)

    Treść doklejona: 02.08.16 18:44
    MrsHyde: OGIO REBEL - prezentacja na youtube, ma duzo kieszonek co tez lubimy

    wow, jaki pojemny!
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMay 16th 2017 zmieniony
     permalink
    Wbijam się na wątek, bo mój starszak od września do szkoły maszeruje.
    Pierwsza myśl - plecak! I wdzię, że tu polecacie konkretne marki.

    Hm, te Ogio Rebel na takie jakieś masywne ciężkie mi wyglądają, dla starszaków bardziej. Ale może się mylę...
    Te Herlitz bardziej mi się podobają (oceniam na razie wzrokowo w necie), ale pytanie - lepszy plecak, czy tornister?
    Co do plecaków Jansport, to mam egzemplarz od bez mała 10-ciu lat (zwykły z jedną dużą kieszenią i jedną małą, bez usztywnianego dna). W prawdzie nie był codziennie używany (służył mi podczas studiów zaocznych, a aktualnie biorę go często na zakupy, czy spacery i inne wyjazdy), ale trzyma się rewelacyjnie (prany w pralce). A kupiłam go w malutkim sklepie (miasteczko 40-tysięczne) z odzieżą jeans'owa :bigsmile: A tu czytam, że teraz z USA sprowadzać trzeba - szok!
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMay 16th 2017
     permalink
    mi to sie wydaje ze lepsze takie cos co ciagnac mozna za raczke. jakies polecacie?

    Treść doklejona: 16.05.17 08:15
    jezu, te herlitza 260 zl, to takie ceny na tornistry sa?
    bosz
    -- ;
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMay 16th 2017
     permalink
    Nie wydaje mi się, żeby te tornistry na kółkach były lepsze. Widuję dzieciaki z czymś takim, ciągną to całe pokrzywione, a po schodach targanie to już w ogóle porażka.
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMay 16th 2017
     permalink
    aha, no ja sie nie znam wlasnie
    -- ;
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeMay 16th 2017
     permalink
    Maryś, my mamy herlitza. wg na początek lepszy od plecaka choćby dlatego, że sztywny, profilowany, z poduchami w newralgicznych miejscach. i są autentycznie leciutkie.
    .
    Ewa, no drogie, ale to zakup na minimum 3 lata u nas. na pewno nie będę kupować nowego tornistra co roku.
    .
    fizjoterapeuci tornistrom na kółkach mówią nie. powodują wady postawy, bo dziecko ciągle skręcone w jedną stronę.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMay 16th 2017 zmieniony
     permalink
    Ewasmerf: jezu, te herlitza 260 zl, to takie ceny na tornistry sa?bosz

    OMG, na ceny nie patrzyłam :confused:
    No ale z drugiej strony, skoro ma służyć ze 3 lata, to może warto.
    elfika: początek lepszy od plecaka choćby dlatego, że sztywny, profilowany, z poduchami w newralgicznych miejscach. i są autentycznie leciutkie.

    A da się kupić tornister z normalnym nadrukiem lub bez nadruku? Bo w googlach widzę generalnie same różowe dla dziewczynek (kraina lodu rządzi) - dla chłopców ze dwa Angry Birds, w jakies dinozaury, albo piłkarskie z logo Barcelony.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMay 16th 2017
     permalink
    A dziewczyny biurko??? Jakie macie biurka???
    Ja sobie oglądałam takie "rosnące z dzieckiem"

    Nawet myślę, aby już kupić (mój syn ma 6 lat w sierpniu), ale wiadomo, że chciałabym jakies "dobre".
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMay 16th 2017
     permalink
    Przeglądnęłam kilka rankingów plecaków i tornistrów, ale każdy inny. Przewija się w nich często producent St.Majewski.
    I znalazłam jeszcze Hama - cenowo nawet do 700 zł za sztukę :shocked:
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeMay 16th 2017
     permalink
    marion: I znalazłam jeszcze Hama - cenowo nawet do 700 zł za sztukę

    a idź.
    Bianka chodzi ze smartem herlitza. opcje dla chłopca są m.in takie

    Else: A dziewczyny biurko??? Jakie macie biurka???

    jak Bianka szła do szkoły to ikea nie miała jeszcze w ofercie biurek rosnących. ponieważ nie miała na początku za dużo lekcji, nasz fundusze były ograniczone, to została ze swoim stolikiem w pokoju do pierdółek a lekcje były robione razem przy stole. biurko dostała w zeszłym miesiącu. od razu gigantyczne ;P
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorpawlinka
    • CommentTimeMay 17th 2017
     permalink
    Biurko rosnące z dzieckiem to super sprawa. Miałam tego typu biurko i łóżko!
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMay 17th 2017
     permalink
    elfika: Bianka chodzi ze smartem herlitza

    I jak? Zadowolona? Pomieści się wszystko?
    Dacie radę z tym tornistrem do 3-ciej klasy dociągnąć?
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeMay 17th 2017
     permalink
    marion: I jak? Zadowolona? Pomieści się wszystko?

    tak, zadowolona, aczkolwiek za wiele do gadania nie miała ;P
    mieści się aż za dużo i zdarza się Młodej przegiąć z ilością rzeczy zabranych do szkoły...

    marion: Dacie radę z tym tornistrem do 3-ciej klasy dociągnąć?

    zdecydowanie tak, choć Biana z tych niszczących dzieci.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMay 17th 2017
     permalink
    elfika: tak, zadowolona, aczkolwiek za wiele do gadania nie miała ;P

    No raczej :tongue:
    A co lepsze - plecak czy tornister? Bo kurde mnie się wizualnie bardziej plecaki podobają...
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeMay 17th 2017
     permalink
    wg mnie na początek lepszy tornister. wszak jest wszystko równomiernie rozłożone więc mniejszy wpływ na wady postawy.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMay 17th 2017
     permalink
    Nie wiem czy u nas będzie miało to znaczenie - będę młodego wozić do szkoły. Z czasem czeka go jazda autobusem szkolnym - spod bloku pod samą szkołę. Tak więc nie nanosi się na plecach specjalnie - cokolwiek by na nich nie miał.
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeMay 17th 2017
     permalink
    ma znaczenie. moja głównie wożona a mimo to sporo nosi plecak.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormargaretka76
    • CommentTimeMay 18th 2017 zmieniony
     permalink
    Mój najstarszy miał Hama własnie kupiony przez szwagierkę - bo koszt faktycznie duży. wg mnie trochę ciężki jest ale wytrzymałościowo to super - wytrzymał 3 lata jednego i kolejne 3 drugiego i wyglądał jakby miał z 2 miesiące - jednak co wykonanie to wykonanie. Miał dodatkowo osłonkę do plecaka na deszcz.
    Teraz młodej kupujemy Herliza bo lżejszy.
    Co do wad postawy - to na moim ostatnim kursie fizjoterapeuta śmiał sie że teraz jest nowa wada od noszenia plecaka - mianowicie pochylenie ciała w przód :)
    więc najlepiej jest nic nie nosić......torba przekrzywia na boki, plecak do przodu....masakra
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJun 20th 2017
     permalink
    odswiezam watek.
    dostalismy wczoraj liste wyprawkowa do szkoly.
    Jaki ten plecak wziac? Mysle o Herlitz, ale ktory model najlepiej?
    Jakie sa te piorniki w zestawie? Dobre - latwe w zapieciu zamki, wszystko w srodku co potrzeba?
    Musimy tez kupic jakies kwadratowe patyczki, ludzie, co to jest? Gdzie sie to kupuje?
    Liczydlo - jakie liczydlo najlepiej?
    W zyciu bym na takie rzeczy nie wpadla.
    Zeszyty w 3 linie - jakies takie, zeby sie rozroznialy te linie.
    Pioro - pioro w ogole??? dzieci piorem pisza?? Czy kulkowe to tez pioro. Poleccie cos plis.
    wiem, ze te pytania na bank durne, ale ja do szkoly chodzilam jakies 30 lat temu, wtedy co bylo to bylo, nikt nie wydziwial, nie wiem juz czym tam pisalam. Mnie sie kojarzy, ze olowkiem w ogole, no sama juz nie wiem.
    -- ;
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJun 20th 2017 zmieniony
     permalink
    Ooo, ja też muszę drydnąć do naszej szkoły, kiedy będzie wyprawka.

    Plecak - też nastawiłam się na Herlitz, tylko nie wiem, czy plecak czy tornister. Widziałam jednak ostatnio naocznie plecak St.Majewski i wydał mi się fajny (plecy wyprofilowane, z poduszkami).
    Piórnik - są często w zestawie. Nie wiem tylko, czy z zawartością, a jeśli tak, to jaką.
    Patyczki - chyba chodzi o takie, do liczenia.
    Liczydło - my mamy od dawna, więc jeśli będzie potrzebne, a nie będzie to jakiś model narzucony, to kupować innego nie będę.
    Zeszyt 3 linie - są takie specjalne, z kolorowymi liniami.
    Pióro - nie wiem, czy prawdziwe, czy kulkowe, nie podpowiem.
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeJun 20th 2017
     permalink
    Ewa, co do pióra to wydaje mi się, że na początku i tak będą pisać ołówkiem. Pamiętam, że jakoś w połowie/po pierwszej klasie dostawało się od wychowawcy zgodę dla rodzica na pisanie piórem. Chodziło o stopień wyrobienia ręki. Na pewno wiem, że dłuuugo nie mogliśmy pisać długopisami. Nie wiem, widocznie ma to jakiś wpływ na chwyt czy coś w ten deseń.
    Co do piórników to odradzam te już z wyposażeniem, z reguły jest tam najbadziewniejszy badziew, a jednak w tych pierwszych klasach fajne mazaki czy kredki są potrzebne.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJun 20th 2017 zmieniony
     permalink
    Lexia: Co do piórników to odradzam te już z wyposażeniem, z reguły jest tam najbadziewniejszy badziew

    Znam to z autopsji :wink:
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJun 20th 2017
     permalink
    Jeżeli o piórniki idzie, to faktycznie, te z wyposażeniem w środku są do bani. My kupiliśmy naszej coś w takiej formie:


    i sprawdza się znacznie lepiej niż te wielkie piórniki z rozkładanymi klapkami (część rodziców po paru miesiącach powymieniała swoim dzieciom je na właśnie takie bardziej kompaktowe). Pióro będzie potrzebne, ale to raczej od drugiego semestru, początki zawsze ołówkiem. Liczydeł ani patyczków nie kupowaliśmy, nie kojarzę, żeby w ogóle używali, ale ich nauczycielka trochę niekonwencjonalna jest i ma swoje metody nauczania.
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJun 20th 2017
     permalink
    co to za firma hydro?
    w zestawie z plecakiem herlitz jest worek na buty, piornik i takie tam
    -- ;
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJun 20th 2017
     permalink
    Ten, który wkleiłam to Topgal, moja córa ma innej firmy, nie pamiętam nazwy. Mogę wrzucić, jak ze szkoły wróci ;)
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJun 20th 2017 zmieniony
     permalink
    _hydro_: My kupiliśmy naszej coś w takiej formie: i sprawdza się znacznie lepiej niż te wielkie piórniki z rozkładanymi klapkami

    On był bez zawartości w środku, prawda?

    Te wielkie rozkładane z wyposażeniem nie podobają mi się - do "pustego" kupisz jedynie to, co faktycznie będzie niezbędne. A w tych z zawartością, to jakieś linijki i gumki są oraz kredki i flamastry, często badziewne - a i tak pewnie trzeba będzie osobno kupić duże zestawy kredek czy flamastrów z większą gamą kolorów.
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJun 20th 2017
     permalink
    Zgadza się, "goły" piórnik, bez wyposażenia. Jak pooglądałam te z wyposażeniem, to zwątpiłam, w każdym naprawdę było najgorsze badziewie, nawet w tych z wyższej półki. Najgorsze kredki, mazaki (które zresztą są praktycznie niepotrzebne w szkole). Wyposażenie zawsze można skompletować samemu, takie jakie się chce i naprawdę jest potrzebne. Porządne kredki, porządny ołówek, gumka, temperówka, linijka, nożyczki no i pióro na późniejszym etapie. Właściwie to tyle było potrzebne.
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJun 20th 2017
     permalink
    Dzwoniłam do szkoły - dowiedziałam się, że podręczniki i ćwiczenia dostaniemy, ale reszta wyprawki we własnym zakresie. No to mówię, że może by pomyśleli, by takie coś stworzyć, bo na stronach internetowych innych szkół szczegółowo jest wszystko wypisane - od kredek, przez zeszyty, po kapcie (biała podeszwa!). I zapewne inni rodzice też będą zainteresowani. Sekretarka odparła, że zgłosi dyrektorowi :neutral:
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeJun 20th 2017
     permalink
    marion, szkoła powinna ci dać dyplom wzorowego rodzica pierwszoklasisty :)
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJun 20th 2017
     permalink
    biala podeszwa bo od czarnych sie rysuje wykladzina.
    najlepsze jest to, ze trzeba bedzie kupic 2 pary butow dodatkowych kupic, u nas przynajmniej.
    jedne z biala podeszwa do biegania po szkole, a drugie na wf, tez z biala podeszwa i chroniace kostke. jakie to sa chroniace kostke? za kostke? jak dla mnie to masakra jakas
    -- ;
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJun 20th 2017 zmieniony
     permalink
    Ewasmerf: biala podeszwa bo od czarnych sie rysuje wykladzina.

    Tak, wiem. Henryk chodzi do szkółki piłkarskiej do innej szkoły i tam biała podeszwa musi być na salę gimnastyczną, żeby buty czarnych śladów nie pozostawiały, bo są trudne do usunięcia.
    Elyanna: marion, szkoła powinna ci dać dyplom wzorowego rodzica pierwszoklasisty :)

    Nie dostanę zapewne. Bo byli mocno zdziwieni moim telefonen o wyprawkę - sekretarka zapytała dyrektora i słyszałam go w tle, że był zdziwiony, czego ja chcę...
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJun 20th 2017
     permalink
    dziwne, bo generalnie szkoly daja liste wyprawki. jak chcesz to ci moja zeskanuje w tygodniu i wysle na maila
    -- ;
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJun 20th 2017 zmieniony
     permalink
    Na stronie internetowej szkoły, do której się nie dostaliśmy, znalazłam zeszłoroczny wykaz odnośnie wyprawki.

    Pomoce i przybory szkolne potrzebne w I klasie:
    - tornister
    - obuwie zmienne z jasną podeszwą
    - 1 zeszyt 16 - kartkowy w wąskie linie oprawiony i podpisany na okładce
    - 2 zeszyty w kratkę oprawione i podpisane na okładce
    - ołówki
    - linijka z wyraźną podziałką
    - gumka
    - temperówka
    - nożyczki
    - klej
    - blok rysunkowy biały i kolorowy (A3 i A4)
    - blok techniczny biały i kolorowy (A3 i A4)
    - kredki ołówkowe
    - kredki świecowe
    - mazaki
    - farby plakatowe
    - pędzle
    - papier kolorowy (mały i duży)
    - plastelina
    - dwie teczki na prace plastyczne i pisemne

    Strój sportowy: biała bawełniana koszulka, granatowe spodenki, tenisówki z białą podeszwą
    Strój galowy: dla dziewcząt - biała bluzka, granatowa lub czarna spódnica; dla chłopców - biała koszula, czarne lub granatowe spodnie.
    Wszystkie zeszyty, bloki, inne przybory powinny być czytelnie podpisane lub zaznaczone.

    Poza tym fajne porady dla rodziców - Lekki plecak (obie zakładki "prezentacja", bo w każdej jest coś innego).
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJun 20th 2017
     permalink
    Ewasmerf: drugie na wf, tez z biala podeszwa i chroniace kostke. jakie to sa chroniace kostke? za kostke?


    Pewnie tak. Buty do koszykówki tak wyglądają na przykład. Ale dla mnie bezsens, ten wf w pierwszej klasie to wygląda bardziej jak jakieś gry i zabawy, więc nie wiem po co każą aż tak wypasione buty kupować.
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJun 21st 2017
     permalink
    Sprawdziłam, jakiej firmy piórnik ma moje dziecię - Coolpack.
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJun 21st 2017
     permalink
    A pamiętacie piórniki na magnes? Miałam taki - ale był szpan :tooth:
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJun 21st 2017
     permalink
    ja w takim piorniku plastusia nosilam, ulepionego z plasteliny;-P
    -- ;
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJun 21st 2017
     permalink
    Ten Coolpack podobny do Topgala, a cenowo tańszy.
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJun 21st 2017
     permalink
    W sumie przypadkiem ten piórnik kupiliśmy, pani w sklepie nam bardzo zachwalała jako alternatywę dla tych rozkładanych. Ale fajnie się sprawdził, wytrzymał cały rok szkolny bez żadnych zastrzeżeń. I jest bardziej kompaktowy i lżejszy niż tamte wielkie. Mogę polecić z czystym sumieniem.
    •  
      CommentAuthorAgnike
    • CommentTimeJun 22nd 2017
     permalink
    Nasza pierworodna też od września do szkoły.
    I się mega zdziwiłam,że to szkoła u nas funduje wyprawkę.
    Po tym jak w przedszkolu co roku wyprawka kosztowała nas 100zł.
    A kiedy zapytałam o komitet rodzicielski to prawie z krzesła spadłam !
    50 zł na rok,gdzie w przedszkolu płaciliśmy 35 zł na miesiąc :tooth:
    -- Zu 10.2010 & Li 11.2015
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJun 22nd 2017
     permalink
    Bo to tez od liczebności populacji szkolnej/ przedszkolnej zalezy. Im mniej dzieci tym chyba drożej (choc nie zawsze).
    W przedszkolu w którym pracuje (mała placówka) komitet 120 zł (ale składkę ustalają rodzice na zebraniu). U Dawidka przedzkole przy szkole i na cały rok komitet 35 zł, plus 20 zł na miesiąc (grupa liczy 4 osoby)...

    Ale też w przedszkolu chyba więcej atrakcji, bo z tych pieniędzy i nagrody jakieś i prezenty (Mikołaj, Gwiazdor, zając, dzień dziecka, zakończenie przedszkola), teatrzyki, teatry, wycieczki...

    A w szkole to jednak mimo tej składki to ciągle na coś wołają (kino, wycieczka, teatr)...
    --
    •  
      CommentAuthorAgnike
    • CommentTimeJun 22nd 2017
     permalink
    Else-U nas w przedszkolu były grupy 25os , grup było cztery.Fakt raz w miesiącu przyjeżdżał teatr i filharmonia,ale na mikołaja i inne okazje jeszcze dodatkowo zawsze wołali a to 5 a to 10,15zł.
    -- Zu 10.2010 & Li 11.2015
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.