Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorIwonkaLA
    • CommentTimeNov 14th 2019
     permalink
    U mnie dziś 41 dzień cyklu.
    Nigdy tak nie miałam, tzn ostatni raz kiedy miałam 14-16 lat...ale w tym cyklu stres i choroby [3dc rotawirus, a od ponad 2 tygodni przeziębienie - kaszel, katar].
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 14th 2019
     permalink
    Do założenia nowego cyklu potrzebujesz 3 wyższych.
    Srodcykliczne może być krwawieniem takim jak @ lub słabszym. W tym czasie może się pojawić dobry śluz i owulacja.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeNov 15th 2019 zmieniony
     permalink
    Amazonka: Do założenia nowego cyklu potrzebujesz 3 wyższych.Srodcykliczne może być krwawieniem takim jak @ lub słabszym.

    OK, założyłam nowy cykl.

    Ale zobaczcie…
    Gdybym się opierała tylko na obserwacji śluzu (jak niektóre tu z Was) i nie mierzyła temperatury, to bym pojęcia nie miała, że lutealnej nie było. Założyłabym po prostu nowy cykl.
    Ostatni śluz płodny w 20 dc, potem 13 dni (w domyśle FL) nim @ przyszła – czyli idealnie. Było poprzedzające moje @ napięcie w piersiach, teraz boli krocze. Wszystkie objawy jak moja klasyczna miesiączka.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 15th 2019 zmieniony
     permalink
    Zgadza się.
    Metody wielowskaźnikowe dają więcej informacji niż jednowskaźnikowe.

    Masz 2 wyższe, czyż nie?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeNov 19th 2019 zmieniony
     permalink
    Nie wiem.... Chyba naprawdę termometr mi nawalił – bo nigdy w życiu nie miałam temperatury poniżej 36 ’C, a dziś 35,82 ’C :shocked:
    Jeszcze jutro rano sprawdzę i ewentualnie zamówię nowy.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 19th 2019
     permalink
    A nie masz osłabienia? Też kiedyś miałam taką "lodówkę" jak przemeczona byłam.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeNov 19th 2019
     permalink
    Else: A nie masz osłabienia?

    Nie, wszystko OK.
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 19th 2019
     permalink
    Marysia, jeśli niska temp będzie się utrzymywać to zbadaj tarczycę.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeNov 19th 2019 zmieniony
     permalink
    Wyniki z 26.10.2019:

    TSH - 0,4986 µIU/ml (0,350 - 4,940)
    FT3 - 2,82 pg/ml (1,71 - 3,71)
    FT4 - 0,89 ng/dl (0,70 - 1,48)
    anty-TPO - 0,56 IU/ml (0,00 - 5,61)

    FT4 - 24.36 %
    FT3 - 55.50 %
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeNov 20th 2019 zmieniony
     permalink
    Dziś zmierzyłam temperaturę dwoma termometrami na raz - starym i nowym (nowy używałam od 3-4 cykli, a stary był 10 lat w użyciu - kupiłam nowy, bo stwierdziłam, że stary po tylu latach pracy i braku kalibracji, mimo iż mierzył poprawnie, powinien zakończyć pracę).
    Oba skończyły pomiar w tym samym czasie (sygnał dźwiękowy). Wartość zmierzona na nowym 35,80, a na starym 36,37. Ponad 0,5 stopnia różnicy - a to bardzo dużo. Przy czym wartość ze starego jest dla mnie typowa jak na ten etap cyklu, czyli zaraz po @.
    Tak więc moim zdaniem nowy termometr źle mierzy. Zamawiam dziś nowy, a nim przyjdzie, pomierzę jeszcze z ciekawości dwoma na raz, tak jak dziś. Jeśli znów wyjdą takie różnice, to będzie niezbity dowód na uszkodzenie tego nowego. Zanikające już krwawienie uznaję więc na normalne, a nie śródcykliczne i zakładam nowy cykl.
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeNov 21st 2019
     permalink
    Kolejny pomiar dwoma na raz - stary 36,27 'C, nowy 35,7 'C. Czyli znów ponad 0,5 stopnia różnicy - bardzo dużo.
    Trzeci termometr już w drodze.
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeNov 21st 2019
     permalink
    A jakie masz te? Tzn z jakiej firmy?
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeNov 21st 2019 zmieniony
     permalink
    dagus84: A jakie masz te? Tzn z jakiej firmy?

    Termometr? Owulacyjny - Microlife MT16C2 (z dwoma miejscami po przecinku).

    https://www.nakina.pl/images/termometr-owulacyjny-microlife-mt16c2-mini-sklep.jpg
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeNov 21st 2019
     permalink
    Noo, najlepsze
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeNov 21st 2019
     permalink
    Żeby była jasność - wszystkie trzy (stary, nowy i ten trzeci, który już do mnie zmierza) to te same modele.
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeNov 22nd 2019
     permalink
    Dziś - stary 36,47 'C, nowy 35,87 'C. Wszystko więc już wyjaśnione - nowy uszkodzony.
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeNov 22nd 2019
     permalink
    A trzeci doszedł?
    Tak, ten nowszy może być uszkodzony.
    Musisz jednak pamiętać, że stary też może nie do końca dobrze pokazywać.

    Te termometry mają zalecenie producenta żeby wymieniać co dwa lata, potem ulegają rozkalibrowaniu.

    Kiedyś miałam problemy z temperaturami, jakieś małe skoki wychodziły, kupiłam nowy termometr, mąż zaczął sprawdzać oba mierząc temperaturę wody co 5 minut.
    Były różnice między starym a nowym, im niższa temperatura tym większe. I stary działał skokowo, temperatury były na podobnym poziomie, aż nagle na starym duży spadek.

    Sprawdź jeszcze ten najnowszy, jestem ciekawa.
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeNov 22nd 2019 zmieniony
     permalink
    Trzeci jest zamówiony i jest w drodze.
    alfaromeo: Te termometry mają zalecenie producenta żeby wymieniać co dwa lata, potem ulegają rozkalibrowaniu.

    No właśnie doczytałam to wczoraj dopiero...
    Pierwszy używałam 10 lat (intensywnie, bo co cykl) - i wciąż działa, nawet nigdy baterii nie zmieniałam. Ale że opakowanie od razu wyrzuciłam, to nie miałam pojęcia, że co 2 lata powinnam wymienić na nowy (dopiero po 10 latach stwierdziłam, że już najwyższy czas). Jednak przez te 10 lat zastrzeżeń żadnych nie miałam. Po tylu latach pomiarów można się zorientować, że coś jest nie tak - i właśnie przy tym nowym w zeszłym cyklu zaczęło się dziać coś nie tak.
    alfaromeo: Sprawdź jeszcze ten najnowszy, jestem ciekawa.

    Hmmm, przez 3 ostatnie dni wkładałam dwa termometry na raz - ciekawe jak będzie z trzema :tooth::crazy:
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeNov 23rd 2019
     permalink
    Wczoraj dotarł zamówiony termometr - dziś więc był pomiar trzema na raz, heh.
    Stary - 36,59
    Drugi - 36,02
    Trzeci - 36,67

    Stary i najnowszy mają wartości zbliżone, a ten uszkodzony znów 0,5 stopnia niżej. Tak więc trzeci zostaje do pomiarów, uszkodzony w kosz.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 23rd 2019
     permalink
    No patrz jaki eksperyment. Ale dobrze ze juz wiesz.
    --
    • CommentAuthorhaniask
    • CommentTimeApr 19th 2020
     permalink
    Dziewczyny pomożecie w interpretacji cyklu?
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.