Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMay 26th 2015
     permalink
    migg: Ciekawe, jak tam Andzik :) Może rzeczywiście jak przestanie nas blokować, to coś ruszy na liście :)


    Haha mnie już wszystko jedno :wink: a najlepiej może być już :wink:

    Treść doklejona: 26.05.15 19:17
    A może andzik już po :bigsmile: i teraz Twoja kolej :bigsmile::wink:
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeMay 26th 2015
     permalink
    bari_87: A może andzik już po :bigsmile: i teraz Twoja kolej :bigsmile::wink:
    Mam przeczucie, że będziesz pierwsza :D:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMay 26th 2015
     permalink
    migg: Mam przeczucie, że będziesz pierwsza :D:wink:


    Moje dziecko czeka chyba na lepszą pogodę :tongue: Ty masz pierwszeństwo i mam przeczucie, że tej nocy z niego skorzystasz :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeMay 26th 2015
     permalink
    A co jest nie tak z pogodą? W wlkp cieplutko ;) A na dzisiejszą noc nie liczę. W ogóle co to za zwyczaje rodzić w nocy, zamiast spać:devil:
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMay 26th 2015
     permalink
    migg: A co jest nie tak z pogodą? W wlkp cieplutko ;


    U nas od 4 dni leje i 12 stopni jest. A dziś to już mega deszcz bez przerwy :fierce:
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeMay 26th 2015
     permalink
    W wawie tez leje cały dzień - właściwie już drugi ;/
    Lewka - gratuluję, dopisałam Cię do listy żeby nie uciekło ;-)
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeMay 26th 2015
     permalink
    O kurcze, to bardzo Wam współczuję pogody. Choć aż trudno mi w nią uwierzyć, bo wczoraj sobie ramiona spiekłam :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeMay 26th 2015
     permalink
    migg trzymam kciuki mocno. U nas szanse na domówkę maleją, przetrawiam opcję nr 2, czyli szpital.
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMay 26th 2015
     permalink
    serratia: U nas szanse na domówkę maleją,


    A dlaczego, jeśli można ?
    --
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeMay 26th 2015
     permalink
    łożysko mam nadal nisko, zaledwie 4 mm od ujścia szyjki, bezpiecznie jest 4-5 cm. Dobrze, że chociaż nie jest przodujące. Zobaczymy około 10.06 po wizycie kwalifikującej, czy jest szansa, ale wolę się nastawić na sn w szpitalu.
    --
    •  
      CommentAuthorrybcia82
    • CommentTimeMay 26th 2015
     permalink
    hej lewka!
    dziewczyny odpoczywajcie poki mozecie-te czopy wam odchodza wiec juz blizej niz dalej....nabierajcie sił,bo cos czuje ze jutro sie rozładunek zacznie-u was;):bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorem87
    • CommentTimeMay 26th 2015
     permalink
    lewka witaj
    ja mam termin równo miesiąc po Tobie :tongue::smile:
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMay 26th 2015
     permalink
    rybcia82: bo cos czuje ze jutro sie rozładunek zacznie


    Ja jakoś dalej nie mogę uwierzyć, że to już :tongue:

    A dopiero co się dopisywałam tak jak dziewczyny lewka czy em87 :wink: i wydawało mi się tyleeee czasu do końca

    rybcia82: dziewczyny odpoczywajcie poki mozecie


    Gdyby się dało przy moim nie wyszumionym szogunie :wink::wink:ta pogoda wykańcza nas obydwoje, puściłam go dziś na deszcz to mi się okąpał w kałuży :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorCalypso77
    • CommentTimeMay 26th 2015
     permalink
    Migg, Bari - sutki w paluszki i kręcić :cool: Szczególnie w nocy. Może się tego samego dnia rozpakujecie, jak ja z Dżasti.
    --
    •  
      CommentAuthorkoteczek1
    • CommentTimeMay 26th 2015
     permalink
    a u mnie w trójmieście piękne słońce świeciło i gdyby nie ten zimny wiatr to z 20 stopni by było :)
    W sobote byłam na wizycje u lekarza z tym moim torbielem bo strasznie mnie boli :( Powiedział że jak się nie wchłonie do 11 czerwca około to mnie wyśle do szpitala na obserwacje i być może bede miała operacje robioną bo Podobno może spowodować zbyt wczesny poród . w piątek mam lekarza od usg genetycznego to się jej jeszcze mam dopytac bo ma lepsze urzadzenie do sprawdzenia .
    W niedziele miałam straszny sen ze byłam wysoko i musiałam schodzic w dół stromymi schodami ( mam lęk wysokości ) po przebudzeniu się strasznie brzuch mnie bolał aż nie mogłam się ruszać , na szczescie po no-spie przeszedł ból.
    --
    •  
      CommentAuthorHania89
    • CommentTimeMay 26th 2015
     permalink
    Srebrzynka: Dziewczyny - czy dwukrotne usg jednego dnia może mieć wpływ na maleństwo?
    Pytam ponieważ normalna wizyta u gina oraz badanie polowkowe wypada mi jednego dnia i nie wiem co zrobić?


    Też tak miałam - pierwsze usg prenatalne, później wizyta u doktorka. Pokazałam mu wyniki i stwierdził, że drugiego usg nie ma sensu robić, zbadał tylko szyjkę dopochwowo.
    --
    •  
      CommentAuthorandzik81
    • CommentTimeMay 26th 2015
     permalink
    Dziewczyny chyba sie zaczyna, skurcze co 7 minut, dzis mialam rozwarcie na 2 cm , jak sie nie rozbuja na dobre do 9 rano to jade do szpitala na wywolanie, pewnie juz tylko takie na wpol wywolanie bo juz sie zaczelo ale zawsze moze jeszcze przestac.

    Treść doklejona: 26.05.15 22:11
    Migg jak twoje skurcze
    •  
      CommentAuthoreliza12
    • CommentTimeMay 26th 2015
     permalink
    Ale super :) Kciuki żeby Wam szybko poszło :) Szybko i lekko :)
    --
    •  
      CommentAuthorwyder
    • CommentTimeMay 26th 2015
     permalink
    Andzik kciuki zacisniete i za reszte ciazarowek na koncowce :)
    Witam nowe dziewczyny i spokojnej ciazy zycze mi sie wydaje ze dopiero co sie dopisalam a tu juz za piec dni studniowke bede miala ;)
    --
    •  
      CommentAuthorlewka
    • CommentTimeMay 27th 2015
     permalink
    Dzięki dziewczyny :-)

    Mamusie "na wykończeniu" trzymam kciuki :-)
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMay 27th 2015
     permalink
    Andzik kciuki zaciśnięte...poraz kolejny i mam nadzieję, że już ostatni :wink:

    A ja się witam w dniu terminu, wyspana :bigsmile:
    --
  1.  permalink
    Dziewczyny jestem po usg. Waga dzieci okolo 1300g każde. Wszystko wygląda prawidłowo. I co najważniejsze szyjka. ....... w badaniu usg 42 mm w kształcie litery T. No jaja. Mówiłam że mam szyjke wariatke. Skurcze od popołudnia codziennie przez kilka godzin nawet co 10 min. Czyli nadwrażliwa macica która z szyjką nic nie robi. Czekam właśnie na badanie i chyba wypuszcza mnie do domu. Ale była też akcja bo zaczęłam odlatywac. Zrobiło mi się strasznie słabo jak leżałam na usg. Bardzo się denerwowałam plus ucisk podczas leżenia na wznak. Nie wiedziałam co się dzieje, nic nie słyszałam, myslalam ze się udusze. Koszmar.
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMay 27th 2015
     permalink
    Cytrynka to super wieści :smile:

    Treść doklejona: 27.05.15 11:49
    Kurcze o ile rano się dobrze czułam to teraz jakaś masakra. Głowa mnie boli do tego jest ciężka, zimno mi i czuję się jakby mnie walec przejechał. Jak się teraz zacznie to nie mam siły na nic.
    A do tego wszystkiego chodzić już nie bardzo mogę:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorrybcia82
    • CommentTimeMay 27th 2015
     permalink
    kurcze wspolczuje tej koncowki-ja tez niedlugo podziele tqwoje odczucia-chyba ze jakims cudem tym razem ze 2 tyg przed terminem malenstwo zechce sie wydostac-nie pogniewalabym sie;)
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeMay 27th 2015
     permalink
    Andzik to już chyba w trakcie albo po, co? ;-))))
    Bari - współczuje takiego samopoczucia, ale może to coś zaczyna się dziać?
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMay 27th 2015
     permalink
    Ul_cia: Bari - współczuje takiego samopoczucia, ale może to coś zaczyna się dziać?


    Paracetamol i ciepła kawka pomogła :smile:

    Ul_cia: Andzik to już chyba w trakcie albo po, co? ;-))))


    Ja myślę, że już po :smile: i może nawet Migg już po ?:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeMay 27th 2015
     permalink
    No to teraz czekamy na relację, i na Ciebie :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMay 27th 2015
     permalink
    Ul_cia: i na Ciebie


    Ja jestem gotowa od dwóch tygodni, więc apel proszę kierować do uparciucha w środku :tongue::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeMay 27th 2015
     permalink
    Współczuje tego czekania, bo sama pamiętam, jak się niecierpliwiłam na końcówce:tongue: Trzymam kciuki, żeby w końcu coś ruszyło:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMay 27th 2015
     permalink
    A tu nadal cisza...andzik, migg heloł...dajcie nadzieję :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeMay 27th 2015
     permalink
    Pod kartą u Migg cisza.. :)
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorrybcia82
    • CommentTimeMay 27th 2015
     permalink
    Pewnie ma rozrywkę na porodowce i nie ma na nic czasu B-)
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeMay 27th 2015
     permalink
    A gdzie tam, nie rodzę :)
    Czuję się dziś, Bari, jak Ty i średnio miałam siłę tu zajrzeć wcześniej. Pogoda się zepsuła i chyba dlatego jestem taka tąpnięta. Jakby się coś zaczęło, to na pewno dam Wam znać :)
    ...
    Ale nie jest źle. Czop cały czas odchodzi (jak długo to w ogóle może trwać?), skurcze mam bardziej bolesne niż wczoraj, ale nieregularne, raz co 10 minut raz co pół godziny. Zupełnie inny ten czas przedporodowy niż z Lilą, ciężko mi się przestawić :) Ale też jest bardziej świadomie, na luzie (pomijając dołki co jakiś czas, że nie rodzę).
    ...
    Andzik pewnie już po :) Ale fajnie, że się rozkręciło wcześniej.
    ...
    Serratia, przykro mi, że tak wyszło na razie. Rozumiem, że to łożysko może być zagrożeniem przy porodzie, tak? Chodzi o jakiś ewentualny krwotok?
    Może jeszcze się odmieni :)
    Poza tym, zawsze możesz wcześniej wyjść, jeśli będziesz mogła i chciała. Ja mam taki plan, gdyby miało się skończyć w szpitalu, że jeśli nie będzie żadnych niepokojących objawów u dziecka/u mnie, to po 6 godzinach się zwinę ;)

    Treść doklejona: 27.05.15 17:28
    O, zniknął mi suwaczek z Luckiem :)
    --
    •  
      CommentAuthorŻurawinka
    • CommentTimeMay 27th 2015 zmieniony
     permalink
    Cześć dziewczyny:bigsmile:
    Tak sobie czytam posty i rzeczywiście nie zazdroszczę tego wyczekiwania i rozumiem zniecierpliwienie. Pamiętam moją bratową na końcówce końcówki. Też już się doczekać nie mogła. Zatem trzymam kciuki za szybkie akcje w jak najbliższym terminie
    Andzik, też kibicuję Tobie!!
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeMay 27th 2015
     permalink
    Migg, jest dokładnie tak jak piszesz, ryzyko krwotoku. Jeszcze umowie się z polecana ginką na dokładne usg, ale nie liczę na nic. Teraz oswajam się z myślą o szpitalu i dokładnie jak Ty, będę się wypisywać po kilku godzinach jeśli wszystko będzie ok.
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeMay 27th 2015
     permalink
    To trzymam kciuki, żeby się chociaż trochę to łożysko podniosło. W szpitalu nie jest tak strasznie, zwłaszcza, gdy masz sprecyzowane oczekiwania :) No i zawsze możesz rodzić z konkretną położną, no nie?
    --
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeMay 27th 2015
     permalink
    Przez ostatni miesiąc się nie ruszyło wiec nie liczę, a z naszą ulubioną konkretną położna w szpitalu czy w domu ważne ze będzie czuwać. Byle tylko udało sie sn :) i żeby z małą było ok, to jak księżna Kate zaraz po spadam na pałac.
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeMay 27th 2015
     permalink
    Hej dziewczyny

    Cytrynka super ze sie poprawia, odlotu nie zazdroszcze, odlot mialam przy CC :(
    to moja 4ciaza i nie czuje jeszcze ruchow, czulam ze 2tyg jakies sporadyczne hm.... to normalne?
    posluchalam sobie dzis serduszka w domu udalo mi sie wyszukac, ale tylko jedno :)
    czekam niecierpliwie juz do 9.06 na echo serca :)
    --
    •  
      CommentAuthorHania89
    • CommentTimeMay 27th 2015
     permalink
    Byliśmy dzisiaj u doktorka, maluch waży 3kg, ale nie spieszy mu się raczej z wyjściem. Szyjka twarda, zamknięta 3,2cm. Ech, miałam nadzieję, że jednak będą jakieś zwiastuny porodu. A tu cisza.
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeMay 27th 2015
     permalink
    cytrynka, moje laski urodzone w tym terminie - 1380 i 1290 :) Więc waga podobna :) Ale by było super, gdybyś wyszła do domu..
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMay 28th 2015
     permalink
    Hania mój też ważył tyle na tym etapie :) ciekawa jestem ile teraz się utuczył bo mnie apetyt strasznie dopisuje:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeMay 28th 2015 zmieniony
     permalink
    :)) Zaglądam z nadzieję na emocje - a tu cisza ;-)
    Mi się dzisiaj śniło, ze tydzień przenosiłam, wiec teraz już spokojnie czekam na wrzesień ;-)))) (termin 24.08)
    .
    Dzisiaj mam Ginkę i sprawdzanko czy wszystko Ok i czy zielone światło na jutrzeszy lot do Sztokholmu ;-)
    --
  2.  permalink
    Jestem w domku:-) Wczoraj jeszcze byłam u swojego lekarza bo tak miałam wyznaczoną wizytę. Coś mi ta szyjka nie pasowała mierzona w szpitalu. Za dluga bo taką miałam na początku no i to, że było rozwarcie a za kilka dni już nie. Powiedziałam o tym lekarzowi i mimo, że mialam się nie badać to mnie zbadał. I szyjka od kilku tygodni bez zmian 35mm, pozamykana, tylko trochę miekka. Na plusie mam już 9 kg a brzuszek przez 2/3 tyg urósł mi aż 6 cm teraz ma 100 :-) szok. Dostałam też antybiotyk na bardzo liczne bakterie w moczu. W szpitalu nie zwrócili na to uwagi. Wczoraj wzielam Monural tylko jedna dawka. Może od pęcherza mam te skurcze. Dzieci ok. Córcia miednicowo a synek główkowo. Ważą dokładnie 1300 i 1350. Mam też anemie. A i prawdopodobnie będzie cesarka. Lekarz raczej innej możliwości nie bierze pod uwagę. I chyba ja sama już zmieniłam zdanie co do SN przy bliźniakach. Boję się. Następna wizyta 12.06.
    --
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeMay 28th 2015
     permalink
    cytrynka :thumbup:


    A ja mam pytanie, bo 20.06 mamy wesele, będę miesiąc przed terminem i idziemy, jesli wszystko będzie OK :wink:


    Tylko mam problem z sukienką...
    Co jest teraz modne, tzn. jakie kolory?
    Bo ja fason jako tako już wybrałam, chciałabym, żeby dół był dopasowany, żeby cała sukienka była dopasowana.
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeMay 28th 2015
     permalink
    cytrynko super wieści:)
    te skurcze mogą być jak najbardziej od pęcherza
    ja ból przy zapaleniu jak i przy schodzącym kamieniu spokojnie mogę porównać do bólu skurczy
    -
    co do cc a sn to jeszcze sobie zobaczysz ja byłam za słaba psychicznie na sn
    jak rodziłam Milkę to była dziewczyna w bliźniaczej ciąży w 40 tyg nie muszę mówić jaki miała brzuch O_O
    jeszcze tu na forum tak wielkiego nie widziałam
    i ona urodziła SN dzieciaczki ułożone były dobrze wszystko było dobrze więc podjęła próbę i sie udało
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMay 28th 2015
     permalink
    Cytrynka to dobre wieści :bigsmile:
    Jakiś czas temu rozmawiałam z położna i mówiła, że od kiedy pracuje (7 lat) to nie spotkała się z porodem pośladkowym i porodem bliźniaczym sn.

    pasują do tego wątku słowa piosenki " jaki tu spokój nanana, nic się nie dzieje nanana..."
    Szkoda, że andzik się nie odzywa
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeMay 28th 2015
     permalink
    Cytrynki, cudnie, ze jesteś w domu. Będzie dobrze z szyjka:) Ja nadal nie rodzę, ale skurcze mam na tyle bolesne, ze nic się przy nich nie da zrobić, a już na pewno jechać na zakupy, jak chciałam. Ale nieregularne, co 10,15 minut, wiec się nie przejmuje:) Ula, zazdroszczę wakacji :)
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMay 28th 2015 zmieniony
     permalink
    Środa: A ja mam pytanie, bo 20.06 mamy wesele, będę miesiąc przed terminem i idziemy, jesli wszystko będzie OK Tylko mam problem z sukienką...Co jest teraz modne, tzn. jakie kolory?


    Wybierając kreację na ślub unikamy bieli i jasnych kremowych (zarezerwowane dla Panny Młodej) i koloru czarnego, który jest kojarzony z żałobą. Najlepszym wyborem będą modne teraz pudrowe róże, lila, miętowe zielenie, czyli pastele.
    ............
    Środa - jak tam kwestia Jaśminy? Daj znać na odpowiednim forum :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeMay 28th 2015
     permalink
    No ja bym obstawiała jakiś delikatny błękit, mięte, ewentualnie jakiś inny pastel.



    ................

    marion, odpisałam na odpowiednim :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeMay 28th 2015
     permalink
    Odeszły mi wody, skurcze mam co 4-5minut. Zadzwoniłam po położną, doulę i niedługo będą :) Trzymajcie kciuki, bo zaczyna nieźle boleć :)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.