Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Moj nie byl, z jego zywotnoscia obawialam sie o "sprzety" w gabinecie:D
    --
    •  
      CommentAuthorYoasik08
    • CommentTimeApr 29th 2016
     permalink
    Dziewczyny pojawił sie u mnie taki wodnisty śluz i czuje ze ciagle spływa. Tak to jeszcze nie miałam.
    Co z tym zrobić ? Przeczekać ?
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeApr 29th 2016
     permalink
    Yoasil teortycznie moze tak byc,ale jesli Cie to mocno niepokoi to do lekarza
    -- mama piątki :)
  2.  permalink
    Ja właśnie weszłam na forum z tym samym problemem co Yoasik08. Ogólnie w ciąży zaobserwowałam więcej wydzieliny ale była ona taka raczej śluzowata...a dzisiaj mnie po prostu zalało...poczułam się jakbym popuściła siku. Majty mokre. Zastanawiam się czy jest powód do niepokoju czy nie panikować...
    --
  3.  permalink
    Ja tak mam i to normalne. Jeśli śluz jest biały, nie ma nieprzyjemnego zapachu, nie swędzi nic, nie piecze to jest ok.

    My po wizycie.
    Młody waży 1274g.
    Za tydzień badania genetyczne trzeciego trymestru. Byle do lipca...
    --
    •  
      CommentAuthorDaisy1991
    • CommentTimeApr 29th 2016
     permalink
    dziękuje blackberry - miałam zaznaczone formatuj jako tekst :)

    KaiinA w 18tc zaczęłam zaznaczać w karcie, byłam wstanie stwierdzić że to na pewno to ;) początkowo jakby rybka musnęła mnie ogonem, później kopniaczki, teraz różnie to bywa, ale mam łożysko na przedniej ścianie, a ono podobno tłumi ruchy. Wydawało mi się że pierwszy raz poczułam Małą w 14tc, ale uznałam że to jednak wzdęcia i praca jelit.

    Yoasik08 i pani_dratewkowa też tak miewam, gin mówiła żeby nosić wkładkę i żeby zapobiegać infekcjom. Że to nie jest niepokojące póki nie towarzyszy ból, krew czy nieprzyjemny zapach. Śluzu od 2trym mam bardzo dużo, czuję jak spływa, przy obserwacjach raptem parę razy tak się zdarzyło, teraz praktycznie co 2-3dni mam takie odczucie. Podobno pochwa jest bardziej ukrwiona i wrażliwa. Ale jeśli nie daje Wam to spokoju to zadzwońcie do swoich gin :wink:

    Swoją drogą mam pytanie czy w ciąży obowiązkowe jest pobieranie wymazu z pochwy? Wszystkie miałyście? Czy tylko gdy są ku temu wskazania? Przed samym porodem czy wcześniej? Gin nic o tym nie mówiła, a wyczytałam w internecie że musi być zrobiony i nie wiem czy na następnej wizycie ją upomnieć czy czekać bo to nie czas :smile:
    -- [url=http://www.suwaczki.com/]
    •  
      CommentAuthormysiamm
    • CommentTimeApr 29th 2016
     permalink
    My też po wizycie mały położony główkowo, waga 1686g, podobnie do starszej siostry (na tym samym etapie miała 1776g, a urodziła się z waga 4070g) więc zapowiada się spory :wink:

    Co do śluzu u mnie bez wkładki się nie obędzie, wiecznie mokro :wink: A śluz mam koloru żółtego, ale lekarz mówi, że prawidłowy.

    Co do ruchów to ja w pierwszej ciąży przy łożysku na przedniej ścianie wyczuwałam już w skończonym 16 tygodniu i 3 dni. W drugiej ciąży przy łożysku na przedniej ścianie wyczuwałam pierwszy ruch w skończonym 14 tygodniu, potem kilka dni nic i regularne ruchy w skończonym 15 tygodniu i 3 dni.
    --
    •  
      CommentAuthorblackberry
    • CommentTimeApr 29th 2016
     permalink
    Daisy1991: Swoją drogą mam pytanie czy w ciąży obowiązkowe jest pobieranie wymazu z pochwy? Wszystkie miałyście? Czy tylko gdy są ku temu wskazania?

    Wynik tego badania jest wymagany w szpitalu przy przyjęciu na porodówkę. Chodzi o obecność paciorkowców. Jak wynik masz dodatni, to przed porodem dostajesz antybiotyk profilaktycznie, żeby zapobiec zarażeniu maluszka.
    Wymaz powinien być z pochwy oraz z odbytu. Badanie robi się pod koniec ciąży, ja chyba miałam jakoś w 34 tygodniu. Także na pewno masz jeszcze czas.
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeApr 30th 2016
     permalink
    Dziewczyny, czy te refundowane badania prenatalne obejmują tylko badania w I i w II trymestrze, czy III trymestr również?
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorDaisy1991
    • CommentTimeApr 30th 2016
     permalink
    dziękuję za wyjaśnienie blackberry ;)
    -- [url=http://www.suwaczki.com/]
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeApr 30th 2016
     permalink
    Tylko I i II
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeApr 30th 2016
     permalink
    Czy kupujcie sobie rogale dla kobiet w ciąży do spania a potem do karmienia?
    W pierwszej ciąży miałam taki długi na całą moją długość, ale się popsuł później a teraz oglądałam i widzę, że są jeszcze jakieś w kształcie litery C też długie.
    Macie jakieś doświadczenie z nim.
    Bo tym razem nie wiem który wybrać.
    --
    •  
      CommentAuthordesirablle
    • CommentTimeApr 30th 2016 zmieniony
     permalink
    acia20: Czy kupujcie sobie rogale dla kobiet w ciąży do spania a potem do karmienia?


    Kupiłam tego w kształcie litery "C" tydzień temu. Jak narazie jest spoko. Jeden koniec mam pod głową, drugi między nogami. Nie wiem jeszcze jak sprawdzi się jako podpora brzucha, bo narazie tylko lekko mnie wybrzuszyło. Ogólnie można się obyć bez niego podkładając zwykłe poduchy, ale mając rogala nie trzeba kombinować. :)
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeApr 30th 2016 zmieniony
     permalink
    Dzięki moniia za informacje.

    Ja mam rogala w kształcie C, tego dużego, do spania super, do karmienia nie bardzo się sprawdził, za duży. Musze kupić zwykłą poduszkę do karmienia.
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeApr 30th 2016
     permalink
    ja mam taka długa poduchę do spania na boku i mi wystarcza a do karmienia kupuje te małe tylko dookoła talii i mi to wystarczyło zupełnie
    -- mama piątki :)
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeApr 30th 2016 zmieniony
     permalink
    Ja teraz żałuję że nie kupiłam sobie rogala do spania. Bo muszę podkładać jedna poduszke między kolana a druga pod brzuch. Przekręcić się z tym wszystkim zajmuje trochę czasu i jękow :)
    A do karmienia mam małego rogala i super się sprawdzal przy pierwszej córce.
    --
    •  
      CommentAuthorRenata_
    • CommentTimeApr 30th 2016 zmieniony
     permalink
    Ja mam rogala do spania dużego z Motherhood i się sprawdza choć przez pierwsze dni myślałam że nic z tego nie będzie ale się ostatecznie 'dogadaliśmy' :bigsmile:
    Do karmienia kupiłam małego rogala bo ten duży wydaje mi się po prostu za duży.
    --
    •  
      CommentAuthoremillka
    • CommentTimeApr 30th 2016
     permalink
    Ja mam rogale z poprzedniej ciąży- dwa. Pierwszy miał mieć antyalergiczne wypełnienie, które okazało się skrawkami gąbki, prawdopodobnie odpadki z produkcji mebli bo śmierdziały jakimiś klejami. Prałam go i wietrzyłam na przemian, ostatecznie kupiłam inny wypełniony kulką styropianową, ten sobie chwaliłam. Przed końcem ciąży i pierwszy się dowietrzył, więc zostawiłam go na nocki u mamy. Do karmienia żaden nie był odpowiedni. Teraz wyciągnęłam oba i stwierdzam, że ten gąbkowy jest wygodniejszy, styropian zbił się mocno i jest go dosłownie połowa więc trochę brakuje mi wsadu. Poduszki podkładam sobie tylko jak poszewka od rogala jest w praniu ale ciężko mi się śpi, więc staram się ja prać z rana żeby do wieczora wyschła.
    Co do Gbs, to mi doktor powiedział, że teraz robi się go jeśli pacjentka chce, ale on oczywiście zaleca. Nie wiem czy tak jest we wszystkich szpitalach, ale pamiętam z pierwszej ciąży, że antybiotyk podawano rutynowo jeżeli nie miało się wyniku ( albo był dodatni), nie wpuszczano też do wanny.
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeApr 30th 2016 zmieniony
     permalink
    Teraz to już nie wiem czy kupić sobie typ poduszki/rogala "c" czy "u"
    filmik opisujący typy
    --
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeApr 30th 2016
     permalink
    Haha a ja nie mam problemu ze spaniem. W pierwszej ciąży używałam poduszki. Teraz powiem szczerze, że jakoś nie potrzebuje. Śpi mi się wygodnie bez jakichkolwiek pomocników
    --
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeApr 30th 2016
     permalink
    Sawila ja dopiero teraz mega narzekam na spanie. No jest masakra. Rano boli mnie dosliwnie wszysyko. Wcześniej też nic mi nie przeszkadzało. Ale tak to jest, ze ostatni miesiąc to meczarnia, żeby marzyć o szybkim wykluciu dzieciaczka :)
    --
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeMay 1st 2016
     permalink
    Kaami ja się cieszę, że jeszcze jestem wstanie się wyspać. W ciągu dnia krocze mnie boli, brzuch ciągnie w dół. Ogólnie powinnam więcej leżeć, bo szyjka nisko, wszystko nisko. Jednak pytam się jak to zrobić przy 3 latku?
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeMay 1st 2016
     permalink
    Przy 3 lace się nawet da poleżeć tylko niestety tv lub bajki musiały iść w ruch. Choć na szczęście lubi też słuchać czytanych bajek.
    --
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeMay 1st 2016
     permalink
    Acia mój z tych, co jak ogląda bajki to z kanapy spadnie, tak jest zwiercony :)
    --
    •  
      CommentAuthorDaisy1991
    • CommentTimeMay 1st 2016
     permalink
    acia20: Czy kupujcie sobie rogale dla kobiet w ciąży do spania a potem do karmienia?

    kupiłam taki zwykły prosty, ma jakieś 180cm długości, można go zwinąć i zawiązać i później dzieciątko w nim położyć, do karmienia też się nadaje, przynajmniej tak piszą na stronie internetowej - ale jak to wyjdzie w praktyce ciężko powiedzieć. Śpi mi się z nim zdecydowanie lepiej, bo podtrzymuje brzuch i nie bolą mnie plecy, jak mam go między nogami. Jedno ale - gdybym miała teraz kupować to chyba wybrałabym literę C, bo ten przez to że jest prosty, ucieka mi z między nóg w czasie spania.
    -- [url=http://www.suwaczki.com/]
  4.  permalink
    ja mam taki z wypełnieniem styropianowym ale nie śpie z nim bo mi jednak przeszkadza ;) a czy sie sprawdzi przy karmieniu okaże sie ;)
    u mnie został miesiąc do rozwiązania i mam mega stresa może nie samym cc ale pobytem w tym szpitalu :/
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeMay 2nd 2016
     permalink
    ciekawe jak tam nasza przodowniczka .... :)

    Treść doklejona: 02.05.16 14:54
    o doczytałam pod kartą, ze cos się rusza :)))) to trzymamy kciuki :))
    -- mama piątki :)
  5.  permalink
    Drogie przyszle oraz doswiadczone juz mamusie. Powiedzcie prosze, czy bol bioder w I trymestrze to cos normalnego? W ciagu dnia jest wszystko dobrze ale za to w nocy nie moge spac. Prawa i lewa strona a nawet plecy daja tak popalic ze szok, wstaje obolala. Rozumiem cos takiego kiedy brzuszek jest juz spory ale na poczatku ciazy? Pozdrawiam :)
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeMay 3rd 2016
     permalink
    Staraczka hormony dzialaja. Wiezadla sie rozluzniaja i moze tak byc. Poza tym macica jest jeszcze w miednicy,ale juz powiekszona i moze uciskac na nerwy
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMay 3rd 2016
     permalink
    mooniia: ciekawe jak tam nasza przodowniczka .... :)

    Już rozpakowania :bigsmile: Dziś o 8:30 urodziła!
    •  
      CommentAuthorRenata_
    • CommentTimeMay 3rd 2016
     permalink
    Zwalniam okupowane 1 miejsce :-)
    Dzisiaj o godz. 8:30 siłami natury na świat przyszedł Miłosz :-)
    Ma 53 cm, 3530g, 10 pkt !
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeMay 3rd 2016
     permalink
    staraczka1986 mnie do tego wszystkiego jeszcze żebra bolą, ale to też "normalne".
    Dlatego kupuję sobie tego rogala do spania w pierwszej ciąży pomagał.
    --
  6.  permalink
    Dzieki Moniaa i Acia :) dobrze wiedziec, ze nie jestem sama ;) ale jesli to dobry objaw to niech boli i do konca oby tylko bylo dobrze :)
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeMay 3rd 2016
     permalink
    Renata Gratulacje!!!:)
    --
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeMay 3rd 2016
     permalink
    Renata gratulacje :) długo wstrzymywałas listę ;)
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeMay 3rd 2016
     permalink
    1. Lopeziatko - 29.04.2016 (dziewczynka)
    2. emillka - 14.05.2015
    3. Ratownik - 17.05.2016 (chłopiec)
    4. sara32 - 20.05.2016 (dziewczynka)
    5. marzenka1303 - 24.05.2016 (chłopiec)



    6. PaulinaMała1983 - 02.06.2016 (dziewczynka)
    7. kaamii - 13.06.2016 (dziewczynka)
    8. Klementynaaa - 15.07.2016 (chłopiec)
    9. Mysiamm - 18.07.2016 (chłopiec)
    10. artystka80 - 20.07.2016 (chłopiec)
    11. Sewila - 25.07.2016 (dziewczynka)
    12. mooniia - 31.07.2016 (dziewczynka)
    13. Yvoonne - 23.08.2016 (chłopak)
    14. skapula - 01.09.2016, olza21 - 01.09.2016 (chłopiec)
    15. moya212 - 05.09.2016(chłopiec)
    16. tejsha - 11.09.2016 (chłopiec)
    17. monii9797 - 12.09.2016
    18. Daisy1991 - 14.09.2016, (dziewczynka)
    19. jaisog - 17.09.2016
    20. Yoasik08 - 08.10.2016
    21. agat233 - 12.10.2016
    22. pani_dratewkowa - 21.10.2016
    23. KaiinA - 22.10.2016
    24. anateka - 7.11.2016
    25. acia20 - 18.11.2016

    Treść doklejona: 03.05.16 16:48
    no to teraz czekamy na wieści od lopeziątka :))
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorLopeziatko
    • CommentTimeMay 3rd 2016
     permalink
    Melduję się jeszcze w dwupaku. Nie sądziłam, ze wskoczę na pierwsze miejsce. Myślałam, ze lekarz weźmie mnie wcześniej na stół (pierwszy poród CC). Chociaż bardzo bym chciała urodzić SN, tym bardziej, że nie ma przeciwskazań. Lekarz sie tylko obawia rozejścia sie blizny podczas porodu.
    Od zeszłego poniedziałku robię wszystko, zeby akcja sama sie zaczęła. Czyli: Mieszkanie na błysk wyczyszczone w tym okna, podłogi, łazienka, męża prawie codziennie molestowałam, suty wykręcałam. Od środy jakies skurcze sie pojawiły ale takie mega nieregularne. Od wczoraj zgodnie z zaleceniem lekarza zjawiłam sie w szpitalu. W dniu przyjęcia szyjka długa, zamknięta. Na ktg 2 skurcze ponad 100 i pare 40. W nocy zaczął odchodzić czop i pojawiły sie skurcze co kilka minut, które niestety ustały. Teraz cisza.
    Moj lekarz ma dzisiaj dyżur w szpitalu i bylo duże prawdopodobieństwo ze weźmie mnie dzisiaj do cięcia. Na szczęście zgodził sie jeszcze poczekać, moze jednak uda sie urodzić SN
    -- ,
    •  
      CommentAuthoreszka
    • CommentTimeMay 3rd 2016
     permalink
    Hej dziewczyny! Mam do sprzedania żel ułatwiający poród Natalis http://www.natalispolska.pl
    Niestety ja nie skorzystałam, bo miałam cc. Może któraś z Was jest chętna?
    •  
      CommentAuthorLopeziatko
    • CommentTimeMay 4th 2016
     permalink
    Troche pobędę jako liderka. Na ktg zapisały pojedyncze skurcze (przepowiadajace) ale szyjka nieporodowa. Czekamy. Do domu juz mnie nie wypiszą aż do rozwiązania. Szkoda, bo bardzo tęsknię za synkiem.
    -- ,
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeMay 4th 2016
     permalink
    Lopeziatko kciuki i czekamy na wieści :))
    -- mama piątki :)
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeMay 4th 2016
     permalink
    Lapeziatko mi z szyjką nieporodowa długa na 1,5 cm odeszły wody i poród się zaczął.
    Więc życzę szybkiego rozwiązania :) i powrotu do synka
    --
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeMay 4th 2016
     permalink
    Lopeziatko no ta Twoja panna wyjątkowo uparta i siedzi :) Tylko uważaj by majówkowe mamy nie zaczęły Cie wyprzedzać ;P
    --
    •  
      CommentAuthorLopeziatko
    • CommentTimeMay 4th 2016
     permalink
    Z synkiem tez byłam dlugo liderka aż w końcu siłą go wyciągnęli (CC). Teraz walczę, zeby jednak mała dołem wyszła. Kaamii co zrobilas ze z taka szyjka akcja sama sie zaczęła? Ja targam sutki i chodze po schodach i korytarzu, bo Męża ciężko w szpitalu wykorzystać. Czy jeszcze coś mogę dodatkowo zrobić?
    -- ,
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeMay 4th 2016
     permalink
    Może spytaj się czy możesz dostać piłkę z porodówki by sobie poskakać??
    --
    •  
      CommentAuthorLopeziatko
    • CommentTimeMay 4th 2016
     permalink
    A tak konkretnie to na co jest piłka, na szyjkę żeby sie rozwierała? No i jak mam po prostu na niej skakać? Nie wystarczy sie bujać. Spytam sie czy mi dadzą, bo wiem ze takową maja.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeMay 4th 2016
     permalink
    Mi położna dawała bym skakała na skrócenie się szyjki i na rozwieranie. Przy skurczach kazała się kołysać robiąc kółeczka by uśmierzyć ból.
    --
    •  
      CommentAuthoranetaka
    • CommentTimeMay 4th 2016 zmieniony
     permalink
    Renata, serdeczne gratulacje :)
    A wracając do tematu poduszek... myślę właśnie o zakupie ale kompletnie nie mogę się zdecydować, którą wybrać.
    Czy któraś z Was już ma? Może coś polecić, odradzić?
    Osobiście zastanawiam się nad kształtem "C" klik lub kształtem "J" klik ale nie mam pojęcia która mogłaby się lepiej sprawdzić.
    Może doświadczone Koleżanki mogłyby się wypowiedzieć w temacie, będę wdzięczna :))
    --
    •  
      CommentAuthorLopeziatko
    • CommentTimeMay 4th 2016
     permalink
    No niestety piłki nie dostane :| obawiają sie ze mogę sobie zrobić krzywdę (upaść, uderzyć sie) skacząc samej na piłce, ze musialabym mieć asekurację. Mogę dodatkowo robić przysiady przy parapecie. Jak do konca tygodnia nic się nie zacznie to będą mnie ciąć.
    -- ,
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeMay 4th 2016
     permalink
    Oj u mnie niestety dopiero oxy zadziałało, bo mimo odejścia wód skurczu nie było. A czemu na cc? Nie będą wywoływać najpierw?
    --
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeMay 4th 2016
     permalink
    Ech równocześnie dobrze mogłabyś się trzymać łóżka, parapetu i skakać na piłce. Normalnie matoły szpitalne, robiąc przysiady też możesz stracić równowagę i upaść. No nic zostają Ci schody, sutki i korytarz, ewentualnie masaż szyjki. A miałaś sprawdzaną bliznę, że lekarz boi się że może nie wytrzymać porodu sn. Pytam, bo mi lekarz zapowiedział, że też czeka mnie cc.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.