Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAgnieszka79r
    • CommentTimeJun 22nd 2017 zmieniony
     permalink
    Mój poprzednie trzy razy się nie pomylił :) ..
    .
    A dziś było widać fifolka pięknie sprawdzał kilka razy ,bo ja mówiłam nie możliwe,on na to że nie podałby mi gdyby nie był pewny w mojej sytuacji 3 córek i kilkukrotnie pokazywał siusiora :)))....
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeJun 23rd 2017
     permalink
    Ja to nie wiem jak to jest z tymi pomylpomylkami. Chyba że lekarz zbyt wcześnie ocenia płeć. Po 20 tc już widać wykształcone narządy. Mój gin wcześniej jak po 20tc nie podaje. Jak dziecko nie jest dobrze ułożone to też nie. Ale po 20 tc to nawet ja dokładnie widziałam jajka i pipki. Niby mówią że czasem lepiej na między nogami wygląda jak siusiak. Ale sama lepiej na bez jajek to przecież nie siusiak. Na dobrym sprzęcie to i w 12 tc dobry lekarz oceni wyrostek płciowy i będzie pewny. U mnie 2 podało córkę a ja i tak az bałam sie uwiwrzyc żeby później nie było zdziwieniazdziwienia.
    •  
      CommentAuthorkuleczka_69
    • CommentTimeJun 23rd 2017 zmieniony
     permalink
    Bonim, u mnie podal w 22tygodniu. Widział dziewczynkę. Pomylił się hihi Moja mama ciuszki zmieniała jak lezalam w szpitalu ;)
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeJun 23rd 2017
     permalink
    O ile mnie pamięć mnie myli to jaderka schodzą do moszny później niż w okolicach połówki. Ale głowy nie dam.
    Ja myślę że dużo też zależy od sprzętu, umiejętności lekarza, warunków badania (tego czy lekarz może wyraźnie wszystko zobaczy, jest przecież tusza mamy, kwestia ułożenia dziecka, pepowiny która się placze i zasłania itd.). Nie mowie oczywiście o pomyłka chyba na etapie genetycznego bo tutaj zdarzają się równie często jak prawidłowe wskazania ;)

    Ja w weekend zaczynam prac ciuszki. Prasowanie zlecę mamie i teściowej. A do prania i ubrania, rzeczniczka, kocyki, tetra, flanela, tapicerka wózka, fotelika, bujaczka i maty do zabawy. No i zabawki dla.dzidziusiow. trochę tego jest. W mojej sytuacji musze być chwile wcześniej gotowa.
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeJun 23rd 2017
     permalink
    Może i schodzą później. Ale miejsce na jajka już chyba jest. U mojego syna było widać jaja jak melony hihi
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeJun 23rd 2017
     permalink
    Zgadzam się z tobą Bonim. Tym bardziej, że pipka wygląda jak ziarenko kawy (albo takie falbanki) no o penis to penis, na początku taki wyrostek a koło 20tc to już w ogóle normalnie nie do pomylenia się-wydaje się:wink:

    Kuleczko a Ty co widziałaś w tym 22tc? :wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeJun 23rd 2017
     permalink
    Ale to nie chodzi tylko o to co dziecko ma między nogami ale też o to co lekarz może dojrzeć ;)
    Mojej dzieci odo początku na każdym badaniu pokazywały co mają. Nigdy nie było problemu z uwidocznieniem narządów płciowych. Ale np. córka. kuzyna jeszcze w 30 tc nie znała płci bo lekarz nie był w stanie zobaczyć. Nasza perła tez jest pełna wątpliwości. Dla mnie to niezwykle takie sytuacje, ale widać się zdarza. W rodzinie tez miałam przypadek ze dziewczynka przy porodzie stała się chłopcem ale to było z 15 lat temu wiec inny sprzet, tak sądzę.
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeJun 23rd 2017
     permalink
    Isia Ale niemożność zobaczenia i strzelanie przez gin co tam może być to inna kwestia niż idealne pokazanie się narządów a mimo to pomyłka
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeJun 23rd 2017
     permalink
    Bonim, no wiadomo, zgadzam się. Ale pytanie co tam właśnie u kuleczki było ze taki zonk.
    Zresztą może nam się wydaje ze to takie proste wszystko zobaczyc na usg a może jest inaczej? Dużo jest w sumie takich sytuacji ze lekarz czegos nie dojrzy a potem okazuje się ze jest problem po porodzie.
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeJun 23rd 2017
     permalink
    Dlatego doświadczony lekarz jak nie jest pewien to nie mówi.

    Treść doklejona: 23.06.17 09:36
    U mnie w 18 tc gin powiedział że potwierdzi po 20 tv ale jak najechal na narządy to oboje widzieliśmy "bułeczkę " widać czarno na białym wargi sromowe.
    Z synem połowę ciąży chodziłam do konowala. Zapytał co bym chciała więc mówię że zawsze chciałam córkę. A on na to ze Bedzie. (Nie pokazywał mi) Po czym poszłam do urologia na iść nerek i lekarz sprawdził przy okazji nerki dzidzia. Najechal usg i dostałam szoku. Jaja jak melony i wielki siurol. No nie da się pomylić jak widać "jak na tacy"
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJun 23rd 2017
     permalink
    Nie zawsze chodzi o doświadczenie. Moja koleżanka chodziła do róznych ginekologów na USG. Każdy mówił "dzewczynka". Akurat jak ja leżałam na podtrzymaniu ciąży, to ona przyszła rodzić. Zrobiono ostatnie USG - dziewczynka. Czyli potwierdził kolejny. Jakie było nasze zdziwienie jak dostałyśmy mms "Andrzejek urodził się dziś o godzinie...".

    Co ciekawe u jej młodszej siostry było bardzo podobnie.
    --
    •  
      CommentAuthorperła2010
    • CommentTimeJun 23rd 2017
     permalink
    Jak byłam w ciąży z Łukaszkiem to od 17tc do porodu w 30tc leżałam w szpitalu. Początkowo w szpitalu u nas w mieście i tutaj żaden z lekarzy nie potrafił określić płci. W 24tc przewieziono mnie do szpitala na Klinicznej w Gdańsku. Tam usg miałam robione kilkanaście razy. Usg robione przez rożnych lekarzy. Ostatnie dzień przed porodem. Za każdym razem słyszałam, że dziewczynka. Urodziłam chłopca.
    •  
      CommentAuthorAgnieszka79r
    • CommentTimeJun 23rd 2017 zmieniony
     permalink
    Moja druga córka do 34 tyg nie chciała się pokazać :)
    .
    Jajka schodzą chyba przed porodem do moszny.Mój gin kilkakrotnie pokazywał siusiora :))))))pierwszy za nim powiedział gin mąż zauważył :)))
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeJun 23rd 2017
     permalink
    No to szok. Albo dzieci nie były z rozlozonymi nogami albo nie wiem.
    •  
      CommentAuthorAgnieszka79r
    • CommentTimeJun 23rd 2017 zmieniony
     permalink
    Nasza Ania ściśnięte stale nóżki i dupka wciśnięta w moją miednice miała :).
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
  1.  permalink
    bananowiec: Kuleczko a Ty co widziałaś w tym 22tc?


    Szczerze? nie widzialam zbytnio tam nic, nie znam sie ;) ale mialam przeczucie, ze bedzie chlopiec. Teraz, w drugiej ciazy bylo widac idealnie siusiaka.
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeJun 23rd 2017
     permalink
    coraz częściej słyszę takie historie...
    ja usg robię u różnych lekarzy więc mniejsze prawdopodobieństwo pomyłki:)

    teraz w 14tc gin chciała określić płeć ale dzieć siedział po turecku zakrywając się piszczelami... może na połówkowym się uda
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeJun 23rd 2017
     permalink
    Flavia dowiesz się pod warunkiem że rozłoży nóżki hihi
    Moja wszystkie dzieci bezwstydnie pokazują :devil:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 23rd 2017 zmieniony
     permalink
    Badanie naukowe o laktacji także dla ciężarnych
    Można się zglosić.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorHaniutka
    • CommentTimeJun 23rd 2017 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny czy któraś spotkała się w ciąży z wystąpieniem zespołu niespokojnych nóg? Dopadło mnie:-(((((((((((
    Isia , podejrzewasz u siebie cholestaze czy masz już pewność?
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJun 23rd 2017
     permalink
    Haniutka, mój mąż ma ten zespół. on ma podłoże psychiczne także tylko odstresowanie może pomóc.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorHaniutka
    • CommentTimeJun 23rd 2017
     permalink
    Elfika, czytałam że ponoć właśnie nie podłoże psychiczne, choć ja od razu pomyślałam o utajonym wewnętrznym stresie. Ale jeśli nie psychiczne, tak jak napisali, to dlaczego picie co dzień od popołudnia naparu z melisy mi pomaga?:devil:
    Coś o genach, coś o ucisku na nerw.......ciekawe co internista powie jak w przyszłym tygodniu do niej pójdę? Na wszelki wypadek zrobię jeszcze badania w kierunku cholestazy :cry:
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJun 23rd 2017
     permalink
    a gdzie tak pisali? bo z moich obserwacji stres i zmęczenie - także wcale mnie ta pomoc melisy nie dziwi. a reklamowane leki to ściema.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeJun 24th 2017 zmieniony
     permalink
    Haniutka, ja w moim "ciazowym podreczniku" mam wzmiankę, że w tym okresie ciąży zespół niespokojnych nog może się pojawić. Ale nie zaglebialam tematu bo nie mam tego problemu.

    Miałam epizody swiadu na całym ciele i lekarka zleciła mi badania. Miałam ja zrobić kiedy znów zacznie swedziec. No i w ubiegły weekend swedzialo. W poniedziałek byłam na badaniach i juz wiem, że wyniki są ok. Ale jak położne z gabinetu pobrań zobaczyly te moje zlecenie to kazaly sie jeszcze tego samego dnia dowiadywać o wyniki. Co się strachu najadłam. ...
    Wychodzi na to, że to jakiś objaw alergiczny. Może alergia krzyżowa, może zwykła pokarmowa. Prawdopodobnie truskawki. Wczoraj jadłam i wieczorem i dziś trochę swędzi. Ciepła pogoda nasila objawy.
    Mnie akurat swedzialo wszędzie, ale nie tak, że całe ciało jednocześnie tylko raz noga, za chwilę reka, potem brzuch. Świąd nie był bardzo dokuczliwy ale był. No i te najbardziej charakterystyczne miejsca dla cholestazy czyli podeszwy stop i dłoni zupełnie mnie nie swedzialy.
    Cóż, w tej ciąży pierwszy raz w życiu zareagowałam alergia na leki (antybiotyk), w poprzedniej pierwszy raz miałam AZS wiec widać ciąża strasznie pędzi moja alergie.
    Plus z tego taki ze bardzo dbam teraz o skórę i taka wysmarowana, delikatna i mięciutka to chyba nigdy nie była ;) trochę emolientami, trochę balsamem dla niemowląt i trochę moim własnym.
    Haniutka, ja z badań w kierunku cholestazy miałam zlecone aspat, alat i kwasy żółciowe. Podobno te kwasy są bardzo ważne ale nie wszędzie można je wykonać.
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeJun 25th 2017
     permalink
    Jutro mówię w pracy o ciąży. Tak się boje, że aż po nocach mi się to śni. :(

    Treść doklejona: 25.06.17 19:29
    Suwaczek z babyboom.pl
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 26th 2017
     permalink
    I jak poszło?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJun 26th 2017
     permalink
    Już niedługo zrobimy KTG w domu :smile:
  2.  permalink
    To już wariactwo :))
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    •  
      CommentAuthorAnixx
    • CommentTimeJun 26th 2017
     permalink
    Chyba jednak lepiej być pod kontrolą lekarza.
  3.  permalink
    Ne dosyć,że wujek google to jeszcze to....
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJun 26th 2017 zmieniony
     permalink
    Agnieszka79r: To już wariactwo :))

    Swego czasu wariactwem było USG w ciąży, potem amniopunkcja, a nawet operacja na dziecku w łonie matki. A wszystko to, by monitorować stan dziecka i ewentualnie ratować życie jego i matki.
    Myślę, że takie KTG domowe przyda się bardzo - mało to było przypadków, że matka ruchów nie czuła? Podłączy KTG i się uspokoi. Nie będzie musiała jechać np. na SOR.
    •  
      CommentAuthorAgnieszka79r
    • CommentTimeJun 26th 2017 zmieniony
     permalink
    Ginekolożka wypowiadała się ostatnio na temat detektorów, jak często doprowadzają do obłędu kobiety .Od tego są lekarze i sor żeby jechać sprawdzić.
    .
    Pamiętaj że różni są ludzie, kobiety które stale będą siedzieć na sprzęcie ....sama widziałam tu kilka takich bidul co stale miały obawy ......strachy i lęki ....
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJun 26th 2017
     permalink
    A ja też uważam, że to niegłupie. A w moim przypadku to i SOR nie pomógł i położna była bardziej przerażona niż ja, jak tętna szukała (ja zdążyłam w międzyczasie poczuć wreszcie kopniaka).
    Ja sama nie używałam detektora, za to miałam stetoskop. Przy Krysi sprawdzał się super, przy Wojtku miałam kilka kg więcej tłuszczyku na brzuchu i było nieco gorzej, zwłaszcza że i on bardziej kapryśny przy badaniu.
    Poza tym urządzenie opisane w artykule ma pracować w połączeniu z lekarzem/położną. Podobne urządzenia są już stosowane u zawałowców, cukrzyków, osób starszych. Jak dla mnie to po prostu przyszłość medycyny- urządzenia wspomagające. I zawsze w takich sytuacjach każda nieprawidłowość kieruje do kontaktu z lekarzem.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJun 26th 2017
     permalink
    Agnieszka79r: sama widziałam tu kilka takich bidul co stale miały obawy ......strachy i lęki ....

    :shocked::shocked::shocked:
    widać nie wiesz co to znaczy....
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeJun 27th 2017
     permalink
    U mnie to były minuty. Gdybym była wtedy w domu i nim bym się ogarnęła to już by było po zwodach.
    Takie urządzenia to nie jest głupia rzecz a mogą uratować dziecko.
    Są już przecież takie implanty do mierzenia poziomu glikemii czy ekg na odległość. To się nazywa postęp :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 27th 2017
     permalink
    A dokładniej telemedycyna.
    -- [/url]
  4.  permalink
    Jak się czujecie mamy?Ja słaba, niskie ciśnienie...
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    • CommentAuthorMysiorek80
    • CommentTimeJun 27th 2017
     permalink
    My bylismy tydzien w gorach i tydzien nad morzem i tam czulam sie super. Dzis juz w domu i ledwo co chodze. Czuje, ze nie mam czym oddychac i na nic nie mam sily, no ale to juz 30 tc. Czuje sie jak kura, ktira czeka az zniesie jajo -:(. Przy poprzedniej ciazy te ostatnie 2 miesiace tez mialam ciezkie. Musimy to jakos przezyc.
  5.  permalink
    Ja od rana czuję się jakby mi powietrza brakowało, w momencie kiedy najbardziej brakuje okazuje się że ciśnienie takie niskie, popołudniu czuję się super i ciśnienie ładne.
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeJun 27th 2017
     permalink
    Mi tam całkiem spoko:wink: tylko ciągle za mało snu mam, a to kocham chodzić w ciąży :cool:
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeJun 27th 2017
     permalink
    A ja już mam dość :devil: Znowu weszła mi rwa kulszowa i boli mnie, tym razem lewy, pośladek. Na dodatek Basia przepotwornie się wierci w brzuchu. Trochę to wygląda na to, jakby się jeszcze bawiła w obracanie w brzuchu, choć już przecież była na główce. Są takie momenty, że brzuch przybiera różne dziwne kształty, wybrzusza się a mnie to mocno boli :/ Adaś był spokojniejszy, wiadomo, rozpychał się i rozciągął. Ale żeby mi się dziecko obracało w tę i z powrotem no to już przesada ;) Częściej też pobolewa w krzyżu. Spojenie łonowe całkiem całkiem, jeszcze mogę stać na jednej nodze ;)
    Za parę dni kontrola, zobaczymy jak tam moja szyjka. Na razie odliczam do 35 tygodnia. To już będzie całkiem bezpieczny czas.
  6.  permalink
    Mi w 36 córka się obróciła główką w dół,myślałam (bo było to w nocy) że zwariuję tak bolało.
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeJun 27th 2017
     permalink
    Isla współczuję z poprzedniej ciąży pamiętam ataki rwy... Teraz też jak przeginam w dzień to potem mnie delikatnie krzyż i pośladek rwie :confused:
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeJun 27th 2017
     permalink
    Na tę rwę to nie mam pomysłu. Wydaje mi się, że te wiercenie się małej ma na to wpływ. A to, że jej sie znów zachciało obrotów to dla mnie zagadka. Nic nie poradzę :( Ale boli.
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeJun 27th 2017
     permalink
    Isia, ja miałam problem z rwą kulszową od 6 miesiąca ciąży, pomogły mi zastrzyki z wit. B12
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeJun 27th 2017
     permalink
    Dziewczyny wczoraj przepracowalam się w ogrodzie i dziś rano zauważyłam w pachwinie a raczej niżej jakby żyłka czy jakieś takie zgrubienie? Na linii majtek. Miała tak któraś?? ?
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeJun 27th 2017
     permalink
    Skapula, o rany, to u mnie jeszcze nie jest tak źle. Pojawia się to to i znika. Miałam w tej i w poprzedniej ciąży problemy z rwa, ale na wczesniejszym jej etapie. Po jakimś czasie przeszło samo. Liczę na to, że i teraz tak będzie.
    Bonim, a może to jakieś otarcie?
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeJun 27th 2017
     permalink
    Nie. To takie zgrubienie jakby komar ugryzl. Taka gula pod skórą.
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeJun 27th 2017
     permalink
    Bonim a nie goliłaś się też na dniach?
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeJun 27th 2017
     permalink
    Dziewczyny to nie jest powierzchowne tylko gula pod skórą. Jeszcze teraz leżę i patrzę a ja lewą okolicę jajnika mam spuchnietą . Widac różnice między prawa a lewa strona. Chyba jutro lecę do gina. A wczoraj w tym miejscu po lewej coś jakby mnie strzyklo. Jakby ktoś plaster szybko oderwal i od razu przeszło . Jak do jutra opuchniecie się nasili to do lekarza.. mam nadzieję że nic się w brzuchu "Nie oderwało -Nie odkleiło" sprawdzam tętno detektorem i jest ok
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.