Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeNov 11th 2017
     permalink
    jeżynka, ogarnij się, lepiej zastosować lek, który prawdopodobnie nie zaszkodzi, zwłaszcza że lekarz przepisał (a większość leków po prostu nie jest testowanych na ciężarnych, więc żaden producent nie zaryzykuje twierdząc, że jest całkowicie bezpieczny i niemal każdy pisze żeby nie stosować), za to nieleczona infekcja to realne zagrożenie dla płodu.
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeNov 11th 2017
     permalink
    Nie miałam bólu pośladka, a uda w miejscu przyczepu (pod pośladkiem) :)
    Stopniowo łagodniało aż przedwczoraj ból ustąpił, chociaż czasami jak zrobię odwodzenie nogi to jeszcze czuję, ale nie jest to silny ból.
    Wczoraj już pół domu wysprzątałam.;)
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeNov 11th 2017
     permalink
    Jezynko, Ty bardziej szkodzisz dzidzi tym permanentnym stresem anizeli tymi lekami. Pamiętaj, ze podczas ciągłego stresu wydziela się kortyzol a to nie działa zbyt dobrze na dziecko.
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeNov 11th 2017
     permalink
    jeżynka, provag to probiotyk. W czym on ci ma zaszkodzić? On jest potrzebny żeby ci naprawić środowisko bakteryjne, żebyś kolejnej infekcji nie złapała. Pisałam ci już wcześniej... Provag w żelu to się u dzieci nawet stosuje- ja używam u córki od drugich urodzin...
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeNov 13th 2017
     permalink
    Mam wyniki czystości pochwy - wszystko ok. Przy okazji usg spytałam sie dzisiaj czy musze brać ten Pimafucin to dostałam odpowiedz, żeby profikatycznie wybrać wszystko co mam. Chyba nie dokończe niby kuracji bo nie widze sensu sie truć.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeNov 13th 2017 zmieniony
     permalink
    Ale to nie trucie. Wydaje mi się że działa jak suplement. Wspomaga odbudowę flory i chroni przed kolejną infekcją. Krzywdy ci nie wyrządzi A pomóc może.
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeNov 13th 2017
     permalink
    jeżynka, a ile ty tego pimafucinu dostałaś? Zasadniczo należy wybrać serię. A potem koniecznie coś co przywróci właściwą florę. Dlatego po pimafucinie dostałaś ten provag. Nie trujesz się, lek podajesz miejscowo, a wszystko po to, żeby było lepiej, a nie gorzej...
    Ja byłam karną pacjentką i jak miałam brać to brałam tyle, ile mi ginekolog zalecił.
    Może są tu mamy, które mają większe doświadczenie w leczeniu ciążowych infekcji?
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeNov 13th 2017
     permalink
    Dostałam 6 globulek. Provag mam brać w trakcie. Wzielam 3 globulki. Nie widze sensu brania reszty jak wszystko było ok. Infekcji nie było żadnej, co potwierdziły badania.
    Ja mam ograniczone zaufanie do lekarzy.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeNov 13th 2017
     permalink
    Ja też bym wzięła. Zwłaszcza że pisałaś że miałaś upławy o dziwnej barwie, infekcji poważnej Ci nie wykazało ale upławy nie są 'zdrowym' objawem - przerabiałam w pierwszej ciąży...
    --
    •  
      CommentAuthorIwonkaLA
    • CommentTimeNov 13th 2017
     permalink
    A antybiotyk odstawia się jak tylko objawy miną? Nie. Bierze się całą serię.
    Poza tym, infekcje trzeba doleczyć a nie tylko zaleczyć. Może być tak, że po niepełnej kuracji infekcja uderzy z większą mocą.
    Ja miałam w pierwszej ciąży problemy z infekcjami.
    Zawsze stosowałam co lekarz zalecił.
    Lekarz też zasugerował aby na czas ciąży, zaopatrzyć się w płyn do higieny intymnej z korą dębu. Stosowałam w drugiej ciąży i nie miałam już żadnych problemów.
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeNov 13th 2017
     permalink
    Czystość pochwy robiłam przed lekami, wiec nie było żadnej infekcji. Upławy mam / biało - żółte a ten inny kolor to inny odcień żółci wpadający w pomarańczowy. Nie umiem tego okreslić. Podejrzewam, że może to być przez nadżerke i ewentualnie po cytologii ktorą miałam tydzień temu.
    Powiem Wam, że nie lubie takich sytuacji.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeNov 13th 2017
     permalink
    jeżynka: Ja mam ograniczone zaufanie do lekarzy.

    To może zrezygnuj z comiesięcznych wizyt kontrolnych i USG w dalszej części ciąży skoro zaufania brak...
    •  
      CommentAuthorIwonkaLA
    • CommentTimeNov 13th 2017 zmieniony
     permalink
    Wiesz?
    Każda z Nas jest kobietą.
    I myślę, że każda kobieta czuje, że "coś jest nie tak".
    Jeśli tak się stresowałaś swoimi "objawami", że poszłaś na dodatkową wizytę, to chyba był jakiś powód...
    Twoje odczucia plus badanie lekarza dało jakieś leczenie... i skoro wzięłaś lek, w dodatku bez zaufania do lekarza, to chyba z jakiegoś powodu...
    Bo teraz okazuje się, że nie powinnaś również ufać sobie...
    Czy bierze się tabletki przeciwbólowe na wypadek bólu, czy gdy już boli?
    Jesteśmy dorośli.
    Wg mnie jak zaczęłaś leczenie, to je dokończ.
    Gorsza jest nieleczona infekcja niż lek dozwolony w ciąży.
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeNov 13th 2017
     permalink
    Iwonka, nie poszłam ze wzgedu na objawy tylko przy okazji. Leki wziełam ze wzgedu na to, że nie jestem specjalistą i do końca ciąży bede sie obawiała wszystkiego
    Lecz kiedy badania przed wprowadzeniem leczenia wyszły prawidłowo to chyba logiczne jest że leczenie jest niezasadne.
    A co do zaufania do lekarzy, to nie wszyscy sie znają na wszystkim czego przykładem są pytania " a co to? ". Wole zawsze wypytać sie innych lekarzy czy osób z doświadczeniem.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeNov 13th 2017
     permalink
    Właśnie, nie jesteś specjalista jak to napisałas :) dlatego weź lek tak jak przepisał lekarz czyli do końca, później na odbudowę flory bakteryjnej. Nie zaszkodzi a pomoże. Nie bądź taka uparta bo nikt nie chce Ci zaszkodzić a tylko pomoc :)
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthorIwonkaLA
    • CommentTimeNov 13th 2017
     permalink
    Ale wiesz jak jest. Jak się zaczyna coś brać, to powinno się to skończyć.
    Po prostu nie chciałabym żebyś sobie zrobiła kuku.
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeNov 13th 2017
     permalink
    Akurat kuracja Pimafucin trwa do 3 bądz 6 dni. Wiec nie ma tu problemu. :)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeNov 13th 2017
     permalink
    Jezynko, Ty masz serio większe zaufanie do siebie niż do lekarzy?
    Mnie trochę przeraża, ze robisz po swojemu, będąc w ciąży. To nieodpowiedzialne.
    Brzmisz czasem jak trol jakiś... wpadasz tu często z blahymi sprawami, martwisz się, powiedziałabym, za bardzo duperelami jakimiś a kiedy przychodzi do realnych problemów czy zagrożeń, nie sluchasz zaleceń zlekarza i robisz po swojemu. No cyrk na kółkach.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 13th 2017
     permalink
    ja jestem chodzącym brakiem zaufania do lekarzy ale właśnie zostałam przebita.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorYoasik08
    • CommentTimeNov 13th 2017
     permalink
    Postanowiłam zasilić listę oczekujących ;)
    Termin porodu na 09.07.2018 :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeNov 14th 2017
     permalink
    Ja nie wiem w czym jest problem. Chyba ze zrozumieniem tego co pisze. Na co mam brać pełną serie antybiotyku na chorobe ktorej nie ma.? Lek dopuszczalny w ciąży ale napewno nie obojetny dla ciąży. A po drugie lek ten można brać w dawce 3 globulki bądz 6 globulek, wiec nie widze tutaj problemu. Jakie tu jest zagrożenie?
    Lekarz przepisuje ten lek większości z tego co czytam o nim opinie.
    Kto sie przyzna do błędu, że niepotrzebnie daje coś - nie spotkałam sie jeszcze z tym.

    Dla kogos błache sprawy, a dla drugiej osoby nie, więc prosze nie oceniać.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorIwonkaLA
    • CommentTimeNov 14th 2017 zmieniony
     permalink
    Ciąża to bardzo szczególny czas. Nie tylko dla Naszej psychiki ale przede wszystkim ciała.
    W ciąży powinno się bardziej dbać o zdrowie i dlatego wszystkie piszemy abys zrealizowała zalecenie lekarza.
    Ok. Moze wypisał coś nad wyrost, ale chyba z jakiegoś powodu!
    Twoja sugestia? Badał Cię i zobaczył coś czego Ty raczej nie dojrzysz, prócz wydzielina na wkładce/majtkach?!
    Kurcze.
    Tez chodziłam do lekarzy w ciąży prywatnie i nigdy od tak nie dostałam leku. Żadnego.
    Oraz najważniejsze.
    Nie kumajet po co zaczęłaś kuracje przed otrzymaniem wyniku czystości pochwy?
    Jeśli jesteś przekonana, że nic Ci nie jest i nie było, to poczekałabym do wyniku i ewentualnie ucieszyła się, że wszystko dobrze a lek włożyła do lodówki na w wrazie W.
    O to tylko chodzi.
    Zaczęłaś coś (dostałaś lek w postaci 6 globulek a przecież są tez opakowania po 3 wiec gdyby lekarz widział potrzebę na 3 to takie opakowany by wypisał) bo się bałaś...
    I tu chyba Nikt Cię nie rozumie.
    Skoro czułaś, że wszystko jest Ok i nawet wizyta była przy okazji a Ty w sumie nie wiedziałaś po co lekarz Ci zapisał Pimafucin, to po co zaczynałaś kuracje?
    Hmm...
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeNov 14th 2017
     permalink
    Jezynko, może po prostu poszukaj lekarza do którego będziesz miała zaufanie. Ja w pierwszej ciąży miałam dwóch lekarzy. Jednemu ufalam i on był czujny, pierwszy wypatrzyl problem. Ten drugi służył mi do wypisywania badań na nfz. W tej ciąży miałam jednego lekarza. Na nfz. I da się znaleźć super lekarza, wcale nie musi być prywatnie. Pisałaś gdzieś ze juz dużo wydałas. Niestety na ciążę wysokiego ryzyka więcej się wydaje. Może pomyśl jednak o lekarzu na nfz. Ja na początku drugiej ciąży w 6 tygodni wydalam 1800 i wtedy uznaliśmy z mężem, że jeden super lekarz na nfz nam wystarczy. No i było ok.
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeNov 14th 2017
     permalink
    Mam lekarza któremu ufam i lekarza tzw. na nfz i właśnie on mi wypisał lek. Oczywiście dzwoniłam do swojego zaufanego gina czy lek jest bezpieczny i czy mogę brać.
    Bez sensu ta rozmowa widzę.
    -- [/url]
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeNov 14th 2017
     permalink
    A pomijając fakt pimafucinu- czy chociaż provag bierzesz? Bo kilka razy o niego pytałaś, jakbyś bała się go bardziej niż tego na candidę. Bo jeśli provag odstawisz, to dopiero sobie "kuku" narobisz. Bo jego nie można odstawić ot tak, równo z drugim lekiem.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeNov 14th 2017 zmieniony
     permalink
    Jeżynko - pod pewnym z wykresów zaproponowałaś dziewczynie Acard (bo wg Ciebie, cytuję, "jest lekiem bezpiecznym i co druga kobieta w ciąży i przy staraniach go bierze"). Zaproponowałaś to, co jak twierdzisz Ci pomogło i o czym dużo słyszałaś. Twierdzisz, że zawsze pytasz, czy ktoś coś brał, bo to daje Ci wiedzę. Dlaczego więc zadając nam pytanie tutaj o Pimafucin i Provag i uzyskując na to pytanie wielokrotnie tą samą odpowiedź od kilku forumowiczek (że leki są OK i trzeba je zużyć do końca), decydujesz się na zmianę zaleconego dawkowania i przerwanie leczenia??? Po co więc pytasz, skoro ani nas ani lekarza nie słuchasz i działasz po swojemu???
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeNov 14th 2017
     permalink
    Ja również nieśmiało dopisuję się do listy z terminem 2 lipca 2018-akurat w dzień moich urodzin :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeNov 14th 2017
     permalink
    A ja za tydzień mam nadzieję że się dopisze :)
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeNov 14th 2017 zmieniony
     permalink
    1. flavia - 30.11.2017 (chłopiec)
    2. Czarnulka_91 - 15.12.2017
    3. figowa mama - 12.01.2018 (dziewczynka)
    4. Vestin - 13.01.2018 (dziewczynka)
    5. AgaMama - 14.02.2018 (chłopiec)


    6. marzycielka7 - 23.02.2018 (dziewczynka)
    7. werisa - 28.02.2018 (chłopiec)
    8. Salinos - 07.03.2018
    9. Ratownik - 15.03.2018 (chłopiec)
    10. mangaa - 05.04.2018 (chłopiec i dziewczynka)
    11. Sabakuma - 13.05.2018
    12. momigj - 15.05.2018
    13 .justyna883 - 22.05.1018
    14. Karoolka - 02.07.2018
    15. Yoasik08 - 09.07.2018

    Są mi znane jeszcze co najmniej 3 laski na lipiec, ale muszą same się ujawnić :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeNov 14th 2017
     permalink
    To w lipcu się tu będzie działo :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorAgaMama
    • CommentTimeNov 15th 2017
     permalink
    Dziewczyny znacie jakiś sposób na ból kręgosłupa (odcinek ledzwiowy) ?
    Miałam kilka tygodni spokoju,a od wczoraj ból wrócił że zdwojoną siła. :confused:
    -- Hubert 24.07.2009, Bruno 13.05.2013 i Igor w drodze :D
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 15th 2017
     permalink
    Aga, ja się ratowałam tapingiem. ale to fizjo. poza tym ból lędźwiowego może wynikać z obciążenia innych odcinków więc znów- fizjo.
    -- [/url]
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeNov 15th 2017
     permalink
    Lędźwie- moje nieodłączna bolączka... Terapeuta pomaga na trochę, pogarsza się jak dłużej pochodzę, jak śpię w niewygodnej pozycji. Pomagają ćwiczenia i wzmacnianie mięśni tego odcinka. A i tak często mi dokuczają, choć w sposób dość "znośny".
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeNov 16th 2017
     permalink
    Flavia melduj sie ;)
    • CommentAuthormagiczka
    • CommentTimeNov 16th 2017
     permalink
    Dziewczyny, po trzech latach witam Was ponownie i nieśmiało proszę o wpisanie na listę :-) Termin z OM 10.07.2018
    --
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeNov 16th 2017
     permalink
    Będzie obfity lipiec :D
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeNov 17th 2017 zmieniony
     permalink
    Nie ma komu listy aktualizować :shocked::wink:


    1. flavia - 30.11.2017 (chłopiec)
    2. Czarnulka_91 - 15.12.2017
    3. figowa mama - 12.01.2018 (dziewczynka)
    4. Vestin - 13.01.2018 (dziewczynka)
    5. AgaMama - 14.02.2018 (chłopiec)


    6. marzycielka7 - 23.02.2018 (dziewczynka)
    7. werisa - 28.02.2018 (chłopiec)
    8. Salinos - 07.03.2018
    9. Ratownik - 15.03.2018 (chłopiec)
    10. mangaa - 05.04.2018 (chłopiec i dziewczynka)
    11. Sabakuma - 13.05.2018
    12. momigj - 15.05.2018
    13 .justyna883 - 22.05.1018
    14. Karoolka - 02.07.2018
    15. Yoasik08 - 09.07.2018
    16. magiczka - 10.07.2018
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeNov 17th 2017
     permalink
    No lista może i marna ale też mało która z niej tu zagląda :/
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeNov 17th 2017
     permalink
    Agata - jak my tu byłyśmy 2 lata temu, to był tłum! Brak obecności na wątku przez jeden dzień, oznaczał przymus nadrobienia kilku stron komentarzy :shocked:
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeNov 17th 2017
     permalink
    No dokladnie a tu teraz bywa że przez parę dni może z jeden post nowy. Ciekawe też czym to idzie, na pewno częściowo to wina portalu i administracji (albo jej brak). Wiele mam nie zagląda na forum bo widzę głównie te same osoby i mało nowych.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeNov 17th 2017
     permalink
    bonim: Flavia melduj sie ;)


    Czuje ze pobije rekord z pierwszej ciąży... Pierwsza na liście byłam 21 dni. Miło się zaskocze jak urodze w listopadzie :bigsmile: nic się póki co nie dzieje, ale zawsze może wziąć mnie z zaskoczenia :wink: za tydzień wizyta u gina już ostatnia! Torbę wczoraj spakowałam do końca i już jestem spokojniejsza

    Treść doklejona: 17.11.17 10:10
    Na całym forum aktywności mniejsza... Ja najzwyczajniej w świecie nie mam tyle czasu co w pierwszej ciazy:)
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeNov 17th 2017
     permalink
    Flavia, mniej czasu i większe doświadczenie :wink: już tak się wszystkiego na drobne nie rozmienia :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorYoasik08
    • CommentTimeNov 17th 2017
     permalink
    czy ma kotras doswiadczenia z odklejaniem kosmowki?
    Rano pojawił mi sie jasno rozowy śluz rozciągliwy, pozniej bezowe plamienie. Pojechałam na wizytę do gina. Mam odwarstwienei kosmowki ok 5×5 mm, dzidzia urosła do 8mm i jest widoczne echo serca. Mam leżeć, brać luteinę 3×2 podjezykowo i 3×1 dopochwowo. Martwię się. Lekarz powiedział ze to niewielkie odwarstwienie i powinno byc dobrze.
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeNov 17th 2017
     permalink
    Nie wiem jak z odwarstwieniem, ja krwiak miałam. Dwa tygodnie spoczynku, luteina i śladu nie było. Więc skoro gin mówi, że niewielkie, to pewnie ma rację.
    Tylko jak u ciebie z odpoczynkiem i niedźwiganiem przy roczniaku w domu?
    --
    •  
      CommentAuthorYoasik08
    • CommentTimeNov 17th 2017
     permalink
    przez weekend mąż będzie ogarniał, a w tygodniu mama troche pomoze. Ciężko będzie nie dzwigać małego tym bardziej ze jest z niego niezla przylepa.
    Karolciat- duzy ten krwiak u Ciebie byl?
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeNov 17th 2017
     permalink
    Yoasik, synek mobilny? Zawsze możesz go prosić żeby przyszedł do Ciebie i się wyprzytulac..
    pewnie ciężko wytłumaczyć maluchowi ze mama musi leżeć ale poleguj ile się da :)
    Pamietam ze często dziewczyny pisały na mamusiach po takich sytuacjach i odpoczynek działał cuda :))
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorYoasik08
    • CommentTimeNov 17th 2017
     permalink
    Asiula, dopiero co zaczal chodzic, zazwyczaj jak cos robie to przychodzi i uwiesza sie na nodze ;)
    Mam nadzieje ze bedzie dobrze.
    Wrzucilam fotke z usg pod moj wykres.
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeNov 17th 2017
     permalink
    Hahahaha :D
    Pocieszę ze to nie przechodzi u takich przylep :p
    Adaś był taki sam i do dzisiaj wisi na nodze albo jęczy żeby go nosić :p

    Treść doklejona: 17.11.17 18:24
    Dziewczyny cholernie boli mnie dziąsło.. wychodzi 8ka.. czy mogę posmarować dentoseptem A?
    Ktoś wie czy można stosować przy ewentualnej ciąży?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorYoasik08
    • CommentTimeNov 17th 2017
     permalink
    Asiula, z przeciwbólowych raczej można paracetamol. Na pewno nie ibuprofem. Jesli chodzi o konkretne żele to nie mam pojęcia.
    Trzymam kciuki zeby ciaza ładnie sie rozwinęła!
    --
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeNov 17th 2017
     permalink
    Może smaruje żelami dla dzieci na ząbkowanie? Myślę że to bezpieczne :wink:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.