Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJan 21st 2021
     permalink
    Karolajnaa gratulacje i zdrówka dla Was.
    Ten brak odwiedzin, poza wieloma minusami ma rzeczywiscie taki plus, zd wytwarza sie swego rodzaju intymna atmosfera. Ja się bardzo wyciszylam i podobalo mi sie to, zd z dziewczynami skupione bylysny na karmieniuc spalysmy, rozmawialysmy. Bez ciaglych pielgrzymek gosci. W pewnym sensie to nadalo wykątkowosci tym pierwszym dniom.
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeJan 21st 2021
     permalink
    Po dzisiejszym obchodzie położniczym - ja mogę do domu iść już. Niestety na pediatrycznym okazało się, że Natasza poleciała z wagą 10%. Pomimo, że wisiała na piersi non stop. Tak się dziś zryczałam jak przyniosła mi położna mieszankę do dokarmiania. Generalnie zasada u nas jest taka : karmię w pierwszej kolejności piersią na żądanie, do tego odciągam pokarm laktatorem tak, żeby mieć co 3 godziny porcję pokarmu (choćby parę ml) + do tego mieszanka, w proporcji - moje mleko + mieszanka = 20 ml na jedno karmienie co 3 godziny. Z każdym dniem te porcje mają być coraz większe.

    Mam pytanko do Was, myślicie, że dam radę wrócić tylko do mojego pokarmu ? Czuję się strasznie ... Serio, nie wiem czemu aż tak mnie to dobiło, ale w głowie miałam jedno - długie i szczęśliwe karmienie piersią jak przy Brunonie. Czuję, jakbym zawiodła. Pewnie to też hormony ... ale nastrój mam fatalny. Miałam nadzieję, że może dadzą mi jeszcze chwilkę, dziś czuje, że nawał się zbliża. Piersi coraz cięższe, cieplejsze. A tutaj od razu decyzja, żemieszanka też ma być i koniec.

    Szukam pocieszenia ...
    --
    •  
      CommentAuthorgosik88j
    • CommentTimeJan 21st 2021
     permalink
    Pewnie że wrócisz to dopiero początek karmienia przystawiaj i budź mała by jadła bardzo może wisi na piersi i śpi. Nie poddawaj się dacie radę a dzieci zawsze spadają na początku. Moja gwiazda też spadła i to dużo więcej bo 400g w dwóch pierwszych dobach a później ładnie przybierała pokarm musi się rozchulac.
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJan 21st 2021 zmieniony
     permalink
    Kochana moja... przede wszystkim, to dasz radę. Laktacja ruszyla, masz malutką. Nie patrz na to jak na cos wielkiego - ot, szpital ma takie metody*. Jak mi Mikołaj dostal zoltaczki i musial sie naswietlac to ze stresu, ze spi zamiast jesc tez malo mi mleka lecialo i w koncu pozwolilam dokarmic. Ale to jest tylko chwilowe!
    Dwa przyklady dla podniesienia Cie na duchu, ale z życia wzięte o bez kitu:
    1) Urodzilam Marysie w 32tc, rozkrecilam laktacje wylącznie laktatorem. Dziecko do poersi dostalam po 2 tyg. Mimo 3 tyg mieszania raz cycek raz butla (bo dojezdzalam do niej), przestawila sie potem na kp szybko. Tylko od razu odstawilam butle w domu.
    2) moja znajoma rodząca ze mną, tak rozkrecila laktacje Laktatorem po jednym dniu, że pamietam jak cale parapety w sali obstawila mlekiem 🤣
    Poczytaj szybciutko o metodzie 7-5-3 i tak odciągaj. A jak Cie wypuszczą to od razu butle schowaj i tylko cycek.
    Przede wszystkim jednak nie zawiodłas, gluptasie ❤️ Mała moze nie miec jeszcze sil na wfektywne ssanie, moze tez miec wysoka bilirubine wlasnie. Wazne, ze masz pokarm. A to dokarmianie to tylko DORAŹNE rozwiązanie.
    .
    *) dziwię sie, ze kazą mieszac obydwa pokarmy. Alw nie ma co sie nad tym rozwodzic. Nie wplyniesz na zasady w szpitalu, chyba zw ktos ma sile i energie na klótnie z personelem. Zapewne nie masz i ja tez bym nie miala.
    Jak rozumiem, jak tylko mala zacznie przybierac, to mozesz odstawic butle, prawda?
    Zobaczysz, ze bedziesz dlugo karmic jak przy Brunonie. Ide o zaklad. A jak nie, to normalnie pokażę tu gołe cycki. 🤝
    Teraz smutki to pewnie tez hormony, mnie tez paskudnie dopadly tylko w domu już.
    Przytulaj malą i przystawiaj. Trzymam kciuki i jesteśmy tu z Tobą. 💪
    •  
      CommentAuthorgosik88j
    • CommentTimeJan 21st 2021
     permalink
    Mi też córkę kazali dokarmiać a w domu już tylko była na piersi
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeJan 21st 2021 zmieniony
     permalink
    Dziękuję Wam z całego serca :heartbounce:

    Jak rozumiem, jak tylko mala zacznie przybierac, to mozesz odstawic butle, prawda?


    W zasadzie jeśli uda mi się odciągnąć całą porcję mojego mleka to w ogóle nie muszę dawać mieszanki. Ale póki co laktatorem ściągam max 6 ml z obu piersi. Zatem 14 ml musimy podać mieszanki.
    A kiedy będę mogła zupełnie odstawić butlę to już nikt nie powiedział. Na pewno pierwsze co śmigam do doradcy laktacyjnego, u Brunona za krótkie wędzidełko też nam ciut mieszało szyki na początku. Mimo, że szpital ten sam to sporo się zmieniło przez tych 7 lat. Wtedy Brunon mi też zleciał z wagi, ale kazali tylko przystawiać co chwilę. Nikt mi nie wjeżdżał z mieszankami, butelkami itp. I w 5 dobie przyrost był 100 g na wadze, właśnie po nawale. Bardzo liczę na to, że się uda ...

    Raz jeszcze dziękuję za każde słowo otuchy Dziewczyny. Jesteście niezastąpione.
    --
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeJan 22nd 2021
     permalink
    Karolajnas!!!
    Dasz radę Dziewczyno!
    Nie martw się, to są początki, a te wiadomo bywają trudne.

    Ja, będąc z Lil w szpitalu miałam zgoła odwrotną sytuację.
    Mała wisiała na cycu, ale ten jej nie wystarczał i tak dala japsko, że cały oddział mi współczuł... Ja juz nie wiedziałam co robić i płakałam razem z nią 😣
    W końcu poszłam poprosić, z ciężkim sercem i duszą na ramieniu o mieszankę, a te Pindy kazały mi napisać oświadczenie w dokumentacji medycznej, że "proszę o podanie mieszanki mleka modyfikowanego 10 ml, WBREW ZALECENIOM"- pisząc to i podpisując czułam się jak przegrana... jak wyrodna matka...
    Płakałam po tym juz z innego powodu..., Młoda po mieszance zasnęła na 6 godzin, a ja lamentowalam.
    W szpitalu, w którym rodziłam kładą ogromny nacisk na kp, ale to tak, że aż do przesady...
    Drugiej nocy poszłam wcześniej po mm, bo już nie dawałam rady, a sytuacja z poprzedniego wieczora się powtórzyła.
    I trafiłam na położną, która nie dość, że dala mi mm, to w razie konieczności kazała przyjść po więcej i rano sama mi przyniosła.
    Dziecko odmienione, wyspane, najedzone, matka spokojna - zupełnie inna bajka.
    Po powrocie do domu mm podałam dwa razy, dwa razy w nocy właśnie, ale to pierwszej i drugiej nocy w domu- od tamtej pory, odpukać nie musiałam juz się ratować mm, aczkolwiek co wieczór stoi butelka z wodą w podgrzewaczu i naszykowane, odmierzone mm... tak na wszelki wypadek...

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 22.01.21 08:30</span>
    A, no i Twoja dziewczynka urodziła się wcześniej, wiec na mm, mimo wszystko lepiej będzie przybierać, a Ty odciągaj, ró swoje i się nie przejmuj - za jakiś czas będziesz tu pisać, jak poradzić sobie z nawałem :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeJan 22nd 2021
     permalink
    karolajnas, dają mm czy wzmacniacz pokarmu? Mój synek dostawał wzmacniacz do każdego mleka i tak koksował z wagą. Może to jest opcja?
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
  1.  permalink
    Hej,mogę dołączyć :bigsmile:
    Termin mam na 5 maja i spodziewam się trzeciego synka:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorgosik88j
    • CommentTimeJan 22nd 2021
     permalink
    1. czarna84 (am-71) - 17.01.2021 r., wg ostatniego USG 14.01.2021 (dziewczynka)
    2. Haniask - 02.02.2021 r.
    3. Gosik88j - 6.03.2021r (dziewczynka)
    4. Malinka201666 - 5.05.2021 (synuś)
    5. Sliwson - 01.08.2021r
    6. Wikipioste - 04.09.2021 r.

    Treść doklejona: 22.01.21 16:23
    Obe możesz coś więcej na ten temat napisać co to za wzmacniacz dosypuje się go do mleka mamy czy jak ??
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeJan 23rd 2021
     permalink
    Śpieszę donieść, że nawał mam :) Z jednej piersi laktatorem 50 ml w niecałe 5 minut ściągam. Dziś na wadze ten sam pomiar co wczoraj, dlatego nas nie puścili do domu. Żółtaczka na poziomie 10,4. Wczoraj 10,6.
    Mówią, że może jutro ... Dziś dostawiam ją do piersi na 10 minut max, żeby nie zasnęła, a później ściąga 40 ml z butelki mojego pokarmu. Raz zawołała w międzyczasie pierś, to opróżniła całą i zasnęła. A tak budzi się raczej co te 2,5 godziny zatem na te planowane karmienia. Zobaczymy co jutro powie waga ... Mam wrażenie, że baby blues u mnie zaczyna działać. Raz się cieszę, raz ryczę. Raz czuję, że jest super, za chwilę wyrzuty, że żadna ze mnie matka, bo nie karmię tylko piersią. Naprawdę jest ciężko. Dodatkowo znów emocje dozowane jak z porodem. Wtedy też non stop zmieniali termin cięcia, co obchód to inny pogląd. Teraz do samo z pediatrami. Każdego dnia inny i każdy ma inny pogląd. Już sama zaczynam się bać, że może za wcześniej na wypis ... A za chwilę wariuję na myśl o kolejnych dniach tutaj.

    Ciężki przypadek ze mnie Dziewczyny ... :(

    Dziękuję Wam za rady, za pocieszenie. Bardzo chciałabym móc się na spokojnie cieszyć tym macierzyństwem. Tyle lat czekałam :(

    Pozdrawiam Was serdecznie.
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJan 23rd 2021
     permalink
    karolajnas, trzymam kciuki!
    Krysia przez pierwszą dobę nie chciała jeść nic, przez infekcje. więc nie rozkręcała się laktacja. Po badaniach trafiła na oiom, tam dostała taką baterię leków, ze sama wyraziłam zgodę na podanie mieszanki, zwłaszcza że nie miała wcale siły ssać piersi. ja załamana obrotem spraw, nie umiałam korzystać z laktatora, uciągałam w pól godziny po kilka kropel. Na szczęście ordynator mnie pocieszał, ze za każdym razem będzie więcej. I kazał te krople podawać. Kazał chodzić i karmić piersią. Ja nie umiałam, pielęgniarki nie chciały pomoc. Ordynator kazał mnie wzywać na karmienie, ale niektóre były takie france że nie wołały, a jak przychodziłam to słyszałam, ze już podały mieszankę... Sytuacja się zmieniła, jak ordynator mi załatwił przeniesienie do sali visa vi oiomu. 3 dnia trafiłam na pielęgniarkę, która mi pomogła. Przyniosła dziecko, mieszankę, pomogła przystawić. I kazała właśnie najpierw karmić z piersi ile się da, a potem podawać butlę. Miałam problem, bo tego jak karmić butelką też mnie nikt nie nauczył. I tak 3 dniowa Krysia wciągnęła 50 ml na raz, już po piersi! Ale potem po woli było coraz lepiej. Po 8 dniach w szpitalu, choć nawału nie miałam, wychodziłyśmy już bez butelki.
    A babybluesem się nie przejmuj, zwykle mija. Ja oba porody miałam w czasach epidemii grypy, w tym przy Krysi była "świńska" i cały szpital zamknięty, też byłam sama. Martwiłam się brakiem pokarmu, złymi rokowaniami dziecka (w pierwszym dniu po wynikach), tym, że ne mam się komu wypłakać. Do tego nie czułam tego przypływu miłości, musiałam się sama przekonywać, ze kocham swoje dziecko... Ale to przeszło. Z pewnością i u ciebie wkrótce się polepszy, zwłaszcza jak waga wzrost pokaże :)
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 24th 2021
     permalink
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeJan 25th 2021
     permalink
    gosik88j: Obe możesz coś więcej na ten temat napisać co to za wzmacniacz dosypuje się go do mleka mamy czy jak ??

    Dosypuje się do mleka kobiecego. Szału ze składem nie ma ale dziecko nie jest na samym mm. U nas były saszetki bebilon HMF. Ładnie po tym zaczął przybierać - dostawał może 1,5 tygodnia. Z tym, że moje dziecko ważyło 1420 g :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeJan 26th 2021 zmieniony
     permalink
    Dziękuję Obe, że napisałaś o tym. Już gdzieś słyszałam o tych dodatkach. No u nas w szpitalu dali mi w sumie 5 razy mieszankę dla Nataszy. Były to te gotowe buteleczki Bebilon Profutura. Ale szybko zaczął u mnie się nawał po stymulacji laktatorem i jak położne zobaczyły, że odciągam po 80 ml pokarmu to kazały szybko odstawić mieszankę i przejść tylko na moje mleko.
    Waga urodzeniowa Nataszy to 2680, najniższa waga w szpitalu jaką zaliczyłysmy w 4. dobie to 2395g. Przy wypisie było 2460. Kazano zważyć mi ją w domu na naszej wadze i kolejny raz po trzech dniach, wyciągnąć średnia. Zadowalająca przy wcześniakach to 19-28g na dobę. Tak mam w zaleceniach wypisane wszystkie wytyczne. W piątek mamy wizytę kontrolną u neonatologa, poradnię laktacyjną z oceną wędzidelka mam dopiero 10. lutego. Zależało mi na konkretnej pani doktor, u której byłam z Brunonem, dlatego musimy poczekać.
    W zaleceniach mam też, żeby karmić piersią z dodatkiem dokarmiania butelką, ale jak po jednej dobie tym systemem pani doktor zobaczyła, że Natasza przybrała 48 g to powiedziała, że muszę się nauczyć, kiedy ona jest najedzona na samej piersi, a kiedy trzeba jej dołożyć butelkę. I faktycznie czasem ma tak, że pierś opróżni mi do zera, nie przysypia i widzę, że do ostatniego pociągnięcia polykala ładnie, bo słuchać to bezdźwięczne „k”. Takie cycowanie trwa z 30 minut. A czasem po 10 już odlatuje i nawet na butelkę ciężko ją dobudzić, a na śpiocha się strasznie krztusi, a mnie to przyprawia o zawał serca.
    Zobaczymy co będzie w piątek, choć też to ważenie na trzech różnych wagach mnie martwi. Strasznie się boję, żeby nie zabrali mi jej do szpitala jak się okaże, że znów niewielki przyrost.

    Powiem Wam Dziewczyny, że to drugie dziecko, a ja się nadal wszystkim na maksa stresuję :shocked:

    Przepraszam, że zaśmiecilam wątek ... Już zmykam na odpowiedni :shamed:
    --
    •  
      CommentAuthorgosik88j
    • CommentTimeJan 26th 2021
     permalink
    Trzymamy kciuki za szybkie rozwiązanie Haniask wody jej odeszły nad ranem &&&&&
    • CommentAuthorhaniask
    • CommentTimeJan 26th 2021
     permalink
    Zgadza się :) leżę i czekam czy się rozkręci, bo spokój na razie.
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeJan 26th 2021
     permalink
    WOOOOW! No to trzymamy kciuki !
    --
    • CommentAuthorhaniask
    • CommentTimeJan 27th 2021
     permalink
    Dziewczyny, zwalniam listę. Przywitaliśmy Kubusia na świecie jeszcze wczoraj :)
    •  
      CommentAuthorgosik88j
    • CommentTimeJan 27th 2021 zmieniony
     permalink
    1. czarna84 (am-71) - 17.01.2021 r., (dziewczynka)
    2. Gosik88j - 6.03.2021r (dziewczynka)
    3. Malinka201666 - 5.05.2021 (synuś)
    4. Sliwson - 01.08.2021r
    5. Wikipioste - 04.09.2021 r.


    Co sądzicie by czarna z listy wykreślić napewno już urodziła 2 tygodnie po terminie ??
    Czy ktoś tu jeszcze zagląda??


    Aktualizuję Listę !!
    1. Gosik88j - 6.03.2021r (dziewczynka)
    2. Malinka201666 - 5.05.2021 (synuś)
    3. Sliwson - 01.08.2021r
    4. Wikipioste - 04.09.2021 r.
    •  
      CommentAuthorAnula85
    • CommentTimeFeb 27th 2021
     permalink
    obe: [/quote][quote=obe]

    obe pani synek jest wcześniakiem tak??? Jak się rozwija czy jest zdrowy ???
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeMar 1st 2021
     permalink
    Tak, jest wcześniakiem z 32 hbd. Miał dużo obciążeń ale raczej łagodnych (w porównaniu z tym co mogło się przytrafić). Na początku stycznia został oficjalnie uznany za wyleczonego z niedoczynności wcześniaczej tarczycy (parametry zaczęły być w normie). Ma zaburzenia SI (ale zgodnie z dzisiejszą wiedzą wszyscy mają ;)). Rozwija się prawidłowo, mowa ruszyła po zabiegu laryngologicznym i teraz buzia mu się nie zamyka. W przedszkolu nie ma problemów, nie mają uwag, chwalą za zdolności matematyczne.
    Prawda jest jednak taka, że z wcześniactwa się nie wychodzi nigdy :( I nigdy nie wiadomo kiedy coś zacznie szwankować.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMar 4th 2021
     permalink
    To prawda. U nas Marysia też z 32tc. Wyszła niby bez szwanku, poza wzmozonym napięciem miesniowym i asymetrią, ale to akurat i donoszonym sie zdarza.
    Stety/niestety, byla moim pierwszym dzieckiem, więc dopiero z perspektywy dwóch kolejnych donoszonych dzieci widzę, że to dlugotrwale narażenie na procedury bólowe w szpitalu poskutkowało jej ewidentną nadwrażliwością na dotyk. Pierwszy raz się sama przytuliła bez naszej zachęty jak miala 2,5roku, doskonale pamiętam, bo aż się wzruszyłam wtedy. Jazdy w foteliku byly jednym wielkim piskiem, potem wszelkie ubieranie się, wszystko drapalo i cisnelo.
    Ale byla moim pierwszym dzieckiem, skupialam sie na obsłudze, wiadomo. Po czasie uslyszalam wyklad pani profesor neonatologii, ze dzieciaczki codziennie kłute m, cewnikowane etc potem wlasnie bywają nadwrażliwe na dotyk. Do nie tyle zaburzenie SI, co po prostu taka pozostalosc po kuracji.
    Dziewczynki wcześniaczki chyba są tez jakos bardziej obciążone zaburzeniami hormonalnymi w doroslosci, cos o tym czytalam, ale juz mi umknęło.
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeMar 4th 2021
     permalink
    Wcześniaki są w przyszłości zagrożone zaburzeniami ze strony układu nerwowego, moczowego, narządu ruchu, chorobami metabolicznymi, chorobami hormonalnymi. Trochę tego jest :(
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeMar 6th 2021
     permalink
    Dopisuję się pomału :) termin 6 sierpień, w brzuszku dziewczynka.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 6th 2021
     permalink
    Anetka rany już do Ciebie lecę!!!!!
    --
    •  
      CommentAuthorgosik88j
    • CommentTimeMar 6th 2021
     permalink
    Anetka gratulacje:)
    • CommentAuthorhaniask
    • CommentTimeMar 6th 2021
     permalink
    Gratulacje :)
    •  
      CommentAuthorgosik88j
    • CommentTimeMar 7th 2021
     permalink
    Zwalniam listę
    Lia urodzona 7.03.2021 o godzinie 5:25 waga 3660g 54cm
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeMar 7th 2021
     permalink
    Gratuluje i dziekuje :)
    --
    •  
      CommentAuthorgosik88j
    • CommentTimeMar 7th 2021
     permalink
    Dziękujemy:)
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMar 7th 2021
     permalink
    _Aneta_: Dopisuję się pomału :)

    hahha no proszę, jak się rocznik pierworódek z 2011 wysypał :)))
    .
    Gosik gratulacje i teraz dużo zdrówka i spokoju!
    • CommentAuthorAnesta
    • CommentTimeMar 8th 2021
     permalink
    Hej
    Zastanawiam się czy lepiej kupić czy wypożyczyć detektor tętna płodu.
    Podzielcie się jakich używacie ( jak marka i czy są kupione czy wypożyczone) i jak się sprawdzają przy około 20 tyg ciąży.
    Z góry dzięki
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeMar 8th 2021 zmieniony
     permalink
    Magdalena: hahha no proszę, jak się rocznik pierworódek z 2011 wysypał :)))

    Tak, Teo zapraszamy :P u nas to taka hmm...Niespodzianka :)
    .
    Anesta: Zastanawiam się czy lepiej kupić czy wypożyczyć detektor tętna płodu.

    Mam, używałam w poprzedniej ciąży ale powiem szczerze że bardziej stresujące niż to warte, zanim znalazłam tętno to na zawał schodziłam...Mam Taki https://allegro.pl/oferta/medyczny-detektor-tetna-plodu-ktg-jpd-10s6-nowy-10168468865?reco_id=c19fc6b0-8043-11eb-8095-b8ca3a6ab0c8&sid=0e7a5475e04eefd78184d559df6fb9f87c889ad5ac94196dac75ac99722370c3&bi_s=archiwum_allegro&bi_c=Product&bi_m=reco&
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 8th 2021
     permalink
    Anetka ja Cię bardzo przepraszam i ślicznie proszę o nie krakanie :devil:
    Nie ma takiej siły która by mnie zmusiła do pchania się ponownego w pieluchy i w noworodki.
    Warsztat zamknięty na wieki :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 9th 2021
     permalink
    Jak to niespodzianka? Bez wykresu?
    --
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeMar 10th 2021
     permalink
    Amazonka: Jak to niespodzianka? Bez wykresu?
    --

    Tak niespodzianka, nie znasz mnie, moich historii oraz moich wykresów. Z resztą nawet jakbyś spojrzała to Tobie nie powie on nic. Tylko ja znam swoje ciało i swój organizm i za dużo do rzeczy tu SAM wykres nie ma.
    .
    TEORKA: Anetka ja Cię bardzo przepraszam i ślicznie proszę o nie krakanie
    Nie ma takiej siły która by mnie zmusiła do pchania się ponownego w pieluchy i w noworodki.
    Warsztat zamknięty na wieki

    Taaaa też tak sądziłam od dłuższego czasu :bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorWikipioste
    • CommentTimeMar 10th 2021 zmieniony
     permalink
    Aneta super :) Ja też pewnie w sierpniu będę rodzić, że względu na planowane cc. Ja swoje też nazywam niespodzianką, choć z wykresem. Ale moja historia wskazywałaby, że się tak szybko nie uda :) życzę Ci powodzenia, a Amazonką się nie przejmuj :)
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeMar 10th 2021
     permalink
    Wikipioste: Aneta super :) Ja też pewnie w sierpniu będę rodzić, że względu na planowane cc. Ja swoje też nazywam niespodzianką, choć z wykresem. Ale moja historia wskazywałaby, że się tak szybko nie uda :) życzę Ci powodzenia, a Amazonką się nie przejmuj :)

    Gratuluję więc :)
    Ja również cc i to trzecia :angry:
    Nie przejmuje się bo jestem tu od 11 lat i znam jej tok myślenia i zachowania, stąd moja odpowiedź. Normalnie nie odpowiadam w ten sposób ale....ech nie ma co ciągnąć tematu :wink:
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeMar 10th 2021
     permalink
    Każda ma jakąś swoją "niespodziankę".
    Wojtek też nią był, bo po 2 latach starań dałam się namówić na obserwacje, ale głownie po to, żeby wyznaczyć odpowiednie dni cyklu do odpowiednich badań hormonalnych, co to mi miały wyjaśnić, czemu ciągle nic... I wszystko działo się tak, jaz zawsze, z tą różnicą że mierzyłam i zapisywałam.
    I z tego pierwszego obserwowanego cyklu w życiu mam wymarzonego synka :bigsmile:

    Wielkie gratulacje dziewczyny!
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMar 10th 2021
     permalink
    Jahahaha, Aneta, no to tym bardziej witaj w klubie Niespodzianek ;) Środa też Ci rękę poda. I karola j.w.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 11th 2021
     permalink
    Nie, nie każda ma niespodziankę. Reguła na 28dni to planowane ciąze.
    Aneta, nie muszę Cię znać. Czemu ciążę nazywasz niespodzianką?
    Wikipioste, wystarana i zaplanowana ciąża to nie niespodzianka.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 11th 2021
     permalink
    Dziewczyny ja myślę wiem o co chodzi Amazonce. Wydaje mi się że o nazewnictwo.
    No bo faktycznie trudno te Wasze ciąże nazwać niespodziankami, skoro uprawiałyscie stosunek bez zabezpieczenia i pozwalałyście partnerom na wytrysk w środku :peace:
    Ciąża niespodzianka byłaby wtedy, gdyby pojawiła się mimo stosowania antykoncepcji, która zawiodła albo mimo braku współżycia.
    Ale to wtedy trzeba by było nazwać cudem raczej :rolling:


    Ja wiem co Wy macie na myśli pisząc o ciąży niespodziance, ale rzeczywiście trzymając się nomenklatury nazewnictwa no to jednak nie do końca te ciąże są niespodziankami :wink:
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeMar 11th 2021
     permalink
    Teo, ja wiem o co tobie chodzi, o co Amazonce chodzi i o co chodzi dziewczynom. Ale sorry, jak najpierw prawie 5 lat po ślubie stajesz na głowie (to akurat nie o mnie) i nie zachodzisz w ciążę, robisz laparo, usuwasz endometriozę, operujesz męża (i tu już można się połowy słówek czekać bo nikt, prawie nie operuje wlasnego męża ani sam sobie nie robi laparo) i nic. Uznajesz że "chyba jesteście bezpłodni" i odpuszczasz a tu nagle pyk, to jednak można to nazwać niespodzianką. Bo się nie spodziewałaś...
    Nie nazwałaś nigdy prezentu od męża "niespodzianką" bo oczywistym jest że na urodziny musi je przynieść, więc jaka to niespodzianka? Nie wiem czy trafiony przykład, bo u mnie byłaby prawdziwa niespodzianka 😜, ale mimo wszystko.
    Nie ma sensu drążyć tematu bo ja wiem jakie masz zdanie, kilka lat temu w podobnej sytuacji była tu ostra dyskusja i nie ma po co jej powtarzać.
    Nie raz i nie dwa świadomie używamy słów zmieniając im nieco pierwotne znaczenie i to już weszło do zwyczajowego obiegu.
    Doskonale wiemy że Amazonka lubi wtykać kij w mrowisko i czepiać się semantyki.
    Ale tu nikt już nie pisze o wpadkach czy wypadkach.
    Tylko o "niespodziance" bardzo miłej i radosnej...
    I sugeruję jednak wrócić do głównych założeń wątku 😀
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 11th 2021
     permalink
    Coś Ty. Była dyskusja ostra kiedyś? Ja nie pamiętam nic, serio :rolling: :rolling:
    No ale jak mówisz to widocznie było i nie ma co wracać.


    Amazonka już tak ma, że jako przykładna użytkowniczka tego forum się czepia. Bo ona mam wrażenie myśli, że te wszystkie co pozachodziły prowadziły wnikliwe obserwacje. Mierzyły temperaturę, sprawdzały śluz, wyznaczały skok etc :tooth:
    A prawda taka, że już chyba 85 % użytkowniczek ich nie prowadzi tylko są tutaj bo jest fajnie, można pogadać i przede wszystkim dlatego że nawiązały się przyjaźnie i jest miło :wink::cheer:
    --
    •  
      CommentAuthorWikipioste
    • CommentTimeMar 12th 2021
     permalink
    Amazonko Rozróżnij dwa słowa. Niespodzianka i wpadka to nie to samo, a Ty widzę, traktujesz te słowa równoważnie!

    Treść doklejona: 12.03.21 14:46
    A do tego, tak jak Teorka pisze, nie każdy prowadzi uważne obserwacje, co powinnas wiedzieć, wchodząc na wszystkie możliwe wykresy...
    •  
      CommentAuthormamiNJBPDA
    • CommentTimeMar 12th 2021
     permalink
    Gratulacje gosik88j!!!
    •  
      CommentAuthorsliwson
    • CommentTimeMar 14th 2021
     permalink
    Aktualizuję listę bo już znamy płeć 😊💕

    1. Gosik88j - 6.03.2021r (dziewczynka)
    2. Malinka201666 - 5.05.2021 (synuś)
    3. Sliwson - 01.08.2021r (dziewczynka)
    4. Wikipioste - 04.09.2021 r.
    --
    •  
      CommentAuthorgosik88j
    • CommentTimeMar 14th 2021
     permalink
    Ja już urodziłam hehe

    Treść doklejona: 14.03.21 17:20
    Ja już urodziłam hehe

    1. Malinka201666 - 5.05.2021 (synuś)
    2. Sliwson - 01.08.2021r (dziewczynka)
    3. Wikipioste - 04.09.2021 r.
    --
    •  
      CommentAuthorsliwson
    • CommentTimeMar 14th 2021
     permalink
    Gosik przepraszam🙈 zgapiłam się!🙃
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.