Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorpetunia509
    • CommentTimeOct 1st 2014
     permalink
    lija: Problemy ze snem niestety nie minęły i jak się w nocy przebudzę to nie mogę zasnąć. Wkurza mnie wtedy wszystko i wszyscy!!


    A u mnie dopiero się zaczęły.. bolą mnie krzyże , biodra i kolana:devil: Jak tylko się przebudze mała zaczyna się wiercić i kopać. W efekcie czego brzuch mi twardnieje i o ponownym zaśnięciu nie ma mowy.

    Kiarus a ja dla odmiany powiem nie spiesz się...tak nas mało w tym pazdzierniku rodzi , dotrzymaj nam jeszcze towarzystwa:tongue: Annie też niebawem się rozpakuje... ah pozostanie mi rodzić w samotności:sad: no albo poczekać do listopada:wink:
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeOct 1st 2014
     permalink
    kiarus, życzę, żebyś już po tym ktg jednak szpitala nie puszczała, a najdalej jutro obwieściła radosną nowinę :)

    Ja noc miałam kiepską, coś mi się w brzuchu bulgotało, przelewało, co chwila wstawałam do toalety.
    Do tego potwornie chciało mi się pić. Zasnęłam wreszcie nad ranem i zaspałyśmy do przedszkola...
    Za nieco ponad dwie godziny jadę na zajęcia do szkoły rodzenia - pogadam sobie trochę z położną.
    Mój prowadzący kazał z nią skonsultować te moje nieszczęsne żylaki w temacie ćwiczeń i ogólnie wysiłku.
    Wczoraj wzięłam sobie lusterko, żeby je zobaczyć i... wolałam tego nie oglądać.
    Mimo wszystko nadal mam nadzieję, że jak przyjdzie co do czego nie będą chcieli mnie kroić. Mój prowadzący też wolałby sn, ale mówi, że się wypowie pod koniec ciąży, jak zobaczy, ile jeszcze urosną.
    Mogłyby już takie zostać.
    Ale nie wiem co będzie, jak mały zejdzie w kanał. Póki co mam wrażenie, że leży poprzecznie. Usg za tydzień, ale może poproszę dziś położną, co by go wymacała.

    annie, a szew może spaść sam, zanim ci go zdejmą? I tak długo wytrzymaliście, a Wojtek kawał chłopaka. Krysia 37t3d ważyła 2420 :)
    I tak jej zostało, niedawno przekroczyliśmy magiczną granicę 14 kg :)
    --
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeOct 1st 2014 zmieniony
     permalink
    Tak w temacie ;)
    https://www.facebook.com/video.php?v=819419521413061
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeOct 1st 2014
     permalink
    Właśnie opowiadałam mojej mamie o porodzie w aucie i że chyba poproszę kogoś z rodziny, żeby pomieszkał z nami w terminie porodu, a ona powiedziała mi, ze też drugi poród ekspresowy miała, że do końca nie wierzyła, że to "smyranie", które czuje to skurcze porodowe, a do tego przypomniała mi, że moja kuzynka drugie dziecko urodziła w domu, że pogotowie dojechało po wszystkim :shocked: Hehehe... No nie pocieszyła mnie!
    Tak sobie myślę, że dobrze, że na Śląsku mieszkam, to zawsze "jakiś" szpital po drodze się znajdzie, w razie W... Chociaż w Wawie też pewnie szpitali jest trochę... ?
    A tak na poważnie... W razie gdyby, to co się robi po urodzeniu dziecka w samochodzie na przykład? Odśluzowuje się buzię i zwiększa prędkość jazdy? :crazy:
    --
    •  
      CommentAuthorladybird27
    • CommentTimeOct 1st 2014
     permalink
    Yvoonne: https://www.facebook.com/video.php?v=819419521413061



    o Boze az mnie ciarki przeszly !!!
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeOct 1st 2014 zmieniony
     permalink
    Livia spróbuj ćwiczeń, może akurat. Myślę, że nie zaszkodzą, a nóż Młode fiknie. :wink:

    Treść doklejona: 01.10.14 11:01
    Ola ja ze szkoły rodzenia zapamiętałam by zwrócić uwagę na to, by łożysko było na niższym poziomie niż dziecko ale nie pamiętam czemu. :shamed:
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeOct 1st 2014
     permalink
    Ja tam nie,wiem co,sie,robi ale tak naprawdę to chyba je sie tylko ogrzewa i pędzi dalej bo przecież pierwszy oddech jest dopiero po odcięciu pępowiny, czy źle gadam?

    livka no to slabo z ta twoja macica to moze poćwicz poki dziecko male, moja znajoma w zeszlym roku chciala obrócić dziecko ale wlasnie z powodu krótkiej pępowiny bylo to nierealne. Wiadomo co ma byc to bedzie

    Treść doklejona: 01.10.14 11:05
    A no i oczywiscie ze w warszawie twz kilka szpitali ini minęli karowa i jechali dalej do Zofii
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeOct 1st 2014
     permalink
    mangaa: by łożysko było na niższym poziomie
    :rolling: taaa, o łożysku w ogóle nie pomyślałam...
    Chyba muszę poczytać, chociaż pewnie w razie porodu w aucie, to miałabym gorącą linię z porodówką :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeOct 1st 2014
     permalink
    mkd: Ja tam nie,wiem co,sie,robi ale tak naprawdę to chyba je sie tylko ogrzewa i pędzi dalej bo przecież pierwszy oddech jest dopiero po odcięciu pępowiny, czy źle gadam?

    Źle gadasz. :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeOct 1st 2014
     permalink
    mkd: i jechali dalej do Zofii
    Padłam!:whorship:

    Treść doklejona: 01.10.14 11:08
    Na tym filmiku z fb dziecko płacze, a nie odcinali pępowiny...
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeOct 1st 2014
     permalink
    mangaa: zapamiętałam by zwrócić uwagę na to, by łożysko było na niższym poziomie niż dziecko ale nie pamiętam czemu. :shamed:


    Zdaje się, że jednak powinno być wyżej niż noworodek - po to, żeby ułatwić odpływ krwi z niego do dziecka.
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeOct 1st 2014 zmieniony
     permalink
    hydrozagadka: Zdaje się, że jednak powinno być wyżej niż noworodek - po to, żeby ułatwić odpływ krwi z niego do dziecka.

    Serio? No to bym narobiła... :tooth:

    Treść doklejona: 01.10.14 11:26
    No doczytałam tera, faktycznie musi być albo na poziomie dziecka albo nieco wyżej. Pokiciałam, dzięki za wyprowadzenie z błędu. :wink:

    Nie no łożyska nie trzeba odcinać od razu, można z nim tak nawet poginać ileś dni nawet dopóki samo nie odpadnie (wide poród lotosowy).
    --
    •  
      CommentAuthorladybird27
    • CommentTimeOct 1st 2014
     permalink
    dziewczyny czy ktoras z Was ma ciezkie nogi i bol miednicy a do tego kosci ogonowej jak sie siedzi??
    na nogi kupilam skarpety na krazenie i dzlaaja super ale z ta koscia ogonowa nie wiem co zrobic...co prawda jutro mam fizjo ale moze macie jakies doswiadczenia??
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeOct 1st 2014
     permalink
    O fuuuuuck!!! Ale ojciec niezly easy rider: prowadzil i jeszcze filmik skręcił...:shocked:
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeOct 1st 2014 zmieniony
     permalink
    ladybird27: czy ktoras z Was ma ciezkie nogi i bol miednicy a do tego kosci ogonowej jak sie siedzi??

    Jasne :wink: Do tego jak dłużej posiedzę i wstanę, to chodzę tip-topami, tak mnie boli miednica (czy stawy biodrowe, czy co to tam jest). Ciekawa jestem, co Ci fizjo powie, bo nastawiłam się, że to minie dopiero po porodzie. Jakby Ci dał jakieś ćwiczenia, to pisz... :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorladybird27
    • CommentTimeOct 1st 2014
     permalink
    to nie jestem sama widze lol
    jutro napewno napisze co mi doradzili :D

    Treść doklejona: 01.10.14 11:46
    aha a te chrzakanie w nocy jak sie z boku na bok przekrecam jest nio zle lol
    •  
      CommentAuthorkiarus
    • CommentTimeOct 1st 2014
     permalink
    Ja na ktg jadę niestety do swojego gina....więc do szpitala się nie wybieram.No chyba,że zdecyduje o konieczności.Zresztą w piątek mam u niego wizytę-to najwyżej decyzja będzie w piątek-zapewne by w poniedziałek udac się na oddział i tyle-nie liczę na nic wielkiego z jego strony-no chyba,że się przeliczę...haha
    _____
    Co do brodawek-od tygodnia mam tak bolesne,że dotknąć nie mogę i z chęcią bym stanik zwaliła bo mnie denerwuje...stoją jak antenki i każdy dotyk to ogromny ból.Wczoraj masowałam pomimo bólu i wycieka odrobinka z nich.Do tego od wczoraj mnie brodawki swędzą jeszcze a dzisiaj mam mega okrąglutkie...haha...fajne są
    ____
    No ja jednak będę pażdziernikową mamą...haha...no bo wrzesień minął i już teraz tak czy siak czy to dziś czy w następnych dniach-już nic nie zmieni.
    ____
    Dzisiaj niestety jeszcze regularnego skurczu żadnego nie miałam.No ale dzień długi i może akurat coś się rozkręci tak jak próbowało wczoraj
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeOct 1st 2014
     permalink
    Kiarus, trzymam kciuki, żeby w końcu skurcze jakoś się wyregulowały, bo się biedna namęczysz. A tak to się możesz bujać i 2 tygodnie jeszcze.

    Treść doklejona: 01.10.14 11:59
    ladybird27: te chrzakanie w nocy jak sie z boku na bok przekrecam
    No... od dwóch nocy mi strzelają kości jakby pośrodku, że w pierwszym odruchu nawet pomyślałam, czy to nie worek owodniowy mi pyknął i wody zaraz polecą. Ale nie, to tylko miednica :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeOct 1st 2014
     permalink
    Mnie biodra już teraz bardzo napitalają w nocy, muszę często zmieniać pozycję.
    A kość ogonowa wrrrr... mam to samo. :/
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeOct 1st 2014
     permalink
    Livia pisałyśmy w jednym czasie i nie zauważyłam Twojego wpisu ;> ale słuchaj poćwiczyć nie zaszkodzi, a nóż widelec fiknie kozłą ?:)

    Co do tego łożyska to też ja czytałam, że raz że powinno być wyżej dziecka tuż po urodzeniu, a dwa że w ogóle nie ma się co śpieszyc z odcinaniem pępowiny. Można to zrobić dopiero jak się do szpitala dojedzie. Ponoć dobrze jest też, gdy to łożysko obejrzy jakiś lekarz, bo wiele można z niego "wyczytać", ale nie wiem ile w tym jest prawdy.
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorDominam
    • CommentTimeOct 1st 2014 zmieniony
     permalink
    U mnie biodra też dokuczają, więc leżę raz lewa raz prawa strona ale tragedii nie ma jeszcze. Kurcze mój maluszek główką w górę, podobno do 34 tygodnia spokojnie się jeszcze może obrócić ale może już zacznę te ćwiczenia co by mu troszkę pomóc. Przyznam się, że całą ciąże siedzę sobie wygodnie w pozycji półleżącej, rozwalona, wygodnie a tu się okazuję, że lepiej dla małego do obrotu właśnie siedzieć prosto, żeby coś ten brzuch w dół też ciążył i grawitacyjnie pomagał.
    --
    • CommentAuthormagiczka
    • CommentTimeOct 1st 2014
     permalink
    Magdalena: Sądzilam, ze to nie mozliwe, by porod sie tak szybko rozwinął.

    Moja koleżanka ostatnio obudziła się o północy z bólem pleców, stwierdziła, że pojadą do szpitala (była 2 tygodnie przed terminem), urodziła skubana na izbie przyjęć jakoś koło 2:) Tak więc zdecydowanie może:)
    Livia: U mnie niestety Młode nadal głową w górze (już chyba od dwóch tygodni) i coś mi się wydaje, że nie zamierza zmieniać tego status quo.

    Nie wiem jak jest w przypadku dwurożnej macicy, ale mój Szymek był skośnie, na dupce i na głowie - wszystko w ciągu 4 dni w 38 tygodniu, więc ten;)
    OIa: Źle gadasz.
    Szymuś płakał zanim odcięto pępowinę. Nawet zanim ją zaciśnięto. Poczekali aż dobrze krzyknie i potem dopiero dali małżowi nożyczki do ręki;)

    Magdalena: Ale ojciec niezly easy rider: prowadzil i jeszcze filmik skręcił...


    A mama jak luzara - pyk, urodziła i za telefon;)
    --
  1.  permalink
    U mnie od dzisiaj oficjalnie Dziewczyna :bigsmile::bigsmile::bigsmile: widziałam dzisiaj pipkę niestety zdjęcie wyszło słabej jakości, bo moja gin ma kiepską drukarkę. Zaznaczyłam w kółko kreskę na zdjęciu i mąż musi wierzyć, że to pipka :devil::devil::devil:
    pierwszy raz miałam "ważone" dziecko i wg. pomiarów wyszło 320gr. - 19TC + 5D

    W takim razie uaktualniam listę

    1. kiarus - 30.09.2014 (dziewczynka)
    2. motylek_ola - 19. 10.2014 (dziewczynka)
    3. petunia509 - 27.10.2014 (dziewczynka)
    4. annie128 - 29.10.2014 (chłopiec)
    5. ramatha - 2.11.2014 (chłopiec)
    6. marylove - 4.11.2014 (chłopiec)
    7. biri - 08.11.2014 (chłopiec)
    8. Pandora1 - 10.11.2014 (dziewczynka)
    9. asia04108 - 13.11.2014 (dziewczynka)
    10. Yvoonne - 20.11.2014 (dziewczynka), 10. dynamitka - 20.11.2014 (dziewczynka)
    11. milka1984 - 21.11.2014 (chłopiec), 11. marycary – 21.11.2014 (chłopiec)
    12. ewulka1993 - 25.11.2014 (dziewczynka)
    13. endzi91 - 26.11.2014
    14. Ola - 01.12.2014 (chłopiec), 14. Roksana87 - 01.12.2014 (chłopiec)
    15. Livia - 03.12.2014 (niespodzianka)
    16. Haniutka - 07.12.2014 (dziewczynka)
    17. mkd - 08.12.2014 (chłopiec)
    18. marzenka1303 - 13.12.2014 (chłopiec)
    19. karolciat - 15.12.2014 ( chłopiec )
    20. ladybird27 - 18.12.2014
    21. kasiakuzniki - 22.12.2014 (dziewczynka)
    22. lija - 27.12.2014 (dziewczynka)
    23. nikoll - 05.01.2015 (dziewczynka)
    24. MamaFilipa - 09.01.2015 (chłopiec)
    25. Blanka81 - 14.01 2015
    26. _mag_ - 17.01.2015 (dziewczynka)
    27. TEORKA - 18.01.2015 (chłopiec), 27. marta50000 - 18.01.2015 (chłopiec)
    28. maxiulka - 20.01.2015 (chłopiec)
    29. zoja13 - 22.01.2015 (dziewczynka)
    30. mangaa - 24.01.2015 (dziewczynka)
    31. gingerka_ - 29.01.2015 (chłopiec)
    32. pauliśka- 31.01.2015
    33. Mónikha - 04.02.2015 (chłopiec)
    34. jagodalg84 – 09.02.2015 (dziewczynka), 34. Luba - 09.02.2015 (chłopiec)
    35. Stefka_84 - 15.02.2015 (dziewczynka)
    36. cerisecerise - 16.02.2015 (chłopiec)
    37. monaliza666 – 21.02.2015 (dziewczynka)
    38. migotynka - 28.02.2015
    39. kama27 - 01.03.2015
    40. Magdalena - 07.03.2015
    41. Ewelajna87 - 11.03.2015 (chłopiec)
    42. Moya212 - 17.03.2015 ( chłopiec)
    43. Olenka01 - 18.03.2015
    44. lecia_28 - 19.03.2015
    45. niunia32 - 23.03.2015
    46. _azja_- 26.03.2015, 46. Dorit - 26.03.2015 ( chłopiec), 46. _Isia_ -26.03.2015 (dziewczynka)
    47. Malgoska15 - 02.04.2015, 47. justyna883 - 02.04.2015
    48. bladykot - 04.04.2015
    49. Flavia - 17.04.2015
    50. blackberry - 06.05.2015
    51. agi_s - 09.05.2015
    •  
      CommentAuthorkiarus
    • CommentTimeOct 1st 2014 zmieniony
     permalink
    Ja już po ktg.
    Zapis wyglądał jak fale dunaju :bigsmile:
    Macica w ciagłej akcji skurczowej-tyle,że skurcze ciągle nieregularne.Skurcze na poziomie 20 % i trzy skurcze zapisane na 60 %
    Przynajmniej już zapis nie jest płaski
    :bigsmile:
    bo ostatnio zapisał się tylko jeden skurcz:bigsmile:

    Może moja gwiazda zechce w końcu przywitać się z nami po tej stronie brzusia:-)))
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeOct 1st 2014
     permalink
    monaliza gratulacje dziewczynki! :)

    Ponoć dobrze jest też, gdy to łożysko obejrzy jakiś lekarz, bo wiele można z niego "wyczytać", ale nie wiem ile w tym jest prawdy.Ponoć dobrze jest też, gdy to łożysko obejrzy jakiś lekarz, bo wiele można z niego "wyczytać", ale nie wiem ile w tym jest prawdy.

    na pewno dokladnie sprawdzaja czy jest cale i nic nie zostalo w srodku.
    Mi polozna chciala dac do obejrzenia, z ciekawosci, ale jak cos nie mialam ochoty ogladac.:)
    wygladalo to troche za przeproszeniem jak wątrobka...;)
    moja corka nie płakała po wyjściu z tego co pamietam, oddychała sobie spokojnie i lezala dlugo zanim
    ciachnieta byla pępowina.
    kiarus- powodzenia!
    --
    •  
      CommentAuthorkiarus
    • CommentTimeOct 1st 2014
     permalink
    monaliza666
    Gratuluję córeczki
    •  
      CommentAuthorbiri
    • CommentTimeOct 1st 2014
     permalink
    Ja tez dzis mialam.ktg tak przy okazji zrobione i zapis na poziomie 10% i 2 skurcze na 30% no ale ja to wiem ze nic mi sie nie robi czuje sie swietnie...
    -
    Kiarus a to do ciebie
    Dzis mi polozna mowila zeby wywolac porod bardzo dobre jest polgodzinne prysznicowanie bardzo ciepla woda i plecki tez. Zreszta kolezanka tez mi tak wspominala niedawno ze tak robila i w ciagu jednego dnia w ktorym miala termin tak zrobila i urodzila corcie. O 20 na izbe pojechala a o 22ej mala sie urodzila ;)
    Sprobuj moze a noz...
    --
    •  
      CommentAuthorannie128
    • CommentTimeOct 1st 2014
     permalink
    biri: Dzis mi polozna mowila zeby wywolac porod bardzo dobre jest polgodzinne prysznicowanie bardio ciepla woda i plecki tez.


    No ja taki długi prysznic sobie fundnęłam z Julianem na PC przed snem... Zanim wczołgałam się na łóżko odeszły mi wody, 2h później młody już był z nami.

    Karolcia, pytałaś o ten szew... On się już na poprzedniej wizycie okazał "obsunięty", ale trzyma dalej. To jest hmm taka fastryga na szyjce więc wypaść (jak pessar np) raczej nie powinno, ale kto to tam wie. A że ja codziennie miewam @ ciągnięcia i to takie naprawdę bolesne, lekarz powiedział, że jeśli będą trwały dłużej niż godzinę, albo staną się regularne to natychmiast na izbę, a najlepiej karetkę wzywać, bo jak główka napiera na zaszytą szyjkę to może ją po prostu rozerwać. Jeszcze dwa tygodnie i ściągną, ale siedzę trochę jak na szpilkach teraz. Każde ciągnięcie, ból nawet najmniejszy i natychmiast mi się czujka włącza. Pcha się ten mój synuś po prostu. Może się okazać, że poczuje szpital i przestanie się pchać:devil: i poturlamy się do listopada:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorkiarus
    • CommentTimeOct 1st 2014 zmieniony
     permalink
    Prysznicuję się na zmianę zimną i ciepłą wodą.Bo tak mi mówiono jak byłam w poprzedniej ciązy.Prysznicuję brzuszek i piersi,w sumie wczoraj też i plecy
    ___________
    Skurcze mam cały czas,tyle że ciągle nieregularne-bywają mocne ale to nie takie jak wczorajsze (te regularne)
    Dzisiaj postanowiłam,że gdy tylko będą co 10 minut to nie czekam dalej tylko pojadę na IP,może tam zaczną działać na szyjkę.
    __________
    W poprzedniej ciązy też był problem z rozwarciem-pierwsze wody odeszły-bez skurczów i nawet nie doznałam takich skurczy jak teraz.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 1st 2014
     permalink
    A ja mam pytanie do pocesarkowych mam w kolejnych ciążach.
    Czy jak Wasze dzieci w brzuchu się ruszają, wypinają etc to czujecie pieczenie, szczypanie i nieprzyjemne coś w miejscu blizny ?
    Bo ja tak mam i już schizuję, że sie blizna rozlezie za mocno albo coś......
    --
    •  
      CommentAuthorkiarus
    • CommentTimeOct 1st 2014
     permalink
    Teorka:Czy jak Wasze dzieci w brzuchu się ruszają, wypinają etc to czujecie pieczenie, szczypanie i nieprzyjemne coś w miejscu blizny ?
    Ja szczypania nie czułam ani pieczenia ale miałam dość często wrażenie,że boli na miejscu cięcia.Im wyżej w ciąży tym bardziej bolało w tym miejscu
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeOct 1st 2014
     permalink
    TEORKA: Czy jak Wasze dzieci w brzuchu się ruszają, wypinają etc to czujecie pieczenie, szczypanie i nieprzyjemne coś w miejscu blizny ?


    Kompletnie nie, ale może dlatego, że jednak u mnie większy odstęp między dziećmi (i mniejszy brzuch, hyhy). A kopy konkretne dostaję w dolne okolice.... I ta główka na żołądku - cuuuudne uczucie :wink:
    --
    • CommentAuthormagiczka
    • CommentTimeOct 1st 2014
     permalink
    kiarus: miałam dość często wrażenie,że boli na miejscu cięcia.


    Miałam tak, nie bardzo często i nie szczypanie i pieczenie, ale właśnie taki ból troszkę jak ten, który czułam po zagojeniu się blizny, no taki dziwny, tępy ból, wiecie na pewno o czym mówie. Natomiast nie zdarzało mi się to często, pod koniec bardziej czułam. Niekoniecznie też w trakcie ruchów dziecka, po prostu, czasem bolało. Ale u mnie też różnica 5 lat między dzieciakami.
    Za to w trakcie porodu, ojjj, czułam dokładnie gdzie się blizna zaczyna i kończy:/

    Kiaruś, zapisem skurczów to się nie sugeruj. Ja w poniedziałek miałam kolejny raz "nizinę", płasko zupełnie, a w środę urodziłam:wink:
    W trakcie porodu skurcze pisały się na 100% (właściwie na 99 bo dotąd była skala:wink:), a i tak czasem bardziej bolały te na 30%. Położna też powiedziała, żeby na ten zapis nie patrzeć, bo ważniejsze jest to, że ja te skurcze czuję, a KTG ma nas tylko upewnić, że z dzidziusiem wszystko ok.
    A co jeszcze dziwne - po oksy skurcze stały się regularne i silne (wg zapisu), natomiast mnie bolały zdecydowanie mniej niż te, które organizm fundował mi naturalnie. A tak w ogóle, to życzę szybkiej akcji - wierzę, że możesz się już niecierpliwić.
    --
    • CommentAuthorRoksana87
    • CommentTimeOct 1st 2014
     permalink
    Teorak ja mam tak cały czas, coś szczypie, swędzi, boli itp. Mówiłam mojej gin o tym ale twierdzi, że wszystko jest ok
    •  
      CommentAuthorkiarus
    • CommentTimeOct 1st 2014
     permalink
    magiczka:Kiaruś, zapisem skurczów to się nie sugeruj. Ja w poniedziałek miałam kolejny raz "nizinę", płasko zupełnie, a w środę urodziłam:wink:


    No właśnie ja na ostatnim ktg też czułam skurcze a zapis płaski.
    Ogólnie się cieszę,że cokolwiek się zaczyna zapisywać.Bo ja już zaczynałam sobie wmawiać,że to chyba nie skurcze ale,że coś mnie poprostu boli i stąd odczucia,że niby skurcze.
    Nie wiem skąd takie myśli-chyba głupieję od tych bóli :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeOct 1st 2014
     permalink
    Teo ja tak mialam, ale to juz na samym koncu, ostatni miesiac moze dwa. Nic sie nie rozchodzilo, dopiero w ostatnim tygidniu/na ostatniej wizycie cis sie tam ginowi nie podibalo.
    --
    • CommentAuthormagiczka
    • CommentTimeOct 1st 2014
     permalink
    kiarus: to chyba nie skurcze ale,że coś mnie poprostu boli i stąd odczucia,że niby skurcze.


    Ja też zauważyłam, że to czy skurcze się piszą na KTG, to zależy gdzie tą głowicę przypną. W szpitalu to już sobie sama poprawiałam, żeby dobrze było, bo mnie wkurzało, że ja się z bólu zwijam a tam nic nie pokazuje:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorkiarus
    • CommentTimeOct 2nd 2014
     permalink
    Melduję,że nocka pieknie i spokojnie przespana.
    Kulamy się dalej :bigsmile::bigsmile:
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeOct 2nd 2014
     permalink
    Teo ja Ci pisałam o tej dziewczynie co na patologii ze mną leżała, no i ona tak miała... Dlatego leżała w szpitalu ale to pod koniec było ok 35 tc

    Ja wczoraj zaliczyłam usg genetyczne
    Młode zdrowe podobno, ponad 6cm długości ( wyprzedza wymiarami termin z om o 6-8 dni)
    I okazało się ze tym razem łożysko mam na przedniej ścianie :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorlija
    • CommentTimeOct 2nd 2014
     permalink
    Czy Wam też się dziś tak nic nie chce?

    Najchętniej wróciłabym do łóżka i spała cały dzień :-(
    --
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeOct 2nd 2014
     permalink
    Ja jeszcze z niego nie Wyszłam :bigsmile: A w kuchni mąż szykuje śniadanko :swingin:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 2nd 2014
     permalink
    Dzięki dziewczyny za info nt blizny.
    Kurde mam nadzieję, ze to moje szczypanie i pieczenie nic złego nie oznacza psia mać.
    Brzuch mam bardzo duży, więc boję się że ta blizna będzie miała więcej czasu i okazji na rozciągnięcie czy tam coś :sad:
    Oby nie !
    --
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeOct 2nd 2014
     permalink
    Teo mnie tez czasem blizna szczypie lub swędzi. Musze chyba zapisać sobie info aby o to zapytać w przyszły czwartek lekarkę. ehh
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeOct 2nd 2014
     permalink
    wiesz co Teo ja nieraz mam tam dziwne uczucie... ale mała wypycha mi się w okolicach pępka na bokach i nad pępkiem dół już odpuściła pewnie tam ma głowę i już tak nie dołu nie męczy choć samo miejsce blizny jest dziwne....
    może u Ciebie wiąże się to z bliznowcem i skóra Ci boli u mnie trzeba się dobrze przyjrzeć żeby bliznę dostrzec
    -
    _mag_: Musze chyba zapisać sobie info aby o to zapytać w przyszły czwartek lekarkę. ehh

    ja też tak zrobię też 9 mam wizytę i zapytam o ocenę blizny
    -
    TEORKA: Brzuch mam bardzo duży, więc boję się że ta blizna będzie miała więcej czasu i okazji na rozciągnięcie czy tam coś :sad:

    ja brzuchol też mam ogromny....
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeOct 2nd 2014 zmieniony
     permalink
    Teo, ja na raze nic nie czuje w bliznie, ale jestem 6 tyg za Toba...
    ---
    My tez po wizycie. Łożysko niestetyciut się obliżyło zamiast się podnieść w ciągu ostatniego miesiąca, w pierwszej chwili dr powiedziała, że przoduje na szyjkę, więc zamarłam, ale potem zrobiła mi usg dopchwowe i się okazało, że jednak nie, ale jest blisko. Tak więc [jeszcze więcej] leżę i nie dźwigam i niech się nie waży już zejść niżej.
    Ale mam lepszego njusa. Chyba będziemy mieli córcię :)))) Co prawda pępowia między nogami przeszkadzała nam w badaniu i pai dro kazała poczekać na połówkowe, no ale sądzę, że gdyby miał być tam siurek, to by było widać. A tam nic nie dyndało.
    A że na poprzednim usg babka mówiła, że może być chopak i mąż się zdążył odrobinę nastawić (mimo że taaaak, znamy te wszystkie zdjęcia i grafiki przedstawiające rozwój narządów płciowych, ale wiecie jak jest, prawie każdy facet marzy o synu), to córa będzie babą z jajam jak nic ;) Chyba zostanie Baśką :wink:
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 2nd 2014
     permalink
    kasiakuzniki: może u Ciebie wiąże się to z bliznowcem i skóra Ci boli u mnie trzeba się dobrze przyjrzeć żeby bliznę dostrzec


    No może, bo u mnie blizna gruba jak sznurówka :neutral:

    Też mam 9-go wizytę i też na pewno zapytam :smile:
    Wszystkie idziemy w czwartek jak widzę hahahahaha :wink:

    kasiakuzniki: nad pępkiem dół już odpuściła pewnie tam ma głowę


    No widzisz mój karateka fika non stop, raz głowa na dole, raz na górze, więc może dlatego też jakoś mocniej tą bliznę odczuwam....
    --
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeOct 2nd 2014
     permalink
    TEORKA:
    No widzisz mój karateka fika non stop, raz głowa na dole, raz na górze, więc może dlatego też jakoś mocniej tą bliznę odczuwam...


    U mnie jest podobnie, czasami czuje jakby w poprzek brzucha leżała :D
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeOct 2nd 2014
     permalink
    TEORKA:
    No widzisz mój karateka fika non stop, raz głowa na dole, raz na górze, więc może dlatego też jakoś mocniej tą bliznę odczuwam....

    na pewno mnie strasznie brzuch bolał jak mała była nogami w dole a zmieniła pozycję jakoś chwilkę przed poprzednią wizyta czyli jakoś 22 tydzień
    -
    no 9 będziemy miały wszystkie o czym pisać:D:D:D
    ja mam usg III trym muszę sobie zrobić listę bo w gab zawsze mam pustkę w głowie
    --
    •  
      CommentAuthorMa_Rita
    • CommentTimeOct 2nd 2014 zmieniony
     permalink
    TEORKA: .Czy jak Wasze dzieci w brzuchu się ruszają, wypinają etc to czujecie pieczenie, szczypanie i nieprzyjemne coś w miejscu blizny ?
    Bo ja tak mam i już schizuję, że sie blizna rozlezie za mocno albo coś......

    U mnie blizna w jednym miejscu jest tak jakby w dołku (wklęsła) i tam czuję. Czuję też jak kicham.

    annie128 kurczę skończony 36tc, wielkie gratulacje!:bigsmile:

    Ja w szpitalu już chyba do końca (szyjka 0,9cm) zewn zamknięta wewn 2cm rozwarcia. I z córki zrobił się synek ;)
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeOct 2nd 2014
     permalink
    chce_byc_mama:
    Ja w szpitalu już chyba do końca (szyjka 0,9cm) zewn zamknięta wewn 2cm rozwarcia.

    ojejcia mam nadzieję że się wszystko uspokoi i spokojnie do 38 tyg dotrwasz!
    chce_byc_mama: I z córki zrobił się synek ;)

    co ty mówisz no to teraz będę tego 9 coraz bardziej wyczekiwać
    mam jednych znajomych co czekali na córcie a dwa dni przed na usg zobaczyli wielkie jajca i sisiora:D:D
    także kto wie:P na pewno będę kazała sprawdzić to w 4d:P
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.