Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJan 10th 2019
     permalink
    Super marion. Może specjaliści "otworzyli" wam dziecko :wink:
    Życzę kolejnych postępów.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 10th 2019 zmieniony
     permalink
    Generalnie widzimy postęp, odkąd we wrześniu trafił do żłobka - kontakt z rówieśnikami wg mnie jest bardzo ważny (zarówno dla dzieci z zaburzeniami, jak i neurotypowych - babcia czy niania nie jest w stanie tego zapewnić). Następny "skok" pojawił się po rozpoczęciu zajęć terapeutycznych - choć nie od razu, gdyż na początku było dużo nerwów i histerii, bo się buntował i stresował nowymi miejscami i obcymi osobami, które co chwilę coś od niego wymagały.

    Wczoraj na zajęciach byliśmy całą czwórką - ale w trakcie ja z mężem, na prośbę terapeutki, wyszliśmy, a został tylko Heniu. Bo zauważyliśmy, że jeśli jesteśmy przy nim, to on się mniej skupia, co chwilę podbiega, przytula się, łasi do nas, ogólnie bardziej rozkojarzony jest.
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeJan 10th 2019
     permalink
    Super!!! Powoli i do przodu.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJan 11th 2019
     permalink
    Dziewczyny a powiedzcie, w jakim wieku widziałyście pierwsze objawy autyzmu u swoich dzieci? Pytam z ciekawości. Na co trzeba zwrócić uwagę?
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 11th 2019 zmieniony
     permalink
    katka_81: w jakim wieku widziałyście pierwsze objawy autyzmu u swoich dzieci?

    U nas w wieku 1,5 roku.
    katka_81: Na co trzeba zwrócić uwagę?

    https://28dni.pl/pictures/2741748.jpg
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJan 11th 2019
     permalink
    U nas psycholog wyłapała bardzo wcześnie bo w wieku niepełnych 13 miesięcy. Przy okazji wyłapując u mnie ZA.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 11th 2019
     permalink
    U nas może też może by było wcześniej, jeśli by Frycka widział specjalista - podałam wiek 1,5 roku, bo wtedy sami stwierdziliśmy, że coś jest nie halo.
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeJan 11th 2019
     permalink
    u nas nie halo przed drugimi urodzinami. Brak chęci zabawy z innymi dziećmi, zabawa sam na sam, najlepiej to kółka od autek, ich ruch wirowy. Brak chęci rysowania. Schematy..czyli ta sama droga z przedszkola, nie wolno zmieniać miejsc odłożonych rzeczy. Patrzył się w oczy, przytulanie czy całowanie bez problemu. Mowa była ale zanikła.
    U mnie na fb wejdź to zawsze coś zamieszczam.

    Treść doklejona: 11.01.19 11:58
    Elfika - ty masz Aspergera??? Jak to lekarz zauważył????
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 11th 2019 zmieniony
     permalink
    U Frycka w wieku 1,5-2 lat były generalnie wszystkie objawy z listy na obrazku powyżej. Teraz kilka musiałabym wykreślić (w sensie, że już ich nie ma, albo coś zaczął robić, a czego nie robił wcześniej).
    .
    Ja się dziś dowiedziałam, że syn znajomej z pracy (4 latka) ma autyzm stwierdzony. Już sobie pogadałyśmy, wymieniłyśmy poglądy, problemy itp. Będzie kolejna osoba, z która można pewne kwestie skonsultować.
    Okazało się, że oni nie robili prawie żadnych badań z krwi, ale chłopiec miał EEG głowy i badanie słuchu, a także rezonans głowy. Teraz wybierają się na turnus rehabilitacyjny w komorze hiperbarycznej. W planie badania genetyczne.
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJan 11th 2019 zmieniony
     permalink
    dagus84: Elfika - ty masz Aspergera??? Jak to lekarz zauważył????

    ano mam. psycholożka wyłapała. zapytała czy przypadkiem nie mam diagnozy na co stwierdziłam, że nie ale wszystko jest możliwe. chyba po moim sposobie mówienia to wyłapała. jestem dość specyficzna, bardzo bezpośrednia itp. potem zrobiłam aspie quiz, który tu niedawno wrzucałam, a po ujowym sylwestrze kiedy to przeszłam samą siebie, kolejny. taki już używany diagnostycznie bo standaryzowany. podrzuciła na jednej z grup psycholożka, która sama ma spektrum i 2 córki z. oraz niedawno na profilu na fb psycholog na spektrum. wynik 32 w górę na 50 daje już podstawę do diagnozy ZA. ja mam 44 :P no i generalnie jak sobie zaczęłam to wszystko analizować i w głowie układać to się wszystko pięknie do kupy zebrało.
    np zawsze się śmiałam, że można mnie łatwo porwać bo ZAWSZE chodzę tą samą trasą. albo wiecznie jestem odbierana jako arogantka a nawet chamka bo mówię to co myślę :P a jak przerabialiśmy temat budowy domu to wpadłam jak w ciąg bo przez miesiąc nie robiłam praktycznie nic innego jak temat ogarniałam. miałam nawet policzone pustaki na wszystkie ściany... jak gotuję to za chiny ludowe nie wyjdę poza przepis... w moim sklepie na dziele sery-wędliny-mięso nie muszę mówić co i ile bo ZAWSZE biorę to samo. także ten. a to też taki mega skrót telegraficzny :P

    Treść doklejona: 11.01.19 13:42
    ach. i klasyczny kontakt wzrokowy :P jestem w stanie utrzymać tylko z ludźmi, których znam dość długo inaczej błądzę nim wszędzie.

    Treść doklejona: 11.01.19 13:43
    a ten wykład zajebiście dużo mi wyjaśnił.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorjakaka
    • CommentTimeJan 11th 2019
     permalink
    U nas tez minimalna poprawa, logopedka dala zestaw cwiczen/masazy i fsktycznie pojawiaja sie nowe dzwieki! Plus czytamy codziennie pucia :) nim zrobimy eeg to jednak dam mu jeszcze troche czasu, moze ta motoryka mala faktycznie potrzebuje wiecej stymulacji i czasu, ale jestem juz troche spokojniejsza. Ale przy okazji znowu sje niestety potwierdza jak ciezko o dobrego specjaliste. Bylismy u 2 logopedow i na nfz i prywatnie i nikt nie wspomnial o napieciu miesniowym twarzy. Dopiero ta 3 babka z polecenia przyjrzala sie mu uwaznie i od razu powiedziala, ze ma problem zarowno z tym jak i z jezykiem...cwiczenia moze nie sa jakies super zabawne dla dziecka m.in. masowanie jezyka, ale jakos tydzien po maly zaczal chodzic i wolac roznymi samogloskami, a dotyczchas bylo tylko eeee. Teraz jest i bam i mama i ojoj co mnie bardzo cieszy!
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 12th 2019
     permalink
    Ja u swojego syna od początku widziałam, że jest coś na rzeczy.
    --
    •  
      CommentAuthorMuriah
    • CommentTimeJan 12th 2019
     permalink
    Czy u niemowlaka można zaobserwować pierwsze objawy? Przecież takie półroczne dziecko to już bardzo kontaktowy typ, uśmiecha się, wręcz chichocze. Widać jego zainteresowanie otoczeniem, ludźmi, przedmiotami, jest kontakt wzrokowy. Czy u dzieci z zaburzeniami widać już problem na takim wczesnym etapie czy też wszystko przebiega normalnie, a potem zaczyna się cofać w okolicach tego roku czy półtora?
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 12th 2019 zmieniony
     permalink
    Muriah - ja czytałam, że można u niemowlaka. Poszukaj w internecie.
    .
    U nas kolejny sukces.
    Dziś jechaliśmy do teściów - 150 km, czasowo 2,5 h. Zawsze były cyrki z Fryderykiem - wrzaski, płacz, rzucanie się w foteliku, nawet czasami wymioty. Dziś bajka - całkowite zero histerii. 15 km przed celem jazdy dostał nagle ataku... śmiechu :bigsmile:
    Rewelacja. Jesteśmy w szoku!
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeJan 12th 2019
     permalink
    Dlatego nie wolno bać się przedszkola specjalnego. Tam ma mega pomoc, której bardzo potrzebował.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJan 12th 2019 zmieniony
     permalink
    Ja ostatnio odetchnelam z ulgą bo jednak mam w mieście państwowe przedszkole terapeutyczne. Działa od września. Bo tak to tylko prywatne punkty przedszkolne terapeutyczne niby, które nie podlegają praktycznie żadnej kontroli...
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 13th 2019
     permalink
    dagus84: Dlatego nie wolno bać się przedszkola specjalnego.

    Ja się absolutnie nie bałam. Choć zdania jeszcze nie mam, bo Fryc w specjalnym od 1 stycznia dopiero.
    U nas poprawa nastąpiła, gdy we wrześniu poszedł do żłobka (czy ogólnie mówiąc kontakt z rówieśnikami) oraz po rozpoczęciu zajęć terapeutycznych w listopadzie.
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJan 14th 2019
     permalink
    Laski help!!!
    mamy w planach turnus reha w zabajce 2 bo okazuje się, że mają terminy jeszcze na ten rok.
    problem polega na tym, że nie wiem, który wybrać bo osiołkowi w żłobie dano...
    mają fajną ofertę zarówno dla obciążeń neuro oraz dla asd więc nie wiem, które wybrać. tym bardziej, że się w połowie nakładają w ofercie...
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 14th 2019
     permalink
    Ciężki wybór Daria... Nie mam pojęcia co bym wybrała na Twoim miejscu...
    .
    Fryc miał mieć dziś EEG głowy. Ale nie pojechaliśmy...
    Wczoraj wieczorem wracaliśmy od teściów - spał całą drogę i miałam wyciszony całkowicie telefon. Nastawiłam budzik ale nie było go słychać. Mieliśmy wstać o :5:00 żeby był zmęczony do EEG, a obudziłam się przez 7:00.
    Kolejny termin za tydzień. Nastawię 3 budziki...
    •  
      CommentAuthormadziii22
    • CommentTimeJan 14th 2019
     permalink
    Elfika jeśli jedziecie do Zabajki to pisz wniosek o dofinansowanie turnusu do Fundacji Tuwima.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 14th 2019
     permalink
    Dziś Fryc był sam 2 h na zajęciach. Ponoć było spoko - miał kryzys, ale lekki, bez histerii. Bez nas lepiej pracuje, więc będzie już bez nas kolejne zajęcia odbywał.
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 18th 2019
     permalink
    Fryc już po badaniu słuchu.
    Obudzony o 5:00, w godz. 9:00-10:30 dodatkowo "wymęczony" zajęciami terapeutycznymi. Usnął od ręki w gabinecie. Dopiero wtedy założono diody i słuchawki.
    Badanie w porządku - wynik ponoć książkowy.
    Uff, kolejna rzecz odhaczona ... W poniedziałek EEG głowy we śnie.
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeJan 18th 2019
     permalink
    To super że się udało!
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 18th 2019
     permalink
    A dziś na zajęciach ułożył wieżę z 5 klocków 2 razy pod rząd. Nie było mnie przy tym, bo zostaje sam na zajęciach, ale mam dowód, bo terapeutka nagrywa nam filmiki.
    Babeczka jest niesamowita - ma super podejście do Frycka, a i on fajnie z nią pracuje (od kiedy zostaje z nią sam, jest jeszcze lepiej).
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 19th 2019 zmieniony
     permalink
    Od wczoraj Fryc podstakuje na materacu łóżka. Nie skakał dotąd wcale.
    Terapeutce, z którą pracuje, powiedziałam że chętnie ją adoptuję :wink:
    I tak cudownie patrzy nam w oczy sam z siebie...
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeJan 19th 2019
     permalink
    My mamy na początku marca badanie słuchu na razie we śnie fizjologicznym. Jak się to nie uda to zostaje narkoza, której chciałabym uniknąć :( Mam nadzieję, że się uda jak u Fryca :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 19th 2019 zmieniony
     permalink
    Obe - spróbujcie najpierw we śnie.
    Ja miałam go nad ranem obudzić i nie dać mu usnąć przed badaniem. Tak więc wczesna pobudka była - plus obiad przed badaniem. Mąż był przekonany, że nie uśnie w gabinecie - ale udało się. Był półmrok i zabraliśmy jego kołderkę i poduszkę. Wzięłam go na kolana - porozglądał się, żeby się oswoić, ale gdy go tylko przytuliłam i nakryłam kołderką, to od razu powieki zaczęły mu lecieć. Zmęczony był bardzo, więc było mu obojętne, gdzie jest. Usnął od razu. I nie odkładałam go - spał na mnie.
    Przebudził się, gdy mu babka plastry przyklejała (mało delikatnie), ale był na tyle wypompowany, że zaraz znów usnął.
    Powodzenia!
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeJan 19th 2019
     permalink
    Widzisz Marion, a się tak martwiłaś. Trzeba dać szansę dziecku. Założę się i że szpital by zaakceptował.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 19th 2019
     permalink
    Mam dzieci, to się martwię :wink:
    I szansę daję zawsze - jak nie spróbujemy, to się nie dowiemy.
    Gorzej pewnie będzie w poniedziałek - bo najpierw założą całe ustrojstwo na głowę, a potem będzie musiał usnąć. No ale zobaczymy...
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeJan 19th 2019
     permalink
    Tak, tu masz rację. Zależy czy czepek czy tylko same diody, czyli stary system. My mieliśmy jedno i drugie i wiesz, musi mieć albo gluta smarowanego, albo woda...to trwa...dzieciak się wkurza. Także wytrwałości dla Was, a jak możesz to dobrze by było aby miał krótkie włoski. My o tym nie wiedzieliśmy i diody nie bardzo się kleiły, babeczka poprawiała to non stop.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 19th 2019
     permalink
    Krótkie czyli jakie?
    Na górze głowy ma jakieś 4-5 cm, po bokach z tyłu krótsze.

    Niestety nie wiem czy będzie czepek czy same diody.
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeJan 19th 2019
     permalink
    Mój miał spore włoski i gęste i się troszkę namęczyła. U mnie to była sugestia aby następnym razem były krótsze bo to mniej stresu dla niego. Teraz to go będę obcinać tak na chłopca króciutko.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 19th 2019
     permalink
    Leee moj miał włosy do pasa i żadnych problemów nie było. Nawet podczas eeg 24h.
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeJan 20th 2019
     permalink
    U nas badanie ABR jest robione na oddziale szpitalnym, w nocy :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 21st 2019 zmieniony
     permalink
    EEG nieudane :sad:

    Dał sobie założyć czepek (trochę wariował, ale krótko) i usnął z nim, ale obudził się po 15 minutach z wrzaskiem. I nie dał się uspokoić oraz tym bardziej znów uśpić. Co chwila łapał się za krocze - zerknęliśmy na szybko, ale niczego nie zauważyliśmy. Po powrocie do domu chciałam go położyć na drzemkę, ale jak zasypiał, to po 10 minutach się budził z krzykiem trzymając za krocze. W końcu rozebrałam go i zaczęła dokładnie oglądać siusiaka - nic nadal nie było, ale nagle zaczął sikać i sikał okropnie długo. Chyba się zablokował ze stresu przy tym EEG i nie mógł zrobić siku - i pęcherz go bolał. Po zrobieniu siku od razu się uspokoił.

    Co do badania EEG - kobieta obsługująca sprzęt powiedziała, że być może lekarz da radę ocenić to, co się zapisało (ok. 10-15 min. więc trochę krótko, bo miało trwać 45 minut). Mam jutro dzwonić i się dowiem.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 22nd 2019
     permalink
    15 minut to tyle co nic, ale dobre i to. Chociaż będzie można ocenić stan przy zasypianiu, pierwsza fa, e i stan przy wybudzaniu. Natomiast myślę, że warto za jakiś czas powtórzyć.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 22nd 2019 zmieniony
     permalink
    Else: Chociaż będzie można ocenić stan przy zasypianiu, pierwsza fa, e i stan przy wybudzaniu.

    O ile stan przy wybudzaniu (z wrzaskiem) będzie odnotowany, to przy zasypianiu nie. Zapytałam na początku babkę, czy będzie założony czepek od razu, żeby uchwycić fazę zasypiania, ale powiedziała, że nie będą tej fazy "łapać". Czepek mimo to mu założyła przed zaśnięciem i nie podpięła od razu kabli do urządzenia. Dopiero jak usnął. Byłam więc zaskoczona.

    Wczoraj nie pisałam Wam szczegółów.
    Pracownia eeg dramat - klitka, ciasnota okropna. Babka nic nie mówiła - na moje pytania odpowiadała jedynie tak lub nie. Drącemu się Fryckowi założyła czepek i w takim stanie czekaliśmy nie wiadomo na co, bo nikt nic nie mówił. Jakiś lekarz siedział przy kompie i coś w nim gmerał. Jak się dokładniej przyjrzałam, to gość był chyba po wylewie, bo cały czas robił dziwne miny i wystawiał język, dziwnie ruszał się na fotelu, ręce mu skakały (nie kontrolował tego zupełnie) - przez to wszystko nie mógł trafić myszką, tam gdzie chciał. Trwało to z 15 minut. W tym czasie czekaliśmy - ja z płaczącym Fryckiem na rękach. W końcu pytam czy mam go usypiać, czy jak - odpowiedziała baba że tak. A tu lampy pozapalane, okno niezasłonięte... Poprosiłam o przyciemnienie, to tylko światło zgasiła.
    Masakra. 90 zł za porażkę, jakiej dawno nie widziałam... Pracownia eeg w szpitalu w Żarach - omijajcie z daleka.

    Z tego wszystkiego zapomniałam dziś zadzwonić i zapytać czy coś z tego będzie...

    Sprawdzę jeszcze w innej pracowni - jak okaże się taka sama beznadziejna, to odpuszczam. Na lutową diagnozę pojedziemy więc raczej bez wyniku eeg. Chyba, że na diagnozie będą nas cisnąć, to spróbujemy później, na wiosnę lub latem.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 22nd 2019
     permalink
    To niedobrze, że na zasypianiu nie było czepka. U nas zawsze zakładają jeszcze w czuwaniu.
    --
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeJan 22nd 2019
     permalink
    My też mieliśmy czepek w każdej fazie. Zasypianie, sen i wybudzenie.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 22nd 2019
     permalink
    Porażka i tyle. Całościowo.
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 23rd 2019
     permalink
    Dziewczyny - do kiedy można korzystać z WWR i Za Życiem?
    Na razie bazujemy na Opinii z PPP - gdy Fryc skończy 3 lata, to ponoć muszę się postarać o Orzeczenie z PPP. I co wtedy? Znów trzeba składać nowe wnioski o WWR i Za Życiem do placówek, z usług których korzystamy?
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 23rd 2019
     permalink
    Wwr jest do czasu rozp.nauli w szkole
    -- ;
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 23rd 2019
     permalink
    Wwr jest czyms innym niz orzeczenie.jak fryc pojfzie do przedszkola to statasz sie o orzeczenie o ks.i xalatw sobie orzeczenie o niepeln.ale to musosz miec diagnoze.
    -- ;
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 23rd 2019
     permalink
    Ewasmerf: ale to musosz miec diagnoze

    Tak, wiem.
    .
    Kurde - oglądałam właśnie filmiki ze żłobka, o naganie których oprosiłam panie. Miało być nagrane jego zachowanie wśród dzieci - na 14 filmików, tylko 2 jest takie. Reszta to jedzenie (3 filmy jak je rosół dłońmi...) i aż 9 jak jest w ataku histerii...
    Filmiki z zachowania wśród dzieci chcieli do diagnozy - czyli na dobrą sprawę nie mam nic... W tym nowym przedszkolu nie prosiłam o filmiki, bo stwierdziłam, że panie nie dadzą rady (mają dużo dzieci upośledzonych ruchowo i umysłowo, więc nie chciałam im zawracać głowy). Ale chyba będę musiała zagadać.
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 23rd 2019
     permalink
    a zlobek dal ci opinie? przedszkole niech ci wyda tez opinie
    -- ;
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 23rd 2019 zmieniony
     permalink
    Ewasmerf: a zlobek dal ci opinie? przedszkole niech ci wyda tez opinie

    Tak - mam ze żłobka wypełniony TAKI formularz (druk stowarzyszenia gdzie będzie diagnoza) - w przedszkolu też mają mi go wypełnić. Ale do diagnozy chcieli też filmiki przedstawiające jego zachowanie wśród dzieci.

    Żłobek opisał formularz tak jak chciałam - czyli bez koloryzowania. Opis wygląda bardzo źle. Jednak pochodzi on z okresu przed rozpoczęciem terapii - Fryderyk chodził do żłobka do połowy grudnia, a od drugiej połowy grudnia widać u niego poprawę w zachowaniu.

    Poza tym, o opinie poprosiłam też psychologa i logopedę z placówki, gdzie mamy WWR, oraz pedagoga, który prowadzi z nim zajęcia Za Zyciem.
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 23rd 2019
     permalink
    jak sie zalatwia w ogole to za zyciem?
    -- ;
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 23rd 2019 zmieniony
     permalink
    Ewasmerf: jak sie zalatwia w ogole to za zyciem?

    Nie wiem :wink:
    W PPP poinformowali mnie tylko, że należy się nam WWR. Poszłam z opinią do przedszkola integracyjnego - ostatecznie nie dogadaliśmy się (godziny im nie pasowały), ale dali mi namiary na inną placówkę (do której jeździmy) i przy okazji powiedzieli, że należy się Za Życiem. Zdziwili się, jak im powiedziałam, że w PPP nic o tym nie wspominali. Zaniosłam więc opinię do Szkoły Specjalnej, gdzie od razu zaczęły się zajęcia programu Za Życiem (to tutaj pracuje babeczka, która tak świetnie z nim pracuje). Te 5 h WWR to jest nic (z resztą Fryc nie lubi tam chodzić) - całą dobrą robotę u nas robi 20 h programu Za Życiem.
    .
    .
    Dzwoniłam do pracowni EEG - zapis za krótki. Zaproponowali ponowne badanie za darmo. Ale nie skorzystam...
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 23rd 2019
     permalink
    ale masz swistek - za zyciem, zeby do lekarzy terminy dostac itd?
    -- ;
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 23rd 2019 zmieniony
     permalink
    Nie, nie mam nic takiego - mam tylko Opinię z PPP (z diagnozą "autyzm") i NIC poza tym.
    A skąd mam go wziąć? Co to ma być za świstek? Kto ma go wystawić? On faktycznie przyspiesza terminy wizyt?

    Kur...., jak tu się czegoś nie do wiem, to nikt mi nie podpowie... :angry::angry::angry:
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.