Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeAug 10th 2014
     permalink
    U nas to samo. Od 5 dni pomaga tylko Camilia. 15 minut i dziecko zasypia. Ale ogólnie jest walka. Wczoraj kręciła się do 22.30, żałuję że jej wcześniej nie dałam fiolki.
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeAug 10th 2014
     permalink
    bąbelasek: U nas im później mała ma drzemkę w dzień, tym później zasypia wieczorem

    oj u nas to samo ostatnio
    Asiu łąćze sie w bólu
    do tej pory druga drzemka byla 15-16 góra i spac ok 20...
    a teraz przesunelo sie...Agatka wstaje tradycyjnie 5 lub 6 , potem drzemka 9-10, potem 16-17 lub pozniej:((
    i harcuje do 22 lub pozniej....
    dziwne ze zasypia nawet ok 23 a budzi sie o 6 rano....uff( za duzo tego spania w dzien niestety)
    wieczorem po kąpieli i czytaniu, nosze ja chwile na placach w nosidle, akurat po kolacji posprzatam i jest
    gotowa na wieczorne mleczko przy ktorym usypia...ale ostatnie dni tez jest trudniej
    moze faktycznie pełnia?? i upały??
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeAug 10th 2014
     permalink
    A u nas górne dwójki juz dawno są.. Brakuje jednej dolnej..
    Może to ona?
    Oby......
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeAug 10th 2014
     permalink
    girlorboy: ooo to ja w temacie.. Julia od paru dni nawet przy przebieraniu pieluchy czasami, drze sie, piszczy okrutnie, az jest cala czerwona, wrecz wsciekla i.......... TUPIE NOGAMI !!!!!!!!!! Jak takie duze, rozwydrzone dziecko co w filmach czesto widzimy :devil:
    Strasznie to wyglada, ja az przerazona czasaMI JESTEM I nie wiem co z tym zrobic O_O Jakies rady?
    Normalnie taka agresja, ze az szok, ze male dziecko tak potrafi....


    Girl- Julka pokazuje co lubi a czego nie...naturalne
    akurat ubierania w tym memencie nie...moja Aga tez ma wazniejsze rzeczy na glowie zazwyczaj :cool:
    tez sie wcieka- no tupac nie tupie bo nie stoi jeszcze...ale rzuca sie...okazuje zlosc na calego
    sprawe zalatwiam fortelem, zabawą, zajęciem ją czyms
    albo jak jest czas, przeczekuje troche....ubieranie w biegu to juz moja specjalnosc
    przeciez ona nie usiedzi chwili w miejscu:devil:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 10th 2014
     permalink
    Dziewczyny wrócę po raz kolejny do tych potówek/trądziku niemowlęcego.
    Pod co to by podchodziło?

    Cała głowa jest w tym wysypana oprócz góry głowy (chyba to już pisałam, ale jakby to nie ustaje). Zmiany się powiększają, czerwienieją, jest ich jakby więcej, jak leży na danym boku, ale po jakimś czasie łagodnieją. Podobna sytuacja jest z buźką.
    --
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeAug 10th 2014
     permalink
    Dii najlepiej przejdź się do lekarza, niech on to oceni najlepiej.
    --
    •  
      CommentAuthormontever
    • CommentTimeAug 10th 2014
     permalink
    Asiula_6_9_91: Dziewczyny a czy Wasze dzieci ostatnio kiepsko zasypiają?

    Ja to odnoszę wrażenie, że mi ktoś dziecko zaklątwił...
    Ostatnia noc to było apogeum - obudziła się o 1:30, wydoiła cyca i jakby się redbulla opiła... do 5 przeszło za chiny nie mogłam jej ululać. W akcie desperacji "położyłam się" pod katem 45stopni a młodą położyłam plecami na sobie - poskutkowało, bo już normalnie sama usypałam na siedząco i bałam się, że ją upuszczę (a nawet jak kładłam ją blisko siebie w łóżku to po chwili wiercenia się był ryk). Ostatnich kilka nocy strasznie się wierci (chyba przez sen), wierzga nogami, macha rękami, wydaje dużo dziwnych dzwięków, skutecznie uniemożliwiając nam jakikolwiek sen. Oszukałam sie w googlu przyczyny i gdzieś natknęłam się na wątek w/s woombie. Dostałam to cudo, ale nie przyszło mi do głowy, żeby użyć, bo wydawało mi się dyskomfortowe. Dzisiaj nadszedł moment próby - póki co (od 40min :wink:) sprawdza się rewelacyjnie...
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeAug 10th 2014
     permalink
    Ja w ten sposób otulam bardzo ciasno Ignasia cienkim kocykiem że nie może rączkami machać i faktycznie działa.
    --
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeAug 10th 2014
     permalink
    Zaglądam tu z sentymentu i coś wam powiem....
    Oprócz skoków rozwojowych, zębów na sen maluszka często wpływają fazy księżyca a konkretnie pełnia. Po pełni noce powinny być dużo spokojniejsze .

    Odkąd to odkryłam spełnia się w 100 %. Może i u was się sprawdzi.
    Dziś pełnia :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 10th 2014
     permalink
    Dii,moze być lojotokowe zapalnie skory. Podejdz do dermatologa.
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 10th 2014
     permalink
    Jutro spytam pediatry. Zobaczymy co powie. Wtedy pójdziemy do dermatologa faktycznie... Ehhh... Kacper nie miał potówek, za to miał trądzik niemowlęcy i na pewno tak on się nie objawiał... Dlatego bardziej stawiam na potówki, ale aż tak? Zobaczymy...
    --
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeAug 11th 2014
     permalink
    My też otulamy tak Mirę pieluszką. Czasami pomaga, a czasami jest większy ryk. U nas noce są oookropne, jedzenie co 1.5 godz. Co oznacza, że prawie nie śpię :-\ u nas w 5 tyg wypada pierwszy skok. Do tego ta pełnia... Niech to szybko mija...
    --
    •  
      CommentAuthorgirlorboy
    • CommentTimeAug 11th 2014
     permalink
    Dorit: Girl-

    jak milo, ze nie jestem sama , mloda ''tupie'' na lezaco, tzn macha tymi nogami i wali w przewijak

    czyli wszystko z moja corka wporzadku, uspokoilas mnie haha

    :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeAug 11th 2014
     permalink
    Dii to tak łojotokowo zaczyna wyglądać..takie żółte strupki się nie robią?

    No a My się witamy z pół roczku na karku..no pół roczku i jeden dzień :cheer::clap::cheer::clap::cheer::tooth:

    U nas nocka dzisiaj lepsza, nawet cycek mi się jeden przepełnił tak Olcia mocno zasnęła a z nią ja :rolling:

    Przed nami dwa wesela...już się martwię jak moja mama poradzi sobie z wieczornym usypianiem Oli...:confused: Moje pierwsze wieczorne wyjścia....:cry: Tak, płaczę bo wiem, że będę o niej myśleć, tęsknić i w ogóle matka wariatka ze mnie :jumping::crazy:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 11th 2014
     permalink
    Są gdzieniegdzie takie żółte strupki, ale dużo jest takich miejsc zaognionych... Ciekawa jestem co to...?
    --
    • CommentAuthormoly123
    • CommentTimeAug 11th 2014
     permalink
    mk, dopiero zobaczylam ze pttalas jakie byly u nas objawy. I rzeczw tym ze, nie bylo.. Robilam sobie badania i stwierdzilam ze w takim razie malej tez zrobie - a co mi szkodzi. Wiec poprosilam pediatre o skierowanie. Chyba to mamine przeczucie;-)
    --
    •  
      CommentAuthordoti28
    • CommentTimeAug 11th 2014
     permalink
    MamaKasi hmm ciekawe
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeAug 11th 2014
     permalink
    Dii moj maly mial identycznie na tym etapie. Bylam u alergologa- diagniza - lojotokowe zapalenie skory. Nic groznego - w sjrocie wychodza jej Twoje hormony ciazowe. Kazano mi myc glowe w elolientach i powinno sami ustapic kplo 4 - 5 miesiaca. Przeszlo znacznie szybciej:)
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 11th 2014
     permalink
    A widzisz... Czyli jednak... Mam pediatrę i tak na 16 ale pewnie powie to samo... Zobaczymy...

    Treść doklejona: 11.08.14 16:49
    No i po wizycie. Nie wiem jak mam na to patrzeć, ale lekarka powiedziała, że to azs i mam dostawać nabiał. A tylko spojrzała na główkę. Wiem, że lekarze zawsze w pierwszej kolejności na to zwalają dlatego nie wiem czy tego jeszcze nie skonsultuję... Tylko u kogo? Alergologa czy dermatologa?
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeAug 11th 2014
     permalink
    Dziewczyny, nie wiem czy na dobrym wątku napiszę ale chcemy kupić krzesełko do karmienia. Nie mam pojęcia jakie wybrać bo oczywiście tyle tego jest. Nie chcę żadnej kolumbryny bo nie mamy duźo miejsca. Chcę na początek z taką tacką wie może odczepianą żeby potem do stołu przystawiać. No i składane do małych rozmiarów. I nie wiem na co jeszcze patrzeć :/ może jakieś regulacje są ważne ? Pomożecie ? Możecie jakieś polecić ?
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeAug 11th 2014
     permalink
    Dii ja bym poszła do dermatologa...u nas pediatrzyca też orzekła azs i też kazała odstawić nabiał :devil::devil: Dermatolog dała szampon na receptę na łojotokowe i skóra śliczna :wink::wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 11th 2014
     permalink
    No to zapiszemy się w takim razie zanim poczynię tak rygorystyczne dla mnie zmiany w diecie :)
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeAug 11th 2014
     permalink
    Dii: że to azs i mam dostawać nabiał.

    Dii nie chcę podważać diagnozy lekarza, bo widział na żywo i miał styczność z wieloma przypadkami itd ale po zdjęciu to mi kompletnie nie wygląda na AZS. :shocked: Zmiany w AZS najczęściej zlewają się w większe, suche placki. I owłosiona skóra głowy to raczej bardzo rzadko jest zajmowana.
    No ale musiałby się temu przyjrzeć dermatolog. Idź i skonsultuj koniecznie.
    A to są grudki?
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeAug 11th 2014
     permalink
    Dii nam alergolog powiedzial, ze u dzieci azs nie obejmuje mieszkow wlisowych wlasnie. Przejdz sie do dermatologa, jesli chcesz sie upewnic. Alergolog nam powiedzial w sumie, ze zmiany lojotokwe ( identtczne jak na Waszym zdjeciu plus opis) mozna leczyc dermatologicznie, ale zasadniczo u rakich malych dzieci sie ich nie leczy, bo to wlasnie te gormony ciazowe. Powiem Cu jak ja robilam i moze sprobuj przez kilka dni. Mylam glowe emolium emulsja do kapieli, ale qlewalam ja bezposrednio na glowke ( tak mi powiedzial alergolog, ktory przy mnie dzwonil do swojego kolegi dermatologa;), splukalam i od razu po kapieli cethaphilem smarowalam... moze z tydzuen jeszcze takie nasilone bylo, a potem z muesiac slablo i slablo.
    --
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeAug 11th 2014
     permalink
    Tinamar: kupić krzesełko do karmienia. Nie mam pojęcia jakie wybrać bo oczywiście tyle tego jest.


    My mamy ikeowską "antylopkę" :) Ja jestem zachwycona. A teraz już z racji dłuzszego stosowania BLW, jestem w nim zakochana :) Bo nie wyobrażam sobie mycia i szorowania wszystkich zakamarków innych krzesełek :) A tak na szybko przecieram i już :D Jak jest "grubsza" sprawa (po pierogach z jagodami na przykład czy tez po makaronie z sosem) to wstawiam pod prysznic i spłukuję. Potem do wanny i schnie.

    Ale antilop nie spełnia znów pozostałych Twoich kryteriów:

    Tinamar: składane do małych rozmiarów. (...) może jakieś regulacje są ważne


    Moje krzesełko stoi cały czas takie rozłożone. Nie ma regulacji żadnej (albo ja o tym jeszcze nie wiem) :)
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeAug 12th 2014
     permalink
    Tinamar: Nie mam pojęcia jakie wybrać

    a ja kupiłam używane,takie o mam

    i zadowolona jestem
    --
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeAug 12th 2014
     permalink
    A ja wpadam na sekundę:
    Dorit! Doczytałam przez przypadek na przyszłych, że jesteś w ciąży! Nie chwaliłaś się czy coś przeoczyłam? :wink:
    Serdecznie gratuluję!
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeAug 12th 2014
     permalink
    Kingus jeszcze serca nie widziałam więc nie chwale się tu
    ale na orYszlych się wygadalam-nie wytrzymalam :p
    dzięki kochana!
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 13th 2014
     permalink
    Dziewczyny ja nie wiem... Dermatologa mamy za 2 tygodnie a mała jakby pogorszona...




    Zrobiła się taka kaszka. Tzn. czerwone placki z żółtą kaszką. Już nawet zaczęłam podejrzewać proszek do prania, bo mała jest wysypana naokoło głowy w miejscach, gdzie się ją trzyma na zgiętym łokciu i na buźce, to tak jak na ramieniu leży np. Ale wysypana jest też całą szyjka, dekold, gdzieniegdzie są krostki na rączkach...
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeAug 13th 2014
     permalink
    Hmm..Majka miała coś takiego:



    Zaczęło jej się jakoś około 2-3 tyogdni, a zeszło przed 2 miesiącem.
    --
    •  
      CommentAuthorAriella
    • CommentTimeAug 13th 2014
     permalink
    Dii musze jeszcze dokladnie obejrzec zdjecia mojego starszaka ale wydaje mi sie ze mial dokladnie to samo co Madzia.
    Nam wtedy nasza lekarka zakazala uzywac jakichkolwiek kosmetykow do skory, łącznie z tymi do kąpieli i przepisala emolient. poza tym polecila go kąpać od czasu do czasu w krochmalu i ten krochmal nam pomogl od razu. na drugi dzien bylo widac poprawe.
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 13th 2014
     permalink
    Malisiek u Was przy brewkach to nawet jak skaza wygląda. Kurcze sama nie wiem... Żyję ją w nadmanganianie potasu na zmianę z emolium...
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeAug 13th 2014
     permalink
    Bo pozniej zaczelo jej sie to luszczyc bardzo i bylo suche. A od ciepla zlewaly jej sie te krostki w jedna plame, glownie na policzkach. I zeszlo samo.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 13th 2014
     permalink
    No ja właśnie wróciłam od laktacyjnej (to na inny wątek) i ona powiedziała, że to najprawdopodobniej jest od nabiału, bo za uszami ma też posypane a i kupki zielone i mało tych kupek... Ehh... Udało się na poniedziałek umówić do dermatologa.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 13th 2014
     permalink
    Dii,to odstaw nabial na kilka dni,zobaczysz czy bedzie poprawa.
    Mogę skopiować te zdjęcia,napisze do mojej doradczyni,zapyta na co to je wygląda. Możesz napisac kiedy się zaczelo i ile teraz Madzia ma?
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 13th 2014
     permalink
    Ok. Madzia ma 25 dni, a ma to od tygodnia mniej więcej... Może trochę dłużej...
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeAug 13th 2014
     permalink
    tylko czy po kilku dniach może być widoczna zmiana?kurcze bo pewnie cięzko będzie to wygoić :sad:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 13th 2014
     permalink
    No ja niby czymś tam smaruję... I myję w emolium. Ale jeśli to nabiał faktycznie to będzie dla mnie klęska żywieniowa. Dla mnie nic poza nabiałem mogłoby nie istnieć!
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 13th 2014
     permalink
    Powinno być widać roznice,bo nie będzie się zaogniać. Moze być tak,ze jest przebialkowana (czyli przekroczyla jakby swój prog tolerancji na bialko). Odstaw na kilka dni i powoli potem wprowadzaj.
    A czym sarujes te zmiany? Ja bym tylko przemywalla woda przegotowana i ewentualnie emolient do kapieli.
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeAug 13th 2014
     permalink
    Dii znam ten ból
    ja do dziś głównie nabiał plus dżemy
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeAug 13th 2014
     permalink
    Dii wspolczuje kochana, nadmanganiam dziala osuszajaco i odkażająco wiec powinno pomoc.

    co do nabialu ja kiedys b nabialowa w czasie starania sie o Agę odrzucilam całkiem- dało się! jak jest motywacja
    to wszystko się da! no prawie wszystko- teraz nie ciągnie mnie tak do mleka wcale.

    Spiesze pochwalic sie ze wraz z koncem upalow wrocił corce apetyt, dzis kasza jaglana, maliny, jajecznica! :))
    --
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeAug 13th 2014 zmieniony
     permalink
    Dii, wierzę, że Madzi się poprawi i powoli zaczną te zmiany schodzić. Jestem też ciekawa, co w poniedziałek, powie dermatolog.


    Dziewczyny obiecałam, że jak przyjdzie ten ochraniacz, który zamawiałam i kocyk, to wrzucę Wam, żeby pokazać jak wygląda.
    Proszę bardzo :)
    [Dodam, że jestem bardzo zadowolona!!! mała uwielbia ten kocyk, gdzie wcześniej niczym (dosłownie NICZYM) nie dała się otulić, przykryć itp. Ochraniacz super. Nie słyszę już uderzeń Młodej o drewniane łóżeczko. Cudowna cisza. Ale nawet jak zaczyna kopać (dla zabawy), to jest wyciszony taki dźwięk. No i jak leży na brzuszku i odwraca głowę mocno i tułów i przekręca się na plecki i opada (:p) to jak główka zahaczy o bok łóżeczka, to nie ma BUM, tylko ochraniacz amortyzuje tą główkę. Sprawdza się super. Jestem zadowolona. Mogłby być wyższy, żeby sięgał do samej górnej krawędzi łóżeczka, no ale co poradzę, że mam ...ujowe łóżeczko i nie ma regulacji wysokości środkowej. Jest wysoko lub całkiem nisko. No i znów się rozgadałam, a miałam tylko zdjęcie pokazać.]

    USUNIĘTE


    Dorit: Spiesze pochwalic sie ze wraz z koncem upalow wrocił corce apetyt, dzis kasza jaglana, maliny, jajecznica! :))


    :clap::clap::clap::clap:
    Super Doritku!
    :swingin:
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeAug 13th 2014
     permalink
    ochraniacz owszem-cudny,ale ta królewna z wielkim usmiechem mnie powaliła!
    i te ząbki :heartbounce:
    --
    • CommentAuthormoly123
    • CommentTimeAug 13th 2014
     permalink
    Onekiss, a jakiej wysokości masz ten ochraniacz ? i gdzie zamawiałaś ? Moja wstyd sie przyznać nie ma jeszcze żadnego ochraniacza. A że, juz sie zrobiła dość ruchliwa to musze coś kupić koniecznie :/
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 13th 2014
     permalink
    Nadmanganianu używam co drugie mycie - na razie nie pomaga... Smaruję próbką od lekarki (pediatry) - A-DERMA EXOMEGA -krem nawilżająco-zmiękczający na bazie młodych pędów owsa do skóry atopowej. Tyle, że on redukuje suchość a nadmanganian wysusza, więc jedno z drugim chyba się gryzie...
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 14th 2014
     permalink
    Dii, ja bym niczym nie smarowala,bo może się zognic.Albo wysyszamy,albo natluszczamy. I koniecznie teraz eliminacja nakila nabialu. Wysle zaraz fotki do doradczyni mojej,zobaczymy co napisze.
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 14th 2014
     permalink
    Ok. To ja czekam na info od ciebie:smile:
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeAug 14th 2014
     permalink
    OneKiss, poproszę o namiary do wykonawcy tego cuda :))))

    Treść doklejona: 14.08.14 10:03
    I żeby nie było - pisze o ochraniaczu i kocyku, bo zębiasty cud w środku jest naprawdę cudowny :))))
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeAug 14th 2014
     permalink
    dzięki Kiss za relację, no pięknie to wygląda, a przede wszystkim funkcję swą spełnia :) Też się chętnie dowiem szczegółów, ale podejrzewam, że cena powalająca :(
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeAug 14th 2014
     permalink
    nie wiem czy to na tym wątku było, ale dzięki za polecenie promocji w Cocodrillo (uś chyba polecała - dziękować :D ). Ubranka wyglądają rzeczywiście na jakościowo w porządku, fajne, ciekawe wzory no i ceny bardzo przyzwoite (te wyprzedazowe, bo nową kolekcję omijałam szerokim łukiem :P).
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.