Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeSep 4th 2014
     permalink
    Dii,ile razy dziennie odciągasz katar? Już tu kiedyś pisałam,ze dziecku max 3 razy na dobe odciągamy (na noc koniecznie). Zbyt czeste odciąganie powoduje zwiększone wydzielanie sluzu czyli katary w przewodach nosowych.
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeSep 4th 2014
     permalink
    Dii, z tego, co wiem Viburcol to homeopatia. To lek uspokajający głównie. Zaleca się przy bolesnym ząbkowaniu i ogólnym niepokoju.
    Na Twoim miejscu bym nie podawała.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeSep 4th 2014
     permalink
    Montenia ogólnie 3 razy Katarkiem to jest max więc ok. Czasem więcej ale wtedy Fridą i tylko tyle ile potrzeba, bo bańki nosem wylatują...
    Kinga kurcze już pół podałam... Ale od razu gazy i kupka wyszła a czopek razem z nią:wink:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeSep 4th 2014
     permalink
    Dii,ale frida to tez aspirator(tak jak gruszka,wprowadzasz cos do przewodu nosowgo,podrazniasz ja i potem wydziela więcej sluzu).
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeSep 4th 2014
     permalink
    No tak ale to się zdarza sporadycznie i głównie w nocy jak muszę, bo mała nawet nie ma jak mleczka połykać...
    I nawet dziwi mnie zalecenie pani dr, żeby odciągać tyle ile trzeba bez ograniczeń... Przecież wiem, ze to tylko pogarsza sytuację...

    No a teraz małą dostałą Derbidat i w trakcie podawania chlusnęła mlekiem... Potem ogromny płacz i kupka...
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeSep 4th 2014
     permalink
    Bidulka :(
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeSep 4th 2014
     permalink
    No bidulka... Ale jutro może co nieco się wyjaśni... Mam nadzieję...
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeSep 4th 2014 zmieniony
     permalink
    Monteniu ale podawałaś tran ten mocniejszy 5 ml w wieku 10 m-cy czy jak twoje córki były starsze, bo mogę mu dawkę zwiększyć, jeśli 2,5 to za mało ??

    Treść doklejona: 04.09.14 23:53
    Ps Dii u nas debridat bardzo pomógł. Dominik nie chlustał mlekiem, ale miał tzw cofki, czyli leżał, spał sobie i nawet 2 godziny po karmieniu cofało mu się do przełyku mleko i zaczynał się dławić, krztusić, zwłaszcza to było niebezpieczne jak spał na plecach, a w pewnym momencie nie chciał już leżeć na boku, u nas pomogło to i poduszka klin, wtedy było lepiej a koło 3 m-ca wszystko się unormowało, debridat też pomógł u nas na kolki
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeSep 5th 2014
     permalink
    Ona też ma te cofki, ale do tego ulewania, chlustania... Ehh.... Zobaczymy...
    --
    • CommentAuthorkarobella
    • CommentTimeSep 5th 2014 zmieniony
     permalink
    Jej biedna Madzia. Ja mam Viburcol w kropelkach,pisze niby że przy niepokoju ale i podczas kolek,myślę więc że te pół czopka co podałaś na pewno nie zaszkodzi.
    Dziewczyny a czy niespełna rocznemu dziecku mogę zaparzyć suszonych jagód i dać jej to do picia ? Zdaje mi się że boli ją brzuch, w nocy budziła się z płaczem choć spała ze mną, rano zrobiła kupę na rzadko ( jak przy biegunce) potem był płacz i tulenie do mamy.Wczoraj było podobnie , też z rana rzadka kupa,potem oki. A no i co z dietą ? Może jeść normalnie to co zwykle czy jakąś diete jej wprowadzić ( jaką ? ) ?
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeSep 5th 2014
     permalink
    Karo ale dziecko może robić czasem bardziej rzadką kupkę, nawet przy zębach mówi się że kupka rzadsza, może ostatnio piła więcej mleka a jadła mniej stałych pokarmów, ja bym się z jagodami wstrzymała, daj jej banana, marchewkę, możesz ugotować ryżową zupkę, kleik ryżowy na wodzie zrobić.
    Pilnuj aby piła wodę lub pierś a jeśli zobaczysz że oprócz tych kupek nie robi siusiu, mało je lub pije to by poszła skonsultować to z lekarzem
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeSep 5th 2014
     permalink
    moja ulewa do dziś :confused: stara a jak niemowlę
    mowili-"Przejdzie z wiekiem,wyrośnie" :confused: taaaaaaaaaa
    potrafi do snu cyca,spac godzine czy półtorej i nagle jak wstanie ulewa :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeSep 5th 2014
     permalink
    Uś to bardzo rzadkie, bo przeważnie gdy dziecko już więcej siedzi niż leży i gdy je pokarmy stałe aż tak nie ulewają, a byłaś to skonsultować u lekarza, może to poważny refluks
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeSep 5th 2014
     permalink
    karobella: Ja mam Viburcol w kropelkach,pisze niby że przy niepokoju ale i podczas kolek,myślę więc że te pół czopka co podałaś na pewno nie zaszkodzi.

    No ok, a kiedy jej to podawać? Tylko jak widzę, że jest niespokojna czy poprostu wg zaleceń 2 dziennie?
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 5th 2014
     permalink
    kachaw: bo przeważnie gdy dziecko już więcej siedzi niż leży i gdy je pokarmy stałe aż tak nie ulewają



    Mojego męża bratanica ulewała do momentu, aż się nie spionizowała.
    W sensie nie zaczęła stawać.
    Siadanie nie pomogło, przebierali ją 8-10 razy dziennie [tak od urodzenia praktycznie].
    Dopiero jak stanęła i zaczęła przy meblach chodzić to ulewanie minęło jak ręką odjął.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeSep 5th 2014
     permalink
    Moja starsza corka ulewala do 8 m-ca m-ca codziennie po kilka razy. Po tym czasie ulala od czasu do czasu. Mlodsza corka ulewala do 6 m-ca. Nie z tym nie robiliśmy ani u jednej ani u drugiej corki.
    Kachaw, ja podawalm ten tran zwykly mollers od ukończonego 6 mc-a. Zaczynala od dawki 2.5ml i po kilku dniach zwiekszylam do 5ml. Teraz w okresie od września do marca podaje 5ml+kropla devikap.
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeSep 5th 2014 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny szybki temat!!!
    Byłam u lekarza z wynikami badań Madzi i lekarz nas skierował do szpitala...
    A więc wynik morfologii i moczu ok.
    OB 63 przy normie 12-20
    CRP 21,41 przy normie 0-6

    Jak myślicie? Co to?

    I czy to może być np od tych wszystkich kropelek, debridatów i takich tam?
    --
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeSep 5th 2014
     permalink
    Jja myślę, że kropelki nie mają wpływu na takie wyniki. One świadczą chyba o stanie zapalnym w organizmie. Może to jakoś powiązane jest z tym katarkiem? A osłuchowo było wszystko ok?
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeSep 5th 2014
     permalink
    Tak, wszystko ok... Ale to od katarku aż takie wyniki?
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeSep 5th 2014
     permalink
    Kropelki nie powinny wpływać na te wyniki. To jakiś stan zapalny w organiźmie. Skoro jest katarek to pewnie jest konsekwencją np. zapalenia gardła czy coś takiego i może to to ? Kurcze. To kiedy do szpitala ? Już jesteście ?
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeSep 5th 2014
     permalink
    katarek to tylko objaw, to co ty widzisz, moze faktycznie jakas infekcja czy stan zapalny się nawinął. Ten szpital to pewnie tak na wszelki wypadek.

    A nasza "choroba" to dziwna sprawa, gorączka taka ostra była tylko przez 1 dzień, dzień wcześniej lało jej się z noska i kichała, ale poza tym wszystko ok, zęba żadnego nowego nie ma. Języczek ma za to z białawym nalotem, bardzo mało je i pije i jest marudna, budzi się w nocy. No kurka, jak nic wygląda na ciężkie ząbkowanie, ale w buzi nic nowego nie ma. Jakaś infekcja musi/musiała być, bo ja od wczoraj chora, nos, gardło zatkane, boli jak szlag, smaków nie czuję... Ciężko w takim stanie zajmować się samej z entuzjazmem takim żywym sreberkiem, więc cieszę się, że w pon. choć na 2 godziny żłobek ją przejmie :D
    --
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeSep 5th 2014
     permalink
    Dii Ob i crp podniesione wskazują na stan zapalny w organizmie. Może katarek jest objawem.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeSep 5th 2014
     permalink
    No i zostajemy na oddziale... :sad:
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeSep 5th 2014
     permalink
    Yhhh... Trzymajcie się :-* przynajmniej jesteś pod dobrą opieką...
    --
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeSep 5th 2014
     permalink
    Dii, współczuję, że musicie zostać w szpitalu, ale pamiętaj, że to wszystko dla dobra Madzi. Jesteście pod dobrą opieką. Zdrówka życzę Twojej Córeczce, a Tobie dużo siły! Spokojnej nocy !
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeSep 5th 2014
     permalink
    Dii,mysle,ze ten szpital to troszkę na wyrost zalecili. Ale to dobrze,bo czasem lepiej pobyc pod opieka i być bezpiecznym niżeli by zlekceważyli.

    Treść doklejona: 05.09.14 21:22
    Elyanna, a nie ma mala pleśniawek? Może ma zapalene jamu sunej,popatrz jej do buzki,czy gdzies na wewnetrzej stronie polikow czy na tylniej scianie gardla nie ma białych kropek bądź nalotu.
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeSep 5th 2014
     permalink
    Dii trzymajcie sie:(( i zdrowka dla Madzi!
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeSep 5th 2014
     permalink
    Dii może to i lepiej, obadają ci tam całą Madzię jakiś plan działania ustalą, wyleczą i ani się obejrzysz będziecie w domku....ale domyślam się, że ci smutno i źle, przytulam wirtualnie :hugging:

    Libra1610: Ale ja jestem z tych, co by najchetniej zadnych lekarstw nie brali i leczyli się czosnkiem na wszystko


    To tak jak ja :crazy:

    Elyanna to teraz tobie zdrówka życzę i żeby u córy się nie powtórzyło :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeSep 5th 2014
     permalink
    Dii trzymajcie sie cieplo dziewczyny, mysle ze lepiej skontrolowac stan zapalny u tak malego dziecka
    pisz nam koniecznie jak sie macie?
    w jakim szpitalu jestes?

    dziekujemy pieknie za zyczenia urodzinowe!!!:flowers::rainbow::rainbow:
    moja roczna panienka jak w zegarku zaczela sie odstawiać od mleczka w butli na rzecz innych posilkow
    normalnie BLW, jak tu nie wierzyc intuicji dziecka..naturze...zajada az sie uszy trzęsą
    widac musiala zaczekac do tego roczku ;)

    dziewczyny scapula i agat, przytulam - wiem jak to jest z takim niespelnieniem odnosnie kp
    u mnie trwalo rok- teraz minęlo i nie mam juz emocji zwiazanych z tym...czasem po prostu tak jest
    pocieszam sie ze nie mamy stresu zwiazanego z odstawieniem, no i w drodze jest drugi ludek- co nie zawsze sie
    udane przy kp:)( jakies plusy sie znajda w tym doswiadczeniu).
    a wiecie ze jest relaktacja?? ze jak kobieta sie uprze i ma troche czasu to laktacja moze wrocic?
    ( do 3 msc odruch ssania jest b silny)
    sa leki na pobudzenie jej i sposoby-trzeba poradzic sie doradcy, wazne czy dziecko chce jeszcze chwytac czy nie
    ale to temat na inny wątek
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeSep 5th 2014
     permalink
    Dii a kiedy Madzia miała ostatnie szczepienie?
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeSep 5th 2014 zmieniony
     permalink
    Jesteśmy na Niekłańskiej. Porażka. Gdzieś tam w oddali słyszę płacz Madzi już ponad pół godziny! I nie ma na czym spać... Montenia pewnie masz rację... Ale trudno... Przynajmniej się wyjaśni co i jak... Szczepienie miała tylko w szpitalu...
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeSep 5th 2014
     permalink
    I nie ma na czym spać...


    Skąd ja to znam? ;(

    Trzymajcie się!!!
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeSep 5th 2014
     permalink
    Dii: Gdzieś tam w oddali słyszę płacz Madzi już ponad pół godziny!
    ale jak?bez Ciebie?
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeSep 5th 2014
     permalink
    Tak, nie pozwalają na obecność rodzica... A z główki jej pobierali krew, bo nie mogli żyły znaleźć a na nóżce ma welfron. No i podobno ob spadło ładnie, nie wiem czemu ale za to coś w moczu się pojawiło... No i tak podobno tydzień tu będziemy, bo mamy jakiś antybiotyk... I dostała czopem z paracetamolem q jak spytałam czy mogę podawać swoje kropelki na kolki to usłyszałam, że nie trzeba bo jak coś to oni czopem ją potraktują! O nie! Poszłam do lekarki i mogę podawać swoje kropelki:smile:
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeSep 6th 2014
     permalink
    Dii współczuję, zdrówka dla Madzi
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeSep 6th 2014
     permalink
    Dii, jestes wielka, ja na samą myśl o szpitalu tonę w morzu łez...

    Monteniu, nie ma pleśniawek, dziś tak płakała rano, że mogłam obejrzeć całą buźkę... Noc tragiczna, pobudka co 15 minut... A dziś rano: wysypka różowa, takie plamki na brzuszku i pleckach, szyjce. Więc nie wiem, czy to nie aby trzydniówka? Ale gorączkowała tylko 1 dzień i to 4 dni temu, a dziś dopiero wysypka. Nastrój ma okropny, płaczliwa, marudna... nigdy taka nie była.
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeSep 6th 2014
     permalink
    Ely Mi to wygląda na trzydniówkę, kadże dziecko przejdzie ją inaczej, mój synek miał temp 37,8 i pisały tu dziewczyny że przy trzydniówce to tempka musi być 39 i więcej i po 3 dniach temp spadła, potem dzień było spokoju a 5 dnia pojawiła się wysypka, która trwała kilka dni
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeSep 6th 2014
     permalink
    kachaw, no to podobnie u nas z tym brakiem regularności... a jestes pewna, ze u Domiego to byla trzydniówka?
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeSep 6th 2014
     permalink
    Ely, no to macie pierwszą wirusówkę za sobą :) Zdrowiejcie maluszki! Ciocia trzyma kciuki!
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeSep 6th 2014
     permalink
    raczej tak, bo wyglądało dokładnie jak trzydniówka i jak wyszła wysypka to poprawił się stan dziecka, stał się bardziej pogodny, lepiej zaczął jeść a wcześniej to była masakra i w dzień i w nocy, myślałam że to zęby, ale przy nich wysypki raczej nie ma. Jeśli nie masz pewności cy to trzydniówka czy nie , zostaw młodą w domu na kilka dni bo przy niej osłabiony organizm jest i może łatwo coś w żłobku złapać, nawet mówi się aby na spacer nie wychodzić, ale ja z wysypką już wyszłam jak gorączki nie było i była piękna pogoda to mi dziecka szkoda było
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeSep 6th 2014 zmieniony
     permalink
    Kasia, jasne, po prostu myślałam, że bylas u lekarza i potwierdził. Ja też z nią wychodziłam już 2 dni po gorączce, bo pogoda ładna, a w domu się obie męczyłyśmy. Może to mój błąd... Dziś mieliśmy iść na obiad na miasto, ale chyba zamówimy coś do domu, co by faktycznie coś jej nie złapało wśród ludzi... Zobaczę w poniedziałek jak będzie się zachowywać rano i pomyślę czy ją poślę do tego żłobka.

    Mk, no za nami albo jeszcze z nami... My z mężem z tych niechorujących jesteśmy, więc pustka w oczach, ale mając dziecko trzeba przywyknąć do choróbsk...
    --
  1.  permalink
    Dii - zdrowka za malej, wiem co znaczy szpital.. spalam na karimacie na ziemi 5 dni:/
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeSep 6th 2014
     permalink
    Ely byłam u lekarza z gorączką, tak się złożyło, że zęby też szły, osłuchał, sprawdził ale dziecko ani kataru ani kaszlu więc stwierdził że to zęby, dopiero po kilku dniach wyszła wysypka, ale jak czytałam o tej wirusówce to u nas by się sprawdziło, że po ustaniu gorączki pojawia się wysypka, następnego dnia nasila się a potem znika i u nas dokładnie tak było, z tym że gorączka była niższa bo około 38 stopni

    Treść doklejona: 06.09.14 11:50
    Ps tak że Ely jedną trzydniówkę mamy a sobą jak coś to nam jeszcze jedna została i będziemy mieć z tym spokój :bigsmile:
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeSep 6th 2014
     permalink
    Dorit, czytałam wiele o relaktacji, ciągle o tym myślę..,że jest jeszcze jakaś szansa…cień nadziei.
    Montenia, z tego co się zorientowałam, wiesz bardzo dużo na temat kp, czy orientujesz się może czy można pobudzić laktację farmakologicznie? Jak to wygląda?

    Di, bardzo współczuję szpitala…mam nadzieję, że szybciutko wyjdziecie.
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeSep 6th 2014
     permalink
    Ja też mam nadzieję... Podobno minimum tydzień trzymają, ale zobaczymy...
    --
    •  
      CommentAuthormontever
    • CommentTimeSep 6th 2014
     permalink
    Dii, trzymajcie się dzielnie. Zdrówka dla Madzi!
    Dziewczyny, macie może namiar na jakąś wiarygodną siatkę centylową dla dziewczynki karmionej piersią (ta ze strony WHO jest dla mnie mało przejrzysta)... Najlepej, żeby można było wprowadzić dane, które zostaną od razu naniesione...
    --
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeSep 6th 2014
     permalink
    Dii ściskam mocno, też byłyśmy na niekłańskiej w szpitalu kilka dni, więc bardzo współczuję pobytu.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeSep 6th 2014
     permalink
    Skapula, jest femaltiker. Ale najbardziej pobudzające jest po prostu przystawianie lub pobudzanie laktatorem. Bez tego żaden lek nie pomoze.
    Jeśli chcesz wrocic do kp,to polecam najpierw kontakt z certyfikowanym doradca. Z jakiego miasta Jesteś?
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeSep 6th 2014
     permalink
    Jejc Dii strasznie współczuję :( ale tzn ze w ogóle nie mozesz byc z dzieckiem tylko na zasadzie odwiedzin czy jak?
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeSep 6th 2014
     permalink
    Kachaw a to trzydniówkę przechodzi się dwa razy czy o co kaman? :)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.