Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeDec 7th 2014
     permalink
    A jakie miałaś wyniki w ciąży? Jeśli pamiętasz… i czy byłaś na insulinie?
    Ja się bronię przed tym badaniem bardzo…ostatnio na kontroli u ginekologa, musiałam się tłumaczyć, dlaczego, jeszcze nie zrobiłam tego badania.
    Nie wypiję tego świństwa…w ciąży, to się jeszcze potrafiłam poświęcić, a teraz no, nie mogę:(
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorAnka80
    • CommentTimeDec 7th 2014
     permalink
    skapula: A jakie miałaś wyniki w ciąży? Jeśli pamiętasz… i czy byłaś na insulinie?


    Zerknęłam w kartę ciąży - miałam odpowiednio 103 / 179 / 161
    Nie byłam na insulinie bo u mnie w miarę rozsądnie zadziałała dieta, ale na początku zanim ustaliłam co mogę jeść a co mi powoduje skoki cukru czy za duże wahania to minęło ze 3 tygodnie. Wyniki z glukometru, szczególnie po śniadaniu były zawsze wysokie od 140 do nawet 250.
    Jakoś wypiłam ale faktycznie psychicznie ciężej to zniosłam niż w ciąży :-) wkropiłam sobie cytrynkę i poszło. Poza tym nie myślałam za wiele, siedziałam i odliczałam czas do kolejnego pobrania bo spieszyłam się do mojej córy :-)
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeDec 8th 2014
     permalink
    Karoolka: Nam lekarz powiedział, że mamy pojawić się jak Mira zacznie siadać, czyli niebawem, bo dwa razy usiadła sama
    --

    Już? Ale sama czy z pomocą?:tongue:
    Nam też tak przy Kacprze mówiono.
    --
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeDec 8th 2014
     permalink
    Dii sama. Leżała na naszym łóżku, odwróciłam się na chwilę, patrzę, a Mira siedzi! Udało mi się fotę zrobić, wrzucę pod wykres :-)
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeDec 8th 2014
     permalink
    Wow! A leżała na brzuszku czy na plecach?
    --
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeDec 8th 2014
     permalink
    Na plecach. Tak podpatrzylam, że z pleców przekręca się lekko na bok, ale tylko tułowiem, i siada :-) ale za chwilę się przewraca, chyba że podeprze się rączkami.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeDec 8th 2014
     permalink
    A no właśnie. Ja pamiętam jak Kacper z leżenia na brzuchu się przekręcał:bigsmile: Właściwie nie leżał tylko jakby pozycję przyjmował do raczkowania i wtedy cofał się na rączkach do tyłu, tyłkiem na bok i siadał:bigsmile: No ale najlepiej na twardej powierzchni w takich przypadkach kłaść to będzie bardziej samodzielne siadanie:wink:

    No to u Was już niedługo:bigsmile: U nas Magda trzymana pod ukosem podnosi mocno główkę do siadu, no, ale w ten sposób jej pomagamy, prowokujemy do siadu, czyli nieprawidłowo... Dlatego staram się unikać takich pozycji:tongue: Jedyne na razie osiągnięcia to kręciołki na brzuszek i na plecki:bigsmile:

    Treść doklejona: 08.12.14 11:10
    Karoolka: z pleców przekręca się lekko na bok, ale tylko tułowiem, i siada :-)

    To Magda podobnie się przekręca na bok, tak mocno podnosi główkę, tak wygina, jakby miała usiąść, no ale jak ma te nóżki do siadu ułożyć, nie mam pojęcia. No i ląduje na brzuszku:wink:
    --
  1.  permalink
    Karoolka: bo dwa razy usiadła sama
    - a to nie za szybko?? szokem, moj usiadl majac 8 miesiecy ;)
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeDec 8th 2014
     permalink
    No właśnie ja też jestem w szoku, bo Kacper też tak dość późno usiadł. Szybciej stanął chyba:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeDec 8th 2014
     permalink
    Też sobie tego nie wyobrażam, nigdy nie słyszałam, żeby taki maluch sam siadał!:)
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeDec 8th 2014
     permalink
    Dziewczyny, a kiedy tak standardowo dzieci zaczynają siadać?
    Mój synek ma prawie 5 miesięcy i bardzo mocno się podnosi, wystarczy mu mój 1 palce i siedzi (wiem, że tak nie wolno) i odkąd odkrył tą nową umiejętność, nie chce leżeć płasko.
    -- [/url][/url]
  2.  permalink
    Jak dla mnie to kregoslup jest za slaby u takiego malucha ale ja pediatra nie jestem... corka kolezanki tez ponoc siedziala majac ponad 5 miesiecy...
    No ale moj dopiero kolo 5 miesiaca sie zaczal przewracac wiec teges ;)
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeDec 8th 2014
     permalink
    Z dzieci, które znam to okres siadania to 7-9 m-cy.
    --
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeDec 8th 2014
     permalink
    Mircia zaczęła przewracać się z pleców na brzuch jak skończyła 3 m-ce, od dwóch tygodni mniej więcej przewraca się na plecy z brzucha. Ona jest bardzo sztywna, szybko trzymała sztywno główkę. Kiedyś myślałam nawet, że ma zwiększone napięcie, ale po obserwacjach uznałam, że wszystko jest ok, po prostu trafił mi się silny egzemplarz ;) Teraz zaczęła pełzać pomalutku ii turlać się :)
    Co do siadania - myślę, że to bardziej na zasadzie przypadku było, kombinowała aż jej się udało. Nikt jej w tamtym momencie za ręce nie podnosił, nie pomagał, bo zwczajnie sama leżała na łóżku. Dlatego napisałam, że siadanie nastąpi niebawem, a nie już, teraz. wcale mi się do tego nie spieszy ;) Aczkolwiek uwiecznione na zdjęciu mam, jutro wrzucę. W leżaczku, gdzie ma lekki skos - siada już za każdym razem.
    W sumie kręgosłup faktycznie może być za słaby, ale jak jej tego zabronić? Przecież jej nie uwiążę ;) A może skoro sama zaczyna to jest gotowa? hmm...
    --
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeDec 8th 2014
     permalink
    Karoolka, może spróbuj zachęcać ją, aby jak najwięcej czasu spędzała na brzuchu, z tego co pamiętam to z brzucha na klęczki, z klęczków do bujania i wtedy z bujania do siadu - tak chyba jest prawidłowo, u Hani mojej tak to wyglądało, usiadła samodzielnie z raczków jak miała 7 miesięcy i 1 tydzień i mi się wydawało, że poszło jej bardzo sprawnie ;)
    Siad z leżenia na plecach to chyba nie jest najlepsza metoda.
    --
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeDec 8th 2014
     permalink
    a_net_a dzięki za radę! Mira sporo czasu na brzuchu spędza, więc będę starała się pilnować, żeby próbowała siadać w ten sposób. :)
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeDec 8th 2014
     permalink
    U niemowląt siad powinien być wykonywany z brzucha (z pozycji do raczków)...podciąganie się z pleców nie jest prawidłowym wzorcem ruchowym na tym etapie...
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeDec 8th 2014
     permalink
    a to dobrze wiedzieć...
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeDec 8th 2014
     permalink
    Karoolka no pewnie przypadek ale widać, że trenuje mała :) Kacper też tą "naturalną" metodą się podciągał do siadu, czyli z brzuszka :) Teraz czekam na Madzi ruch :) Drażni mnie kurcze jak męża bratowa sadza swoje dziecko a to na kolanach, a to na krzesełku podtrzymując lekko, albo pudle z zabawkami... I chwali się, że jej dziecko szybko ogarnia wszystko! A różnica jest tylko 3 tygodnie:devil:
    --
    •  
      CommentAuthorSzpilka27
    • CommentTimeDec 8th 2014
     permalink
    Jeżeli siada sama tzn jest na to gotowa i nie ma się czym przejmować. Klara nie przekręca się na brzuszek tylko na boki albo wykręca w pałąk tak głową do tyłu i ja zastanawiam się jak jej tak wygodnie...Za to dwa razy przekręciła się z brzuszka na plecy ostatnio, śmiejemy się że ona zaczyna od trudniejszych rzeczy. Kilka razy usiadła sama z pozycji półleżącej i trzymała się dość długo sztywno bez podtrzymywania. A co do smoczków powiedzcie ci co mam zrobić bo Klara nie chce tych większych dostosowanych do jej wieku teraz, ma od razu mega odruch wymiotny..Czy może zostać przy mniejszym rozmiarze dłużej czy co ja mam zrobić? A jeżeli chodzi o butelki i picie z nich to mam tj ze smoczkami chyba z 5 różnych firm i niekapki ale wynalazłam wreszcie taką którą jest zainteresowana i sama otwiera buzię, jeszcze nie pije bo nie umie ale podoba się jej i uwaga jest to kubek niekapek firmy Duduś dostępnej w Rossmanie. Ona musi mieć bardzo miękkie rzeczy.
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeDec 8th 2014
     permalink
    skapula: Mój synek ma prawie 5 miesięcy i bardzo mocno się podnosi, wystarczy mu mój 1 palce i siedzi (wiem, że tak nie wolno) i odkąd odkrył tą nową umiejętność,


    To nie jest żadna umiejętność, na to "nie czekamy" taka jest opinia naszej neurolog. No i zgadzam się z Sardynką:wink:

    Treść doklejona: 08.12.14 23:02
    Szpilka bidony mają miękkie rurki i są super :wink: a co do smoczków no cóż nie jestem logopedą ale po coś te przedziały wiekowe są...no chyba że Twoja córka bardzo drobną buzię ma :wink: jak ma odruch wymiotny to może się sama odstawi od smoka :devil: albo da sobie radę i przesunie granicę odruchu wymiotnego co i tak zaraz się przyda przy stałych pokarmach:wink:
    --
  3.  permalink
    Moja Jagoda usiadła w wieku 5 mc-y. Za to kompletnie olała etap przewalania się z pleców na brzuch. Zaczęła raczkować i dopiero po czasie załapała o co w tym chodzi :) nie ma co patrzeć na schemat. Każde dziecko ma swój kalendarz rozwoju.

    Czy spotkałyście się z zaburzeniami wzrostu paznokci u swoich dzieci? Ja mam taki przypadek, że jakiś czas temu zauważyłam, że na jednym palcu dłoni zrobiło się zgrubienie na paznokciu, następnie w tym miejscu paznokieć pękł. Myślałam, że zejdzie, ale nie zszedł tylko zaraz rósł kolejny ale również zgrubiony. Myślałam, że po prostu się czymś uderzyła albo przytrzasnęła (choć nie pamiętam takiej akcji). Ale wczoraj zauważyłam podobne zgrubienie na małym palcu stópki. Na 15.12 mam wizytę u dermatologa, który mam nadzieję znajdzie przyczynę, bo w internecie takie rzeczy piszą, że nie ma co czytać. Spotkałyście się z czymś podobnym?
    --
    •  
      CommentAuthorSzpilka27
    • CommentTimeDec 9th 2014
     permalink
    bananowiec nie sądzę by Klara załapała picie z bidonu teraz ale te które widziałam to mają normalne plastikowe te ustniczki.Możesz mi pokazać o jakim mówisz? Ja nie chcę by się oduczała smoczka, bo i tak go mało używa ale przynajmniej dzięki temu da się autem podjechać albo w wózku się nie drze. No ma odruch wymiotny jak za gęsty pokarm w buzi niestety :( Ja tez tak mam po dziś dzień że czasami jem i mi się cofa od jakiejś konsystencji, moja mama to samo. Nawet ja smoka w zębach chcę przytrzymać to tylko szybko muszę się ogarniać bo cofa mnie :/

    subiektywna7 to mnie pocieszyłaś ;)
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeDec 9th 2014
     permalink
    Miękką słomeczkę ma mOmma, skip hop też ma chyba miękką...a też myślałam, że Ola nie załapie a tu proszę-praktycznie od razu wiedziała co zrobić :wink: musisz próbować inaczej się nie da, skoro u was taka przypadłość rodzinna....:cool::cool:

    Subiektywna ja się niestety z taką dolegliwością nie spotkałam...daj znać co tam mądrego lekarz powiedział...
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeDec 9th 2014
     permalink
    Nuk też ma miękką słomkę :)
    --
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeDec 10th 2014
     permalink
    bidon z canpolu również z miękką słomką- i w dodatku jest kubkiem niekapkiem :):bigsmile:
    --
    • CommentAuthorasia04108
    • CommentTimeDec 10th 2014
     permalink
    Dziewczyny, czy dziecku można w każdej chwili zmienić mleko? Mała ma prawie 4 tyg., do tej pory pila NAN, ale ostatnio boli ją brzuszek po jedzeniu i dostała wysypki. Na początku myślałam ze to tradzik niemowlecy, ale rozlalo jej sie to na cslej głowce, nawet we wlosach ma czerwone plamki. Mysle ze to od mleka. Moge jej teraz to mleko zmienic na Bebilon Pepti? Nie zaszkodzi jej zmiana?
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeDec 10th 2014 zmieniony
     permalink
    asia04108 jeśli chcesz zmienić mleko to możesz zacząć od mieszania tego mleka na które chcesz zmienić z tym które mała piła dotychczas. Zacznij od jednej miarki i zwiększaj. No i obserwuj czy się nie pogarsza. Tylko nie wiem czy ta wysypka to będzie od mleka skoro wcześniej jej nie było i pojawiła się dopiero po 4 tygodniach.
    --
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeDec 10th 2014
     permalink
    Asia musisz iść do lekarza po receptę i on ci przepisze na fundusz, bo bez ryczałtu zapłacisz majątek. Zmienić trzeba, ale decyzję niech podejmie lekarz.
    --
  4.  permalink
    agat233: Tylko nie wiem czy ta wysypka to będzie od mleka skoro wcześniej jej nie było i pojawiła się dopiero po 4 tygodniach.
    - moj maly mial okolo miesiaca wlasnie jak zaczely sie u niego wysypki ze wzgl. na skaze bialkowa..
    --
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeDec 10th 2014
     permalink
    madziik1983: agat233: Tylko nie wiem czy ta wysypka to będzie od mleka skoro wcześniej jej nie było i pojawiła się dopiero po 4 tygodniach.
    - moj maly mial okolo miesiaca wlasnie jak zaczely sie u niego wysypki ze wzgl. na skaze bialkowa..


    U nas podobnie było- po zmianie mleka dobranego przez lekarza przeszło.
    --
    • CommentAuthorasia04108
    • CommentTimeDec 11th 2014
     permalink
    byłyśmy dziś u pediatry i stwierdziła, że to wygląda na trądzik niemowlęcy, ale mleko kazała na wszelki wypadek zmienić na Bebilon Pepti. Zobaczymy. Do tego Mała dostała kropelki z antybiotykiem TOBREX na ropiejące oczko. Czy któraś z Mam je stosowała u Maluszka? Pomogły? Oczko mojej Klary jest okropne :( Mam nadzieję, że pomogą... A jeszcze mamy jakąś miksturkę na bolący brzuszek... Oby było ok, bo ten ból Małą ze snu wyrywa, dziś prawie nie spała :( W niedzielę Klara kończy miesiąc, dziś waga 4100. Chyba w porządku?
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeDec 11th 2014
     permalink
    Asia04108 moja Amelka miala potwornie ropiejace oczko:( Co chwile miala sklejone. Pediatra nam powiedziala ze tak moze byc do roku czasu ale na szczescie minel ok. 3 miesiaca. Po pierwszym antybiotyku (10 dni) przeszlo na chwile i wrocilo ale po drugim razie juz nie. Ja przemywalam jeszcze czesto rumiankiem i masowala kacik oka. Co do tego antybiotyku to nie pomoge niestety bo my stosowalismy inny.
    --
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeDec 12th 2014
     permalink
    U nas też masakrycznie ropiejące oczy były, ale pediatra nie kazała podać antybiotyku, tylko kilka razy dziennie przemywać rumiankiem ;) Po 5 dniach przeszło ;)
    --
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeDec 13th 2014 zmieniony
     permalink
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeDec 15th 2014 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny Magda w nocy obudziła się z mega katarem. Czy NEBU-DOSE, taki roztwór do inhalacji nada się dla niej czy lepiej zwykłą solą fizjologiczną?
    Do tego pojawił się kaszel, ale zapewne spowodowany zalegającą wydzieliną w gardle... :sad:
    --
    •  
      CommentAuthorGaja00
    • CommentTimeDec 15th 2014
     permalink
    Dziewczyny czy wasze dzieciaki ząbkując mają/mieli katarek?? Bo u mojego małego zauważyłam ze jak wyżyna sie ząbek to odrazu pojawia sie lejący katar,ząbek wyjdzie i niema śladu po Katarku.Tez tak macie,bo jeszcze nie słyszałam zeby objawem ząbkowania miedzy innymi był katar ;)
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeDec 15th 2014
     permalink
    Gaja, to normalne.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeDec 15th 2014
     permalink
    Gaja00: Dziewczyny czy wasze dzieciaki ząbkując mają/mieli katarek??

    O to może to jest i u nas, bo Magdzie startują dolne jedynki:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 15th 2014
     permalink
    wspomnienie obrońcy życia z pikiety w Lublinie

    Pewna pani, której nasza akcja nie przypadła do gustu, postanowiła wdać się z nami w dyskusję. Na pytanie o to, kiedy płód staje się dzieckiem, jej odpowiedź brzmiała "kiedy zaczyna chodzić"...

    ;-) Nowina medyczna.
    -- [/url]
  5.  permalink
    Brawa za takie akcje :)))
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeDec 15th 2014
     permalink
    Już nie wiem co robić...
    Magda ma mega katar... Nie chce jeść, bo nie może oddychać a widzę, że jest głodna. Robi co chwila małą kupkę, leci jej z nosa i z oczu, kicha i robi bańki w nosie. Możliwe, że to zęby, ale kurcze nie wiem co mogę jeszcze zrobić... Inhalacje, maść majerankowa, nasivin soft 0,01, odciąganie katarkiem... Biedna nawet zasnąc nie może... A zaczęło się ubiegłej nocy...
    --
    •  
      CommentAuthorGaja00
    • CommentTimeDec 15th 2014
     permalink
    Katka-dzięki :)
    Dii- może rzeczywiście ząbki a może po prostu jest przęziebiona...
    mój Alanek własnie tak miał przy pierwszej dolnej jedynce był katar,kichanie i zaszklone oczka ale był spokojny i spał dobrze.Tak było tylko przy pierwszym ząbku teraz pojawia sie tylko lejący katar
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeDec 15th 2014
     permalink
    No a Nasz Kacper wszystkie zęby przeszedł łagodnie, bezobjawowo w zasadzie... Mam nadzieję, ze jutro będzie lepiej... Dopiero teraz udało mi się ją nakarmić...
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeDec 16th 2014
     permalink
    Dii skoro Kacper jest/był chory to u Magdy bankowo przeziębienie....a więcej pewnie nic nie zrobisz u takich maluchów z katarem ciężko się walczy :/
    U nas Misiek od wczoraj smarkający więc też boję się o Gajkę...
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeDec 16th 2014
     permalink
    Kacper w zasadzie nie był chory. On miał coś nie tak w nosku, ale to nie choroba, bo trwało to ponad miesiąc. A po jednym dniu inhalacji Kacper dostał mega kataru, ale tylko ten jeden dzień. Na wieczór już było ok. A Madzia rano już lepiej. Co prawda jeszcze śpi bo to śpioch jest po mamusi:wink: ale też późno poszła spać, bo po 23...Tzn. o kąpieli spała pół godziny no ale potem się rozbudziła przy karmieniu i tak do 23... Kurcze muszę ich przestawić na wcześniejsze spanie...
    --
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeDec 16th 2014
     permalink
    Bananowcu, piszesz o bidoniku dla Oleńki. Powiedz mi proszę, czy wcześniej Ola piła z butelki lub kubka niekapka? Brunon nie potrafi ani z butli, ani z niekapka się napić. Jedynie łyżeczką podaję mu wodę i tak pije, jednak są to ilości maleńkie. Chciałabym nauczyć go pić z jakiegoś naczynia, myślę że wtedy byłaby szansa, żeby pił więcej. No i szukam właśnie rozwiązania. Znajoma podpowiedziała mi właśnie opcję picia przez słomkę. Dziś chcę kupić może właśnie bidon :-)
    --
    • CommentAuthormoly123
    • CommentTimeDec 16th 2014
     permalink
    karolajnas, sprobuj jakikolwiek bidonek ze slomka, my mamy np. firmy akuku. dzieci piersiowe czesto szybko lapia o co chodzi ze slomka, lovi 360 tez jest fajny , choc moja zdecydowanie preferuje rurki;-)
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeDec 16th 2014
     permalink
    Karolajnas, tak potrafiła się napić:cool: ale z rury jak ciągnie to składa usta jak do cyca:wink: musisz spróbować :cool: A bezpośrednio z kubka ci wypije? Bo Ola z kubka też potrafi:shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeDec 17th 2014
     permalink
    Moly - u nas lovi 360 kompletnie się nie sprawdził. Brunon w ogóle nie wie co z nim zrobić i ostatecznie zaczyna się bawić ;)
    .
    Bananowcu, muszę spróbować. Koniecznie. Tak, tak, bezpośrednio się napije, czasem nawet całkiem sporo, chociaż strasznie się zachłystuje :(
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.