Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeAug 22nd 2016
     permalink
    Wyszlo przewlekle zapalenie jelita grubego. Dostal inne mleko- Neocate i jest lepiej. Nie wymiotuje, bardzo malo ulewa (wczesniej ulewal po kazdym karmieniu), nie ma krwi w kupce, jest spokojniejszy i ladnie spi. Zadne bakterie czy wirusy nie wyszly.
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 22nd 2016
     permalink
    To w sumie dobrze, że trafiliście do tego szpitala. Teraz już oby tylko lepiej było.
    --
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeAug 22nd 2016
     permalink
    Dokladnie. Gdyby nie nasza upartosc to myslelibysmy, ze to jakis wirus, bo tak nam twierdzili nie chcac zrobic zadnych badan.
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 22nd 2016
     permalink
    Wszędzie tak jest... Jeżeli dziecko to znaczy, że nie ma prawa chorować na nic poza wirusami i bakteriami.
    Jak leżeliśmy ostatnio w szpitalu i panował srakowirus, to odmówili nam badania kału, bo przecież (cytuję) "sraczka to sraczka" :P.
    Dla mnie z kolei jest różnica czy to rotawirus, czy salmonella czy inne cudo, bo w ten sposób w tym szpitalu powstał mega mix chorób.
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeAug 23rd 2016
     permalink
    Mojej kuzynki córka niespelna roczna zwymiotowala kilka razy , i oni pojechali z nią (na szczęście) na ip. Ale zajęli się mała nadzwyczaj dobrze i od razu zrobili usg. Okazało się ze nie wirus A wglowienie jelita grubego i od razupełnie wzięli ja na operacjē
    -- ,
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeAug 23rd 2016 zmieniony
     permalink
    U nas bylo podejrzenie skrecenie jelita ale na usg tego nie widac. Lekarka powiedziala,ze gdyby dalej wymiotowal i mial krew w kupce i byloby widac, ze jest w ciaglym bolu to wtedy by robili badania pod tym katem.
    Dziewczyny, a jaka ja mam pewnosc, ze to akurat bylo zle mleko? Na moim i na aptamilu pepti nie robil kupki z krwia ani nie wymiotowal na zielono, to zdarzylo sie nagle. Rano bylo dobrze, a popoludniu raptownie bardzo zle. Skad ja mam pewnosc, ze to sie nie powtorzy za 3-4miesiace znow? Mam prosic o powtorzenie badan? Jelito powinno sie "zagoic" do paru tygodni jesli to od mleka?
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeAug 23rd 2016
     permalink
    Poziomka, jelita po stanie zapalnym dość długo dochodzą do siebie. nawet rok. zacznij podawać probiotyki. staraj się zmienić co 2 tygodnie, podawaj przez minimum pół roku, nawet do roku czasu. możesz je rozpuszczać w swoim mleku lub w wodzie.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 23rd 2016
     permalink
    Nam na rozwalone długotrwała antybiotykoterapia jelita polecono probiotyk z prebiotykiem sanprobi super formuła. Tam jest 40 kapsułek, które można otworzyć i rozpuścić zawartość. Nie powiem, zadowolona jestem. Ale najlepiej jeszcze skonsultować. Ten probiotyk jest dość kosztowny, ale zawiera 40 kapsułek, więc w porównaniu do innych niby tańszych probiotyków, wychodzi nawet taniej.
    --
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeAug 23rd 2016 zmieniony
     permalink
    Dzieki. Musze znalezc odpowiednik angielski tutaj albo z PL sciagnac. Dzieki raz jeszcze:)
    a jakie z PL polecacie probiotyki? To poprosze mamy to kupi pare roznych.
    kojarzy mi sie tylko dicoflor ( czy jakos tak) ale cos mi swita, ze go nie mozna przy skazie bialkowej?
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
  1.  permalink
    poziomkaUK: kojarzy mi sie tylko dicoflor ( czy jakos tak) ale cos mi swita, ze go nie mozna przy skazie bialkowej?
    - niewiedzialam a starszak mial przepisane jak mial biegunke, oslonowo.
    --
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeAug 23rd 2016
     permalink
    Pewna nie jestem madzik1983 ale kiedys kolezanki syn zachorowal i dalam jej pare saszetek dicofloru, bo mi zostal, podala mu 2 razy i spanikowala, bo ponoc nie mozna przy skazie bialkowej, a on wlasnie ma:/
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeAug 23rd 2016
     permalink
    Poziomka ja ostatnio kupowalam w Uk bio-kult infantis:) fanne do podania i bez smaku. Zawiera 5 szczepow z tego co pamietam indo tego dha i witamine d.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 23rd 2016
     permalink
    Eee, ja podawałam, a mój tez skazę białkową posiadał... Nic mu nie zaszkodziło. A podobno łagodzi zmiany skórne. Teraz używamy tego sanprobi i chyba najbardziej spełnia nasze oczekiwania. Wejdź gdzieś w necie i poczytaj ulotkę. Mnie bardzo przekonała. Dobry też enterol jest.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeAug 23rd 2016
     permalink
    tak na prawdę każdy pro i synbiotyk będzie dobry. ważne żeby co jakiś czas go zmieniać.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeAug 24th 2016
     permalink
    Ja też podawałam dicoflor a mój synek miał skazę białkową.
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeAug 24th 2016
     permalink
    Dzieki wielkie! Mama dzis kupi i wysle, w poniedzialek powinnam miec.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 24.08.16 08:50</span>
    Mlody od pobytu w szpitalu czesto ma zapadniete ciemiaczko. Odwodniony na pewno nie jest. Powinnam isc do lekarza z tym ciemiaczkiem?

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 24.08.16 09:00</span>
    I do kiedy dziecko moze ulewac?
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeAug 24th 2016
     permalink
    poziomkaUK: I do kiedy dziecko moze ulewac?

    moja ma 6,5 mc i nadal ulewa i to dużo, no może teraz jak zaczęłam rozszerzać dietę to ciut mniej.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 24th 2016
     permalink
    No, tylko np. na mojego syna niektóre probiotyki działają zatwardzająco i kończy się mega zaparciem. Także trzeba sobie wyszukać taki, który pasuje :).
    --
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeAug 24th 2016
     permalink
    Moja przestała ulewać może że 2 tygodnie temu. A i teraz jak wypije za dużo mleko to się zdarzy. Byliśmy nawet na usg żeby wykluczyć refluks. Wszystko ok, a lekarz powiedział że przychodzą dzieci co mają ponad rok i wciąż ulewają i to też jest normalne.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeAug 24th 2016
     permalink
    O matko to aż tak długo to moze trwać???
    Dziewczyny mam pytanie z siadaniem. Moja z pozycji leżącej podciąga sie wręcz do pozycji siedzenia podpierając sie na łokciach ale jeszcze tak z pozycji raczkowania nie. Zaczynam czuć presje bo każdy juz mi gada o juz chyba siedzi? Juz powinna siedzieć? Rozwija sie dobrze i tak chciałam was podpytać bo juz mnie denerwują te pytania. Mam sie niepokoić? Czy nie?
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeAug 24th 2016
     permalink
    Efcia, czas na siadanie to okolice ósmego miesiąca. Jeszcze jest czas.
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeAug 24th 2016
     permalink
    zgadza się, moja właśnie koło 8 miesiąca usiadła ;)
    -- ,
  2.  permalink
    Maks mial 8 miesiecy i tydzien jak usiadl :)
    --
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeAug 24th 2016
     permalink
    Dzięki dziewczyny ;-)
    tez tak wlasnie myslalam ze jeszcze czas.
    --
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeAug 24th 2016
     permalink
    Moja dopiero niedawno zaczela.siadac 😉
    Jakos 1-1,5tyg temu 😁
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeAug 24th 2016
     permalink
    Karolyn dopiero zauważyłam. Ogromne gratulacje :)
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    • CommentAuthorSrebrzynka
    • CommentTimeAug 25th 2016
     permalink
    Moja Maria zaczęła siadać z pozycji raczkowania 2tyg temu a ma 10miesięcy :)
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeAug 25th 2016
     permalink
    Dziewczyny jestem troche załamana, moja mała jak tylko wychodzę z pokoju na sekunde od razu zaczyna się drzeć. Woła mama, grochy się leją a ja w ciągłym stresie bo szkoda mi jej i nie mogę tego słuchać a muszę czasem zrobić sobie kanapkę, czy iść do toalety. Jak sobie z tym poradzić, może macie jakieś sposoby?
    --
  3.  permalink
    Nie martw sie efcia,mam to samo.

    Mnie to się agresor włącza ostatnio przez to jej darcie. Serio.

    Ja robię co mam robić na speedzie. Niech sie drze,ile mogę nosic...
    -- [/url[/url]
  4.  permalink
    To 6-cio miesieczniak juz mowi "mama"?? Pytam, bo nie doswiadczylam ze starszakiem..
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 25th 2016
     permalink
    e, chyba po porstu wola mame, w tym sensie, ale mam raczej nie gada
    -- ;
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeAug 25th 2016
     permalink
    No od paru dni krzyczy mama. Wykrzykuje jak cos chce zawsze tylko jak płacze i wlasnie jak znikam z pokoju. Mogłabym wam filmik załączyć ale chyba tu nie mozna. Wydaje mi sie ze nie jest to świadome. Zawsze do niej mówiłam ze mama zmieni pieluszkę czy mama zrobi to czy tamto i chyba tak podłapała.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 25th 2016
     permalink
    wstaw na ytuba i podaj linka.
    a propos sposobow ja swoja biore ze soba. w lazience klade mate (cos a la kocyk), ostatnio sikalam to ja trzymalam na kolanach, hyhy
    w kuchni mam lezaczek
    a jak siedze na kompie to ona idzie na mate a ja sie klade na podlodze z laptopem, hyhy
    -- ;
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeAug 25th 2016
     permalink
    no ja już właśnie z laptopem na macie nie bardzo mogę, bo mi klika w laptopa i nie da nic napisać, taka natrętna że jak juz widzi latopa to juz zadna zabawka ją nie interesuje.
    Ewasmerf: ostatnio sikalam to ja trzymalam na kolanach

    tez juz o tym myslałam
    --
  5.  permalink
    efcia81: Ewasmerf: ostatnio sikalam to ja trzymalam na kolanach


    tez juz o tym myslałam
    - no az tak zle u mnie nigdy nie bylo, zebym nie mogla sie isc wysikac, chociaz zawsze w towarzystwie starszaka ;)
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 25th 2016
     permalink
    Mój syn miał taki etap w wieku 7 miesięcy. No ledwo się schowałam za futrynę drzwi idąc do wc czy kuchni wrzask... Zaniepokoiłam się i poszłam w końcu pediatry zapytać czy coś mu jest... A pediatra mi pięknie wyjaśniła, że dziecko około półroczne (plus/ minus) przechodzi etap lęku separacyjnego... To na szczęscie mija ;)
    --
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeAug 26th 2016
     permalink
    Dziewczyny mam ogromny problem, mojemu dziecku nie smakuje mleko. Jedynie w nocy na śpiąco jest w stanie wypić mleko. W dzień wydziwia i zjada np 70 na porcje. Co z tym zrobić? A może to taki etap chociaż to u nas trwa od 2 miesięcy.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeAug 26th 2016
     permalink
    Agata, jest wiele pytań... jakie mleko w tej chwili używasz? Problemem moze byc tez np stan zapalny w przełyku. Dziecko ulewa, ma kwaśny oddech ( lub czuć kwaśny zapach na smoczku)? Jak często jada? Czy płacze w niedługim czasie po jedzeniu?
    --
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeAug 26th 2016
     permalink
    Je bebiko ale wcześniej tego problemu nie było właśnie. Nie ulewa, zapachu kwaśnego też nie ma. Jada co 3-4 h a po jedzeniu nie płacze. Miała ostatnio badania robione ale wszystko w porządku. Idą jej zęby ale czy aż tak by to powodowało niechęć do mleka?
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthorashtar855
    • CommentTimeAug 27th 2016
     permalink
    U nas niechęć do mleka była jak mała miała zapalenie pęcherza. Pluła i nie chciała jeść, nawet myslałam ze mleko jej nie smakuje i tez radziłam się na forum co teraz.Cudowałam ze zmianą mleka ale caly czas nie chciała pić. Badanie ogólne moczu wyszło ok, a posiew bakterie-dostała antybiotyk i apetyt powrócił.
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeAug 27th 2016
     permalink
    Miała i posiew i ogólne i bakterii brak.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeAug 27th 2016
     permalink
    bebiko?! litości... toż to największy syf...olej palmowy....
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeAug 27th 2016
     permalink
    Elfika piła różne i to jeszcze w miarę toleruje. A skoro ono takie złe to z jakiej racji dopuszczone jest do sprzedaży?
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeAug 27th 2016
     permalink
    nie mam pojęcia. ale jak tylko zobaczyłam skład to mi wszystko opadło... od razu wypieprzyłam, a kupowałam tylko dla kota żeby mieć do czasu kupna mleka zastępczego...
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeAug 27th 2016
     permalink
    Niestety jakby się zastanowić nad składem wszystkiego co jemy to by się okazało ze lepiej nic nie jeść.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeAug 27th 2016
     permalink
    bez przesady. masz wybór czy podasz dziecku olej palmowy czy też nie...
    -- [/url]
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeAug 27th 2016
     permalink
    Agata, próbowałaś moze Hip 1 Combiotic?

    Treść doklejona: 27.08.16 22:32
    No to faktycznie cos przeszkadza. Odbijasz po jedzeniu? Możesz dziąsła smarować żelem a mleczko robic bardziej letnie zeby nie drażnić. Jest jeszcze jedno co przychodzi mi do glowy- butelka. Mojemu jak za szybko leciało ( wręcz zalewało go mleko) to zbuntował sie na jedzenie. Kupiłam butle Medela Haberman ( sama regulujesz dopływ mleka) i zaczął jesc. Wada jest cena i to, ze szybko wyrabiają sie smoczki (albo moj bo taki ssak) Spróbuj :smile:
    --
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeAug 28th 2016
     permalink
    Gabcia tak i ma po nim zatwardzenia okropne. Ze smoczkami też kombinowałam ;) najwidoczniej taki urok mojego dziecka, chociaż ja też mleka nie chciałam pić..
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeAug 28th 2016
     permalink
    Olej palmowy to normalny składnik prawie każdego mm. Jest i w hippie i w bebilonie. Rzecz w tym, jaki to jest olej palmowy. To nie ten sam, utwardzony, jaki masz w większości słodyczy. Więc luz elfika ;) Najpierw warto coś dokodniej sprawdzić a potem kogoś sie czepiać.
    Agata, ząbkowanie może powodować niechęć do jedzenia. Samo ssanie powoduje, ze ból jest większy. Moje dziecko zawsze w momencie kiedy ząb już wychodził nie chciało jeść ani pić niczego. Ani stałego, ani piersi. Udawało się wtedy czasem dac trochę musu owocowego na miękkiej łyżeczce. Plastikowe nie wchodziły w grę. Może spróbuj podać trochę mleka łyżeczką, jeśli naprawdę mała nie chce jeść w boisz się odwodnienia w upał.
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeAug 28th 2016
     permalink
    Właśnie sęk w tym ze herbatkę rumiankową czy koperkowa wciąga aż się uszy trzęsą :) może faktycznie te zęby, wyjdą to się okaże czy coś się zmieni :) jeszcze ta łyżeczka spróbuję
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.