Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeDec 7th 2016 zmieniony
     permalink
    Mam wysoko Anty TG, czyli jest cos nie tak, tak?

    anty-TPO 31,61 IU/ml, norma od 0,00 - 34,00 N
    anty-TG 172,20 IU/ml, norma od 0,00 - 115,00 H

    Treść doklejona: 07.12.16 11:00
    Czyli prawdopodobnie poczatki Hashimoto albo Gravesa i Basedowa.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 7th 2016
     permalink
    madziauk: Mam wysoko Anty TG, czyli jest cos nie tak, tak?

    no niestety :(

    madziauk: Czyli prawdopodobnie poczatki Hashimoto albo Gravesa i Basedowa.

    jeśli TRAb będzie w normie to hashimoto :(
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeDec 7th 2016
     permalink
    A jesli Trab podwyzszony to Graves i Basedow?
    Hashimoto mozna uspic protokolem autoimmunologicznym tak? Tylko trzeba chyba duzo oleju koko i oliwy extra virgin by z wagi nie zejsc za bardzo.

    No nic, lece sie pakowac. Bo dzis wracamy do Londka i pozniej bede czytac.

    Treść doklejona: 07.12.16 11:25
    Sa jakies fajne strony o chorobach tarczycy? Chodzi mi o holistyczne podejscie do choroby, a nie tylko suche fakty.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 7th 2016
     permalink
    madziauk: A jesli Trab podwyzszony to Graves i Basedow?

    dokładnie tak.

    madziauk: Hashimoto mozna uspic protokolem autoimmunologicznym tak?

    a tego to nie wiem.

    madziauk: Sa jakies fajne strony o chorobach tarczycy?

    znam jedynie forum, którego adres wklejałam na poprzedniej stronie :)

    Treść doklejona: 07.12.16 11:29
    aaa, uważaj na bloga endokrynologia.net, facet tam totalne głupoty momentami wypisuje. to są sygnały zarówno od użytkowników forum jak i innych endokrynologów [np moich dwóch]
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeDec 7th 2016
     permalink
    madziauk: Mam wysoko Anty TG

    Masz podwyższone te przeciwciała, ale może cię uspokoi fakt, że endokrynolodzy, z którymi miałam do czynienia mówili, że tak nieznaczne podwyższenie (ja miałam większe jeszcze od twojego) jeszcze nie musi świadczyć o chorobie autoimunologicznej. Z naciskiem na "jeszcze". Powinnaś raz na pół roku, rok kontrolować te przeciwciała i jeśli one nie będą rosnąć, to nie ma powodu do paniki, ani do zmartwienia.
    U mnie np. od wielu lat, od kiedy pierwszy raz zbadałam te przeciwciała, ich poziom się nie zmienia. Co nie znaczy, że to się nie zmieni.


    Co do Trab to ja się nie wypowiadam, bo nie mam doświadczenia.


    A co do diety, to niestety żaden endo nie zgodził się ze stwierdzeniem, że dieta bezglutenowa pomaga. Być może nie ma solidnych badań naukowych na ten temat, stąd ten ich pesymizm.
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeDec 8th 2016
     permalink
    Mam wyniki TraB:

    P/c. p. receptorom TSH (TRAb) Wynik badania: <0,30 IU/l
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeDec 8th 2016 zmieniony
     permalink
    No to wygląda na początki Hashi jednak.

    Treść doklejona: 08.12.16 11:03
    Madziu, jak będziesz czytała Ketozę to od 238 strony masz sporo o tarczycy. Myślę, że Cię to zainteresuje :) sporo odpowiedzi masz w tej książce.
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeDec 8th 2016
     permalink
    Dzieki Isiula. Mozliwe, ze poczatki Hashi. Musze wybrac sie do lekarza.
    Ksiazke wyslalam kurierem, razem z zabawkami, ktore Karol dostal w Polsce ;)
    Kupilam jeszcze ksiazki inne sobie i sie nazbieralo. W niedziele ma byc :)
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeDec 12th 2016
     permalink
    ja dzis bylam u dermatologa, bo mam zmiany skorne miedzy posladkami i na lokciach, swedzi, krosty sie tworza i podejrzewaja chorobe Duhringa. zobaczymy jakie przeciwciala mi wyjda. powoli nie mam sily na te chorobska. czuje sie jak hipohondryk, ciagle z czyms latam do lekarza;-((
    -- ;
    • CommentAuthorsisi1992
    • CommentTimeDec 12th 2016
     permalink
    hej dziewczyny... jestem w 19 tyg ciazy i mam niedoczynnosc tarczycy..... 1,5 tyg temu mialam wizyte wszystkie wyniki w normie, w normie wszystko od poczatku ciazy.... przewidziana wizyta miala byc 12,01,217 po 6 tyg tak zadecydowala lekarka jednak nie ma wolnych terminow, pomimo tego ze chodze do lekarza prywatnie jest takie oblozenie ze mam wizyte na 02,02,2016r czyli po 9 tyg od ostatniej wizyty.....
    niestety jest to jeden jedyny lekarz w moim miescie a tez nie chce zmieniac w trakcie leczenia....
    czy przez to ze pojde na wizyte pozniej moze sie cos stac... w sensie czy moze cos zaszkodzic dziecku... zrobic w polowie dodatkowe badania TSH i FT4??
    jak myslicie te 3 tyg w zasadzie 2,5 moga stworzyc jaies problemy z ciaza?? odstep miedzy wczesniejszymi wizytami mialam zamiast 4tyg to 7tyg bo tez nie bylo miejsca....
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeDec 19th 2016
     permalink
    Dziewczyny uporzadkujcie mi w głowie bo z glupialam. Przeciwciała TPO mam wysokie koło 300 badałam pare lat temu leczyłam sie euthuroksem zaszłam w ciąże. Teraz jestem poporodzie i tarczyca Tsh wyszła mi 0,007, kazali zrobic przeciwciała TSHrab no i wyszły mi 6,5 czyli wysokie bo powinno nie przekraczać 1,75. Moja endo powiedziała ze jesli wyjdą dodatnie to mam odstawić euthyrox. Ja juz nie wiem na co ja choruje, myslalam ze na hashi i niedoczynnosc.? Czy te trąby są niebiezpieczne dla przyszłej ciąży ??
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 19th 2016
     permalink
    Efcia, przeciwciała TRAb wskazują na chorobę Gravesa - Basedowa, która najczęściej współistnieje z nadczynnością na co wskazuje twój poziom TSH.
    przy G-B nie ma mowy o zajściu w ciąże przy nieustabilizowanej tarczycy. G_B często wiąże się też z radiojodem tudzież usunięciem tarczycy. ale najpierw endo.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeDec 20th 2016
     permalink
    Efcia, ja mam identyczna sytuacje. Moja eno obserwuje co 3 tyg TSH, FT4, i FT3. Wczoraj bylam i ona nie wie co sie wydarzy, ale moze moja tarczyaca sie uspokoi do roku po porodzie. Bo FT3, FT 4 sa juz prawie jak w normie. Tzn jeszcze jakies ulamki procenta i wejde z nimi w "widelki laboratoryjne". A ze nie mam objaowo kinicznych G-B to na razie blokerow mi nie daje.
    Euthyrox odstawic, moja endo tez mi tak kazala.
    I ja tez mam hashi. ale endo mi powiedziala, ze ma sie te chorobe, ktorej przeciwciala sa wieksze. I moja endo twierdzi, ze jak sie ma autoimmunologiczna chorobe to po porstu caly uklad sie sypie. warto byc pod opieka jeszcze reumatologa itd. Chyba najlpeiej immunologa, ale nie tak latwo.
    Ja cala swiece, mam swiecace ANA, i teraz przeciwciala przeciwko endomysium czy jakos tak, ide do deratologa ale z tego co czytam to mam uwaga - skorna postac celakii. od nowegpo roku przechodze na bezgluten. i czekam co mi sie jeszcze przyplacze.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeDec 20th 2016 zmieniony
     permalink
    Ja pierdziele :cry::cry::cry: a ja niedługo chce się zacząć starac o drugie dziecko
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeDec 20th 2016
     permalink
    efcia81, może u Ciebie się jeszcze ta tarczyca jakoś wyklaruje - jesteś jeszcze nie cały rok po porodzie i hormony szaleją.
    Ewasmerf, nie mam słów, żeby skomentować Twoje przeboje :(
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeJan 19th 2017
     permalink
    Dziewczyny, potrzebuje waszej pomocy, moze ktoras spotkala sie z podobna sytuacja. Od 2 tygodni znowu pojawilo mi sie mleko w piersiach:shocked: Ostatni raz karmilam piersia 4 lata temu! w ciazy nie jestem, robilam testy I tydzien temu mialam @
    Poszlam do lekarza gp, zrobil mi badania krwi i tu zaczyna sie ciekawie.
    Prolaktyna ponizej normy - 9.1 mIU przy normie 109-557 wiec doktor wykluczyl guza przysadki mozgowej ale jednoczesnie stwierdzil ze taka niska prolaktyna to bardzo rzadko sie zdarza I on nie wie co z tym robic.
    TSH - 2.2
    Ja od dawna podejrzewam ze mam niedoczynnosc tarczycy (jak moja mama, jej wsytskie siostry) ale dla mojego lekarza skoro tsh jest w normie to nie ma o czym rozmawiac.
    Ale nie potrafil w zadny sposob wytlumaczyc czemu tak tyje (10kg w niecale 2 lata), jestem ciagle zmeczona itp.
    Macie jakies pomysly?
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJan 19th 2017
     permalink
    Carottka, my tu nie pomożemy. Jedynie endokrynolog.
    A samo tsh to za mało na określenie stanu tarczycy.
    Trzeba by zrobić TSH, ft3 ft4, a/tpo, a/tp, ewentualnie TRAb oraz USG tarczycy.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeJan 20th 2017
     permalink
    Dzieki Elfika. Niestety sama bez skierowania nie dostane sie do endokrynologa a moj lekarza nie wykona porzadniejszych badan tu w UK bo TSH w normie. w takim razie muse zaczekac do urlopu w Polsce I przebadam wszystko. Szkoda tylko ze nawet jesli cos wyjdzie w badaniach w pl tu I tak tego honorowac nie beda.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 20th 2017
     permalink
    carrotka, leczy sie objawy (przyczyny) a nie wyniki. co lekarz na to, ze zle sie czujesz?
    -- ;
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeJan 20th 2017
     permalink
    Ewa, lekarz stwierdzil ze przyczyn mojego samopoczucia moze byc mnostwo. No rece mi opadaja. Nie wysle mnie do endo go nie widzi potrzeby. Dostalam skierowanie do kliniki piersi wiec najwyzej oni dalej mnie gdzies przekieruja.
    --
  1.  permalink
    Kochane możecie powiedzieć mi jakie tsh przy niedoczynnści powinno być w II i w III trymestrze ciąży? Moje aktualnie wynosi 1.91 przy dawce 100mg reszta wyników ok. Zastanawiam się, czy nie za wysokie?
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 30th 2017
     permalink
    moja endo mowila, ze do 2,5 bodajze. ale ja sie lepiej czulam przy 1
    -- ;
  2.  permalink
    Dzieki Ewasmerf! No wlasnie tragedii nie ma ale tez sie lepiej czuje jak jest nizej :)
  3.  permalink
    TSH TSH 10,099 µIU/ml 0,350 4,940 H

    FT3 FT3 2,57 pg/ml 1,71 3,71 N

    FT4 FT4 1,04 ng/dl 0,70 1,48 N

    No i o co chodzi?! biore leki regularnie, a tu takie cos :/ dawka 225 letrox
    --
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeJan 31st 2017
     permalink
    Ja bym powtorzyla badanie. Mnie raz pomylili, wyszlo ponad 8. A na drugi dzien w tym i innym labie w okolicy 1..
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeFeb 1st 2017
     permalink
    Chodzi o to, że musisz powtórzyć, bez tabletki.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeFeb 1st 2017 zmieniony
     permalink
    Tabletka nie ma wplywu na tsh, jedynie moze miec wplyw na ft. Juz to omawialam z kilkoma endo ;) Mimo ze ja mam wrazenie ze jak robie na czczo to akurat zawsze mam wyzsze;) Ale to chyba przypadek. Wtedy co powtarzalam badanie, to wszystkie byly na czczo.
    Wiec jak sie robi tsh samo to mozna po tabletce.
  4.  permalink
    Agatella: jak robie na czczo to akurat zawsze mam wyzsze;)


    No u mnie tez wychodzi wyższe na czczo. Większość robiłam po tabletce. I było w granicach 1.9, a od kilku tygodni mi regularnie rośnie :/
    --
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeFeb 1st 2017
     permalink
    No jak ci rosnie regularnie to byc moze nie ma bledu..
    A zachowujesz regularnie polgodzinna przerwe miedzy tabetka a posilkiem?
    Wybierasz sie do endo?
  5.  permalink
    Tak, zachowuje. Od paru tygodni wlasnie mi roznie, zaczelo sie od 3,3, skonczylo tak jak teraz. W pierwszej ciazy przy tej samej dawce tak nie mialam. Dzisiaj ide do gina, on tez endo, niech mysli. Przy dawce 250 wyszla mi tachykardia, wiec nie ma sensu raczej mi obciazac serca dodatkowo chyba.
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeFeb 1st 2017
     permalink
    A mój endo twierdzi, że tabletka zawsze ma wpływ na wynik i nie tylko wolnych.
    A może u Ciebie, kuleczko, zaczyna się już zapalenie tarczycy takie, które jest zazwyczaj po ciąży? Nie wiem czy to możliwe ale nie ma chyba innego wytłumaczenia :(
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
  6.  permalink
    Mam zwiekszyc dawke do 250.... jesli wystapia palpitacje serca, wrocic do 225. Czuje sie jak worek treningowy z tymi lekami. Powiedzial, ze wynik moze byc zaburzony po antybiotyku.
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeFeb 1st 2017
     permalink
    Ciekawe czy jest zaburzony w ten sposób, że jednak masz takie wysokie TSH czy wynik jest nieadekwatny do prawdziwej wysokości TSH?
    Ja mam niedoczynność indukowaną encortonem i czekam aż się organizm oczyści :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
  7.  permalink
    Ja juz sama nie wiem, ja mam hashi tez. Ale nigdy w ciazy takiego tsh nie mialam. Zobaczymy po tej wiekszej dawce, jak mi sie antybiotyk wypluka jakos z organizmu.
    --
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeFeb 1st 2017 zmieniony
     permalink
    Kurcze, mnie antybiotyk nie wpływał na Tsh, no ale wykluczyć nie można. Poza tym za niedługo rodzisz, więc nie wiadomo co cię czeka ze strony tarczycy, bo spodziewać można się wszystkiego ;)
  8.  permalink
    No dokładnie. Może teraz swiruje a po porodzie będzie ok. Wyjdzie w praniu:wink:
    --
  9.  permalink
    chciałam napisać, że może to rzut choroby
    a propo tachykardi - nie może zapisać Tobie beta blokerów? (o ile można w ciąży)
  10.  permalink
    Kierownica31: a propo tachykardi - nie może zapisać Tobie beta blokerów? (o ile można w ciąży)


    Nic mi nie zapisal, bo ekg wyszlo dobre, a napady byly sporadyczne, jednak byly. Kardiolog tez nie widzial takiej potrzeby.
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeFeb 2nd 2017
     permalink
    Kuleczka, a Ty suplementujesz cos jeszcze ?
    --
  11.  permalink
    Tylko femibion 2.
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeFeb 2nd 2017
     permalink
    Hmm tak sie zastanawiałam,ze moze cos innego co bierzesz powoduje takie zaburzenia TSH.. Moze jednak powtorz badanie bez leków i dopiero podnieś dawkę?

    Ale po porodzie koniecznie musisz zrobic USG tarczycy bo wyglada jakby cos sie faktycznie działo.
    Moze warto tez sprawdzic prolaktyne oraz pomyslec o mocnej suplementacji wit D i selenu.
    --
    •  
      CommentAuthorAgnike
    • CommentTimeFeb 3rd 2017 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny przychodzę do Was po radę.
    Chodzi o moją mamę.
    Tak w skrócie,wyniki tarczycy zawsze w normie,ma dwa małe guzki koloidowe które raz do roku kontroluje przez biopsję.
    W październiku robiła badania i TSH było 2,090 endo przepisała jej lethrox 50 w celu zmniejszenia tych guzków.
    W styczniu znów robiła TSH i jej poleciało do 0,037 przypuszczam ,że po tym lethroxie ? ..
    Dodam jeszcze,że po tym lethroxie miała skutki uboczne w postaci szybkiego pulsu.
    Była kilka dniu temu na wizycie i dostała thyrozol 5mg i ma przyjmować pierwszy tydzień po 3tabletki dziennie, drugi tydzień 2 tabletki dziennie i trzeci tydzień 1 tabletka dziennie.
    I teraz pytanie,czy jest szansa by TSH wróciło do normy bez tego leku ? (pewnie nie ..?) ..
    Mama obawia się,że wpadnie w błędne koło z tymi lekami,że raz to TSH będzie musiała zbijać a raz znów do góry ciągnąć.
    Te leki to już tak do końca życia trzeba brać ?

    Może znacie jakiegoś endo na Śląsku godnego polecenia ?
    -- Zu 10.2010 & Li 11.2015
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeFeb 3rd 2017
     permalink
    Przy hashi nie jest wskazana suplementacja jodu. A te wszystkie preparaty mają po 200 ug. Może to się skumulowało?
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeFeb 3rd 2017 zmieniony
     permalink
    Agnike, jeśli ta nadczynność wynika ze zbyt dużej dawki letroxu to thyrozol jest chyba niepotrzebny. Ja wpadalam nie raz w nadczynność polekowa i nigdy nie dostałam na to tyrozolu. Miałam ograniczają dawkę euthyroxu.
    Ten zwiększony puls to pewnie nie tyle skutek uboczny leku ile nadczynnosc i samej w sobie. Jak TSH wróci do normy to minie.
    Może niech Twoja mama skonsultuje się z innym endokrynologiem?
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 3rd 2017
     permalink
    ja nie wiem jak sie leczy guzki koloidowe.
    ta dawka letroxu na poczatek jakas duza, z tego co czytalam i ja tak mialam osobiscie, to letrox wprowadza sie stopniowo, dawke sie zwieksza po kilku tygodniach. jak sie podniesie dawke to moga byc przejsciowe kolatania serca. i tak jak isia pisze, jak jest nadczynnosc to najpierw sie odstawia letrox.
    chociaz na forum poczytaalam, ze nadczynnsc jakas sie leczy tez, ze bierze thyreostatyki + letrox. dziwne to wszystko, mysle, ze bez dobrego endo sie nie obejdzie, tarczyca z tego co czytam to takie cudo, ze kazdy pisze co innego, kazdy ma inne doswiadczenia, u kazdego choroby maja inny przebieg. ja juz zaufalam mojej endo, przy tylu roznorodnych poradach nawet juz nie wnikam
    -- ;
    •  
      CommentAuthorAgnike
    • CommentTimeFeb 3rd 2017
     permalink
    Ten letrox,kazała odstawić.Więc sam thyrozol został.
    -- Zu 10.2010 & Li 11.2015
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeFeb 3rd 2017
     permalink
    Agnike, mam musi zmienić lekarza, to po pierwsze. W życiu nie słyszałam, żeby guzki koloidowe leczyć letroxem! Dzięki temu mama wpadła w nadczynność polekową. Wg mnie wystarczy go odstawić i hormony wrócą do normy. Po co brać leki na nadczynność? Tak, mam ma rację, to będzie błędne koło :(
    Jest w Katowicach, na Francuskiej jakaś polecana endo ale nie pamiętam nazwiska. Chyba się tu na forum przewijała. Jak sobie przypomnę to napiszę :)
    .
    _Isia_, popraw "niedoczynność" na "nadczynność" w pierwszym zdaniu :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorAgnike
    • CommentTimeFeb 3rd 2017 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny a jeszcze pytanie jak mama po odstawieniu zrobi badania na koniec miesiąca to już powinna być jakaś poprawa tego TSH ?

    Mama mi jeszcze podesłała mms ostatni badania i jest tam informacja "Płat lewy limfocytarne zapalenie tarczycy" od końca 2015 roku.Jednak na to żadnych leków nie miała przepisanych.
    -- Zu 10.2010 & Li 11.2015
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeFeb 3rd 2017
     permalink
    Obe, poprawilam, dzięki ;)
    Agnike, po miesiącu widać jak dana dawka zadziałała. Czy jak jej zmiana zadziałała. Można wcześniej zrobić badanie ale będzie widać tendencję. Ostateczny wynik to właśnie po czterech tygodniach.
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeFeb 3rd 2017
     permalink
    Czyli wychodzi na to, że mama ma podejrzenie Hashi. Powinna koniecznie zmienić lekarza :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.