Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorMysiorek80
    • CommentTimeOct 24th 2017
     permalink
    Dzis weszlam dopiero na ten watek, moja corcia ma 8 tygodni. Tydzien temu bylysmy na szczepieniach. Jestem przeciwnikiem szczeponek ale szczepie dzieci na to, na co od zawsze jestesmy szczepieni. Nie wyrazilam zgody na szczepienie przeciw pneumokokom bo wg. Mnie to ktos kase dostal za to by ta szczepionke wprowadzic do obowiazkowych. Poczytajcie sobie, ze wybrano najtansza i najgorsza szczepionke przeciw pneumokokom choc byly lepsze warianty...ale nie o to mi chodzi. Kazdy ma swoje zdanie na temat szczepien i tak niech zostanie....nie wyrazilam zgody bo nie ma takiego obowiazku, tak jak ktos napisal, nalezy zaszczepic do 19 r.z, w przychodni nie nalegali, spytalam sie czy jakies konsekwencje bede miala...to same piekegniarki zartowaly ze do 19 zdaze, tak wiec jezeli ktos nie jest przekonany aby szczepic niech sie nie boi.
    Nie mozna tylko podpisywac oswiadczenia o odmowie, bo Ty nie odmawiasz, tylko nie szczrpisz teraz..a jeszcze masz czas :-)
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeOct 31st 2017
     permalink
    Ja dziś się zmobilizowałam, i w związku z nadchodzącymi zmianami ustawy o POZ, postanowiłam zawitać po niemalże 5 latach do przychodni, gdzie Łucja jest zapisana celem wypisania od lekarza. Najpierw mnie piguła totalnie olała mówiąc, ze nic nie musze robić, ale się nie dałam i druga się ulitowała, sprawdziła w kompie i się okazało, że Łucja nie jest już pacjentem tej przychodni... :shocked: sami się nas pozbyli, jak odmówiliśmy szczepień. Szkoda tylko, ze nikt nie powiadomił nas o tym fakcie.
    --
    • CommentAuthoramcm
    • CommentTimeOct 31st 2017
     permalink
    A jakie konkretnie zmiany się szykują, że chciałaś się wypisać?
    •  
      CommentAuthorHaniutka
    • CommentTimeOct 31st 2017
     permalink
    Serratia też się zastanawiam nad tym krokiem. Zostało niewiele czasu do podjęcia decyzji.
    --
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeOct 31st 2017
     permalink
    Ja podjelam decyzje wczoraj wieczorem, zamierzalam sie od dawna, ale teraz to byl juz bezwzględny warunek wzglednego spokoju. A tu taka niespodzianka...
    Mam abonament medyczny z którego korzystamy całą rodziną i jestem bardzo zadowolona. Nic więcej mi nie potrzeba. Jestem również zbulwersowana zmianami ktore wprowadza kontrolę zdrowia dziecka poprzez szkołę w porozumieniu z poz. Chyba zostanie mi wtedy edukacja domowa. Totalna inwigilacja i kontrola się szykuje.
    Haniutka nie zastanawiaj się długo. Bo potem już pozamiatane.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeOct 31st 2017 zmieniony
     permalink
    A jakie to zmiany sie szykuja??? I od kiedy? Skrobnij wiecej szczegolow.
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 31st 2017
     permalink
    Marion, stop nop o tym pisze.

    serratia: Mam abonament medyczny z którego korzystamy całą rodziną i jestem bardzo zadowolona.

    ja właśnie nie mam takiej opcji u siebie, a płacić mi 4k za pakiet rodzinny z dojazdami do wawy to nie opłaca mi się. ja wciąż się zastanawiam bo jednak trochę korzystam ostatnio z poz no i co w razie skierowania do specjalisty dla Klary???
    masakra.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeOct 31st 2017
     permalink
    Jakis link?
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeOct 31st 2017
     permalink
    Za stop nop z fb
    W związku z przegłosowaniem przez Sejm Ustawy o Podstawowej Opiece Zdrowotnej (POZ), która wprowadza opiekę koordynowaną NAD obywatelem/świadczeniobiorcą i jego rodziną, rezygnuję z usług POZ.
    Ustawa przewiduje kompletny brak podmiotowości pacjenta/świadczeniobiorcy a nawet zdrowego obywatela, w całym procesie opieki skoordynowanej. Mówi głównie o "przejmowaniu opieki NAD świadczeniobiorcą", "sprawowaniu opieki NAD świadczeniobiorcą", ustalaniu zakresu działań wobec świadczeniobiorcy, przekazywaniu informacji o świadczeniobiorcy (również w związku z działaniami profilaktycznymi oraz zbieraniem i przekazywaniem danych wrażliwych). Wszystkie te działania pacjent/świadczeniobiorca ma biernie i posłusznie akceptować a zalecenia wykonywać.
    Nie jestem osobą ubezwłasnowolnioną i nie życzę sobie, aby ktokolwiek przejmował opiekę nade mną.
    Oczekuję pełnej decyzyjności, informacji i podmiotowości na każdym etapie korzystania z usług lekarza, jeśli uznam, że takich usług potrzebuję.
    Mają to by usługi realizowane DLA obywatela/świadczeniobiorcy, a nie przejmowanie nad nim opieki. Świadczenie usług nie może dawać upoważnienia do przejmowania kontroli nad usługobiorcą.
    Nie zgadzam się aby moje najwrażliwsze dane osobowe, dane o zdrowiu i chorobach, były przekazywane innym lekarzom, podmiotom leczniczym, instytucjom i organizacjom związanym z opieką zdrowotną czy edukacyjnym i oświatowym, firmom, fundacjom, stowarzyszeniom – bez mojej decyzji na każdym etapie. Nie zgadzam się, aby sposób przekazywania moich danych ustalał regulamin podmiotu leczniczego. Nie zgadzam się, aby moje dane wrażliwe były telefonicznie przekazywane innym lekarzom czy instytucjom. To ja decyduję kiedy, komu i jakie moje dane wrażliwe, informacje o moim zdrowiu lub moich chorobach, będą przekazywane i w jakim zakresie. Sposób przekazywania danych musi zapewniać ich bezpieczeństwo.
    Zamierzam od tej chwili korzystać z usług lekarza wybranego prywatnie, który zapewni mi zachowanie tajemnicy lekarskiej i nie będzie udostępniał nikomu moich danych wrażliwych, bez każdorazowej mojej zgody.

    „Uchwała Towarzystwa lekarskiego z XIX wieku. Lekarz z wszelką słusznością żądać może od chorych spełnienia wszystkiego, co dla zdrowia tych ostatnich wedle jego przekonania jest pożyteczne”.

    Kodeks Norymberski wprowadził do prawa pojęcie świadomej zgody. W Polsce w przepisy dotyczące świadomej zgody pojawiły się dopiero w 91 roku. Szanowni Państwo, mamy rok 2017. Czas aby Prawa Pacjenta i Prawa Człowieka zaczęły być przestrzegane.

    Treść Ustawy
    http://orka.sejm.gov.pl/Druki8ka.nsf/0/D280A28B59A0C8EAC12581990031889B/%24File/1813.pdf
    Przebieg procesu legislacyjnego
    http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/PrzebiegProc.xsp?nr=1813
    Głosowanie
    http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/agent.xsp?symbol=glosowania&NrKadencji=8&NrPosiedzenia=50&NrGlosowania=62
    Opinia GIODO na temat sposobu przekazywania danych wrażliwych (druzgocąca) http://orka.sejm.gov.pl/Druki8ka.nsf/0/30514110772E8C72C12581B1002FB370/%24File/1813-003.pdf

    Druk rezygnacji z usług POZ (z braku innego druku wykreślam pole wyboru innego świadczeniodawcy) Wydrukuję, wypełnię i wyślę do swojej przychodni oraz do oddziału NFZ. http://www.edruki.pl/get/N%20F%20Z%20-%20Narodowy%20Fundusz%20Zdrowia/RE-NFZ-1%281%29_2004.pdf
    Zwolnienie lekarskie oraz skierowanie do szpitala, może również wystawiać lekarz prywatny.
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeOct 31st 2017
     permalink
    Czy na rezygnację jest jakiś określony czas? Czy można to zrobić w każdej chwili?
    --
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeOct 31st 2017
     permalink
    Ustawa wchodzi w życie od grudnia.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeNov 1st 2017
     permalink
    Ja mam w firmie w ktorej pracuje, wykupiony pakiet uslug medycznyxh - to te wszystkie platne pakiety typu Polmed, Lux-med itp. Generalnie tylko z tego korzystam - na wizyty na NFZ nie chodze w ogole. Z wizyt na fundusz korzystam tylko z pediatry ale zawolona nie jestem. Czy jesli zaczne uczeszczac z dziecmi do pediatry w ramach pakietu medycznego, to powinnam zrezygnowac z uslug z przychodni POZ? Tym bardziej, ze mnie wkurzaja w kwestii szczepien.
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeNov 1st 2017
     permalink
    Teoretycznie możesz się wypisać do końca listopada, ale mogą Ci wmawiać w przychodni, że nie da się zrezygnować z lekarza inaczej jak przepisanie się do innego. Mi prezent zrobili bo jest wypis z poz z adnotacją, że nie podano adresu innego lekarza.
    Marion próbuj, potem już nie są rady zniknąć z systemu.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 1st 2017
     permalink
    serratia: potem już nie są rady zniknąć z systemu.

    ciekawe czy faktycznie będzie to dotyczyć tylko poz. bo co w sytuacji kiedy mam gina nfz przy poz, do którego de facto nie należę, albo w sytuacji gdy korzystamy z poradni specjalistycznych np Klarka w czd.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeNov 1st 2017
     permalink
    Za posłem Pawłem Skuteckim na fb:
    "Wszystko idzie źle. Naprawdę źle. Nie jestem paranoikiem, ale sprawy idą w bardzo złym kierunku. Ostatnie miesiące, tygodnie to festiwal odbierania nam wolności i praw, ale w taki sposób, że histeryczna opozycja zafiksowana na sądy w ogóle tego nie zauważa. Ostatnio wszystkie kluby oprócz Kukiz'15 głosowały za obowiązkiem meldunkowym. Ustawa o POZ przywiązała nas na smyczy do lekarza i dała mu prawo praktycznie dowolnego dysponowania naszymi danymi, także tymi wrażliwymi. Projektowana ustawa zmieniająca ustawę o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi zalegalizuje nasz status niewolników, z którymi można robić co się chce. Ministerstwo Zdrowia na podstawie zapisu o klęskach żywiołowych sprowadza i masowo stosuje preparaty niedopuszczone w normalny sposób do obrotu. Jest już projekt ustawy o zdrowiu dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, gdzie wprost się mówi o tym, że ochrona prywatności nie jest priorytetem. Teraz minister Streżyńska proponuje zmiany w ustawie o ochronie danych osobowych. Zobaczcie jaką miażdżącą opinię wydał GIODO, który pisze o "obniżaniu poziomu ochrony naszych danych osobowych" i "obniżaniu dotychczasowego standardu ustrojowego". Pojawia się pytanie: Czy ktokolwiek liczy się z prawami obywateli? A my co robimy? Ponarzekamy na fejsie i pójdziemy dalej. Daliśmy się kupić za pięćset złotych? Na tyle wyceniamy swoją wolność?

    Udostępnij, niech ludzie się dowiedzą, bo chyba FB to dzisiaj jedyne medium, które jest jeszcze wolne...

    http://www.giodo.gov.pl/pl/1520280/10202
    "

    Po raz pierwszy w życiu rozważam emigrację i to na poważnie, pozostało mi tylko przekonanie rodziców bo ich w tym chorym kraju samych nie zostawię...
    Za chwilę będziemy masowo szczepieni na grypę i stopniowo na kolejne szczepionki, a jest ich około 100, które sa obecnie w opracowaniu. Zrobili z Polski teren doświadczalny i już się z tym nawet nie kryją. Proszę ludzie obudzcie się i rozpowszechniajcie wiadomości na temat tych ustaw bo ludzie nic nie wiedzą! A to dotyczy każdego z nas, nie tylko nieszczepiących! Ta ustawa w powiązaniu z ustawą o zdrowiu uczniów daje pielęgniarce szkolnej więcej uprawnień niż ma dyrektor szkoły, będzie mogła bez zgody i wiedzy rodziców dzieci szczepić, podawać dowolne leki, przeprowadzać inne działania "profilaktyczne", będzie miała nieograniczony dostęp do kartoteki dziecka, i będzie miała OBOWIĄZEK ściśle współpracować z pomocą społeczną w razie nie wywiązywania się rodziców z zaleceń jej i lekarza. Nasze dane medyczne będą poza jakąkolwiek kontrolą, każdy będzie miał do nich dostęp i mógł je dowolnie wykorzystać! Tu nie trzeba być wróżką żeby się domyślić, co za tym pójdzie. Dzialajmy póki nie jest za późno! Dółączajcie do grup StopNop na fb bo chyba tylko oni ten temat podnoszą, piszcie do posłow, na tych grupach są linki do ustaw, z koemntarzami, gdzie wysyłac swoje uwagi do projektow. Nie śpimy budzimy się bo czeka nas druga Korea!
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 1st 2017
     permalink
    zabkaa25: Po raz pierwszy w życiu rozważam emigrację i to na poważnie

    my też. mało tego zrobimy to w trybie prośby o azyl.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeNov 1st 2017
     permalink
    Elfika napisz coś więcej. Jak to się robi itd.
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeNov 1st 2017
     permalink
    ciekawe co się kryje pod kolejną ustawą o wdzięcznej nazwie "opieka farmaceutyczna"

    Treść doklejona: 02.11.17 00:40
    Jestem przerażona :cry:

    Treść doklejona: 02.11.17 00:44
    Od lat nie potrafią stworzyć bazy danych pacjenta, w której byłyby zapisane leki, choroby, zabiegi, tak żeby pacjent nie musiał wszystkiego pamiętać, żeby nie musiał udowadniać że coś było albo nie było, albo żeby nie mógł oszukiwać, jak moja babcia hipochondryczka to robiła, chodząc od lekarza do lekarza i biorąc wykluczające się leki. A teraz nagle będą potrafili? Byleby tylko za mordy nas trzymać?
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 1st 2017
     permalink
    karolciat: ciekawe co się kryje pod kolejną ustawą o wdzięcznej nazwie "opieka farmaceutyczna"

    a jak myślisz?

    coś jest na rzeczy bo moja wetka nie może mi już wypisać recepty na zentel :/ własnie mają kontrolę farma na lecznicy...
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeNov 1st 2017 zmieniony
     permalink
    Karolciat pod tą nazwą kryje się między innymi to, że system będzie wiedział, czy wykupujesz recepty zapisane przez lekarza. Tak na początek a potem znajdą sposób, żeby sprawdzić czy te leki zażywasz, już jakiś czas temu słyszałam, że do tego między innymi będą chipy. Będą odczytywać zmiany biochemiczne zachądzące w organizmie (m.in.pod wpływem leków) i monitorować to oraz odpowiednie służby informować. To trochę dalsza przyszłość ale jak dla mnie nieunikniona (i nie aż tak odległa) choć pewnie zaraz usłyszę coś na temat teorii spiskowych. Szkoda, że wszystkie się powoli sprawdzają :/

    Co do bazy danych to nie tak, że nie potrafili od lat, tylko potrzebowali odpowiedniego impulsu i czasu, żeby to wdrożyć. Prace nad tym dawno już trwają. Zobaczysz, jak teraz im sprawnie pójdzie.
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeNov 1st 2017
     permalink
    Na szczęście moja lekarka rzadko recepty wypisuje.
    Za to wczoraj na ospę u syna znajomej lekarka antybiotyk wypisała, bo krosty wyglądały na "zakażone bakteryjnie" (3 dzień wysypu). To jakby ta pani dr mojego Wojtka widziała, to pewnie by nas prosto na oiom skierowała... Znajoma nie wykupiła rzecz jasna...
    --
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeNov 2nd 2017
     permalink
    Niestety możesz nie mieć możliwości chodzenia do "swojego" lekarza tylko zostanie Ci od odgórnie narzucony, zgodnie m.in.z rejonizacją.
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeNov 2nd 2017
     permalink
    Nic tylko zacząć chodzić do znachora...
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeNov 2nd 2017
     permalink
    Cóż- przebrnę przez całą tę cholerną ustawę. Ale to znaczy że mogą mnie zmusić do zmiany POZ?! Mam swoja przychodnię, swojego lekarza rodzinnego, który jest pediatrą moich dzieci, zna je od urodzenia i leczy z powodzeniem. Czy ta ustawa to również ma zmienić??
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeNov 2nd 2017
     permalink
    Jezu, jak to wszystko czytam, to się zastanawiam, czy jest sens wracać do Polski... tu źle i tam niedobrze.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 2nd 2017
     permalink
    zabkaa25: Elfika napisz coś więcej. Jak to się robi itd.

    kopię od wczoraj i nie mogę znaleźć... a wiem, że o tym czytałam przy okazji zeszłorocznych akcji z ustawą antyaborcyjną... generalnie chodzi o to, że "na skutek uzasadnionej obawy przed prześladowaniem z powodu swojej rasy, religii, narodowości, przekonań politycznych lub przynależności do określonej grupy społecznej zmuszona była opuścić kraj pochodzenia oraz która z powodu tych obaw nie może lub nie chce korzystać z ochrony swojego kraju."
    a że w tym kraju zmusza się do coraz to nowych rzeczy jak np nakaz do rodzenia chorych dzieci, do przymusowych szczepień co jest niezgodne z kartą praw człowieka, jak np za chwilę religia jedyna słuszna na maturze [sic!] czuję się zmuszona by uciekać w obawie o zdrowie swoje i mojej rodziny...

    Treść doklejona: 02.11.17 09:13
    Malisiek, a co u Was nie tak oprócz uchodźców i kilku zamachów?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeNov 2nd 2017
     permalink
    To zastanawiam się jak to u nas będzie. My chodzimy do prywatnej przychodni z kontraktem na nfz. Jesteśmy formalni zapisani do jakiejś lekarki ale na dzieci zdrowe chodzimy zawsze do innej bo tak nam pasuje i takie zasady ma takiego przychodnia. Chodzisz do kogo chcesz a w deklaracji wpisują kogokolwiek bo coś wpisać trzeba. Na dzieci chore chodzę do tego lekarza, który ma wolny termin. Jak mam wybór to wybieram najlepszego. To czy teraz mogą mi kazać chodzić do tej lekarki do której formalnie jestesmy zapisani? Bo ona jest beznadziejna.
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 2nd 2017
     permalink
    _Isia_: To zastanawiam się jak to u nas będzie. My chodzimy do prywatnej przychodni z kontraktem na nfz.

    ja też do takiej należę [i idę do lekarza, który jest w danym momencie na stanie] i normalnie składałam deklaracje POZ i teraz będę to wypowiadać.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeNov 2nd 2017
     permalink
    elfika: Malisiek, a co u Was nie tak oprócz uchodźców i kilku zamachów?

    Lekarze idioci..:peace:
    Nie no, ja już po prostu nie mogę znieść tej pogody, tych ludzi tutaj, tego języka. Chyba, żeby się wynieść poza Londyn, do jakiegoś małego miasteczka, kiedyś tak z Kamilem planowaliśmy zrobić..
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 2nd 2017
     permalink
    tutaj jest podobne zidiocenie...

    Treść doklejona: 02.11.17 15:08
    https://archive.org/details/vaccinationcurse00peeb
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeNov 20th 2017
     permalink
    Hejooo

    Dziewczyny szczepicie swoje dzieci na te nowo wprowadzone szczepionki na pneumokoki?

    Dziś byłam na pierwszym szczepieniu z Adasiem i na dzień dobry pani mówi, że jeszcze te pneumokoki dziś zrobimy. Nie zgodziłam się.
    Nie znam tematu ale dwa wkłucia w tym samym dniu to wg mnie za dużo.
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeNov 20th 2017
     permalink
    i słusznie. Co najmniej 6 tygodni odstępu miedzy kolejnymi dawkami czegokolwiek. I najlepiej, jeśli szczepisz NFZtowskimi, każde szczepienie podać oddzielnie. Najbezpieczniejsze rozwiązanie, bo wiadomo, co daje ewentualnie niepożądane objawy...
    --
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeNov 20th 2017
     permalink
    U nas było to tak, że najpierw ja zwlekałam ze szczepieniami, później były choroby córki, syna, na końcu my sami i tak się odciągnęło ponad 8 miesięcy.

    Karolciat taki miałam plan, szczepić syna szczepionkami NFZ ODDZIELNIE właśnie, ale pani z przychodni odmówiła, szczepienia wg własnego kalendarza.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 20th 2017
     permalink
    rumba: Karolciat taki miałam plan, szczepić syna szczepionkami NFZ ODDZIELNIE właśnie, ale pani z przychodni odmówiła, szczepienia wg własnego kalendarza.

    poproś ją o pisemną odmowę.
    zapewne nie otrzymasz bo nie ma prawa Ci odmówić, a Ty masz prawo szczepić do 19 r.ż
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthortiramisu
    • CommentTimeNov 22nd 2017
     permalink
    zabkaa25, przeciętny Kowalski ma to głęboko w dupie, jakie ustawy, jakie szczepienia... Mnie już niesamowity wkurw ogarnia na tę ludzką głupotę! Obudzą się z ręką w nocniku ale już tak zniewoleni że nawet wtedy nie pomyślą o protestowaniu.
    -- Powyższy post może zawierać śladowe ilości orzechów arachidowych.
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeNov 22nd 2017 zmieniony
     permalink
    dziewczyny a zaparcia mogą wystąpić po szczepieniu? Kurcze mój Adam robił ok. 5 dziennie. Zaszczepiony w poniedziałek, wtorek (nic), dziś jedna twarda jak skała, po masażu.Wcześniej były luźne. Diety nie zmieniałam.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 22nd 2017
     permalink
    mogą.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeNov 22nd 2017
     permalink
    Czyli zapowiada się powtórka z rozrywki. Nataszka miała problemy z dwójką. Robiła raz na kilkanaście dni. Mega zaparcia miała.
    Teraz myślę, że powodem mogło być szczepienie (ona wg kalendarza szła). Cholerka. Jak jutro będzie zero. Zgłaszam to!
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 22nd 2017
     permalink
    od razu nastaw się psychicznie na wyparcie ze strony lekarza i pieprzenie o koincydencji.
    zadbaj o jelita, trzeba je odbudować.

    a jaka szczepionka?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeNov 22nd 2017
     permalink
    6 w 1, hexa
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 22nd 2017
     permalink
    o matko...
    -- [/url]
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeNov 23rd 2017
     permalink
    Rumba, probiotyk i codzienna porcja witaminy c, ja dawałam Wojtkowi chyba 20 kropli. Też szczepiliśmy 6 w 1. Probiotyk rzecz jasna na jelita, wit. c jako detox po niechcianych dodatkach w szczepionkach. Młody idzie zgodnie z kalendarzem czy ma jakieś opóxnienia? U nas nic po 6 w 1 nie było, ale Wojtek sporo opóźniony, bo pierwsze 6 w 1 dostał po 8 m-cu zycia.
    --
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeNov 23rd 2017
     permalink
    Oo nie wiedziałam że witamina C tak działa. Probiotyki podaje.
    To było jego pierwsze szczepienie, no zobaczymy. Poza brakiem dwójki nic się nie dzieje.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 23rd 2017
     permalink
    a które probiotyki dajesz?
    poszukaj takich, które w składzie mają grupę bifido.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeNov 23rd 2017
     permalink
    Diflos, dzieki za rady.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 23rd 2017
     permalink
    Dziewczyny, czy psychiatra, do którego ide z synem w grudniu, może mi dać zaświadczenie o przeciwskazaniu do szczepień? Neurolog nas olał, w sensie mówi, że ona wie, że to nop, ale z tym mam sobie walczyć", więc cała nadzieja w psychiatrze.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 23rd 2017
     permalink
    w teorii może bo jest lekarzem. w praktyce- szczerze wątpię.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 23rd 2017
     permalink
    Tzn. słyszałam, że u nas psychiatrzy nie bardzo sa za szczepieniami. Koleżance psychiatra odradzała szczepienia, ale ona nie brała nic, bo chciała szczepić. Dlatego nie wiem czy takie papierzysko od psychiatry będzie miało znaczenie. Bo sytuacja wygląda tak, że obecnie mój syn badania odpornościowe ma dobre. Nie choruje, ale kufa immunolog nadal sobie nas nie odpuszcza, nadal chce Dawida miec pod kontrolą i oczywiście nadal na zaleceniach widnieje, że mam go doszczepić na wszystkie choroby świata. Ale, że on po poprzednich szczepieniach miał powikłania w postaci bezsenności, regresu zachowań autystycznych oraz padaczki, to ja szczepić nie chcę.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 23rd 2017
     permalink
    to próbuj. ale nawet jeśli dostaniesz to licz się z tym, że immuno może je podważać, choć nie ma takiego prawa.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 23rd 2017
     permalink
    Mam nadzieję, że jeżeli on nadal będzie utrzymywał swój stan zdrowia, to po kolejnej wizycie ( w czerwcu) ona się od nas odkrewni.

    Chętnie bym go z POZu wypisała, ale i on i ja niestety wymagamy opieki medycznej u różnych specjalistów i ni chu chu wiem co z tym zrobić. Prywatnie wszędzie nie dam rady.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.