Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeJul 23rd 2015
     permalink
    Libra1610: Bedziemy miec białą kuchnię i się zastanawiam czy jak jeszcze damy linen white to nie bedzie zbyt biało i wręcz szpitalnie...

    Jak dla mnie - nigdy za dużo bieli ;). Ja uwielbiam białe wnętrza, takie scandi, wcale ze szpitalem mi się nie kojarzą.
    No i light grey na pewno fajnie będzie wyglądał do ciemnego brązu, tylko tak jak Karolina pisze, nie do takej wiśni, bo to jednak inna tonacja, ale do wenge, orzecha jak najbardziej.
    I jeszcze się Wam pochwalę, że zamówiłam do pokoju Gosi cotton ballsy z Chin, bo wyczaiłam, że na aliexpressie są o ponad połowę tańsze. Łóżeczko córki już skręcone, bosko wygląda. Zostały nam 2-3 tygodnie do przeprowadzki.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
  1.  permalink
    MrsHyde 1 godzinę temu


    mamba_czarna: też właśnie myślę co na okna. firanki to totalnie nie moja bajka - nie będę miała nigdzie, wszędzie mam tylko długie okna więc jakoś to rozwiążę ale nie wiem właśnie co zrobić z kuchnią żeby dół był jednak zasłonięty a od góry żeby wpadało światło,


    przy takich wymaganiach to tylko plisy
    mamy w kuchni i sypialni i gdyby kilka lat temu tyle kosztowaly co teraz to na bank w salonie nie mialaby tradycyjnych rolt
    aha ja tez nie mam nigdzie firanek i zaslonek, nie lubie a i przy slnych alergiach nie sa wskazane

    w pokoju małej i sypilani na bank nie będzie - tylko właśnie plisy. w salonie jeszcze się zastanawiam czy nie dać jednak zasłon ale mała alergiczka i wolałabym zminimalizować ilość alergenów. dlatego też jednak bardziej plisy niż rolety rzymskie bo jednak też zbierają kurz. masz jakiś fajny sklep z plisami?

    Treść doklejona: 23.07.15 11:23
    MrsHyde 1 godzinę temu


    mamba_czarna: też właśnie myślę co na okna. firanki to totalnie nie moja bajka - nie będę miała nigdzie, wszędzie mam tylko długie okna więc jakoś to rozwiążę ale nie wiem właśnie co zrobić z kuchnią żeby dół był jednak zasłonięty a od góry żeby wpadało światło,


    przy takich wymaganiach to tylko plisy
    mamy w kuchni i sypialni i gdyby kilka lat temu tyle kosztowaly co teraz to na bank w salonie nie mialaby tradycyjnych rolt
    aha ja tez nie mam nigdzie firanek i zaslonek, nie lubie a i przy slnych alergiach nie sa wskazane

    w pokoju małej i sypilani na bank nie będzie - tylko właśnie plisy. w salonie jeszcze się zastanawiam czy nie dać jednak zasłon ale mała alergiczka i wolałabym zminimalizować ilość alergenów. dlatego też jednak bardziej plisy niż rolety rzymskie bo jednak też zbierają kurz. masz jakiś fajny sklep z plisami?

    Treść doklejona: 23.07.15 11:24
    madzianka83 jakie macie łóżeczko dla małej?
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeJul 23rd 2015
     permalink
    mamba_czarna: madzianka83 jakie macie łóżeczko dla małej?


    Takie, pisałam o nim na pokoikach dziecięcych.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 23rd 2015
     permalink
    Libra1610: I jeszcze co do light grey, myślicie że będzie pasował w przedpokoju do ciemnych drzwi do pokojów? Na wszystkich realizacjach widze go w połączeniu z białymi drzwiami i sie zastanawiam...

    my mamy light grey w salonie i nie mamy tam nic bialego, raczej zestawienie z ciemnym brazem (stol), zlotym debem (okna) i orzechem (meble), moge Ci szepnac pozniej foty jak chcesz
    oprocz tego beckersem mamy tez pomalowana sciane przy schodach na gore tyle ze schody z elementami bialego


    mamba_czarna: masz jakiś fajny sklep z plisami?

    kupowalam stacjonarnie, przyjechali zdjac wymiary a potem montaz tez od nich w cenie jest (kolezanka chciala bez montazu to wychodzilo jej tyle samo co Z )
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeJul 23rd 2015
     permalink
    To mnie uspokoiłyście. u mnie drzwi będą ciemny dąb, więc powinno pasować. A szafa przesuwna z kolei taki dąb wpadający w szarość, więc też chyba bedzie ok.

    Hyde, bardzo bym Cię prosiła o zdjecie :)
    --
  2.  permalink
    [quote=madzinka83][/quote]

    dzięki bardzo, idę poczytać
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeJul 24th 2015
     permalink
    Libra1610: Kinga, mogłabys wstawić zdjęcie

    jasne tylko mam takie jeszcze sprzed przeprowadzki, na świeżo po montażu, więc w sumie łyso i zimno (i paru uchwytów brak), ale dzięki temu widać, że można dowolnymi dodatkami ładnie ocieplić, u nas będzie jeszcze kolorowy lakobel przy płycie, póki co wiszą tymczasowe firanki (bo lubię), no i jak się już mieszka, to też takie wnętrze nabiera wyrazu







    Treść doklejona: 24.07.15 10:21
    Dobra, dorzucam trzeci fragment po dopracowaniu (z uchwytami, blendą itp :wink:)

    --
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeJul 24th 2015
     permalink
    Dzieki kinga ;) ten linen white to kurcze bardziej bialy jest niz myslalam, ale podoba mi sie ;) bede szalec z dodatkami ;)
    --
    •  
      CommentAuthorWredi_
    • CommentTimeJul 24th 2015 zmieniony
     permalink
    Czesc dziewczyny. Czytam was juz kawał czasu ;) podbieram pomysły :D u nas sytuacja jest taka, że my wybudowaliśmy dom. mieszkamy w nim 3 lata prawie. i.. sprzedaliśmy go.. i kupiliśmy mieszkanie dość spore metrażowo. I znowu zaczynam wszystko od nowa. generalny remont. wszystko musimy zaprojektować od nowa.
    mam pytanie, bo zauwazyłam, że u was królują jasne kolory. w domu miałam brązy/beże/ i powiedziałam sobie, że nigdy więcej.

    i mam do was pytanie.
    chciałabym taki gres w salonie/kuchni/korytarzu (może nie identyczne, ale coś w tym stylu)






    w pokojach takie panele (podobne, bo nie mogę znaleźć tych konkretnych co chce)





    i drzwi w takim kolorze




    i teraz moje pytanie, czy to wszystko się nie zleje za bardzo? sciany będą w kolorach pastelowych.
    mam nadzieję, że dobrze wkleiłam, i nie namieszałam.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 24th 2015
     permalink
    ja bym drzwi zdecydowanie kolorystycznie "odciela" od podlog
    •  
      CommentAuthornowa2012
    • CommentTimeJul 24th 2015 zmieniony
     permalink
    ja podobnie jak MrsHyde drzwi zrobiłabym w innym kolorze do tej podłogi ladnie by wygladaly w bieli. Ja jestem zakochana w jasnych kolorach teraz w mieszkaniu tez króluje biel i w domu myślę będzie podobnie a już na pewno kuchnia będzie w bieli z czarnym blatem lub drewnianym. Do tego odpowiednie panele także w kuchni co wiele osób dziwi ze nie płytki. Ale to jeszcze odlegle czasy wiec mam "chwile" do zastanowienia ;)
    --
    •  
      CommentAuthorWredi_
    • CommentTimeJul 24th 2015
     permalink
    MrsHyde: ja bym drzwi zdecydowanie kolorystycznie "odciela" od podlog


    czyli np. jaki kolor? biały? czy jakiś inny jeszcze?
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeJul 24th 2015
     permalink
    Ja bym białe drzwi dała. Mam podobne panele w calym domu i z białymi listwami przypodlogowymi dla mnie super.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 24th 2015
     permalink
    ja mysle ze zarowno biale jak i ciemne beda pasowaly, wszystko zalezy co lubicie :)
    •  
      CommentAuthorWredi_
    • CommentTimeJul 24th 2015
     permalink
    Dzięki dziewczyny za rady. Powiem wam ze rzeczywiście białe drzwi chyba najladniej będą wyglądać, i listwy przypodłogowe białe. Muszę jakoś to wizualnie ogarnąć.
    W domu mam ciemne drzwi i już nie chce :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 24th 2015
     permalink
    ja chcialam biale drzwi, ale jestem na takie rozwiazanie zbyt leniwa :P
    •  
      CommentAuthorWredi_
    • CommentTimeJul 24th 2015
     permalink
    MrsHyde: ja chcialam biale drzwi, ale jestem na takie rozwiazanie zbyt leniwa :P


    Ze tak się brudza?:)

    Na moich ciemnych widać wszystko. Dosłownie każdy odbity palec, a wyczyszczeniu widać smugi i maziaje :) uroczo wręcz.

    Treść doklejona: 24.07.15 17:17
    jeszcze mam pytanko, wrzucałyscie kiedys nazwy farb, ktore sa dobre, nie mogę znaleźć, co mozecie polecic?
    z jakiej firmy najładniej wychodzi szary?
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeJul 24th 2015
     permalink
    Wredi_: MrsHyde: ja chcialam biale drzwi, ale jestem na takie rozwiazanie zbyt leniwa :P

    Ze tak się brudza?:)


    Zaprzeczam :tongue: Użytkujemy prawie 4 miesiące przy małym dziecku i nie ma tragedii :wink:

    Wredi_: wrzucałyscie kiedys nazwy farb, ktore sa dobre, nie mogę znaleźć, co mozecie polecic?


    Ja polecam Beckersa, świetne opinie ma Tikurilla i Flugger.
    --
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeJul 24th 2015
     permalink
    Ja sie wychowalam w domu z bialymi drzwiami i czyszczone byly tylko na swieta i przy generalnych porzadkach, ewentualnie przecierane od czasu do czasu. Ale tez mija mama i ja nie jestesmy pedantkami, woec nie wiem jak to w sterylnym domu by wygladalo ;)
    --
    •  
      CommentAuthorWredi_
    • CommentTimeJul 24th 2015
     permalink
    Dzięki dziewczyny.
    KlNGA: Użytkujemy prawie 4 miesiące przy małym dziecku i nie ma tragedii

    A z jakiej firmy masz drzwi?:)
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeJul 25th 2015
     permalink
    Wredi_: A z jakiej firmy masz drzwi?:)

    invado
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 25th 2015
     permalink
    moja kumpela z pracg ma biale drzwi, 2 dzieci i psa no i drzwi czysci co tydzien. kiedys widzialam po 2tyg no to faktycznie niezly przeglad na nich byl. pewnie wszystko zalezy od charakteru rodzinki, moim sie zdarza sciany utytlanymi lapami dotknac wiec my z bialymi bysmy sie wykonczyli
    swoje ciemne przecieram z raz w mieaiacy zeby nie bylo mega paluchow znac no i kurz osiada w kacikach

    my mamy drzwi z polskone, teraz nawet drapiaca psinka nie dala im rady
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 25th 2015
     permalink
    Ja mam dwoje dzieci, dwa koty i białe drzwi, wszystkie. I myje je dwa razy w roku, na święta :shamed: :cool:
    Ale nie dlatego że jestem syfiarzem jeno dlatego, że na nich SERIO nic nie widać. A koty uwielbiają się gonić i odbijać się od drzwi na wysokości klamek. Więc powinny być jakieś ślady, a nie ma :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeJul 25th 2015
     permalink
    A ja jeszcze odnośnie koloru i widocznosci zabrudzeń to też zależy od tego, ile nasze oko widzi :P Moja teściowa ma ciemne drzwi w całym domu i meble wenge w salonie i drzwi czyści raz w tygodniu a meble codziennie dwa razy (przed i po powrocie z pracy - choc wtedy dom jest pusty), bo wg niej są brudne. I nie czyści tylko blatów mebli, półek itd, ale myje fronty szafek, uchwyty szuflad itd :P Pamiętam jak raz byłam tam i miałam sprzątać dom w sobotę. No kurde ile ja się namęczyłam, żeby posprzatać coś co jest idealnie czyste bo wg mnie tam nie było ani ciut ciut zabrudzenia ani kurzu :P
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 25th 2015
     permalink
    Teo moim zdaniem sporo tez zalezy od faktury drzwi, wiadomo ze na lakierowanych widac bardziej niz na tych zwyklych, na zupelnie gladkich tez znac bardziej niz na tych z faktura
    m.in. dlatego do pprzedpokoju biore szafe jasna ale z faktura, zeby nie bylo paluchow znac tak bardzo

    Treść doklejona: 25.07.15 09:46
    a jesli idzie o sprzatanie to miloscia wielka kocham moje meble w salonie, ja chcialam inne ale jak mnie stolarz zapytal czy nie mam nic innego do roboty tylko sprzatac to zrozumialam od razu o co mu chodzi i ... zdalam sie na niego z wyborem - to on dopasowal meble do otoczenia i kurde, bede mu dozgonnie wdziecczna bo kurzu ostatnio 2tyg nie scieralam i dopiero jak ukucniesz i sie mocno przyjrzysz to widac :P
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJul 25th 2015
     permalink
    My mamy białe drzwi i jak dla mnie to praktycznie wcale się nie brudzą...tzn na pewno nie bardziej niż takie jak mieliśmy w blokach (w kolorze jasnego drewna)...a dzieci z łapkami są wszędzie...ściany usyfione jakbyśmy tu 10 lat mieszkali anie rok ;)
    --
    • CommentAuthorSmuga
    • CommentTimeJul 25th 2015
     permalink
    To niesamowite, jak różne są standardy sprzątania... u mojej mamy też się "sprząta czyste" ;-) ja tam już wolę sprzątać, gdy jest mniej czysto, bo przynajmniej efekt widać!
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJul 25th 2015
     permalink
    Wiecie ja jestem tak leniwa, że sprzątam praktycznie co dwa dni zanim się większy bajzel zrobi. Gdy tego nie zrobię i jest masakra to głowa mnie boli i po prostu dostaje szału, bo nie wiem za co się zabrać. Wolę, więc sprzątać częściej ale krócej :wink:
    CO do praktyczności drzwi to ja myślę jak Hyde, że zależy od struktury i pewnie materiału drzwi:wink:

    Treść doklejona: 25.07.15 13:31
    BTW - Libra nie byłam u mamy ;) ale postaram się jutro zrobić dla Ciebie fotki cotton candy, jeśli jeszcze potrzebujesz :wink:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeJul 25th 2015
     permalink
    Caro_line: Wiecie ja jestem tak leniwa, że sprzątam praktycznie co dwa dni zanim się większy bajzel zrobi. Gdy tego nie zrobię i jest masakra to głowa mnie boli i po prostu dostaje szału, bo nie wiem za co się zabrać. Wolę, więc sprzątać częściej ale krócej

    Ja mam to samo :D
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 25th 2015 zmieniony
     permalink
    w poniedzialek mezu zaczyna urlop wiec zacznie od .... malowania :cool:
    zakupy zrobione
    do wiatrolapu szary piryt z Magnata (promocja byla wiec 67.99)
    do kuchni beckers porcelain gray
    mydlo malarskie tez kupilam zeby umyc sciane w kuchni po tych wszystkich jogurtach, rozbryzganych ciastach i zupach kremach :P
    tektura falista i tasma malarska w pogotowiu
    oby szybko poszlo
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeJul 25th 2015
     permalink
    Caroline, chetnie ;) bo u nas poki co etap wybieirania, do realizacji jeszcze miesiac ;)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 26th 2015
     permalink
    czy ktoras z was ma moze szafke na buty tego typu?

    das
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJul 26th 2015 zmieniony
     permalink
    HYde, ja miałam na starym mieszkaniu, wiecznie bajzel tam miałam, teściowa ma tak samo. Zdecydowanie wole swoje zwykłe półki z szafie.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 26th 2015
     permalink
    chcialam takie rozwiazanie na zasadzie buty biezace pod lawka do siedzenia zamiast polek wlasnie
    szkdoa ze nie umiem rysowac bo bym wam pokazala co w przyedpokoju wymyslilam
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJul 27th 2015
     permalink
    Dziewczyny możecie napisać ile płaciłyście dekarzowi za dach - więźba oraz dachówka. My mamy dach dwuspadowy, bez żadnych załamań o powierzchni 178m. Czy jest jakiś przelicznik procentowy ile dekarz bierze?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 27th 2015
     permalink
    Akirko zalezy od regiony, u nas ceny za nasz dach za robocizne byly od 5 do 15tys :devil:


    powiem wam ze z tym malowaniem to najwiecej roboty jest z tym cholernym oklejaniem, zwlaszcza przy listewkach przy schodach, dobrze ze wczoraj to ogarnelismy bo bysmy za duzo czasu dzisiaj stracili

    Treść doklejona: 27.07.15 11:48
    Beckers kitchen&bathroom mnie nie zachwycil
    owszem kolor super (bardzo zblizony do light grey), pokryl za drugim razem (poprzednia farrba byla dosc ciemna) ale jakosc malowania to niech go cholera wezmie
    tak ciezko to chyba zadna farba sie nam jeszcze nei malowalo, na poczatku myslelismy ze to wina walka ale drugi nic nie zmienil ani nawet takim malutkim do zakatkow nie bylo latwo
    no i co do wydajnosci to marna strasznie, nie mamy tej wolnej sciany znowu tak duzo a puszka 2,5l ledwo ledwo starczyla
    •  
      CommentAuthornowa2012
    • CommentTimeJul 27th 2015
     permalink
    mielismy ten sam problem z malowaniem ta farba, zmieniliśmy na bardzo gesty gruby walek i było super. Jestesmy bardzo zadowoleni.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 27th 2015
     permalink
    a do tego Magnata tez jakis specjalny walek potrzebny? jakies rady??
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJul 27th 2015
     permalink
    My malowaliśmy zwykłym wałkiem do farb. Malowało się zaskakująco dobrze (po np. Tikkurilli,która była kiepska)
    --
    •  
      CommentAuthorbea86
    • CommentTimeJul 27th 2015
     permalink
    MrsHyde: a do tego Magnata tez jakis specjalny walek potrzebny? jakies rady??


    W zależności od rodzaju powierzchni ściany (równa, chropowata etc) oraz rodzaju farby (mat, satyna etc) dobiera się wałek. Jak my malowaliśmy beckersem, przy naszych lekko gładkich ścianach malowaliśmy wałkiem z średniokrótkim włosiem. Im ściana bardziej chropowata i o nierównej powierzchni tym dłuższe włosie wałka jest wskazane.
    Kupując wałki zwróciłam także uwagę, że wielu producentów oznacza, do jakiej farby nadaje się ich wałek.

    Poza tym, może warto użyć gruntu,który sprawi, że kolor łatwiej się wchłonie i będzie potrzebnych mniej warstw, a tym samym powinna zwiększyć się wydajność opakowania farby.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 27th 2015
     permalink
    b_ewa mielismy 3ro ne walki i kazdy z innym wlosem,fakt sciany nie byly nigdy gladzone tylko przecierane ale jak malowalismy poprzednio to nigdy takiego problemu nie mielismy
    a co do gruntowania to nie wiem jaki jest sens skoro to dopiero drugie malowanie (pierwsze na swieze scaing bylo 3lata temu)

    dzisiaj pomalowalismy tez sufit i schody (pod stopniami) biala tikkurilla - super white jedyna 2,5l biala jaka w sprzedazy mieli - i ta farba juz szlo idealnie dwoma roznymi walkami. kryje swietnie i bez mycia gruntowania itp
    jutro kolej na magnata i koniec malowania na ten rok :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 28th 2015
     permalink
    magnatem maluje sie rewelacyjnie, tym samym walkiem ktory nie radzil sobie z beckersem, mimo ze sciana jeszcze bardziej chropowata/porowata niz kuchenna
    kolor tez super mimo ze do konca nie wysechl, dzieki Akirko jeszcze raz :*
    • CommentAuthorSmuga
    • CommentTimeJul 28th 2015
     permalink
    Ja nie kumam... Magnat to produkt Śnieżki, tylko że premium?
    Mój wykończeniowiec poleca Magnat i Beckersa, a stronić od dekorala i ostrożnie ze Śnieżką.
    Mam pytanie: czy dobrej jakości baterie to tylko Grohe? Nie ma czegoś tańszego a dobrej jakości? Bo tu załamkę przeżywamy. Rynek wydaje się dzielić na tanie-bylejakie i Grohe. Jakieś podpowiedzi czy rady?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 28th 2015
     permalink
    Smuga: Mój wykończeniowiec poleca Magnat i Beckersa, a stronić od dekorala i ostrożnie ze Śnieżką.

    tak, Magnat to grupa sniezka, tak jak Beckers to grupa Tikkurila

    Beckersem malowalismy 3lata temu, ten pokojowy jest super i w zmywalnosci jak i lekkosci malowania, ten kuchenny byl po prostu ciezki w rozproowadzaniu
    Magnat - jesli jakosc farby przy zmywalnosci bedzie taka jak dzisiaj nam poszlo malowanie to bedzie rewelacja
    Dekoral - jesli idzie o fashion - porazka do kwadratu, ten do lazienek super bo i dobrze sie nim malowalo i swietnie sie zmywa
    nowej sniezki nie znam, ta kiedysniejsza sprzed 6lat i zle kryla i w ogole nie szlo nic z niej zmyc


    Smuga: Mam pytanie: czy dobrej jakości baterie to tylko Grohe?

    my mamy baterie Paffoni, jedna najczesciej uzywana po 3latach sie na glowicy "przetarla" ; z grohe to my mamy tylko zestaw-stelaz podtynkowy do kibelka i bidetu, jak bralismy to hitemy byl geberit wiec wszystko sie zmienia
    jesli idzie o baterie to 3lata temu polecali oras i kludi
  3.  permalink
    Jeśli posiadacie indukcje to pliss polećcie coś :) muszę kupić pilnie :)
    • CommentAuthorModerator
    • CommentTimeJul 28th 2015
     permalink
    Mamba_czarna wszestkie informacje na temat indukcji znajdują się w temacie Sprzęty AGD. Tam też zostało przeniesione poprzednie zapytanie.
    Pozdrawiam
    M.
    •  
      CommentAuthorbea86
    • CommentTimeJul 28th 2015
     permalink
    MrsHyde: b_ewa mielismy 3ro ne walki i kazdy z innym wlosem,fakt sciany nie byly nigdy gladzone tylko przecierane ale jak malowalismy poprzednio to nigdy takiego problemu nie mielismy
    a co do gruntowania to nie wiem jaki jest sens skoro to dopiero drugie malowanie (pierwsze na swieze scaing bylo 3lata temu)


    Może to i wina farby. Z mojego doświadczenia wynika, że gruntowanie jednak pomaga. Sami gruntowaliśmy ściany w mieszkaniu w stanie deweloperskim i malowanie poszło naprawdę sprawnie.


    Smuga: Mam pytanie: czy dobrej jakości baterie to tylko Grohe? Nie ma czegoś tańszego a dobrej jakości? Bo tu załamkę przeżywamy. Rynek wydaje się dzielić na tanie-bylejakie i Grohe. Jakieś podpowiedzi czy rady?


    Nam projektantka polecała jeszcze Deante. Sami zerkaliśmy też na Omnires. W moim domu rodzinnym były też baterie Oras, ale o ile w łazience działają już ponad 10 lat, o tyle w kuchni były kilkakrotnie wymieniane i żadna z nich nie działała dłużej niż rok.

    Sami zdecydowaliśmy się na Grohe jednak, bo to bateria i ma działać wiele lat. Na te baterie są co miesiąc-dwa promocje w salonach Omnires (oprócz produkcji zajmują się też dystrybucją).


    mamba_czarna: Jeśli posiadacie indukcje to pliss polećcie coś :) muszę kupić pilnie :)


    Wybierz sobie ulubioną markę, określ cenę, wymiary i wygląd. Generalnie płyty indukcyjne dla niemal wszystkich marek robi jeden producent (każda płyta ma znaczek w jednym rogu). Ja posiadam płytę Boscha, jest ok, nie mam póki co zastrzeżeń.
    • CommentAuthorSmuga
    • CommentTimeJul 28th 2015
     permalink
    Dziękuję za wszystkie podpowiedzi. Te Oras i Omnires obczaimy. O Deantes krążą nieco gorsze opinie.
    Ja z kolei pomęczę tu jeszcze temat ściany pomiędzy blatem a szafkami.... miało być szkło. Nie jestem jednak do niego przekonana, bo jestem wielbicielką zmian i przemeblowań itp. Idę chyba w zmywalną tapetę, którą będę mogła wymienić na inną za parę lat. Któraś ma? Oczywiście nad gazową płytą musi być icoś innego ze względu na ryzyko pożarowe. Czy dać szkło na tę tapetę, czy samo szkło? Ktoś ma może różne materiały w różnych miejscach kuchni?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 28th 2015 zmieniony
     permalink
    b_ewa: Nam projektantka polecała jeszcze Deante.

    kiedys deante byla b.dobra firma ale odkad przeniesli cala produkcje do Chin to zaczely sie problemy
    zaprzyjazniony sprzedawca pokazywal cala szuflade czesci zamiennych do kabin i jakis "spinek" do baterii bo to sie nagminnie ponoc lamalo i dawali je klientom bez przyjmowania reklamacji


    b_ewa: Z mojego doświadczenia wynika, że gruntowanie jednak pomaga. Sami gruntowaliśmy ściany w mieszkaniu w stanie deweloperskim i malowanie poszło naprawdę sprawnie.

    my przed 1 malowaniem tez gruntowalismy, to inna bajka byla
    w sumie z tym gruntowaniem to sa 2szkoly, w starym mieszkaniu gdzie sciany miejscami lubily sobie 'oblezc' i nierowno pily farbe gruntowalismy przed kazdym malowaniem, tutaj podcchodzilismy inaczej i edekt jest ok; W sumie to mysle ze teraz nawet gruntujac cciemnej farby jasniutka by nie pokryla jedna warstwa wiec tylko namachac by se bylo walkiej wiecej trzeba; dzisiaj zerknelam na puszce i tam wyszlo ze te 2.5l jest na 34m2 i jak liczylismy to przy podwojnym malowaniu tak ok 30 jak nic wychodzi

    Smuga: Ja z kolei pomęczę tu jeszcze temat ściany pomiędzy blatem a szafkami....

    my mamy na scianie to samo co na blacie (i na stole) takze nie doradze czy szklo czy tapeta
    nie wiem czy bywasz na forum muratora ale tam swego czasu dosc powszechne bylo stosowanie farby PARA zamiast szkla, lacobelu czy innych wstawek
    poniewaz z malego miasta jestem to nawet nie mialam okazji probnika pomacac wiec nie wiem jakiego typu ta farba ale moze sie rozejrzyj (pamietam tylko ze cholernie droga byla)
    •  
      CommentAuthornowa2012
    • CommentTimeJul 29th 2015 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny mam pytanko może i głupie ale musze szybko dac odpowiedz. W projekcie do wejścia domu mam 3 stopnie (schody) wygląda to dosyć wysoko i chciałabym zapytać ile Wy macie stopni? Tak myslalam zmniejszyć ilość do 2 a nawet 1 chodzi glownie o zime gdy zlapie mroz takie schody robia się niebezpieczne 2 lata temu wlasnie na takich schodach moja Mam upadla i zlamala nadgarstek.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.