Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeSep 15th 2014
     permalink
    No właśnie kurcze no ten nipper mi się nie widzi ;p
    Napalilam się trochę na Joolza, ew. Jane epic, ten xlander xcite i patrzyłam na Bj versa. W Bj city mini Adaś się topi totalnie..

    Treść doklejona: 16.09.14 21:21
    A czy jakieś mamy po za Eveke mają Joolza?
    Jak się sprawuje :)?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeSep 18th 2014
     permalink
    Powoli.zastanawiam.sie.nad spacerowka-parasolka na wiosne. Poprzednio mialam mackarena xlr i bylam bardzi zadowolona. Teraz zastanawiam sie nad per perego pliko mini. Jest tu jakas uzytkowniczka? Dodatkowe pytanie czy sa uzytkowniczki tych deskorolek doczepianych do wozka i czy da sie je dozepic do spacerowek typu parasolka? No i nie upieram sie przy peg perego, macie moze jakies fajne, sprawdzone, prakryczne parasolki?
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeSep 18th 2014 zmieniony
     permalink
    JA miałam Jane Sonic Evo. Leciutka, fajna parasolka. Jedna awaria - hamulca.
    No, ale nie wiem, czy nadal jest produkowany, a po drugie - ja po prostu uwielbiałam wózki Jane (przed parasolką był Jane Nomad Air).
    O tu jest zdjęcie parasolki
    http://www.sklep-tosia.pl/jane-sonic-evo_p1342

    Edit: widzę, że teraz Jane nie ma już tych wózków - są Nanuq
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeSep 18th 2014
     permalink
    Hanny zadałam niedawno podobne pytanie, niestety pozostało bez odpowiedzi. Po zimie, pozbywam się mojego dość ciężkiego wózka na rzecz lekkiej spacerówki. To już będzie ostatni wózek D. i chciałabym trafić w 10 ;)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeSep 18th 2014
     permalink
    No ja polecam maclarena questa . Lekki , łatwo się składa, nosi,można na płasko rozłożyć. Gorzej radzi sobie w lesie, piasku czy wertepach ale to wózek typowo miejski.
    Jak dla nas rewelacja . Na prawdę polecam :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeSep 18th 2014
     permalink
    Ja się zastanawiam nad NUNA pepp, wie ktoś coś? ja ją tylko raz widziałam na zywo.

    Treść doklejona: 18.09.14 14:29
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 18th 2014
     permalink
    Ja bym się chyba "bała" tych małych, piankowych kółek ale nie wiem, nie jeździłam, nie widziałam no to tylko tak gdybam :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeSep 18th 2014
     permalink
    TEORKA: Ja bym się chyba "bała" tych małych, piankowych kółek ale nie wiem, nie jeździłam, nie widziałam no to tylko tak gdybam


    Teo, takie kółka ma wiele parasolek i lekkich spacerówek, znane Maclareny chyba mają nawet mniejsze. Właśnie mi chodzi o to, że wózek ma być leciutki, bo me dziecko coraz cięższe. Teraz mam pompowane koła i fakt są mega wygodne ale to nasza ostatnia zima w wózku, więc się go pozbywam na rzecz kolejnego. Ten nowy będzie użytkowany pewnie do następnej zimy i potem już życie bez wózka, więc sądzę, że te kółka dadzą radę na nie ośnieżonych chodnikach ;) no ale nie wiem jeszcze czy chcę akurat ten wózek, bo nikt ze znajomych go nie ma, więc opinii brak.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 18th 2014
     permalink
    I wszystkie mają piankowe ?
    To nawet nie wiedziałam :wink:
    Kurcze nie wiem, dla mnie te kółka jakoś tak dziwnie na tym zdjęciu wyglądają.
    Nina ma wózek dla lalek i mniej więcej podobne koła wizualnie :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorlija
    • CommentTimeSep 18th 2014
     permalink
    Ja polecam silver cross pop. Dla mnie rewelacja, lekki, łatwy do prowadzenia. Porównywałam z maclarenem i silver cross wygrał.
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeSep 18th 2014
     permalink
    TEORKA: I wszystkie mają piankowe ?
    To nawet nie wiedziałam


    No chyba tak, przynajmniej ja nie widziałam nigdy pompowanych kół w wózkach tego typu :)

    A to Maclaren, ma chyba jeszcze mniejsze, tych chyba by m się obawiała, mimo firmy :D

    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeSep 18th 2014
     permalink
    No wlasnie maclarenow to kompletnie sie nie obawiam -sa megapraktyczne. Na zdjeciu jest chyba xl, nasz xlr mial wieksze kolka. A nie wiecie czy do tych Waszych parasolek daloby sie doczepic ta deskorolke dla starszaka?
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeSep 18th 2014
     permalink
    lija: Dla mnie rewelacja, lekki, łatwy do prowadzenia.
    Ja miałam model pop sport i szybciutko zamieniałam na maclarena. Nie wiem, może są różnice w konstrukcji tycvh dwóch modeli albo coś poprawili, bo pamiętam, że młoda bardzo mi zjeżdżała pupą w dół i siedziała taka ściśnięta w środku.:wink:
    --
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeSep 18th 2014
     permalink
    To ja polecę inglesinę trip, którą mi tu polecono pół roku temu, używam intensywnie i jest bez zarzutu :)
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeSep 18th 2014 zmieniony
     permalink
    Hanny: A nie wiecie czy do tych Waszych parasolek daloby sie doczepic ta deskorolke dla starszaka?


    Hanny, ja do parasolki nie doczepiałam, ale na stronie producenta można sprawdzić kompatybilność - na pewno nie ma wszystkich możliwych modeli wózków, ale zajrzyj: BuggyBoard Fitting Guide.
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeSep 18th 2014
     permalink
    Hydro z nieba mi spadlas:flowers:
    --
    • CommentAuthorgoldynka
    • CommentTimeSep 19th 2014
     permalink
    Ten maclaren na zdjęciu to mark, najmniejszy (obok volo) z maclarenów. Dla ponad 2 latka nuny pep nie widzę - ma bardzo krótkie oparcie. Polecam inglesinę trip (miałam), inglesinę swift, peg perego pliko mini (miałam, super sie składa jednym pociągnięciem, nie jak typowa parasolka, dzięki czemu kółka nie brudzą tapicerki po złożeniu wózka), bugaboo bee, maclaren (volo,mark,quest), zooper hula,zooper twist. Zwróć uwagę na wysokość rączek, ja mam 164 cm i bolały mnie ręce od prowadzenia inglesiny trip. Chcesz z oparciem rozkladanym czy nie , czy ma mieć duzą budę itp. A może nie parasolka, tylko inny lekki wózek np. joie litetrax , baby jogger city lite. Tez po sprzedaży jedo fyna kupiłam parasolkę - tripa, bo wszyscy kupuja to ja tez, ale mnie parasolki nie podeszły.Potem miałam dwa bjcm, potem pp pliko si, potem PP pliko mini, joie litetrax i teraz mam bjcm gt. Raczej do parasolek sie nie przekonam (chyba że na jakieś krótkie wypady typu sklep, czy lekarz). Oczywiście każdy lubi co innego.:wink:
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeSep 19th 2014
     permalink
    To pp pliko mini to nie parasolka? Kurcze, troche sie na niego napalilam, ale nie mam jak na zywo zobaczyc:( goldynko mozesz go jakos porownac z maclarenem xlr. Budka podwojna? Oslonka przeciwdeszczowa? Kieszonki prakrycznr? Torba spora?no i jak kolka? Duze? Male? Piankowe?amortyzuja troche?
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeSep 19th 2014
     permalink
    Goldynko, mójsynek jest drobny i niski (zaledwie 84cm) więc to krótkie oparcie mnie nie martwiłoby tak bardzo jak to,że szerokość siedziska w nunie to 29 cm, więc odpada. Dalej się rozglądamy...
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeSep 19th 2014
     permalink
    Ja mam nuna pepp, i sobie chwale. Jedyne to co brakuje to pałąk. Ale mi to nie przeszkadza. Julka uwielbia w nim jeździć.
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeSep 19th 2014
     permalink
    dagus z nieba mi spadłaś, a powiedz to siedzisko faktycznie takie wąskie? i czy fajnie się jeździ tym wózkiem:)?
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    • CommentAuthorgoldynka
    • CommentTimeSep 19th 2014
     permalink
    Pliko mini to parasolka, ale nie składa sie w pól jak inne np.maclareny, tyko inaczej-zobacz filmik na you tube. Pociąga się za takie uchwyty przy obu rączkach (bardzo wygodnie) a następnie trzeba pociągnać za taką rączkę/dźwignię na oparciu i wózek złożony. Nie trzeba się schylać ani męczyć, 2 sekundy i wózek złożony , i sam stoi po złożeniu. Dla mnie wszystkie parasolki mogłyby się tak składać. Z maclarenem xlr nie porównam, bo raz nie miałam xlr, a po drugie jesli przyrównać pliko mini z maclarenem to z questem. XLR to wielka krowa,więc nie ma co porównywać. Buda w mini w pozycji siedzącej jest ok , nawet spora,ale już w pozycji leżącej tak fajnie nie osłania, choć tragedii nie ma. Pliko mini nie ma żadnych kieszonek, i to mnie tez wkurzało, nie ma torby ani pałąka ani folii w komplecie- trzeba dokupić osobno. miałam kolor fleur - piękny. Ma regulowaną wysokość rączek. Stuka-turkocze w czasie jazdy, choć jak zawsze ze wsząd czytałam o jego głośności, tak spodziewałm się,że będzie z tym hałasowanim gorzej niż na prawdę było. Ma koła ze świetnej gumy/pianki - nie wbijały się w nie kamyczki tak jak np w joie czy bjcm.

    Hopelight, moja córka też drobna 2 lata i 7m-cy , 86 cm.

    A z takich małych wózków to jescze quiny yezz
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeSep 19th 2014
     permalink
    Hopelight, tu masz mój email, dagus84@o2.pl, napisz, to wyśle ci zdjęcia ze spaceru jak moja w nim wygląda. Uważam ze nie jest wąski, ale nie wiem czy w kombinezonie nie będzie ciasno.
    --
    •  
      CommentAuthormacek
    • CommentTimeSep 19th 2014
     permalink
    _Asiula: Dziewczyny, a jaki wózek-spacerówkę byście poleciły z dużymi kołami, dobrą amortyzacją, waga jakos ok.10 kg?
    No i cena tak do 1300 zł? Zobaczyłam x-landera x-cite ale mało opinii o nim..


    Emmaljunga scooter, są dwie wersje 2.0 bez skrętnych kół i nowszy S ze skrętnymi kołami. Używamy S od maja i uwielbiam ten wózek, jeden minus jak dla mnie to trochę nie dopracowali rozkładanie oparcia ale już się przyzwyczaiłam.
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeSep 23rd 2014
     permalink
    Hydro, rozumiem ze mialas ta deskorolke. Dla 2,5 latka lepsza mini czy maxi?
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeSep 23rd 2014 zmieniony
     permalink
    Miałam maxi. Nie mam porównania z mini, widziałam tę wersję raz na żywo, ale w przelocie, więc trudno mi powiedzieć, jaka to różnica :wink: Maxi się sprawdziła świetnie. Korzystałam z niej do końca zeszłego roku (H. miała już dobrze ponad 3 lata).
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeSep 23rd 2014 zmieniony
     permalink
    Dzieki:)
    Kurcze, tak sie napalilam na ten peg perego pliko mini i doooopa:sad: on nie ma palaka, a ja czesto ze starszakiem uzywalam palaka zamiast pasow. Na tapecie zatem jane nanuq. Nie chce popwlnic takiego bledu jak przy pierwszym dziwcku z jedi fyn. Tu na forum ma dobre opinie, a ja uwazam, ze jest do bani. Teraz mam babyjogger city select i jest mega...no ale marzy mu sie juz pojedynczy...

    Treść doklejona: 23.09.14 18:14
    A do nanuq nue wiadomo cY buggy board wchodzi, bo nie ma w wykazie...ehhh...i znowu od poczatku wszystko...w czarnej dupie jestem
    --
    •  
      CommentAuthorgilese
    • CommentTimeSep 23rd 2014
     permalink
    Hanny a peg perego si?
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeSep 23rd 2014
     permalink
    Ja słyszałam też super wieści o per perego booklet i gesslein f4 air baggy :)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeSep 23rd 2014
     permalink
    Dzieki dziewczyny, juz sprawdzam:)

    Treść doklejona: 23.09.14 21:50
    Gilese a mialas ten si? Kurcze, fajnie wyglada, troche ciezszy, ale calkiem calkiem. Najbardziej mi z rej trojki przypadl do gustu. A sa tu w ogole uzytkowniczkki peg perego, bo cos za mna chodzi ten wozek:wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeSep 23rd 2014
     permalink
    Ewelajna87 ma Si na pewno i była zachwycona :)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorgilese
    • CommentTimeSep 24th 2014
     permalink
    Hanny miałam peg perego si i był super dla takiego malucha jak twój, jeździliśmy nim gdzieś do drugiego roku życia, poprzednią zimę też bo była bardzo lekka i właściwie bez śniegu. Potem sprzedałam, bo kupiłam nippera i yezza i to są teraz zupełnie wystarczające wózki dla mnie (dokupiłam niedawno gondolę do nippera, więc mam komplet), młody już coraz częściej na nóżkach własnych maszeruje. Ale wracając do tematu si było super dla Janka na zimę mieścił się nawet w śpiworku. Oparcie się rozkłada, można je też całkiem spionizować, ma taki podnoszony podnóżek dzięki któremu maluszkowi nogi nie zwisają i wygodnie się śpi. Kosz był super duży i mieścił spore zakupy. Pałąk jest, ale on nie jest taki sztywny plastikowy, tylko elastyczny (musi taki być, zobacz filmiki jak się wózek składa), myślę że maluch spokojnie może się go trzymać. Buda jest bardzo duża, w pozycji siedzącej naciąga się do pałąka. Krótko mówiąc byłam bardzo zadowolona z tego wózka i trochę żal mi go było sprzedawać, ale stał już nieużywany, więc szkoda go było trzymać. Aha i wózek jest dość mocno poszukiwaną używką, więc sprzedałam swój bardzo szybko i z niewielką stratą :]
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeSep 24th 2014
     permalink
    Dzieki gilese:) no ti wozek marzenie:) przejade sie jeszcze xobaczyc go na zywo i moze nawet wczesniej kupie;p
    --
    • CommentAuthorgoldynka
    • CommentTimeSep 24th 2014
     permalink
    Ale do pliko mini jest pałąk, tylko nie w zestawie, trzeba dokupić.
    Tak booklet to fajna alternatywa do bjcm. Gesslein s4 air też świetny.
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeSep 24th 2014
     permalink
    Mi też się wydaje ze jak szukałam parasolki to oprócz naszej wpadł mi w oko właśnie peg perego piko mini i ten co oglądałam w świecie dziecka miał pałąk?!
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeSep 24th 2014
     permalink
    Dzieki dziewczyny za info. Ktoras wie jaka jest zatem przewaga pliko mini nad si?
    --
    •  
      CommentAuthorgilese
    • CommentTimeSep 24th 2014
     permalink
    mini jest lżejszy i wystarczy na dłużej dla dziecka, ma większe siedzisko ale i nie rozkłada się chyba na płasko i ma inne podwójne koła (których nie znoszę) A i nie wiem jak z budką, nie pamiętam czy jest tak samo duża?
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeSep 25th 2014
     permalink
    Chcialabym by to byl juz nasz ostatni wozek, wiec wychodzi ze jednak mini, choc ja eowniez wole pojedyncze kola.
    --
    • CommentAuthorgoldynka
    • CommentTimeSep 25th 2014
     permalink
    Mini rozkłada się prawie na płasko, juz nie pamiętam dokładnie,ale nie była to pozycja która uniemożliwiałaby wygodne spanie. Mini lepiej się prowadzi, łatwiej podbija. Kółka ma z fajniejszej pianki, w si koła mogą się ścierać (widziałam w używanych wózkach). W si lepszy kosz i dostęp do niego,ale może się ocierać o podłoże jak jest zapakowany. Dla starszego dziecka lepszy jest mini. A z tymi pojedynczymi kołami - bałam się ,że pod ciężarem powyginają się na boki, pokrzywią się, ale było ok.
    I jeszcze jedna ważna sprawa -one są rozchwiane, tzn stelaże mają taką konstrukcje,że jakby "latają" na boki. To taka uroda pegów. Piszę o tym, bo jak ktoś prowadzi pierwszy raz taki wózek,to może być zdziwiony. Dla mnie to plus, dziecko mniej czuje wstrząsy.

    Treść doklejona: 25.09.14 12:19
    A i jeszcze jedno- mini ma amortyację (jeśli w parasolkach można mówić o jakiejkolwiek amortyzacji), w si nie pamiętam,ale raczej jej brak. I mini ma fajniejszą tapicerkę. W si jest taka dziurkowana, niezbyt przyjemna w dotyku, cienka.
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeSep 25th 2014
     permalink
    No to teraz to juz zupelnie nie wiem:confused: chyba musze gdzies dotknac je:wink: zobaczyc na zywo. Ale chociaz krag sie zawezyl - peg perego na 100%:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeSep 25th 2014
     permalink
    Hanny przynajmniej zawęziłaś krąg. Ja nadal nie wiem...:shocked:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    • CommentAuthorgoldynka
    • CommentTimeSep 26th 2014
     permalink
    Hanny, a dla którego dzieciaczka ma być ten wózek? Jeżeli dla starszego to zdecydowanie Mini, jeżeli dla młodszego to ja bym się zastanowiła najpierw nad kupnem si (np używanego,z dobrego źródła) a potem wymienieniem go na mini. W mini nie bardzo widzę 9 miesięcznego malucha.Mini nie ma zbyt sztywnego oparcia, także dla takiego malucha na pewno obowiązkowo włożyłabym wkładkę do wózka.
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeSep 26th 2014
     permalink
    Ej no goldynka, on juz zaraz 10 miesieczniak pelna geba bedzie:wink: ale na powaznie to poki co jezdzimy baby joggerem city select i myslalam, zeby go jeszcze w nim potrzymac troche (nie wiem, moze przez zime), poki starszak chetnie siedzi. Chcialam kupic spacerowke dla mlodszego. Na razie on w wozku glownie spi (bo oni spia tak na zmiabe, wiec nigdy byn ze starszakiem na dwor nie wyszla), a w koggerze ta spacerowka jest kubelkowa, wiec w sumie i tak chyba lepsza ta w pliko, nie? Tak sobie mysle. Namieszalam. Na razie kotzystalabym z obu chyba. Niedaleko, do spania z peg perego, a na dalsze spacery, w pozycji siedzacej (caly czas mam mysli mlodszego) z joggera.

    Treść doklejona: 27.09.14 07:53
    Jeszcze tak sobie w nocy pomyslalam, ze bedziemy ten nasz przyszly wozek uzywac do ok 2 latek, a do ok 2,5 sporadycznie. Nie wydaje mi sie, zeby mlodszy pozniej siedzial w wozku skoro jego brat biega:wink: to moze faktycznie ten si starczy?
    Kurcze, dziwnie...nie chce juz kupowac kolejnych dwoch wozkow (wiecej dzieci nie bedzie;). Z maclarena starszak pierwszy raz korzystal jak mial wlasnie kolo 9-10 mcy i w.poprzednie wakacje zdarzylo mu sie jechac kilkakrotnie i bylo ok. Dziwnie ten peg perego robi te wozki. Jeden na pol roku, a potem drugi na pol?
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeOct 2nd 2014
     permalink
    Gilese, powiedz do jakiego wieku Twoj Janek jezdzil w si? I ile wazyl, gdy stwierdzilas, ze si juz za maly? Kurcze, u mnie w miescie nie ma jak zpbacczyc peg perego:(
    --
    •  
      CommentAuthorgilese
    • CommentTimeOct 2nd 2014
     permalink
    Hmm ja nie stwierdziłam, że jest mały, tylko kupiłam nippera i przesiadłam się na niego, a peg perego służył nam jako drugi wózek do czerwca tego roku, potem go sprzedałam i kupiłam sobie podwieźdupkę yezza bo chciałam coś lżejszego do autobusu na lato. Młody jest wcześniak, więc chudzielec, ma 12 kg.
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeOct 2nd 2014
     permalink
    Dzieki gilese za odzew:flowers: kompletnie nie mam jak zobaczyc tych wozkow, wiec kazdy glos dla.mnie wazny. Czyli, generalnie Twoj Janek moglby w nim jeazcze jezdzic? Bo mi na dluzej.chyba nie bedzie potrzebny. Fakt, ze wagowo Twoj drodniutki...
    --
    •  
      CommentAuthorgilese
    • CommentTimeOct 2nd 2014
     permalink
    Teraz chyba nie, bo przez lato go wyciągnęło i w czerwcu głowę miał na wysokości oparcia, teraz by już wystawała.
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeOct 3rd 2014
     permalink
    Kurcze, no i dalej nie wiem. Chyba jednak bede musial ten pliko mini wziac w takim razie:sad: wizualnie bardziej si mi sie podoba, no ale nie to ma byc juz ostatni wozek. Goldynko a w pliko mini od jakiego wieku juz dziecko moze jezdzic? Moj maly dobrze siedzi, wstaje (stoi bez trzymania, ale nie chodzi).
    --
    • CommentAuthorasia04108
    • CommentTimeOct 6th 2014
     permalink
    Dziewczyny, a co powiecie o wózku 3w1 Baby Merc Q7 len? Czy któraś z Was miała z nim do czynienia?
    •  
      CommentAuthorgilese
    • CommentTimeOct 7th 2014 zmieniony
     permalink
    Hanny jeszcze jedna propozycja dla Ciebie :) w styczniu ma do Polski wejść Baby Jogger City Mini Zip, przejrzyj sobie zdjęcia i filmiki w necie. Zapowiada się całkiem fajny wózek ;)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.