Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJun 5th 2011
     permalink
    Można.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 6th 2011
     permalink
    Nie tylko w każdy dzień cyklu, w każdej kategorii, ale nawet dowolną liczbę razy w ciągu dnia.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeJun 6th 2011
     permalink
    W zasadzie nie do końca wiem, jaki wniosek wyciągnąć z tej dyskusji. Na poprawę ilości i jakości śluzu lepiej w końcu pić mielone, czy niemielone siemię lniane ??? :)
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJun 6th 2011
     permalink
    Mielone szybciej zadziała. Pomaga też przy problemach żołądkowych. Ale wielu smakuje paskudnie, dlatego wolą całe sobie łykać, np. z jogurtem. Wtedy organizm sam sobie musi poradzić z łupinką.
    --
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeJun 6th 2011
     permalink
    Oki, teraz już wszystko wiem. Na szczęście nie mam problemu ze smakiem tego specyfiku, więc nadal będę piła to mielone. Dzięki za odpowiedź :)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 6th 2011
     permalink
    mi tam siemie lniane nic a nic na śluz nie pomogło
    dopiero wiesiołek w tabletkach ale widocznie na każdą co innego zadziała :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKokieteria
    • CommentTimeAug 4th 2011
     permalink
    Ja tez już piję od 2 miesięcy i kicha Chyba przerzucę się na wiesiołka:confused:
    --
    • CommentAuthorMersi
    • CommentTimeOct 21st 2011
     permalink
    Cześć dziewczyny
    jestem nowa tak jak pisałam w wczesniejszych dyskusjach z kim się nie witałam jeszcze raz cześć:)
    a dołacze tu bo siemielniane dobrze jest mi znane ale z innej strony:)nie wiedziałm ze przydatne dla staraczki:)
  1.  permalink
    Cześć :)
    Jak poprzedniczka -> też nie wiedziałam, że może działać pozytywnie na śluz. Również znam z innej strony, staram się go pić codziennie, bo osłania jelita i pomaga przy wypróżnianiu po prostu, ale teraz wiem, że też będzie działać również przy poczęciu dzidzi :))))
  2.  permalink
    Kupilam pare dni temu mielone siemie lniane na poprawe sluzu. Niestety nie wiem jak to przyzadzic bo zadne gluty/kisiel mi z tego nie wychodzi. Jak wy to robicie?
    Ja robilam 3 metodami:

    1)Zalalam lyzke siemienia ciepla woda i odstawilam na 5min-nic
    2)Zalalam ciepla woda i odstawilam na noc-nic
    3)zalalam wrzatkiem i odstawilam do ostygniecia-nic

    Ja juz nie wiem jak to siemie zrobic:(
  3.  permalink
    też zalezy ile wlałaś wody, być może za mało. Ja zalewam 2 plaskie łyżeczki gorącą lub ciepłą wodą (cały kubek) bardzo powoli wlewając wodę. Po dłuższej chwili mieszam intensywnie, nie powinno być żadnych grudek.
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeSep 8th 2012
     permalink
    KotkaPstotka,ja mieliłam w starym młynku do kawy. Czubatą łyżeczkę siemienia zalewałam wrzątkiem, ok. 1/4, 1/3 szklanki, mocno mieszałam. Powstaje taka zawiesina, którą po wystygnięciu piłam. To nie musi być jakaś ciągnąca substancja. Ta którą ja robiłam działała bardzo dobrze.
    --
  4.  permalink
    Ja mam len mielony ;) daję jedną czubatą łyżeczkę, zalewam wrzącą wodą i dodaję płaską łyżeczkę cukru ;) mieszam, czekam i zjadam ;))
    •  
      CommentAuthordoti86
    • CommentTimeDec 27th 2012
     permalink
    Ja robię tak samo jak kwiatuszek ;-)
    na mnie osobiście działa jak talala ;-)
    śluz mam piękny ;-)
    --
    •  
      CommentAuthorlenka1978
    • CommentTimeDec 30th 2012
     permalink
    dziewczyny a gdzie można dostac to siemie bo pierwszy raz o takim specyfiku słysze i że pomaga.....hmm...może spróbuje:wink:
    --
    •  
      CommentAuthordoti86
    • CommentTimeDec 30th 2012
     permalink
    można to kupić normalnie w aptece :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorlenka1978
    • CommentTimeDec 30th 2012
     permalink
    [quote=doti86][/quote] Dokładnie to jak to robisz????

    Treść doklejona: 30.12.12 21:50
    dzieki:bigsmile:chyba spróbuje,zobaczymy jak zadziała
    --
    •  
      CommentAuthordoti86
    • CommentTimeDec 30th 2012 zmieniony
     permalink
    Wsypuję sobie ok. 1,5 łyżeczki siemienia do szklanki.. zalewam gorącą przegotowaną wodą, tak 3/4 szklanki.. słodzę niecałą łyżeczkę do smaku.. ;-)
    odstawiam żeby napęczniało itd. i jak ostygnie i ma konsystencję kleiku to piję ;-)

    ----
    spróbuj koniecznie.. ;-) na pewno na nic nie zaszkodzi a jest na prawdę zdrowe i nie działa tylko na lepszy śluz :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorlenka1978
    • CommentTimeDec 30th 2012
     permalink
    Napewno zakupię jutro....umnie ze śluzem jest nawet oki....ale zawsze to można bardziej wzmocnić a przy okazji może i na co innego zadziała(hihi):wink:Dzięki stokrotne:bigsmile:

    Treść doklejona: 30.12.12 22:31
    mam jeszcze pytanko:czy można pic to ciagle czy jakies odstepy trzeba robic??

    Treść doklejona: 31.12.12 14:58
    doti86 własnie zakupiłam polecane przez Ciebie siemie,zrobiłam tak jak pisałas ,obym dzisiejszy wieczór nie spędziła w kibelku:wink:bo będzie kiepsko na imprezie hihi
    --
    •  
      CommentAuthordoti86
    • CommentTimeJan 1st 2013
     permalink
    Chyba można pić dowolne ilości ;-) raczej nic nie zaszkodzi ;-)
    i jak??? nie było rewolucji?? :bigsmile: imprezka bez niespodzianek hehe :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorlenka1978
    • CommentTimeJan 1st 2013
     permalink
    witam:)dzieki bogu nic mi nie było to czyli przyjeło sie hehe....dzisiaj też parzylam tą miksturke a mój mężulek na to co ja za ekperymenty wyrabiam
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    Ja od tygodnia pije + oeparol (oczywiscie tylko do owulacji) i poki co nie widze efektow ale to oczywiste, bo za krotko. Ponoc po 2 cyklach widac roznice. A mi to potrzebne bo susza u mnie zwykle...:fierce:
    --
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeOct 24th 2013
     permalink
    Dziewczyny mam wielką prośbę zakupiłam siemię lniane mielone aż kilo hahahaha ale moja prośba brzmi dacie mi jakieś przepisy jak mogę spożywać bo nie mam pojęcia:shamed:?
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeOct 24th 2013 zmieniony
     permalink
    sucharku, tak jak dziewczyny pisały wyżej, łyżeczkę siemienia zalej przegotowana wodą (3/4 szklanki), po ostygnięciu wypij. Ja piję siemię lniane mielone od pół roku, tak "dla zdrowotności" rano i wieczorem ;) Mnie tam ono smakuje bez dodatków :)
    --
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeOct 24th 2013
     permalink
    włąśnie wypiłam ale ono mi tak nie napęczniało i rozumiem że to się nie zalewa wrzątkiem tylko woda ma troszkę przestygnąć czy jednak wrzątkiem?
    smak ma dziwny ale znośny,ja wszystko zjem czy wypiję aby tylko wyzdrowieć:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeOct 24th 2013
     permalink
    ja sobie wsypuję taką mega czubatą łyżeczkę i mam takie gluty do wypicia :) Zalewam zaraz po przegotowaniu wody :)
    --
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeOct 24th 2013
     permalink
    aaaa to czyli lekko zrobałam hahahh już teraz bedę wiedzieć:bigsmile:
  5.  permalink
    ja również robię z łyżki i zalewam pół szklanki gorącej wody - robi sie glut - fakt - ale na ciepło jest o wiele przyjemniejszy do przełknięcia :wink:
    właściwie ja po prostu lubie go pić :bigsmile:
    katka_81 piszesz że pijesz dwa razy dziennie - nie wiedziałam że tak można ? :bigsmile:
    dla mnie nawet lepiej - pytanie - mogę pić ciepłe ??
    •  
      CommentAuthorWalkaTrwa
    • CommentTimeMar 20th 2019
     permalink
    nie mam porównania, ale mi super działa na włosy :) https://qchenne-inspiracje.pl/siemie-lniane-dla-poprawy-stanu-skory-wlosow/
    • CommentAuthorFantomina
    • CommentTimeOct 27th 2019
     permalink
    Ja dodaje siemię lniane w postaci całych ziaren do mojego domowego musli - 3-4 razy w tygodniu zjadam na śniadanie, zalewam musli wrzątkiem żeby spęczniało, potem dodaję jogurt naturalny i owoce - pożywne i smaczne rozpoczęcie dnia :)
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.