Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeFeb 27th 2015
     permalink
    Penny super przeczytać coś takiego. Na prawdę super, oby tak było nadal.:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeFeb 28th 2015
     permalink
    Jezusiu PENNY jak ja bym chciala by u nas byla taka mozliwosc adaptacji. U nas jest tylko dzien czy dwa i wio:cry: wiecie, ze ja juz to przezywam? Mimo, ze K idzie do przedszkola dopiero po wakacjach. Normalnie juz mi sie chce plakacna mysl, ze ktos go moze tam skrzywdzic:cry: bylismy wczoraj na dniu otwartym w "naszym" przedszkolu. K bardzi sie podobalo, mowi ze juz chcialby tam chodzic (idzie ze mna w przyszlym tygodniu podanie zaniesc:wink:). Bede coraz czesciej odwiedzac watek, by sie z tym oswoic...Boze, a jakby wczoraj mi go z brzucha wyjeli:cry:
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeFeb 28th 2015 zmieniony
     permalink
    Frances kochana będzie dobrze, zobacz K będzie dużo starszy od Nadii i na pewno bardziej kumaty :) Dobrze, że chociaż te dwa dni będziecie mieć, żebyś mogła z nim pochodzić - to już jest coś :) Nadia była ze mną w czwartek, piątek i poniedziałek, a we wtorek zostawiłam ją pierwszy raz. Na trzydzieści minut co prawda, a jednak. A potem już została sama i było dobrze. I fajnie, że może z Tobą pójść zanieść to podanie, może posiedzicie chwilę - da się coś zobaczyć przez jakieś drzwi czy nie bardzo ? U nas są takie przeźroczyste.
    Frances: Normalnie juz mi sie chce plakacna mysl, ze ktos go moze tam skrzywdzic

    Kochana to normalne z tym płaczem, każda z nas chyba tak miała... ale jedno fajnie jest w sobie przesterować: nie myśleć o krzywdzie jaka go tam zastanie tylko o samych pozytywach, bo to dziecko jakimś magicznym sposobem wyczuwa nasze strachy. Tak jak mi pisały dziewczyny i tu i pod wykresem, pozytywne nastawienie, wiara w to, ze będzie dobrze. To trudne jest, mi też serce pękało, łzy oczy zalewały, a teraz mnie żal ogarnia, bo się Pipka zamiast od razu przytulić to leci dzieci :shocked: Wiem, że może być jeszcze różnie z nami, ale na pewno pierwsze koty za płoty. Także uszy do góry, a jak coś to tu cała masa super babeczek co i pocieszą i w tyłek dadzą jak trzeba :)

    Jedyne co to w wrześniu jest dużo nowych dzieci i mogą płakać pewnie :sad:
    Frances: Jezusiu PENNY jak ja bym chciala by u nas byla taka mozliwosc adaptacji.

    Ja mam nadzieję, że nadejdzie kiedyś czas, że taką możliwość będzie miała każda mama. BY wziąć urlop, by przedszkole dawało taką możliwość, by ten stres jakoś rozparcelować, oswoić to całe NOWE miejsce, uczynić je przez to bardziej przyjaznym..

    A z drugiej strony wiesz.. są dzieci co od razu zostają i są szczęśliwe :):):) kto wie, kto wie :)
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeFeb 28th 2015
     permalink
    No wlasnie na tym dniu otwartym obeszlismy przedszkole, pokazalam mu zabawki, taka maja sale do zabaw ruchowych (kulki, trampolina itp) i maja akwarium z rybkami, a on wielki fan rybek (po tacie:wink:) i maja mega wypasiony plac zabaw (tylko dla przedszkolakow:wink:), bo to ogolnie dosc nowe przedszkole wiec wyposazenie jest super. Takze K byl zachwycony i juz teraz chce byc tym przedszkolakiem,.ale to panstwowe, wiec nie ma grupy dla.niego jeszcze.
    Masz racje -przesterowac myslenie. Kurcze mam z tym problem osttanio. BEDZIE DOBRZE!!!
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeFeb 28th 2015
     permalink
    Kurcze, ja tak szperam po stronach wybranych 2 przedszkoli i nigdzie nie ma dnia otwartego :( Myślicie, że można się tam samemu umówić, żeby je zobaczyć?
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMar 1st 2015
     permalink
    Doti, można :)
    --
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeMar 2nd 2015
     permalink
    Jesteśmy po pierwszym dniu w przedszkolu.
    Rano byłam przerażona, bo Zuzia jak nigdy obudziła się już o 5 rano, gdzie zazwyczaj o 8:30 budziłam ją na siłę. Bałam się, że nie śpiąc od tej godziny w przedszkolu będzie bardzo płakać, bo nie dość, że pierwszy dzień, to jeszcze nie wyspana. Jednak udało mi się o 6 jeszcze ją uspać i o 7 budziłam znów. Było ciężko, ale wstała. O 8 byłyśmy już w przedszkolu. Rozebrałam, założyłam kapciuszki i przyszła nauczycielka. Chwilkę rozmawiałyśmy, dostałam kilka papierków do wypełnienia w domu, a Zuzia siedziała na kanapie jak słup soli. I nagle Pani wzięła ją za rączkę i poszła z nią do sali. Ja stałam przerażona. Ani nie było buziaka, ani żadnego papa, a Zuzia poszła taka zupełnie niczego nie świadoma. Jeszcze przez chwilę zastanawiałam się czy iść do domu, czy poczekać i posłuchać czy nie płacze, ale postanowiłam, że wychodzę. Co będzie to będzie. Do domu wracałam ze łzami w oczach, myśląc ciągle o niej, o jej zupełnie nieświadomej co się dzieje minie. W domu starałam się robić cokolwiek, żeby tylko choć przez chwilę nie myśleć. Wypłakałam się mężowi przez telefon i modliłam, żeby czas szybciej leciał. O 11:30 poszłam po moją Zuzanię (postanowiłyśmy z nauczycielką, że po obiedzie ją odbiorę). I wiecie co wychodzi pani z moją córunią i mówi, że było świetnie. Nie płakała, ani razu nie wspomniała o mamie lub tacie, byli na spacerku, śniadanka nie chciała jeść, ale obiadek zjadła. Moje dziecko cały czas stało trzymając panią za rączkę, żadnej jakiejś radości na mój widok. Kucnęłam i mówię, że idziemy do domu, na co Zuzia stanowczo zaprotestowała. :shocked: Jakoś udało mi się ją przekonać, że jutro znów wróci do przedszkola i zabrałam do domu. Po powrocie padła w 5 minut.
    Jestem taka szczęśliwa :bigsmile: Oby tak było cały czas.
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMar 3rd 2015
     permalink
    Kasiek daj znać jak dzisiaj poszło :) mam nadzieję, że równie dobrze jak i wczoraj :):):)

    Naduszka dziś pomachała tacie ręką, dała buziaka i tyle ją widział ...bez ani pół łzy :shocked::bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeMar 3rd 2015
     permalink
    U nas rano też świetnie. Zuzia dała buziaka, zrobiła papa i pobiegła do sali. Niedługo po nią idę i dowiem się jak było przez te kilka godzin. Ale dziś już jestem dużo spokojniejsza. Chodzę jeszcze po domu nie wiadomo za czym, ale jakoś tak bez ciągłego rozmyślania.
    --
    • CommentAuthorsara32
    • CommentTimeMar 3rd 2015
     permalink
    Mam pytanie na jaką stronę trzeba wejść żeby zapisać dziecko do przedszkola, bo rekrutacja rusza lada moment?
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeMar 3rd 2015
     permalink
    I ja w sprawie rekrutacji.
    1. Do wniosku dolaczam PIT za zeszly rok. Od 28 listopada 2014 jestem na urlopie wychowawczym (nie pobieram zadnych zasilkow) no i co teraz? PIT wykarze mi zarobki za caly rok, a na wniosku mam wykazac dochod za 3 wybrane miesiace sposrod 6 ostatnich. Zatem wybieram grudzien, styczen i luty i wowczas zarobilam zero (null:wink:), ale jak to wykazac, bo w PITcie wyjdzie caly rok:confused: przeciez:confused:no i czy w ogole wspominac, ze jestem na wychowawczym (urlop na drugiego syna, nie tego ktory podlega rekrutacji).
    2. No i odnosnie meza to juz nie wiem co zrobic:confused: maz plywa na statkach. Nie rozlica sie w polskim urzedzie skarbowym (rozlicza sie w niemieckim). Ma kontrakty i tylko w trakcie gdy przebywa na kontrakcie zarabia. Teraz jeat od polowy stycznia w domu, wiec rowiez nie ma dochodu. No i jak jego traktowac? Obecnie ma statut bezrobotnego, ale to tez bez sensu, bo za miesiac wyplywa, wuec tez bie moze siedziec z dzieckiem w domu:confused:
    Cos czuje, ze starszak nie pojdzie od wrzesnia do przedszkoka:confused:
    --
  1.  permalink
    Mam pytanie na jaką stronę trzeba wejść żeby zapisać dziecko do przedszkola, bo rekrutacja rusza lada moment?

    na stronę wybranego przedszkola.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 03.03.15 22:13</span>
    Frances, a co jest napoisane w regulaminie? Ze pod uwagę są brane zarobki z pitu, czy rozliczanie pitu w danym miescie daje dodatkowe punkty?
    dziewczyny- nie ma identycznych regulaminów rekrutacji, pamiętajcie o tym.
    Rada Miasta moze okreslić dodatkowe kryteria które obowiązują w danym miescie

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 03.03.15 22:15</span>
    Frances- ad dochodów
    Nie musisz przedsstawiac zaswiadczen itp, wystarczy ze napiszesz oświadczenie potwierdzające ww.
    • CommentAuthorsara32
    • CommentTimeMar 3rd 2015
     permalink
    na śląsku jest specjalna strona i dopiero tam wybiera się przedszkole, więc może ktoś z doświadczonych śląskich mam się wypowie. dokładnie chodzi mi o Katowice :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorgilese
    • CommentTimeMar 3rd 2015 zmieniony
     permalink
    Frances u nas nie podaje się żadnych dochodów, kseruję tylko pierwszą stronę pita żeby mieć dowód że rozliczamy się z mężem w naszym mieście (za to są dodatkowe punkty). Mamy jeszcze punkty za to że oboje pracujemy i to mamy udowodnić przynosząc zaświadczenie o zatrudnieniu od pracodawcy.
    --
  2.  permalink
    sara, ale w czym problem?
    REKRUTACJA
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeMar 3rd 2015
     permalink
    Ze pod uwagę są brane zarobki z pitu, czy rozliczanie pitu w danym miescie daje dodatkowe punkty?


    To jest kryterium dodatkowe. I brzmi następująco: "kandydat, którego rodzice/prawni opiekunowie rozliczają podatek dochodowy od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w ...." a drugie kryterium dodatkowe to dochód osoby na rodzinę. Myślałam, że to potwierdzam właśnie PITem. Czy dodatkowe oświadczenie muszę dać?

    Nie musisz przedsstawiac zaswiadczen itp, wystarczy ze napiszesz oświadczenie potwierdzające ww.


    Tyczy się to zarobków? Myślałam, że właśnie zarobki udowadniam PITem?
    --
  3.  permalink
    Nie mozesz udowodnic pitem, masz wykazac dochod za 3 wybrane miesiace sposrod 6 ostatnich miesięcy
    składasz xero 1 strony pitu, tam jest wpisany US w którym sie rozliczasz. Nie ujawniasz kojenych stron
    Zarobki to drugie kryterium
    • CommentAuthorsara32
    • CommentTimeMar 3rd 2015
     permalink
    szczypta_chilli: sara, ale w czym problem?

    no w niczym o to właśnie mi chodziło. dzięki :bigsmile:

    a jakie są jeszcze kryteria oprócz zarobków?
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeMar 3rd 2015
     permalink
    A zarobki musze jakos udowodnic? To przeciez od czapy mozna napisac. Niby jest oswiadczenie i nie mozna oszukac, ale pewnie niektorzy pisza od czapy wlasnie. I czy moge w takim razie ten pit doniesc pozniej, bo mi jeszcze msiegowa go nie rozliczyla:confused:a chyba juz z pieczatka musi byc? No i ten dochod...jak mam udowodnic, ze grudzien, styczen i luty nie zarobilam nic? I co jesli tylko jedno z rodzicow rozlucza sie w urzedzue skarbowym?

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 03.03.15 23:18</span>
    No i co z mezem zrobic? Help, ma ktos meza pracujacego za granica? A dziecko w panstwowym przedszkolu?
    --
  4.  permalink
    Sara, jeżeli przeczytasz zalinkowaną przeze mnie informację będziesz wszystko wiedziała:shocked:
    Frances- oświadczenia składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań. Kto złoży sfałszowane musi się liczyć z konsekwencjami- taki fakt po udowodnieniu zgłasza sie do prokuratury.
    Jeżeli mąż nie rozlicza się w US opisz ten fakt na oświadczeniu i podaj tam wysokość zarobków
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMar 4th 2015 zmieniony
     permalink
    A my w piątek idziemy z Natalią na dni otwarte do przedszkola, gdzie chodzi już Hania. Wierzyć mi się nie chce, że to już :shocked: Chciałabym, żeby adaptacja we wrześniu udała się tak dobrze, jak z Hanią, no ale może być różnie... Dziewczyny bardzo różnią się od siebie, więc muszę się nastawiać na wszystko.
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeMar 4th 2015 zmieniony
     permalink
    Dzieki szczytpa:flowers: faktycznie masz racje opisze z tym dopiskiem, ze pod grozba kary i niech sie dzieje wola nieba:wink:
    Hydro, a no juz. Niedawno na liscie "przyszlych"razem "wusialysmy" z podobnymi terminami:wink: a to juz...niestety
    Powodzenia!
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeMar 6th 2015
     permalink
    To teraz pytanie - zatrudnienie na umowę cywilnoprawną. Czy jeśli przez ostatnie 3 miesiące byłam zatrudniana na zlecenia odnawiane co miesiąc, to będzie się liczyło? Na chłopski rozum wydaje mi się, że tak, bo jest ciągłość, za miesiąc będzie kolejne zlecenie z innego źródła.. To kryterium nie jest doprecyzowane odpowiednio. Mąż ma działalność, a ja na zlecenia pracuję.
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMar 8th 2015
     permalink
    Dziewczyny, a jak jest z oświadczeniem o zamieszkaniu dziecka w odległości do 3km od przedszkola? My mamy coś takiego dostarczyć, ale wystarczy ręcznie napisane, czy kopia z dowodu chłopców, czy coś innego?
    --
  5.  permalink
    Doti- tak. Umowy zlecenia to dochód, liczysz srednią i podajesz
    Frag- wystarczy odręczne oświadczenie i Twój ( albo chłopców dowód) do wglądu. Nie zostawia się xero dowodów w dokumentach
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMar 8th 2015
     permalink
    Dzięki bardzo Szczypto!
    --
  6.  permalink
    Polecam się na przyszłosc ;)
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeMar 8th 2015
     permalink
    szczypta_chilli: Doti- tak. Umowy zlecenia to dochód, liczysz srednią i podajesz

    Tylko mi chodziło bardziej o to kryterium: "Dziecko, którego oboje rodzice/opiekunowie prawni pracują, wykonują pracę na podstawie umowy
    cywilnoprawnej, uczą się w trybie dziennym, prowadzą gospodarstwo rolne lub działalność gospodarczą - kryterium stosuje się również do rodzica/opiekuna prawnego samotnie wychowującego dziecko". Szukałam doprecyzowania tego zapisu, ale nigdzie nie ma, więc chyba wpiszę i dostarczę zaświadczenie, a oni z tym zrobią i tak co będą chcieli.
  7.  permalink
    Doti, nie zrozumiałam pytania wczesniej
    Zarobki to tzw kryterium samorządowe, Ci co mają b niskie dochody mają to datkowe punkty ( w niektórych gminach ofc)
    Przypuszczam,ze nie łapiesz się na kategorię MOPS, wpisz tak jak mówisz
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeMar 8th 2015
     permalink
    A jesli zadne punkty nie naleza nam sie za zarobki to musze cos tam wpisywac czy olac (i w zwiazku z tym olac tez pokazywanie kontraktow meza?)?
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeMar 8th 2015
     permalink
    Ja bym olała, po co mają wszystko o Was wiedzieć skoro i tak nic za to Wam nie przysługuje?
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeMar 8th 2015
     permalink
    No wlasnie moj maz tez tak mowi:wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMar 10th 2015
     permalink
    Mam pytanie natury technicznej i już bardziej do mam, które przeszły przez ten proces - kiedy pojawia się w systemie, ze wniosek jest potwierdzony? Zaniosłam Krasnalowe zgłoszenie w poniedziałek, wszystkie dokumenty zostały przejrzane, są ok, ale w systemie mam nadal informację, że wniosek nie jest potwierdzony :neutral: Jeszcze 1,5 tygodnia, ale wolę się upewnić, czy to faktycznie może potrwać kilka dni, żeby niczego nie przegapić.
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeMar 10th 2015
     permalink
    Frag, nam w zeszłym roku potwierdzono po kilku godzinach, ale czytałam na jakimś forum, że i kilka dni się zdarzało (pewnie dyrektor zbierała większą ilość podań i hurtem potwierdzała).
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeMar 10th 2015
     permalink
    Pierwszego wyboru masz pewnie Pawlikowskiego - rok temu 6-7 dzieci na miejsce :-( kciuki trzymam!
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMar 11th 2015
     permalink
    Ok, to spokojnie zaczekam do końca tygodnia. Monikha, w tym roku nie lepiej, jest 25 miejsc, a już 20 podań :(
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeMar 11th 2015
     permalink
    Ciekawi mnie, które przedszkola macie na kolejnych pozycjach?
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMar 11th 2015
     permalink
    Kolejne to filia 407, potem 384 obok prywatnego Agatka, a kolejne 218 Iskra. Lecialam tymi najblizej dziadkow, bo jak musze zostac dluzej w pracy to oni chlopcow beda odbierac. No i zeby bylo blisko do jednego i drugiego, bo Gugi do zlobka na Pawlikowskiego, wiec jakby byli w jednym budynku to byloby idealnie...
    --
    •  
      CommentAuthorkolonialka
    • CommentTimeMar 11th 2015
     permalink
    Ja też w tym roku planuje wysłać synka do przedzszkola i powiem Wam ,że mam mieszane uczucia. Z jednej strony wiem, że to jest potrzebne aby nabył umiejętności społecznych, nauczyła się czegoś nowego a nie tylko siedział w domu z matką. A z drugiej on jest taki bezbronny, wrażliwy lubi się przytulać i całować . . . kto go będzie tam przytulał? Czytałam, że powinnam być pewna siebie i nie okazywać lęku przed przedszkolem przy dziecku dlatego Wam się żalę.
    -- [url
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeMar 11th 2015
     permalink
    kolonialka: kto go będzie tam przytulał?

    u mojej córki panie w przedszkolu robią to bardzo często.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMar 11th 2015
     permalink
    Kolonialka, no co Ty! Z tego co wczoraj widzialam to panie z przedszkolu jeszcze bardziej wylewne niz w zlobku :D Wroci Ci dziecko po calym dni i powie, ze kocha ciocie ta i ta i jeszcze bedziesz zazdrosna ;)
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMar 11th 2015
     permalink
    Kolonialka, to co czujesz, jest całkowicie normalne :smile: Chyba każda mama przez to przechodzi. Trzeba to sobie po prostu poukładać w głowie, macie jeszcze trochę czasu. Ja się strasznie bałam przedszkola, może trochę przez własne złe wspomnienia (ale powiedzmy sobie szczerze, przez te x lat wiele się w przedszkolach zmieniło, zdecydowanie na plus), ale ostatecznie jestem bardzo, bardzo zadowolona z te decyzji. Każde dziecko potrzebuje na początku tylko mamy i taty, ale 3 lata to taka granica, gdzie naprawdę już widać, że z przebywania w grupie jest dużo korzyści. A przytulanie? U nas nie ma problemu. Jak któreś dziecko potrzebuje, to jest przytulane.
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMar 11th 2015
     permalink
    u nas tez przytulaja, glaszcza, biora na kolana.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorkolonialka
    • CommentTimeMar 11th 2015
     permalink
    Dziękuje. To trochę mnie pocieszyłyście. Poukładam sobie to w głowie, może do września będę tego pewna.
    Dobrze, że przytulają bo mój syn potrzebuje akurat takiego rodzaju ciepła.
    -- [url
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeMar 11th 2015
     permalink
    Frag, tego 218 nie znam totalnie, bo nie moje rejony. Natomiast co do filii 407 i 384 nie słyszałam złych opinii. Pawlikowskiego polecała mi sąsiadka, ma tam 2 córki. Tyle, że nam się nie udało w zeszłym roku. Natalka jest na Afrykańskiej i w sumie bardzo jesteśmy zadowoleni.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMar 11th 2015
     permalink
    Afrykanska tez dalam, bo ja tam chodzilam, wiec mam dobre wspomnienia... Mam nadzieje, ze gdzies sie dostanie, oby nie Saska Kepa, bo ciut przydaleko, chociaz pieknie ;)
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeMar 11th 2015 zmieniony
     permalink
    A do którego chodziłaś, bo są dwa na Afrykańskiej ...?
    Mam pytanie o żłobek na Pawlikowskiego - z jakiej lokaty startował Krasnal i ile czasu zajęło dostanie się? Przezornie już wpisałam swojego Wojtusia, ale widzę, że już jest 45-ty, a chcę Go dać dopiero od września 2016r. Myślę, że nie ma sensu w takim razie potwierdzać tego wniosku, tylko jeszcze się wstrzymać dobre kilka miesięcy z jego uzupełnieniem na nowo.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMar 11th 2015
     permalink
    Do tego przed szkola podstawowa, tzn.byla szkola, bo nie wiem, czy tam nadal jest podstawowka?
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeMar 11th 2015
     permalink
    Teraz to jest Gimnazjum nr 20. A przedszkole to Kraina Bajek, tam właśnie chodzi moja N. :)
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMar 11th 2015
     permalink
    Juz opisuje, Krasnal mial 180 miejsce, ale jak zapisalam Gugisia i dostal dodatkowe punkty to skoczyl do 56. I w przeddzien oglaszenia wynikow sprawdzalam i nadal byl 56 i jako jedyny sie dostal! Czego kompletnie nie rozumiem, skoro tyle dzieci przed nim bylo... Chyba, ze dostaly sie do innych zlobkow. W kazdym razie Gugi teraz jest na 14 miejscu i tez sie troche boje, bo do starszych grup szanse sa praktycznie zerowe, bo domstarszych przechodza dzieci z tych mlodszych. Krasnal mial fuksa, bo jedno dziecko wypadlo i on wskoczyl na jego miejsce, zobaczymy co bedzie z Gugim...

    Treść doklejona: 11.03.15 12:18
    Ano widzisz, strasznie sie to wszystko pozmienialo...
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.