Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJan 9th 2020
     permalink
    Tak, jeśli fotelik ma zapięcie tr, to auto musi być wyposażone w tt.
    Ja niezmiennie polecam axkidy. Jednak trudno coś polecić skoro musicie się przymierzyć.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 9th 2020
     permalink
    Elfika a słyszałaś że te nowe axkidy wcale już nie są takie wow? No i nie wiem cyx zauważyłaś ale na grupie 8* momentalnie znikają Wsyztskie kiepskie opinie o tych fotelach. Znam nawet osobę która za recenzje bana dostała
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 9th 2020
     permalink
    Z przymierzeniem Frycka do fotelika będzie znów bardzo trudno...

    Pisałam maila do 8 gwiazdek - opisałam co i jak. Odpisali pytaniem o markę, model i rocznik auta. Odpowiedzialam im, ale już się nie odezwali.
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJan 9th 2020
     permalink
    MrsHyde, nie nie widziałam. Prawdę powiedziawszy nie śledzę grupy, oferty fotelikowej też.

    Marysia, jeśli 8* nie odpowiada to może napisze do Marty z fotelove? Ona tez zajmuje się fotelikami tyle, że w tyłem.pl Szczecin i na swoim blogu.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 10th 2020
     permalink
    elfika: napisz do Marty z fotelove

    Dzięki za cynk - napiszę.

    Na szybko znalazłam u niej rekomendację dwóch - Nuna Myti i Joie Bold. Oba fotele wymagają zamontowania za pomocą 3 mocowań jednocześnie: isofix + top tether + pasy samochodowe. Muszę sprawdzić czy mam ten top tethet w aucie - bo jak kupowaliśmy Evolve, to mąż bez sprawdzania odparł sprzedawcy, że nie mamy, ale w internecie są wzmianki, że powinien mieć.
    • CommentAuthortylkonadzis
    • CommentTimeJan 11th 2020 zmieniony
     permalink
    Mi 8* nie chcialo puscic pytania na ich grupie.
    Jestem na innej grupie gdzie jest Marta z fotelove i rzeczowo mi podpowiedziala 3 foteliki.

    Nadal jezdzimy w Axkidzie i co zamontowanie, mam wojne ze starym, ze shit kupilam, ze jest ciezki, ze sama mam go sobie montowac, ze leci mu glowa jak spi, ze tyle kasy dalam za niego i wiele innych.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 13th 2020
     permalink
    Napisałam do Fotelove.
    Poleciła dwa, o których wspominałam - Nuna Myti i Joie Bold. Ich zagłówki mają większy zakres a propos wzrostu, więc gdy urośnie, nie trzeba będzie od razu kupować fotelika 15-36 kg, tylko będzie mógł przez jakiś czas w nich jeździć po demontażu pasów 5-ciopunktowych.
    Jedyne wymaganie to zapięcie Top Tether, którego aktualnie nie posiadamy w żadnym z dwóch samochodów. Trzeba się więc sprężyć i kupić młodsze auto w tym roku (planowaliśmy zmianę samochodu w roku przyszłym).
    •  
      CommentAuthorAgnike
    • CommentTimeJan 13th 2020
     permalink
    Marion, my się mierzyliśmy do Joie Bold, i nie wiem jaki gabarytowo jest Fryderyk, ale nasza Lilka miała strasznie ciasno w nim,no i z pasów 5-ciopunktowych już byśmy też nie mogli korzystać bo je po przekroczeniu 18kg się demontuje.
    -- Zu 10.2010 & Li 11.2015
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 13th 2020 zmieniony
     permalink
    Frycek jest chudy (aktualnie 14 kg z groszami) i ma ok. 104 cm wzrostu. Wizualnie, patrząc na fotki w necie, też mi się Joie wydawał wąski.... Natomiast ten Nuna ponoć przy podnoszeniu zagłówka, automatycznie poszerza się na boki w barkach (Henryk ma tak ze swoim Kiddy Criuserfix3 15-36 kg).
    No nic - muszę zrobić drugie podejście i przymierzyć go jakoś do tych dwóch fotelików. Fotelik z grupy 15-36 kg odpada definitywnie - tonie w nim, a poza tym, jak ma napad szału, to uwalnia się z pasów.
    •  
      CommentAuthorAgnike
    • CommentTimeJan 13th 2020
     permalink
    A to powinien być na Was dobry :) moja Li ma 115 i 25kg , jeździ w Concordzie i też właśnie się poszerzają boki, starsza w wieku Twojego Henryka, podróżuje w Diono.
    -- Zu 10.2010 & Li 11.2015
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 13th 2020
     permalink
    Znalazłam jeszcze jeden - gb Everna fix. Joie i Nuna mają 3* za bezpieczeństwo, a ten ma 4*.
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeFeb 13th 2020
     permalink
    Hejka dawno mnie nie by a przyszedł czas na zakup fotelika co myślicie o takim
    https://www.sklep-tosia.eu/britax-romer-advansafix-iv-r_p2990_k168_m34?iniminprice=389&inimaxprice=1308&clear-all-filters=0
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeFeb 13th 2020
     permalink
    To i ja się podepnę. Wojtek wyrasta z 9-18. Miał być kolejny Diono, ale na zakupach wpadły mi w oko Joie. Ten sam przedział cenowy, ta sama ocena w ADAC, ale traver ma regulowane siedzisko. Trillo za to jest bardzo do Diono zbliżony, nawet podstawki pod napoje ma podobne.
    --
  1.  permalink
    Moja prawie 4 latka jeździ w tym foteliku. Wybrany ze względu na to że lekko można odchylić siedzisko i głowa nie leci podczas drzemki :) starsza 10 lat jeździ w Takacie maxi ale młodej głowa w nim leciałam dlatego Axkid bigkid jest o niebo lepiej. Polecam
    https://centrumfotelikow.pl/pl/p/Fotelik-Axkid-Bigkid-15-36-kg/897?gclid=Cj0KCQiAyp7yBRCwARIsABfQsnQLjnEQk2TWE7zPEejtZkobjas_HppBaxFLV-cF1MdwysLvZy9iclEaAj90EALw_wcB
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 19th 2020 zmieniony
     permalink
    karolciat: To i ja się podepnę. Wojtek wyrasta z 9-18.

    Wojtek jeszcze w 9-18 kg? Frycek jeździ w 9-18 Maxi Cosi Tobi, ale też już mu ciasnawo. Wagowo ma 14,5 kg, wzrost 104 cm.

    Miałam burzę mózgów z mężem i jednak na razie nie wchodzi w grę kupno innego samochodu, który miałby zapięcie Top Theter wymagane w kilku fotelikach, które brałam pod uwagę.
    Grupa fotelików 15-36 kg absolutnie odpada - Frycek musi mieć dodatkowe pasy nadal (czyli grupa 9-26 lub 9-36). Po odrzuceniu tych z top tetherami (Nuna Myti, Joie Bold, GB Everna) oraz mega drogich bliżej 1000 zł i wzwyż, zostaje mi tylko... polski Avionaut Glider (tu zadziwia rozstrzał cenowy w internecie - od 470 do 800 zł).
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeFeb 19th 2020
     permalink
    Joie every stare? Tylko nie wiem jak z testami, nie mam możliwości sprawdzić teraz.

    Treść doklejona: 19.02.20 13:16
    Mas też u nich 9-36 z wewnętrznymi pasami do 25 kg.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 19th 2020
     permalink
    karolciat: Joie every stare?

    ADAC tylko 2*. A cena > 800 zł.
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 20th 2020 zmieniony
     permalink
    Napisałam ponownie do Fetelove - co myśli o Avionaut. Odpisała, że nie ma testów (o czym i ja wiem). Axkida też nie poleca - bo też testów brak.
    Poleciła Britax Romer Evolva - odpisałam, że mam ten model i zadowolona nie jestem. Na to ona do mnie "Hmmmmmm".
    No i nie wiem co dalej...
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeFeb 20th 2020
     permalink
    Zanim się zdecydujesz to Frycek dorośnie do klasycznego 15-36.
    Nikt za ciebie decyzji nie podejmie.
    Wszystko zależy jak bardzo i na juz ci kolejny fotelik potrzebny.
    Widziałam foteliki bez testów polecane na 8 gwiazdek. Jak to mówią, komuś trzeba zaufać.
    Avionaut mocno zbliżony do Tobi. I polski, co dla mnie jest plusem.
    Życzę szybkiego rozwiązania dylematu 😊
    --
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeFeb 20th 2020
     permalink
    A ja bym sprawdziła dobrze ustawienie tego britaxa na fotelu. Też mam britaxa i czasem jak źle się ułoży to blokuje mi pasy i strasznie ciężko jest dociągnąć.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeFeb 20th 2020
     permalink
    Mnie się zdarza że w Tobi się skręci ten pasek do dociągania i też mam problem z pasami. Wystarczy poprawić.
    Ale może faktycznie są samochody do których dany fotelik nie pasuje...
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 20th 2020
     permalink
    karolciat: Ale może faktycznie są samochody do których dany fotelik nie pasuje...

    U nas nie pasował Britax Romer King II LS 9-18 kg - nie pasował do oparcia tylnej kanapy w aucie.
    karolciat: Widziałam foteliki bez testów polecane na 8 gwiazdek

    I właśnie oni mają w ofercie internetowej Avionaut Glider 9-25 kg. Napisałam do nich, czy polecają mimo braku testów.
    •  
      CommentAuthorBett
    • CommentTimeFeb 20th 2020
     permalink
    Marion - Basia jeszcze jeździ w tym Romerze, o którym piszesz - szkoda, że u Was nie pasował, bo to jednak świetny fotelik. U nas jeszcze myślę ten rok posłuży, bo Baśka ma całe 13,5kg i 97cm - nawet na kolejny fotelik się nie łapie. A ten Romer jest dość obszerny i rozkłada się delikatnie do spania. Paweł jeździ w Diono, mamy zresztą je dwa - jeden jeździ w moim aucie, drugi w drugim. Ale jak piszesz, że potrzebujesz jeszcze pasów wewnętrznych, to on ich nie ma faktycznie.
    -- [/url]
    • CommentAuthoranaa12
    • CommentTimeFeb 20th 2020
     permalink
    My tez mamy romer king świetny fotelik, mój synek ma 4,5 roku tez należy do tych drobnych i jeszcze jest mu dobru. Ale mierzyliśmy już większy romer kidifix i chyba go kupimy. Mamy tez 1,5 roczny britax max way do jazdy tyłem , świetny fotelik , synem czasami w nim jeździ jak jestem bez córki j spokojnie w niego wchodzi , spokojnie do 5-6 lat by służył.
    Ale chyba będę go sprzedawać bo córka nam się okropnie buntuje , i chyba przesiądzie się do romer king
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 21st 2020 zmieniony
     permalink
    Bett: Baśka ma całe 13,5kg i 97cm

    U nas 14,5 kg i 104 cm.
    Chudy jest, ale że wysoki, to z tego względu Maxi Cosi Tobi za chwilę będzie za mały - zagłówek mamy już maksymalnie do góry ustawiony. Na głębokość, w części siedzącej też na styk - bo nogi długie.

    Kupno Kinga mnie nie urządza nawet jeśli by pasował - bo to ta sama grupa wagowa co Tobi 9-18 kg. Dlatego chciałam 9-25 kg, ewentualnie 9-36 kg, bo modele z tych dwóch grup mają 5-ciopunktowe pasy (w 15-36 kg już ich nie ma). A serio, nie ma opcji, żeby jeździł już w jakimś z grupy 15-36 kg - przymierzałam go i tonie w nich, a pasy samochodowe nie będą dawać żadnej ochrony, bo Fryckowi brak masy. Ostatnio nawet na trasie pokombinował i wyciągnął ręce z szelek pasów 5-ciopunktowych... :shocked:

    W sobotę będę prawdopodobnie przymierzać ten polski Avionaut Glider - i kto wie, czy go nie kupię za pół roku, mimo braku testów. Gdybym posiadała zapięcie Top Tether w aucie, to bym miała wybór z 3-4 modeli, ale że zapięcia brak, a auta na razie nie zmieniamy, to jest jak jest...
    Ten Glider jest w ofercie 8 gwiazdek, więc mimo braku testów chyba nie jest tragiczny, skoro go sprzedają.
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeSep 11th 2020 zmieniony
     permalink
    karolciat: Życzę szybkiego rozwiązania dylematu 😊

    Życzenia były z lutego - spełniły się dopiero teraz :wink:

    Po kilku miesiącach szukania nowego samochodu z zapięciem top tether, auto zostało zakupione, a tydzień później i fotelik - Nuna Myti 9-36 kg, z 5-ciopunktowymi pasami, które można z czasem schować, a dziecko nadal jeździ w tym samym foteliku, zapięte pasami samochodowymi. Tak więc fotelik powinien długo służyć.

    Fotelik super - widać, że Fryckowi wygodnie. Jedyny "minus", to brak możliwości ułożenia dziecka w pozycji półleżącej, jaka była w Maxi Cosi Tobi. Tzn. jest możliwość, ale minimalna. A Frycek lubi się zdrzemnąć na dłuższych trasach - usnął mi w miniony weekend i głowa mu opadała w dół (w Tobi tego nie było - bo 'leżał'). Także muszę jeszcze dokupić poduszkę stabilizująca głowę. Ktokolwiek miał z nią jakieś doświadczenia?
  2.  permalink
    Marion można ma 3 stopniową regulacje tu masz filmik i w 2:10 minucie jest pokazane że można lekko odchylić :)
    https://www.youtube.com/watch?v=dLCxcJIVGCc
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeSep 14th 2020
     permalink
    PaulinaMała1983: ma 3 stopniową regulacje

    Regulacja jest - ale w porównaniu z naszym poprzednim MaxiCosi Tobi jest ona znikoma i w moim odczuciu, różnica między fotelikiem w pozycji siedzącej, a pozycją z maksymalnym wychyleniem, jest żadna.
  3.  permalink
    No bo tak jest niestety w tych innych fotelikach chodziaż w AxkidBigKid jest 4 stopniowa i młodej nie leci głowa podczas snu jak w Takacie :)
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 16th 2020
     permalink
    Jest jeszcze poduszka Rollersy.
    --
  4.  permalink
    Marion my też mamy nune i Czarek jak zaśnie to głowa mu nie leci. Nawet jak jest na pozycji 1. Ogólnie jestem bardzo zadowolona z tego fotelika.

    Treść doklejona: 16.09.20 11:57
    A tak jeszcze w kwestii fotelików. Potrzebuję fotelik żeby 1,5km do przedszkola Czarka wozić. Mam Skodę fabię i potrzebny mi fotelik na pasy. Nie za miliony.
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeSep 16th 2020
     permalink
    Klemetyna- jeśli z zakresu 15-36 to proponuje Maxi Cosi Rodi. W wersji tylko na pasy kosztuje tyle co nic.
    Wojtek ma po Krysi i dzieciach znajomych starszy model, jako fotelik w aucie babci - właśnie na krótkie trasy po mieście.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 16th 2020 zmieniony
     permalink
    Klementynaaa: Potrzebuję fotelik żeby 1,5km do przedszkola Czarka wozić. Mam Skodę fabię i potrzebny mi fotelik na pasy. Nie za miliony.


    na takie krótkie dojazdy wzięliśmy britax evolva 1-2-3 (9-36kg), koszt niecałe 500zł - pasuje do skody/opla/forda
  5.  permalink
    O wlasnie, bo ja tez szukam fotelika przodem.
    Samochod Mazda 6, mlody wazy okolo 13 kg, ciuchy ma na 98.
    Mamy tego Axkida Minikida, ktory by posluzyl mu dlugo, ale partner ciagle o niego wyzywa :confused:
    --
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeSep 17th 2020
     permalink
    A niech wyzywa, mały ma jeździć bezpiecznie :)
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
  6.  permalink
    Tak. Tylko on gada, ze go wypierdoli, w sensie fotelik i bede jezdzic tramwajami lub autobusami, bo on ma dosc ciagle go montowac
    --
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeSep 17th 2020
     permalink
    A po co go wyciąga? My jak swojego zamontowaliśmy w marcu to ani razu go jeszcze nie wyciagnelismy bo faktycznie montaż to jednak meczarnia.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
  7.  permalink
    Bo stwierdzil ze nie bedzie go wozil, bo czesto kogos przewozi a z przodu malo miejsca
    --
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeSep 17th 2020
     permalink
    No to to już jego problem jak go wyciąga bez powodu. Pretensje może mieć tylko do siebie. My też nikogo nie możemy zabrać ze sobą a jednak fotelika nie wyjmujemy. Za chwilę będą 3 foteliki których nie wyjmujemy to już w ogóle samochód tylko do naszego użytku będzie.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
  8.  permalink
    Niestety on tego nie kuma. Twierdzi ze gowno kupilam, bo sie naczytalam na internetach :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeSep 17th 2020
     permalink
    Masakra, zadziwiające jak bardzo nie zależy mu na bezpieczeństwie dziecka. Pamiętając co o nim pisałaś na innym wątku podziwiam Cię za cierpliwość do jego osoby.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeSep 17th 2020
     permalink
    powiedz mu, że zniszczenie fotelika to czyn zabroniony przez art. 288 k.k. i art. 124 k.w. plus jeszcze można podciągnąć pod narażenie utraty zdrowia lub życia.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeSep 17th 2020 zmieniony
     permalink
    tylkonadzis: gada, ze go wypierdoli, w sensie fotelik

    tylkonadzis: Twierdzi ze gowno kupilam, bo sie naczytalam na internetach

    Kiedy zamieszasz tego "klienta" zostawić...? :angry:
    Klementynaaa: Marion my też mamy nune

    Mnie już Fryderyk Nunę (i nowy samochód) ochrzcił. Dwa dni temu wracałam z nim z przedszkola i na samym końcu, jak już parkowałam pod blokiem, dwa razy puścił pawia :devil:
    Wszystkie dotychczasowe nasze auta, jak i foteliki, chłopaki mi 'zahaftowali' :tooth:
  9.  permalink
    Odpisalabym cos, ale to sie nie nadaje na forum i tak juz za duzo napisalam...
    W kazdym razie ten fotelik co mi sie podoba, kosztuje 1300 zl, to troche obecnie nie na moja kieszen...

    Marion, jak go zostawie, to wtedy nie potrzebuje fotelika, bo nie mam samochodu:devil:
    --
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeSep 18th 2020
     permalink
    Wtedy prawko zrobisz sama i nikt Ci fotelika nie będzie wyciągał. Szkoda zdrowia i nerwów ;) nie zmieniaj fotelika bo komuś się nie chce go montować..bezpieczeństwo dziecka najważniejsze.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
  10.  permalink
    Ja juz dawno bym zrobila prawko, nawet partner mowil zebym zrobila, ale ja twierdze ze sie nie nadaje i sie boje:rolling:
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeSep 18th 2020
     permalink
    To się nie boj tylko rób. Będziesz niezależna.
    Tylko jak znam życie i waszą sytuację, to jakbyś chciała zacząć to zaraz ci powie że on z dziećmi siedzieć nie będzie i tyle.... A zaocznie nie zrobisz....
    Jak często Wiktor samochodem jeździ? Bo ostatnio chyba nie ma okazji?
    Bo szkoda ulokowanej kasy, jak fotelik tylko kurz zbiera w przedpokoju...
    --
  11.  permalink
    Teraz czesciej jezdzi. Do przedszkola prawie codziennie nas zawozi.
    Ja sie nie nadaje na prawko, niestety
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeSep 19th 2020
     permalink
    Ale czemu tak uważasz?
    Ja też nie mam prawka. Próbowałam je zrobić, ale się poddałam. Boję się jeździć... W moim mieście to jeszcze bym mogła, bo małe. Ale w dużych ni cholery. Z tum, że w moim mieście to ja wszędzie dojdę hehe. A do specjalistów do dużych miast wszędzie docieram autibusem/ pociągiem. Tam. Na miejscu też sobie radzę.

    Ale nie wykluczam, że kiedyś może się uprę...

    Z tym, że ja próbowałam i wiem, że mam duży problem... A Ty próbowałaś?
    --
  12.  permalink
    Nie, nie probowalam.
    Raz na lotnisku u nas wsiadlam i stary mnie "uczyl". Ale to bylo jeszcze przed Wiktorem. Teraz to jak jedziemy, to jakos tak sobie siedze i mysle, ze ja to juz dawno bym hamowala, albo bym nie wiedziala co zrobic. Poza tym ja slepa jestem xD. Szkla w okularach, to bym musiala chyba co kilka miesiecy wymieniac:confused:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.