Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeMar 26th 2012
     permalink
    bibunia póki przyrasta to jest ok.. ja miałam w 33 dc bete 28 a 2 dni później już tylko 26:(:( także spokojnie póki przyrasta jest dobrze:)
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeMar 26th 2012
     permalink
    Bibunia, spokojnie i nie stresuj sie teraz, przeciez zagniezdzenie moglo byc pozniej. Trzymam kciuki!
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeMar 27th 2012
     permalink
    tu nie chodzi o straszenie,zapytala to odp. ja tez mialam maly przyrost i to w 2 ciazach,niestety to nie byl dobry znak, powtarzalam bete rowniez po 24h i byl minimalny,wszystko bylo jasne bo po kilku dniach przyrost byl juz mini mini a pozniej spadek
    • CommentAuthorbibunia
    • CommentTimeMar 27th 2012 zmieniony
     permalink
    dzięki dziewczyny za odpowiedzi, ja zdaję sobie sprawę z tego , ze procentowo wzrost jest ok, ale martwi mnie ilość. Zrobię jeszcze badanie jutro i w piątek i będzie wiadomo, trzymajcie kciuki. Dzwoniłam też do szpitala na ginekologię bo miał dyżur mój lekarz i trochę mnie uspokoił, ale tylko trochę, a tak na marginesie ile czasu mija od zapłodnienia do zagnieżdżenia bo zapłodnienie było ok 5 dni wcześniej, więc myślałam, ze zagnieżdżenie też powinno być o 5 dni wcześniej
    •  
      CommentAuthorAddictive
    • CommentTimeMar 27th 2012
     permalink
    Bibunia wejdź do mnie na cykl - mam podobną sytuację, tzn niski poziom bety ale przyrost prawidłowy - w ciagu 48 godz. 118 %.
    Dziewczyny mówią mi, żeby się nie martwić i to samo mówię Tobie.
    Czytałam w internecie, że znacznie wazniejszy od poziomu bety jest jej przyrost. Każda kobieta jest inna i inaczej to może przebiegać...obie mieścimy się w zakresach ale tych dolnych, może taka nasza uroda? ja staram się nie zamartwiać, chociaż też się niepokoję....
    --
    • CommentAuthorbibunia
    • CommentTimeMar 27th 2012
     permalink
    faktycznie masz podobnie, nawet czas współżycia macie podobny, może po prostu w tak wczesnej ciąży jesteśmy i niedługo zacznie wiecej przyrastać
    •  
      CommentAuthorAddictive
    • CommentTimeMar 27th 2012
     permalink
    Bibunia szkoda, że nie masz wykresu:)
    --
    • CommentAuthorbibunia
    • CommentTimeMar 27th 2012
     permalink
    Nie ma czego wykreślać bo nie mierzyłam temperatury, byłam z dzieckiem w szpitalu 2 razy po 2 tygodnie z 4 dniową przerwą

    Treść doklejona: 28.03.12 15:11
    beta spadło do 52 :cry: to już koniec
    •  
      CommentAuthorAddictive
    • CommentTimeMar 28th 2012 zmieniony
     permalink
    Bibunia :( jaka szkoda.......o nieee.....zmartwiło mnie to...a brałaś duphaston albo luteinę?
    --
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeMar 28th 2012
     permalink
    Cześć:)

    a co powiecie na bhcg w 10 dfl - 5 mIU/ml, w tym samym dniu krwawienia, na następny dzień regularna @, a w 12 d fl beta < 1,00 ?
    Normy: 0 - 2,7 poza okresem ciąży;
    16 - 156 ciąża 1,3 - 2 tydzień

    Normalna fl u mnie ma 13 lub 12 dni..
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeMar 29th 2012
     permalink
    bibunia,tak jak pisalam,maly przyrost nie wrozy nic dobrego,przykro mi .. :(

    agatella byla to bardzo mloda ciaza,gdyby nie beta w tak wczesnym dniu,to nawet bys nie wiedziala.. przykro mi
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMar 29th 2012 zmieniony
     permalink
    agatella, to nie była ciąża - ja miałam kiedyś taki wynik. Jest to wynik w granicy błędu (pozytywnie błędny czy jakoś tak mi tłumaczyła babka w laboratorium) Skoro wystąpiła menstruacja w ten sam dzień, ciąży nie było.
    --
    •  
      CommentAuthorAddictive
    • CommentTimeMar 29th 2012
     permalink
    U mnie w lab nory są takie, że bez ciąży to wynik do 5,3 mlU/ml. Tak więc to nie była ciąża najprawdopodobniej...
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeMar 29th 2012 zmieniony
     permalink
    Generalnie, pomimo norm, uznaje się, że wynik do 5 mIU/ml nie oznacza ciąży. Tak więc zgodzę się z Katką i Addictive.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMar 29th 2012
     permalink
    dokładnie Peppermill. Dodam, że w moim laboratorium normy są identyczne jak u Agatelli
    --
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeMar 29th 2012
     permalink
    No to w takim razie pozostanie tajemnicą pojawienie się @ 3 dni za wcześnie. A zanim pojawiła się @ 3 dni brązowego śluzu. Wszystko podczas tempek ponad linią podstawową. Nigdy mi się to nie przytrafiło wcześniej..
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMar 29th 2012
     permalink
    czasem Nam organizm figle płata :) Wystarcza jakieś zaburzenia hormonalne i gotowe.
    --
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeMar 29th 2012
     permalink
    Tak sobie o tym myślałam... już pisałam o tym w innym wątku, ale powtórzę tutaj, nie każdy czyta przecież całe forum :)
    Ja doskonale wiem, że patrząc na wyniki u mnie o ciąży mówić nie można, bo nie doszło do zagnieżdżenia. Jednak mój wynik 5 nie mieścił się w granicy "brak ciąży". Czyli ani tak, ani tak. Tak więc czy jest możliwe, że doszło do zapłodnienia i próby zagnieżdżenia (w tym czasie zarodek zdążył naprodukować tę ociupinę hcg, po czym jednak się rozmyślił;)
    Czyli że ciąży nie było, ale był zarodek..
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMar 30th 2012
     permalink
    Kochana, ja też powtarzam, że w moim laboratorium maja identyczne normy jak u Ciebie i wynik miałam podobny. Jest On w granicy błędu i nie oznacza ciąży. Gdyby nie przyszła miesiączka, można byłoby go powtórzyć ale w tym przypadku ciąży nie było. Ja wtedy też dostałam miesiączkę, 1 dzień po terminie i ciąży nie było.
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeMar 30th 2012
     permalink
    qrcze to ja jestem zaskoczona,u mnie w lab.dodatni wynik jest pow.4 ,wedlug tego ciaza byla,ale tak mloda,ledwie sprobowala sie zagniezdzic,bo przeciez bez zagniezdzenia nie bylo by bety, moze poczatki zagniezdzenia byly juz tak felerne ze doszlo do wczesnego poronienia, ale nie mnie tu oceniac co i jak bylo, moze dziewczyny maja racje.. nie mam pojecia,to tylko moje zdanie
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeMar 30th 2012
     permalink
    Są naprawdę różne normy, moja beta wyszła 5,13. ale ciązy nie było.
    a normy dla ciązy zaczynały się od 5,8.
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeMar 30th 2012
     permalink
    no to naprawde roznie jest :) rozne normy albo tyle mikroporonien
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeMar 30th 2012
     permalink
    Dzięki dziewczyny, zostawiam ten temat, przy okazji wizyt u ginów będę się o to pytać i jak coś ustalę to napiszę :)
    • CommentAuthorbibunia
    • CommentTimeMar 30th 2012
     permalink
    wróciłam od gina, pęcherzyka nigdzie nie widać, śluzówka nie wygląda jakby się miała złuszczać - nic nie wiadomo, dostałam luteinę w końskiej dawce a w środę mam zrobić bete, nie wykluczył ciąży ani poronienia, chyba zwariuję
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeMar 31st 2012
     permalink
    we wtorek włożyli we mnie zarodki

    Pierwsza z trzech weryfikacji:
    Estradiol 17-beta (E2) 575 - pg/ml
    Progesteron (PRG) 27.60 - ng/ml
    B-podjednostka gonadotropiny kosmówkowej (B-HCG) 0.9 - mIU/ml

    co myślicie o takich wynikach
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeMar 31st 2012
     permalink
    acia po pierwszych wynikach naprawde ciezko cos powiedziec szczegolnie ta beta to troche jednak szybko? mi po ICSI dopiero w 14 dni po transferze kazali bete robic, a na rozpisce która dostałam było napisane ze implantacja nawet w 10 dniu po jest mozliwa.
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorerozp
    • CommentTimeApr 4th 2012
     permalink
    i jeszcze półtora roku później też aktualne :))) dzięki
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeApr 4th 2012
     permalink
    nie trzeba byc na czczo, na 100%
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 4th 2012
     permalink
    Ja tez nie bylam na czczo. nie ma to wplywu na wyniki bhcg
    •  
      CommentAuthorAddictive
    • CommentTimeApr 4th 2012
     permalink
    też nie byłam na czczo przy HCG.
    Ale wydaje mi się, że to czy jesteś na czczo czy nie może mieć wpływ na poziom innych hormonów np progesteronu czy prolaktyny...:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeApr 4th 2012
     permalink
    Na prg też nie ma wpływu, na prolaktynę trzeba być na czczo przy teście z mtc.
    U nas zaleca się przed badaniami, które nie wymagają bezwzględnie na czczo taka przerwę 2-4 godz po posiłku.
    --
    • CommentAuthorkorba90
    • CommentTimeApr 24th 2012
     permalink
    witam

    pierwsze badanie z krwi robilam i wyszlo 49 beta z badanie w 28 dniu cyklu
    dzis odebralam wyniki i wyszlo 242 beta z badaniem w 32 dniu cyklu

    czy to prawidłowy przyrost?
    •  
      CommentAuthorHappy_mum
    • CommentTimeApr 24th 2012
     permalink
    Js odebralam swoja bete wczoraj i u mnie normy sa takie :
    ponizej 5.00 mIU/ml(brak ciazy)
    ciąza: 1-3 tydzień: 6-71
    ciąza: 4 tydzień: 10-750
    ciąza: 5-6 tydzień: 158-31795
    ciąza: 7-9 tydzień: 3697-163563
    ciąza: 10-12 tydzień: 27832-210612
    ciąza: 14-15 tydzień: 12039-70971
    ciąza: 16-18 tydzień: 8099-58176
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeApr 24th 2012
     permalink
    korba, raczej prawidłowy :) ,mozesz wejsc na kalkulator beta hcg http://www.babymed.com/tools/hcg-calculator
    gratuluje:clap::clap::clap:
    • CommentAuthorkorba90
    • CommentTimeApr 24th 2012
     permalink
    no właśnie znalazłam ten link do kalkulatora..ale nie wiem czy to kwestia techniczna mojej przeglądarki czy co... ale jak chce wynik to nic sie nie dzieje...

    no mam nadzieje ze będzie prawidłowy i dzidek będzie zdrowo rosnąć :)

    zastanawiam się kiedy się udać do lekarza dziś mam 33 dzień cyklu więc to napewno za wcześnie ....ale tak myśle za tydzien [ w poniedziałek] przed majówką?! moze juz coś zobaczy doktor:)

    Dziękuje
    •  
      CommentAuthorHappy_mum
    • CommentTimeApr 25th 2012 zmieniony
     permalink
    Korba jak ja dzwonilam wczoraj do mojego ginia ,powiedzial, ze mam byc za 2 tygodnie niewczesniej ,poniewaz i tak teraz nic niezobaczy :)))
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeApr 25th 2012
     permalink
    korba ,mnie tez nie chcialo dzialac, sprawdze Ci

    wychodzi na to ze przyrost masz prawidlowy :))
    • CommentAuthorkorba90
    • CommentTimeApr 25th 2012
     permalink
    dziekuję bonim :)

    no to się ciesze... no to po majówce w takim razie udam się do Gina..
  1.  permalink
    hej odebralam wyniki beta 140,76 a progesteron 53,7 jakim tygodniom odpowiada ?????????
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMay 4th 2012
     permalink
    Smieska - gratulacje :))
    --
    •  
      CommentAuthorlotka1
    • CommentTimeMay 14th 2012
     permalink
    Witam,
    może orientujecie się kiedy można zrobić najwcześniej hcg by wynik był wiarygodny ?
  2.  permalink
    wydaje mi sie ze 2 tyg od terminy planowanej @ jesli sie nie pojawi w terminie poczekac 2 tyg i wtedy spróbowac isc zrobić
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMay 14th 2012
     permalink
    Teoretycznie 7 dni po zapłodnieniu można robić, ale różnie to bywa dlatego najlepszym momentem jest termin spodziewanej miesiączki.
    --
    •  
      CommentAuthorlotka1
    • CommentTimeMay 14th 2012
     permalink
    Hmm ja myślałam że można zrobić kilka dni przed spodziewaną miesiączką
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMay 14th 2012
     permalink
    Możesz o ile wiesz kiedy doszło do zapłodnienia i ile trwa twoja faza lutealna. A tak to robisz w ciemno za wcześnie niczego nie potwierdzi ani nie wykluczy.
    --
  3.  permalink
    basia ma racje najlepiej zrobic w terminie spodziewanej miesiaczki mi sie @ spozniała miałąm dostac 26 kwietnia a dostałąm 4 maja
    --
    • CommentAuthorlena256
    • CommentTimeJul 12th 2012
     permalink
    Witam. 29.06. Zrobiłam hcg wynik 4,78 następny 10.07 wynik 610,9 następny 11.07 wynik 627,6 moje pytanie brzmi czy to jest dobry przyrost!? I który to tydzień ciąży .dodam że były robione badania usg ale jeszcze nic nie wykazało . Lekarz przepisał mi tabletki duphaston ponieważ mam plemienia . Czy powinnam tym się martwić? Jutro mam wizytę u ginekologa. Bardzo bym była wdzięczna o jakoś odpowiedź i opinię.
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJul 13th 2012
     permalink
    przyrost miedzy 10 a 11 lipca jak dla mnie jest mały, ale to jeszcze nic nie znaczy. Ja bym powtórzyła dzis bo mineły 2 dni i wtedy sie wszystko wyjasni. Powodzenia
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJul 13th 2012
     permalink
    popieram mooniia - mam identyczne spostrzeżenia :) Powodzenia :)
    --
    • CommentAuthoractiveee
    • CommentTimeSep 26th 2012
     permalink
    Jestem w ciązy, 18.09 byłam u lekarza który po badaniu usg stwierdził że widać pęcherzyk (5 tydzień) ale bez zarodka, kazał przyjść za tydzień na kolejne badanie. W tym samym dniu robiłam badanie beta, wynik 24222,00 mUI/ml. Wczoraj badanie powtórzyłam i po tygodniu wyniosło tylko 33273,00 mUI/ml, czy to nie zamaly wzrost, co to oznacza? Starałam się o tą ciąże ponad dwa lata a teraz się martwię że nic z tego nie bedzie. Do lekarza idę dopiero jutro, a do tego czasu chyba zwariuję. Proszę o rady.

    Normy w moim laboratorium wynoszą:
    Ciaża:
    1,3-2 tydzien: 16-156
    2-3 tydzien: 101-4870
    3-4 tydzien: 1110-31500
    4-5 tydzien: 2560-82300
    5-6 tydzien: 23100-151000
    6-7 tydzien: 27300-233000
    7-11 tydzien: 20900-291000
    12 tydzien: 16684-127939
    13 tydzien: 10743-89074
    14 tydzien: 7895-70818
    15 tydzien: 6210-69173
    16 tydzien: 5730-54585
    17 tydzien: 5267-57656
    18 tydzien: 3180-51360
    19 tydzien: 5879-5583
    20 tydzien: 1234-45771
    21-39 tydzien: 2700-78100
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.