Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeMay 16th 2013
     permalink
    doti28 mnie np. urosły z miseczki B na C i teraz świecę cycami :)))))))
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMay 16th 2013
     permalink
    Mónikha: Uwierz, że wielu kobietom to się jednak zdarza.

    pokusiłabym się na stwierdzenie, że większości kobietom to się zdarza :)
    --
    •  
      CommentAuthordoti28
    • CommentTimeMay 16th 2013
     permalink
    eh... też bym chciała balony
    :cry:
    --
    •  
      CommentAuthorHecate26
    • CommentTimeMay 16th 2013
     permalink
    Nie martw sie ja tez bym chciała i moje coraz bardziej mi sie podobają :tongue: teraz mogę powiedzieć ze jednak coś tam mam :tongue:
    -- http://28dni.pl/pictures/2049868.jpg
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeMay 16th 2013
     permalink
    Doti to ja przebije z rozmiaru g urosły do j;) Tak więc cuda się zdarzają ;)
    --
    •  
      CommentAuthordoti28
    • CommentTimeMay 16th 2013
     permalink
    ale nie u mnie cala ciążę mosilam 70 A i byly tylko troszkę pełniejsze takie jabluszka
    --
  1.  permalink
    Witam, w lutym rok temu usunięto mi lewy jajnik - torbiel endometrialna 10cm. Rok starań - brak efektów. W marcu tego roku i prawy jajnik został zaatakowany przez endometriozę i zaczęłam jeździć (130km) do Poznania prywatnie do lekarzy, którzy bardzo ostrożnie do mnie podchodzili, bali się operować i pierw próbowali lekami i obserwacją. Miesiąc temu kiedy pojechałam ustalić termin operacji, ginekolog (prof. Jędrzejczak który pracuje także w szpitalu na Polnej w Poznaniu) zobaczył na usg oprócz torbieli (ok.4cm) pęcherzyk ok 15mm. Operacja jeszcze nie została zatwierdzona i tydzień później na kontroli pęcherzyka nie było, więc pękł. Do tego wykonalam badanie progesteronu w 21dc - 9,3. W dniu kiedy miała przyjść @ miałam tylko lekko kawowe plamienie, jeden dzień tylko lekko różowe. I wczoraj kiedy przyjechałam ustalić termin operacji i powiedziałam o dziwnym plamieniu zamiast @, gin stwierdził że chociaż w moim stanie (zaawansowana endometrioza, liczne zrosty, jajnik przyrośnięty gdzieś tam owinięty do tyłu, do tego torbiel) szansa jest jedna na 100 albo 200, ale mam zrobić badanie beta hcg (zanim zacznę brać tabletki antykoncepcyjne które miały być ostatnim krokiem przed operacją). Dziś rano na teście domowym wyszły dwie kreski (chociaż druga bledsza od kontrolnej) a beta wyszła 178 (a w 5 tygodniu podobno norma to od 19 do około 7000). Jednak boję się czy to nie za niski wynik jak na ten czas. Dziś jest mój 34 dc. Wiem że ważny jest przyrost, ale dopiero na poniedziałek jestem umówiona do gina w moim mieście na nfz (bo przez te ciągłe wizyty w poznaniu w sprawie operacji, spłukaliśmy się, a pracuje tylko mój mąż, bo mnie zwolnili z pracy po operacji rok temu - chyba w obawie że zaraz zajdę w ciążę...) Bardzo się boję żeby tylko ten niski wynik nie oznaczał pustej ciąży... tak bardzo się boję że to tylko płonne nadzieje po wszystkim co mnie spotkało...
    Z góry przepraszam za rozpisanie, ale póki co nie mówimy o tym nikomu i nie mam się komu wygadać :) ot moja historia
    •  
      CommentAuthorHecate26
    • CommentTimeMay 23rd 2013
     permalink
    Ja będę trzymać kciuki za Ciebie kochana by to była upragniona ciąża.Zasługujesz na nią bo bazdzo się wycierpiałaś a wież mi że wiem co znaczy mieć nadzieje na niemożliwe.Pozdrawiam i daj znać w poniedziałaek co i jak.U mnie w 5tyg nic nie było widać na usg dopiero zobaczyłam maluszki w 7 tc. :smile:
    -- http://28dni.pl/pictures/2049868.jpg
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeMay 23rd 2013
     permalink
    beta wyszła ok- powtórz badanie po 48 H czyli w pt- jeśli będzie przyrost to znaczy że powinno być dobrze.
    --
    •  
      CommentAuthorlija
    • CommentTimeMay 23rd 2013
     permalink
    3mam mocno kciuki :*
    --
  2.  permalink
    Dziękuję Dziewczyny za miłe słowa, troszkę poszperałam w necie i też są przykłady gdzie kobiety porodziły zdrowe dzieci, a miały w 34 dniu niższą betę niż ja. Wszystko zależy kiedy była owulacja, a ja akurat tego dokładnie nie wiem, wiem tylko w którym dniu już pęcherzyka nie było :p Martwię się jednak tym wszystkim i tym, że mnie kuje troszkę podbrzusze i jajnik, a czasem nawet miejsce po usuniętym jajniku. Wcześniej nie zwracałam uwagi, bo w codzienności przy endometriozie, takie kucia to norma, więc nauczyłam się już to ignorować, ale teraz każde ukucie trochę mnie martwi. Wiem że każda kobieta inaczej przechodzi ciążę, ale czy Was też coś kuło na początku?
    Betę powtórzę jak dostanę w poniedziałek od gina skierowanie, bo u nas kosztuje 43zł :/ a wiem (od mag_dre) że w innych miastach kosztuje ok 26zł. A nie ma co wyrzucać kolejnych 40zł, jeśli wszystko będzie ok, to każda zaoszczędzona złotówka na dzidzię się przyda.
    Ahhhh wciąż boję się w pełni uwierzyć w to że w moim brzuszku rośnie mały skarb. Boję się zapeszyć. A tak bym chciała już się zacząć interesować wszystkim co wolno a czego nie wolno kobiecie w ciąży.
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeMay 23rd 2013
     permalink
    Poczytać możesz a nawet powinnaś.
    --
  3.  permalink
    Heh no wiem, już siadłam i czytałam co wolno czego nie (bo przed chwilą miałam akcję "kawa". Z mojej wiedzy zasłyszanej sądzilam iż nie wolno w ciąży pić kawy. A od rana mi się chce kawy - chyba syndrom odstawienia. I mówię mężowi ze smutkiem na twarzy że strasznie mi się kawy chce, a on się zrywa z kanapy i leci do kuchni kawę mi parzyć. Zatrzymuję go i mówię że chyba nie mogę przecież - wciąż się boję wypowiadać słów "w ciąży" - a on zdziwiony...) no więc siadłam na neta i czytam i wszędzie napisane że jeśli nei ma się wysokiego ciśnienia, to można pić słabą kawę z mlekiem i że nie zaszkodzi...? Ja zawsze miałam niskie ciśnienie...
    Ahhh już się nei mogę doczekać tej wizyty u lekarza w poniedziałek!!!
    • CommentAuthorzagubiona22
    • CommentTimeMay 27th 2013 zmieniony
     permalink
    witam..mam 22 lata i boje sie ze jestem w ciąży..ostatni okres miałam 6 kwietnianwiem ze to a wczesnie ale mam dziwne objawy,zauważyłam ze przez pare dni chce mi sie ciągle do łazienki a nigdy tak nie miałam.Pale papierosy ale jak na wieczór spale więcej to mi nie dobrze .Czytałam ze jeżeli dzieczyna jest w ciąży to nie może pić kawy ale ja tak niewiem.Troche sie boje bo przytyłam teraz 2 kg a zawsze byłam jednej wagi...niewiem co ja mam robić:(
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeMay 27th 2013
     permalink
    zagubiona22: niewiem co ja mam robić:(


    A nie wpadłaś na to, żeby test ciążowy zrobić? Wynaleziono już takowe... W każdej aptece po około 5 zł.
    --
  4.  permalink
    Popieram tekst o tescie ciazowym. Ale siku sie tak od razu niechce, dopiero jak dziecko uciska na pecherz, a w miesiac tez sie nie tyje od razu he he
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMay 27th 2013
     permalink
    Lexia: W każdej aptece po około 5 zł.


    Trochę kupowałam testów w różnych aptekach i kurcze najtańszy chyba mnie kosztował coś koło 9 zł. Przewaznie około 11-12 zł. Ciekawe dlaczego u nas taka drożyzna;)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeMay 27th 2013
     permalink
    Hopelight, no ja najtańszy właśnie coś za około 5,50 i, co najśmieszniejsze, to był najczulszy jaki dostałam (standardowe mają 25 mlU/ml, ten za 5,50 miał czułość 10). Ale nigdy nie kupiłam droższego niż 9 zł :wink:
    --
  5.  permalink
    Ciekawe dlaczego u nas taka drożyzna;)
    u mnie tez nie tanio ;p
    --
    •  
      CommentAuthordoti28
    • CommentTimeMay 27th 2013
     permalink
    u mnie tez ostatnio 17 zł:confused:
    --
  6.  permalink
    ja najtańszy jaki trafiłam to za 3,90zł ;) a najdroższy to chyba 12zł.
    • CommentAuthorgoniag
    • CommentTimeJun 7th 2013
     permalink
    Za 4.99zł u mnie w kauflandzie i to czuły,w rossmanie 11,99zł czułość 25 mlU/ml.Także rozrzut cen jest.
  7.  permalink
    Czesc dziewczyny!
    Sluchajcie- cofne sie do 3 lat. Poszlam do gin, iz nie moglam zajsc w ciaze. Zrobilam wszystkie mozliwe badania i dowiedzialam sie,ze owulacja jest piekna,ale moje hormonki nie... dostalam Duphaston na 2 miesiace i miala wrocic po reszte. Wzielam tabletki i zaszlam w ciaze po 2 miesiacach,a staralam sie wczesniej 1,5 roku o dzidzie... Dzidzia ma dzis 2 latka...Z mezem chcielismy miec drugie z mala roznica,ale nie wyszlo...Pozniej raz chcialam,raz nie..ale nie zabezpieczalismy sie... rok minal i nic... wzielam teraz hormonki i sama nie wiem.... Dzis powinnam dostac miesiaczki,ale cisza..test z jedna kreska... miesiaczke mialam 25.05... wspolzylismy 1.06, 3.06, 5.06 i 8.06... robilam testy owu... niby wszystko ok,bo hormony tez byly....ale dzis jedna kreska..chodz od owulacji dzis mijaja 2 tyg a nie 3 jak poprawnie powinno byc... jestem juz troche nakrecona :/ zreszta tak jak nie pale od 3 lat i wczesniej tylko popalalam 2 latka to od paru dni znow mi sie chce palic,a jak zapale to mnie odrzuca.... kosmetyczka mi dzis mowila,ze tak miala i okazalo sie,ze ciaza.... nie wiem..podzielcie sie,bo sama nie wiem co myslec...niby drugie dziecko,a zachowuje sie jak nastolatka :P
  8.  permalink
    patrycja poczekaj bo czasem moze sie spoznic kilka dni ale jezeli do tygodnia ci sie nie pojawi @ to idz do lekarza :)
    --
  9.  permalink
    wiem,ze czasem sie spoznia... poprostu jestem juz nakrecona i licze na mala fasolke... z terminow chyba jest szansa i bralam duphaston.... kurcze...chcialabym..
  10.  permalink
    25 - to jeszcze niewielkie opoznienie, upaly sa, to moze sie przesunela troszke. Ale 3mam kciuki :)
    --
  11.  permalink
    Witajcie dziewczyny,
    od lat mam mega dlugie cykle, przewaznie 55dniowe (sprawka PCO). Dzis jest 79 dzien mojego cyklu, tak dlugie nigdy mi sie nie zdarzaly, nawet do 60 dni nigdy nie dobilam, czy zdarzaly wam sie opoznienia 3 tyg.? czy jest mozliwosc ze to pierwszy sygnal ciazy? Oprocz tego opoznienia nic mi nie dolega, tylko brzuch pobolewa juz od 3 tygodni jak na okres... :confused: z gory dziekuje za odp
    •  
      CommentAuthorHecate26
    • CommentTimeJun 23rd 2013
     permalink
    Ja na Twoim miejscu kupiła bym test ciazowy i go zrobiła z rannego moczu. To by wyjaśniło czy jesteś w ciąży
    -- http://28dni.pl/pictures/2049868.jpg
    • CommentAuthorMadoka
    • CommentTimeJun 25th 2013 zmieniony
     permalink
    Witam,
    Sama już nie wiem co myśleć, wizytę u lekarza mam na poniedziałek dopiero umówioną, ale... nie wiem czy tyle wytrzymam.
    Ale może od początku. Od zawsze umiałam stwierdzić kiedy mam owulację i kiedy będzie okres - w czasie owulacji pobolewało mnie podbrzusze, a 2 tyg potem zaczynał się okres, który też poprzedzało kilka objawów takich jak bule piersi, rozwolnienia, nerwowość, wahania nastrojów i bule podbrzusza. Co do samych cyklów to trwają w przedziale od 20 do 26 dni.
    Ostatni cykl zaczął mi się 29 maja, 10 dzień cyklu poczułam bule jakie zawsze owulacji towarzyszą (czyli założyłam że ten cykl ma 24 dni). 17-18 dnia cyklu kochaliśmy się z mężem bez zabezpieczenia (tydzień po owulacji szansa na ciążę zerowa). 21 dnia cyklu pojawiła się huśtawka nastrojów i bul piersi, 22 zaczęły się problemy z wypróżnianiem oraz wieczorem zaczęły się lekkie bule. 23 dnia bule się utrzymywały przez cały dzień na podobnym poziomie, czyli wedle wszelkich objawów okres powinien pojawić się 24 dnia cyklu. Ale... nie pojawiło się nic. 25,26,27 i dzisiaj 28 dnia cyklu z rana mnie pobolewa, a wieczorem przestaje, piersi nie bolą, rozwolnienie znikło. Dodatkowo od 2 dni ciągle latam do toalety sikać. Mimo iż prawdopodobieństwo zajścia w ciąże było (według objawów) równy zero dla pewności zrobiłam dziś test płytkowy - jedna kreska.
    No i teraz zaczęłam się bać, bo skoro nie ciąża to co? Jakaś choroba? Jak tak to jaka... Zaczynam się martwić coraz bardziej, i coraz bardziej rozważam umówienie się prywatnie do lekarza, bo nie wiem czy do poniedziałku wytrzymam...
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 28th 2013
     permalink
    Dodatkowe objawy płodności nie świadczą o tym, że owulacja się odbyła, zatem prawdopodobieństwo zajścia w ciąże nie było zerowe.
    Jeśli współżyłaś w okresie płodnym, to możesz być w ciąży.
    --
  12.  permalink
    Musisz się uspokoić, to się zdarza, na terminowość okresu wpływa bardzo wiele rzeczy z temperaturą i stresem włącznie. Jak test pokazał jedną kreskę to powinno być ok. A pamiętaj jak teraz zaczniesz panikować to okres może ci się jeszcze opóźnić.
    • CommentAuthorzagu
    • CommentTimeJul 3rd 2013 zmieniony
     permalink
    Witajcie
    mam takie pytanie 18 maja moja dziewczyna była na imprezie i zapomniała wziąść na czas tabletke wzieła ok 9 godzin później piła alkochol itp po tym incydencie doszło między nami do stosunku z wytryskiem w środku powiedzmy tydzien po zdarzeniu napisała mi że się źle czuje że wymiotowala z rana że nie może nic jeść ( zaznacze ze nie była to grypa), nastepnie schudła pare kg nie ćwicząc niby tam argumentowała że mniej je ale widziałem że je tyle co zawsze. potem pojawiły sie plamienia pare dni po czym dostała okres 3dniowy po okresie znowu pojawiły sie plamienia. Więcej objawów nie znam ponieważ z dnia na dzień stwierdziła że mnie nie kocha ( o szczegółach nie będę się rozpisywał)
    co myślicie o tych objawach? koleżnka nie dawno też zasza od samego początku twierdziła że mogła zajść dopiero wczoraj te sms przeanalizowałem i do tego jeszcze dochodzi raz ze nie chciala miec jeszcze dziecka a w dwa ze moze nawet nie ma pojecia że jest w ciązy, a teraz nie pojade do niej i nie dam jej testu do ręki bo stwierdziła że nie chce mnie widziec że kiedyś się odezwie
  13.  permalink
    Test musi zrobic... kazdy ma inne objawy. Jak jest w ciazy na pewno sie dowiesz. Poczekaj az sie lepiej poczuje i pogadacie na spokojnie, albo pogadaj z jakas jej kolezanka :)
    --
    • CommentAuthorzagu
    • CommentTimeJul 3rd 2013
     permalink
    no właśnie jest lipnie bo jak jej test podsunę to mnie chyba zabije, nic przyjdzie czas będzie rada, tylko wiesz zastanawiające jest zmiana decyzji z dnia na dzień w pon jest git pisze mowi kocham cie planuje wakacje i przyszłość a we wtorek ze mnie nie kocha, czy naprawde jak kobieta jest w ciązy może mięc taka burzę hormonów?
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 3rd 2013
     permalink
    Zagu, a może ona już ten test zrobiła i jest przerażona? Przepraszam za pytanie, ale czy to był Wasz pierwszy raz?
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeJul 3rd 2013
     permalink
    moim zdaniem, jeśli dostała okres to nie jest to ciąża... :wink:
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 3rd 2013
     permalink
    Pytanie, czy to był okres...
    --
    • CommentAuthorzagu
    • CommentTimeJul 3rd 2013
     permalink
    nie był to nasz pierwszy raz współżyliśmy od 3 lat.
    Wiesz co miała uregulowany okres przynajmniej te 4 dni i nigdy nie miała plamień,
    ona dziecka nie chciała w przyszłości napewno ale nie teraz.
    Wiesz co wiele razy mnie pytała co się stanie jak wpadniemy to moja odpowiedź nic będziemy się cieszyć ja pracuje ty też rodzice pomogą razem zamieszkamy ni mamy po 16 lat by się o to martwić. Tylko jej zachowanie jest naprawde dziwne wiem ze studia praca ze ciąza komplikuje ale żeby się tak łamać powinienem być pierwszą osobą która ją pocieszy
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeJul 3rd 2013
     permalink
    Zagu ciężko jest cokolwiek Ci doradzić. My również nie wiemy co twoja dziewczyna myśli i o co może jej chodzić. Jedynym rozwiązaniem (moim zdaniem) jest szczera rozmowa. Inaczej nie dowiesz się o co chodzi.:neutral:

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 03.07.13 14:26</span>
    Może zrobiła test i jest w ciąży i się przestraszyła (chociaż tydzień po stosunku o objawy ciąży ciężko).
    A może jeszcze nie robiła i się boi, że jest w ciąży.
    A może na jej zachowanie miało zupełnie coś innego wpływ.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 3rd 2013
     permalink
    Tak jak Kasia napisała - ciężko coś doradzić w takiej sytuacji :( Najlepiej jakbyście pogadali...
    --
    • CommentAuthorzagu
    • CommentTimeJul 5th 2013
     permalink
    dziękuje za odpowiedzi:)
    ja pierwszy kroku nie zrobię trudno, rozumiem odkochała się ale z dnia na dzień pisze że nie chce cie znać itp dlatego dałem sobie z tym spokój.
    Jak coś wyniknie z tego poinformuję
    pozdrawiam:)
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeJul 5th 2013
     permalink
    powodzenia zagu :)
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    • CommentAuthorella21
    • CommentTimeJul 9th 2013
     permalink
    Dziwię się, że szukacie takich porad w internecie. Zaraz się okaże, że masz raka i umierasz.
    Idź do lekarza i tam dowiesz się wszystkiego
    • CommentAuthornizio
    • CommentTimeJul 10th 2013 zmieniony
     permalink
    czy jestem w ciąży?/co mówi mój wykres?

    [wpis zmieniony i przeniesiony przez moderatora]
    • CommentAuthornizio
    • CommentTimeJul 10th 2013
     permalink
    Proszę o pomoc w interpretacji mojego wykresu, czy te opóźnienia miesiączki mogą świadczyć o ciąży?
    • CommentAuthorlafamme
    • CommentTimeJul 10th 2013
     permalink
    Cześć dziewczyny,

    Czy możliwe jest, że mimo owulacji nie pojawił się śluz płodny? Chyba pierwszy raz zdarzyło mi się, żebym nie mogła niczego zaobserwować i żebym niczego nie czuła. Dodatkowo też pierwszy cykl się staramy... Czy oczekiwanie mogło przestawić mój organizm, mi na złość? Temperatury mam w porządu, nawet jakieś tam wczesne objawy ciąży (albo PMS? chociaż kłucia w jajniku nigdy wcześniej nie czułam), ale ten śluz mnie martwi.
    Nie napinam się jakoś bardzo, ale wiecie... ta niecierpliwość! :)

    Pozdrawiam serdecznie
    •  
      CommentAuthorValentina21
    • CommentTimeJul 18th 2013 zmieniony
     permalink
    Mam pytanie. Czy tabletki antykoncepcyjne i prezerwatywa dają 100 % pewność nie zajścia w ciąże??
    Gdyż stosuję tą metodę od 1,5 roku lecz nie jestem pewna czy nie wpadniemy z narzeczonym.
    Z góry dziękuje za odpowiedzi :wink::wink:
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeJul 19th 2013
     permalink
    jedyną 100% gwarancją przed zajściem w ciążę jest powstrzymanie się od współżycia :wink:
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
  14.  permalink
    jedyną 100% gwarancją przed zajściem w ciążę jest powstrzymanie się od współżycia
    - dokladnie, moja babcia mawiala "szklanka wody zamiast" ;p
    --
  15.  permalink
    No niby nie ma 100% pewności że, się nie wpadnie, ale jak jedna opcja zawiedzie to jest druga, tak??
    Więc teoretycznie jest duża możliwość że nie będzie niespodzianki :)
    Madziik1983 babcine rady to prawdziwy skarb :)
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.