Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthoranulka838
    • CommentTimeMar 6th 2012
     permalink
    teraz mam wynik testu negatywny ale jaja jak berety:crazy:
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeMar 6th 2012 zmieniony
     permalink
    Napiszę to jeszcze raz choć pisałam już wcześniej wiele razy. Ja poczas starań robiłam testy codziennie i żaden nie wyszedł mi pozytywny.
    --
  1.  permalink
    zgadzam sie z Peppermill, ja mialam non stop negatywne az w koncu olalam te testy ;):bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorhunavita
    • CommentTimeMar 13th 2012
     permalink
    Ja do testów podchodzę bardzo sceptycznie, przetestowałam już test paskowe, strumieniowe i płytkowe. Owszem zawsze są dwie kreski, ale ta dolna bledsza co wskazuje na wynik negatywny. A monitoring pokazywał, że owu była. Wtedy brałam również clo, pregnyl które potrafią zafałszować wynik testów ale chyba właśnie powinny być przez te leki pozytywne. Od listopada nie biorę żadnych wspomagaczy i czasami zrobie test o dziwo teraz już są pozytywne a nawet zdarzyło się że ta dolna kreska była ciemniejsza od górnej. Testy potrafiły mi wychodzić nawet 5 dni pozytywne.
    W tym cyklu zrobiłam test w połowie cyklu bo bardzo zaczęły boleć jajniki i chciałam sprawdzić jaki test wyjdzie - wyszedł pozytywny dalej już nie robiłam ich. Dzisiaj powinnam dostać @ ale nie dostałam zrobiłam test ciążowy (ale nie z porannego moczu) wynik negatywny, zrobiłam też test owulacyjny i wynik pozytywny dwie grube identycznego odcienia kreski. Słyszałam że gdy jest się w ciąży wynik testu owu wychodzi pozytywny, troszkę w to nie wierzę w swoim przypadku ale jak coś dam znać za kilka dni.
    •  
      CommentAuthordagnow2774
    • CommentTimeMar 13th 2012
     permalink
    mi też wynik testu owu wyszedł pozytywny a zrobiłam go z głupoty po tescie ciążowym też dodatnim . Podobno to taka wada testów owu. żw mylą LH z htc
    •  
      CommentAuthorhunavita
    • CommentTimeMar 13th 2012
     permalink
    tylko że mi test ciążowy wyszedł ujemny. Muszę zobaczyć jaki test mi wyjdzie zaraz po skończonej bo coś mi w tych testach nie pasuje.
    •  
      CommentAuthornoangel78
    • CommentTimeMar 14th 2012
     permalink
    witam, mi testy wyszły te z allegro, pierwszy cykl mam cały przetestowany, (-) to brak kreski, (?) to blada różowa druga kreska, a (+) to druga równie czerwona kreska, nawet pokrywa się to u mnie z innymi objawami i skokiem temperatury po owulacji, pozdrawiam! a zapraszam po wykres:)
    •  
      CommentAuthorhunavita
    • CommentTimeMar 14th 2012
     permalink
    No i niestety dzisiaj @ mnie nawiedziła więc w moim przypadku pozytywny test owulacyjny nie zapowiada ciąży, tylko że są wadliwe te testy?
    •  
      CommentAuthormamusia22
    • CommentTimeMar 15th 2012
     permalink
    dziewczyny mam problem... robię testy owulacyjne od tego cyklu ( zaczął się 29.02). Dziś jest mój 16 dzień cyklu. Dla sprawdzenia robiłam testy od 8 dnia. Kreska testowa była cały czas bardzo blada - czyli test negatywny, albo w ogole jej nie było widać. Dziś rano wzięłam pierwsza tabletkę luteiny50, robiłam test owu o 18:00 i wyszedł prawie pozytywny( prawie tzn. niewielka rożnica w kolorze kresek na teście). Wieczorem mam zażyć drugą tabletkę, ale zastanawiam się czy to dobry pomysł jesli test wyszedł mi jak wyszedł.. Boje się, że zablokuje mi zbliżającą sie owulację:(. Już wariuje z tymi cyklami. Niby tyle czytam a NIC nie wiem:(. To już mój 4 cykl na luteinie- miałam nieregularne cykle i plamienia przed @. Nie wiem czy napisałam to wystarczająco zrozumiale, ale PROSZĘ POMÓŻCIE:(:(:(:(:(:(:(:(:(
    a biorę luteinę od 16 dc do 25 bo tak przepisał mi ją lekarz. A CO NAJWAŻNIEJSZE, WCZORAJ MIAŁAM OSTATNI DZIEŃ GDY CZUŁAM WILGOĆ. DWA POPRZEDNIE DNI MIAŁAM WODNISTY ŚLUZ CZYLI TEN PŁODNY. CO Z TĄ OWULACJĄ:( MAM SIĘ SPODZIEWAĆ? TESTY OSZUKUJĄ CZY POKAZUJĄ PRAWDĘ W TYM PRZYPADKU?
    •  
      CommentAuthorhunavita
    • CommentTimeMar 16th 2012 zmieniony
     permalink
    mamusia22 pozytywny test owulacyjny jest gdy obie kreski są równie mocne, albo gdy ta dolna jest ciemniejsza od górnej (zazwyczaj na opakowaniu testu są rysunki jak wygląda pozytywny a jak negatywny test bynajmniej na moich są). Ale i tak pewność daje tylko monitoring. Nie raz testy wychodziły u mnie negatywne a na usg było widać że owu się odbyła i odwrotną sytuację również miałam więc na testy trzeba brać poprawkę. Co do luteiny to owszem blokuje owulację. Ale skoro lekarz tak Ci zalecił jej branie to może go posłuchaj, a na następny cykl poproś o receptę na duphaston on nie blokuje owulacji.
    •  
      CommentAuthormamusia22
    • CommentTimeMar 16th 2012 zmieniony
     permalink
    hunavita dziękuję za cenne informacje, rzeczywiscie muszę pomyśleć o duphastonie, bo po co brac leki blokujące owu jesli chcę dzidzi...
  2.  permalink
    mamusia22, dzisiaj zaczelam brac luteine i jako dziw pierwszy raz wyszedl mi tez test owu pozytywny... wiec to raczej bujda bo po 6 godz. zrobilam powtorke i juz mam test negatywny, ja biore dalej luteine .
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMar 16th 2012
     permalink
    CzasNadziei: wiec to raczej bujda


    To nie znaczy, że tak musi być w każdym przypadku. Test owu nie potwierdza owulacji :wink:
    --
  3.  permalink
    no jasne ze kazdy przypadek jest inny... ale poprostu mam teraz malego dola i tak sobie tylko napisalam, bo ja po clo to i owu nawet nie mialam.

    sorki
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMar 16th 2012
     permalink
    Nie masz mnie za co przepraszać bo to nie o to chodzi i doskonale rozumiem twojego doła. Ja też robię testy owu, wychodzą dodatnie, skoki są i bóle jajników i nic z tego nie wychodzi. Też od nowego cyklu zaczynam przygodę z clo.
    --
  4.  permalink
    dziewczyny mam pytanko, ktoremu testowi wierzyc?

    robilam dzisiaj o tej samej porze testy owu paskowy i donna w paskowym mam owu a po donna ujemny i ktory jest wiarygodniejszy?
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeMar 17th 2012
     permalink
    A o której godzinie robiłaś te testy? Bo owulacyjnych raczej nie robi się rano.
    --
  5.  permalink
    o ktorej bym nie zrobila, teraz tez zrobilam a jest po 22 i to samo
    --
    •  
      CommentAuthordona79
    • CommentTimeMar 20th 2012
     permalink
    testy najlepiej robic od 12 do 20. Ja zawsze robie okolo 18 to jest optymalnie. Czytalam was ze czasem wychodza czasem nie... to zalezy od ilosci hormonu lh, wiekszosc z nich wychwytuje okolo 20 miU zeby dac pozytywny wynik ( dwie grube krechy na tescie) a u niektorych dziewczyn ten hormon przy owulacji moze byc na poziomie nizszym (ok. 15miU) wiec dlatego czasem ta testowa kreska jest bledsza. To jest indywidualna sprawa jak przy kazdym badanym hormonie.
  6.  permalink
    Ja stosuje test clearblue i od 12 dni mam codziennie usmiechnieta buzke, jak to mozliwe? Przeciez zadna owulacja nie trwa 2 tygodnie!? Czy ktos potrafi mi to wyjasnic?
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeMar 20th 2012
     permalink
    Jasne, wejdź na temat o testach owulacyjnych. Wyszukiwarka jest na górze forum. Temat był już wałkowany.
    --
  7.  permalink
    Dzieki Fiufiu

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 21.03.12 09:12</span>
    No i macie recje. Test owulacyjny pokazuje ciaze, to nie owulacja od 13 dni, tylko ciaza od ponad 3 tygodni...
    •  
      CommentAuthordona79
    • CommentTimeMar 23rd 2012
     permalink
    to pieknie!!!gratulacje
    •  
      CommentAuthorAnderka
    • CommentTimeApr 5th 2012
     permalink
    Może powielam temat ale spróbuje...
    Miałyście może doświadczenie z pozytywnymi testami owulacyjnymi na 2-3 dni przed @????
    -- ,
    •  
      CommentAuthorAnderka
    • CommentTimeApr 5th 2012 zmieniony
     permalink
    przewertowałam kilka stron i nie znalazłam tego czego szukam. Ten link, który podałas mówi o testach owulacyjnych owszem ale w kontekście owulacji a ja szukam info o pozytywach tuz przed @.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorAnderka
    • CommentTimeApr 5th 2012
     permalink
    Czli kolejny powód do wkręta oddalony.:wink:
    -- ,
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeApr 5th 2012
     permalink
    Tak ja zwykle mam dodatnie przed @. Podobno to normalne...
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeApr 5th 2012 zmieniony
     permalink
    a ja mam przedziwna sytuacje teraz. Mam dwa rodzaje testow - jedne z allegro te za 1 zł i kupiłam w rossamanie z domowego lab. ( to firma od pink testow ciazowych). Test z allegro pokazał mi + tylko raz potem kreska stopniowo bladła, te z domowego lab. juz czwarty dzien pokazuja mega + a ich czułosc to podobno 40 :shocked: nawet nie chodzi mi o to ktory sie myli a który nie, bo to widze mniej wiecej po wykresie czy znajac sama siebie, ale zszokowała mnie ta rozbieznosc :confused:
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorhunavita
    • CommentTimeApr 29th 2012
     permalink
    ja również miałam pozytywny test owulacyjny na kilka dni przed @
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeApr 30th 2012
     permalink
    polecam testy owulacyjne mikroskopowe! naprawde sa dobre i dobrze pokazuja 3 dni przed owulacja jak i owulacje! widac wszystko bez zastanawiania sie czy w koncu jest czy nie ma...
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 30th 2012
     permalink
    Porównywałaś te wskazania z monitoringiem?
    3 dni to za późno, aby dało się planować rodzinę za pomocą tego urządzenia.
    --
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeMay 1st 2012
     permalink
    Nierozumiem, jak to 3 dni to za pozno?
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 1st 2012
     permalink
    Przeciętne plemniki żyją 3-5 dni, a najsilniejsze 6-7 i nieplanowane poczęcie gotowe.
    Wolę sprawdzone metody, które biorą pod uwagę cały czas życia plemników, a nie jego część.
    --
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeMay 1st 2012
     permalink
    Ja jednak wole testy owulacyjne mikroskopowe, niz kupowac co miesiac testy I sprawdzac na pasku czy mam owulacje czy nie. Na mikroskopie owulacyjnym codziennie rano sprawdzasz sline-jesli nie masz dni plodnych pokazuja sie czarne kropeczki, jesli zauwazysz ktoregos dnia paseczki to wtedy jest 2-3dni do owulacji (I jesli nie planujesz dziecka to nie kochaj sie juz od tego dnia bo jest 20-30% ze zajdziesz w ciaze) w kolejnych dniach z tych paseczkow beda sie robic tzw.paprotki I wtedy juz jest owulacja. Przy codziennym sprawdzaniu sliny to mozna zapobiec niechcianej ciazy. Oczywiscie nie w 100% bo zaden srodek antykoncepcyjny nie daje takiej pewnosci!
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 1st 2012
     permalink
    Mam doświadczenie w korzystaniu z mikroskopu kieszonkowego i laboratoryjnego.
    Kupowanie testów owulacyjnych to wyrzucanie $$$ w błoto, skoro tę samą informację i większą skuteczność mam za darmo i to bez stosowania jakiejkolwiek anty.
    --
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeMay 1st 2012
     permalink
    kazdy ma swoje zdanie na ten temat. Jak ktos zna swoje cialo bardzo dobrze to bez zadnej pomocy sobie wyliczy, ja niestety tak nie mam
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 1st 2012
     permalink
    Nikt sam z siebie nie zna swojego ciała. Wyliczyć nie da rady, bo wyliczenia mają za małą skuteczność.
    Każdy za to może poznać siebie i planować rodzinę bez drogich środków.
    --
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeMay 1st 2012
     permalink
    dokladnie! kazdy robi jak uwaza i na co go stac
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeMay 1st 2012
     permalink
    Iza, wytłumacz mi, czy Ty pracujesz dla firmy produkującej mikroskopy? W innym wątku powtórzyłaś kilkakrotnie informację, że jeszcze ani razu nie zaobserwowałaś u siebie na tym cudownym urządzeniu okresu płodnego, a tu taka reklama?
    --
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeMay 1st 2012
     permalink
    nie reklama, poprostu uwazam ze sa dobre - na pewno lepsze niz kupowanie co miesiac clearblue dla sprawdzenia owulacji..nie zauwazylam u siebie owulacji bo mam problem z okresem i nie mam w tym miesiacu (jak sie okazalo) owulacji :cry: ale jestem dobrej mysli..musze sie czyms pocieszac i codziennie wstajac rano motywuje sie i mam nadzieje ze moze po tych 5 minutach wyjda paseczki a pozniej paprotki...
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeMay 1st 2012
     permalink
    Jasne, ale to nie powód, żeby to zachwalać, bo może po prostu nie działać. Amazonka "reklamuje" coś, co sprawdziła na sobie ona i tysiące innych dziewczyn tutaj, bez kupowania jakichkolwiek testów owulacyjnych.
    --
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeMay 1st 2012
     permalink
    no wlasnie REKLAMUJE a to nie sa posty o reklamowaniu tylko polecaniu testow owulacyjnych...kazdy dzieli sie swoimi doswiadczeniami wiec ja tez. to ze mi pasuje mikroskop owulacyjny nie znaczzy ze bedzie pasowal wszystkim..wyrazilam swoje zdanie i nie widze w tym nic zlego ze o tym pisze.
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeMay 1st 2012
     permalink
    Szczególnie, że Amazonka wskazała słabą stronę tych "testów". 20-30% szans żeby zajść w ciąże dla odkładającej to bardzo dużo. Nie ryzykowałabym "czegoś takiego" do odkładania. 2-3 dni przed owulacją to sam środek czasu płodnego. Wolę zdecydowanie termometr i badanie śluzu.
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    • CommentAuthorkate25
    • CommentTimeMay 1st 2012
     permalink
    witam! jestem nowa, ja tez uzywalam mikroskopu owulacyjnego od roku, zaszlam w ciaze :smile: tak jak mi pokazal mirkoskop!!! dokladnie w dniu owulacji bylam szczesliwa jak nigdy jak zobaczylam 2kreseczki na tescie!!! moj synek ma 2 miesiace a ja zaczynam uzywac mikroskopu jako srodek antykoncepcyjny bo nie chce brac tabletek ani plastrow.
    iza1988 kazdy mowi inaczej wiec nie przejmuj sie, jesli nie chcesz badac sluzu i temperatury to uzywaj mikroskopu-mi bardzo sluzy.
  8.  permalink
    Bardzo wiarygodny pierwszy wpis Kate25 :/
    --
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeMay 1st 2012
     permalink
    dzieki kate 25, bede uzywala mikroskopu-bynajmniej narazie, zobaczymy jak bedzie w nastepnym cyklu

    Treść doklejona: 01.05.12 12:57
    aj dziewczyny bez sesnu prowadzic konwersacje co jest lepsze..kazdy robi jak uwaza i juz! bez sensu sie "klocic"
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    • CommentAuthorkate25
    • CommentTimeMay 1st 2012
     permalink
    matylda: moze niewiarygodny dla ciebie-dla mnie realny. nielubie krytykowania, wiec tego nierob jak mozesz. grunt zeby kazdemu sie udalo kto planuje miec dziecko i niech kazdy bada sie jak chce.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 1st 2012
     permalink
    Grunt żeby się udało odłożyć temu, kto odkłada.
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeMay 1st 2012
     permalink
    iza1988: o ze mi pasuje mikroskop owulacyjny nie znaczzy ze bedzie pasowal wszystkim..wyrazilam swoje zdanie i nie widze w tym nic zlego ze o tym pisze.

    Ależ nikt nie napisał niczego odmiennego. Ale faktem jest, że Twoje doświadczenie z mikroskopem jest znikome i tu wypadałoby napisać prawdę. Nie chciałabyś chyba, żeby ktoś w Twoim kierunku skierował pretensje, że mu się nie odłożyło. Albo w kierunku kate25 (o ile to naprawdę inna osoba).
    --
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeMay 1st 2012
     permalink
    nierozumiem?!?!
    ja nikomu nie karze kupowac tych mikroskopow tylko pisze swoje odczucia, czytalam na innych forach ze jest lepszy niz paski wiec kupilam i sie teraz wypowiadam.
    nierozumiem twojego tesktu:"Albo w kierunku kate25 (o ile to naprawdę inna osoba)"

    Treść doklejona: 01.05.12 16:58
    i nikt nie moze miec pretensji bo ja nie daje gwarancji ze jest on CUDOWNY I karze wszystkim go miec. nie wiem o co ci chodzi FIUFIU, szukasz jakis glupich problemow a to nie te forum

    Treść doklejona: 01.05.12 17:00
    aha i dopiero teraz sie doczytalam: ty myslisz ze ja to 2 osoby??! buhahahahaha naprawde myslisz ze nie mam co robic tylko logowac sie podwojnie i pisac?? nie bawia mnie takie rzeczy ani pomysly..to nie ten wiek i nie na tak powazne sprawy jak planowanie rodziny...wiec puszczam bokiem to co napisalas...i wrocmy na tym forum do tematu!
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.