Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 21st 2013
     permalink
    co najwyzej moze sie zbic :devil:
  1.  permalink
    jak byśmy miały tak patrzeć to czy szklany czy elektroniczny każda z Nas powinna mieć po dwie sztuki i to jeszcze wyskalowane
    szklany - bo jest ryzyko że się zbije
    elektroniczny - jest ryzyko że będzie szwankował, albo bateria będzie na wyczerpaniu

    więc nie popadajmy w paranoje z tymi termometrami :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeNov 22nd 2013
     permalink
    Kierownica31: więc nie popadajmy w paranoje z tymi termometrami
    w ogóle najlepiej w żadnej kwestii nie wpadajmy ;)
    --
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeMar 7th 2016
     permalink
    Czy po porodzie temperatura podstawowa może się zmienić? Tzn przed owulacja miałam temperatury na poziomie ok 35.9. Kilka dni temu zaczęłam mierzyć i cały czas mam wyższe tzn ok 36.3-36.4. Się zastanawiam czy po prostu owulacja była i w końcu będzie okres, czy zmienił mi się poziom niskich temperatur.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 8th 2016
     permalink
    Po porodzie wszystko układa się od nowa i poziomy mogą się zmienić.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeApr 14th 2016
     permalink
    Amazonko, tzn. ze zmianie może ulec także długość fazy lutealnej?
    Mam pytanie, jak mierzyć temperaturę kiedy wstaje się wielokrotnie w nocy do dziecka? Przy czym jednej nocy może to być jedna pobudka a kolejnej cztery. I większość tych pobudek nad ranem. Te pomiary będą w ogóle miarodajne? Płodność po porodzie wróciła mi już dawno ale nie widzę w cyklach takiej regularnosci jak przed porodem. Czy będzie ok jesli bede robic pomiar np o godzinie 5 rano bez względu na ilość i czas pobudek?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 15th 2016
     permalink
    tak, może się zmienić.

    Zgodnie z zasadami dla okresu poporodowego, które masz po lewej stronie od wykresu.
    Zasady obserwacji po porodzie
    Po najdłuższym odpoczynku
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeApr 18th 2016
     permalink
    Amazonko, dzięki. Zatem po porodzie jestem jak ta tabula rasa ;) Łapię się więc za termometr i zaczynam obserwację i pomiary na poważnie.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 18th 2016
     permalink
    Tak, po prostu zaczynasz od początku.
    -- [/url]
  2.  permalink
    Dziewczyny od dwóch tygodni mam temp.37.1,37.0 mierzone codziennie o 6 rano.Ostatnio z ciekawości zmierzyłam wieczór leżąc w łóżku i temp.36.8 dzis ta sama sytuacja.Temperatura wieczór jest nizsza niż rano myślałam ze wieczór bedzie wysoka a tu na odwrót.Od czego to może zalezec ? Czy któraś z Was tak miała ? Gdzies w głębi liczyłam ze moze zaszłam w ciaze gdyż sie starałam ale ta temperatura wieczór mi rozchwiala moje podejrzenia :(
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeMay 3rd 2016
     permalink
    Bez wykresu to Ci nic nie wywróżymy.
  3.  permalink
    Wykres to sobie skasowalam zaspana przedwczoraj.Mi nie chodzi o to czy taka sytuacja ze temp rano jest wysoka a wieczór nizsza o ok.0.2 stopnia jest normalna gdyż wydaje mi sie ze nie ale juz trudno spadla dzis o 0.2 wiec @.
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeMay 4th 2016 zmieniony
     permalink
    To co chcesz wiedzieć?

    Temperatura zmienia się w ciągu dnia i to jest normalne. W MRP liczy się tylko pomiar poranny, reszta nie ma znaczenia.
    •  
      CommentAuthorAguśka90
    • CommentTimeMay 8th 2016
     permalink
    Dziewczyny czy zawsze ta temp. wyższa czyli skok musi być o 0,2 st większa od 6 niższych? tzn chodzi mi czy musi być 6 niższych? czy 3 niższe temp wystarczą?
    -- 8tc puste jajo płodowe :( choć nawet Cię nie widziałam, nie usłyszałam bicia serduszka to i tak tęsknię mój Aniołku [*]
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeMay 8th 2016 zmieniony
     permalink
    Powinno być. Minimalnie 5, w wyjątkowych sytuacjach.
    Jak nie masz zmierzonych 6 temp., to sprawdź typowy poziom linii podstawowej z poprzednich cykli dla tego samego termometru, miejsca pomiaru i pory.

    Pierwsza i druga wyższa muszą być wyższe tylko 0,05 stopnia, tylko trzecia musi spełniać warunek +0,2.
    •  
      CommentAuthorAguśka90
    • CommentTimeMay 9th 2016
     permalink
    Niestety to mój pierwszy tak wnikliwy wykres, tylko że mam problem z interpretacją
    -- 8tc puste jajo płodowe :( choć nawet Cię nie widziałam, nie usłyszałam bicia serduszka to i tak tęsknię mój Aniołku [*]
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 11th 2016
     permalink
    Mandarynnko, napisz do Damazego w sprawie skasowanego wykresu. Może da się go odzyskać?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorAguśka90
    • CommentTimeJun 13th 2016
     permalink
    Dziewczyny możecie spojrzeć na mój wykres? co tu się w ogóle zadziało? była ta owulacja? w ogóle jest szansa żeby jeszcze była przy 24 dc?
    -- 8tc puste jajo płodowe :( choć nawet Cię nie widziałam, nie usłyszałam bicia serduszka to i tak tęsknię mój Aniołku [*]
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeJun 13th 2016
     permalink
    Nie było jeszcze owulacji. Dlaczego miałaby nie móc przyjść 24 dc i później? Czasami przychodzi nawet po 30., po 40., po 50., po 60. dniu cyklu i później. Różnie.
    •  
      CommentAuthorAguśka90
    • CommentTimeJun 13th 2016
     permalink
    A już myślałam, że mi się cykl troszkę skróci a tu nic :P

    Treść doklejona: 05.07.16 14:29
    Dziewczyny jeszcze tak z ciekawości zapytam czy na podstawie wykresu da się odczytać czy pęcherzyk rośnie czy tylko na usg ? I czy te spadki są spowodowane niedomoga LH, że pęcherzy nie pęka? Bo zastanawia mnie taki zygzakowaty wykres, nie rozumiem z czego są te nagłe skoki i spadki. Skoro testy owulacyjne zazwyczaj pokazują, że jest owulacja tzn, że poziom LH jest cały czas wysoki ?
    -- 8tc puste jajo płodowe :( choć nawet Cię nie widziałam, nie usłyszałam bicia serduszka to i tak tęsknię mój Aniołku [*]
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 5th 2016
     permalink
    Testy owulacyjne nie pokazują owulacji, tylko stężenie LH, które może się różnić od kobiety do kobiety.
    -- [/url]
    • CommentAuthorHelga_HH
    • CommentTimeJul 5th 2016
     permalink
    Skoro o testach owulacyjnych mowa...u mnie testy owulacyjne raz działają a raz nie...tzn. widać że kreski testowe ciemnieją bądź są jaśniejsze, ale w tym cyklu żaden z testów nie spełniał wymogów pozytywnego, pomimo iż robiłam 2-3 razy dziennie...I w ten sposób przegapiłam moment owulacji, który był a i owszem...o czym przekonałam się po wzroście temperatury... O co chodzi z tymi testami, wierzyć, nie wierzyć???
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeNov 17th 2016
     permalink

    Przyznam szczerze że zgłupiałam,nie wiem co się dzieje z tą tempką.Wczoraj robiłam test i negatywny (25 dzień cyklu,co cykle mam 26,27,28)
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeNov 21st 2016
     permalink
    Sucharek, co to za apka?
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeNov 22nd 2016
     permalink
    #Tosia: Sucharek, co to za apka?

    Moj kalendarz w sklep pley,a co do wykresu już się wyjaśniło @ przyszła :)
    • CommentAuthorAnna159
    • CommentTimeDec 20th 2016 zmieniony
     permalink
    witam serdecznie,

    uczę się dopiero badania szyjki, obserwacji sluzu oraz mierzenia temperatury. jest to mój pierwszy cykl po odstawieniu tabletek. 12 dc test owulacyjny był pozytywny, sluz rozciągłości jakby nie występował, jednak najbardziej rozciągnac (na jakies pół cm) dał się 14 dc. aktualnie jestem w 17 dc. proszę o pomoc, gdyż nic z tego nie rozumiem:
    11 dc - 36.4
    12 dc - 36.1
    13 dc - 36.4
    14 dc - 36.4
    15 dc - 36.4
    16 dc - 36.4
    17 dc - 36.4

    czy temperatura nie powinna być wyższa?! stosunku nie było wcale, a jedynie petting bez wytrysku 8 dc (ewentualne zaplodnienie przez preejakulat na palcu mogę chyba wykluczyć? niby człowiek ma 25 lat, a mimo wszystko jakąś niepewność się pojawia :shocked:). proszę o pomoc - czy temperatura powinna być wyższa i wykres nie powinien być tak... płaski? a może to cykl bezowulacyjny? dziękuję za wszelkie odpowiedzi! szyjka jest zamknięta, twarda, sluz gesty i biały- nieplodny.
    •  
      CommentAuthorbea86
    • CommentTimeDec 20th 2016
     permalink
    Po odstawieniu tabletek organizm musi się wyregulować, więc z temperaturą może być różnie. Te kilka dni, które tu podajesz nic nie mówi. Udostępnij cykl do wglądu wtedy będzie można powiedzieć więcej.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 21st 2016
     permalink
    Najpierw wklep obserwacje na wykres, zacznij go od ostatniego krwawienia z odstawienia. Wtedy da się ocenić.
    -- [/url]
    • CommentAuthorAnna159
    • CommentTimeDec 21st 2016
     permalink
    dziękuję za odpowiedzi. niestety zaczęłam obserwacje od 11 dc, do 6 dc była miesiączka (6 dc byłam u ginekologa który powiedział, że końcówka krwawienia). dziś, tj. 18 dc temperatura spadła do 36.04, więc wydaje mi się, że jeśli jutro i przez kolejne 2 dni będzie skok - owulacja odbędzie się dziś.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 21st 2016
     permalink
    OK, najważniejsze że zaczęłaś.
    Może dziś, może kiedy indziej. Nie wiadomo.
    -- [/url]
    • CommentAuthorAnna159
    • CommentTimeDec 21st 2016
     permalink
    oj tak; chce mieć większą świadomość swojego organizmu. mimo, że tabletki odstawilam, to dziesiątka nie planuję. chcę zobaczyć jak mój organizm funkcjonuje :)
    chyba rzeczywiście owulacja dzis, potwierdzę się temperatura.
    duże ilości sluzu, który jest dla mnie nowością- jak (przepraszam za określenie) glut - mocno się ciągnie, jest przejrzysty.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 21.12.16 15:30</span>
    mam pytanie - ten sluz plodny pojawił się podczas podciągania- bardzo zbity, bardzo rozciągliwy- czy taka że może to być czop śluzowy. Była to spora ilość przezroczystego, rozciagliwego ale i zabitego momentami sluzu. Jak to rozumieć? przepraszam, że pytam prawdopodobnie o banalne rzeczy, ale dopiero się uczę:)

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 21.12.16 15:30</span>
    podcierania*

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 22.12.16 11:24</span>
    witam ponownie! zupełnie już zwariowalam... proszę o spojrzenie na mój wykres (zmieniłam widoczność dla wszystkich) - czy to oznacza cykl bezowulacyjny? nie wiem co jest zgrane. powinien być chyba skok...
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 22nd 2016
     permalink
    Zapisz ten śluz na wykresie - to bardzo ważne. Zapisz to co widzisz i czujesz.
    Jakiej metody się uczysz?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeDec 22nd 2016
     permalink
    Anna159: czy to oznacza cykl bezowulacyjny?

    Anna, nie widzę Twojego wykresu, ale na pewno mogę Ci powiedzieć, że fakt opóźniania się owulacji nie oznacza wcale, że tej owulacji nie będzie.

    Odstawiłaś tabletki, które bardzo namieszały Ci z hormonami (jakie by nie były) - i teraz Twój organizm musi wrócić do normy. To wymaga czasu.
    Zupełnie normalne będzie, jeśli w tym cyklu śluz nie będzie miał książkowego przebiegu, tzn. na przykład będzie się pojawiał i zanikał.
  4.  permalink
    Chcialabym dopytac jaki wplyw ma spozycie THC na temperature. Nastepnego dnia po spozyciu temp miala jedorazowy spory spadek. Czy to moze miec zwiazek czy raczej zbieg okolicznosci.
    -- Mój błysk przebije ciemności, moja jasność mroki rozproszy.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.