Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorLemoon
    • CommentTimeMar 26th 2014 zmieniony
     permalink
    Hej, Prowadzę pomiary i obserwacje od pół roku, do tej pory moje cykle były zazwyczaj regularne a wygląd śluzu odpowiadał zmianom temperatury. Jenak teraz moja faza przedowulacyjna znacznie sie wydłużyła, a wygląd śluzu płodnego nie byl jednoznaczny. Po znacznym skoku temperatury wystąpił u mnie śluz niepłodny, ale następnego dnia pojawił się przejrzysty rozciągliwy. Czy mam powody do niepokoju? powinnam zgłosić się z tym do lekarza? Z góry dziękuję za każdą informację:)
    •  
      CommentAuthormońka
    • CommentTimeJan 30th 2015 zmieniony
     permalink
    Hej!
    powiedzcie kobiety czy po badaniu gin, cytologii i usg dowcipnym śluz szyjkowy może się zrobić grudkowaty? wczoraj wieczorem badałam szyjkę i śluz (jak zawsze o tej samej porze, kilka godzin po wizycie) a tam mnóstwo grudkowatego i białego śluzu, jakby twarożek normalnie..zgłupiałam! dzień wcześniej było go dużo, ale był biały i lepki, bardziej płynny (taki jak zawsze),a tu takie coś wczoraj, dodam że jest bezzapachowe..martwić się?
    ale z drugiej strony jakby coś było nie halo to gin by zauważył nie?
    --
    •  
      CommentAuthorizzie1983
    • CommentTimeFeb 24th 2015
     permalink
    Cześć.

    Zaczęłam stosować metodę Roztera dopiero w tym cyklu i niestety dopiero od 10 dnia, chociaż to było jeszcze przed "wnikliwą obserwacją". Czy to możliwe, że w dniach płodnych jest mi trudno obserwować śluz w okolicy przedsionka pochwy, bo jest go tak mało?

    Na 99% "wnikliwą obserwację" wyczułam dobrze, potem niby miałam trochę "S", ale na papierze toaletowym pojawiał się on 1-2 razy dziennie. Już sama nie wiem co o tym myśleć... Być może się pomyliłam, a jeśli nie to dziwnym trafem mogę mieć dużo krótszy cykl niż zwykłe moje cykle (35-40 dni).
    •  
      CommentAuthorladybird27
    • CommentTimeJun 2nd 2015
     permalink
    pytalam na innym wątku... Ale zastanawiam się co oznacza taki zielonkawozoltawy śluz o takiej konsystencji kremu ..?? Normalnie miałam taką kons ystencje po owulacji tyle że kolor bardziej biały/ kremowy.oczywiście bezwonny,nic nie boli ,nie piecze
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJun 2nd 2015
     permalink
    Opcje są dwie albo masz infekcję bez objawów (swędzenie pieczenie), albo to "stara" krew wymieszana ze śluzem (pozostałość po owulacji). jakiś czas temu czytałam gdzieś w necie, że to tak może być. Ale jesli to po góra 2 dniach nie minie, to raczej infekcja.
    --
    •  
      CommentAuthorladybird27
    • CommentTimeJun 2nd 2015
     permalink
    No nic mi nie jest w środku. Teraz mnie zapali bardziej zoltawym..Ale serio zalalo i tak jak pisalalm ostatni tydz myślałam że będę miała okres bo tak mnie podbrzusze ciągnęło i w krzyżu bolalo..wczoraj,mialaam pms nawet. Temp nie mierze bo mały się jeszcze budzi na cyca :/
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 2nd 2015 zmieniony
     permalink
    ladybird27: Temp nie mierze bo mały się jeszcze budzi na cyca :/


    Mój też się budzi, ale to nie przeszkadza w mierzeniu Lady :wink:
    Ja mierzę juz prawie 3 msce.
    Temp cały czas nisko, a śluz mam taki sam jak Ty.
    Daję sobie uciąć głowę, że to nie infekcja bo jakby tak długo trwała [taki śluz mam już drugi tydzień] to bankowo musiałaby jakieś objawy dawać zacząć.
    Oraz mąż by sie skarżył, bo jak w ciąży mialam infekcje to mu od razu pindola atakowały.
    Te infekcje znaczy.
    A teraz nic, zero.
    Więc ja nie wiem co to, ale infekcję odrzuciłam....
    --
    •  
      CommentAuthorladybird27
    • CommentTimeJun 2nd 2015
     permalink
    aha więc może jutro zmierzE temp ..może powinnam zacząć bo lepiej żebym wiedziała Co i jak :p
    •  
      CommentAuthorMa_vi88
    • CommentTimeJun 2nd 2015
     permalink
    Dziewczyny a ja mam trochę inne pytanie... czy to możliwe, żeby śluz lepszej jakości miałam tylko dwa dni? Bo mi wyszło, że rozciągliwy był tylko w 13 i 14dc, a skok temperatury miałam chyba dopiero dzisiaj, czyli w 19dc. Nie za krótko występował ten śluz bardziej płodny, żeby starać się o dzidziusia?? Coś czuję, że w tym cyklu nic z tego...
    --
    •  
      CommentAuthorladybird27
    • CommentTimeJun 2nd 2015
     permalink
    A jaki był śluz po tym rozciagliwym?? Jeśli wodnisty to jeszcze lepiej ;)
    •  
      CommentAuthorMa_vi88
    • CommentTimeJun 2nd 2015 zmieniony
     permalink
    No właśnie nie... taki lepki i nierozciągliwy

    chociaż zastanawiam się czy faktycznie dobrze oznaczyłam temperaturę z 17dc jako zakłóconą (obudziłam się z lekkim bólem gardła, który za chwilę przeszedł, początkowo nie zaznaczałam jej jako zakłócona, ale że w 18dc temp była niska, to tak retrospektywnie pomyślałam, że może jednak była zakłócona)
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 3rd 2015
     permalink
    2 dni wystarczą do trafienia. Nie miałaś wtedy gorączki?
    --
    •  
      CommentAuthorladybird27
    • CommentTimeJun 3rd 2015
     permalink
    Mój śluz od nocy jest wodnisty zoltawy. Leci jak z kranu. W nocy się obudziłam bo myślałam,że okres przyszedł I od rana to samo ..zaczynam się martwić
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeJun 3rd 2015
     permalink
    lady, u mnie taki śluz był objawem ciąży...
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorladybird27
    • CommentTimeJun 3rd 2015
     permalink
    Skapula a od którego dpo taki był ?
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 3rd 2015
     permalink
    Lady jak to objaw ciąży to ja też w niej jestem buahaha :cool:

    Lady spokojnie, obstawiam że Tobie, tak jak i mnie, płodność jeszcze nie wróciła.... Tzn mi na pewno. Wiem bo mierze temp i widzę. Ale obstawiam, że u Ciebie podobnie.
    --
    •  
      CommentAuthorMa_vi88
    • CommentTimeJun 3rd 2015
     permalink
    Amazonka, nie miałam gorączki, ból przeszedł od razu jak wypiłam herbatę do śniadania. Dlatego obstawiam, że może skok powinnam już liczyć od 17dc? Mogłabyś zerknąć?
    --
    •  
      CommentAuthorladybird27
    • CommentTimeJun 3rd 2015
     permalink
    Spoko. Jeśli to nie infekcja to luz...;)
    • CommentAuthorpaulusek
    • CommentTimeJun 23rd 2015
     permalink
    Cześć dziewczyny, jestem tu nowa na forum i nie wiem czy w dobrym dziale zadaję pytanie. Czy któraś może mi pomóc? Mniej więcej od 12 dnia cyklu występują u mnie dni płodne, raz śluz jest bardziej a raz mniej rozciągliwy. Dziś wieczorem zauważyłam że jest baardzo rozciągliwy, mogłam go śmiało rozciągać w dwóch palcach. Ale jest to 6 dzień występowania takiego śluzu. Niestety nie umiem co do dnia powiedzieć kiedy miałam owulację. Moje pytanie jest takie. Czy to normalne, że płodny śluz występuje tak długo?
    Dodam, że w 13dc czułam cały dzień ból owulacyjny. Czy jest on wyczuwalny w czasie owulacji czy przed owulacją? A może po ?

    Czy próby 2 dni z rzędu mają jakiś sens przy staraniach? różnie mówią o tym. Nie wiem czy jest prawdą, że trzeba dać „odpocząć” plemnikom….

    Dzięki za wszystkie rady.

    Mogę dla Was podać link do wykresu.
    http://28dni.pl/cycles/current
    zapomniałam dodać, że mój śluz jest jest teraz przejrzysty, rozciągliwy ale z domieszką śluzu białego.
    •  
      CommentAuthorladybird27
    • CommentTimeJul 21st 2015
     permalink
    jak byście okreslily śluz jak białko jajka pomieszany z białym takim jak w drugiej fazie ?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 21st 2015
     permalink
    sluz okresla sie wg najbardziej plodnej cechy czyli oznaczasz jako BJ
    •  
      CommentAuthorladybird27
    • CommentTimeJul 21st 2015
     permalink
    Ok ..to może wraca płodność ?! Albo organizm szykuje się do owu i nic z tego nie będzie. .. muszę obserwować bo w niedzielę było serce a w poniedziałek widziałam już ten śluz. ..
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJul 31st 2015
     permalink
    Jak od kilku dni obserwowałam śluz rozciągliwy, jak białko, potem pomieszany. I dziś rano jeszcze biały, a teraz - brunatny i smużki krwi. Teraz już wiem ,czemu od 2 dni chodziłam jak chmura gradowa... Jeżeli po tej ciąży tak ma wyglądać mój PMS, to już współczuję mężowi...
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 18th 2015
     permalink
    Co było dalej? Zaczął się nowy cykl?
    --
    •  
      CommentAuthorhunter
    • CommentTimeAug 21st 2015 zmieniony
     permalink
    Mam pytanie do zaawansowanych obserwatorek, próbowałam dzis zrobic test szklanki wody za metoda Rötzera by określić czy to co mam to sluz czy stała wydzielina, odczuwam suchość od wczoraj (jestem w 13 dniu cyklu), po zmieszaniu z woda zmętniała ona i pływały w niej maleńkie białe kawałki. Sluzu nie pobrałam z zewnątrz (jest suchutenko) tylko z okolic szyjki. Czy to oznacza ze jednak jakies tam maleńkie ilości śluzu sa? Wynik testu wskazuje na obecność obu?
    Bede wdzięczna za odpowiedzi.
  1.  permalink
    Dziewczyny czy któraś wie co oznacza śluz plodny przez caly cykl ? Zaczyna sie wraz z końcem krwawienia i trwa do następnej @.Na dodatek @ sie spóźnia juz 10 dni.Dostalam atyvie na regulacje od gin plus na mega tlusta cere ale boje się ja brać żeby nie rozchustac hormonów albo nie dostać wysypu.Nie wiem co myśleć czy prolaktyna podwyzszona (podejrzewam)może powodowac nadmiar śluzu i brak okresu ?
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeOct 2nd 2015
     permalink
    Podejrzewasz czy masz podwyższona prolaktyne? Moze powodować brak/ przesunięcia menstruacji. Ja miałam dodatkowo tak jak Ty problemy z cera i mega irytację całymi dniami. Czy lekarz nie zleciła Ci badania wszystkich hormonów w całym cyklu? Najprosciej dowalić tabletki anty, poprawi cerę szybko tylko co potem? Moze jednak poproś o wszystkie badania albo zmień lekarza. Przede wszystkim znajdź przyczynę.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeOct 2nd 2015
     permalink
    Gabcia dobrze pisze. Szukaj przyczyn.

    wysoka prl nie powoduje plodnego śluzu cały cykl
    ona opóźnia owulacje

    Prowadzisz wykresy? Skąd wiesz ze @ spoznia sie? Moze owulacja byla po prostu pozniej
    fazy lutealne sa zazwyczaj stale... wydluzenie az o 10 dni moze sugerowac ciążę
    --
    •  
      CommentAuthorladybird27
    • CommentTimeOct 3rd 2015
     permalink
    Przez ile dni mozna miec sluz plodny , rozciagliwy ? U mnie to juz ok 8 dni z tym ,ze pierwsze 3 dni to byl bialy ale rozciagliwy . Teraz juz jest jak bialko jajka. Martwie sie bo to 23 dzien cyklu a skoku brak ..
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 5th 2015
     permalink
    Dobry śluz miałam kiedyś 14 dni.
    --
    •  
      CommentAuthorladybird27
    • CommentTimeOct 6th 2015
     permalink
    Dzieki
  2.  permalink
    Dziewczyny dzieki za odpowiedzi.Prolaktyne kazała zbadać lekarka.Czekam na okres który nadal nie nadchodzi.Ciaze wykluczam dwa testy ciążowe negatywne,szyjka nisko caly czas otwarta.Zaczęlo się w sumie tak ze nagle w okolicach 20 dnia cyklu zaczelam miec w śluzie nitki krwi,w plodnym.Podejrzewalam owulacje ale taka sytuacja trwała trzy tygodnie.Gin nie wiedziała co mi powiedzieć zrobila szybko usg za szybko moim zdaniem.Tabletki zasugerowala dematolog albo tabletki albo izotek bo w moim wieku 31 lat stierdzila ze świece sie jak choinka przez hormony zapewne.Poszlam do gin ona pewnie tabletki przepisze zasugerwala prolaktyne nie wiem juz w sumie czy przez ten śluz czy tlusta skore.Mam Hashimoto tsh poniżej 2 ale usg wskazuje na ta chorobę.Super skore miałam w zeszłym roku kiedy miałam tsh 0,0034 cos takiego.Teraz śluz mam gesty bialy jak w ciąży z corka.Nie mam pojecia jakie hormony przebadać żeby miec alternatywę przed wizyta u gin.Anty chyba nie weź cm e nawet jakby @ przyszla.A próaktye podejrzewam sama wyciek z sutka bialy po naciśnięciu i meszek na twarzy kiesys nie miałam pojawił się z piec lat temu.
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeOct 11th 2015
     permalink
    Moze zrób jednak badanie HCG zamiast testów.
    Do prolaktyny jeśli to możliwe dorzuć jeszcze badania: estradiol i FSH ale to juz jak zaczniesz krwawić (robisz bodajże 2-3dnia cyklu)
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeDec 4th 2015
     permalink
    A co oznacza śluz przezroczysty, rozciągliwy mocno, ale absolutnie niewodnisty, wręcz gęsty, i to w niewielkiej ilości? 21 dzień cyklu przy cyklach długich (ponad 33 dni).
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeDec 4th 2015
     permalink
    Ale w jaki sposób wodnisty śluz miałby się jeszcze rozciągać? Przecież to się wyklucza... Wodnisty to jak sama nazwa wskazuje- jak woda/płyn. Żeby się rozciągać nie może być wodą/płynem :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeDec 4th 2015
     permalink
    Próbowałam podkreślić, że naprawdę jest baaardzo gęsty. Śluz przezroczysty i uczucie wilgotności-naoliwienia to śluz płodny, a tu jest wręcz sucho, śluz zauważam tylko ok 2 razy dziennie po wizycie w toalecie, a tak to pustynia :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeDec 4th 2015
     permalink
    Też tak miewam. U mnie np. Bj często pojawia się bez towarzyszącego uczucia mokrości czy nawet wilgotności. Czasem mam tak, że przez 2-3 dni czuję mokrość ale sam dzień z Bj nie jest mokry. Ewentualnie wilgotny.
    --
    •  
      CommentAuthorblubis
    • CommentTimeJan 9th 2016
     permalink
    Bardzo proszę o odpowiedź. podczas okresu zaobserwowałam śluz przezroczysty, taki jak płodny. Cykle mam 28 dniowe. Co to może znaczyć?
    --
    •  
      CommentAuthorblubis
    • CommentTimeJan 10th 2016
     permalink
    Strasznie się tym martwię, prosiłabym o odpowiedź czy tak się może zdarzyć
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 12th 2016
     permalink
    Ten cykl cały był normalny? Ze skokiem, zmianami śluzu?
    --
    •  
      CommentAuthorblubis
    • CommentTimeJan 12th 2016
     permalink
    Tak, normalny jeśli chodzi o śluz. Temperatury nie daje rady mierzyć.
    --
    •  
      CommentAuthorAguśka90
    • CommentTimeJan 30th 2016
     permalink
    Co myślicie o tym dziewczyny: ogólnie jestem przeziębiona,wczoraj byłam u lekarza i przepisał mi antybiotyk temp utrzymuje się na poziome 37 więc ciężko mi teraz stwierdzić z czego to tak naprawdę wynika, jestem w 30 dniu cyklu, moje cykle to 30-32 dni. Dzisiaj zaobserwowałam baaardzo gęsty rozciągliwy śluz, już dawno takiego u siebie nie obserwowałam i jest w nim dosyć dużo nitek krwi, mam stwierdzone PCOS i biorę tylko inofolic 2 razy dziennie. Robiłam test ciążowy wczoraj i wyszedł negatywny (zrobiłam go dla pewności czy mogę brać antybiotyk) zastanawiam się tylko czy to okres się zbliża czy może to implantacja. Zdziwiło mnie to bo nie miałam czegoś takiego. Sama nie wiem czy brać teraz antybiotyk, jeżeli to ciąża to boję się , żeby lekami nie zaszkodzić ;/
    -- 8tc puste jajo płodowe :( choć nawet Cię nie widziałam, nie usłyszałam bicia serduszka to i tak tęsknię mój Aniołku [*]
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJan 30th 2016 zmieniony
     permalink
    Antybiotyk na przeziębienie?:shocked: Ja bym nie brała ;)
    --
    •  
      CommentAuthorAguśka90
    • CommentTimeJan 30th 2016
     permalink
    Znaczy się tak ogólnie napisałam przeziębienie, mam zapalenie gardła i węzłów chłonnych;/ chyba się wstrzymam kupię jutro jeszcze raz test i zobaczymy
    -- 8tc puste jajo płodowe :( choć nawet Cię nie widziałam, nie usłyszałam bicia serduszka to i tak tęsknię mój Aniołku [*]
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJan 30th 2016
     permalink
    Ahaa. Myślałam, że chodzi o zwykły katar i kaszel:tongue:
    Ja brałam antybiotyk w I trymestrze i było wszystko ok.
    --
    • CommentAuthorDelicja65
    • CommentTimeFeb 11th 2016
     permalink
    Jeśli test nie wykazał ciąży, to myślę, że można brać. dla pewności możesz się ciut wstrzymać i powtórzyć test. Ja również jestem przeziębiona, ale o dziwno temperatura w normie, więc uniknę antybiotyku, ale zaś nie wiem jak to wpłynie na cykl, obawiam się, że niezbyt korzystnie, dlatego ten miesiąc zaliczam do straconych ...
    • CommentAuthoragn03
    • CommentTimeApr 11th 2016
     permalink
    Witajcie, stosuję metodę Roetzera. Po dniu szczytu mam zazwyczaj dzień suchy bez sluzu, albo bardzo mało sluzu typu mniej płodnego. Po tym załóżmy suchym dniu pojawia się śluz i to najczęściej od razu typu płodnego, albo rozciągliwy, albo mniej lub bardziej przejrzysty. W tym miesiącu był to rozciągliwy. Skok temperatury następuje w dniu suchym, bez sluzu. Czy w takiej sytuacji mogę zignorować śluz rozciągliwy w drugim dniu wyższej temperatury? Czy ktoś się orientuję?
    • CommentAuthornestka012
    • CommentTimeSep 1st 2016 zmieniony
     permalink
    Proszę o radę, mój problem wygląda następująco: obserwuję się od kilku miesięcy i ciągle mam problem z wyznaczeniem szczytu śluzu, bo nie jestem pewna odczuć. Miałam kilka dni z wyraźnie płodnym śluzem, potem w 19dc śluz był mokro-ślisko-wodnisty, a z 20dc nie wiem co zrobić, bo na pewno czuję wilgoć, ale zastanawiam się czy to przypadkiem nie jest mokrość, śluz jest biały, lepki, nierozciągliwy, a może nawet to jest tylko stała wydzielina. Jeśli zakładać, że jest mokro, to czy to wystarczy, żeby zaliczać śluz do bardziej płodnego, skoro wygląd temu zaprzecza? A może po prostu za bardzo się wczuwam, hehe. Do tego skok temperatury był w 18dc, więc przedwczesny.
    • CommentAuthorsisi1992
    • CommentTimeSep 9th 2016
     permalink
    dziewczyny pamieta ktoras jaki miala sluz w pierwszych tyg ciazy??
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.