Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Czesc,
    chcialam zapytac jak teoretycznie powinna byc ulozona szyjka macicy. Badam ja juz dosc dlugo i obserwuje, ze zawsze jest umiejscowiona po lewej stronie pochwy, a wejscie praktycznie styka sie z lewa scianka pochwy. Innymi slowy mam wrazenie ze jest ona polozona jakby "poziomo", w ten sposob ze dobrze wyczuwalna jest sama szyjka, ale w celu zbadania czy jest otwarta czy zamknieta musze "poszukac" z lewej strony, tak jak powiedzialam, tuz przy sciance pochwy.
    Czy taki wyglad szyjki jest prawidlowy i jak sie ma do zaplodnienia, bo jakby nie bylo, jezeli wytrysk bedzie raczej po prawej stronie pochwy to czy plemniki beda "wiedziec" w ktorym kierunku maja sie kierowac?;)
    • CommentAuthorgusiadm
    • CommentTimeMar 14th 2012
     permalink
    witajcie kobietki-powiedzcie mi jak jest ułożona szyjka na początku ciąży?-jestem w 7dpo i moja jest nisko, twarda i prawie zamknięta i tak się zastanawiam jaka powinna być gdyby + się pojawił?
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeMar 14th 2012
     permalink
    Różnie u różnych kobiet, jednym się zawija, inne mają właśnie ntz. Ważne, żeby nie była otwarta.
    --
    • CommentAuthorgusiadm
    • CommentTimeMar 14th 2012
     permalink
    fiufiu-dzięki za odp- będę sprawdzać :)
    --
  2.  permalink
    ja w tej dziedzinie nie jestem ekspertem ale na poczatku ciazy miałam twardą i zamknieta.
    -- ,
    • CommentAuthorkokoszkam
    • CommentTimeMar 14th 2012 zmieniony
     permalink
    Niezalogowana Michaela: ...Badam ja juz dosc dlugo i obserwuje, ze zawsze jest umiejscowiona po lewej stronie pochwy, a wejscie praktycznie styka sie z lewa scianka pochwy....


    Michaela ja mam podobnie, z tym,że moja jakoś bardzo na prawo ucieka :wink:
    zaczęłam obserwacje po poronieniu, więc widocznie plemniki jakoś znalazły droge do właściwej dziurki :wink:
    (mam nadzieje,ze nie był to przypadek czy jakiś cud... i uda się im to powtórzyć)
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeMar 15th 2012
     permalink
    Plemniki nie Indiana Jones, nie mają ze sobą lassa, tylko płyną sobie po płodnym śluzie, a ten z szyjki wypływa, wiec łatwiej im trafić, niż nam się wydaje.
    --
    •  
      CommentAuthorCytrynka1
    • CommentTimeApr 1st 2012
     permalink
    Hej Dziewczyny :)
    Czy możecie mi pomóc ? Chciałam się zapytać która fotka pokazuje że szyjka jest wysoko a ktróra nisko ?
    Dopiero zaczynam obserwacje i nie wiem jak się za to zabrać :D

    www.nationmaster.com/wikimir/images/upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/1/1c/Cervix.jpg/300px-Cervix.jpg
    www.frauenarztbesuch.com/CERVIX3A.JPG

    Postaram się przeczytać cały wątek ale jeśli macie jakieś 'pomoce naukowe ' to chętnie skorzystam :)
    Pozdrawiam :)
    •  
      CommentAuthorBlanka81
    • CommentTimeApr 1st 2012
     permalink
    Wg mnie pierwsze zdjęcie pokazuje szyjkę nisko, a drugie wysoko.
    Straszne te wygolone cipcie, jak kurczaki mrożone w mięsnym....brrrr...

    Treść doklejona: 01.04.12 20:48
    Zdjęcia nic tu Ci za bardzo nie pomogą. Musisz sama, codziennie badać szyjkę i zapisywać swoje subiektywne odczucia,które z czasem trwania cyklu ułożą się w płynną zmianę objawy szyjki.
    -- [*]
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeApr 1st 2012
     permalink
    Ciężko powiedzieć po tych obrazkach, zwłaszcza że przy ginekologicznym badaniu jest się w takiej pozycji, że szyjka zawsze jest wysoko.. A najlepiej ją mierzyć na stojąco. Po jednym cyklu obserwacji powinnaś już czuć różnicę.
    • CommentAuthorgusiadm
    • CommentTimeApr 10th 2012
     permalink
    witajcie,
    w zeszłym cyklu w fazie lutealnej moja szyjka była twarda nisko i prawie zamknięta- w tym jest wysoko/ lub średnio wysoko twarda i zamknięta ze śluzem tylko wew ale dzisiaj jak ją sprawdzałam to była strasznie ciasna ledwo się udało sprawdzić -pod wieczór nadal ciasno ale się nieco obniżyła prawie wcale śluzu- czy któraś tak miała przed zrobieniem testu????
    --
    • CommentAuthorAngiex
    • CommentTimeApr 12th 2012
     permalink
    Witam wszystkie Panie, jestem początkująca w temacie, w trakcie drugiej obserwacji.. Jeżeli chodzi o śluz czy temperaturę, raczej daję radę. Wydaje mi się, że dobrze odróżniam, który śluz mam danego dnia. Moim problemem jest badanie szyjki macicy, mam kompletna pustkę w tych ramkach - nie mam pojęcia co czuję, tak naprawdę nie wiem,gdzie dokładnie muszę dotykać, jak głęboko, żeby coś wyczuć. Zwłaszcza jeśli chodzi o zamknięcie/otwarcie czy jest ona uniesiona czy nisko.. pojęcia nie mam! Proszę o pomoc i z góry dziękuję!
    •  
      CommentAuthoryohanna
    • CommentTimeApr 14th 2012
     permalink
    hmmm mam takie pytanie... otóż, 2 lata po porodzie nadal karmię i nie mam jeszcze cykli, zero śluzu, nic sie nie dzieje poza zmianami w położeniu i miękkości szyjki macicy... czym mogą być spowodowane takie "wędrówki?". Wielokrotnie juz wydawało mi sie ze szyjka jest wysoko i że jest mięciutka a żaden śluz ani miesiączka jak dotąd się nie pojawiły. Przed porodem miałam bardzo jsne zmiany i dużo śluzu... Więc skąd smiany w szyjce jeśli to nie zmianu związane z cyklem?
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeMay 1st 2012
     permalink
    Dziewczyny mam pytanie i wpisuje je w tym wątku, bo potrzebuję porady. Zauważyłam, że na samym początku wejściu do pochwy coś mi się zacieśniło, tzn. nie wiem jak to opisać, zrobiła mi sie taka duża górka twarda i ciężko jest mi dojść przez to palcem, aby zbadac położenie macicy. czy może ktoś wie co to jest??:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeMay 1st 2012
     permalink
    moga to byc tzw. zylaki pochwy, albo hemoroidy (bo ponoc tez wystepuja w pochwie) idz lepiej do lekarza na wszelki wypadek

    Treść doklejona: 01.05.12 11:50
    ale to ponoc tylko w ciazy moze wystapic, nie wiem
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeMay 1st 2012
     permalink
    Banalne pytanie, nie cierpisz przypadkiem na zaparcie?
    --
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeMay 1st 2012
     permalink
    Zaparcie? Nie. Zauważyłam to przypadkiem dziś. Wczoraj tego nie było.
    --
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeMay 1st 2012
     permalink
    poczekaj do jutra i jak nie zniknie pojdz do gin
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeMay 1st 2012
     permalink
    Właśnie dlatego pomyślałam o zaparciu. Boli to? Po której stronie pochwy jest - z tyłu, z przodu, z boku?
    --
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeMay 1st 2012
     permalink
    Nie nie boli wogóle. To jest na samym początku wejścia do pochwy na przedniej ściance.

    Treść doklejona: 01.05.12 13:05
    Może to i jakiś żylak. Moja mama ma żylaki, ale na nogach.Poczytałam też o tym trochę teraz, ale to maja kobiety w ciąży, gdy macica naciska na jakąś główną żyłę. I raczej chyba w późniejszej ciąży to występuje. A ja planuję, ale nie wiem czy jestem. Jak nadal będzie to pójdę do lakarza. dzięki za chęć porady. Pomyślałam, ze może znajdzie się ktoś, kto to ma, albo miał i mi coś podpowie.
    --
    •  
      CommentAuthorgracjanna
    • CommentTimeMay 1st 2012
     permalink
    w pochwie można też mieć torbiel nie pamiętam kogo (jakieś nazwisko, Bartholina może), ale nie mam bladego pojęcia gdzie ona bywa
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeMay 1st 2012
     permalink
    O matko gracjana nie strasz. Niedawno miałam torbiel na tarczycy, kolejnych zmartwień nie przeżyję chyba. Zobaczymy co z tym będzie dalej się robiło.:shocked:
    --
  3.  permalink
    Jaka ma być szyjka macicy 1 dzień przed okresem?
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeOct 16th 2012
     permalink
    Tuż przed okresem zwykle jest otwarta i miękka. U jednych będzie to dzień przed okresem, a u innych minutę przed.
    • CommentAuthormagda421
    • CommentTimeJan 7th 2013
     permalink
    Cześć dziewczyny
    Mam pytanie dotyczące twardości szyjki macicy. Otóż jestem dziś w 20 dniu cyklu i na tym etapie moja szyjka była zawsze nisko położona, twarda i zamknięta. Jednak dziś wyczułam że wygląda troszkę inaczej niż zwykle - otóż jest twarda ale mam wrażenie że ta twarda część jest jakby na wierzchu "otulona" warstwą o konsystencji ciastowatej. Czy to oznacza że moja szyjka jest rozpulchniona? Nie wiem czy ona może być twarda i rozpulchniona jednocześnie...
    •  
      CommentAuthor4PoryRoku
    • CommentTimeJan 16th 2013
     permalink
    Przepraszam ze was męczę ale starałam sie czytac i wyczytać jaka jest szyjka macicy w czasie @.. czy ktos wie?
    niby powinna być otwarta i miekka? tak?
    a jesli jest zamknieta i twarda w czasie @...jest to mozliwe ..
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJan 16th 2013
     permalink
    4PoryRoku: a jesli jest zamknieta


    to którędy niby ma Ci się wydostać złuszczone endometrium?
    --
    •  
      CommentAuthor4PoryRoku
    • CommentTimeJan 17th 2013
     permalink
    To powiedzcie Forumowiczki jak wygląda szyjka macicy gdy ma sie @..a twrakcie..jest przez cały okres krwawienia rozpulchniona i miękka ?
    czy rozpulchniona i twrda?

    eveke..
    a jak są możliwe krwawienia w ciązy ..gdy jest ona zamknieta?
    --
    • CommentAuthorczorna89
    • CommentTimeJan 18th 2013
     permalink
    Hej Dziewczynki,

    Na początku może kilka słów o mnie, ponieważ jestem tutaj nowa :) Mam na imię Sylwia i mam 24 lata.
    Od 5 miesięcy staramy się z mężem o dziecko :) Dziś powinnam dostać @, ale jeszcze go nie ma. Wczoraj byłam u ginekologa bo miałam podejrzenia, że jestem w ciąży, lecz powiedział mi abym zaczekała do momentu aż nie dostanę @. Zrobił mi usg i powiedział, że moja szyjka macicy jest wąska. Co to może oznaczać?
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    Dziewczyny, a jak to jest z szyjką ? Czy kiedy jest owulacja to jest ona rozpulchniona ?Jak długo ? Możliwe że tylko pół dnia ? Czy jeśli rano byla bardzo rozpulchniona i wysoko, a wieczorem jest niżej i dużo twardsza tojuż po ptakach ? Czy jeszcze trwa owulacja ? Pogubiłam się :/ ale nadal mam bół podbrzusza jak przy okresie....
    --
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeJan 21st 2013 zmieniony
     permalink
    Nie ma co się aż tak sugerować szyjką.. Ona potrafi 10 razy się w ciągu zmienić. Generalnie w okolicach owulacji jest ona otwarta i miękka przez kilka dni, ale spokojnie mogłaś trafić na moment, że akurat się zamknęła.. Najlepiej sprawdzać raz dziennie o tej samej porze, żeby uniknąć "wędrówek" szyjki :)
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    dziękuję za szybką odpowiedź ;) Ale coś mi się wydaje że już po owu i niestety nie skorzystaliśmy więc pozostało czekać do następnego cyklu... ale nie czułam nigdy wcześniej tak rozpulchnionej szyjki...
    --
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeJan 21st 2013 zmieniony
     permalink
    Dużo łatwiej rozpoznać dni płodne po śluzie niż po szyjce :)
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    no właśnie u mnie z tym śluzem cienko :/ właściwie to jeszcze nigdy nie zaobserwowałam ładnego przeźroczystego rozciągliwego :/ zawsze biały lub kremowy... nawet w środku...:/ już nawet wiesiołek brałam...
    --
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    A temperaturę mierzysz? Bo jak nie masz śluzu za bardzo, to na podstawie samej szyjki, to raczej wróżenie ;)
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    Nie zgodzę się. Badanie szyjki bardzo wiele wnosi, wystarczy trzymać się zasad. Badając szyjkę bada się też śluz wewnątrz, którego czasem na zewnątrz jest zbyt mało. Trzeba tylko pilnować pory i tyle. Dwa lata badałam szyjkę, nie jest to trudne, jeden cykl nauki w zupełności wystarcza. Czasem, nawet teraz, jak nie badam, czasem sprawdzę i potrafię odnaleźć te charakterystyczne cechy. Podstawą badania szyjki jest nauczenie się zmian jakie zachodzą podczas cyklu i tyle. Umiejętnośc ta przydaje się np po porodzie, lub podczas infekcji, gdy śluz jest zakłócony.
    Zachęcam do nauki, wiedzy o własnym ciele nigdy zbyt dużo.
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    A ja nie mówię, że wnosi niewiele. Mówię, że bez śluzu i temperatury, sama szyjka to mało.
    Ja kiedyś badałam szyjkę kilka razy dziennie i wiem, jak potrafi wędrować. I miałam podobne wątpliwości jak Tinamar.
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    Bo badanie kilka razy dziennie jest nieprawidłowe. Bada się raz, zgodnie z zasadami metod. Badanie szyjki kilka razy dzienne zaburza obserwacje śluzu również, więc ałe obserwacje idzie potłuc o kant... Wytsraczy trzymać się zasad a nie wymyślać własne i komplikować sobie życie i obserwacje z natury szalenie proste.
    Są kobiety, które po porodzie opierają się tylko na szyjce i radzą sobie z tymi obserwacjami a z mojego punktu widzenia nie ma bardziej komfortowego czasu na naukę szyjki jak czas starań nieobarczony żadnymi konsekwencjami. Ja uczyłam się szyjki odkładając.
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    Eee, ja byłam za ciekawska, żeby się trzymać jednej pory :wink: Teraz już się trzymam, ale w sumie hobbystycznie, bo obserwacja szyjki mi nie potrzebna przy śluzie.. Mnie taka częsta obserwacja nie zakłócała śluzu.
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    4PoryRoku: eveke..
    a jak są możliwe krwawienia w ciązy ..gdy jest ona zamknieta?


    krwawienia w ciąży są nieprawidłowe...
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    Szyjka jest świetnym objawem, obserwacją u źródła niejako. To w kryptach szyjki macicy powstaje śluz, więc najszybciej można zaobserwować to, co aktualnie dzieje się w organizmie kobiety :wink:
    eveke: [/quote][quote=eveke]

    4PoryRoku: eveke..
    a jak są możliwe krwawienia w ciązy ..gdy jest ona zamknieta?



    krwawienia w ciąży są nieprawidłowe...
    --





    Krwawienie się pojawia, bo szyjka się przy okazji rozwiera jak mniemam i to jest objaw nieprawidłowy. Szyjka powinna rozwierać się przy porodzie, nie w czasie ciąży.
    --
    •  
      CommentAuthor4PoryRoku
    • CommentTimeJan 22nd 2013
     permalink
    Poczytałam troche .. i sa jednak mozliwe.poczytajcie rowniez.
    wczoraj byłam u gina. powiedziałam mu cie sie dzieje i ze była @ krotsza i skapsza ...on badajac mnie powiedział bardzo twarda szyjka macicy. i wysłął mnie na badanie krwi BHCG... i za 2 dni dopiero mam wynik..:( i juz sie niemoge doczekac...
    a mam co jakis czas dokuczliwe bole jak na @ i kłucia...
    piersi hm troszke wieksze i nic pozatym niebola..
    ja juz niebadam sama szyjki bo wyczuwam nonstop ze jest twarda...nic wiecej..

    Treść doklejona: 22.01.13 10:06
    robiłam 2 razy test i jeden wyszedł z jasna kreska drogi neg. a lekarz powiedział ze moge miec niski poziom hormonu..
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeJan 22nd 2013
     permalink
    Dzięki dziewczyny za wskazówki ;) Ale tak sobie myślę że jak się bada tylko raz dziennie, to pewnei może się zdarzyć że nei zauwazymy jakiegoś objawu ? Bo np. wczoraj raptem przez pół dnia miałam na maksa rozpulchnioną...
    --
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeJan 22nd 2013
     permalink
    Tinamar, chodzi o to, żeby zauważyć zmiany położenia, rozwarcia miękkości z dnia na dzień a nie w ciągu dnia. Znaczące zmiany związane z płodnością nie zachodzą w ciągu kilku godzin, ale dni. Stąd wystarcza badanie raz dziennie, o stałej porze. Wtedy masz punkt odniesienia i to co wybadzasz, wpisujesz na wykres. Raz i koniec.

    Treść doklejona: 22.01.13 10:17
    To co napisała Agatella, szyjka wędruje w ciągu dnia i ważna jest ta stała pora, bo masz punkt odniesienia. Tak jak w przypadku temperatury ograniczasz ilość zmiennych. To jak w badaniach naukowych - im mniej zmiennych tym badanie wiarygodniejsze.
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeJan 22nd 2013
     permalink
    No to w takim razie zastosuję wasze rady ;) Może np wieczorkiem będę badać...
    --
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeJan 22nd 2013
     permalink
    Tylko wieczorem, przed wieczorną toaletą.
    Poczytaj bloga tutejszego i zdecyduj się na metodę interpretacji, wtedy w odpowiednim podręczniku znajdziesz wskazówki co do każdego aspektu rozpoznawania płodności i unikniesz takich błędów.
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeJan 22nd 2013
     permalink
    Peaberry: przed wieczorną toaletą.

    A nie po?
    I pęcherz i kiszka powinny być puste, tak mi się zdaje.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeJan 22nd 2013
     permalink
    Pisząc "toaleta" miałam na myśli kąpiel bądź prysznic a nie wypróżnienie.

    Treść doklejona: 22.01.13 11:34
    Mogłam napiać w sumie "ablucje", byłoby bardziej jednoznacznie. :tongue:
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeJan 22nd 2013
     permalink
    :tongue: Mogło to wprowadzić w błąd.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeJan 22nd 2013
     permalink
    Ok, wszystko jasne ;)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.