Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    A na zoladek to wiem. na razie nie mam problemow z nim . Jednak jak moze kiedys bede miala to sie skusze.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 22nd 2006
     permalink
    Muszę spróbować wrócić do siemienia. Bardzo mi służy na suchą śluzówkę gardła zimą - wybawienie wręcz. Na pozostałe śluzówki pewnie też zadziała, zwłaszcza w III fazie.
    --
    •  
      CommentAuthorvala
    • CommentTimeAug 22nd 2006
     permalink
    A ja dziewczynki dzięki Waszym radom w tym cyklu po raz pierwszy biorę się za POWAŻNE obserwacje mojej szyjki :D
    Mam nadzieję, że mi się uda - bardzo pomocne okazały się wskazówki jednej z Was - porównanie twardości/miękkości do ust/nosa. REWELACJA.
    teraz mam już jasność kiedy twarda a kiedy miękka :D
    Jescze tylko ciągle mam problemy z interpretacją otwarta zamknięta.
    Wydaje mi się, że jest zamknięta - ale pod palcem czuję takie małe wglębienie i jakby malutką dziureczkę...z Waszych opisów wnioskuję, ze wtedy jest zamknięta, a otwarta - gdy dziureczka będzie znacząco większa.
    No zobaczymy - na razie początek cyklu - może przy rzetelnej i uważnej obserwacji nauczę się wychwyteywać zmianę otwarta/zamknięta.
    •  
      CommentAuthorAnia
    • CommentTimeAug 29th 2006
     permalink
    Ja dopiero zaczynam "przygodę" z npr. Ale już wiem, że palce mam za krótkie, żeby sobie zbadać szyjkę. Naprawdę, mam dłonie, jak u dziecka, w ogóle jestem niewielka. Zaprzęgnę do pracy męża. Niech też ma w tym swój udział.
    •  
      CommentAuthorInez
    • CommentTimeAug 29th 2006
     permalink
    Oj nie wiem Aniu, czy On Ci coś pomoże. Ja do swojej ledwo sięgam jak jest nisko, jak wysoko to wcale jej nie dotykam. A jak poprosiłam męża to najpierw było sporo tłumaczenia, po czym oświadczył, że nie czuje żadnej różnicy (mimo wielu prób). Ach Ci faceci... :sad:
    No i mam problem z rozpoznaniem zamknięta/otwarta. Wydaje mi się, że pod tym względem ona się nie zmienia. Może ktoś ma jakieś dobre porównanie na ten temat tak jak z miękkością i ustami? Takie porównania bardzo ułatwiają sprawę :bigsmile:
    --
  2.  permalink
    Ja tez mam problem z otwarta zamknieta. A pozostale miekka -twarda pomoglo mi wlasnie to usta-nos . Z wysokoscia tez sobie radze. jak jest wysoko to ledwo ja siegam a jak nisko to zadnego problemu nie mam.
    --
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeAug 29th 2006
     permalink
    Dziewczyny, najłatwiej jest dosięgnąć szyjki przy okazji korzystania z łazienki. Kiedy nasz tułów opiera się na udach - mięśnie pochwy są rozluźnione i owiele prościej jest się zbadać niż gdy np. kucamy.
    Uwaga - nigdy nie badamy szyjki na leżąco, bo szanse dosięgnięcia jej są bliskie zeru ;)
    •  
      CommentAuthorInez
    • CommentTimeAug 29th 2006
     permalink
    Ja właśnie tak badam, tzn. podczas korzystania z WC. Próbowałam na stojąco z nogą uniesioną (opartą), ale nie sięgałam i było niewygodnie :sad: Dlatego zdecydowałam się na pozycję siedzącą :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKasia
    • CommentTimeAug 29th 2006
     permalink
    wiecie co, ja to chyba jakas nienormalna jestem, bo w ogole nie wiem, gdzie tej szyjki szukac! tak sobie myslalam, zeby tez meza sprobowac zaiagnac, ale on jakis niewrazliwy na zapachy i dotyk jest, wiec chyba bede sobie musiala sama z tym poradzic!

    a czy jest jakas roznica jak jest szyjka, kiedy sie jest w ciazy? :confused:
    •  
      CommentAuthormonawmona
    • CommentTimeAug 29th 2006
     permalink
    Po miesiaczce przez kilka dni szyjka jest zwykle twarda , zamknieta i usytuowana nisko . w miarę zblizania sie do owu , szyjka zmienia połozenie , unosi się do góry lub wykonuje zwrot do kosci krzyżowej od tyłu , ku spojeniu łonowemu do przodu ( sprawia wrazenie że jest blizej i wyżej ) otwiera sie i miękknie .

    Na poczatku cyklu szyjka jest : nisko , zamknieta , twarda
    Gdy narastaja objawy płodności : wyzej , otwarta , miękka
    Gdy zbliża sie owulacja : wysoko , otwarta , miekka
    Po owulacji : nisko , zamknieta , twarda .

    Spisałam te informacje z netu . Ale nie ma nic o tym jak jest jak sie ma fasolinke . Może ktoś wie?
    -- gg 6155390
    •  
      CommentAuthorkapelka
    • CommentTimeAug 29th 2006
     permalink
    z tego co wiem to w ciąży szyjka jest zamknięta i twarda.
    tak przynajmniej pamiętam jak powiedział mi lekarz podczas badania na jednej pierwszych z wizyt:
    że wszystko jest już ładnie pozamykane i to okey!

    skraca się i otwiera kiedy zbliża się poród..
    •  
      CommentAuthormonawmona
    • CommentTimeAug 29th 2006
     permalink
    To byłoby jak najbardziej logiczne , wiec pewnie tak jest
    -- gg 6155390
  3.  permalink
    No dobra w ciazy twrda zamknieta ale jeszcze jedno.Nisko czy wysoko.
    --
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeAug 29th 2006
     permalink
  4.  permalink
    ngL dzieki :rolling:
    --
    •  
      CommentAuthorInez
    • CommentTimeAug 30th 2006 zmieniony
     permalink
    Dzięki Mona , to już wiem, jak to jest. A ja cały czas odwrotnie interpretowałam. Tzn. jak zrobiła zwrot do kości krzyzowej to dla mnie wydawało się, że jest bliżej, czyli nisko, a tu wprost przeciwnie. To już teraz wiem więcej. Z szyjką to moje początki (pierwszy cykl, więc w sumie dopiero przy następnych będę wiedziała z całą pewnością co i jak) :wink: Muszę się jeszcze sporo nauczyć. Dzięki dziewczyny.
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeSep 15th 2006
     permalink
    z szyjka czy jest wysoko czy nisko to przekonałam sie w czasie współżycia, tak bynajmniej mi sie wydaje. kiedy w otwartej pozycji jest ok to jest nisko, kiedy jest wysoko to zaczyna mnie boleć w tej samej pozycji.
    --
    •  
      CommentAuthorPaulaC
    • CommentTimeSep 15th 2006
     permalink
    Bladykot ja mam to samo.

    Jak byłam w ciąży to miałam cały czas twardą i zamkniętą szyjkę.
    Po porodzie szyjka jest cały czas jak gdyby bardziej otwarta niż u kobiety, która nie rodziła.
    Czuję jak dotykam palcem, że połowa tego palca zagłębia się w coś miękkiego, a w okół jest twardsze miejsce gdy jest otwarta. Jak jest zamknięta to cała jest twarda.
    Dosięgam do niej bez większych problemów siedząc na muszli.
    Miałam przodozgięcie, może dlatego mi łatwiej rozpoznać ten objaw.
    Tuż przed @ znowu lekko się otwiera, po tym poznaję, że @ blisko, podobnie u mnie przed @ zmienia się śluz na bardziej płynny.
    Myślę, że warto ją badać szczególnie gdy ma się problemy ze śluzem.
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeSep 15th 2006
     permalink
    eeee bladykot chyba na odwrót? Jak jest wysoko to nie boli bo ciężej do niej dotrzeć (swoją drogą - szyjka jest otwarta gdy jest wysoko, to objaw dni płodnych - nie wtedy gdy jest nicko).
    •  
      CommentAuthorPaulaC
    • CommentTimeSep 15th 2006
     permalink
    Mam tak samo jak Bladykot, że gdy szyjka jest opuszczona pewne pozycje bolą, gdy uniesiona nie ma takich problemów,
    żeby było precyzyjnie. :wink:
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeSep 15th 2006 zmieniony
     permalink
    PaulaC bladykot opisała właśnie chyba sytuację odwrotną, dlatego chciałam się upewnić.. czytam już trzeci raz i nie jestejm pewna ;)
    •  
      CommentAuthorPaulaC
    • CommentTimeSep 15th 2006
     permalink
    Dlatego się poprawiłam bo przyjełam wcześniej skrót myślowy.
    Ale chyba wiemy już o co chodziło. :smile:
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeSep 22nd 2006
     permalink
    PaulaC mi też sie zaczela otwierac szyjka, a powinnam juz miec @ lada dzien, nawet dzis okres, czekam juz tylko na spadek tempki:)

    W ogole skąd sie wzial ten skrot @ oznaczający miesiaczke? wczesniej sie z nim nie spotkałam?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 22nd 2006
     permalink
    Na innych forach też występuje. Tu został przeniesiony.
    --
    • CommentAuthoraka75
    • CommentTimeSep 25th 2006
     permalink
    no tak, szyjka w ciąży jest wysoko? to popatrzcie na wykres ciążowy i obserwacje notes, w fazie lutealnej szyjka nisko i sucho, czyli brak szczególnego śluzu
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeSep 25th 2006 zmieniony
     permalink
    Bo zarówno zyjka jak i śluz - są kwestią bardzo indywidualną! Identycznie jest z owulacją - w trakcie owulacji śluz jest jak białko kurzego jajka - przejrzysty, rozciągliwy i jest uczucie ślizkości a gro osób nie ma takiego śluzu, niektórzy nie mają go wcale podczas całego cyklu lub tylko śladowe ilości jakiegokolwiek śluzu - w dniu owulacji.
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeSep 25th 2006
     permalink
    to moze ja jakas inna jestem, bo gdy mam szyjke wysoko to facet jkaby glebiej wchodzil we mnie i wtedy obija mi dno macicy:flowers:
    --
    •  
      CommentAuthorPaulaC
    • CommentTimeSep 27th 2006
     permalink
    Vicky właśnie to otwieranie się szyjki jest to dla mnie sygnał tak wyraźny, że okres się zbliża jak dla innych kobiet spadek tempki.
    A @ to małpa jak wiesz zapewne, a że kobiety zwykły miesiączkę nazywać mało przyjemnymi zwrotami to jak widać "małpa" do niej przylgneła. :wink:

    Co do szyjki w ciąży to ja miałam cały czas zamkniętą, twardą i opuszczoną.
    Przed porodem zaczeła się skracać i rozwierać, tak jak być powinno.
    Tak na prawdę nie sposób po szyjce rozpoznać czy jest się w ciąży bo jest ona po prostu taka jak w 3 fazie cyklu i taka zostaje do czasu przed porodem.
  5.  permalink
    ja jestem akurat przed @, dziś dostałam plamienie i po badaniu szyjki stwierdziłam że ona jest taka średnio miękka i raczej wysoko, chyba zamknięta, nie wiem napewno, ale jest trochę dziwna bo jakby wszędzie jej pełno, czyli rozpulchnione to całe wnętrze :bigsmile:
    czy to tak ma być, a może ja coś źle obserwuję? hmm, sama już nie wiem :shocked:
    •  
      CommentAuthorPaulaC
    • CommentTimeOct 26th 2006
     permalink
    Blasku dobrze obserwujesz. Taka może być szyjka przy plamieniu(nie zawsze i nie u każdej kobiety, ale na przykład u mnie to wygląda podobnie jak opisujesz tylko, że jest nisko).
  6.  permalink
    PaulaC dziękuję :kissing:
    u mnie była trochę wyżej, ale może nie całkiem wysoko, wyczułam że muszę jej trochę dalej poszukać :wink:
    cieszę się bo badam szyjkę pierszy raz w tym cyklu, no i na szczęście jakoś mi to wychodzi
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 7th 2006
     permalink
    Co sądzicie o badaniu szyjki w czasie wieczornej kąpieli? To chyba wygodniejsze ze względów higienicznych.
    --
    • CommentAuthorHajduczek
    • CommentTimeNov 7th 2006
     permalink
    ja właściwie tylko wieczorem przy kąpieli prowadzę badania szyjki tak jak napisałaś ze względów higienicznych
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 7th 2006 zmieniony
     permalink
    W wieku nastoletnim przeprowadzałam swoje pierwsze doświadczenia z tamponami też po kąpieli. Wynalazek wspaniały, ale jak trudno włożyć/wcisnąć to ustrojstwo... Rozczarowana zarzuciłam tę walkę. Może teraz warto ponowić te doświadczenia? Odpowiednie mięśnie mam coraz lepiej wyćwiczone.
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeNov 7th 2006
     permalink
    ja osobiście nie wyobrażam już sobie życia bez tamponów, nic mi nie "ścieka" i nawet zapominam że mam @
    --
    • CommentAuthorHajduczek
    • CommentTimeNov 7th 2006 zmieniony
     permalink
    kwestia gustu, ja źle się czuję mając świadomość używania tamponów, nie lubiałam w szczególności ich zmieniać brrrrrrrrrrrr dlatego pozostałam przy klasycznych podpaskach choć i w nich zmieniłabym kształt anatomiczny w szczególności w dniach silnego krwawienia a w szczególności w nocy :sad:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 7th 2006
     permalink
    Tak, to uczucie zapomnienia o byciu w czasie @ było wspaniałe!
    Kształt niektórych podpasek jest całkiem niezły.
    --
    •  
      CommentAuthorAnia
    • CommentTimeNov 7th 2006
     permalink
    Łeee z podpaskami "śledziami" pożegnałam sie już daaawno!
    Też nie było mi łatwo na poczatku z tamponami, bo szorowało strasznie wkładanie w suche wejście do pochwy, ale wyrobiłam sobie metodę.
    Najpierw na leżąco przy wydechu (rozluźniają się mięśnie). Obecnie na stojąco, też na wydechu, jedną noga opartą wyżej (wanna, kibelek). Nie ma problemu.

    Tu się świetnie przydaje żel nawilżający (np. KY czy Durex) aby nawilzyc ciut czubek tampona, jesli nie chce się wsuwać, bo sucho.
    No i wolę stosować bez aplikatora, w typie OB, choć sa już tańsze i tak samo dobre odpowiedniki. Z aplikatorem wręcz mnie bolało.
    Jak któraś nie stosuje, a chciałaby, polecam zacząć od najmniejszych, są niewiele grubsze od ołówka.
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeNov 7th 2006
     permalink
    tak jest to super sprawa, niesamowicie wygodne
    --
    • CommentAuthorHajduczek
    • CommentTimeNov 7th 2006
     permalink
    sorki za pytanie ale jak to jest gdy oprócz normalnego krwawienia pojawiaja się tez tzw skrzepy ?? One raczej nie są wchłaniane przez tampony .:neutral:
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeNov 7th 2006
     permalink
    mam tylko nadzieje ze stosujecie zasadę zmieniac tampon co 1-2h. bo inaczje sprzyja infekcjom.
    zrodlo: kilku moich ginów i lekarka ogolna.
    ja nie uzywam juz. sporadycznie jesli w ogole.
    •  
      CommentAuthorAnia
    • CommentTimeNov 7th 2006
     permalink
    tak szybko to mi nawet tampon mini nie nasiaknie, trzymam sie zalecen producenta, czyli do 6 godzin. a takze na noc, np. 7 godzin, albo 8, dluzej nie spie, zmieniam zaraz po obudzeniu. przez 9 lat jak stosuje nie mialam zadnego zakazenia.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 7th 2006
     permalink
    Tak, próbowałam mini. Jak na mój gust i rozmiary ówczesne, te "ołówki" były barrdzo grube. O żelach wtedy nawet nie słyszałam. :-)
    Właśnie, jak to jest ze skrzepami?
    --
    • CommentAuthorHajduczek
    • CommentTimeNov 7th 2006
     permalink
    kazda z nas musi podpasować pod siebie, jedna bardziej jest podatna na przypadłości zakażeniowe itp inna mniej.
    Od kiedy stosuję specjalny płyn do higieny intymnej nie mam problemów z grzybicami itp sprawami ( nie pamiętam nazwy, przyjaciółka mi go podarowała, produkt pochodzi z Francji i był testowany dermatologicznie, polecany przez środowisko ginekologów tamtejszych).
    Duże znaczenie ma także właśnie używanie różnych produktów higieny intymnej jak papier toaletowy, płyny, bielizna itp. na tego typu podrażnienia. Zalecane są w takich przypadkach nie używanie zapachowych papirów toaletowych i wymyślnych srodków higieny miesiączkowej, najzwyklejsze pdpaski bezzapachowe, nie nasanczane żadnymi zapachami i nowości z zakresu płynów.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 7th 2006
     permalink
    Niestety wkładki także sprzyjają zakażeniom układu moczowego. :-( Wkrótce u nas będzie międzynarodowa konferencja na temat nietrzymania moczu. Wspomniał o tym w wywiadzie organizator konferencji.
    --
    • CommentAuthorHajduczek
    • CommentTimeNov 7th 2006
     permalink
    Tyle, że nietrzymanie moczu zwiazane jest też z osłabieniem mięśni krocza np po ciąży. I dlatego ważne jest ćwiczenie ich po ciąży.
    •  
      CommentAuthorAnia
    • CommentTimeNov 7th 2006
     permalink
    Co do skrzepów- w normalnej miesiączce nie ma chyba jakichs megaskrzepów, więc tampony nie przeszkadzają. Tampon nie działa, jak korek, tylko jak gąbka o określonej chłonności, jak całkiem namoknie, zacznie przepuszczać.
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeNov 7th 2006
     permalink
    No cóż, powiem, że u mnie w pierwszym i drugim dniu są niewielkie skrzepy. Przed rozpoczęciem zażywania tabletek miewałam mega silne okresy krwotoczne, po prostu mdlałam, nie miałam siły na nic - anemia co miesiąc w wynikach badań. Skrzepy miała takie, że nie będę ich tu opisywać. Ginekolog o mało mnie nie zabił jak się dowiedział, że sięgnęłam po tampony. Tak swoją drogą krwotoczne miesiączki i bóle menstruacyjne (nie do zniesienia, wierzcie mi) były głównym powodem przepisania mi tabletek.
    Po tabletkach już takich skr\zepów nie mam ale wierzę, że inne dziewczyny jak najbardziej mogą je mieć. I to spore.
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeNov 7th 2006
     permalink
    ja też raczej nie używam tamponów, jakiś taki dyskomfort czuję a co do podpasek to pamiętam czasy bez always - to bylo straszne :confused: dobrze że już minęły - mam niestety obfite @ 2-3 dni leci ze mnie tak że tylko always ultra super plus się nadaje a i tak czasem przecieknie coś...:angry:
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeNov 8th 2006
     permalink
    Mam do Was pytanko związane z obserwacja szyjki macicy. Przy codziennych badaniach przez ostatnie 19 dni szyjka miała kształt wg mnie końcówki penisa w pomniejszeniu uniesiona do góry! Dzisiaj jednak zauważyłam, że jej pozycja zmieniła się bardziej w leżącą! Czy to jest normalne?
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.