Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMary
    • CommentTimeNov 12th 2006
     permalink
    Tampony to rewelacyjna sprawa i zazdroszczę tym, które mogą ich używać.
    U mnie bez względu na to jak często je zmieniam zawsze pojawiają się infekcje.
    Kiedys nie mogłam bez nich żyć, a teraz niestety musiałam z nich zrezygnować.
    • CommentAuthorybkaa
    • CommentTimeNov 13th 2006
     permalink
    Ja też uważam że tampony to rewelka, stosuję od 15 lat - zakładanie nie sprawia mi żadnych problemów, na szczę ście nie mam zapaleń - dzięki za to :)

    co do skrzepów to z reguły w czasie załatwiania i zmiany tamp. a także toalety prysznicowej staram się aby sobie odpłynęły wykonując ćwiczenia napięcia mięśnia,

    Podpaski ciągle mi się przsuwaja i mam ciagle z nimi problem - może to zależy od budowy ciała i dopasowania jej do kształtów danej osoby - na mnie żle leżą hihi
    --
    •  
      CommentAuthorMary
    • CommentTimeNov 14th 2006
     permalink
    Od 2 dni zaczęłam badanie szyjki - znalazłam ją i to tylko dzięki WAM ;) Pewnie będę miała jeszcze jakieś pytania, ale już teraz wiem gdzie je zadać
    :smile:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 14th 2006
     permalink
    Robisz postępy. :-)
    --
    •  
      CommentAuthorMary
    • CommentTimeNov 14th 2006
     permalink
    A pewnie że robię ;)
    •  
      CommentAuthorAndariel
    • CommentTimeNov 15th 2006
     permalink
    Ja też mam do was pytanie dziewczyny, Zaczęłam badanie szyjki. Jestem na początku cyklu w poniedziałek ostatni dzień miesiączki. Dzisiaj zaczęłam czytać jaką pozycję przyjmuje szyjka w danym cyklu. No i teraz nic nie rozumiem z tego gdyż ja mam ją wysoki (ledwo dosięgnęłam palcem), jest otwarta no i zgadza się twardość. Dodatkowo pojawiło się troszke przezroczystego śluzu. Jak mam to zrozumieć? :shamed:
    --
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeNov 15th 2006
     permalink
    po okresie szyjka zwykle jest twarda dosc wysoko,lekko otwarta. zapisuj co czujesz, dopiero po miesiacu,dwoch zaczniesz odrozniac rozne stany- wysoko, nisko, twarda, miekka, bo kazda szyjka zachowuje sie dosc indywidualnie,wiec pierwszy miesiac badan szyjki potraktuj jako testy:)
    •  
      CommentAuthorAndariel
    • CommentTimeNov 15th 2006 zmieniony
     permalink
    dzieki vicky, wiem że ten miesiąc to nauka ale ogólnie nie zgadzało mi się to z teorią przedstawioną przez dziwczyny:) oj chyba długa droga przede mną:bigsmile::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorkwiatuszek
    • CommentTimeNov 15th 2006
     permalink
    Andariel na razie obserwuj zmiany(pierwszy cykl poświęć na wychwycenie różnic), bo badanie szyjki jest badaniem bardzo subiektywnym i nawet, jeśli szyjka wydaje Ci się teraz otwarta, to na tle całego cyklu może się okazać, że to pozycja zamkniętej szyjki- ja tak mam - zamknięta to znaczy dużo bardziej zamknięta, niż w fazie płodnej, ale zawsze jest leciutko otwarta. Ale prawdopodobne jest również, że zbliża się owulacja:bigsmile: i pojawiły się oznaki płodności:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorAndariel
    • CommentTimeNov 15th 2006
     permalink
    kwiatuszku fajnie by było byśmy zaczęli troche wczesniej, choć wydaje mi się ze rzeczywiście żle ją jeszcze interpretuje, no ale nic dopiero się uczę.
    Dziekuję za odpowiedzi:swingin::winkkiss::rainbow:
    --
    • CommentAuthormamma
    • CommentTimeNov 16th 2006
     permalink
    Od dawna stosuje NPR ale szyjka to dla mnie czarna magia.Jeden jedyny raz lekarka pomogla mi ja namierzyc-mialam wtedy wrazenie ze wlozyla mi reke po lokiec.Nie potrafie sama katowac sie w ten sposob. Moze mam jaks nietypowa budowe "za gleboka" jestem czy co?!:shamed:
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeNov 17th 2006
     permalink
    po prostu bylas w okresie plodnym i dlatego szyjka byla wysoko to jedno. poza tym szyjkę najlepiej badac w pozycji kucznej, dodatkowo jedna reką naciskajac podbrzusze. w tej pozycji i przy lekkim nacisku reki na podbrzusze latwiej siegnac do szyjki gdyz ta - obniza sie wtedy:) aa i mi latwiej jest dosiegnac prawą reką:)
    •  
      CommentAuthorMary
    • CommentTimeNov 17th 2006
     permalink
    No własnie hajduczek, ja dopiero zaczynam mierzyć. Jestem w I fazie, jest raczej nisko, ale jakby taka pulchna ;) Chyba powinna być twarda? (4 dc)
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeNov 17th 2006
     permalink
    mary niekoniecznie. obserwuj dalej, pierwszy miesiac poswiec na obserwowanie roznic:) wiem z autopsji ze 1szy miesiac to wydaje sie wiele:) zapisuj w notatkach szersze odczucia oprocz odhaczania cech szyjki z listy.
    •  
      CommentAuthorMary
    • CommentTimeNov 17th 2006
     permalink
    o dzięki vicky80 ;) tak spróbuję robić
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeNov 17th 2006
     permalink
    mojej szyjki nie ma...jest poza moim zasięgiem :confused:
    •  
      CommentAuthorAnia
    • CommentTimeNov 18th 2006
     permalink
    Mam za krótkie palce, a jak kucam, to już całkiem mi niewygodnie!! Napocę sie, nastękam, a nic nie wymacam :cry:
    •  
      CommentAuthorMary
    • CommentTimeNov 18th 2006
     permalink
    Aniu, a siedząc na kibelku?
    Na pewno znajdziesz :cool:
    •  
      CommentAuthorbabyphat
    • CommentTimeNov 18th 2006 zmieniony
     permalink
    Podany przez Mary sposób u mnie też działa:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorMary
    • CommentTimeNov 18th 2006
     permalink
    ;) no bo tutaj go wyczytałam
    •  
      CommentAuthorMary
    • CommentTimeNov 26th 2006
     permalink
    Dziewczyny, mam pytanko.
    Dziś rano szyjka była wysoko, a wieczorem opadła - do obserwacji mam wpisac objaw najbardziej płodny - czyli otwarcie? czy jakoś inaczej?
    I czy to jest właśnie dzień szczytu szyjki?

    Od przyszłego miesiąca obserwacje będę prowadziła zawsze o jednej porze - rano lub wieczorem - jeszcze nie wiem kiedy lepiej, ale chyba wieczorem.
    A narazie badam i rano i wieczorem i poczułam pierwszą dużą różnicę - opadła i stwardniała. ;)
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeNov 26th 2006 zmieniony
     permalink
    Do obserwacji wpisujesz to co wyczuwasz badając szyjkę O STAłEJ PORZE - taka jest zasada badania szyjki.
    Z samego rana się nie bada, bo po śnie zawsze będą mięśnie rozluźnione (czyli szyjka będzie miękka) - najpewniejsze odczyty daje badanie wieczorne.
    Jeśli jeszcze nie mjasz stałej pory to nie wpisuj nic, albo obierz tę porę "od dzisiaj".
    Rano odpada, pisałam z jakiego względu, masz do wyboru czas od kilku godzin po wstaniu po wieczór.

    Dzień szczytu szyjki to ostatni dzień szyjki miękkiej, otwartej i wysoko położonej.
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeNov 26th 2006
     permalink
    badaj o jednej porze, lepiej wieczorem
    •  
      CommentAuthorMary
    • CommentTimeNov 26th 2006
     permalink
    ok, to skoro dziś opadła (13dc), to szczyt szyjki będzie na wczoraj(12dc)?
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeNov 26th 2006 zmieniony
     permalink
    To zależy, jeśli jutro się szyjka podniesie to niekoniecznie wczoraj był szczyt. Z analizą czekasz do czasu potwierdzenia owulacji (3 wyższe temperatury).
    Na bieżąco możesz postępować wówczas, gdy dobrze znasz swój organizm i objawy - a i wówczas jest to ryzykowne posunięcie.
    •  
      CommentAuthorMary
    • CommentTimeNov 26th 2006
     permalink
    Dobrze, teraz mam już jaśniej w główce ;)
    Jeszcze 2 tempki i zaznaczę pierwszy w życiu szczyt szyjki ;) dzięki
    •  
      CommentAuthorMary
    • CommentTimeDec 10th 2006
     permalink
    Dziewczyny, a zauważyłyście może jaki wpływ na badanie szyjki ma np pozycja ciała w ciągu dnia i wykonywane czynności?
    Bo ja dziś zbadałam szyjkę o normalnej porze (ok 17) i była miękka, i jakby wyżej i otwierająca się. Jestem w końcu III fazy i tak chyba nie powinno być. Przed badaniem siedziałam i leżałam. Potem pochodziłam trochę po domu i zbadałam jeszcze raz i była juz taka jak raczej powinna być - twarda, nisko i zamknięta (prawie).

    Po jakich czynnościach badacie szyjkę?
    •  
      CommentAuthorashley
    • CommentTimeJan 9th 2007
     permalink
    u mnie z tą szyjką to załamka :cry:
    z określeniem wysokości kompletna klapa, wydaje mi się, że jest zawsze na tej samej wysokości, miękkość też pasuje mi każda, wydaje się ze nigdy się nie zamyka :( wszystko na raz :(
    może jedynie w środku cyklu jest tam taka wielka szpara, ale to chyba za mało, żeby na tym polegać...
    u Was też początki były takie trudne? Ja już 3. cykl z nią walcze... bo współpracą tego nie mogę nazwać :(
    -- Jestem mamą, to moja kariera...
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 9th 2007
     permalink
    Trzeba badać o tej samej porze.
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeJan 9th 2007
     permalink
    dlaczego o tej samej ? szyjka nie zmienia się tak szybko jak śluz ?
    --
    •  
      CommentAuthorashley
    • CommentTimeJan 9th 2007
     permalink
    badam o tej samej porze, z tolerancją +/- 1h, tj. ok. 22-24 wieczorem, po kąpieli, zawsze w tej samej pozycji, przestrzegam wszystkiego co tu wyczytałam i nic :( nigdy nie jest tak twarda, zeby przypominała koniec nosa, raczej zawsze usta (porównanie fajne, ale u mnie nie działa). Zawsze jest lekko otwarta no i o wysokości juz pisałam. koszmar. ale sie nie poddaję..
    -- Jestem mamą, to moja kariera...
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeJan 9th 2007
     permalink
    bo szyjka sie przesuwa w cioagu dnia. wiec jak sie bada o roznych porach to i wyniki mozna miec rozne:confused:
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeJan 9th 2007
     permalink
    no dobrze , a jak założę że badam tylko rano a ona do wieczora zrobi się wysoka i otwarta? to mogę przegapić kiedy jest szczytowa ? Czy zawsze szczyt szyjki pokrywa się z owulacją ?
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 9th 2007
     permalink
    Sprawdzałaś w e-booku? Nie musi być ścisłej korelacji między objawami.
    --
    • CommentAuthormila
    • CommentTimeJan 9th 2007
     permalink
    Cześć, mam trochę doświadczeń z badaniem szyjki. Właściwie zaobsewowałam u siebie wszystko co pisałyście o położeniu i twardości. Jeżeli mogę coś polecić tym z was, które mają problemy z rozpoznaniem czy szyjka jest otwarta czy zamknięta to to, że gdy jest otwarta ( w okolicy szczytu śluzu) jest też miękka i tak jakby krótka. Czuję wtedy po prostu sporą dziurkę :D. Jeżeli jest zamknięta to jest niżej, mogę wteduy dotknąć nie tylko jej czubek ale też zewnętrzne ścianki (jest dłuższa). Jest wtedy twardsza niż wcześniej i czuję wtedy tylko małe wgłębienie. Aha, zauważyłam że łatwiej jest dośięgnąć szyjkę kiedy naciśnie się na dolną część brzucha. Myślę, że regularna obserwacja szyjki w czasie zmieniających sie faz cyklu pozwoli rozpoznać róznice szyjki. Pamiętam, że kilka lat temu na poczatku też było trudno ale po kilku cyklach wszystko się rozjaśnia
    •  
      CommentAuthorashley
    • CommentTimeJan 9th 2007
     permalink
    czesc Mila, moze za duzo od siebie wymagam po jedynie 2 miesiącach obserwacji, zobaczymy za pare tygodni. Pozdrawiam.
    -- Jestem mamą, to moja kariera...
  1.  permalink
    Witam :bigsmile:
    I ja sie zapytam o cos :bigsmile:
    Poniewaz wiem kiedy jest miekka a twarda,rozrozniam rowniez wysokosc ale jedno mam jeszcze dreczace pytanie z otwartoscia tzn zawsze jak badam jest otwrta tzn czuje kuleczko pod palcem ale jak jest czas nieplodny to kuleczko zawsze jest twarde natomiast kiedy mam miec @ badz owulacje to to kuleczko jakby sie rozszerza(wydluza) i jest dokola miekko wiec wydedukowalam ze kiedy mi sie zaczyna wydluzac i mieknie to ona jest otwarta a jak jest twarde mimo,ze wyczuwalne pod palcem to jest zamknieta.a moje pytanie brzmi: czy moge tak odczuwac szujke otwarta i miekka??? Czy jest cos takiego mozliwe??? Czy to jest bledne ??? Prosze odpowiedzcie mi :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMary
    • CommentTimeJan 9th 2007
     permalink
    Pewnie że możesz pszczółko, szyjka to bardzo indywidualna cecha.
    Zauważyłam, że przed badaniem szyjki powinnam trochę pochodzić, wtedy badanie nie oszukuje ;)
    Zamknięcia nie odczuwam, tak jakby była całkiem bez żadnej dziurki, natomiast gdy jest otwarta, czuję dziurkę ;)
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJan 10th 2007
     permalink


    Mary szyjka przed @ może robić się bardziej miękka, otwierać się, a co to unoszenia się hmm, szczerze to nie pamiętam, ale zawsze w okolicach @ mam szyjke "rozpulchnioną".
    --
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeJan 10th 2007
     permalink
    ja np.tu zpo okresie ma mieksza szyjke, lekko otwarta dopiero 2-3dni po zamyka sie ona staje sie twardsza, by pare dni pozniej znow sie owtorzyc i zmiekczyc na owulacje:)
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeJan 10th 2007 zmieniony
     permalink
    ashley a moze stopniuj otwarcie szyjki, jako mniej/bardziej otwarta, mbniej bardziej twarda. i zapisuj opisowo w notatkach. jak juz zaczniesz zauwazac te drobne zmiany to potem zaczniesz zauwazac u siebie jakąś regularnosc.
    chrzasrka nosa, usta to porownania ogolne, tzw. "idealnie by było gdyby tak było" ale jesli nie jest (bo ktoz ma zawsze idealny np. skok tempki, czy ksiazkowy sluz??) to trzeba nauczyc sie zauwazac swoje indywidualne roznice:)
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeJan 10th 2007
     permalink
    jaka ma być szyjka na początku ciąży ?
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJan 10th 2007
     permalink
    nisko, zamknięta i twarda. przecież ciąża to taka długa III faza.
    --
    •  
      CommentAuthorashley
    • CommentTimeJan 11th 2007
     permalink
    Vicky, własnie tak zrobie: zaczynam notować opisowo wszystko co tam wymacam :) :confused:
    -- Jestem mamą, to moja kariera...
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeJan 11th 2007
     permalink
    heh ja 1szy miesiac wyadawlo mi sie wszystko prawie tak samo, drugi cos tam zaczelam zauwazac, w trzecim czulam sie powoli jak "jasnie oswiecona";)
    •  
      CommentAuthorMary
    • CommentTimeJan 11th 2007
     permalink
    bladykot, chyba nie nisko!
    Z tego co czytałam, to w ciąży szyjka jest wysoko, twarda i zamknięta...
    poprawcie mnie jeśli się mylę.
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeJan 11th 2007
     permalink
    napiszcie jak to jest z tą szyjką w ciążyy
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJan 11th 2007
     permalink
    no właśnie później pomyślałam nad co napisałam to obniża sie szyjka dopiero przed porodem, cala ciaze jest wysoko, jak jest nisko to moze dojść do przedwczesnego porodu.
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeJan 11th 2007
     permalink
    czyli jak sie ma pod koniec cyklu na ciążę to powinna być wysoko , twarda , zamknięta, a jak na @ to nisko i otwarta tak ?
    --
  2.  permalink
    Zuza z tego co wiem to napocztaku ciazy szyjka zachowuje sie tak samo jak w normalnym cyklu tyle ze nie otwiera sie i nie mieknie.Czyli na samym poczatku jest nisko,twarda i zamknieta w pozniejszych etapach ona wedruje do gory. Pod koniec ciazy znow sie obniza.Dlatego tez na samym poczatku ciazy ginekolodzy nie sa wstanie po samej szyjce stwierdzic ciazy na 100%. Nie wiem czy dobrze to wyjasnilam :shamed: Gdzies przy okazji sie dowiedzialam(przeczytalam) ze szyjka moze byc lekko rozpulchniona na poczatku tak okolo 4 albo 5 tc (fakt nie potwierdzony przez gina).
    Natomiast szyjka na @ jest nisko,rozpulchniona i owtrata ale to jest rzecz bardzo indywidualna bo u mnie szyjka dzien przed @ jest tylko bardzo delkiatnie miekka dopiero w dniu @ jest rozpulchniona i nisko i otwarta,natomiast u mojej kolezanki szyjka na trzy dni wczesniej juz jest rozpulchniona ale za to sie lekko unosi do gory i nie jest zupelnie nisko.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.