Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeAug 10th 2015 zmieniony
     permalink
    Przepraszam jesli kogoś urazilam. Ja ojca nie miałam, ale ojca dla dzieci chcę!!
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 10th 2015
     permalink
    Martuś, uwierz mi, że o wszystkim nie piszemy. Owszem troszkę tak. Często dużo... Ale na przykład dla mnie - zielonej w temacie tyo cenne źródło informacji: co, jak, gdzie zrobić... Jak podejść do spraw. Jednak są tu ludzie z doświadczeniami (różnymi). Te uwagi są mi potrzebne. Niestety jeśli ktoś nie stanął w obliczu takich decyzji nie ma pojęcia co czujemy, ile to emocji to kosztuje... ile wątpliwości... łez...

    Takie forum to troszkę jak grupa wsparcia... Są osoby, które potrafią wszystko zachować dla siebie, ale sporo osób musi się wyżalić, poradzić...
    I uwierz mi, że ani rozmowa z mamą, ani z przyjaciółką nie są dobrym rozwiązaniem, bo u tych osób też graja emocje i często ich rady, oceny, opinie są całkowicie bezowocne.

    Na forum wypowiedzą się osoby nienaładowane emocjonalnie ani do mojego ex, ani do mnie, bo umówimy się - nikt mnie tu nie kocha jak mamusia czy przyjaciółka. Są inne relacje...
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeAug 10th 2015 zmieniony
     permalink
    Monia502: Bo po Waszym rozstaniu on ma prawo ułożyć sobie życie i swoje pieniądze przeznaczać także na swoja kobietę. Wiem - boli, ale taka jest prawda... Ty jak zaczniesz zarabiać i ułożysz sobie z kimś życie to też będziesz miała prawo obkupić swojego partnera na ile pozwolą finanse...
    Po waszym rozstaniu portfel Twojego ex męża już nie będzie tylko do twojej dyspozycji...



    O tym samym sobie pomyślałam, choć pewnie to ciężko zaakceptować. Myślę, że tu jeszcze wazną rolę odgrywa fakt, że Daga Ty chyba jeszcze do niego coś czujesz...przynajmniej ja takie odbieram wrażenie.
    Nie wiem jak w PL ale 3 lata temu gdy kuzynce urodziła się córka, sąd obniżył alimenty, które płaci na córkę z poprzedniego związku ( z tego tytulu).
    W PL też tak jest? jeśli tak to pewnie też będzie trzeba się z tym liczyć jeśli założy z tą kobietą rodzinę.
    Życzę Ci Daga żebyś poukładała sobie to wszystko na nowo. Znalazła pracę i kiedyś w przyszłości miłość. Powodzenia!
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeAug 10th 2015
     permalink
    W Polsce jest tak jak pisze Caroline.
    Zazwyczaj sąd obniża alimenty, jeśli facet ma nową rodzinę i dziecko. Moja koleżanka ma taką sytuację. Jej mąż obecny wniósł o zmniejszenie alimentów i bez problemu dostał tylko 250zł na jedno dziecko (ma dwoje dzieci z poprzedniego małżeństwa). Nie płaci nic więcej, bo jak mówił moja koleżanka "ma teraz nowe dziecko i żonę i musi nas utrzymać".
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 10th 2015
     permalink
    Niech sie sama utrzyma.mnie wlasnie takie cos wkurza niemilosiernie.nowe dziecko bedzie mialo luksy i tatusia na codzień a stare nie disc ze bez ojca to jeszcze nędzny ochlap.
    -- ;
  1.  permalink
    Ale nie można tak pisac bo mamusie tez znajdują partnerów i maja nowe dzieci. A ja nienawidzę takiego przekonania że to facet jest zawsze winny. No ludzie, bo mnie sie wydaje że często jest na odwrót. Przeciez mężczyźni nie są tacy źle,no nie wsadzajmy wszystkich do jednego worka
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 10th 2015
     permalink
    nowe dziecko bedzie mialo luksy i tatusia na codzień a stare nie disc ze bez ojca to jeszcze nędzny ochlap.
    --


    Ja własnie byłam tym dzieckiem - "gorszym"... Nie jest to przyjemne ani dla tego dziecka, ani dla matki, gdyż matce tez sie serce kraje gdy ma świadomość, że ojciec dzieci starym skąpi, a drugim oferuje luksusy.

    Ja byłam dzieciakiem mało materialnym. Mi starczyły drobnostki do szczęscia, ale u mojej siostry poszło to wszystko w przerost ambicji. Ona miała jeden cel - dorobić się by pokazac "tamtym", że też ją stać... By byc bogatsza niz tata...

    Przypłaciła to zdrowiem...

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 10.08.15 23:08</span>
    A ja nienawidzę takiego przekonania że to facet jest zawsze winny.


    Pewnie, że nie... Ale myslę, że to nie jest istotne kto jest winny... Ważne jest to, że trzeba dzieci wychować, utrzymać... By utrzymać potrzebne są pieniądze. I nawet jeśli tatuś jest mniej winny od mamy to i tak jego obowiązkiem jest płacenie alimentów (w końcu mama tez musi owoce tego związku wychowywać, upilnować, utrzymać, a także oprać, oprasowoac, ugotować, nakarmic, etc..)...

    chodzi o to, że w kwestii wychowania dziecka nie jest istotne kto spierniczył sprawę, tylko to, by żaden z rodziców nie wymigiwał sie od obowiązków i praw...

    I tak osoba mająca dziecko w domu ma bardziej "przechlapane" niż ta "dochodząco-odwiedzająca"... Zwykle ona ogranicza sie tylko do sfery finansowej... Ta z miejscem pobytu dziecka w domu oprócz finansów ma mase zadań do wykonania - pełna opieke nad nieletnimi...

    Ja odkąd rozstałam się z ojcem Dawidka praktycznie nie wychodze z domu, bo trzeba sie zaopiekować maluszkiem... Tatus odkąd od nas sie wyprowadził ma kupe czasu dla siebie: piweczko z kumplami co tydzień, spanko w weekendy do 13... Spacerki, obijanko, etc... jedyny jego problem to te alimenty....
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 10th 2015
     permalink
    Monia,milion oooo.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeAug 11th 2015
     permalink
    judka25: Jej mąż obecny wniósł o zmniejszenie alimentów i bez problemu dostał tylko 250zł na jedno dziecko (ma dwoje dzieci z poprzedniego małżeństwa). Nie płaci nic więcej, bo jak mówił moja koleżanka "ma teraz nowe dziecko i żonę i musi nas utrzymać".
    --


    Kurcze to sytuacja, którą ja podałam jest zupełnie inna. Po prostu musieli tak zrobić, bo ciężko by im było, a chcą kupić też dom.
    Matka znów robi nie raz niezłe afery, nie idzie się z nią dogadać bez sądu, a sąd kosztuje męża kuzynki, bo ona jako samotna matka ma w Anglii duże przywileje.
    NIe będę opowiadać o tej sytuacji, bo być może kuzynka by sobie nie życzyła ale on jest wspaniałym ojcem, a ona macochą. Traktują dziewczynki tak samo jeśli Kate jest u nich.
    U nich to naprawdę wynikało z sytuacji finansowej. MImo wszystko małej dużo też kupują i dają (oprócz zasądzonych alimentów) ale mamusia potem chowa wszystko i buntuje
    :sad: takie sytuacje też się zdarzają, dlatego popieram Martę, że oceniamy zbyt pochopnie tatusiów zwłaszcza znając wypowiedź tylko jednej ze stron i to jeszcze na forum internetowym:wink:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeAug 11th 2015
     permalink
    Chciałam wsparcia od was i je mam, kazda wypowiedz jest cenna.
    Chciałam dobrego ojca, mysle ze nim jest. Może po rozwodzie sie dogadamy....
    W tej chwili pisze o mojej matce ze jest kanalią...miło, kanalia pomaga wychować jego dzieci.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 11th 2015
     permalink
    Caroline, jako kuzynka jestes malo wiarygodna;-P akurat zawsze jest tak, ze rodzina/znajomi faceta bronia faceta i jego nowej partnerki - jakim to on jest cudownym ojcem, a jaka ona cudowna macocha, bleble.
    Ja wiem jak to wygladalo u nas, moj eks tez popisy robil co niemiara, nawet chalupe kupil naprzeciwko mojego bloku "zeby byc blizej dziecka" (!). tyle ze dziecka raz na miesiac nie bral tylko rzadziej. choc ja proponowalam CO niedziele. zapraszalam na kazde urodziny dziecka, ale tez nie skorzystal. ale bajki to faceci umieja opowiadac, jaka to matka jest do dupy, ze utrudnia itd. wszystko pod publike.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorbird
    • CommentTimeAug 11th 2015
     permalink
    Zapytam z ciekawości, czy któraś z Was ma dobre relacje z ojcem dziecka?
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 11th 2015 zmieniony
     permalink
    ja:updown:
    -- ;
    •  
      CommentAuthorbird
    • CommentTimeAug 11th 2015 zmieniony
     permalink
    Ewa..ty dla mnie stanowisz UNIKAT...nie znam podobnego przypadku.
    Na kanwie Twojego życia, można napisać scenariusz do kasowego filmu :)
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 11th 2015
     permalink
    :tooth:
    -- ;
    •  
      CommentAuthorbird
    • CommentTimeAug 11th 2015
     permalink
    no...ja ciebie też...:wink:
    •  
      CommentAuthorbird
    • CommentTimeAug 11th 2015 zmieniony
     permalink
    Może to mało popularne stwierdzenie, ale byli małżonkowie zawsze będą rywalizować między sobą o względy u dziecka w sposób zamierzony, bądź nie . A najczęstszym błędem,który popełniają ojcowie jest zagłuszanie sumienia coraz droższymi prezentami. Matki z kolei, po wizycie u ojca wypytują dziecko o EX.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 11th 2015
     permalink
    W tej chwili pisze o mojej matce ze jest kanalią...miło, kanalia pomaga wychować jego dzieci.


    Nie daj sie prowokować, nie wdawaj sie w dyskusje... Nie tłumacz... ja bym tego typu zaczepki olała i pozostawila bez odpowiedzi.
    --
  2.  permalink
    I właśnie o tym mowie, chcesz sie odciąć to sie odetnij i niech Cie nie interesuje ile ma samochodów i co kupuje. Mamy wolny kraj i niestety jak będziecie toczyć wojny to nikt nie wygra. A co on sobie myśli o tobie i twojej rodzinie to juz o n o nim świadczy. Takiego wybrałaś ojca dla swoich dzieci wiec taki będzie.
    Ty bądź w porządku i jak dla mnie to jest podstawa. Jak by każdy zauważył swoje bledy a mniej wytykał je innym to by było dużo lepiej na świecie.

    Treść doklejona: 11.08.15 11:29
    I ty Daga nikogo za nic nie przepraszaj. Teraz trzeba sie wziąć w garść. Ja tam Ci życzę jak najlepiej.
    •  
      CommentAuthormaxiulka
    • CommentTimeAug 11th 2015
     permalink
    Daga i tak jesteś niesamowicie silna.
    Dokładnie tak jak dziewczyny napisały nie wdawaj się w dyskusje. Pokaż mu, że jedyne na czym Ci zależy to dobro dzieci.

    Trzymaj się ...

    250 zł na dziecko ? zamurowało mnie ...
    --
    • CommentAuthormoly123
    • CommentTimeAug 11th 2015 zmieniony
     permalink
    Caro_line: Po prostu musieli tak zrobić, bo ciężko by im było, a chcą kupić też dom.


    Sorry musze, bo sie udusze... :P Tatuś chce kupić dom z nową rodziną (podnieść swój status mieszkaniowy) i dlatego dziecko z poprzedniego zwiazku ma ucierpiec i to jest ok ??? serio :OOOO ??? CO moza za zapłacic za 250 zl .... no błagam ...


    Jak to punkt widzenia zależy od punktu siedzenia...
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 11th 2015 zmieniony
     permalink
    troche moly pokrecilas - 250 zl dostaje to dziecko, ktorego ojciec MUSI UTRZYMYWAC nowa zone! bo sie jej dupy nie chce ruszyc do pracy (to w domysle, bo nie znam sytuacji, ale mi sie noz w kieszeni otwiera na takie leniwe larwy).
    -- ;
    • CommentAuthormoly123
    • CommentTimeAug 11th 2015 zmieniony
     permalink
    No właśnie dobrze zrozumiałam. Tyle dostaje dziecko z poprzedniego zwiazku , tak ? ;P dla mnie to nie pojete że to dla hope jest ok. No ale cóż.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 11th 2015
     permalink
    Oj... Powiem Wam, że jak facet ma nową rodzine to czasami tak głupieje, że aż żal patrzeć. Mój kumpel jak się ponownie ożenił i urodziło się dziecko dostał od nowej zony zakaz odwiedzania "starego" dziecka oraz posyłania alimentów. No i tak mineło naście lat. Facet tonie w długach, bo się przez lata uzbierało... Komornik mu puka do drzwi... Teraz coś tam spłaca, ale przez te naście lat ani grosza... Oczywiście sam szuka winnego obecnej sytuacji - tylko nie u siebie...

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 11.08.15 13:08</span>
    Mało tego jak on ubolweał - bo ta druga tez od niego odeszła, że sąd mu nakazał płacić 350 zł na dziecko... (plus alimenty na pierwszą córke i spłata długów)... Bulwersował się "na co jej tyle kasy?"...
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeAug 11th 2015
     permalink
    Ja jestem z Opola i żłobek państwowy kosztuje 490 zł plus 30 zł rada rodziców czyli razem 520 zł - Dominik tam chodzi, natomiast żłobek prywatny, który ma dofinansowanie z miasta to około 600 zł a takich w Opolu jest mnóstwo, to już nie te czasy co 6 lat temu że żłobki były o 800 zł, o żłobku za 1300 zł nie słyszałam
    Jeśli chodzi o żłobek czy przedszkole to matki samotne mają pierwszeństwo w naborze, ale warunkiem jest e pracuje, bo inaczej nie ma jak
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeAug 11th 2015 zmieniony
     permalink
    moly123:
    Sorry musze, bo sie udusze... :P Tatuś chce kupić dom z nową rodziną (podnieść swój status mieszkaniowy) i dlatego dziecko z poprzedniego zwiazku ma ucierpiec i to jest ok ??? serio :OOOO ??? CO moza za zapłacic za 250 zl .... no błagam ...


    Jakie 250 zł ? chyba powinnaś przeczytać posty jeszcze raz bo chyba coś Ci się nieźle namieszało!
    moly123: P dla mnie to nie pojete że to dla hope jest ok. No ale cóż.


    Dla mnie nie pojęte jest komentowanie czegoś o tym nie ma się bladego pojęcia. Dziecko nie ucierpi na tym, dom chcą zbudować dla wszystkich także dla dziecka z poprzedniego związku, żeby miało gdzie przebywać (bo często u nich jest) . Teraz wynajmują, płacą spore pieniadze komuś i to jest ok, ze to co mogliby dawać na swoje M czy dziewczynki(mam na mysli obie) dają obcej osobie za wynajem? Mąż kuzynki płaci sporo, sporo też malej kupuje. Matka zarabia tyle ile oni we dwoje, do tego ma pomoc bardzo bogatych rodziców. Myślę, że w takim przypadku nie ma co komentować dalej...kuzynka i maż nie mają kolorowo, gdyby płacił tyle co wcześniej po prostu status materialny mieli by nieciekawy, aczkolwiek nikt na tym w tej chwili nie cierpi. Wszyscy są zadowoleni. Nie wiem naprawdę co się tak oburzyło, może to , że sama sobie dodałaś scenariusz ?:confused:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeAug 19th 2015
     permalink
    Słuchajcie, a jesli mam wezwanie do sądu o uregulowanie kontaktów na wrzesien, to musze drugi sąd poinformować, gdzie będzie sprawa rozwodowa, o tym?
    Bo jesli sprawa o alimenty została z tego powodu zawieszona to czy o kontakt tez tak będzie. Macie pojęcie?
    Bo musze poszukać opieki nad dziecmi.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeAug 19th 2015 zmieniony
     permalink
    bird: Zapytam z ciekawości, czy któraś z Was ma dobre relacje z ojcem dziecka?

    Ja :) Wiadomo, ze czasem są zgrzyty ale ogólnie widzenia wyglądają ok. Normalnie ze sobą gadamy, śmiejemy się. Przy dziecku nie uznaję kłótni, burków, fochów. Po prostu nie.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 19th 2015 zmieniony
     permalink
    Ja znam taką rodzinę, że i mama i tata założyli nowe rodziny i wszyscy spotykają się na obiadkach tworząc "większą" rodzinę... No sielanka aż miło ;). Wszyscy się akceptują ;)...

    Myślę, że wszystko jest możliwe, ale chcieć muszą obydwie strony...

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 01.09.15 15:24</span>
    Mamuśki, jak u Was? Ja nadal czekam na termin rozprawy... Aż się boję, że przypadnie na czas gdy będę z dawidkiem na turnusie rehabilitacyjnym...

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 03.09.15 10:35</span>
    Mam wezwanie do sądu... 5 października 2015 ;)... Kochane. Mam taki stres już dziś, że nie wiem jak ja zniosę TEN dzień w sądzie. Jak zeznawać by się nie poryczeć??? Nie trząść... Nie umrzeć... Straszne to jest.... Nawet nie przeczytałam tego wezwania. Spojrzałam na datę i reszty nie jestem w stanie ogarnąć ;(

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 03.09.15 11:25</span>
    Czy może mi ktoś łopatologicznie wyjasnic owe wezwanie?
    Czy na tej rozprawie będą świadkowie czy nie???
    Bo z poniższego wynika, że "chyba" nie...
    Czy Dawid dostanie wezwanie obowiązkowe w związku poniższym? ;)
    --
  3.  permalink
    Ja pamiętam, że na wezwaniu w pewnej sprawie o alimenty też było bardzo podobnie i świadków nie było (mimo, że byli zgłoszeni).
    Świadków się chyba przesłuchuje na kolejnej rozprawie jeśli jest taka potrzeba.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeSep 3rd 2015
     permalink
    A czy w takim razie Dawid ma też stawiennictwo obowiązkowe?
    No i oznacza to, że coś się w naszym sądzie zmieniło, bo do tej pory szło się na "głęboką wodę"... Od razu świadkowie... Ojciec nie miał obowiązku przyjścia na rozprawę...

    No, a z tego "listu" wynika, że będzie to z udziałem Dawida i że stawiennictwo obowiązkowe.

    Ale wiadomo, oni te pisma tak piszą, że to co rozumiemy, a to co jest faktycznie, to dwie różne bajki.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeSep 3rd 2015
     permalink
    raczej swiadkow nie bedzie. dopiero jak nie dojdziecie do porozumienia.
    i wg mnie dawid tez bedzie.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeSep 3rd 2015 zmieniony
     permalink
    Ewasmerf: i wg mnie dawid tez bedzie.


    zaje.iście (że się tak uraduję)... Może uda się nam dogadać... Oby ;)... No to tli się we mnie nadzieja ;)
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeSep 3rd 2015
     permalink
    Monika jeśli świadkowie nie dostali wezwania to tylko ty będziesz i ojciec na rozprawie.
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeSep 3rd 2015
     permalink
    Monia. Z powyższego wezwania wynika, że masz obowiązek stawić się w sądzie, ponieważ sąd Cię wzywa. Jeśli chcesz się zorientować, jakie inne czynności ewentualnie i czy w ogóle sąd zaplanował na tę rozprawę (np. przesłuchanie świadków), to idź do sądu i zobacz akta.
    Sprawy w trybie nieprocesowym zawsze toczą się z czyjegoś wniosku, a strona przeciwna jest "uczestnikiem", dlatego jest napisane, że "z udziałem". To nie oznacza automatycznie, że Twój były został wezwany.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeSep 3rd 2015
     permalink
    czerwinka: Monika jeśli świadkowie nie dostali wezwania to tylko ty będziesz i ojciec na rozprawie.


    Na razie żaden świadek wezwania nie otrzymał... No, ale na dniach sie okaże...
    W każdym razie ja bym nawet wolała, aby on dostał stawiennictwo obowiązkowe, bo chciałabym się może jakoś tam dogadać... No zobaczymy...

    Treść doklejona: 03.09.15 20:06
    luczynka: Monia. Z powyższego wezwania wynika, że masz obowiązek stawić się w sądzie, ponieważ sąd Cię wzywa.


    No to wiem :)... Ale tez tak sobie myslę, że sąd mnie wzywa ale chyba nie jako jedyną... Tak gdybam raczej ;)
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeSep 5th 2015
     permalink
    Mojemy ex sąd obniżył alimenty do kwoty po 400zł(chciał do 200) tylko dlatego że zwolnił się z dobrze płatnej pracy,by pojechac na 2 miesiące do Niemiec i wylądować spowrotem tutaj w firmie,gdzie zarabia trochę mniej.
    Na własną prośbę...sam pogorszył swoją sytuacje finansową.dzieci nie widzial od kilku miesięcy,komornik pobiera mu z wypłaty alimenty.ciekawe czy uda mi się pozbawić go praw.
    Wszyscy chcielibyśmy by to mój mąż miał do chłopców prawa,by mógł decydowac i w pełni uczestniczyć w ich yciu.na codzień to on jest ich ojcem,on ich wychowuje
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeSep 5th 2015 zmieniony
     permalink
    uś: sam pogorszył swoją sytuacje finansową.dzieci nie widzial od kilku miesięcy,komornik pobiera mu z wypłaty alimenty.ciekawe czy uda mi się pozbawić go praw.


    Z tym może byc kłopot. Sama wątpię, że mnie się uda, pomimo, że są ku temu przesłanki:
    - brak jakichkolwiek kontaktów z synem od lat 2 (22 września minie równe 2 lata)
    - Nie odbiera ode mnie telefonów, nie odpisuje na smsy (w sprawie syna)
    - Na moje prośby o próbę dogadania się i wznowienie kontaktów z synem również w żaden sposób nie zareagował...
    - nie zareagował na ingerencję swoich rodziców w naszej sprawie...
    - nie podpisał mi zgody na operację syna...
    - nie interesuje się losem syna...

    ALEEEE:

    -regularnie płaci alimenty ;). I to niestety sądowi prawdopodobnie wystarczy, by mu praw nie odbierać...

    Treść doklejona: 05.09.15 12:15
    Z tym, że... chciałabym, jeśli sąd mu nie odbierze tych praw, aby się ze mną D. dogadał... Chciałabym wznowienia tych kontaktów, ale niestety chyba tylko ja chcę, bo jeśli dawid by chciał to juz dawno by tu był ;(... Ja nie mogę go zmusić do bycia ojcem... Prawdziwym ojcem...
    --
    •  
      CommentAuthorashtar855
    • CommentTimeSep 5th 2015
     permalink
    Dziewczyny sama nie mam takich problemów z uregulowaniem kontaktów bo zwyczajnie mój ex dba o naszą córkę. Ale odnośnie odebrania praw rodzicielskich to moja przyjaciółka pozbawiała praw swojego ex mimo że płacił regularnie alimenty ;-)Natomiast nie utrzymywał z dzieckiem zadnego kotaktu, przez miesiąc próbował naprawić kontakty po 1 rozprawie a potem cisza... Musiała mieć opinie ze szkoły/przedszkola oraz sąd na pierwszej rozprawie o pozbawienie praw wysłała ja i jej córkę do psychologa młoda siedziała ponad 3 godziny i psycholog wydała opinie którą sąd brał pod uwage na 2 rozprawie
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeSep 5th 2015
     permalink
    a to u nas psycholog odpada... Dawidek nic nie powie, bo to autysta. jedynie że kocha tatę powie i zapyta gdzie jest i czy przyjdzie :P

    Ash, a wiesz może, czy tata miał stawiennictwo obowiązkowe? Chodzi o te pierwszą rozprawę...

    Treść doklejona: 05.09.15 15:16
    W ogóle, to chciałabym, aby ta pierwsza rozprawa była ze stawiennictwem nas obojga... Sądzę, że może dałoby się jakoś dogadać najpierw z nim zanim ostatecznie sąd coś postanowi...
    Niestety innej możliwości poza sala rozpraw nie mam, bo Dawid nie reaguje na zaproszenia, nie odpisuje na smsy dotyczące moich próśb skontaktowania się z synem...

    Więc jedynie ten sąd jest takim miejscem, gdzie może ostatecznie przekonam się co do słuszności swojej decyzji.

    A kurcze powiem, Wam, że do dziś bije się z myślami, bo to jednak są poważne sprawy... To, że poszło z mojego powództwa nie oznacza, że sie świetnie bawię... Nie kieruje mną chęć zemsty...
    --
    •  
      CommentAuthorashtar855
    • CommentTimeSep 5th 2015
     permalink
    Miał stawiennictwo obowiązkowe, ona też nie robiła tego po złości tylko chciała prawnie sama decydować i podejmowac decyzje wzgledem córki.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeSep 5th 2015
     permalink
    To by mi pasowało ;)
    Bo z tego mojego wezwania rozumiem własnie, że to będzie sprawa 1:1... Tylko własnie nie wiadomo czy dobrze zrozumiałam :P
    --
    •  
      CommentAuthorashtar855
    • CommentTimeSep 5th 2015
     permalink
    wogóle to widze że kolezanka z okolic świecia jest ;-)
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeSep 5th 2015
     permalink
    Nawet bym rzekła, że z samego świecia ;)
    --
    •  
      CommentAuthorashtar855
    • CommentTimeSep 5th 2015
     permalink
    To witam, ja też ze świecia ;-)
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeSep 5th 2015
     permalink
    O Bosze! A ja tu tyle lat i zawsze szukałam kogoś ze świecie i nic ;) Cieszę się ;)
    --
    •  
      CommentAuthorashtar855
    • CommentTimeSep 5th 2015
     permalink
    Ja też jeszcze nikogo z csw nie spotkałam a jestem tu już 3 lata ;-)
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeSep 5th 2015
     permalink
    Ja tutaj od 2007 r, z tym, że inny nick miałam ;) No to się znalazłyśmy i to nie na tym wątku co szukałam hihihihi


    Dagus, gdzie ty się podziałaś??? Nic nie piszesz ostatnio ;(
    --
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeSep 5th 2015
     permalink
    Jestem jestem. Milo ze pytasz.
    Roczek syna jak się domyślacie byl bez ojca, nawet nie zadzwonił, nie wyslal smsa.

    Czytam dokladnie co i jak z tym ograniczenie praw.
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeSep 5th 2015
     permalink
    Ja nie chcę go pozbawić po złości.chce by mój obecny mąż miał wpływ na decydowanie o chlopcach.to on ich wychowuje,to pod jego opieką zostawiam dzieci.co jak się coś stanie,będzie musiał wezwać karetkę,wyrazić zgodę na zabieg czy operację.Ja w pracy nie mam tel przy tyłku...
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.