Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeJan 15th 2016
     permalink
    Else: Aga, a powiedz na jakiej podstawie śad odebrał prawa ojcu?
    tez jestem zainteresowana
    --
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeJan 15th 2016
     permalink
    EKS chce zobaczyć córkę :) od 30 listopada nie widzial dzieci bo mu się nie chciało przyjechac :(
    Ja dalam tez o zbadanie więzi syna z ojcem, ale chce aby to odbylo sie w Opolu a nie w Warszawie....
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 15th 2016
     permalink
    Dagus... No ten se jednak chyba żarty stroi... Jeśli chce zobaczyć dziecko to nie w sądzie... Kto niby ma się zająć dzieckiem, gdy Wy będziecie w sali rozpraw? Na początku wchodzicie wszyscy... Jakby Cie sędzia z dzieckiem zobaczył, to byś tak zabłysła, że szok... Na Twoja niekorzyść by to było...
    --
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeJan 15th 2016
     permalink
    Och, wg mego eks, to nie chcę pokazać jak dziecko tęskni za ojcem przed sądem :)
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 15th 2016
     permalink
    On powinien pisać scenariusze do komedii ;)
    --
    •  
      CommentAuthorashtar855
    • CommentTimeJan 15th 2016 zmieniony
     permalink
    Else moją koleżankę z córkąa sędzina z csw na badania z psychologiem wysłała do Chojnic do PPP
    ;-)
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeJan 15th 2016 zmieniony
     permalink
    Else, jeśli Cię do Chojnic wyślą to masz we mnie wsparcie miejscowe. Jakbyś potrzebowala czegokolwiek tu to sluze pomocą!!!

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 15.01.16 22:54</span>
    A PPP naprzeciwko mojej pracy.
    --
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeJan 16th 2016 zmieniony
     permalink
    U mnie kilka spraw zdecydowało o pozbawieniu praw.
    Ojciec przestał interesować się dziećmi,robił mi pod górkę przy np wydaniu nowego dowodu dla dziecka( nie chciał wyrazić zgody ) ,nie płaci alimentów .
    Sąd brał pod uwagę też odległość ( mieszkamy za granicą) ale też i jego obecna sytuację ( długi ,komornicy na głowie, sprawy karne )i fakt że swego czasu starszemu synowi opowiadał o swoich wyczynach i wpajal że można lekko i czyimś kosztem żyć.
    Kluczowym był fakt że przed rozprawa gadalam z nim i powiedzialam że sprawę doprowadze do końca i pozbawie go praw tak czy siak.
    Stwierdził więc że nie ma zamiaru wloczyc się po sądach i powiedział sędziemu że zgadza się na pozbawienie praw.
    Na drugiej rozprawie zapadł wyrok na naszą korzyść.:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 16th 2016
     permalink
    Else moją koleżankę z córkąa sędzina z csw na badania z psychologiem wysłała do Chojnic do PPP


    Tam mnie jeszcze nie było ;)... Pomijam fakt, że nie wiem czym tam dojadę :P...

    Else, jeśli Cię do Chojnic wyślą to masz we mnie wsparcie miejscowe. Jakbyś potrzebowala czegokolwiek tu to sluze pomocą!!!



    Dziekuję...

    Aga...
    U nas sędzina tak "lekko" praw nie odbiera... To, że wysyła nas na te badania świadczy tylko o tym, że chyba jednak widzi podstawy by przychylic sie do mojego wniosku... Wczoraj powiedziała, że wysyła nas tam po to, żeby nie popełnic błędu...

    Wczoraj powiedziałam, że Dawidek był w ciężkim stanie w szpitalu, że ojciec dziecka był poinformowany i że nawet nie zapytał o stan dziecka (do dziś)...

    On nawet "dla oka" nie potrafi nic zmienić... Nie wiem na co liczy...

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 16.01.16 11:17</span>
    Dziewczyny, które były w RODK... Powiedzcie mi tak mniej więcej... Jak takie badania wyglądają...
    --
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeJan 16th 2016
     permalink
    Moj sędzia też nie odbiera praw lekko.
    Miałam w perspektywie badania u psychologów.
    Adwokat uprzedził mnie że sędzia jest bardzo srogi bardzo wymagający i tak też było na rozprawie .
    Ale skoro mieszkańcy za granicą i ex nie wyrażał chęci posiadania władzy to raczej innego toku spraw się nie spodziewałam.
    --
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeJan 16th 2016
     permalink
    Matko, mi się tak chce jechac na rozprawę jak mi się nie chce :P
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 16th 2016
     permalink
    Ale skoro mieszkańcy za granicą i ex nie wyrażał chęci posiadania władzy to raczej innego toku spraw się nie spodziewałam.


    No tak... A ten mój ex nie "przychyla" się do mojego wniosku... Ale też nie podejmuje żadnej inicjatywy by nawiązać kontakty z dzieckiem - nie mówiąc o kontaktach ze mną, a to jest chyba nierozłączne...

    Matko, mi się tak chce jechac na rozprawę jak mi się nie chce :P


    Nie martw się... Juz w niedzielę dostaniesz kopa od adrenaliny sesesese :P....
    --
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeJan 16th 2016
     permalink
    Moj ex też się nie przychylił na pierwszej rozprawie.
    Ale cóż mówiąc źle wyszedł na idiote w sądzie sędzia go upominał kilka razy krzyczał że nie rozumie co do niego mówi i co znaczy władza rodzicielska.
    Jak czytał jego ,,przewinienia,, które zebrał jakiś tam śledczy sądowy to oczy mu wychodziły coraz bardziej ze sdziwienia a mi razem z nim :-D
    Widzę teraz że im więcej dowodów tym sprawa bardziej czytelna jest i wyrok po naszej myśli :-)
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeJan 16th 2016
     permalink
    Aga a jak wyjechalas za granice?on sie zgodzil,czy bylas tam juz zanim wam zaczelo byc nie po drodze?
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 16th 2016
     permalink
    Widzę teraz że im więcej dowodów tym sprawa bardziej czytelna jest i wyrok po naszej myśli :-)


    Najlepsze jest to, że w mojej sprawie nawet dowodów nie potrzeba, ponieważ ojciec potwierdził to co powiedziałam - czyli, że nie odwiedza dziecka od ponad 2 lat, że nie odbiera ode mnie telefonów, że nie odpisuje na smsy, że nie podpisał mi tego papieru na operację (w sensie ostatecznie podpisał, bo rodzice mu dowieźli), bop nie chciał tego robić z moim udziałem...

    Czyli właściwie on sam był moim dowodem...

    Mało tego powiedział, że nie widzi sposobu na wznowienie kontaktów z dzieckiem...

    A powiedzcie mi... Czytam w necie, że badanie w RODK jest płatne (około 800 zł)... Kto za to płaci?
    Czytałam, że osoba wnioskująca... Osobą wnioskującą w naszym przypadku jest sąd.... To czyli sąd poniesie koszta?

    Czytam, że w badaniu dziecka jest rozmowa z dzieckiem, rysunek dziecka... U nas obie formy odpadną... Mówić o tym co czuje do rodziców on nie będzie umiał... On powie jeśli się go zapytają kochasz mamę? tak... Kochasz tatę? tak....

    A nawet jak się spytają kogo kocha to wymieni mamę, babcie, babcię, dziadka, ciocie i nawet tatę :P....

    A z rysunkiem będzie kłopot, bo moje dziecko rysowac nie potrafi ze względu na hiperaktywność stawów....
    --
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeJan 16th 2016 zmieniony
     permalink
    Uś wyjechałam za granicę normalnie.
    Nikt nie pytał nie wymagał dokumentów.
    Potem dopiero jak potrzeba było zarejestrować dzieci na policji potrzebna była jego zgoda że zgodził się by wyjechały.
    Wtedy ją dostalam ...on znał moje plany wiedział że wyjeżdżamy ...pod górkę zaczął mi robić potem i to nie ze względu na dzieci bo te były mu potrzebne tylko po to by nastawiac je przeciw mnie. Więc po prostu ,,wyczulam moment,,:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJan 16th 2016 zmieniony
     permalink
    Else, myślę, że u Was to raczej będą spotkania na zasadzie takiej, że jednego dnia Ty wchodzisz z dzieckiem do gabinetu a drugiego on wejdzie, bez Twojej obecności (myślisz, że Dawidek bez problemu zostanie w gabinecie z tatą?). I psycholog na tej podstawie zbada więź dziecka z ojcem. Tak u nas się to odbywa a jeśli Dawidek ma autyzm, to pewnie rysunki i inne takie nie będą w ogóle brane pod uwagę. Będą raczej obserwacje właśnie.
    Myślę, że Sąd pokryje koszta.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 16th 2016
     permalink
    Sędzina mówiła, że ze względu na to, że dziecko ojca prawie dwa i pół roku nie widziało to odbędą sie te badania bez kontaktu syn-tata... On chyba tylko testy dostanie...

    Natomiast gdyby tata dostał możliwość badań z synem to młody by mu z kolan nie zlazł :P... Znam swoje dziecko. On marzy o tym ojcu....
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJan 16th 2016
     permalink
    No ale jak testy wykonać przy dziecku z autyzmem? Ona pamiętała, że Dawidek ma autyzm? Może zapomniała?
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 16th 2016
     permalink
    Pamięta. Jej chyba bardziej chodzi o predyspozycje ojca do pełnienia praw rodzicielskich. Pytanie czy w ośrodku zapoznają się z aktami nim nas zaproszą.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJan 17th 2016
     permalink
    Monia, weż ze sobą dokumenty/orzeczenie dziecka na wszelki wypadek. Może rzeczywiście chcą bardziej położyć nacisk na predyspozycje ojca.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 17th 2016
     permalink
    Jak dostanę wezwanie to zadzwonię tam i się upewnię, że znają akta... Bo ja się boję, że wezwą nas na jeden termin i dziecko tylko sobie nadziei narobi widząc tatę... A nie daj Bóg ojciec nie wyrobi emocjonalnie i wyjdzie, to dzieciak nie będzie wiedział co się dzieje...

    Papiery wezmę, to na pewno...

    Nawet nie wiem czy nie udać się po protokoły/ akta sprawy...
    --
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeJan 18th 2016
     permalink
    O 14 mam rozprawę, po niej szybko czmychnę na dworzec i zdam relacje przede wszystkim z miny pana męża:D
    Trzymajcie kciuki, aby sędzia nie byl stronniczy.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 18th 2016
     permalink
    Daguś... No trzymam kciukory.... Aż sama się stresować zaczęłam... Czekam na Twoje pozytywne wieści. Oby takich jak najwięcej!!!!
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJan 18th 2016
     permalink
    Daga, głowa do góry :))))
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeJan 18th 2016
     permalink
    Dagus i ja zagladam z kciukami!
    --
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeJan 18th 2016
     permalink
    Adwokat powiedzial ze sadzi, ze sad wysle nas na 95% na mediacje :P

    Treść doklejona: 18.01.16 13:02
    Pan mąż juz jest, oczywiście w mundurze. Ja ląduje telefon w wc :D
    Ma być teść, nie wiem po co tylko.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJan 18th 2016
     permalink
    Daga, trzymaj się tam :))) Jesteś silna babka :) Pamiętaj :)
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 18th 2016
     permalink
    O Jezu... czekam na wieści. .
    --
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeJan 18th 2016
     permalink
    Mediacja w Warszawie.
    Widzenia w druga i czwarta niedziele id 11 do 18, w tym 2 godziny spaceru. Plus sobota jesli da mi znać do środy.
    Luz totalny.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJan 18th 2016
     permalink
    Zadowolona jesteś? A tato?
    Przypomnij proszę, jakie były jego wymagania co do widzeń?
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 18th 2016
     permalink
    To nieźle Daga.... W sumie można być zadowolonym, nie?
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeJan 18th 2016
     permalink
    a czego on sie domagal?
    --
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeJan 18th 2016
     permalink
    Jestem zadowolona, jakiś konkret jest i juz. Tylko ze ja słyszałam ze miejsce odwiedzin to miejsce zamieszkania a eks mówi ze może zabrać dzieci beze mnie do Opola
    To musze jeszcze sie dowiedziec

    Treść doklejona: 18.01.16 17:56
    On chcial zabierać dzieci na tydzien na poczatku miesiąca. Ale to nie przeszlo.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 18th 2016
     permalink
    A on zdąży od 11 do 18 dojechac do opola i z powrotem????
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeJan 18th 2016
     permalink
    Else: A on zdąży od 11 do 18 dojechac do opola i z powrotem????
    no
    wlasnie

    dagus84: chcial zabierać dzieci na tydzien na poczatku miesiąca
    tsssss optymista
    --
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeJan 18th 2016
     permalink
    Haha, no mysle ze dojedzie. Oczywiście będzie z obstawą.
    Mnie się tylko uczepila tego, czy wyprowadzając sie nie myślałam o kontaktach z ojcem. A ja ze miałam taki kryzys ze myślałam o swoim dobru psychicznym. W dodatku wyprowadzalam sie na miesiąc czy dwa....a potem pyta czy mogłam z dzieci przyjezdzac do niego, a ja ze nie, bo w sypialni naszej mieszkala inna kobieta.

    Sędzina zrobila wielkie oczy, jak to i pyta się eksa o co chodzi. On tłumaczy a ona, ze jak on mogl wpuścić kobietę do siebie jak jest żonaty :P
    No jaja jak nic :P

    Treść doklejona: 18.01.16 18:43
    A w ogóle sedzina zaskoczona ze placi alimenty, bo ona nie ma akt z Opola ;)
    Brawo dla Stolicy!
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 18th 2016
     permalink
    Sędzina zrobila wielkie oczy, jak to i pyta się eksa o co chodzi. On tłumaczy a ona, ze jak on mogl wpuścić kobietę do siebie jak jest żonaty :P
    No jaja jak nic :P


    Jaka piekna katastrofa ;)

    A co on na, gdy dostał reprymendę?
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJan 18th 2016 zmieniony
     permalink
    Brawo :) utarla mu nosa ta Sędzina :)
    --
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeJan 18th 2016
     permalink
    Bylo słychać zdenerwowanie w glosie, biedulka.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 19th 2016
     permalink
    Kolejną rozprawę rozumiem sąd ustali dopiero po tej mediacji????
    --
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeJan 19th 2016
     permalink
    Tak, dopiero po mediacji będzie przesłuchanie świadków itp. Ile będzie trwała mediacja i kiedy pierwsze spotkanie nie mam pojęcia, czekam na telefon od babeczki. Ale myślę, że Michał jest tak zacięty, że nic z tego nie będzie :(

    Treść doklejona: 19.01.16 11:28
    Najbardziej wkurzyło mnie tylko to, że sędzina do mnie pytanie, jak się wyprowadziłam jak widziałam spotkania dzieci z ojcem, i powiedziałam, że byłam w takim stanie psychicznym że nie myślałam o tym. A szkoda że nie powiedziałam że to miało być tylko na krótki czas, dwa trzy miesiące a nie wieczność. Przecież chciałam wrócić....ale mina sędziny jak dowiedziała się że u męża mieszkała inna kobieta bezcenna :P :D
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 19th 2016
     permalink
    dagus84: Ale myślę, że Michał jest tak zacięty, że nic z tego nie będzie :(

    mediacja ma wam pomoc wypracowac rozwiazania. i zdarza sie wlasnie przy malutkich dzieciach, u was jest dwojka.
    nie sadze ze celem sedziny jest to, zebyscie znow byli para.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 19th 2016
     permalink
    Ciekawe czy u mnie i mojego ex mediacja by coś pomogła. Ja mu sama proponowałam mediację, ale odmówił... No, ale może byśmy się jakoś dogadali nim przestał odwiedzać syna...

    Nie wiem czemu on się tak bronił przed psychologiem czy mediatorem...
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeJan 19th 2016
     permalink
    kurde dziewczyny przez swieta przegapilam termin zlozenia wniosku o uzasadnienie wyroku.teraz nie wiem ile czasu mam na apelacje.czy od dnia gdy skonczyl sie termin na uzasadnienie czy jak?
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJan 19th 2016
     permalink
    Termin na apelację - 21 dni od dnia ogłoszenia wyroku.
    --
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeJan 19th 2016
     permalink
    Daga punkt dla Ciebie za ta obcą babę w domu :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeJan 19th 2016
     permalink
    luczynka: Termin na apelację - 21 dni od dnia ogłoszenia wyroku.
    to pozamiatane bo wyrok padl 22.12
    rozumiem ze to dni kalendarzowe?

    co teraz? przeciez nie jest tak ze mozna raz w zyciu wnosic o pozbawienie wladzy

    Treść doklejona: 19.01.16 18:10
    i czy te 14 dni nie liczy sie czasem od momentu zlozenia spoznionego wniosku o uzasadnienie?
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJan 20th 2016 zmieniony
     permalink
    A składałaś wniosek o sporządzenie uzasadnienia wyroku?
    Możesz spróbować wnosić o przywrócenie terminu, ale musiałabyś mieć dobre wyjaśnienie.
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeJan 20th 2016
     permalink
    od doreczenia uzasadnienia jest 14dni na apelacje,tak?
    a jesli dzis otrzymalam odmowe otrzymania uzasadnienia to czy obowiazuje ciagle termin 14 dni na apelacje?

    luczynka: składałaś wniosek o sporządzenie uzasadnienia wyroku
    tak,skladalam

    luczynka: ale musiałabyś mieć dobre wyjaśnienie.

    czy jakbym naklamala ze na swieta pojechalam za granice to by było "dobre" wyjasnienie?


    mimo wszystko zlozylam dzis apelacje
    nie zaplacilam,nie wiem czy na cos jeszcze moge liczyc
    najwyzej wezwa mnie do uzupelnienia
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.