Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeJun 29th 2015
     permalink
    Dostal pozew. Chce aby mi pokazał ile i kiedy bylo awizowane.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJun 29th 2015
     permalink
    No i przez jaśnie pana hrabiego wszystko się odwlecze o ponad miesiąc... Ile tych stresów człowiek musi przejść aż się doczeka finału...
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeJul 5th 2015
     permalink
    A nie może być tak jak przy alimentach gdzie pisałam w pozwie o wydanie zaocznego wyroku w przypadku niestawienia się strony?
    --
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeJul 12th 2015
     permalink
    A ja jutro jadę na policję zgłosić pobicie przez męża. Groził mi i tak pchnął że mam siniaki. Mam zaświadczenie od lekarza, a jak co to zrobię obdukcję jeśli konieczna.
    Będę mieć przykrości, ale brat może mieć kłopoty bo go wyrzucił z domu i trochę się szamotali.
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeJul 12th 2015
     permalink
    Daguś a nie lepiej dzisiaj już zgłosić to na policję..? Rany ale współczuję :(:(:(
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthormaxiulka
    • CommentTimeJul 12th 2015
     permalink
    Daguś może faktycznie lepiej dzisiaj ... co za pajac ! co on sobie myśli !

    Treść doklejona: 12.07.15 15:32
    I wiesz co Daguś z mojego doświadczenia (jestem psychologiem i klika lat pracowałam z niebieską kartą) to najlepiej złożyć doniesienie od razu plus obdukcja - przyda Ci się to jeszcze niejeden raz ... bo jak widać po eks mężu to dziad jeden skrupułów nie ma.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJul 12th 2015
     permalink
    Też bym dziś zgłaszała...
    --
  1.  permalink
    Wiem Daguś co czujesz tylko ja nie miałam odwagi zgłosić na policje bo byłam zastraszana. Dzięki Bogu jestem po rozwodzie i czuje ulgę. Trzymam kciuki za Ciebie! :)
    --
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeJul 12th 2015
     permalink
    Dziś musiałam odpocząć, pójde jutro.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJul 12th 2015
     permalink
    A ja chciałam powiać optymizmem :P... Chyba pójdę na "randkę" :P :P :P...
    --
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeJul 12th 2015
     permalink
    Ooooo, super!!! Należy ci się!!
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJul 13th 2015
     permalink
    Dziękuję :P
    To na razie nic poważnego... Taka tam kawa :P Ale po takim czasie to się człowiek cieszy, że z domu wyłazi :P :P :P
    Jak sobie pazury na krwistą czerwień umalowałam to aż po oczach świeci :P....

    A tak dziewczyny, że wrócę do tematu sądów. Bo tak czekam i czekam na termin i własnie sobie uświadomiłam (dzieki Bogu w porę), że ja kompletnie nie wiem w co się ubrać na rozprawę... W czym Wy do tych sądów idziecie?
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJul 13th 2015 zmieniony
     permalink
    Monia, oby randka się udała :)
    ja do sądu ubieralam dżinsy, jakieś buciki na lekkim obcasie i marynarkę.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJul 13th 2015
     permalink
    To jest myśl... Muszę marynarkę kupić... i buty jakieś stosowne, bo nie posiadam takich eleganckich.
    --
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeJul 13th 2015
     permalink
    Ja szlam w sukience.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJul 13th 2015
     permalink
    Ale takiej prostej? czy jakiejs takiejś wiesz...????
    --
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeJul 13th 2015
     permalink
    To była sukienka ze ślubu, prosta, obcisła, ale elegancka. Idealna do sądu.
    Teraz pójde też w sukience albo w spódnicy.
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJul 13th 2015 zmieniony
     permalink
    Jak my mieliśmy sprawy rozwodowe, to adwokat mówił, że ubiór do sądu jest bardzo ważny (to jest ewidentny teatr - pod każdym względem :surprised:)
    I przestrzegał nas, że kobieta powinna być ubrana elegancko, ale skromnie, na pewno nie za krótko, nie za wyzywająco, raczej zachowawczo, ale nie sportowo - aby wyrazić szacunek dla sędziów, a z kolei aby jej strój nie wzbudzał błędnych skojarzeń. No i zdecydowanie aby powściągnąć się w "metkach, drogich markach, biżuterii"
    U mężczyzny - powstrzymać sie od zakładania zegarka za 20 tysięcy :wink:, posiadania pióra drogich marek, butów, koszul szytych na zamówienie ….
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJul 13th 2015
     permalink
    Nie krzykliwe kolory proste spodnie czarne lub granatowe, spódnica czarna prosta lub granatowa, buty zakryte, koszula biała, bezowa, granat, zieleń. Bardziej strój galowy. Tak jak pisze Ula trzeba unikać ,,luksusowego wyglądu" skromnie bez przepychu. Sędziowie biorą to bardzo pod uwagę.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJul 13th 2015
     permalink
    No ja właśnie pościągałam łańcuszki, miałam granatowe dżinsy, półbuciki na niskim obcasie, biały podkoszulek i czarną marynarkę. Włosy spięte w dobierańca. On za to przyszedł w adidasach, dżinsach i koszulce z krótkim rękawkiem.
    --
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeJul 13th 2015
     permalink
    Dzieki za rady :)
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJul 13th 2015
     permalink
    Dziękuję Kobietki! Tak własnie byłam w szoku, bo jak byłam zanieść dokumenty to była jedna sprawa (ale z takich poważniejszych) to był taki misz masz, że zgłupiałam. pan oskarżony w kajdankach od góry po sam dół. tatuaże wszędzie (tylko nie na butach)... - generalnie nie dziwię się, że był ubrany w dżinsy i adidasy, bo tam skąd przyjechał raczej wyboru mógł nie mieć. Ale świadkowie poubierani byli jak by szli do siłowni... No i zgłupiałam... Bo miałam inna wizję stroju do sądu... Muszę koniecznie coś kupic, bo szału ni ma w tej mojej szafie....
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 13th 2015
     permalink
    Monia nie szkoda ci kasy? podejrzewam ze potem w tych ciuchach srednio chetnie bedziesz chodzila bo to skojarzenia wzbudzalo juz zawsze bedzie
    nie masz jakis zwyklych czarnych spodni rurek lub w kant?? mojej kuzynce adwokat podpowiedzieli stroj sekretarki - ciemne spodnie i koszula ecru
    jesli bedzie chlodniej to ewentualnie marynarka jakas
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJul 13th 2015
     permalink
    Dupcia mi 10 kg urosła i nie ścianę jej w moje podcięta.... Może w lumpku coś dorwę.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 16.07.15 08:58</span>
    Miałam dziś "nalot" kuratora sądowego. Jessu jak mnie z zaskoczenia wzięli :P... Pytała czy dostałam wezwanie już... No jakem Monia nic nie dostałam... Myślicie, że powolutku można się szykować????
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeJul 19th 2015
     permalink
    Sąd obniżył mi alimenty :confused:
    bo tatuś zarabia najniższą krajową
    kurde no!wściekła jestem
    niby pojechała mu że sam se pogorszył zmieniając pracę n dużo gorzej płatną,że nieodpowiedzialny jest,że możliwości zarobkowe jego sa dużo wyższe i tylko dlatego nie obniżył o 300 jak chciał ale o 100zł
    jutro zaniosę wniosek o uzasadnienie wyroku i spróbuję się odwołać.sędzia mówiła że dzieci przecież starsze są niż poprzednio,przed podniesieniem ostatnim,spróbuję chwycić się tego uzasadnienia.
    co za dziad!
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJul 19th 2015
     permalink
    bo tatuś zarabia najniższą krajową


    też się obawaiam, że nam obniżą... póki co płaci jak ustaliliśmy, ale teraz się dowie o pozwie do sądu 9bo nawiedzi go kurator) i kto wie...
    --
    •  
      CommentAuthorewelissa84
    • CommentTimeJul 20th 2015
     permalink
    Z tymi alimentami to ja juz sil nie mam na tego naszego.,.. nie placi,ukrywa dochody,wszystko przepisal na konkubine,komornik ma zwiazane rece juz,wszystko sprawdzil i czekam teraz zeby mi wydal zaswiadczenie o bezskurecznosci i ide do funduszu.macie jakies doswiadczenia z tym ? Tam tez tak utrudniaja? Ja juz rok nie dostaje nic na mlodego,a wczesniej placil 800 zl.Na sprawie zgodzilam sie na 500,byle na czas i napewno.I tak widzicie nadal nic nie mam a cholera mnie bierze bo otwieraja coraz to nowsze interesy,kupuje auta a na syna nie ma

    Treść doklejona: 20.07.15 11:24
    Tych dokumentow do funduszu jest tyle ze głowa mała,wytlumaczcie mi na co oni chca swiadectwa pracy z poprzednich miejsc? :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJul 20th 2015
     permalink
    Ostatnio był ciekawy artykuł w "Wyborczej" na temat alimenciarzy i ich bezkarności... Potrafią się dogadać z szefami by zmienili im umowy na etat cząstkowy. Alimentów potem nie płacą (kryjąc prawdziwe dochody). Komornikom płacą po 10 zł, że niby się starają... i ogólnie sa bezkarni...

    Ja to nawet z funduszy nic bym nie miała, bo tam jest chyba kryterium dochodowe... Nie ważne, że z mojej pensji zostaje niewiele po opłaceniu terapii, wizyt lekarskich czy leczenia... I oczywiście cierpi dziecko. tatuś łazi bezkarnie i się cieszy...

    Póki co jeszcze mam płacone. Zobaczymy co będzie w sierpniu...
    --
    •  
      CommentAuthorewelissa84
    • CommentTimeJul 20th 2015
     permalink
    Ja sie bankowo załapie bo mam umowe tylko na 3/4 etatu i to za najnizsza. Ale sam fakt,zeby zlozyc wniosek to jest jakas masakra.
    Nasz ex ma totalnie gdzies,bo fizycznie nic nie ma,wiec tez nic mu nie moge zrobic,a ze jest jednym wielkim przekretem to co u niego slychac czytam siie na naszym lokalnym portalu.
    Z nami zero kontaktu,zero zainteresowania no i zero pomocy wiadomo

    Treść doklejona: 20.07.15 12:45
    A co do komornika to udalo mu sie raz sciagnac od niego cale 200 zl i ... przejal za jakes tam swoje komornicze działania
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJul 20th 2015
     permalink
    Ale sam fakt,zeby zlozyc wniosek to jest jakas masakra.


    Dokładnie, też o tym czytałam. Matki się skarżą, że w tym funduszu matki są "prześwietlane", zasypywane papierzyskami, a co ma taki tatuś???? Taki tatuś (czy tez mamusia, bo to zależy od sytuacji oczywiście) musi się dwa razy w roku stawić w mopsie oraz ponarzekać na swój los i biedę... I tyle...

    Z nami zero kontaktu,zero zainteresowania no i zero pomocy wiadomo


    On ma jakies prawa rodzicielskie czy nie?
    --
    •  
      CommentAuthorewelissa84
    • CommentTimeJul 20th 2015
     permalink
    Ma pełne i tak nie korzysta
    Mysle czy by nie złoźyc chociaz o ograniczenie bo moze kiedys mi cos na złosc zacznie robić
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJul 20th 2015
     permalink
    Ma pełne i tak nie korzysta
    Mysle czy by nie złoźyc chociaz o ograniczenie bo moze kiedys mi cos na złosc zacznie robić


    Ja bym to załatwiła, ale bym wnosiła o odebranie, bo po co mu skoro i tak się nie interesuje...
    Przecież on w tej chwili ma prawo (a nawet obowiązek) decydować o leczeniu, wyborze szkoły, etc... I okey, teraz ma w nosie, ale kto wie kiedy mu odbije nie narobi koło pióra, że z nim niczego nie uzgadniasz? A on przecież ma prawa...

    Dodam, że odebranie praw to dla takiego ojca nic strasznego, bo jedyne co traci to możliwość decyzyjności.

    Ty zyskujesz o tyle, że masz pełne prawa decydować o wszystkim. On nadal ma obowiązek alimentacyjny.

    Ja złożyłam o odebranie, bo szczerze mówiąc myślę by dziecku zmienić nazwisko na moje... Przy ograniczonych prawach musiałabym mieć zgodę ojca...
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeJul 20th 2015
     permalink
    Z tym funduszem to jedna wielka sciema.jest kryterium dochodowe-dochód chyba za rok ubiegły,jeśli były pobierane alimenty to się wliczaja w dochód!!!!!paranoja.to nic ze teraz ich nie ma :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJul 20th 2015
     permalink
    Nasze państwo zapomina chronić dzieciaki. Chroni rodzica unikającego łożenia na dziecko...
    --
    •  
      CommentAuthorewelissa84
    • CommentTimeJul 21st 2015
     permalink
    Własnie,a ta bezsilnosc mnie dobija.Gdyby jeszcze naprawde nie miał pieniedzy...ale otworzyl kolejny interes i razi mnje po oczach,auto na wypasie ciuchy firmowe...a ja sie bujam po mopsie inadal jak nic nie mialam tak nie mam.
    Wstyd sie przyzbac ale raz nie wytrzymalam i jak bylam na rolkach to mu zrobilam psikusa małego( mieszka aktualnie na tym samym osiedlu:/)
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJul 21st 2015
     permalink
    Za alimenty to powinni zabierać z rozliczenia podatku dochodowego. przecież Ci ludzie uchylający się od placenie alimentów na pewno się rozliczają w urzędzie skarbowym. jak to możliwe,ze nie ma nich mocnych?
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJul 21st 2015 zmieniony
     permalink
    montenia: Za alimenty to powinni zabierać z rozliczenia podatku dochodowego. przecież Ci ludzie uchylający się od placenie alimentów na pewno się rozliczają w urzędzie skarbowym. jak to możliwe,ze nie ma nich mocnych?


    Jeśli ktoś oficjalnie nie ma żadnych dochodów, to i podatku dochodowego nie płaci, proste, niestety na korzyść uchylającego się od płacenia alimentów.
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeJul 21st 2015
     permalink
    Powinno byc minimum 1 tys na dziecko. To chore, matka z dzieckiem gorsza niz bezdomny pies :(
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeJul 21st 2015
     permalink
    A słuchajcie-jak pozbawie go praw to nie bedzie sobie mógł odliczyc dzieci od podatku,nie?
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJul 21st 2015
     permalink
    A słuchajcie-jak pozbawie go praw to nie bedzie sobie mógł odliczyc dzieci od podatku,nie?


    To chyba nie jest zupełnie tak, bo skoro płaci alimenty, to chyba jeśli się umówicie, to nadal ma takie prawo... Ale to tak na logikę... By trzeba się dowiedzieć...
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeJul 21st 2015
     permalink
    Monia - randka z tym młodym facetem, którego zgarnął dla Ciebie Dawidek podczas zakupów? :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJul 21st 2015
     permalink
    Monia - randka z tym młodym facetem, którego zgarnął dla Ciebie Dawidek podczas zakupów?


    Nie, ten pan był za młody dla mnie ;)... Aczkolwiek bardzo urodziwy ;)
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeJul 21st 2015
     permalink
    Może nie warto go skreślać mimo, że młody... :D A ten złowiony, mam nadzieję, że będzie wart twojej uwagi ;)
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJul 21st 2015
     permalink
    Co tam moje "skreslanie", toż on na taka starą babę nawet by nie spojrzał ;)...
    A ten "złowiony", to nieeee, to na odwrót było :P On łowił :P
    --
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeJul 21st 2015
     permalink
    Mój dostaje ekwiwalent urlopowy w kwocie 850 zl na każdego członka rodziny. I niestety nawet po rozwodzie ma prawo wziąć go na dzieci. Mi juz mój zapowiedział ze bierze zwrot podatku na jedno dziecko. Cham. Tyle w temacie.
    --
    •  
      CommentAuthorewelissa84
    • CommentTimeJul 22nd 2015
     permalink
    nasz zazwyczaj dopłacał do US a teraz nie ma dochodu to zerowy wiec dziecka sobie nie rozliczy
    btw była dzis u mnie w sklepie jego dziunia,nie spodziewała sie mnie tam
    :P mine miała nietęgą ale klasa nie pozwoliła mi sie odezwać,byłam dla niej miła jak dla kazdego klienta
    bo juz mi dawno przeszło i oprrócz złosci na ex ze sie dzieckiem nie interesuje nie mam do niego więcej nic
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJul 22nd 2015
     permalink
    A ja się zastanawiam czy kurator już odwiedził mojego ex... Bo w sumie od tego też chyba zależy termin rozprawy... Tylko tego ciołka zastać???? A kurator bez zapowiedzi odwiedza.... Bo on nawet jak jest w domu, to jak mu się nie chce dupska ruszyć to nie otwiera i już... Więc mogę sobie poczekać...
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJul 23rd 2015 zmieniony
     permalink
    dagus84: bierze zwrot podatku na jedno dziecko.

    Dziewczyny ale oni nie mają prawa brać zwrotu, skoro nie wychowują dzieci. Ja byłam w US i babeczka powiedziała mi, ze jeśli mój były by wziął ten zwrot a nie żyje z nami, to miałby nałożoną karę. Kazała mi wysmarować pisemko, w którym uwzględnię, ze on nie żyje z nami i aby nie rozliczać go z dzieckiem. Zaniosłam, podbili, mi dali kopię i tyle.
    --
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeJul 23rd 2015 zmieniony
     permalink
    Kasiu, serio?? Ja na necie szukałam i niestety nie ma żadnej informacji. Tylko, że on ma też prawo. Muszę w takim razie się dowiedzieć.

    Jak sobie czytam, to jednak małżonkowie mają prawo do równych części chyba ze uzgodnią proporcje. Przywołuje artykuł na ten temat.
    http://serwisy.gazetaprawna.pl/pit/artykuly/729707,ulga-na-dzieci-w-pit-skonfliktowani-rodzice-podziela-sie-ulga-prorodzinna-po-polowie.html
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJul 23rd 2015 zmieniony
     permalink
    dagus84: Kasiu, serio??

    no serio. Ja tak zrobiłam w tym roku. Normalnie pismo zostało podbite i przyjęte.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.