Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeFeb 7th 2015
     permalink
    Dziękuję!
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeFeb 7th 2015
     permalink
    ale nie daje nam to prawa twierdzić, ze WSZYSCY przedstawiciele tej grupy sa tacy sami.

    Tylko, że tego akurat nikt nie twierdził.

    Oprócz wiedzy akademickiej, w tym zawodzie potrzeba też doświadczenia, empatii, umiejętności słuchania i wyciągania wniosków- bez zakładania z góry, że pacjent się nie zna i histeryzuje albo się naczytał internetu (to chyba teraz bardzo popularna wymówka na ignorowanie tego co mówią pacjenci- a jak widać po Waszych wpisach,ma poparcie też wśród pacjentów).
    Oraz pokory,w miejsce poczucia, że jest się bogiem.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 7th 2015
     permalink
    Jaheira: zgadzam sie- jak w KAZDEJ grupie zawodowej i tu znajda sie osoby o zachowaniu karygodnym, ale nie daje nam to prawa twierdzić, ze WSZYSCY przedstawiciele tej grupy sa tacy sami.

    mam jednak wrazenie ze duze grupy szczegolnie 'budzetowkowe' najczesciej wzbudzaja nagonki i to bardzo czesto osob ktore nie maja zielonego pojecia o ich pracy
    dotyczy to szczegolnie policjantow, nauczycieli, lekarzy, pielegniarek; chyba jedynie po strazakach nikt nie jezdzi
    sama spotkalam na swojej drodze konowalow lekarzy i patalachow nauczycieli, wredne pielegniary i niekompetentnych policjantow ale to sa jednak jednostki, nie mozna przekladac pewnych zachowan na cala grupe;
    czasami jak slucham/czytam nagonki na nauczycieli to juz nawet nie chce mi sie mowic/pisac 'obys cudze dzieci uczyl' ale po prostu proponuje przekwalifikowanie sie i sprobowanie tego miodu. nie zaluje nikomu wakacji na ktore nie stac cie wyjechac w szczycie sezonu czy tych 18godzin pracy ktore sprawiaja ze zaniedbujesz wlasne dzieci przez kolejne szkolenia, rady i zebrania plus sterte zeszytow do sprawdzenia.
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeFeb 7th 2015 zmieniony
     permalink
    Jako że w rodzinie mam mnóstwo lekarzy różnych specjalizacji, to mogę Wam powiedzieć, jak wyglądają przyczyny, dla których ludzie decydują się na ten zawód. Zasadniczo ilu lekarzy, tyle historii.
    Są lekarze z powołania, którzy chcą robić coś, co ma sens i pomagać innym. Albo też tacy, również w powołania, których po prostu interesuje funkcjonowanie ludzkiego organizmu. Ale są też tacy, którzy podchodzą do sprawy pragmatycznie - chcą mieć pewny zawód i dla tego celu są skłonni przejść przez trudne studia. Nie chodzi tyle o kasę, co o pewność zatrudnienia. W końcu też zdarzają się przypadki, dla których zawód lekarza to jakaś nobilitacja, chcą być poważani i dlatego wybierają medycynę.
    Uogólnianie jest niesprawiedliwe, dla faktem jest, że nie każdy lekarz pragnie dobra pacjenta i wybrał swój fach z wyższych pobudek.

    Wyobrażam sobie sytuacje, w których pacjent może rozpoznać, że jego lekarz nie ma dostatecznej wiedzy albo niekoniecznie działa w jego interesie. Bo zdarzają się lekarze przekupieni przez firmy farmaceutyczne, dla których ważniejsze są pieniądze niż dobro pacjenta. A są również tacy, którzy rzeczywiście nie mają dostatecznie aktualnej wiedzy - bo ta wiedza wymaga stałego aktualizowania. Myślę, że każda kobieta, która np. obserwuje swoje cykle doświadczyła sytuacji, w której lekarz ginekolog zignorował jej obserwacje jako niemiarodajne.
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 7th 2015
     permalink
    Czyli jak w każdym innym zawodzie...

    Tosia24: Myślę, że każda kobieta, która np. obserwuje swoje cykle doświadczyła sytuacji, w której lekarz ginekolog zignorował jej obserwacje jako niemiarodajne.


    No to ja naprawdę twierdzę, że mam wyjątkowe szczęście, bo z tym również się nie spotkałam. Jeśli już to z zainteresowaniem.

    A propos lekarzy - dzisiaj byłam u pediatry, dziecię osłuchane, obejrzane i pierwsze pytanie jakie pada "no dobrze, to jakie leki ma pani w domu, żeby nie kupować nowych?". Fart?
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 7th 2015
     permalink
    Ba, niemiarodajne...
    - A po co pani prowadzi ten kalendarzyk i to tak rzetelnie? Przecież w cyklach 27-51 są 2 dni niepłodne... Żeby chociaż prezerwatywy...
    Klinika Corfamed. Najwyraźniej widziała zwykły wykres pierwszy raz.
    --
    •  
      CommentAuthormiekkabula
    • CommentTimeFeb 7th 2015
     permalink
    Moim zdaniem trzeba jasno powiedzieć - nasza służba zdrowia jest zła, dobrych lekarzy garstka, szczególnie internistów. Ostatni ranking EHCI mówi wszystko, jest beznadziejnie. Dlaczego musimy udawać, że lekarze są tacy wspaniali, skoro w większości nie są? Nie dalej jak dziś słyszałam relacje Polaka z wizyty na Kubie, pomiędzy smutnym komentarzem jak fatalne warunki tak panują, było również zaskoczenie poziomem służby zdrowia. Wysokim poziomem. Pewnie.. z pozycji Polski każdy kraj wydaje się w tej kwestii lata świetlne do przodu..
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeFeb 7th 2015
     permalink
    Dziewczyny zamawiałyście coś w aptece internetowej Gemini? Znalazłam tam najtańsze La Roche, ale nie znam jej i nie wiem czy śmiało kupować czy gdzieś indziej.
    --
    •  
      CommentAuthorsuszka_
    • CommentTimeFeb 7th 2015
     permalink
    _Fragile_: pierwsze pytanie jakie pada "no dobrze, to jakie leki ma pani w domu, żeby nie kupować nowych?". Fart?

    U nas zawsze takie pytanie pada, niezależnie od tego, czy jedziemy do "naszej prywatnej", czy idziemy do przychodni.
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 7th 2015
     permalink
    suszka_: U nas zawsze takie pytanie pada, niezależnie od tego, czy jedziemy do "naszej prywatnej", czy idziemy do przychodni


    No właśnie u nas na ogół też, więc nie kupuję tych teorii o tym, że lekarze to przepisują co im przedstawiciel farmacji wciśnie. Tak samo jak nie jest wyjątkiem "przepisywanie" syropu na kaszel w postaci syropu z cebuli. Albo ja mam farta i na takich lekarzy trafiam.
    --
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeFeb 7th 2015
     permalink
    MyAngle dziewczyny na wątku wyprawowym pisały ze zamawiały z tej apteki i jest OK.
    -- []
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeFeb 7th 2015
     permalink
    Dziewczyny oddajcie sie w ręce sluzby zdrowia na wyspach, myślę ze trochę inaczej popatrzycie na nasza. I naprawdę są przemili, zanim pobiorą cytologię 10razy przepraszają ze wogole to trzeba zrobić, ale standardy postepowania, umiejętności, wiedza sprawia ze ja jak mam mozliwosc to jednak lece do Pl sie badać i leczyć.
    --
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeFeb 7th 2015
     permalink
    Fragile, no to faktycznie miałaś dużo szczęścia!
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeFeb 7th 2015
     permalink
    A ja uważam ze na wyspach służba zdrowia jest dobra. Mnie nikt nie przeprasza ze musi badanie zrobic o które proszę. A jeżeli potrzebny jest stały nadzór lekarza to przychodnia pilnuje i informuje o kolejnych badaniach czy potrzebie spotkania z lekarzem prowadzącym.
    -- []
  1.  permalink
    Ja od 10 lat mieszkam na wyspach i tu tez ja i cala moja rodzina sie leczymy. Czy to u dentysty, czy lekarza ogolnego czy specjalistow jest taka potrzeba zajdzie. Zawsze panstwowo (dwa epizody z prywatnym dentysta z tym ze byl to ten sam co na kase chorych). Nie narzekam. Wszystko sprawnie i bez problemow. Jak cos pilnego to termin do specjalisty jest na "za tydzien". Karetka przyjezdza w 5 minut. Leki dla dzieci za darmo. Rankingi swiatowe na dobrym poziomie.
    Lecia co Ci w tej brytyjskiej sluzbie zdrowia tak przeszkadza?
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeFeb 7th 2015
     permalink
    To ja nie spotkałam ani razu lekarza, który pyta jakie leki ma Pani w domu, lub przepisuje syrop z cebuli i czosnek. Ani razu. Chociaż na naszą pediatrę nie narzekam, antybiotyk przepisała nam raz, jest ostrożna w szafowaniu lekami i stawia dobre diagnozy, to jednak naturalnych środków nie zaleciła nam ani razu. Ja w ogóle wielkie oczy robię, że są lekarze, którzy tak leczą. Jeśli trafiacie na takich poproszę o kontakt, Jaś też chcę :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormontever
    • CommentTimeFeb 7th 2015
     permalink
    MyAngel: Dziewczyny zamawiałyście coś w aptece internetowej Gemini

    Trzykrotnie. Za każdym razem w porządku.
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeFeb 7th 2015
     permalink
    Skoro na wyspach jest tak swietnie, to zastanawia mnie czemu tak wielu naszych rodaków, którzy od dawna tam mieszkają, na specjalistyczne leczenie przyjeżdzają tutaj, gdzie jest taki dramat?

    I tak zgadzam sie- system w Polsce jest fatalny. Ale system to jedno, ludzie na szarym koncu łańcuszka- drugie.

    I na koniec... Dla mnie lekarz moze byc najbardziej gburowaty pod słońcem. To nie konkurs na najładniejszy uśmiech. Lekarz ma byc przede wszystkim SPECJALISTĄ, którym sie nie rodzi i nie staje zaraz po studiach. Do tego trzeba doświadczenia, czasem niestety opartego na blednie podjętych decyzjach. W medycynie nic noe jest jednoznaczne a organizm człowieka jest nadal wielka zagadka.
    --
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeFeb 7th 2015
     permalink
    Myangel, ja zamawiam regularnie z apteki gemini i jest ok. Dobre ceny ma też melissa.

    Co do lekarzy...hmm... wg mnie coraz mniej jest tych z powołania a niestety coraz więcej tych drugich. I niestety lekarz czy pielegniarka to takie zawody że jak ktoś coś sknoci to może być nie wesoło, bo nie zawsze można te błędy "poprawić".
    Ja mam to szczęście i przez zupełny przypadek spotkałam super lekarza. I wszystkim znajomym go polecam. Jednej koleżance, która dopytywala czy na pewno zadnych leków nie podawać (dla kilku miesięcznego dziecka ), powiedział, że jak bardzo pani chce to mogę wypisać receptę na spacery :)
    --
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeFeb 7th 2015
     permalink
    Jaheira: Skoro na wyspach jest tak swietnie, to zastanawia mnie czemu tak wielu naszych rodaków, którzy od dawna tam mieszkają, na specjalistyczne leczenie przyjeżdzają tutaj, gdzie jest taki dramat?


    80% bo nie zna języka. 20% bo nawet nie próbowali sprawdzić jak mozna sie tu leczyć z gory zakladając że jest beznadziejnie, że w PL zapłacę i mam:neutral:
    -- []
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeFeb 7th 2015
     permalink
    Olenka01: 80% bo nie zna języka. 20% bo nawet nie próbowali sprawdzić jak mozna sie tu leczyć z gory zakladając że jest beznadziejnie, że w PL zapłacę i mam

    Olenka dalam ooo bo sie zgadzam . Wprawdzie nie pisze o wyspach, ale o Fr np. mam identyczne spostrzezenia.
    Nieznajomosc jezyka + nieznajomosc systemu zdrowotnego jest baza wlasnie dla takich mitow....
    A przeciez i UK i Fr znajduja sie w 10 najlepszych systemow zdrowotnych na swiecie.
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeFeb 7th 2015 zmieniony
     permalink
    Olenka01: 80% bo nie zna języka. 20% bo nawet nie próbowali sprawdzić jak mozna sie tu leczyć z gory zakladając że jest beznadziejnie, że w PL zapłacę i mam

    Myślę, że w dużej mierze masz rację. Aczkolwiek - mamy znajomych, którzy mieszkają w UK, leczą się u tamtejszych lekarzy, w tym dziecko z AZS. Do tej pory nie narzekali, teraz jednak ona ma problem natury kobiecej, a lekarz w UK mówi, że jest "allright". Dlatego przy najbliższej wizycie w Polsce zamierza odwiedzić polskiego gina, żeby coś jej jednak na to pomógł.
    --
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeFeb 7th 2015 zmieniony
     permalink
    Moya - a ja się nie zgodzę. Angielski znam biegle, nie mam problemów z językiem ale tutejsza służba zdrowia mnie rozwala. Bolały mnie plecy tak mocno przez 3 tygodnie, że nie mogłam siadać, leżeć, no nic nie mogłam zrobić. A co mi GP powiedział? Że samo przejdzie z czasem a w tym czasie dostałam strasznie mocne leki przeciwbólowe i uwaga, antydepresanty! A jak zapytałam czy może trzeba zrobić prześwietlenie to powiedział, że to z czasem. Jak mi leki nie pomogą, to po miesiacu mnie wyśle na fizjoterapię a jak to nie pomoże to wtedy do specjalisty i może wtedy ewentualnie mi zrobią prześwietlenie.
    Więc dla mnie lekarz, a byłam z tymi plecami u trzech różnych idą takim samym tokiem myślenia - przeciwbólowe i antydepresanty bez porządnego wywiadu to ja dziękuję. A już przepisywanie mi leków na które jestem uczulona to norma.
    Może po prostu u nas w Bham taka kiepska opieka...
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeFeb 7th 2015
     permalink
    Ja też mam dobre zdanie o służbie zdrowia w UK. Bez problemu dają skierowania na przeróżne badania. O co się tylko poprosi. Prześwietlenia, usg eeg i inne. Mri moja mama miała następnego dnia po wizycie u gp, mój tata czekał tydzień. W Polsce na nhs trzeba by czekać miesiącami..
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeFeb 8th 2015
     permalink
    Ja jestem w Irlandii, z językiem na pewno nie mam problemu, co mi przeszkadza? To ze o skierowanie do specjalisty trzeba sie prosic, ze jak juz wysepie to czekam kilka miesiecy na wizyte(laryngolog), ze ginekologa to tylko w szpitalu moge zobaczyc, ze mi pediatra kazal odstawic syna od piersi jak mialam plesniawki na sutkach a on w buzi zamiast dac leki, wszystko fajnie jak sie nic nie dzieje, jak zwykle nasza opinia jest suma naszych doswiadczen, ale fakt ze sa przemili. Kolezanki ktore mam w uk tez nie skacza z radosci,pracuja w biurach rachunkowych, firmach wiec jezyk wiecej niż komunikatywny. No i nie znam nikogo kto tu chodzi do dentysty (drogo), ale fakt w Pl tez chodze prywatnie. Natomiast moja mama do tego samego dentysty chodzi panstwowo bo ma umowę z nfz. Wszystko zależy na kogo trafisz ale ja myślę ze w Pl masz dużo większy wybor, nie pasuje Ci pediatra to zmieniasz, tak samo przychodnia, tu wszystko zalatwiasz z GP, ile razy mozesz zmieniać? badanie moczu papierkiem lakmusowym, wymazu żadnego nie pobierają bo nie widza potrzeby no i kto by to chodowal potem a jeszcze wszyscy by tak chcieli zaraz, no mozna mnożyć, tak jak mowie super puki czlowiek zdrowy.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 8th 2015
     permalink
    Czytam i czytam i faktycznie w takim razie my mamy chyba farta. Ale jak zwykle - punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia. Ja z moim fartem mogę powiedzieć, że polska służba zdrowia jest naprawdę niezła i zastrzeżenia mam niewielkie. A mam do czynienia ze służbą zdrowia niestety za dużo, zarówno prywatnie jak i państwowo.

    Natomiast zgodzę się z Jahe - że wszystko rozbija się o ludzi. Ja mam tak, że jak jakiś lekarz mi nie podpasuje to go zmieniam (fakt, w mniejszych miejscowościach może być problem). Zdarzyło się tak tylko dwa razy - jak pediatra mi powiedziała, że powinnam zrezygnować z pracy (bo Gugi często choruje) i jak pielęgniarka w państowym molochu kazała mi położyć 6 tygodniowego Krasnala na stole do szczepienia i nie pozwoliła go trzymać na kolanach.
    --
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeFeb 8th 2015
     permalink
    Carottka tak niestety mieszkamy w jednej z gorszej części Alnglii ale i tu da sie wszystko załatwić. A bolące plecy mogą byc od naciagnietego mięśnia albo od kręgosłupa. Zawsze zaczynaja od podstaw zeby wykluczyć ból mięśnia bo po co tracić kasę na prześwietlenia jeżeli to tylko mięsień. Ale jak nie przechodzi to rechabilitacja jak to nie pomoże to specjalista. Przeszłam to tu, fakt ze trwa szczególnie jak jednak to dyskopatia... Ale przynajmniej nie marnuje sie kasy na niepotrzebne badania.

    Treść doklejona: 08.02.15 10:15
    I jasne ze czasami warto skorzystać ze specjalisty w PL jak sie jest na urlopie. Mam znajomych którzy np maja swojego dentystę od zawsze i po prostu lecza zeby podczas urlopów. Ale zeby specjalnie latać... To dla mnie przesada...
    -- []
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 8th 2015
     permalink
    a ja znam jednak osoby ktore sobie swietnie radza z angielskim, pracuja w UK ale jednak decyduja sie na polska sluzbe zdrowia. szczegolnie paracetamol na kazde schorzenienie i kwestia zaczekajmy jest dosc popularna w ich opowiesciach; takze i ze soba i z dziecmi przyjezdzaja do kraju; a juz o leczeniu nieplodnosci i problemach w ciazy w UK to znam nie jedna historie, dziewcyzny ktore mialy problemy jednak na czas ciazy zjezdzaly do PL i rodzily tutaj

    baaa moje kuzynki jak przylatuja ze stanow na wakacje to pierwsze co robia to wsyzstkie badania u nas; mimo ze w stanach sa obywtelkami z dobrymi ubezpieczeniami
    •  
      CommentAuthor~adrianna
    • CommentTimeFeb 9th 2015
     permalink
    O a odnośnie poprzedniej dyskusji, dowiedziałam się dzisiaj od dentystki, że elmex przestaje istnieć :shocked:
  2.  permalink
    ~adrianna: a odnośnie poprzedniej dyskusji, dowiedziałam się dzisiaj od dentystki, że elmex przestaje istnieć


    Oooo a dlaczego? Podane zostały gdzies powody tej decyzji?
    -- ___
    •  
      CommentAuthor~adrianna
    • CommentTimeFeb 9th 2015
     permalink
    spidermanka -właśnie nie, myślałam, że coś wiecie, bo ja raczej nie używam, ale zdziwiło mnie, bo jakby elmex zawsze był najlepszy, a ta firma od elmex ma i meridol chyba..
  3.  permalink
    Ja wlasnie używam elmex i najlepiej mi działa na moje dziąsła...
    -- ___
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeFeb 10th 2015
     permalink
    Spidermenko, a tak poza dyskusja... Czy aby w ubiegła sobotę Twój maz nie był z Marcelem na poranku w Multikinie?
    --
  4.  permalink
    Jaheira: Spidermenko, a tak poza dyskusja... Czy aby w ubiegła sobotę Twój maz nie był z Marcelem na poranku w Multikinie?


    TAK - był :bigsmile: Miałam z nimi pójść, ale przyszła @ i nie byłam w stanie się ruszyć... A Ty tez byłaś w kinie z Ulą i Wojtkiem? :) JAHEIRA - możemy się następnym razem umówimy na wspólny seans i kawkę PO seanse :wink:
    -- ___
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeFeb 10th 2015
     permalink
    O! To z Jahe chodzimy do tego samego kina?
    To może większa ta kawka? :))
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeFeb 10th 2015 zmieniony
     permalink
    Spidermenko, to Twoje chłopaki siedzialy w tym samym rzędzie co my :) tj. ja i Wojtek :)
    Jak sie zapaliło światło to popatrzyłam sobie na tego blondynka i pomyslałam "jakie on ma fantastyczne włosy". A potem pan zawołał "Marcel, chodź tu" i już byłam w domu :)))
    Kawa? Świetny pomysł :)
    Ula, Ty tez gdzieś w okolicy mieszkasz?
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeFeb 10th 2015
     permalink
    Taak i tez do Multikina chodzę z Martynkę, w tym tygodniu tez byłam, tylko w niedzielę ;-)))
    I ze Sidi - "często" się kawkujemy albo inne trunki przyjmujemy - jak możemy ;-0
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 10th 2015
     permalink
    dziewcyzny czy wiadomo juz cos w ktorych miejscach rolnicy beda Warszawe blokowac? w piatek mam szkolenie na Ujazdowskich (od 9:30) plus wizyte z mloda na Walbrzyskiej o 16ej i zastanawiam sie jak to w razie czego ogarnac
  5.  permalink
    Jaheira: Spidermenko, to Twoje chłopaki siedzialy w tym samym rzędzie co my :) tj. ja i Wojtek :)Jak sie zapaliło światło to popatrzyłam sobie na tego blondynka i pomyslałam "jakie on ma fantastyczne włosy". A potem pan zawołał "Marcel, chodź tu" i już byłam w domu :)))


    Opowiedziałam przed chwilą eMowi, że był widziany w Multikinie, wiec jestem pewna że faktycznie tam trafili :bigsmile: hahaha
    A on na to: "MATKO, JAK TO TRZEBA UWAŻAĆ, WSZEDZIE ZNAJDZIE SIE KTOŚ KTO ZNA CIEBIE LUB MARCELA" :cool:
    .
    Co do kawki to byłoby super wkońcu poznac Cię osobiście. ULCIA - to co...w tę sobotę lub niedzielę umawiamy się do kina, a potem na jakiś deser z dzieciakami, a my wtedy poplotkujemy ? :bigsmile:
    -- ___
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeFeb 10th 2015
     permalink
    Super! Jestem za! Mi pasuje bardziej sobota, ale dostosuje sie ;)
    --
  6.  permalink
    MrsHyde: dziewcyzny czy wiadomo juz cos w ktorych miejscach rolnicy beda Warszawe blokowac? w piatek mam szkolenie na Ujazdowskich (od 9:30) plus wizyte z mloda na Walbrzyskiej o 16ej i zastanawiam sie jak to w razie czego ogarnac--


    Hyde - znalazłam coś takiego na necie "- Chcemy na dwa-trzy tygodnie wjechać ciągnikami do Warszawy – mówi Edward Kosmal, przewodniczący KPRWZ. – Musimy wcześniej uzyskać zezwolenie na wjazd na Torwar, bo jest zakaz ruchu ciągnikami po Warszawie. Dziś komitet protestacyjny składa w Urzędzie Miasta w Warszawie dokumenty na zezwolenie na pikietę."
    -- ___
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeFeb 10th 2015
     permalink
    Ulica, a Wy sie nie znacie ze Spidermenka w realu? Bo tak wywnioskowałam z Twojego wcześniejszego komentarza...
    Ja najbliższy weekend mam pod znakiem wizyty u kardio z Ula i dopieszczania chorego Wojtka.

    A powiedzcie mi, bo pewnie chodzicie na Agi Bagi na poranki- te bajki co tydzien sie powtarzają? Czy to kilka odcinków rożnych jest?
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 10th 2015
     permalink
    Hyde masz takie podejście jak niedawno moi goście z Warmii. Kuzynki i ciotka bały się przyjechać na Śląsk ze względu na strajki gornikow. Choć działo się to rzut beretem ode mnie to w żaden sposób nie było to odczuwalne. W każdym mieście można ominąć blokady na drogach spowodowane strajk ami i nie tylko....
    Jak jesteś mobilna to dodatkowo na Twój plus.... samochodem szybko w stolicy można się ogarnąć :)
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeFeb 10th 2015
     permalink
    Lady, ale chyba wlasnie po to Hyde zadała pytanie, gdzie beda utrudnienia, zeby je ominąć.:tongue::tongue::tongue:
    Szczerze mowiac nie dziwi mnie strach Twojej rodziny. Jaka to przyjemnosc natknąć sie na strajkujących wariatów? Celowo używam tego stwierdzenia, ale trudno inaczej nazwać ludzi, ktorzy sila próbują cos uzyskać.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 10th 2015
     permalink
    Ulcia, Monia, ja teeez chce! Tesknie za Wami :((((
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 10th 2015 zmieniony
     permalink
    Jeheria Dlaczego wariatów? To, że ktoś chce coś osiągnąć poprzez strajk i to nie tylko w branży górniczej nie znaczy, że jest wariatem.
    Nie wiesz czy kiedyś Tobie nie przyjdzie się znaleźć w gronie strajkujących wiec lepiej nie obrażać!
    Poza tym byłaś przy tym jak to tak na prawdę Wygląda? Ja mijałam grupę strajkujących i nie widziałam w tym nic co mogło wzbudzić moja obawę o np moje życie :)

    Unikałabym S8 bo to chyba ta droga będą jechać. ...

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 10.02.15 13:55</span>
    Jeheria od gornikow bardziej bym się bała rolników i ich ciągników :) oni są bardziej zdesperowani i wkurzeni na rząd.... Mam dużą rodzinę na gospodarce i szczerze to cieszę się, że zajmują się czymś innym.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 10th 2015
     permalink
    no co mnie strajkujacy wqr*** to moje; nie rozumiem w ogole tego calego wymuszania :/
    rolnicy ostatnio zamkneli droge wyjazdowa z miasta, ja to jeszcze nie musialam nigdzie jechac ale moja kolezanka zeby dojecha z pracy do domu (ma ok 20km) musiala pojechac od dupy strony i pokonac ok 40km

    Lady ale przeciez ja pytam bo chce uniknac spoznienia, ja musze byc na konkretne godziny w konkretnych miejscach, nie znam warszawy, jdziemy z dziecmi wiec to dodatkowo utrudnia sytuacje bo nie chce zbey sie umeczyly zbytnio.
    a z tym czy latwo sie przemieszczac po stolicy to bym polemizowala, stanie w wielogodzinnych korkach nie jest moim hobby :devil:
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeFeb 10th 2015
     permalink
    Jesli strajk ogranicza sie do przemarszu i wykrzykiwania hesel, nie widze w tym niczego złego.
    Gorzej, gdy zaczynające historie z paleniem opon, dewastacjami itd... Sorry, ale to ostatnie to dla mnie wariactwo.
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeFeb 10th 2015
     permalink
    Jaheira: Ulica, a Wy sie nie znacie ze Spidermenka w realu?

    Znamy, znamy :))) Spidi tak chyba napisała, ze z Tobą chciałaby sie w realu poznać :)))
    Frag, dawaj do nas :)
    A Agi Bagi co tydzień jest to samo - tzn w styczniu była pierwsza cześć (powtarzana co tydzień) a teraz w lutym jest druga cześć.
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeFeb 10th 2015
     permalink
    No widzisz Ula, a ja myslalam, ze to do Ciebie bylo o tym poznaniu sie w koncu(nie zauważyłam kropki). Nawet mi przez mysl przeszło, ze co ja sie bede wtrącać miedzy wódkę a zakąskę :)))
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.