Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 4th 2015 zmieniony
     permalink
    ja mialam zgode i alergologa i neonatologa na claritine tyle ze bralam po wieczornym karmieniu bo wtedy najdluzsza przzeewa byla
    znajoma karmi 3miesieczniaka, tez bierze claritine i avamys do nosa (aerius na nia nie dziela)

    loratydyna jest bezpieczna w trakcie karmienia (tu masz do wyboru claritine, flonidan, loratydyna ) oraz ta cetery cos tam z ktorej jest zyrtec
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeJun 4th 2015
     permalink
    Frag błagam cię ja biorę claritinę normalnie i można ją brać :wink::wink: interniści w temacie leków, które można brać podczas kp są niedouczeni. Dlatego też tak często się zdarza, że matki odstawiają od piersi bo dostają jakiś syfiasty antybol zamiast coś przy czym można karmić :wink:

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 04.06.15 20:28</span>
    O Mrs ubiegłaś mnie z claritiną ;-)
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJun 4th 2015
     permalink
    No to kurna ja przed ciążami brałam loratadynę i claritine i w ciąży i podczas karmienia miałam odstawić no :((( To ja do jakiś niedouczonych chodzę. Tylko na jedno i na drugie potrzebna recepta o ile dobrze pamiętam?

    bananowiec: atego też tak często się zdarza, że matki odstawiają od piersi bo dostają jakiś syfiasty antybol zamiast coś przy czym można karmić :wink:


    No właśnie ja nie odstawiam, tylko się męczę jak głupek wioskowy :((
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 4th 2015
     permalink
    i jeszcze cos - ja claritine bralam pod koniec ciazy bo lekarze (2gin plus lekarz z CZD) stwierdzili ze mniejsze ryzyko jest z przyjmowania tabletek niz tego ze z powodu alergii dostane przedwczesnych skurczy
    Frag nawet jeden sezon silnej nieliczonej alergii moze doprowadzic do powaznych klopotow
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeJun 4th 2015
     permalink
    I jeszcze dodam że wzięłam za zgodą gina w ciąży chyba raz czy dwa bo miałam pokrzywkę na maksa ale to po 20tygodniu ciąży dopiero kiedy już narządy były wykształcone u dziecka. A przed ciążą i od jej początku miałam całe!!ciało w gorących bąblach. Tak więc dobrze się nawet gina w tej kwestii poradzić :wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJun 4th 2015
     permalink
    MrsHyde: Frag nawet jeden sezon silnej nieliczonej alergii moze doprowadzic do powaznych klopotow


    No to ja już mam czwarty sezon. Tragicznie nie jest, ale katar, ból gardła, zawalone zatoki i spuchniete oczy doprowadzają mnie do szału :(((
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeJun 4th 2015
     permalink
    Frag niestety męczysz się niepotrzebnie :cry: claritinę kupisz bez recepty ale będzie pełnopłatna i tylko 10tabl zdaje się :wink:

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 04.06.15 20:34</span>
    Jezu Frag leć jutro rano do apteki kochana :cool: niech ci ulży :cool:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJun 4th 2015
     permalink
    A coś bez recepty jest? Bo na te dwa muszę mieć recepturrę, a żaden z tych dwóch mi nie wypisze, bo co roku się zjawiam z tym samym problemem. A prawdę mówiąc skakać po innych nie mam czasu...
    .
    A wapno można? Bo po wapnie mam duuużą ulgę z oczami i katarem.

    Treść doklejona: 04.06.15 20:35
    bananowiec: claritinę kupisz bez recepty ale będzie pełnopłatna i tylko 10tabl zdaje się :wink:


    Bananowiec, ajlowju!!!
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 4th 2015
     permalink
    10 tabletek za jakies 15zl, nie majatek a bedzie Ci o niebo lzej
    jesli nie masz jakiejs takiej mega mega alergii to moze wystarczy wziac ze 3-4dni i juz przyniesie ci ulge i wyjdziesz na prosta
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJun 4th 2015
     permalink
    Pobiegnę z rana, jakoś mi do głowy nie przyszło, żeby Was tutaj zapytać. A już mam doświadczenie z niedouczonymi jak przy znieczuleniu miejscowym kazała mi odstawić Gugisia od piersi na 24h, coś mnie tknęło i podpytałam Monteni, wiadomo jaki rezultat.
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeJun 4th 2015
     permalink
    Wapno pewnie, że można tylko najlepiej czyste bez kwercytyny która jest zwykle w wapnie " na alergie" :wink: spoko Frag oddasz kiedyś w naturze :rolling::tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 4th 2015
     permalink
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJun 4th 2015
     permalink
    bananowiec: oddasz kiedyś w naturze :rolling::tooth:


    hehe :DDD

    Właśnie na Laktacyjnym Leksykonie Leków sprawdziłam (to mi też do łba nie przeszło, zwalam na zamroczenie alergią) i faktycznie - loratadyna/claritine to L1, czyli najbezpieczniejsza podczas karmienia.

    Wrrr. chyba pójdę do tych lekarzy i im to wcisnę do gardła.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 4th 2015
     permalink
    a wapno kup takie najzwyklejsze, na folii takie, wiesz bezsmakowe jak ja to mowie najpodlejsze
    ja kupuje z POLFy
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeJun 4th 2015
     permalink
    Hehe ja też takie wapno biorę :cool: i większość ciąży je brałam :wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJun 4th 2015
     permalink
    No ja w domu mam to Polfy, bo mąż bierze, właśnie mi się w szklance musuje.

    Ranyboskie, cztery lata :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 4th 2015
     permalink
    Frag w sprawach alergiowych i dzieciecouszowych wal do mnie jak w dym :D
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJun 4th 2015
     permalink
    MrsHyde: jak ja to mowie najpodlejsze


    A ja je baaaardzo lubie :D
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 4th 2015
     permalink
    tym wapnem mozna spokojnie smarowac wszelakie wysypki, takze u dzieciakow
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJun 4th 2015
     permalink
    A to wiem, bo już nie raz Krasnala wypaćkałam :DDD
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeJun 4th 2015
     permalink
    Już mnie dziewczyny ubiegły, bo ja z kolei biegłam do Gai :wink:
    Super Frag - koniec męki :bigsmile:
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeJun 4th 2015
     permalink
    U mnie wapno pomaga tylko przy reakcjach skórnych. Przy wziewnych mogę litry wypić i nic. Ale to pewnie reakcje osobnicze :cool: próbuj to co dziewczyny piszą i odetchnij pełna piersią i czystym noskiem :bigsmile: W sprawach alergii do alergologa zapraszam bo interniści nie znają dokładnie specyfiki działania takich leków a wiadomo, ze każdy producent farmaceutyczny zawsze dla własnego d..chrona w uloce napisze "nie wskazane w ciąży i podczas karmienia". Ja już nie karmie piersią wiec sprawa była prosta.

    Treść doklejona: 04.06.15 21:12
    Mój śliczny suwaczek... hihi...
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeJun 4th 2015 zmieniony
     permalink
    _Fragile_: No właśnie ja nie odstawiam, tylko się męczę jak głupek wioskowy :((

    Nie jesteś sama Frag. Ja też się męczę :sad: Ale jutro lecę do apteki!
    4 lata męki- już nawet nie pamiętam od jakiego lekarza usłyszałam, że nie mogę nic łykać.
    Dziewczyny, jesteście niezastąpione! :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 4th 2015
     permalink
    a propos alergii.. nie wiem czy imiecie rozszyfrowac skrot AZS wiec wam pomoge

    fs
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeJun 5th 2015
     permalink
    Dobre :wink:
    Ja z alergii sie wyleczylam co jest zadkim przypadkiem, ale jeszcze jak mieszkalam w Pl to strasznie sie meczylam .Po latach spedzonych w Austrii musze z czystym sumieniem powiedzieć ze nie wiem co to zapalenie spojówek, katar sienny czy kaszel.Przeszlo bez lekow i odczulania.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJun 5th 2015
     permalink
    Quelle: Ja z alergii sie wyleczylam co jest zadkim przypadkiem,


    Naprawdę to rzadko się zdarza? Bo mnie z alergii wziewnej wyleczyły... ciąże. Serio. Przed ciążami ta pora roku była zawsze koszmarem (pyłki traw), pamiętam, że zaczynając starania o dziecko najbardziej martwiłam się właśnie o to, co będę mogła zażywać na alergię, jeśli rzeczywiście zajdę w ciążę. A tu niespodzianka - zaszłam i nagle objawy alergii jak ręką odjął. I tak jest do dziś. Aktualnie znowu pylą trawy, w mojej okolicy dość mocno, a mnie nic nie rusza, no może czasem kichnę i tyle.
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJun 5th 2015
     permalink
    Frag wapno można uzupełniać do 1000mg na dobę. Np w przypadku gdy mama nie może jeść produktów mlecznych.
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeJun 5th 2015
     permalink
    A wiecie że u mnie też alergia się zmniejszyła, jak wyjechałam z Pl na czas pylenia- maj-wrzesień... :bigsmile:
    To było 5 lat temu, ale teraz przez alergię tylko cierpię, nie zdycham ;) Chyba chwilowa zmiana środowiska pomogła :)
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeJun 5th 2015
     permalink
    Ja też już na wiele alergenów nie reaguje, które mnie w dzieciństwie i gdy byłam nastolatką niemal dusiły-patrz kot:devil: po prostu czasem się wzrasta a czasem alergia atakuje w późniejszym wieku pomimo tego, że ktoś nigdy na nic nie był uczulony. Ot taka choroba cywilizacja :cool:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJun 5th 2015
     permalink
    Mam leki, maaaam :))) I już nawet wzięłam ;)))
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 5th 2015
     permalink
    Frag to oby szybko zadzialaly
    ja dzisiaj na podwojnej dawce rady nie daje, dzieciaki ganiaja na podworku korzystajac z pogody a ja pol dnia przespalam bo oczy mam zapuchniete i w gardle tak drapie ze az w uszach mnie swedzi : (
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJun 5th 2015
     permalink
    Akirka, to wapn można 1000mg :wink: wapno nie wiem do jakiej dawki.
    Dziewczyny karmiace,kazde leki jaki dostajecie o lekarza sprawdzajcie w leksykonie(bo lekarze mowia,ze nie wolno-ostatnio mama do mnie napisla,lekarz kaza odsawic pry zinnat dziecko!, a z reguly sa to leki pierwszego rzutu u karmiących mam.Kaegoria L1 i 2 to sa całkowicie bezpieczne.L3 to już od dawki leku zależy. W razie co piszcie na priv,to będę sprawdzać jakby nie bylo w leksykonie czegos.
    Lekarze,technicy kaza nawet odstawiać na 24h po zwyklym rtg!,co w ogole jest bzdura.
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeJun 7th 2015
     permalink
    Muszę, bo się uduszę - mam galaxy s6 edge:jumping: Jest piękny!
    --
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeJun 8th 2015
     permalink
    Montenia z czystej ciekawości pytam - czym różni się wapń od wapna? Myślałam, że to to samo jest. ;)
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeJun 8th 2015
     permalink
    Karoolka, wapń to pierwiastek a wapno to związek wapnia ;)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeJun 8th 2015
     permalink
    montenia: Akirka, to wapn można 1000mg wapno nie wiem do jakiej dawki.


    Obe, pod tym względem różnice kumam. Chodzi mi o wpis Monteni. Ludzie mylą te nazwy i używają ich zamiennie.Więc pytam czy w tym kontekście jest jakaś różnica :)
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeJun 8th 2015
     permalink
    Karoolka ;)))) A może nie tylko nazwy używają zamiennie? ;) Tylko pytanie - gaszone czy palone? ;)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeJun 8th 2015
     permalink
    Wapń to pierwiastek, który ma masę molową 40 g/mol. Wapno to na przykład mleczan wapnia, o masie molowej 218 g/mol. Wynika z tego, że w jednym molu wapna jest około 18,3% wapnia :wink: jeśli mamy przyjąć 1000 mg wapnia, to możemy wypić napój zawierający około 5,5 g (5500 mg) wapna. Przykładowe "calcium" ma: "tabl. mus. 1,373 g (177 mg jonów wapnia)", co oznacza, że aby dostarczyć organizmowi 1 g wapnia musielibyśmy spożyć ponad 5,5 tabletki na dobę.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJun 8th 2015
     permalink
    Że tak wyjdę z tematu... Kochane! Czy ma któraś klimatyzator w domu? Mój syn tak nie trawi upałów, że nie może spać. Jestem wykończona... Myślałam o jakimś takim małym, przenośnym,... Tylko czy to w ogóle działa???
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeJun 8th 2015
     permalink
    Monia502: ma któraś klimatyzator w domu?

    Mam, taki dośc duży, przenośny. Działa, chłodzi świetnie, ale ma dwie wady - hałasuje, no i musi stać blisko okna, lub drzwi, żeby wywalić za nie rurę, którą leci bardzo ciepłe powietrze z pomieszczenia.
    --
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeJun 8th 2015
     permalink
    Cestemoi, dziękuję za wyjaśnienie :) już rozumiem!
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJun 8th 2015
     permalink
    To jeszcze ja krzykne na dwóch wątkach. Macie jakiegoś godnego polecenia nefrologa dziecięcego? Warszawa i okolice...
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJun 9th 2015
     permalink
    A no właśnie coś mi nie pasowało z tym wapnem ;) Ciążowe zamulenie ;)
    --
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeJun 11th 2015
     permalink
    dziewczyny pomocy, jakie macie konta ?
    ja mam millenium bank, zadziwia mnie ono codziennie pobieraniem jakiś opłat :devil:
    opłata za prowadzenie rachunku, za ubezpieczenie karty, a dziś jeszcze przyszło opłata za kartę dobre konto :confused:
    jak na razie w czerwcu już mam 14 zł opłat :/
    muszę się gdzieś przenieść:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeJun 11th 2015
     permalink
    Ja mam w mBanku od wielu wielu lat i bardzo polecam.
    Z mężem mamy wspólne w BGŻ i też mnie czasami jakieś opłaty zaskakują choć miało już żadnych nie być :confused: No i obsługa internetowa mi nie pasuje.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 11th 2015
     permalink
    mamy w mbanku i w ING
    gdyby nie dobre warunki ubezpieczenia na auto to bysmy zrezygnowali z mbanku bo tam jest oplata za wszystkie bankomaty 5zl, i po 1,7 ubezpieczenie karty (mamy paypaass wiec chialam ubezp)
    natomiast ING - zero oplat pod warunkiem ze raz w miesiacy zaplacisz 100zl karta
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJun 11th 2015
     permalink
    MrsHyde - w ING od niedawna trzeba zapłacić 300zł kartą.. Nam 2 miesiące pod rząd ściągnęli z konta opłatę za kartę męża, bo on prawie jej nie używał. Teraz na siłę musi chodzić i tą kartą płacić, żeby te 300 się uzbierało.
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJun 11th 2015
     permalink
    Ostatnio sporo się zmieniało w opłatach za karty w każdym banku. Trzeba dobrze przejrzeć swoje tabele opłat i prowizji.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 11th 2015
     permalink
    no to u nas nie ma szans zeby kazde z nas zaplacilo 300zl karta, maz raz w miesiacu tankuje auto za 101zl a ja tez ze 3-4 razy place i nic nam nie sciagaja - wlasnie sprawdzilam wyciagi za kwiecien i maj

    Treść doklejona: 11.06.15 22:21
    znalazlam w tabeli oplat i prowizji - 300zl ale ogolnie na konto a nie karte

    1. Przygotowalismy udogodnienie dla osób, które uzywaja lub zamierzaja uzywac kilku kart do jednego konta. Bedziemy sumowac wszystkie Panstwa transakcje dokonane nastepujacymi rodzajami kart: Visa Zblizeniowa, Debit MasterCard Zblizeniowa, Zblizak Visa oraz Zblizak MasterCard. W tej sposób ułatwione bedzie  osiagniecie sumy
    transakcji stanowiacej podstawe  zwolnienia  z opłaty.
    2. Nie pobierzemy miesiecznej opłaty za karte, jesli suma Panstwa miesiecznych transakcji kartami  wyniesie co najmniej  300 zł.  
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJun 11th 2015
     permalink
    może macie jakieś inne konto? My mamy takie podstawowe Direct.

    Treść doklejona: 11.06.15 22:25
    No to ciekawe czemu nam ściągali, skoro moją kartą na 100% było te 300zł wydane.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.