Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJul 5th 2015
     permalink
    MrsHyde: Hydro nad morzem w taka pogode to chyba jakies muszle plazowe ptorzebne; jakby nie byylo bryza od wody jest ale im dalej tym wieksza smazalnia no i ten brak ccienia


    No ja się na plażę bez parasola nie ruszam :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeJul 5th 2015
     permalink
    My wczoraj byliśmy na plaży i ciągle w wodzie siedzieliśmy. Jak na morze, to już fajna woda jest, najgorzej było wejść, ale po chwili było cudownie. Jak nie w wodzie, to nad samym brzegiem, bryza ratowała sytuację. Upałów nie znoszę.
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeJul 5th 2015
     permalink
    Ja mogę sobie z Hydro rękę podać, mam baaaardzo wąski zakres tolerancji temperatur... Ale i tak wolę 500x bardziej zimową pizgawicę niż ten upał :devil: Tyle dobrze że mamy całkiem spory basen na podwórku rozłożony i można się schłodzić- chociaż to dopiero początek lipca, a woda już nagrzana w nim nieźle :sad:
    I też nie rozumiem ludzi leżących cale dnie dupcią na piasku :tongue: Choć kocham plażowanie, które rozumiem jako moczenie tyłka w morzu najdłużej jak się da, czyli póki usta nie zsinieją :wink: Na ląd to tylko na chwilę, żeby trochę nabrać odpowiednich kolorów, zjeść i znów do wody móc iść :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJul 5th 2015
     permalink
    _Fragile_: Chociaż dzisiaj na salę szłam jak do najpiękniejszego miejsca na ziemi, bo mają klimę ;)))

    ja ostatnio byłam w kinie na Minionkach :) Jessssuuuu, jak tam sie przyjemnie siedziało, dzięki tej klimie :)))
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJul 5th 2015
     permalink
    Żeby nie było za kolorowo, to ja klimy za bardzo nie toleruję. Ostatnio sobie zatoki załatwiłam :( Choć staram się zawsze w minimalnym stopniu używać, to nigdy mi to na zdrowie nie wychodzi.
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJul 5th 2015
     permalink
    A wiesz hydro, mnie tez po klimie gardlo bolalo. Potem okazalo sie, ze klima w aucie za rzadko czyszczona:shamed: odkad czyszcze co roku to wszystko gra.
    Polskie morze toleruje, ale wiecej niz do kolan sie nie zamocze. Dla mnie woda musi miec min te 26 stopni.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 5th 2015 zmieniony
     permalink
    MrsHyde no niestety wynająć nic nie możemy, bo to nasze obecne mieszkanie kupiliśmy 3 lata temu.
    Na nasze nieszczęście :sad:
    No i teraz się musimy męczyć. ( Bo przeca nie pójdziemy do innego, gdzie trzeba by płacić za wynajem a za to 2 tysie kredytu co nie ? :tooth: )
    Tzn w sezonie grzewczym [październik-kwiecień] jest super, w upały również.
    Najgorsze są te msce jeszcze na zewnątrz chłodne, zimne noce majowe, wrześniowe etc.
    No nic, może kiedyś ten dom sobie wymarzony zbudujemy.
    Póki co mieszkamy tu, gdzie mieszkamy.


    FRAG okna mamy normalnie :wink:
    Ale to mieszkanie na takim niskim jest parterze.
    Jak się wchodzi do klatki i jest parter to do nas się jeszcze schodzi pół piętra na dół. Koło piwnicy.
    Penny [mimo, że nigdy u nas nie była] kiedyś u mnie pięknie w paincie rozrysowała jak to wygląda, bo dziewczyny nie kumały :smile:


    Hydro to ja mam podobnie do Ciebie z tymi temperaturami.
    Dodałabym tylko może, że na zewnątrz lubię tak maks 20, ale żeby nei było słońca, tylko niebo zachmurzone i wiaterek.
    Bo słońca nie dzierżę :confused::confused:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 5th 2015
     permalink
    Aaa, czyli taka suterena?
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 5th 2015
     permalink
    No coś jakby.
    I mąż ma agencję jeszcze w dodatku.
    Patologia ! :cool::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 5th 2015
     permalink
    TEO :DDDDDD
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeJul 5th 2015
     permalink
    TEORKA: mąż ma agencję jeszcze w dodatku.

    Jest SUTERENEM :tooth::tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 5th 2015 zmieniony
     permalink
    A ja zawsze myślalam, że taki ktoś to sutener :bigsmile::cool:
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeJul 5th 2015
     permalink
    TEORKA: taki ktoś to sutener

    Chyba Twój :wink:
    Skoro ma agencję w suterenie, to jest suterenem i koniec, kupa, jak mawiają Mikołaja koledzy :tooth::tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 5th 2015
     permalink
    Chcę poznać Mikołaja kolegów!! :wink::wink::wink:
    --
    • CommentAuthorigni
    • CommentTimeJul 5th 2015
     permalink
    No to ja przybijam piątkę z cieplolubnymi :bigsmile: dzisiaj poszłam sobie zrobić smazing do parku nad Balaton i jak mi było za ciepło to się pod zraszacze pakowalam:cool:
    Sardyka ma racje, przy bieganiu takie gorąco przeszkadza, ale 9km o 19 dało rade zrobić.

    Frag, chyba ssię w takim razie wprosze do waszego ogrodka, tym bardziej, że wspominalas, że basenik tez macie:bigsmile:

    Teo, we Włoszech w zimie cierpiałam lazienkowe katusze, przez trzy miesiące w roku było 15 stopni w domu, dwa swetry to było za mało. Nigdy więcej. :devil:
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 6th 2015
     permalink
    igni: Frag, chyba ssię w takim razie wprosze do waszego ogrodka, tym bardziej, że wspominalas, że basenik tez macie


    Przychodzcie, serio mówię, daleko nie macie :)))
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJul 6th 2015
     permalink
    Frances: A wiesz hydro, mnie tez po klimie gardlo bolalo. Potem okazalo sie, ze klima w aucie za rzadko czyszczona:shamed: odkad czyszcze co roku to wszystko gra.


    A ja czyszczę regularnie i dalej jest źle. Ostatnio była serwisowana w okolicach 20 czerwca, a tydzień później już mnie załatwiła. Zresztą, jak idę gdziekolwiek, gdzie jest klimatyzacja, to źle się czuję. Taki typ, co ciepła nie lubi, a klimy nie może. I jak tu żyć? :wink:
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJul 6th 2015
     permalink
    No właśnie mnie zastanawia jak ustawiacie klimę, bo ja na początku daję na niską temp a po paru minutach daję już 22-25 stopni, zmniejszam na jedynkę i tak ustawiam kratki by nie wiało na mnie tylko do góry, nigdy nie zdarzyło się by ktokolwiek był chory, u mojego kuzyna co wracają z podróży to on i dzieci chorzy, więc się zastanawiam czy to klima tak na nich działa, czy źle ustawiana.
    Ja jeszcze dodam, że 10 lat pracuję jako nauczyciel i tylko raz miałam zapalenie gardła, moja koleżanka ma cyklicznie raz do roku, dwa razu w roku chorobę zawodową nauczycieli
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJul 6th 2015
     permalink
    Kwestia wrażliwości konkretnych osób i tyle. Ja NIGDY nie ustawiam niskiej temperatury ani mocnego nawiewu, zawsze tylko absolutne minimum, a i tak mam problem. Zresztą tylko ja, bo na moim mężu i dzieciach nie robi to nigdy żadnego wrażenia. Więc to nie jest kwestia złych ustawień.
    • CommentAuthorigni
    • CommentTimeJul 6th 2015
     permalink
    Hydro ja mam to samo. Klima równa się ból gardla, albo zatoki. I to nieważne czy samochod, sklep czy inne pomieszczenie, od razu mi błony śluzowe wysychaja i chrypie
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 6th 2015
     permalink
    Kachaw szczesciaro!! ja zap.gardla i problemy z krtani zaliczam dosc czesto a juz obowiazkowo we wrzesniu
    niedawno na szkoleniu gdzie nie bylo mikrofonu to juz glos w trakcie zaczelam tracic i potem skrzypialam jak stara szafa :/ p

    Treść doklejona: 06.07.15 09:05
    mi klima nie przeszkadza, jedynie wysusza powietrze i w nosie mam nieprzyjemna suchosc, na to pomaga jednak zwykla sol morska ktora i tak mam prawie zawsze w torebce
    u mojej sis w Stanach to sie przy klimie spalo i ok bylo;
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJul 6th 2015
     permalink
    MrsHyde: mi klima nie przeszkadza

    A mnie tak.
    Dziś odpaliłam po 7-mej rano w pracy - jest po godz. 9-tej i już czuję gardło :confused:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 6th 2015
     permalink
    dziewczyny, nie orientujecie sie jak jest z przecenami w sklepach firmowych typu vans i converse?
    moja mloda straaaasznie by chciala ktores z trampek a ja nie ukrywam ze patrze na cene, w czw jestesmy w Warszawie, bedziemy w ZLotych Tarasach i sie zastanawiam czy tam cos znajde
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeJul 6th 2015
     permalink
    Hyde, a może do Ursusa podjedziecie. Tam w outlecie większość sklepów to sportowe.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 6th 2015
     permalink
    Obe, jedziemy autobusem bo udalo sie po 1PLN kupic bilet, mamy lekarza przy m.Sluzew a ze podjezdzamy i odjezdzamy kolo PKiN to dobre polaczeie jest no i zlote obok
    w warszawie oblatana nie jestem wiec nawet nie wiem gdzie ten Ursus, nigdy nie bylam
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJul 6th 2015 zmieniony
     permalink
    Do Ursusa moglibyście dojechać liniami podmiejskimi (jeśli kupujecie dobowy bilet, to jedziecie na nim), które odjeżdżają ze stacji Warszawa Śródmieście (na Pruszków-Grodzisk-Żyrardów-Skierniewice, KM i SKM), jedzie się ok. 20 minut. Factory jest bardzo blisko stacji Ursus.
    Aczkolwiek, nie wiem, czy warto. Musiałabyś zobaczyć na stronie, czy tam jest coś, co by Was interesowało.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 6th 2015
     permalink
    dzieki Lu, w Facotry nie wyszukalam zeby byla akurat na to co nas interesuje promocja a nie wiem czy w nieznane miejsce jechac na chybil trafil jest sens;
    mloda chcialaby Vans'y trampki i plecak, chyba ze conversy w jakiejs mega promocji by byly; nie musza byc z jakiejs ostaniej kolekcji wiec licze ze moze jednach z w ZT cos znajdziemy (zawsze zalando mi jeszcze zostaje)
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 6th 2015
     permalink
    Hydzia, na Grouponie wyszukaj - chyba i teraz są, dostajesz kupon na 60 lub 80 zł i wykorzystujesz w sklepie internetowym :) Ja tak robię, bo mam lekkiego fisia na punkcie Conversów. Tylko musisz znać rozmiar.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 6th 2015
     permalink
    no to ja chyba nie umiem szukac bo nic nie znalazlam
    jakby ci sie rzucily w oczy to daj znac, do czwartku nic nie kupie :P
    btw - a jak cos mozna zwracac?

    Treść doklejona: 06.07.15 16:58
    Frag, a znasz serenza.pl ? bo tam widze ze i spory wybor i ceny dobre sie wydaja
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 6th 2015
     permalink
    Ja też nie, bo przed chwilą szukałam :( Czyli akurat nie ma, ale jak zobaczę w ciągu tych dni to Ci napiszę. Zwracac można, bo takie prawo, że jak coś przez net kupujesz to masz 10 dni na zwrot :)
    Serenzy nie znam niestety...
    --
    •  
      CommentAuthorsuszka_
    • CommentTimeJul 6th 2015
     permalink
    Dziewczyny, czy któraś z Was się orientuje, jak wygląda kwestia ściągania szwów pooperacyjnych?
    Po cc przyszła położna w ramach wizyty patronażowej- a jak to jest po zwykłej operacji? Też mogę ją sobie "zamówić" do domu czy muszę pofatygować się do przychodni?
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJul 6th 2015
     permalink
    Suszko moja mama miała m-c temu operację na przepuklinę i miała wyznaczone wizyty w przychodni, gdzie chirurg jej ściągał szwy, miała takie dwie wizyty, bo po jednej zostawili jej jeszcze w pępku na dogojenie, też nikt się nie szczypał, że kobieta starsza po operacji, musiałam ją zawieźć, a wracała taksówką bo ja jechałam do pracy
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJul 6th 2015
     permalink
    Ja się musiałam fatygować do przychodni...
    --
    •  
      CommentAuthorsuszka_
    • CommentTimeJul 6th 2015
     permalink
    Świetnie, wygląda na to, że będę musiała z pozszywanym brzuchem wsiąść za kółko i jechać...:angry:
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJul 6th 2015
     permalink
    Świetnie, wygląda na to, że będę musiała z pozszywanym brzuchem wsiąść za kółko i jechać..


    Ja za to musiałam iść pieszo - w upale... Droga ode mnie do przychodni to 40 minut pieszo ;). Lekko nie jest...
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 6th 2015
     permalink
    Suszka ja sobie po laparo sama wyjmowalam, z męża pomocą. No ale raczej nie polecam bo nie wiem ile masz szwów.....
    --
    •  
      CommentAuthorsuszka_
    • CommentTimeJul 6th 2015
     permalink
    Ja jestem po laparotomii, a nie laparoskopii, więc szwy jak po cc...
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 6th 2015
     permalink
    Ano to nie wiem...
    A nie masz rozpuszczalnych?
    Bo ja po cc miałam do wyjecia takie tylko dwa supelki po bokach, ale to też mi mąż załatwił, domorosly chirurg amator :-)

    Może zadzwoń po prostu i spytaj czy ktoś przyjedzie, czy sama musisz. A ktoś Cię nie może podrzucić ? :(
    --
    •  
      CommentAuthorsuszka_
    • CommentTimeJul 6th 2015
     permalink
    TEORKA: A nie masz rozpuszczalnych?

    Mo chyba nie, skoro kazali wyjąć.
    Zadzwonię, zapytam, może od razu uderzę do położnej, która przychodziła po porodach.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 6th 2015
     permalink
    No moze akurat przyjedzie...
    Bo jak się czujesz słabo czy tam coś to w taki upał sama autem to chyba nawet nie powinnaś :(
    --
    •  
      CommentAuthorsuszka_
    • CommentTimeJul 6th 2015
     permalink
    Ano,słaba jeszcze jestem,bo straciłam ponad litr krwi.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 6th 2015
     permalink
    :(
    Ale z powodu komplikacji czy to przy takim zabiegu jakaś "norma" ?
    Mnie tak cc sponiewieralo, wyszłam z hgb na poziomie 7,3 przy normie od 12 :confused:
    Dwa msce nie mogłam się z łóżka podnieść, więc współczuję :(
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJul 6th 2015
     permalink
    Chyba najlepiej dzwonić, bo pewnie wszędzie inne obyczaje.
    Ja po cc musialam sie fatygowac do szpitala na ściągniecie.

    Suszko duzo zdrowia!
    --
    •  
      CommentAuthorsuszka_
    • CommentTimeJul 6th 2015 zmieniony
     permalink
    Jak mi ta ciąża pękła w jajowodzie i doszło do krwotoku wewn., to tyle krwi się w brzuchu zebrało...
    Dzięki,Ev:*
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJul 6th 2015
     permalink
    O matko... to jednak doszlo do krwotoku...
    dobrze, ze nic Ci nie jest
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 6th 2015
     permalink
    Rany to Cię sponiewieralo :(
    Dobrze, że już za Tobą....
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJul 6th 2015 zmieniony
     permalink
    Ja teraz po drugim cc sama pojechałam do szpitala ściągnąć szwy mam kawałek drogi bo z 20km jak nie więcej ale po tym cięciu czułam się super więc trzeba liczyć siły na zamiary
    zamiary
    Może zadzwoń do swojej przychodni i zapytaj czy jakaś pielęgniarka nie mogła by przyjść przyjść?
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeJul 6th 2015
     permalink
    MrsHyde: Frag, a znasz serenza.pl ? bo tam widze ze i spory wybor i ceny dobre sie wydaja

    Ja znam tą stronę, ale wersję francuską. We Francji jest ona bardzo popularna.
    Sama zamawialam z niej kilka razy,nigdy nie mialam zadnych problemow. No ale jak mówię to było we Francji.
    Nie mam pojęcia jak działa polski odpowiednik.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJul 7th 2015
     permalink
    Dziewczyny! Czy któraś z Was zmaga się z uczuleniem na słońce?
    Kurczę, no tak mi obsypało dekolt (tam zawsze najgorzej mnie atakuje), że umrę zaraz... Czym to traktujecie? Pije wapno, ale słabo schodzi...
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 7th 2015
     permalink
    Monia, moi chłopcy mają, dermatolog mówi, że to jest pokrzywka słoneczna. Mówiła, że tego się nie leczy, po prostu kremy z filtrem i unikanie słońca, niestety mają to po mnie, wampirki małe.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.