Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeFeb 4th 2016
     permalink
    Środa, miałam podobny wypadek z moim synem, też spadł z przewijaka i był praktycznie w identycznym wieku (też mu paru dni brakowało do półrocza), bardziej się przestraszył niż cokolwiek innego, bo upadł w zasadzie na paczkę pieluch. Nigdy nie zapomnę tego pobłażliwego pytania pielęgniarki na izbie przyjęć: "to państwa pierwsze dziecko?". Ogólnie jednak lekarz obejrzał, powiedział, żeby na wszelki wypadek nie dawać nic nowego do jedzenia (akurat nic nowego jeszcze nie dostawał), żeby było wiadomo, że ewentualne wymioty to z powodu upadku, a nie jakiegoś jedzenia nowego.
    I ogólnie, dla własnego spokoju i na wszelki wypadek poszłabym do lekarza.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 4th 2016
     permalink
    Ewa tyle ze on raptem 3tyg temu wyszedl z anginy i antybiotykow a ma kaszel taki ze nie moze ppwoetrza zlapac. ja jestem z mloda w szpitalu a z mlodym mama zostala to nawet ze mna gadac nie dal rady. na razie sie inhaluje ale tu mi podpowiada lekarka ze moze warto by sprawdzic zwlaszcza ze on nie ma kataru a kaszel mu sie ok 22 zrobil (no i to ze na oddziale jest a ja tu calymi dniami siedze)
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 4th 2016
     permalink
    hyde, no jak masz jakies watpliowsci albo ci sie kaszel nie podoba to idz z mlodym do lekarza. matka wie najlapiej czy cos tam moze byc czy nie. mnie ciezko gdybac. skoro ci intuicja mowi ze kaszel jest dziwny to lepiej zbadac

    Treść doklejona: 04.02.16 11:21
    Frag, ostatnio wklejalas takiego linka do bloga o tym ze matka ocenia matke. moglabys jeszcze raz, nosz znalezc nie moge, nie wiem na ktorym watku to bylo...
    -- ;
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 4th 2016
     permalink
    dzisiaj nasza lekarka do 15ej a ja nie mam szans przed ta godz ze szpitala wyjsc bo mloda maja gdzie inxziej przeniesc i nowy lelarz prowadzacy bedzie wiec musze do skutku siedziec :/
    no nic zobacze jak syt rozwinie sie wieczorem.najwyzej rano go na wyniki przywioze jak do G. bede jechala. i tak mialam mu borelioze powtarzac
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 4th 2016
     permalink
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 4th 2016
     permalink
    dziekuje
    -- ;
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeFeb 4th 2016
     permalink
    Hydzia, a na krztusiec mial robione badanie?
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 4th 2016
     permalink
    Dziewczyny a czy jeśli w wynikach krwi (u dorosłej osoby) wychodzi podwyższona bilirubina to znaczy, że ta osoba ma zoltaczke ? :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 4th 2016 zmieniony
     permalink
    Nie wiem jak z żółtaczką, ale moja koleżanka ma uszkodzoną wątrobę i ma bilirubinę podwyższoną... I przy kamieniach może też być.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 4th 2016
     permalink
    Ale uszkodzoną od.czego?
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 4th 2016
     permalink
    Pojęcia nie mam, to się zespół Gilberta nazywa - pamiętam, bo mi się stale z Anią z Zielonego Wzgórza kojarzyła i ten zespół to jakoś tak jak puzzle ;)
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeFeb 4th 2016
     permalink
    Ewasmerf: i co zrobili lekarze w tamtym przypadku?

    Kurczę, nie pamiętam, bo to dawno temu było - ale chyba został na obserwacji w szpitalu, no i leczenie objawowe, bo przecież czaszki w gips nie wezmą...
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeFeb 4th 2016
     permalink
    pytanie jak bardzo podwyższona. Ja miałam podwyższona kiedyś przez 3 lata i tak naprawdę nikt nie wiedział dlaczego. Inne wyniki (AST, ALT, GGTP) w granicach normy. Jako dziecko miałam zółtaczke typ A, ale z tego co wiem to wyniki miałam kosmiczne a przede wszystkim naprawdę byłam żółta ;)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 4th 2016
     permalink
    Teo, ale dorośli też mogą mieć żółtaczkę. No i te kamienie nieszczęsne, ja miałam podwyższoną bilirubinę.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 4th 2016
     permalink
    Chodzi o mojego męża. Wynik ok 23 przy normie do 20. Czyli niewiele ale jednak. Inne watrobowe wskaźniki idealne. I cała morfologia. Tylko ta bilirubina a jego ostatnio wątroba pobolewa. Żółty lekko też jest, ale to od urodzenia. Taka karnacja znaczy dlatego nazywany jest pieszczotliwie mongolskim pastuchem :wink:

    Treść doklejona: 04.02.16 21:19
    Oraz dzięki za info w sprawie tych skierowan, co ostatnio pytałam. Jutro jestem już umówiona do neurologa to poproszę. Tylko nie wiem czy prosić o skierowanie na tk czy rm. No bo na oba to nie, prawda?
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeFeb 4th 2016
     permalink
    Teo, usg zróbcie, może jakiś kamyk przyblokował ujście przewodów i dlatego podwyższenie. Swoją drogą, taki wynik to nie wynik ;) A czy jest żółty to sprawdzaj białka oczu i śluzówkę w ustach.
    Takim bardzo charakterystycznym objawem żółtaczki jest jasna kupa (prawie biała) i ciemne siki ;)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeFeb 5th 2016 zmieniony
     permalink
    Ja mam od lat podwyższona bilirubinę, ale ALAT ASPAT zawsze w normie. Lekarze sugerują Zespół Gilberta, nic groźnego.
    Przy normie do 1,1 maksymalnie miałam wynik 2,7 i białka oczu były wtedy lekko żółte, skórę mam zawsze żółtą...
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeFeb 5th 2016
     permalink
    Teo taki wynik to jest wynik do powtórki za jakiś czas. bo wystarczy, ze był lekko odwodniony i zagęszczona żółć zalegała w pęcherzyku i już mamy lekki skok.
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 5th 2016
     permalink
    pytanie/prosba do Warszawianek - mozecie mi podac link do szpitala gdzie przeniesiono szpital z dzialdowskiej?
    nie wiem czy to Banacha czy Zwirki i Wigury
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeFeb 5th 2016
     permalink
    Aniu - Żwirki i Wigury.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 5th 2016
     permalink
    Livka a nie orientujesz sie jak tam u nich z kolejkami do specjalistow? tragedia czy jakos to ujdzie
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeFeb 5th 2016
     permalink
    No właśnie nie wiem, bo usiłuję zapisać Gajkę do poradni kardiologicznej, ale nasza dr prowadząca złamała nogę...
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeFeb 5th 2016
     permalink
    Wiem ze na izbie jest tragedia, mojaprzyjaciolka jest tam pediatra i mowi ze masakre tam maja.

    Dziewczyny czy ktoras z was robila testy na nosicielstwo genow brca 1? Czy ja mam naprawde zapalcic za koperte i patyczek kilka stow a potem czekac na wynik ??
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 5th 2016
     permalink
    mkd: na izbie jest tragedia, mojaprzyjaciolka jest tam pediatra i mowi ze masakre tam maja.

    z tego co slysze to tragedia na wiekszosci IP oddzialow dzieciecych
    w moim wypierdziewiu nocami po 10-12 dzieciakow przez pewien czas przyjmowali ze lozka dla maluchow w swietlicy i na korytarzach staly a planowe przyjecia byly odsylane poza tymi zleconymi przez ordunatora :devil: (miasto obok w ogole planowe zostaly odwolane i tylko zagrazajace zyciu przyjmowali)

    Treść doklejona: 05.02.16 20:40
    Livia: usiłuję zapisać Gajkę do poradni kardiologicznej, ale nasza dr prowadząca złamała nogę..

    Livka czyzbys miala tam dobrego kardiologa? mi potrzebny kardiolog i endokrynolog dla G.
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeFeb 5th 2016 zmieniony
     permalink
    MrsHyde: potrzebny kardiolog i endokrynolog dla G.

    Ale potrzebujesz prywatnie, czy państwowo?
    Jeśli prywatnie, to z całego serca polecam dr Perdeusa (przyjmuje tu i tu).
    A jeśli państwowo, to właśnie w tej poradni, przeniesionej z Litewskiej, jest dr Sielska - taka starsza, dość specyficzna "matrona" - byliśmy u niej w maju na Litewskiej na badaniach Gajki.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 5th 2016
     permalink
    Livka a Dzialdowska i Litewska to jakies powiazania maja? bo kiedys kiedys mi Dzialdowska polecali i tak sie tego "chwycilam" mocno
    na razie chce sprobowac panstwowo, u nas mloda ma juz swoje terminy wyznaczone ale jakos mnie kardiolog nie przekonala (jest jedna dziecieca i mialysmy z nia kontakt teraz na oddziale); chcemy jednak skonsultowac G. z kims innym (ona ma 14lat wiec ni to dzieciak ni mlodziez)
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeFeb 5th 2016 zmieniony
     permalink
    Ja tez z czystym sumieniem polecam Perdeusa. On chyba gdzies przyjmuje państwowo.... Livka, kojarzysz? Mnie sie wydaje ze cos wspominał nam na wizycie.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeFeb 5th 2016
     permalink
    niedawno byłam na żwirki i wigury, w przeniesionej litewskiej, i z tego co wiem to działdowska jeszcze nie przeniesiona.
    a działdowska i litewska są połączone bo to uniwersytet medyczny.
    a warunki są mega, mega zajebiste.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeFeb 5th 2016 zmieniony
     permalink
    Jaheira: On chyba gdzies przyjmuje państwowo.

    No niestety już nie :sad:
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeFeb 5th 2016
     permalink
    Elfika, Działdowska przeniesiona... Jakies 2 m-ce temu pocałowałem tam klamkę.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeFeb 5th 2016
     permalink
    ooo, przechodziłam koło oddziału... pustka była...
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 5th 2016
     permalink
    ja to mysle ze nawet w ciemno bez konkretnego lekarza z polecenia gorzej nie trafie niz u siebie
    jeszcze popytam warszawskich znajomych moze maja kogos przyjmujacego panstwowo; za duzo jednak do ogarniania prywatnie by juz bylo
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeFeb 5th 2016
     permalink
    mkd, ja robiłam brca 1 i brca2. Niestety to tyle kosztuje. Zeby było zabawniej to jest różnica w badaniach typów mutacji (nie pamietam jak to sie nazywa) w rożnych miejscach. Swego czasu w Twoim Stylu były kupony zniżkowe na takie badania. To jakaś cykliczna akcja.
    Na koniec załapałam sie na fajne kompleksowe badania w Gdańsku (wysyłali do Stanów), plułam do probówki, czekałam i... jestem "czysta" uff. U nich byla możliwość sprawdzenia wszystkich mutacji. Sprawdzę ile to kosztowało i dam znać.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 5th 2016
     permalink
    Moniaa a czy możliwe jest ze taki lekko podwyższony wynik wziął się stąd, że dwa dni przed badaniem Pastuch mój dość mocno się alkoholizował?
    Oraz od jakiegoś czasu twierdzi, że go wątroba pobolewa. Może zatem warto się temu uważniej przyjrzeć?
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeFeb 6th 2016 zmieniony
     permalink
    teoretycznie możliwe, ale tak czy siak jak za jakieś 2-3 tygodnie powtórzyłabym te wyniki.
    a niech sobie połyka coś na regeneracje wątroby, jakiś hepatil czy inne cudo. Nie zaszkodzi a jest szansa, ze pomoze :)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeFeb 6th 2016
     permalink
    Teo, zapodaj mu ostropest ze dwa razy dziennie. A dodatkowo essentiale forte albo max. Tylko nie daj się namówić na jakiś esseliv czy inne tańsze cudo, bo tylko essentiale jest lekiem a tamte to suple :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 6th 2016
     permalink
    DZięki dziewczyny za rady :wink:
    Już sobie mąż zakupił jakieś essentiale coś tam a za 2-3 tygodnie powtórzy badanie.
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeFeb 6th 2016
     permalink
    Gabcia to czekam na info. Chyba październik to mieciac z rakiem to moze wtedy będą zniżki. Ja sie bycia czystym nie spodziewam bo obciążenia mam na 3pokolenia. Ale chciałabym to wiedzieć.
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeFeb 7th 2016
     permalink
    Jestem...sprawdziłam i przekręciłam. W Gdańsku jednak było jakieś 800 ale to dlatego, ze było całkowite przeszukanie genu :confused:

    Wczesniej dzwoniłam w kilka miejsc, nie tylko lokalnie i ceny były bardzo rożne. Robiliśmy z kuponu ale potem okazało sie, ze oni robią tylko kilka najpopularniejszych w naszym regionie/kraju mutacji dla brca1 i brca2. Chcąc mieć pewność i pelne badania zdecydowaliśmy sie na Gdańsk.

    Tez byliśmy pewni, ze wyjdzie ze względu na obciążenia (a u teściowej nawet zaawansowanie choroby), a nic nie wyszło w obu przypadkach. Wiem, ze to potrafi psychicznie męczyć. Trzymam kciuki za Ciebie :*
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeFeb 7th 2016
     permalink
    Czyli polecasz Gdańsk? Czy masz jakiś namiar na to miejsce ?
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeFeb 7th 2016
     permalink
    Poszukam i prześle jak tylko moje dziecko zechce wreszcie zasnąć..

    Treść doklejona: 07.02.16 23:15
    Zacznę od tego,ze jesli masz stwierdzone przypadki w bliskiej rodzinie możesz zrobic badania bezpłatnie na NFZ. W linku masz wytyczne, które kwalifikują do bezpłatnego badania: http://hylostet.pl/igm/article/83/

    Jesli chodzi o nr tel do miejsca o którym mówiłam spróbuje przesłać na priv (nie wiem czy dam radę bo pierwszy raz to robię :confused:)

    Treść doklejona: 07.02.16 23:37
    Chyba nie mogę wysłać jak nie opłaciłem konta hmm.. Jak możesz to podaj prosze swojego maila, bedzie mi prościej
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 8th 2016
     permalink
    Dziewczyny wracam do tematu domowego laserowego usuwania włosów za pomocą Philips Lumea.
    Jeśli któraś się zastanawia to nie ma nad czym !!!
    Ten, kto to wymyślił to cudowny człowiek bankowo :wink:

    Pomijam, że w ciągu dwóch miesięcy nie zdążyłam ani raz nóg wydepilowac (ahahahahah :shamed:), ale na pachy zrobiłam już chyba trzy sesje.
    A dokładniej mówiąc na jedną pache.
    Żeby różnice było widać co nie :wink:
    Różnica jest kolosalna.
    Jednej w ogóle nie gole, bo nie muszę. Na drugiej od kilku dni nie gole, żeby było widać jak cudownie Lumea działa (na tą drugą pache).
    No rewelacja.
    Włosy owszem odrastaja ale bardzoooo powoli i okropnie słabe.
    Także tak.

    No tylko dodam, że byłam w grupie, dla której najbardziej polecano urządzenie. Tzn grube czarne włosy przy bardzo jasnej karnacji.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeFeb 8th 2016
     permalink
    TEORKA: Dziewczyny wracam do tematu domowego laserowego usuwania włosów za pomocą Philips Lumea.
    Jeśli któraś się zastanawia to nie ma nad czym !!!
    Ten, kto to wymyślił to cudowny człowiek bankowo :wink:

    TEO, myślałam o Tobie wczoraj dotykając mojego kaktusa na łydkach :) Chciałam zapytać jak się spisuje Philips :) Super, dobrze wiedzieć, ze warto kupić :)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 8th 2016 zmieniony
     permalink
    Kasia ale Ty masz bardzo ciemną karnacje więc w tej ich tabeli raczej niezbyt się nadajesz :(
    Tzn wg tabeli może i tak ale jak czytałam opinie dziewczyn to te o ciemnej skórze raczej nie były zadowolone.
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeFeb 8th 2016
     permalink
    Laski, ja bylam na Zwirki i Wigury z Mery i zadnych kolejek ns IP nie bylo. Szybko, sprawnie, wszystko nowe.
    .
    Asia, zarzuć linkiem do tabeli. Jak mowisz, ze dziala, to biere :wink:
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 8th 2016
     permalink
    Tutaj jest tabela, do obejrzenia :)
    Gdybym się mej owłosionej pachy (nie lumeowanej) nie wstydzila to bym Wam pokazała efekty :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeFeb 8th 2016
     permalink
    Dzieki gabi niestety klasyfikuje sie do bezplatnego badania i to z kilku powodow, teraz musze znalezc w warszawie jakiegos onkologa czy genetyka ktory mi wystawi skierowanie na to badanie...
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeFeb 8th 2016
     permalink
    TEORKA: Kasia ale Ty masz bardzo ciemną karnacje więc w tej ich tabeli raczej niezbyt się nadajesz :(

    nie taką ciemną, no może latem, bo mnie szybko słońce łapie ale generalnie, w tym okresie tom wyblakła i bardziej żółta niż ciemna. No ale obejrzę tabelę ;)
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeFeb 8th 2016
     permalink
    Oo Teo a ciagle mam w mysli zapytac. W sumie najbardziej mnie nogi interesują, ale to jeszcze nie robilas.
    fajnie żeś zadowolona
    .
    kurde laserem babeczka mi prawie 3h calutkie nogi robi
    kurde chyba by mi kregoslup padl samej plus jeszcze angaz kogos zeby tył zrobil
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 8th 2016
     permalink
    Ev no ale jak Ty się już depilujesz to po co Ci :)
    No chyba, że będziesz odrastac jednak.
    I bankowo tym moim szybciej.
    Jedna pacha to jakieś pięć minut roboty.
    Więc obstawiam, że noga z godzinę.
    Jak zrobię to dam znać.

    No tylko po tym moim włosy odrastaja co nie.
    Bardzo wolno, bardzo mało, słabe , łamiące się, kruszace.
    Ale dla mnie to i tak bajka bo mam 2-3 tygodnie spokoju BEZ WRASTANIA i ropnych wykwitow jak to u mnie było przy wosku i depilatorze zwykłym.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.