Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeDec 11th 2016
     permalink
    Lexia ja jestem przerażona. Nie będzie żadnego punktu odniesienia niż doświadczenie i widzimisię lekarza. Szok. To krok w tył, n ie pierwszy zresztą jeśli chodzi o dobrą zmianę. Cieszę się że nie planuje więcej ciąży. Obie poprzednie przeszłam tylko prywatnie, te zmiany to wymuszają niejako.
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeDec 12th 2016
     permalink
    Wiecie, a najgorsze jest to, że w większości przypadków to ten lekarz g.... się przydaje przy tym porodzie!
    Zwykle się nawet nie pofatyguje ale do rządzenia jest pierwszy!
    Ja wspominam mój pierwszy poród, kiedy pani doktor mimo protestów położnych wygnała mnie z zaawansowaną akcją skurczową z pustej porodówki na patologię, mojego męża do domu, czym doprowadziła do konieczności błyskawicznego transferu między oddziałami z pełnym rozwarciem. Mnie pozbawiła wsparcia męża, poczucia bezpieczeństwa i godności...
    Poród odebrał zespół świetnych położnych, po czym przyszła pani doktor, nazywając to "cudem" i wyciągnęła ze mnie łożysko, fundując w konsekwencji 2 zabiegi łyżeczkowania...
    Ja wiem, że wiele z tych standardów nadal było w sferze pobożnych życzeń ( u mnie nie ma szans na parcie inaczej niż na fotelu), ale teraz nie będzie już żadnego punktu odniesienia...
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeDec 12th 2016
     permalink
    Czytałam, to jakiś koszmar. Większość znajomych ciężarnych nie ma o tym zielonego pojęcia. Ja też dopiero teraz się dowiedziałam, a zmiany wprowadzono już kawał czasu temu :/ Ile jeszcze takich "dobrych zmian" zostanie przyjętych za naszymi plecami? I tak, ja też poczułam ulgę na myśl, że udało mi się dwójkę dzieci urodzić w miarę po ludzku - teraz nie wiadomo, jak z tym będzie. Ech.

    Treść doklejona: 12.12.16 12:57
    Można podpisywać petycję przeciwko zmianom:

    Ratujmy prawa kobiet rodzących w Polsce
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeDec 12th 2016
     permalink
    Hydro, dzięki za petkę. Podpiszę, choć te głąby i tak ludzi i ich protesty mają szeroko i głeboko w pupskach...
    No i właśnie, zazdroszczę Wam, że porody macie za sobą. Ja na pewno do końca 2018 się nie wyrobię, a ta chora zmiana wejdzie od 2019...
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeDec 12th 2016
     permalink
    Macie link do nowych wytycznych, nie petycji i protestów?
    Zauważmy uczciwie, że wiele oddziałów, porodów i tak nie spełniało kryteriów rodzić po ludzku.
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeDec 12th 2016 zmieniony
     permalink
    Nana, czyli hurra, zróbmy tak, żeby wszystkie nie spełniały i nawet nie będzie podstawy na którą będzie można się powołać jak Cię potraktuja taśmowo i z buta? Nie rozumiem, co masz na myśli mówiąc, że ileś nie spełniało... Że w takim razie lepiej równać w dół? :confused:
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeDec 12th 2016
     permalink
    Pytam tylko o link.
    Miałam okazję być w roli kobiety rodzącej i wiem, że przepisy to nie wszystko. Papier przyjmie wszystko, a rzeczywistość to ludzie. To, co pisze Rodzić po ludzku bijąc na alarm, nie istnieje w wielu placówkach. Stwierdzam fakt.
    Projekty zmian były raczej dobre, więc chciałabym przekonać się, c z tego wyszło. Nie wiem, czy jest sens się tak bardzo emocjonować. Chciałabym sprawdzić, czy podpisywać petycję.
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeDec 12th 2016
     permalink
    Nana, zerknij na to, co linkowała Lexia - to jest stanowisko Fundacji Rodzić Po Ludzku, na dole są linki do dokumentacji związanej z tematem.
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeDec 12th 2016
     permalink
    Lexia: Że w takim razie lepiej równać w dół?

    To chyba dewiza "dobrej" zmiany. Dokładnie w tym tonie otrzymałam odpowiedź od ministerstwa edukacji w sprawie gimnazjów przy liceach, które często są kuźnią talentów, olimpijczyków i bardzo dobrze działają. Pytałam o możliwości - w ramach tej reformy - tworzenia klas np. 7 i 8 w ramach eksperymentu pedagogicznego, aby potencjał tych szkół, ich metody pracy, współpraca z uczelniami, nie poszło na marne. Czego się dowiedziałam: Nie będzie wyjątków, dla wszystkich po równo, nie może być lepszych szkół i gorszych. Równamy w dół.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeDec 12th 2016
     permalink
    nana, znalazłam taki fragment, nie miałam czasu szukać rozporządzenia: >>Zmiana jest tak drobna, że aż trudno ją dostrzec. Art. 22 ust.5 ustawy o działalności leczniczej do tej pory brzmiał tak: „Minister zdrowia może określić, w drodze rozporządzenia, standardy postępowania medycznego w wybranych dziedzinach medycyny lub w określonych podmiotach wykonujących działalność leczniczą, kierując się potrzebą zapewnienia odpowiedniej jakość świadczeń zdrowotnych”.
    W nowelizacji zastąpiono „standardy postępowania medycznego” słowami „standardami organizacyjnymi opieki zdrowotnej”. Oznacza to, że ministerstwo rezygnuje z wyznaczania rozporządzeniami reguł postępowania medycznego."<<
    To, że nie wszędzie standardy były zachowane to jedno, ale jeśli ta zmiana ma działać tak jak się obawiam, to w moim szpitalu wszystko się będzie rozgrywać grubością koperty dla ordynatora...
    Bo opis porodówki w sieci cudowny, tylko mający niewiele wspólnego z rzeczywistością- znieczulenia nikt na oczy nie widział, podobnie jest z rodzeniem w wodzie - trzeba się wcześniej umówić i trafić na przeszkoloną położną. Dziecko z pewnością będzie wiedziało, kiedy może zacząć się rodzić...
    Ale jak się ma "wejścia" to można dużo.
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeDec 14th 2016
     permalink
    Fundacja Rodzić po Ludzku również przygotowała petycję - klik.
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 14th 2016
     permalink
    już dawno podpisana :wink:

    mi w związku z tymi dobrymi zmianami chodzi po głowie czy by nie pozwać rządu o znęcanie się nad kobietami psychiczne i fizyczne. pozew zbiorowy. tylko skąd wziąć kasę i prawników ?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeDec 14th 2016
     permalink
    Dziewczyny, wysypka (mozliwe, ze alergiczna ) u doroslej osoby na skroniach, po bokach klatki piersiowych i w pachwinie kolo nogi - zawsze w tym samym miejscu. Pojawiajaca sie co kilka miesiecy. To myslicie, ze alergiczna? Czy co to moze byc?
    Moj M. cos takiego ma od jakiegos czasu. I tak dumam i musze go do lekarza wyslac. Tylko, ze do jutra mu pewnie zejdzie.
    Dziwne jest to, ze zawsze w tym samym miejscu ma.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeDec 15th 2016
     permalink
    Dziewczyny, podpowiedzcie. Pierwszy raz chcę kupić żywą choinkę. Jak ją trzymać, by choc troche postała i sie nie posypała i jaką najlepiej kupić? Mam do choinki taki stojak na wodę, czy to wystarczy?
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeDec 15th 2016
     permalink
    Wystarczy stojak na wodę. Najdłużej stojąca i najpiękniejsza jest jodła kaukaska.
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeDec 15th 2016
     permalink
    Zasadniczo stawiać jak najdalej od kaloryfera, dobrze, jeśli w pokoju nie jest bardzo ciepło. Możesz ubrać choinkę tuż przed Wigilią a do tej pory trzymać na balkonie.
    Kiedy będziesz kupować to przejedź palcem po igłach i sprawdź czy nie odpadają. I pień od spodu, im bardziej jasny tym lepiej.
    Oczywiście trzeba podlewać i uzupełniac wodę w stojaku.
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeDec 15th 2016
     permalink
    albo kup ciętą, ale w donicy z ziemią ;) my tak zawsze robimy i do 2 lutego stoi jak ta lala ;)
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeDec 15th 2016
     permalink
    Libra, serio do 2 lutego? :shocked: ale byłby czad :)
    Dzieki dziewczyny, kupię chyba tą jodłę kaukaską. A czy ona tez pachnie, tak jak świerk?
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeDec 15th 2016
     permalink
    Jodły nie pachną. W tym sęk właśnie, że choć trzymają się dłużej to nie pachną. No i konkretnie droższe od świerków. Ja wybieram świerk :)
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeDec 15th 2016
     permalink
    A świerk ile Wam stoi mniej więcej?
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeDec 15th 2016
     permalink
    Zależy, jak jest w miarę świeży a w domu nie jest gorąco to wytrzyma ze 3 tygodnie. Oczywiście po jakimś czasie trzeba codziennie zamieść pod nim. Ja lubię świerk za zapach. Za jodłami nie przepadam. Nie podobają mi się.
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeDec 15th 2016
     permalink
    Ja kupuję żywe, w donicach. Najczęściej świerki. Ale zwykle mam problem z dotrzymaniem ich odpowiednio długo. Chyba trafiam na "wadliwe" sztuki. Zwykle maja byc ukorzenione i niby wtedy powinny dłużej stać, ale... My zwykle trzymamy do kolędy, która u nas jest 6.01. Dajemy radę, choć igły spadają, mimo podlewania...
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeDec 15th 2016
     permalink
    Wiecie co wyczytałam? Że po kupnie należy pieniek podciąć 1,5cm i wsadzić na parę sekund do wrzącej wody, by pory sie pootwierały. Wtedy lepiej będzie pobierała wodę i dłużej będzie stała. Poza tym, choinka nie lubi nagłej zmiany temperatury, więc nie należy z dworu od razu do domu jej zabierac, tylko postawić na dobę w garażu lub piwnicy.

    Treść doklejona: 15.12.16 15:16
    Przypomniało mi się, jak kiedys mieliśmy świerk na święta :) Ja byłam jeszcze mała. Kiedy ją ubraliśmy okazało się, że jakies dzikie zwierzę je osikało i strasznie śmierdziało nam w domu :)
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 15th 2016
     permalink
    jakby się kto pytał to kocham IKEA.
    nie licząc kuchni i łóżeczka dla Klarki wszystkie meble mam z ikei. materace też.
    ten, który używamy obecnie wziął się i spruł z deczka. więc wysłałam reklamację z fotkami, z prośbą o pomoc w rozwiązaniu problemu.
    właśnie dzwoniła do mnie pani z działu reklamacji, z informacją, że moja została uznana i w związku z tym zaprasza mnie do sklepu po wybór nowego materaca :D
    ten obecny też z wymiany reklamacyjnej [w pierwszym pękła wewnętrzna rama, na której montowane są kieszenie ze sprężynami :D w efekcie co 5 lat nowy materac za raz, daaaaawo temu, wydaną kasę :P
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeDec 15th 2016
     permalink
    katka_81: Przypomniało mi się, jak kiedys mieliśmy świerk na święta :) Ja byłam jeszcze mała. Kiedy ją ubraliśmy okazało się, że jakies dzikie zwierzę je osikało i strasznie śmierdziało nam w domu :)
    katka_81: Przypomniało mi się, jak kiedys mieliśmy świerk na święta :) Ja byłam jeszcze mała. Kiedy ją ubraliśmy okazało się, że jakies dzikie zwierzę je osikało i strasznie śmierdziało nam w domu :)

    Mieliśmy tak samo ze świerkiem spod supermarketu. Podejrzewam kota, który zaznaczył drzewko jeszcze na placu i potem w naszym domu cuchnęło tak, że dzień po świętach choinka na balkonie wylądowała i cieszyła oko za oknem :)
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeDec 15th 2016
     permalink
    Ja ostatnio kupuje tylko jodłę kaukaską. Długo sie trzyma, jest gęsta nie osypuje sie. Jej igły sa mięciutkie i nie kłują, co ma znaczenie przy małych dzieciach.
    --
    •  
      CommentAuthorPandora1
    • CommentTimeDec 16th 2016
     permalink
    Jodły pachną, ale mniej. Nie jest tak, że czuć zapach w domu, jak ze świerkiem, ale jak się przechodzi obok to czuć.
    Tak jak pisały dziewczyny - przyciąć pieniek, podlewać, postawić tam gdzie najchłodniej. Ja mam zawsze do Trzech Króli, a kupuję z tydzień przed Wigilią.
    --
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeDec 16th 2016
     permalink
    My mamy zawsze daglezję! Jest to odmiana jodły, ale pachnie tak intensywnie, że świerki się do niej nie umywają. Tak trochę z nutką cytryny.
    My kupujemy choinke tydzien przed Świętami, (tydzien trzymamy na balkonie) ubieramy w Wigilię rano i rozbieramy 2 lutego ;) i naprawdę trzyma. Tylko my kupujemy od razu z pniem zakopanym w donicy. Może to ma wpływ na jej trwałość.

    Dziewczyny, mam pytanie! Co można kupić szwagierce pod choinke? Przylatuje z narzeczonym (obcokrajowcem) zza granicy (tylko 10 tys. km odległości), więc nie można nic co by musiała zabrać ze sobą z powrotem, bo bedzie obładowana po szyję wałówką z domu. Raczej też odpadają jakieś karnety na spa i inne bo nie będzie mieć czasu w Polsce tego wykorzystac... Jakiś pomysł?
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeDec 16th 2016
     permalink
    W temacie "rozporządzenia" Ministra Zdrowia - siłą rzeczy "kosmetyczne" dobre zmiany dotkną nie tylko "zdrowe ciąże". Znów zabraknie podstaw, żeby matki mogły się po ludzku żegnać ze stratą. link
    --
  1.  permalink
    Ja się tylko zastanawiam czym, my, kobiety zasłużyłyśmy sobie na taka nienawiść ze strony rządzących. Zostałyśmy sprowadzone do rangi przedmiotu.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 16th 2016
     permalink
    karolciat: W temacie "rozporządzenia" Ministra Zdrowia - siłą rzeczy "kosmetyczne" dobre zmiany dotkną nie tylko "zdrowe ciąże". Znów zabraknie podstaw, żeby matki mogły się po ludzku żegnać ze stratą. link

    NO ŻESZ KURWA!!!!
    -- [/url]
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeDec 16th 2016
     permalink
    kuleczka_69: Ja się tylko zastanawiam czym, my, kobiety zasłużyłyśmy sobie na taka nienawiść ze strony rządzących. Zostałyśmy sprowadzone do rangi przedmiotu.

    Nie wiem- frustraci się mszczą za własne niepowodzenia?
    Pani premier ma złe wspomnienia z porodówki i działa w myśl zasady "jak mnie to innym tak samo?"
    Pan Minister mieni się Bogiem.
    Darmowe leki dla seniorów - a potem mówi, ze to tylko hasło wyborcze, co musiało być krótkie?
    W praktyce mało kto ma darmowe, bo wiele z tych "refundowanych" nie nadaje się do leczenia pacjentów. Dużo by pisać o tym pomyśle...
    Potem słyszę, że od stycznia opiekę medyczną POZ będą mieli wszyscy niezależnie czy są ubezpieczeni czy nie. I że to się przyczyni do rozładowania kolejek!!
    :devil: W jaki sposób się pytam?? A za rok zabiegi bez ubezpieczenia. Ale ktoś za to zapłaci przecież i nie będzie to pan Radziwiłł?
    Ale bezrobocie im spadnie, bo wielu się rejestruje tylko dla ubezpieczenia. Jsk bez niego będzie można się leczyc, przestaną chodzić do pośredniaka...
    I będzie sukces rządu:devil:
    Teraz rzeczone Rozporządzenie i zapewnienia, ze to wszystko dla dobra kobiet, a przez te 2 lata to coś lepszego wymyślą.
    A najnowszy news to współpłacenie za zabiegi- nfz zrefunduje najtańszą wersję, a jak chcesz lepszą, to płać! Oczywiście to w wielkim skrócie, ale czarno to widzę...
    A o powrocie obowiązku meldunkowego, peselach dla cudzoziemców i ankiecie statystycznej przy okazji meldunku słyszałyście?
    Oczywiście to na razie tylko pogłoski, ale większość tych absurdów faktycznie potem jest wprowadzana... LINK
    I to wszystko nam dają w prezencie na Spokojne Święta!
    --
  2.  permalink
    Az zaluje, ze nie pozlam zaglosowac, pewnie by to nic nie dalo, ale zawsze to glos mniej na pisiorow :devil:

    W rzadzie wszyscy sa marionetkami kaczora, moze on msci sie za to, ze tylko kot go chcial?
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeDec 16th 2016
     permalink
    dziewczyny ale skad Wy wiecie ze w ciagu tych dwoch lat faktycznie nie wejdzie jakas ustawa ktora FAKTYCZNIE reguluje te opieke okoloporodowa a nie tylo "wytyczne" ktore teraz i tak jeden szpital przestrzega inny nie i w razie czego mozesz sie sadzic? Ja tam wole poczekac zamiast sie oburzac. Historie opisane w artykule JUZ SIE WYDARZYLY czyli co obene prawo tez jakby kuleje.
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeDec 16th 2016
     permalink
    Lecia, bo jak sie cos wprowadza to moze nad tym przysiąść konkretnie i dokończyć nim sie klepnie, a nie na wariata z hasłami -"jakoś to ustalimy przez dwa lata". Potem sprawa przyschnie, zapomną i jakoś to bedzie. Takie rzeczy nie powinny mieć miejsca, to nie maraton tylko nasze życie, zdrowie i godność osobista.
    --
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeDec 16th 2016
     permalink
    Wiesz, wolę PEWNĄ sytuację, że wytyczne są i mogę w razie w się odwołać, mam prawo, mam możliwość i mogę z tego korzystać. To tak jakbyś powiedziała, że czemu nie znikną kradzieże, skoro prawo mówi, że nie wolno kraść? Bo jedni się dostosują, inni nie, a ja się mogę sądzić i mogę liczyć na państwo i prawo. A jak zlikwidują standardy, to nie dość, że nie mogę liczyć, że jednak szpital ich przestrzega, to jeszcze nie będę się mogła odwoływać, sądzić, bo nie będzie prawa. I cóż z tego, że ktoś mi obieca, że uchwalą coś? Nie wierzę w obiecanki, wolę mieć na papierze.
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeDec 16th 2016
     permalink
    Bo zmiana w prawie powinna być czymś poparta. I powinno się wymienić jedno na drugie. A nie zlikwidować i nie dać nic w zamian.
    To rodzi chaos.
    A domeną rządzących jest "jakoś to będzie". Poza tym wychodzi na to, że obecnemu rządowi zależy na niepokojach i burzach, bo to już kolejny absurd który wprowadzają i nie próbują sytuacji załagodzić.
    W 2018 ma zostać zlikwidowany nfz, ma być sterowanie centralne. Wówczas będą mieć inne rzeczy na głowie niż "godność pacjenta".
    Bo przecież tu nie tylko o standardy okołoporodowe chodzi...
    Z resztą, ja wolę się zapoznać z tym co mnie czeka za wczasu, niż być zaskoczoną po fakcie.
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeDec 16th 2016
     permalink
    karolciat: A o powrocie obowiązku meldunkowego,

    Ale obowiązek meldunkowy nadal jest :) Zgodnie z ustawą miał być zniesiony od 1 stycznia 2018 roku, dopiero :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeDec 16th 2016
     permalink
    Wczoraj czytałam, że meldunku nie zniosa nigdy, będzie tylko przesuwany termin jego "potencjalnego " zniesienia.
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeDec 16th 2016
     permalink
    obe, racja. Miał być zniesiony w 2018 więc powinnam napisać o podtrzymaniu a nie przywróceniu :)
    Ale daje się, że zniesiono obowiązek meldunku czasowego? Nie doczytałam, czy i to wróci...
    Nieistotne.
    Dzieje się w naszym kraju co najmniej dziwnie, właśnie blokują sejm bo marszałek się obraził i kogoś wykluczył...
    Dogadać się nie umieją i nie chcą. Nie wiem do czego faktycznie chce doprowadzić rząd, nie wiem co chce swoim zachowaniem osiągnąć opozycja.
    Z dnia na dzień dom wariatów coraz większy.
    A pośrodku tego my- obywatele, którzy bezpośrednio oberwą za te ich przepychanki ideologiczne...
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeDec 16th 2016
     permalink
    k
    karolciat: Nie wiem do czego faktycznie chce doprowadzić rząd

    Im się marzy dyktatura, niestety...
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeDec 16th 2016
     permalink
    A mi dziś ręce i wszystko inne opadło. Niania mi dziś opowiada rano, że jej koleżanka jest 3-cim miesiącu ciąży i jej córka ma ospe i co ma robić, bo sama nie miała. No to ja ze szybko do lekarza, że heviran da i może się jakoś uda. No i poszła do pediatry z dzieckiem, a lekarz do niej, że ciążę trzeba usunąć, bo już nic z tego nie będzie i ja spławił na drzewo z niczym. A to też jej rodzinny ten pediatra. No szok.
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeDec 16th 2016
     permalink
    Gratuluję pomysłu i empatii... Po pierwsze skarga na lekarza. Takich należałoby pozbawiać prawa wykonywania zawodu...
    Po drugie do drugiego lekarza po leki... Tak
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeDec 16th 2016
     permalink
    Libra1610: Dziewczyny, mam pytanie! Co można kupić szwagierce pod choinke? Przylatuje z narzeczonym (obcokrajowcem) zza granicy (tylko 10 tys. km odległości), więc nie można nic co by musiała zabrać ze sobą z powrotem, bo bedzie obładowana po szyję wałówką z domu. Raczej też odpadają jakieś karnety na spa i inne bo nie będzie mieć czasu w Polsce tego wykorzystac... Jakiś pomysł?

    Jak 10tys km bedzie leciala to ma pewnie bagaz ;) Ja bym kupila polskie kosmetyki np. Resibo, plus cos jeszcze np. firmy Hagi.
    Pelno tego teraz. Sama bym sie bardzo ucieszyla z takich poslkich kosmetykow eko :)
    --
  3.  permalink
    Dziewczyny, a szczególnie mamy! Dowiedziałam się dziś że moja dobra koleżanka jest w ciąży. Chciałabym jej w formie gratulacji i poprawy humoru (stresuje się bardzo czy wszystko będzie w porządku) kupić jakiś drobiazg. Myślałam o jakiejś biżuterii, bransoletce ale może to zbyt banalne. Może coś doradzicie?
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeDec 17th 2016
     permalink
    Caffe_latte - mysle, ze bizuteria to dobry pomysl. Ja bym kupila lancuszek np. srebrny jezeli lubi.
    --
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeDec 18th 2016
     permalink
    caffe_latte - ja zawsze cieżarnym daje słodycze :D to je najbardziej cieszy :P choć jednej akurat kupiłam paczke kabanosów, bo taką miała zachcianke :D
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeDec 19th 2016
     permalink
    To i ja tym razem dołączyłam do grona posiadających cięte drzewko bez choinki.
    Był u nas wczoraj jarmark przed klasztorem. Poszliśmy z dziećmi jak co roku i przy zakupach na stoisku sióstr urszulanek dostałam talon na miejską choinkę :bigsmile:
    Do tej pory na taką się nie załapałam, bo jak rozdawane za darmo, to znikały w 3 minuty, hurtem. Od zeszłego roku można dostać talon, robiąc jakieś zakupy lub biorćc udział w zajęciach na straganie jarmarku. Dzięki temu nie znikają już tak błyskawicznie. Nie byłam przekonana czy uda się coś znaleźć, bo zykle mieli spore, a u nas miejsca brak. Ale dostałyśmy z Krysia taka malutką, zgrabną, jakby na nas czekała :smile:
    Od wczoraj stoi na balkonie, ale dziś chyba będę musiała je w stojaku umocować. Poczytałam metody przedłużania mu życia, ale mam obawy, że i one niewiele starczą. Świerk pospolity z natury mało trwały, ale pachnie obłędnie.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 19th 2016
     permalink
    Laski, ja z nietypowym zapytaniem. może któraś z Was będzie się orientowała co poczynić w takiej sytuacji.
    otóż mój mąż zrobił trochę zakupów na firmę przez neta, wszystkie za pobraniem, i teraz po kolei schodzą do nas przesyłki. siłą rzeczy odbieram je ja.
    w piątek przyszło zamówienie za oleole.pl za 1341zł. sklep podzielił zamówienie na dwie paczki jedna to monitor, druga to tablet i akcesoria do niego. odebrałam przesyłkę, zapłaciłam i chwilę po tym jak kurier odjechał uświadomiłam sobie, że mam tego sprzętu za mało. za mało o monitor.... a zapłacone za całość....
    wg DHLu, który dostarczał przesyłkę nadawca przekazał im 1 z 2 zadeklarowanych paczek, kurier na swoim liście [miał mi wysłać zdjęcie a tego nie zrobił...] miał ponoć napisane 1z1, ja na liście na foliopaku 1z2...
    sklep oczywiście twierdzi, że przekazał całość.
    reklamacja w piątek po południu złożona.
    co jeszcze mogę zrobić??? bo tu rozchodzi się o 479zł z dofinansowania, z którego trzeba będzie się rozliczyć....
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeDec 19th 2016
     permalink
    Najpierw pociągnij do końca sprawę z DHLem. Po to są ubezpieczenia przesyłek, żeby w takiej sytuacji odzyskać kasę (lub przesyłkę)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.