Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 19th 2016
     permalink
    DHL w raportach ma tylko jedną przesyłkę-tylko tyle dostali. a to już info od strony wewnętrznej [Małży kiedyś był kurierem DHL i parę znajomości zostało].
    pozostaje bitka z oleole...
    -- [/url]
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeDec 19th 2016
     permalink
    my w firmie mieliśmy taki przypadek- zorientowałam się po odjechaniu kuriera.
    Trochę to trwało, ale w końcu firma sprzedająca uznała reklamację. Tyle, że u nich się okazało, że któryś z pracowników firmy kurierskiej był mocno "kreatywny" bo nie byliśmy jedynymi poszkodowanymi.
    Jak dla mnie musisz żądać kopii listów przewozowych, żeby je porównać z tym, co napisane u ciebie.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 19th 2016
     permalink
    karolciat: Jak dla mnie musisz żądać kopii listów przewozowych

    już poprosiłam. mają się kontaktować. najwyżej pojadę temat przez znajomego Małża. wszak jest supervisorem ds obsługi klienta...

    najgorsze jest to, że trafiliśmy w kijowy okres na takie akcje. za chwilę święta, za drugą chwilę rodzę i mnie nie ma...
    na szczęście , w razie W, są jeszcze sądy jeżeli oleole będzie przeginać...
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeDec 19th 2016
     permalink
    Kolejny zamach. BERLIN - ciezarowka wjechala w tlum ludzi na markecie bozonarodzeniowym. :( 9 osob nie zyje, okolo 50 rannych.
    --
  1.  permalink
    I to jeszcze na polskich blachach...
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeDec 19th 2016
     permalink
    Co sie dzieje w zachodniej Europie? Masakra. Dlatego ja unikam duzych skupisk ludzi w Londynie. Nigdy nic nie wiadomo. Po tym jak w pazdzierniku znalezli bombe w naszej linii metra. Cale miasto jest w gotowosci..
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 19th 2016
     permalink
    polskie blachy to pół biedy. co się stało z kierowcą?
    mój mąż ogarnia firmę transportową, w sobotę kierowca zablokował pociąg dla ciężarówek w eurotunelu rozpieprzając nowy ciągnik... koszty będą masakryczne... ale jak oglądamy teraz wiadomości to to jest nic w porównaniu z tym...:sad:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeDec 19th 2016
     permalink
    Chodza sluchy, ze go uprowadzili. Ale to tylko ploty na necie..
    --
  2.  permalink
    Pytanie czy to był polski kierowca, czy ciężarówkę ukradli, albo trzecia opcja - mówią, że jechało dwóch gości, a jeśli ktoś go zmusił grożąc bronią? W dwóch z trzech przypadków będziemy znów na celowniku, będziemy tymi złymi.
  3.  permalink
    Na WP napisali, że znaleźli ciało w aucie i to niby kierowca... Ale ile w tym prawdy? Daliśmy na TVN 24 i słuchamy
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeDec 19th 2016 zmieniony
     permalink
    Maz mi mowi, ze wlasciciel firmy polskiej sie wypowiadal , ze od 16 nie bylo z kierowca kontaktu. Mial miec rozladunek stali w Berlinie. Moze mu ukrali ciezarowke? Albo go uprowadzili :(

    Treść doklejona: 19.12.16 22:14
    Zauwazylam, ze BBC strasznie jest wolne z informacjami, na onecie wiecej jest..

    Treść doklejona: 19.12.16 22:15
    Tutaj sledze tez :(
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 19th 2016
     permalink
    na tyle, na ile znam specyfikę pracy firmy transportowej [a znam całkiem nieźle] to to, że mu przesunęli rozładunek jest normalne-teraz przed świętami jest istny kociokwik, nie była to tzw podwójna obsada bo towar, który wiózł nie wymagał tego. kierowca, któremu przesuwają załadunek ostatnią rzeczą jaką robi to wycieczka po mieście, bo raz, że nie ma siły, dwa nie ma na to czasu bo tacho i GPS, trzy w ścisłym centrum Berlina jest zakaz dla ciężarówek.
    WIĘC opcja porwania ciężarówki jest najpewniejsza. obawiam się jedynie, że ciało, które zostało znalezione na miejscu pasażera w szoferce to może być właśnie kierowca... już wcześniej .... unieszkodliwiony....
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorCaffe_latte
    • CommentTimeDec 19th 2016 zmieniony
     permalink
    Obyś elfika miała rację.
    Ja znając od strony drugiej - kierowcy zawodowego (mój były) też nie sądzę, żeby w ogóle kierowca dobrowolnie się oddalił od samochodu z ładunkiem (na dłużej niż skorzystanie z toalety czy szybki prysznic/obiad), który podejrzewam nie był bezpośrednio na chronionym terenie firmy (bo nie tak łatwo z niego wyjechać bez papierów). Więc tak samo obawiam się, że to ciało tego kierowcy. Gdyby to była pusta ciężarówka, z załadunkiem nagranym na konkretną godzinę, to co innego - mogą się zdarzyć wycieczki po okolicy, ale nie w takiej sytuacji...
    Oby tylko się nie okazało że to polski kierowca, który miał jakieś niezdiagnozowane problemy natury psychicznej - bo to niestety miałam okazję obserwować na przykładzie pracownika naszej firmy - nie do rozpoznania dla osoby z boku, a skutki mogły być tragiczne, gdyby policja nie przyjechała na czas.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 19.12.16 23:26</span>
    Wg onet.pl i radiazet to nie Polak prowadził ciężarówkę, ani też nie jego ciało znaleziono.
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 19th 2016
     permalink
    no właśnie pojawiła się informacja, że to ciało na miejscu pasażera to Polak :sad:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeDec 19th 2016
     permalink
    Masakra. :(

    Treść doklejona: 19.12.16 23:45
    Zostal zastrzelony polak - kierowca. Jego cialo bylo w szoferce. :( [']
    --
  4.  permalink
    A kierowca podobno był czeczenem.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeDec 19th 2016 zmieniony
     permalink
    Czczenem lub Pakistańczykiem.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 19th 2016 zmieniony
     permalink
    za 6 dni Boże Narodzenie...
    matko jedyna....
    -- [/url]
  5.  permalink
    A już miałam nadzieję...
    [*]
  6.  permalink
    Super święta będzie miała rodzina ofiary :-( straszne to jest, co się teraz wyprawia na tym świecie :(
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeDec 19th 2016
     permalink
    Boże co ja piszę... Pakistańczyk... Zaćmienie mam...
    --
  7.  permalink
    Teraz podają, że Pakistanczyk. Dowiemy się jutro dokładnie.
    --
  8.  permalink
    Ostatnio dostałam zaproszenie do znajomych na sylwestra - mieszkają niedaleko rynku w Krakowie, planowali iść na rynek. Odmówiłam, bo miałam w głowie Francję.
    Już nie jeżdżę od dawna komunikacją miejską, nawet jeśli mam dobre połączenie - bezpiecznie czuję się w samochodzie. Zakupy robię internetowo, albo z rana - mniej ludzi, spożywcze racze w małych marketach. oję się po prostu. Ze znajomymi też się raczej od pewnego czasu umawiamy w domu.
    Z jednej strony brakuje mi wyjścia "na świat", z drugiej - chociaż pozornie czuję się bezpieczna.
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 19th 2016
     permalink
    to już nie ma znaczenia. i tak to nie przywróci życia kierowcy...

    a ja tylko patrzę na lokalizator i 5 ciężarówek w trasie... jedna w Berlinie, jedna zaraz wjedzie na Niemcy, 3 w Belgii.
    od razu przypomina się jak w zeszłym roku 12 imigrantów weszło do chłodni, w tym roku próba włamu na terenie Niemiec...
    ale pomagajmy im....
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeDec 19th 2016
     permalink
    Caffe - a gdzie mieszkasz? W Polsce?

    Nam tu w Londynie wydaje sie, ze w Polsce jest bezpiecznie.
    Tu nie za bardzo. Tez od czasu zamachow w zeszlym roku w Paryzu - w sumie nie korzystamy z atrakcji turystycznych.
    Omijam szerokim lukiem skupiska ludzi, duze muzea, do ktorych wejsc moze kazdy ( wiekszosc jest tu darmowa).
    Jeszcze ostatnio (2miesiace temu) znalezli bombe na naszej linii metra, linii, ktora moj Maz codziennie do pracy jezdzi.
    Na szczescie udalo ja sie zdetonowac ( ktos zauwazyl reklamowke i zglosil). Na szczescie.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 19th 2016
     permalink
    madziauk: Jeszcze ostatnio (2miesiace temu) znalezli bombe na naszej linii metra, linii, ktora moj Maz codziennie do pracy jezdzi.

    :shocked::shocked::shocked:

    Treść doklejona: 20.12.16 00:00
    zajebiście, zastępca Ambasadora mówi, że policja nie potwierdza informacji dot. kierowcy....
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeDec 19th 2016 zmieniony
     permalink
    No. Dlatego my powoli planujemy wyprowadzke z UK. Nie dla nas zycie w ciaglym strachu. Niby o tym sie nie mysli non stop, ale ta swiadomosc z tylu glowy jest.
    W ogole w Londynie jakis czas temu wprowadzili policjantow z psami na stacjach metra. A na wiekszych stacjach pociagow i na lotniskach to chodza uzbrojeni TACY. Teraz w grudniu lecielismy do Polski ze Stansted i widzielimy te patrole.
    --
  9.  permalink
    Elfika, mojego męża siostry mąż jeździ na tirach. W środę ma właśnie wracać z rozładunku z Niemiec... Masz rację, nic i nikt nie przywróci życia kierowcy...
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 19th 2016
     permalink
    Madzia, szoken totalny. w takiej sytuacji cieszę się potrójnie, że mój mąż wytrzymał w Londynie całe 2 doby w zeszłym roku...
    -- [/url]
  10.  permalink
    Tak madziauk, w Polsce. Wy może mając porównanie inaczej na to patrzycie. Ja natomiast porównanie mam tylko z rozmów z kuzynkami mieszkającymi w UK. Co nie zmienia faktu, że nie czuję się w Polsce bezpiecznie. Imigranci wszędzie chcą się dostać, nawet jeśli traktują Polskę tylko jak kraj tranzytowy, nigdy nie wiadomo gdzie coś się wydarzy, a ja wolę dmuchać na zimne, na tyle na ile mogę i zdecydowanie skupisko ludzi na Krakowskim rynku nie przekonuje mnie do udziału w imprezie sylwestrowej, szczególnie że nie wiadomo kto i jakimi "drogami" popiera islam, tacy ludzie raczej się ukrywają. A ilu ludzi popiera przyjmowanie imigrantów, np w pracy mam kobietę, która otwarcie nie widzi w tym problemu bo to ludzie jak każdy inni, a to my siejemy panikę... Kobieta oczytana, wykształcona, pracująca w międzynarodowej firmie, której mąż na stałe pracuje w Niemczech. Są różne sytuacje życiowe, ale niestety napływ tak duże fali ludzi to dla zamachowców była szansa, którą wykorzystali. A skutki tego odczuwać będziemy przez lata, bo Europa przespała kilka ostatnich lat w kwestii kontroli.
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeDec 19th 2016
     permalink
    Caffe_latte: niestety napływ tak duże fali ludzi to dla zamachowców była szansa, którą wykorzystali. A skutki tego odczuwać będziemy przez lata, bo Europa przespała kilka ostatnich lat w kwestii kontroli.

    Niestety. To prawda.
    Choc i tak uwazam, ze mimo wszystko bezpieczniej w Polsce. Przynajmiej ja tak sie czuje. Ale my jestesmy z mniejszszego miasta. To pewnie tez ma znaczenie.
    --
  11.  permalink
    "aresztowany kierowca to Pakistańczyk który przybył do Niemiec 16.02.2016 jako uchodźca. (Welt)" - info onet.pl z twittera W.Szewko

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 20.12.16 00:46</span>
    To na pewno madziauk, choć teraz nie mieszkam w mieście, ale do dość dużego miast jeżdżę do pracy, a do jeszcze większego do szkoły. Za to mieszkając wcześniej w mieście faktycznie odczuwałam strach bardziej.
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeDec 19th 2016
     permalink
    Tez to czytalismy wlasnie. Uchodzca. No brawo Pani M.
    --
  12.  permalink
    Madziauk, my mieszkamy w Paryzu. Tez juz od dluzszego czasu doslowanie nigdzie nie wychodzimy. Nie korzystamy z komunikacji miejskiej ani metra. Tylko praca i dom. Strach okropny. Juz od dawna mowimy o powrocie ale zawsze bylo cos wazniejszego, chocby opieka medyczna jakiej w zyciu nie mialabym w swoim miescie w Polsce...
    Nie spie pol nocy... Moj maz dzis w nocy wyjezdza na doslownie na 3 dni do Pl a ja chyba zeswiruje ze strachu :(
    Nie zapowiada sie dobrze niestety w Europie :(
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeDec 20th 2016
     permalink
    ja nawet nie wiem co napisać..:(
    oblewa mnie strach to jest tak niedaleko do Berlina rzut kamieniem....
    powinni podjąć jakieś kroki
    uchodźcy powinni zostać oddelegowani
    nie ma litości dla ich kobiet i dzieci
    kto się martwi naszymi matkami dziećmi.....
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeDec 20th 2016
     permalink
    Kierowca był członkiem rodziny właściciela firmy transportowej...
    Kasia, ja też od razu pomyślałam o tym, jakie święta będzie mieć ta rodzina...
    Masakra...

    Wiecie, to co powiem pewnie się wam nie spodoba...
    Po pierwsze należy rozróżnić uchodźcę od imigranta. Tych pierwszych jest stosunkowo niewielu, ci drudzy wykorzystują sytuację.
    I dlatego uważam, że uchodźcom pomoc się należy. Ale najpierw potrzebna jest właściwa weryfikacja, żeby wiedzieć, kto na nią zasługuje.
    I chyba to kuleje najbardziej :sad:
    Nie dziwię się temu negatywnemu stosunkowi ludzi do "uchodźców" kiedy wśród nich jest jedno dziecko, jedna kobieta i 50 młodych chłopa. I na pewno oni wszyscy uciekają przed wojną...
    Też uważam, ze ich trzeba zawracać. Ale jak patrzę na to co się dzieje w Syrii...
    Ludzie uciekają przed wojną, próbują ratować swoje dzieci.
    My, Polacy też uciekaliśmy z Polski w czasie wojny czy stanu wojennego.

    Europa nie dźwignęła tematu. Brali wszystkich na lewo i prawo, bo trzeba. A teraz wszyscy żniwo zbieramy.
    Przyczyną nie jest religia islamu tylko skrajny radykalizm, oszołomstwo i brak wykształcenia. To dzięki temu dało się tym ludziom wmówić, że walczą z niewiernymi w imieniu Allaha. Oni wierzą. A w myśl tego co ta religia głosi, żaden z nich na zbawienie i dziewice nie zasłuzył. Ale jak ktoś im to powie, niewątpliwie straci życie...

    A póki co proces radykalizacji postępuje. Nie tylko na Bliskim Wschodzie, także w niemal całej Europie. Choć tu nie religia jest powodem.
    Ale musiałyście zauważyć, jak u nas reagują ludzie, jak ktoś się niepochlebnie wyrazi o partii rządzącej... Póki co to głównie słowa, ale boję się, ze w końcu i do czynów dojdzie.
    A wczorajsze wydarzenia jeszcze bardziej wszystko zaognią- rząd będzie miał nowe koronne argumenty. Wydarzyło się to u Niemców, których nie lubimy i nie szanujemy i którzy nie lubią Polaków. Jedną z ofiar jest Polak, co zaraz będzie odebrane za atak na nasz naród.
    A za wszystkim stoi uchodźca i to dowód, ze bardzo dobrze, że ich nie przyjęliśmy...
    I mamy zarzewie kolejnej przepychanki.
    Ale może ucichnie na trochę temat budżetu i 1000 kanapek...
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeDec 20th 2016 zmieniony
     permalink
    karolciat: uchodźcom pomoc się należy. Ale najpierw potrzebna jest właściwa weryfikacja, żeby wiedzieć, kto na nią zasługuje.

    Rano już podano, że policja niemiecka zrobiła nalot na ośrodek dla uchodźców, w którym mieszkał podejrzany zatrzymany i niestety, ale mają ponoć spory kłopot z ustaleniem kim jest, bo posługiwał się kilkoma (!) imionami i nazwiskami. Także teeeego...

    Z resztą o jakiej weryfikacji my tu mówimy - fala ludzi wlała się do Europy i nikt nie sprawdzał kto kim jest - większość nie miała żadnych dokumentów tożsamości. Oczywiście celowo. A tysiące dowodów osobistych znaleziono w krzakach w miejscach tymczasowych postojów podczas ich podróży przez kolejne kraje.
    Wyjście jest tylko jedno, choć wg mnie już na nie za późno - deportacja wszystkich. Nawet kobiet i dzieci (bo kto wie, co z nich później wyrośnie - przecież ci, co stali za atakami w Paryżu, to były "młode łebki" urodzone już we Francji czy Belgii). Deportować i nieść pomoc humanitarną w ich krajach.

    Demografowie przewidują ponoć, że po roku 2050 w Europie będzie więcej wyznawców islamu niż chrześcijan...
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeDec 20th 2016
     permalink
    Caffe_latte, a nie jest tak, że w PL prędzej zginiesz w samochodzie albo na pasach potrącona przez pijanego kierowcę niż od bomby terrorysty? Galeria handlowa to się może zawalić i owszem ale nie po wybuchu tylko od nadmiaru śniegu na dachu albo z powodu kradzieży stali przy budowie. Nie popadajmy w paranoję! Ile w PL jest uchodźców? Ilu emigrantów? Prędzej dostanę po mordzie od narodowca czy pseudokibica niż trafi mnie gniew Allaha. Sami nakręcamy spiralę strachu.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeDec 20th 2016
     permalink
    obe: Ile w PL jest uchodźców? Ilu emigrantów? Sami nakręcamy spiralę strachu.


    Ilu? W porównaniu z ilością w Niemczech czy Francji, prawie nic. I jak dla mnie niech tak zostanie.
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeDec 20th 2016
     permalink
    Nie zapominajcie o 2 mln uchodźców z Ukrainy :devil:
    Przepraszam za sarkazm a takich okolicznościach, ale mnie wkurza to zakłamywanie rzeczywistości.
    A teraz czytam, że Błaszczak chce wyprowadzić żandarmerię wojskową na ulice celem podniesienia bezpieczeństwa.
    Naszym ten zamach bardzo na rękę - nie będą się mogły odbywać żadne protesty, ani KODY ani przeciw reformie edukacji ani protesty górników przeciw zamykaniu kopalń. I tak przez kilka -kilkanaście tygodni, dopóki sobie ordynacji wyborczej nie zmienią...

    Nie przyjęliśmy uchodźców- ok. Czujemy się bezpieczniej.
    Kogo chcesz deportować? Dokąd, skoro nie mają dokumentów?
    Tych młodocianych nierobów- owszem. Uważam za błąd że wogóle zostali wpuszczeni. Ale stwierdzenie kobiety i dzieci, bo "kto wie co z nich wyrośnie"? Jak dla mnie nie na miejscu.
    Syn siostry mojego męża ma ojca kryminalistę. I co? Mam dzieciaka na straty spisać? Bo nie wiadomo, co z niego wyrośnie? Bo jaki ojciec taki syn?
    Trochę to jednak krzywdzące...
    Największym błędem Europy jest to, ze pozwolono na tworzenie enklaw, całych dzielnic. Dzięki temu ci ludzie nie próbują się asymilować, co potęguje radykalizację środowiska. Trzeba ich było rozmieszczać, a nie lokować w jednym punkcie.
    Też mi się nie podoba to co się dzieje za granicą, to że przymyka się oczy na niektóre okropieństwa, które robią cudzoziemcy (obrzezanie dziewczynek, rytualne morderstwa, nawet sławetny jugendamt nie interweniuje w sprawach dotyczących islamskich dzieci, a nasze odbiera bez mrugnięcia okiem).
    Ale mimo wszystko daleka jestem od generalizowania.
    Ja napisałam że weryfikacja prosta nie jest. Ale w jakimś stopniu możliwa.
    A wszystkich sytuacji uniknąć się nie da. Brevik w Norwegii uchodźcem nie był, a z powodu chorej ideologii wybił ponad 70 osób.
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeDec 20th 2016
     permalink
    a ja ciągle się dziwię, że tyle młodych, wykształconych, myślących ludzi nadal nie widzi zagrożenia związanego z islamizacją Europy.
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeDec 20th 2016
     permalink
    A czym się różni islamizacja Europy od np. chrześcijanizacji Afryki czy Ameryki? Bo to dawno było i się nie liczy?
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 20th 2016
     permalink
    karma wraca...
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeDec 20th 2016
     permalink
    Marion, Twój komentarz na temat dzieci jest obrzydliwy.
    Ty masz pewność co wyrośnie z Twoich chłopców ? :confused:
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeDec 20th 2016
     permalink
    A co masz na myśli mówiąc islamizacja?
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeDec 20th 2016 zmieniony
     permalink
    skapula: a ja ciągle się dziwię, że tyle młodych, wykształconych, myślących ludzi nadal nie widzi zagrożenia związanego z islamizacją Europy.

    karolciat: Nie zapominajcie o 2 mln uchodźców z Ukrainy :devil:

    No nie dopisałam, ale chodziło mi o uchodźców i emigrantów wyznających islam.
    Same zobaczcie - tylko muzułmanie się wysadzają czy rozjeżdżają ludzi. Nie robią tego wyznawcy innych religii. W Europie jest np. sporo Azjatów, a problemów z nimi nie ma - uczą się języków, pracują, ogólnie dobrze asymilują.
    obe: A czym się różni islamizacja Europy od np. chrześcijanizacji Afryki czy Ameryki? Bo to dawno było i się nie liczy?

    Mnie akurat nie podoba się kwestia misji, misjonarzy i nawracania na chrześcijanizm na innych kontynentach.
    _MIA_: Marion, Twój komentarz na temat dzieci jest obrzydliwy.
    Ty masz pewność co wyrośnie z Twoich chłopców ? :confused:

    No nie mam żadnej pewności.
    Ale sama widzisz co się dzieje - dzieci urodzone już w Europie, nie znające innego, być może gorszego życia, jak tylko w "naszej" cywilizacji, taki los gotują innym. Wyjaśnij mi proszę, jeśli wiesz - czym tłumaczyć ich postępowanie??? Ten człowiek z Berlina ma 23 lata - przybył niecały rok temu do Niemiec i ubiegał się o azyl? Jaki miał powód żeby zrobić to co zrobił?
    Gdybym ja musiała zostawić całe swoje życie i uciekać przed wojną do innego kraju, to bym była wdzięczna za wszystko, co bym otrzymała w kraju, od którego bym trafiła. I tak się zachowują prawdziwi uchodźcy.
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeDec 20th 2016
     permalink
    Oczywiście, że widzę. My wszyscy portkami trzesiemy,
    każdy się boi, bardzo się boi. Ja się boję o życie moich dzieci.
    U nas też te skur **** działają prężnie, ale jak do tej pory wywiad daje radę, na szczęście.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeDec 20th 2016 zmieniony
     permalink
    No i też za ogólnie napisałam, że "tylko muzułmanie się wysadzają czy rozjeżdżają ludzi". Bo są różne odłamy - jedne bardziej radykalne, inne mniej. Ale nie da się oddzielić jednych od drugich np. w przypadku kontroli na granicy.

    Wczoraj wieczorem, oglądając na żywo relację z Berlina, mówiłam do starszego, że jest mi przykro, iż nie mogę go uchronić przez całym złem tego świata...
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeDec 20th 2016 zmieniony
     permalink
    Ja też się zastanawiam co za czasy czekają nasze dzieci i ich dzieci :( bardzo się boję, nawet pomyslałam, że sprowadzam na świat kolejna osobę o którą będę martwić się najbardziej na świecie, a takie rzeczy się dzieją.

    Wczoraj gdy tylko usłyszałam o tej ciężarówce zaraz sprawdzałam w internecie co to za firma i jak wygląda ciężarówka. Mój tato jeździ ciężarówką na jednej trasie Niemcy - Polska. Mąż jeździ różnie ale wiedziałam, że akurat nie jest w Niemczech.
    No boję sie o nich też panicznie....:( My raczej jestesmy bezpieczni jak na razie (małe miasteczko prawie w Bieszczadach) ale oni ciągle w trasie:(
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeDec 20th 2016
     permalink
    Wybaczcie że przerwę dyskusję o islamie.
    Znalazłam tekst, który jest pewnie o każdej z nas. Ku pokrzepieniu serc :bigsmile:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.