Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeSep 21st 2017
     permalink
    a ja uwazam za abssurd, ze malzenstwo na drugie dziecko dostaje bez niczego, konkubinat czy jakies inne twory zyjace razem rowniez, a samotna matka z dwojka dzieci ubiegajaca sie o 500 tylko na drugie musi juz miec wyrok alimentacyjny. czemu to ma kuzwa sluzyc jesli nie dyskryminacji samotnych matek? bo na pewno nie kryterium dochodowemu skoro na drugie kryterium brak.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeSep 21st 2017
     permalink
    Moim zdaniem ma to na celu zmniejszenie wykorzystywania faktu, że kobiety bez ślubu podają się jako samotne matki. Wiadomo, będąc w związku z ojcem dziecka nikt nie będzie zakładał mu sprawy o alimenty.
    Pewnie, że jest to dużym utrudnieniem dla kobiet. Ja sama nie mam wyroku, dogadaliśmy się bez wyroku, ale zastanawiam się jednak nad uregulowaniem tego prawnie. Chociażby z tego właśnie powodu.

    Treść doklejona: 21.09.17 13:20
    Dobra, doczytałam Ewa ;) w przypadku 500+ na drugie dziecko to faktycznie bez sensu totalnie...Należy się każdemu bez wględu czy ktoś wychowuje dziecko sam czy nie.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeSep 21st 2017
     permalink
    no otoz sie wlasnie rozchodzi. skoro na drugie sie nalezy kazdemu to czemu samotnym matkom sie nie nalezy?
    coz, lepiej byc w gownianym zwiazku niz samemu bez wyroku, no taka prawda.
    dla mnie to tylko male utrudnienie, mam juz notariusza na poniedzialek, potem tylko do sadu po klauzule wykonalnosci. ale co maja zrobic jakies inne matki, gdzie juz tak latwo nie jest, z roznych wzgledow. biednemu zawsze wiatr w oczy.
    sie zastnawiam czy nie latwiej jakiegos samotnego kolege dokoptowac do czlonkow rodziny i tyle;-p
    -- ;
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeSep 21st 2017
     permalink
    No jak bez sensu, dziewczyny! Takie było założenie tego programu, że na drugie dziecko dostaje każdy. To nie miał być program tylko dla samotnych matek, a dla większości jako zachęta na następne dziecko. Więc przy całej ułomności tego programu nie można mówić, że na każde drugie i kolejne jest dla wszystkich więc bez sensu. Taki właśnie był główny cel tego programu. A że teraz wychodzą takie a nie inne kwiatki to inna bajka:confused:

    Treść doklejona: 21.09.17 13:32
    Ewa nie to że się nie należy ale trzeba mieć teraz zasądzone alimenty. I o ile rozumiem, że dla wielu to utrudnienie to jednak jakiś sens w tym jest. Bo teraz może być dobrze i możesz być dogadana z ojcem dzieci a nie wiadomo co będzie za 3 lata więc może chodzi o to żeby te sprawy "dla dobra dziecka" mieć uregulowane. Żeby nie było nie było nie jestem za "dobrą zmianą" ale szukam sensownego wyjaśnienia. A swoją drogą zanim każdy sobie te rzeczy ureguluje to państwo zaoszczędzi przez ten czas....
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeSep 21st 2017
     permalink
    taa, ja mam termin 3 miesiace akurat, wiec i tak mi wyrownaja od dnia zlozenia wniosku. no ale fakt, nie kazdy moze notarialnie.
    no i widzisz, logika kuleje, bo skoro kazdy na drugie i kolejne to czemu nie samotne matki? zwlaszcza, ze bez kryterium dochodowego. no ni huhu tego nie moge pojac logicznie
    -- ;
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeSep 21st 2017
     permalink
    Ewa a jak wygląda kwestia uregulowania tego przez notariusza?
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeSep 21st 2017
     permalink
    w formie aktu notarialnego z dobrowolnym poddaniem sie egzekucji. potem z tym leci sie do sadu o klazule wykonalnosci i tu sad juz jednoosobowo, w ciagu 3 dni

    Treść doklejona: 21.09.17 14:01
    2 strony ida do notariusza z dowodami osobistymi i danymi dziecka, sa zgodne co do kwoty alimentow, sposobu przelewania its podpisuja i tyle. i z tym tylko do sadu z jakims wnioskiem (jeszcze nie wiem jakim) o nadanie klauzuli wykonalnosci. czyli taka pieczatke chyba daja. a wtedy juz mozna do komornika jak cos.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeSep 21st 2017
     permalink
    kurde, moze ja bym sie tak dogadała z B... ale nie wiem, czy sąd nie zarządziłby więcej tych alimentów, czemu miałabym tracić..
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeSep 21st 2017
     permalink
    jak masz czas i nie jestes pewna B to rozprawa. Ja potrzebuje tylko papier do 500plus. wiec to tez inaczej.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeSep 21st 2017
     permalink
    Czekam aż rozstrzygnie się sprawa naszego wspólnego mieszkania i kredytu. Jak tylko ten temat zostanie zamknięty to idę do sądu. A wiesz może Ewa, czy kwestię widzeń też można tak ustalić?
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeSep 21st 2017
     permalink
    raczej nie, bo z tego nic nie wynika wg mnie.
    Widzenia to sobie zwyczajnie ustalcie, jak ludzie. jak on chce, a ty nie masz nic przeciwko to ssie dogadajcie. A jak sie nie da to sadownie. le wg mnie te widzenia sadowne to psu na bude. Bo jak facet nie bedzie chcial to zadna sila go nie zmusi. choc czytalam, ze ponoc mozna wnosic o kase za to, ze nie wywiazuje sie z widzen, ale na ile to martwe prawo to nie wiem. ale wg mnie akt notarialny zadnym dokumentem tu nie bedzie, rownie dobrze wystarczy wasza umowa na kartce podpisana przez 2 strony, ale ja nie jestem prawnikiem.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeSep 21st 2017
     permalink
    U nas z realizacją widzeń nie ma problemu, gorzej z kwestią świąt, wakacji, sylwestra itp. Wolałabym to jakos sformalizować. A czy sąd może podważyć nasze ustalenia i orzec np. mniej widzeń niż do tej pory było?
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeSep 21st 2017
     permalink
    Wątpię.sad wolałby nie musieć orzekać w takich sprawach i sądu zawsze przychylam się do tego co obie strony ustaliły jeśli jest to korzystne dla dziecka.a nie ma co ukrywać że kontakt z obiegiem rodziców jest najmorzystniejszy
    -- ;
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeSep 21st 2017
     permalink
    Nie wiem czy nie można takich rzeczy przed mediatorem.wtedy też jest chyba łatwiej,szybciej ale jak to się robi to nie wiem
    -- ;
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeSep 21st 2017 zmieniony
     permalink
    Oczywiście, że nielogicznie, że samotne matki na 2 dziecko musza mieć zasądzone alimenty by dostać 500+.
    Po co? Na co? Skoro każde drugie dziecko ma 500+ zagwarantowane bez względu na sytuację rodziny itd. Powinien wystarczyć sam akt urodzenia, ale ktoś tu nie pomyślał.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeSep 21st 2017
     permalink
    U nas na szczęście sprawa ugodowa w sądzie o alimenty to taki sprint, że nawet nie zdążyłam się zdenerwować.
    Niestety mój ex na moja prosbę o notariusza nie odpisał nawet, więc został sąd. Obawiałam się, że nie zdążę, ale poszło migiem.

    No fakt, na drugie, trzecie, to bez sensu ten wyrok. Też tego nie kumam...
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeSep 21st 2017
     permalink
    ja mysle, ze pisiory po porstu wspieraja rodziny. a nie od dzis widomo, ze wg pisiorow samotna matka ze swoimi dziecmi rodziny nie tworzy. gdzies to nawet chyba bylo w jakijes ichniej definicji, tyle co mi sie o uszy obilo, bo polityka sie nie zajmuje jak widac na zalaczonym obrazku.
    samotna matka nie dosc ze nie ma wsparcia, zyje z jednej pensji, to jeszcze pincet nie dostanie, chyba ze ma zasadzone alimenty. Od zawsze mowilam, ze najlpiej zatluc eksa, wtedy jest sie samotna matka i sila rzeczy nic nie trzeba, a i jeszcze renta na dzieciakow spadnie.
    I ponoc zyjace w konkubinacie wg ustawy tez sa samotne, bo samotna to"pann, wdowa, rozwodka itd", az ciekawa jestem, jak to interpretuja Mopsy i gov.
    Juz mnie w tym chorym panstwie nic nie zdziwi. Ja po porstu lubie logike, a tu logiki brak. Bo co innego wszedzie tam, gdzie kryterium dochodowe - ok. To w sumie brak jednej pensji, jak taka pseudo samotna matka siedzi w domu to nalezy jej sie wszystko, a tu maz utrzymuje dom. No ale skoro na drugie i tak jaka psu buda, chocby miliony przynosil, to gdzie sens? Taka durna kloda pod nogi, zeby sie samotnaa matka zastnaowila 2 razy zanim sie stanie samotna matka.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeSep 21st 2017
     permalink
    Też tak to widzę...
    Ale ogólnie w tym kraju tyle jest tyle absurdów, że czasami z wrażenia stoję jak kołek i nie wiem co powiedzieć :P
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeSep 21st 2017
     permalink
    Ewa w MOPSie spytano mnie tylko: "a ojciec dziecka żyje?" Odpowiedziałam, ze tak. "No to nie jest Pani samotną matką"
    Tak to definiuje MOPS.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeSep 21st 2017
     permalink
    A to u nas inne podejście w mopsie.
    Pani zapytała czy ojciec dziecka zyje, czy utrzymuje z nami kontakty... I oczywiście nie wyklucza mnie z grona samotnych matek :)
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeSep 21st 2017
     permalink
    U mnie jak u katki . Te same słowa ze strony Mops. Za to teraz jestem w konkubinacie i chłopa wpisuje w skład rodziny i do tej pory 500 miałam. Zobaczymy teraz
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeSep 21st 2017
     permalink
    A czy ten wymóg składania orzeczeń przez samotne matki nie jest wynikiem prób uszczelnienia systemu? Przykładowo mam dwójkę dzieci, każde z innym partnerem, nie jestem z żadnym z nich. Każdy z eksów ma nową rodzinę i po jednym nowym dziecku. To na które wtedy należy się kasa? Dla mnie, bo mam drugie dziecko, a co z drugimi dziećmi eksów?
    Nie wiem jak to jest rozwiązywane i tak sobie gdybam, ale może to dlatego?
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeSep 21st 2017
     permalink
    Ale co to za uszczelnienie?mam 2 dziś i każde z innym a w konkubinacie jeszcze ż innym.i co wtedy?samotna matka czy nie?wtedy już wyroków alimentacyjnych nie Trzeba?jak kto sprawdzi kto ż nim mieszka,kto ż nim stanowi rodzinę czy nie.co za kit to jest to jakiś obłęd.i myślicie że przekrętów nie ma?Na bank sa.ale to tak jest jak się coś chce uszczelnić tylko nie wiadomo co i jak.i wychodzi nonsens
    -- ;
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeSep 21st 2017
     permalink
    I owszem,dla mops jak ojciec żyje to nie jest się samotna matka.ale to bzdura.ja się odwolywalam przy becikowym i mi sko przyznało.mops to się w siłę może cmoknac.wazne są ustawy i orzeczenia,interpretacje gov i wyroki nsa.
    -- ;
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeSep 21st 2017
     permalink
    No pewnie masz rację, nie mam pojęcia jak to jest w przypadku rodzin patchworkowych. Generalnie jak najwięcej jak dla mnie powinno być na podstawie oświadczeń. Tylko że zawsze się znajdzie ktoś nieuczciwy, a biurokracja to ino wrzód na tyłku tych uczciwych :)
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeSep 21st 2017
     permalink
    Ale to o czym pisze Ewa to jest dyskryminacja niepełnych rodzin. Ja rozumiem zaświadczenia o alimentach, sądowe kwity, w przypadku "pierwszego" dziecka, gdzie wymagane jest kryterium dochodowe, bo tu jest pole do nadużyć. Ale w czym jest gorszy rodzic samotny, owdowiały itd., ode mnie? Ja na Wojtka nie musiałam się niczym legitymować, tylko wypełnić wniosek. A ona się musiała nachodzić, pozałatwiać. Ale jak sama pisała, w jej przypadku nie był to duży problem. A co z tymi mniej zaradnymi, mniej "lotnymi" rodzicami? To uderza bezpośrednio w nich. I może jednak o to chodziło- trzeba gdzieś pójść, załatwić. To jak ktoś mniej "gramotny" jak mawia moja teściowa, to odpuści i kasa zostaje.... Jest oszczędność? w końcu w wyborach było "dla każdego dziecka". Po wyborach "dla każdego drugiego i kolejnego dziecka", a po aktualizacji i "uszczelnieniu" kolejną mamy kategorię "dla każdego drugiego i kolejnego z pełnej rodziny albo z wyrokiem alimentacyjnym albo z aktem zgonu rodzica". Czy to nie żenujące i upokarzające? Że taka pani Łukomska-Pyżalska czy pan Morawiecki, mogą po prostu złożyć wniosek, chociaż to dla nich dodatek na kultowe "waciki", a wiele z was musi się z systemem barować, bo dla was taka kwota jest bardzo znacząca?
    A jak ustalić czy to pierwsze czy drugie czy które w rodzinach patchworkowych? Od lat każdy z nas jest wyposażony w coś takiego jak nr PESEL. Może w końcu czas realnie wykorzystywać fakt, że nie ma 2 takich samych?? Prosta weryfikacja, choć wymaga działającego systemu. Da się, tylko trochę pracy włożyć trzeba....
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeSep 22nd 2017
     permalink
    no dokladnie tak uwazam jak ty karolciat.
    Tak tylko sprostuje, owdowialy w niczym nie gorszy, akt zgonu dostarcza, w katolickim kraju przy obecnej frakcji rzadzacej wszystko lepsze od samotnego rodzica. Juz nawet lepiej, zeby ddrugi rodzic w pierdlu siedzial niz zyl, mial sie dobrze, placicl, pomagal.
    -- ;
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeSep 22nd 2017
     permalink
    aczkolwiek akt musi dostarczyć, czyli i tak dodatkowy zachód. Ja wysłałam internetowo formularz, którego wypełnienie zajęło mi 5 minut, po niespełna 3 tygodniach dostałam decyzję i zaraz potem przelew na konto (zmieniałam nr konta przy okazji).
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeSep 22nd 2017
     permalink
    karolciat: Ja wysłałam internetowo formularz, którego wypełnienie zajęło mi 5 minut, po niespełna 3 tygodniach dostałam decyzję i zaraz potem przelew na konto

    Ja tak samo - zero łażenia po urzędach, internetowo w 5 minut, decyzja papierowa i przelew.
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeSep 22nd 2017
     permalink
    marion: Ja tak samo - zero łażenia po urzędach, internetowo w 5 minut, decyzja papierowa i przelew.

    ja miałam 3 podejścia do złożenia, w międzyczasie wizyta w zusie, milion xero. decyzji nie mam
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeSep 22nd 2017
     permalink
    ale ty na dwoje czy na jedno?
    -- ;
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeSep 22nd 2017 zmieniony
     permalink
    Daria, ja mam na Fryca tylko - żadnych załączników nie dorzucałam, więc generalnie złożenie wniosku to u mnie przysłowiowe 5 minut.
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeSep 22nd 2017
     permalink
    ja? na dwoje. a że to było za 2016 to musiałam przedstawić swoje świadectwa pracy, potwierdzenie zakończenia działalności, Huberta potwierdzenie otwarcia, z zusu zaświadczenie o wysokości macierzyńskiego, orzeczenie i coś jeszcze. już nie pamiętam. no i razy 2 bo od razu składałam o rodzinne, którego do tej pory nie brałam choć przy samej Biance spełniałam warunki...
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeSep 22nd 2017
     permalink
    a nie za 2014 czy 2015? wiem ze oni akos patrza na dochody z mocnym poslizgiem. no ale skoro skladalas to wiessz na biezaco

    Treść doklejona: 22.09.17 10:39
    aaha, racja, doczytalam.
    a na rodzinne to jaki prog na ososbe przy niepelnosprawnosci w rodzinie?

    Treść doklejona: 22.09.17 10:42
    dobrze ze ja prog przekraczam bo juz sobie wyobrazam szarpanie sie mopsem. przeciez jako samotna matka, gdzie ojciec zyje to by mi kazali dochody ojca przedstawiac, haha. juz raz do becikowego mi kazali, to sie usmialam, bo juz widze jak eks daje mi swoje pity do wgladu, hahaha
    -- ;
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeSep 22nd 2017
     permalink
    Jezu ja teraz załatwiałam te pińcetplusy, zasiłki, etc. Trzy razy mnie wołali, bo najpierw, że pit 2016... Potem, że 16 i 14... A na końcu, że jeszcze 2015 muszę donieść...

    Przysięgam, że chciałam dzwonić do dyry, że ja jednak odwołuję moje zwolnienie :P.

    A ile tych papierów do wypisania??? Noże ja pierdzielę...

    Próg z tego co mi pisali 724??? Jakos tak.

    Ja składałam wnioski 31 sierpnia. Reszte zanosiłam 5 wrzesnia i decyzja od ręki. Kase już mam.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeSep 22nd 2017
     permalink
    Ewasmerf: a na rodzinne to jaki prog na ososbe przy niepelnosprawnosci w rodzinie?

    aż sprawdziłam bo nie wiedziałam. od tego roku 844, w zeszłym 754.
    wzrasta też od tego roku samo świadczenie rodzinne. normalnie wow.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeSep 22nd 2017
     permalink
    A mi w papierach wpisali te 700+ własnie co do progu... potem wygrzebię...

    No chyba całe 6 zł wzrasta, czy ile???
    Smiałam sie, że na kostke masł będzie :P

    Treść doklejona: 22.09.17 18:58
    Dziewczyny... Wysypke mam ;(. Swędzi jak jasny gwint... Rozdrapałam i.... Matka moja mówi "chyba ospa"... No fantastycznie. Bo ja to podrapałam :P.

    Ospe już raz miałam, ale jako stara baba i to taką 5 krost na krzyż...

    Pojadę na Nocna jak małego ogarnę po weryfikację, ale mam zawał, bo 30 września mamy jechać na turnus. Pół biedy jak młodemu krosty wyjdą nim wyjedziemy... Gorzej jeśli tam, na miejscu...

    Ale nie wiecie jak to jest. Ospa i antybiotyk? Biorę silny antybiotyk od wczoraj na zapalenie ucha plus metypred. To się nie kłóci???
    --
    •  
      CommentAuthorSabakuma
    • CommentTimeSep 25th 2017
     permalink
    Dziewczyny bo czytając nigdzie nie doczytałam się jednego : Czy jeśli mam dziecko z pierwszego małżeństwa a teraz będę miała drugie z nowym partnerem to według tej ustawy to są pojedyncze jednostki i 500 się na drugie nie należy ? Dobrze to rozumiem.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeSep 25th 2017
     permalink
    Nie.wg mnie źle.w końcu masz dwójka dzieci.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeSep 25th 2017
     permalink
    Ale musisz mieć wyrok sądowy dot. alimentów na pierwsze dziecko. Chyba, że ojciec dziecka jest nieznany albo nie żyje.
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeSep 25th 2017
     permalink
    Ewa, a odnoście tych alimentów przy 500 na drugie- podeślij jak możesz ten k\lik gov, gdzie to wyczytałaś. Bo wczoraj na kawie byłyśmy z mamami z przedszkola i jedna pracuje w sadzie rodzinnym i mówi, że na drugie nie mają prawa tego wymagać i że to się pod zaskarżenie nadaje.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeSep 25th 2017
     permalink
    nie wiem gdzie wrzucić więc wrzucam tutaj.
    nie wiem czy wiecie ale większe laby wprowadziły e-sklepy, gdzie można taniej wykupić badania, szczególnie w pakietach. u mnie tym razem padło na alab mimo, że diagnostykę mam pod nosem. jednak cena robi swoje. ale dziś dostałam cynka o stronie badamy się gdzie można kupić te same badania, do realizacji również w alabie, taniej. ja osobiście zaoszczędziłam w ten sposób 80zł. a przy prawie 500 robi różnicę ;)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeSep 25th 2017
     permalink
    Dziewczyny, może któraś z Was mi pomoże ?
    dziś byłam u lekarza, bo dopada mnie choroba. Lekarz przepisał mi sumamed na 5 dni, z tym ze zapomniałam mu powiedzieć o staraniach (wczoraj prawdopodobnie miałam owulacje).. teraz nie wiem
    Czy brać ten antybiotyk, czy iść jutro i dopytać czy można go w ogóle przyjmować w takiej sytuacji..
    --
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeSep 25th 2017
     permalink
    Ja na polowce ciąży brałam zamiennik Sumamedu- Azitrolek. Wiec to raczej bezpieczny antybiotyk. Ale zawsze lepiej dopytac lekarza.
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeSep 25th 2017
     permalink
    Antybiotyk przy początkach choroby? Po Co? :O Jest tyle naturalnych sposobów na przeziębienie. Sama sie Teraz wykurowałam w 2 dni, moge napisać, co i jak :) nie warto faszerować się antybiotykiem...
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeSep 25th 2017
     permalink
    Lekarz stwierdził ze kolejne zapalenie zatok się zaczyna i zapalenie gardła i tak o...
    wróciłam do domu i zaczelam się stresować, ze nie powiedziałam nic o staraniach...

    Treść doklejona: 25.09.17 19:39
    Malisku napisz proszę co i jak :)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeSep 25th 2017
     permalink
    Dziewczyny, czy Wiecie jak to jest ze zwrotami na merlin.pl? Jak odebrala mi Mama paczke z kiosku ruchu. I teraz chce odeslac jedna rzecz (zamiast ksiazki zamowilam sobie autdiobooka CD). To czy skasuja mnie za koszt kuriera, ktory przyjedzie po paczke? Zastanawiam sie czy jezeli tak, to sie oplaca. Audiobook kosztowal 20zl.
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeSep 25th 2017 zmieniony
     permalink
    Co do zatok to nie pomogę, ale z gardłem owszem. Jak tylko poczułam, że zaczyna boleć płukałam wodą z wodą utlenioną i płynem lugola. Na oko pół szklanki wody, łyżka wody utlenionej i ok 5-7 kropli płynu.
    Oprócz płukanek zakropiłam uszy wodą utlenioną - do każdego ucha nalałam do pełna i leżałam kilka minut raz na jednej, raz na drugiej stronie.
    Do tego piłam 2x dziennie czystek z melisą(łyżka z czubem), cytryną(połowa ) i miodem manuką(łyżeczka z czubem ).
    Dodatkowo brałam kurkumine z piperyną, ale jeśli o nie chodzi to w ciąży nie wiem, czy można.

    I już po jednym dniu czułam różnicę :)

    Aaaa i jeszcze wieksze dawki wit C!
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeSep 25th 2017
     permalink
    karolciat, prosze
    https://www.mpips.gov.pl/wsparcie-dla-rodzin-z-dziecmi/rodzina-500-plus/pytania-i-odpowiedzi/

    Treść doklejona: 25.09.17 21:10
    Świadczenie wychowawcze otrzyma każda rodzina bez względu na stan cywilny rodziców. Otrzymają je także rodziny niepełne, choć w tym przypadku do uzyskania prawa do świadczenia wychowawczego koniecznym jest, aby na dane dziecko zostały ustalone alimenty od drugiego rodzica, chyba że z przyczyn obiektywnych jest niemożliwe...

    Treść doklejona: 25.09.17 21:11
    ja dzis bylam u notariusza a potem w sadzie. zobaczymy jak szybko sad nada klauzle wykonalnosci. niby na to ma 3 dni.
    I chyba jestem jakims wyjatkiem, bo nikt za bardzo nie wiedzial z czym przychodze, czy cos kosztuje i o co w tym chodzi. W sadzie rodzinnym bylam.

    Treść doklejona: 25.09.17 21:13
    i karlociat, blagam , do zaskarzenia? jakiego zaskarzenia. wiesz sama jak Pis ustala ustawy, w nocy, smiem watpic w niezawislosc sadow, poza tym czas, no blagam. tu ruck zuck i bede miala 500plus, a jakbym miala walczyc w sadzie to bym nie wiem czy do kolejnego okresu swiadczeniowego zdazyla, hehe
    -- ;
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeSep 25th 2017
     permalink
    Anka mówiła o zaskarżeniu decyzji administracyjnej. Nie dopytywałam o szczegóły, bo ciężko się gada o czymś, o czym się nie ma pojęcia. A że nie dotarłam do tego, o czym piszesz, to co się z nią będę przemawiać... Poczytam i ewentualnie podeślę do niej, niech się wypowie...

    Treść doklejona: 25.09.17 22:29
    Poza tym jak sama pisałaś, tobie to tak bardzo nie komplikuje spraw, jak niektórym by mogło.
    Ale faktycznie z tego, co tam jest napisane, trzeba spełnić kryteria alimentacyjne. Czyli znowu dyskryminacja...
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.