Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeApr 7th 2018
     permalink
    Ja na moją anemie biorę żelazo w tabsach, metylowany kwas foliowy, b right z jarrowa, laktoferyne i przez długi czas piłam sok z pokrzywy, musze znów zacząć. Piłam tez sok wyciskany z marchwi, buraka, jablka i pomarańczy.
    --
    •  
      CommentAuthorIwonkaLA
    • CommentTimeApr 7th 2018 zmieniony
     permalink
    Ja nie jestem dobrym przykładem anemika, bo moja jedyna w życiu anemia to było...hemoglobina 11,2 :shamed: [norma w labie była od 11,5] ale za to żelazo w tym momencie miałam na poziomie 3...
    Miałam częste zawroty głowy, zasłabnięcia, otępienie i rozdrażnienie.
    Jeśli przez np takie objawy zrobiłaś sobie badania, to trzeba się diagnozować.
    Natomiast jeśli masz żelazo i ferrytynę na dobrym poziomie, to pytanie jak bardzo spadła Ci hemoglobina w takim historycznym zakresie.
    Bo jeśli zawsze miałaś w okolicy 10 i dobrze się czujesz, to może to taki spadek na okoliczność czynników, które są czasowe?
    Myślę, że gdybym ja, przy swojej hemoglobinie na średnim poziomie 16...nagle miała na poziomie 9, to pewnie leżałabym i nie mogła ruszyć palcem...ale gdy z 16 spada mi na 14, to nie odczuwam tego zupełnie.
    Po oddaniu krwi [450ml] dużo daje mi picie soku z pomidora, gorzka czekolada. I powiem szczerze, że nie suplementowałam się niemal nigdy żelazem, pomijając ten incydent, który trwał około 3 miesięcy...po zjedzeniu iluś tam opakowań czegoś w rodzaju Bioferu Folic [żelazo, kwas foliowy i wit C], żelazo z 3 wzrosło mi do 140 a hemoglobina wróciła na swoje miejsce.
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeApr 7th 2018
     permalink
    Malisku ja się czuje dobrze bo taka anemię mam od jakiś 8 lat..
    od kiedy tylko pamietam..
    ale to nie zmienia faktu, ze to jednak nie jest normalne :(
    Else - pomyliłam ferratyne z fibrynogenem..


    To wyniki styczniowe.
    Żelazo miałam 62 przy normie 37-130
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeApr 7th 2018
     permalink
    Iwonka, to jesteś dobrym przykładem anemika :)
    Ja mam HGB w granicach 9-14, czyli od do dupy po fajną, ale własnie z tym żelastwem u mnie problem. A jak żelastwo krytyczne, to ja umieram... No śpię 24/24. ścina mnie fest.

    U mnie problem, że ta anemia moja wraca za kazdym razem, gdy przerywam suplementację. Teraz lekarze zalecili suplementację stałą, co 3 mce mam badać krew i tyle.

    20 kwietnia odbieram mthfr (wyniki) może tu tkwi problem z tym moim przyswajaniem...

    Treść doklejona: 07.04.18 11:02
    Asiula, na pewno musisz iść do tego hematologa, bo coś te wyniki masz liche (czy to styczeń, czy to obecnie...).

    Żelzo 64 okej, ale ciekawe co z ferrytyną...

    Mój syn żelazo ma ponad normę, ferrytyna poniżej i lekarze biorą pod uwagę to drugie, bo to drugie świadczy o rezerwach.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeApr 7th 2018
     permalink
    Pamietajcie, ze poziom zlelaza mozna miec w normie przy jednoczesnym niedoborze w komorkach dlatego nalzey badac poziom ferrytyny bo ta mowi o zapasie. No i niedobor zelaza nienkest jedyna przyczyna niskiej hemoglobiny.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeApr 7th 2018
     permalink
    Dokładnie, nie tylko żelazo... Nie mniej to RDW tak bardzo kieruje na problemy z żelazem własnie.
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeApr 7th 2018
     permalink
    U mnie wszystko jest zawsze w normie, jedynie ferrytyna co rusz na poziomie 9-14, jak tylko przestanę brać suple.
    --
    •  
      CommentAuthoranikk2
    • CommentTimeApr 7th 2018
     permalink
    Dziewczyny z niską hemoglobina!!! Koniecznie Zróbcie badanie na krew utajona w kale!!!... Nie chcę straszyć tutsj żadnej ale ja w ciąży miałam ok 9 a 1/2 roku po porodzie zaczęła mi jeszcze bardziej spadać, spadła do 7 i okazalo się, że mam nowotwór jelita, guz 8 cm!!! Proszę badajcie się... Wszystko co jest poza normami nie jest normalnym stanem!!!
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeApr 7th 2018
     permalink
    Ja juz nawet kolonoskopię miałam :P. W lutym. Czysto. Nie powiem, bałam się, bo z jelitowych problemów mam niezły zestaw. Na szczęscie czysto.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeApr 7th 2018
     permalink
    Jakiekolwiek spadki wynikow dlugotrwale moga swiadczyc o jakis niefajnych procesach ktore dzieja sie w organizmie.
    Kolono powinno sie wykonywac raz na 10 lat, ja pociesze- mozna przespac, a ogole odczucia lepsze niz przy gastroskopii.

    :)
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeApr 7th 2018
     permalink
    Tak. to była moja 2 w życiu kolono. Po pierwszej mówiono, że zaleca się raz na 10 lat (chyba, że coś by wcześniej się działo, tak było u mnie... to wcześniej). A już bezwzględnie, profilaktycznie w okolicach 40-45 roku życia.

    Pierwsza kolono była w znieczuleniu,to tam nic z niej nie wiem :P Druga "na zywca" i podzielam zdanie, że gastroskopia mniej przyjemna.
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeApr 7th 2018
     permalink
    Ja kolonoskopie miałam robiona około 6 razy, że względu na wzjg i u mnie to jest powodem ciągłych anemii.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeApr 8th 2018
     permalink
    Ja niby miałam na żywca, podają wtedy jak to określili "narkotyk" i i tak przespałam całość :)
    --
    •  
      CommentAuthorIwonkaLA
    • CommentTimeApr 8th 2018
     permalink
    Dla mnie gastroskopia to pikuś taki, że nawet nie pamietam ile to trwało. A o kolonoskopii to nawet nie umiem pomyśleć bez rumieńca na twarzy i uczucia osuwania sie ziemi spod stop...
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeApr 9th 2018
     permalink
    Co to mizw byc?nagle przestalam czuc skore na lydce tak w okolicy piszczela.ak z przodu.z tylu czuje.i jyz mniectak trzyma 5 gidzine.nie boli.tylko czucie mam tskie jak po cesarce.czyli zadne.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeApr 9th 2018
     permalink
    Tak jakby mi skora zdretwiala.tylko puscic nie chce.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeApr 24th 2018
     permalink
    Dziewczyny, ile kasy tygodniowo idzie Wam na jedzenie i chemie? Ciekawa jestem, czego się spodziewać za 4 miesiące ;P
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeApr 24th 2018 zmieniony
     permalink
    Ja kiedyś próbowałam policzyć dokładnie, ale nie udało mi się - musiałabym z mężem zbierać wszystkie paragony.

    Chemię i kosmetyki kupuję raz na jakiś czas (raz na 2-4 miesiące, czasami rzadziej)- w promocjach w Rossmannie i marketach, ewentualnie Allegro oraz w internetowej aptece (tańsze leki i kosmetyki). Spożywka (pieczywo, wędliny i mięso, nabiał, owoce, warzywa, woda, soki - bez szaleństw) - w Biedronce, Netto, Dino.

    Przy 4-osobowej rodzinie (dzieci niejadki) - nam wychodzi jakieś 1000-1500 na miesiąc.
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeApr 24th 2018
     permalink
    mozesz sprobowac policzyc od takiej strony, ze wejsc na sklep internetowy tesco/e-piotr i pawel i zrobic sobie przyklaodwy jadlospis tyogdniowy. pomnozyc to razy 4. podobnie z chemia. policzyc ile ci schodzi wszytskiego miesiecznie, popatrzec na ceny. plus minus ci wyjdzie
    -- ;
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeApr 24th 2018
     permalink
    U nas jedzenie to 1200 zł + trochę chemii i trochę paliwo. I to jest w trybie nierozrzutnym.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeApr 24th 2018
     permalink
    No my też nie szalejmy.
    U mnie ta kwota powyżej to bez paliwa (2 auta), abonamentu parkingowego. Ostatnio dużo biegam po lekarzach z dziećmi (wizyty po 100-150 zł).
    Nie chodzimy do kina, restauracji - czasu brak, ale i kasy.
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeApr 25th 2018
     permalink
    Dzięki za odpowiedzi :) No ciekawa jestem bardzo, ile nam będzie szło.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeApr 26th 2018
     permalink
    Dziewczyny. Szykuje się do zakupu laktatora. Polecacie coś sprawdzonego? Ja raczej z tych biuściastych :)
    --
    •  
      CommentAuthorkermitka82
    • CommentTimeApr 26th 2018
     permalink
    Medela Swing zdecydowanie.:smile:
    -- •••
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeApr 26th 2018
     permalink
    Tez Kasiu polecam Medele Swing :) z tym ze zwróć uwagę na lejki.
    Ten standardowy np. Dla mnie był za mały i słabo sciągał mleko. Musiałam mieć większy lejek i było super;)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 27th 2018
     permalink
    Zbieram paragony i wklepuje do Excela.
    -- [/url]
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeMay 13th 2018
     permalink
    Ja tylko przychodzę się pochwalić. Z końcem kwietnia odeszłam z poprzedniej firmy. Od środy pracuję w tym samym miejscu co mój mąż (on mnie namówił, wręcz zmusił do podejścia do rekrutacji). Mam 40 km w jedną stronę, ale jeździmy razem, jednym autem, co ma trochę korzyści. Teściowa zdecydowała się na odprowadzanie dzieci rano do przedszkola. Odbieramy my. Na razie jest ok. I mam chęć wstać i iść do pracy. Odzyskuję równowagę.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMay 13th 2018
     permalink
    Karolcia - super, gratulacje :)
    --
  1.  permalink
    A ja też się pochwalę! Moja dwuletnia Anula pięknie sika do nocnika😀Od września idzie do przedszkola, także idealnie. Ale już myślałam że nic z tego nie wyjdzie. Tu pięknie siedziała, wiedziała gdzie się robi ale szła i robiła w majtki. Aż trzy dni temu wieczorem normalnie usiadła sama i zrobiła:tongue:
    -- [/url[/url]
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeMay 13th 2018
     permalink
    Dorosła dziewczyna do nocnika po prostu :bigsmile:
    Wielkie gratulacje!
    --
  2.  permalink
    Gratuluję Sukcesów ;-)
    Jak się już chwalimy, to ja też :-) od 5 maja jestem żoną mojego męża :-) jest cuuuudownie <3
  3.  permalink
    Duma rozpiera. Bez dydowa od sierpnia 2017 i teraz już siusia w nocnik. Pewnie będę płakać we wrześniu jak ją odprowadzę do przedszkola. Będzie z Filipem w grupie, może aż tak źle nie będzie. On do pół roku płakał przy odprowadzaniu
    -- [/url[/url]
    • CommentAuthoradda78
    • CommentTimeMay 23rd 2018
     permalink
    Hej
    Mam pytanko. Wczoraj 2 raz juz zlamalam ręke w stawie lokciowym..konieczna jest operacja resekcji( usunięcia główki)..😢 miał ktoś do czynienia z takim czyms u was? Albo Wy? Ortopeda taki niezbyt rozmowny.nie wiem jak sie mam przygotować psychicznie ☹
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMay 29th 2018
     permalink
    Łaaa, dziewczyny, wpadam zobaczyć co tu słychać a tu takie newsy - Karolcia, mega gratulacje, rozumiem Cię, dla mnie powrót do pracy to było to, teraz mam równowagę między jednym a drugim.
    Caffe - a Wam sto lat w szczęściu i miłości!
    --
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeMay 29th 2018
     permalink
    Moglby mi ktos kto sie zna doradzic ile suplementowac wit. D przy poziomie 17 zeby realnie wzrosl ?? Chodzi o mnie nie o dziecko.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeMay 29th 2018 zmieniony
     permalink
    Agat, przynajmniej 10 tys jednostek. ja przy takim poziomie brałam 16-20 tyś, w zależności jak mi krople poleciały.


    Frag, a co u Was?! jak chłopaki? odpuścili chorowanie? ;)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeMay 29th 2018
     permalink
    Dzieki. Zapodalam sobie 6 tys jednostek ale zwieksze do 10 tys. A zelazo czym najlepiej zwiekszyc? Wynik mam 30 przy normie od 37 a corka 14 przy normie od 50 (badane w innym labie)?? Ja ferrytyne mam w normie.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeMay 29th 2018
     permalink
    agat233: A zelazo czym najlepiej zwiekszyc?

    mięcho, wątróbka, mi osobiście super podniosła herbata pokrzywa+mięta [bardziej mi smakuje ;P] i sok z pokrzywy. no i ofc wit c dla poprawy wchłaniania.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeMay 29th 2018
     permalink
    Dzieki:)
    --
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeMay 29th 2018
     permalink
    Ja właśnie odebrałam wyniki badań i witaminę D mam 29, żelazo 83 i ferrytyne 17. Teoretycznie wszystko w normie, ale witamina D ewidentnie do podniesienia. Tak samo chyba ferrytyna?
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeMay 29th 2018
     permalink
    tak, d i ferrytyna do podniesienia.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMay 30th 2018 zmieniony
     permalink
    Lewandowska wzięła się za ubranka dla dzieci - baby by ann.
    Zwykłe body kopertowe, szare, bez nadruku - 129 zł. Koc z kapturem - 406 zł. :confused::shocked:
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeMay 30th 2018
     permalink
    Ona jest oderwana granatem od rzeczywistości więc to było do przewidzenia...
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormazda__
    • CommentTimeMay 30th 2018
     permalink
    Matko - przerost formy nad treścią... :cry:
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMay 30th 2018
     permalink
    elfika: Frag, a co u Was?! jak chłopaki? odpuścili chorowanie? ;)


    Odpuścili, nie chcę krakać, ale z 1,5 roku nie widzieliśmy antybiotyku (odpukać), Gugiś gada jak szalony, świrują, szaleją, jak to chłopaki ;)

    A jak Klara? Bo starszakowa to widziałam w pięknym uniformie!
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeMay 30th 2018 zmieniony
     permalink
    _Fragile_: Odpuścili, nie chcę krakać, ale z 1,5 roku nie widzieliśmy antybiotyku (odpukać), Gugiś gada jak szalony, świrują, szaleją, jak to chłopaki ;)

    to super! i oby już tak zostało ;)

    _Fragile_: A jak Klara? Bo starszakowa to widziałam w pięknym uniformie!

    a dziękuję. jedne rzeczy odchodzą, drugie przychodzą... Starsza ostro się buntuje więc pokładamy troszkę szersze nadzieje w mundurze ;P Klarkson też szaleje. tylko niestety z obszaru zaburzeń całościowych. miewa okropne napady złości z wyrywaniem włosów włącznie... słabo jest z kontaktem choć i tak się poprawił, słabo z Evansem, słabo z terminem do neurochirurga, słabo z mową i chodzeniem - jedynie przy meblach ale i wtedy potrafi się wyłożyć, słabo z umiejętnościami bo je traci, słabo z rozszerzaniem diety. a tak poza tym jest rozkosznym pieszczochem. uwielbia głaskanie, muzykę wszelaką i Myszkę Miki, zaśmiewa się przy niektórych bajkach. a z przyziemnych rzeczy czekamy na okulary. w piątek powinny przyjść oprawki potem jeszcze wstawienie szkieł :)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJun 4th 2018 zmieniony
     permalink
    Marzę o tym, byśmy umarli razem. Oby Bóg miał pomysł - życie samotnej matki z niepełnosprawnym.

    A politycy pieniędzy skąpią i do pracy takich ludzi chcą wysyłać. Niech spędzą jeden tydzień z taką rodziną - może przejrzą na oczy...
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJun 4th 2018
     permalink
    nie przejrzą. najlepszym tego dowodem są kaja godek i bernadetta krynicka....

    najlepsze jest to, że idą wybory więc będzie wyprawka plus. na każde dziecko szkolne, bez progu dochodowego 3 stówy bo matki wiedzą na co wydać. ale te od niepełnosprawnych to przehulają wszystko więc rzeczowa pomoc co najwyżej...
    -- [/url]
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJun 4th 2018
     permalink
    Bo to były protesty inspirowane politycznie! Jakby rząd dał 500 w gotówce to miały juz kolejne postulaty! Ale PiS przejrzał te plany i się nieugiął! Bohatersko stawił czoło przeciwnikowi, który chciał doprowadzić do upadku rządu. (źródło "wiedzy" "W Polityce")
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeJun 4th 2018
     permalink
    o.O
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.